Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) westlake válasza Balu77 (#2049) üzenetére


westlake
félisten

ooo bizonyos helyzetekben azert ez nem igaz:DD

Play nice!

(#2052) Gorneck válasza harry (#2048) üzenetére


Gorneck
titán

Most lettem vele kész, 2 6600GT is elfér sztem a zm47j-től! Egyenlőre stabil a gép és elégséges ez a passzív chiphűtés!

Gorneck#1239

(#2053) Gorneck válasza westlake (#2050) üzenetére


Gorneck
titán

Ami nem pont a legolcsóbb cuccok közé tartozik...

Gorneck#1239

(#2054) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Prémium lapom van, a következő hibaüzenettel NEM indul a gép:
1hosszú 2 rövid sípolás. A gép teljesen új alkatrészekből áll, csak minden 3. bekapcsolási kísérletre indul be, de akkor teljesen stabilan működik!
Hab a tortán, ha beindul Raid hibaüzenettel.
Két 36GB raptor van benne Rraid 0 ba kötve, A64 proci,leadtek 7800GTX, 2x1GB ram,a táp 460W Chieftek.
Bios 1008, 81.84driver, 6.66.
Mi lehet a probléma?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2055) harry válasza Gorneck (#2052) üzenetére


harry
veterán

Az jó :) Csak nekem 7800GT-m van és ZM VF700CU, és így ahogy néztem ütközni fog, de majd megoldom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2056) Gorneck válasza harry (#2055) üzenetére


Gorneck
titán

Annál tényleg gondba lennék...

Gorneck#1239

(#2057) Gorneck válasza AMATŐR (#2054) üzenetére


Gorneck
titán

Illessz mindent újra...

Gorneck#1239

(#2058) AMATŐR válasza Gorneck (#2057) üzenetére


AMATŐR
őstag

Driver problémánál lehet sípolás?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2059) Gorneck válasza AMATŐR (#2058) üzenetére


Gorneck
titán

Ha indításkor van akkor nem! Pl az op rendszer felállása közben, sztem akkor sem...

Gorneck#1239

(#2060) AMATŐR válasza Gorneck (#2059) üzenetére


AMATŐR
őstag

Csak indításkor van, és akkor be sem indul.Ha beindul, tök stabil. Egyszerűen kész vagyok!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#2061) Gorneck válasza AMATŐR (#2060) üzenetére


Gorneck
titán

Mondom illesz újra mindent...memó, cpu, vidkari, ha van akkor az össze pci-os cuccot!

Gorneck#1239

(#2062) harry


harry
veterán

Jelenleg tuningot próbálgatom, eddig egész jó: ramosztás 400MHzen (szinkron), 250FSB, proci 2500MHz@1,47v, ramok 500on 2.5-3-3-5 2T @2,8v. 1Tnél instabil volt, de lehet ezen még tudok segíteni.
Egy sípolás nálam is van bootolásnál, ez normális.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2063) Gorneck válasza harry (#2062) üzenetére


Gorneck
titán

Alacsony venti ford miatt szokott nekem puffogni! Aszhem...

Gorneck#1239

(#2064) westlake válasza Gorneck (#2053) üzenetére


westlake
félisten

viszont 100%-ig mebizhato

Play nice!

(#2065) westlake válasza AMATŐR (#2060) üzenetére


westlake
félisten

lehet, hogy tap...

Play nice!

(#2066) Gorneck válasza westlake (#2064) üzenetére


Gorneck
titán

Persze, hogy az...

Gorneck#1239

(#2067) tuleon válasza westlake (#2050) üzenetére


tuleon
tag

Ez a hőmérő úgy néz ki, ahogy mondtad, pálca alakú, a vége pedig hegyes.
A hűtőborda lamellái közé tettem, de úgy hogy a hegye teljesen leért a chiphez.Egyetlen egy pontot lehet mérni, de külön külön megméregettem a borda többi részén is.

(#2068) Gorneck


Gorneck
titán

Egyvmi biztos...Zalman a tuningot nem biztos bírni fogja...aszhel rakok rá vmi kisebb ventit, mert dög forró a borda alja!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#2069) anulu


anulu
félisten

sima A8N-SLI-nél volt valakinek baja 1011-es BIOS-szal, vagy csak engem szívatott meg? random restartok, fagyások... 1013-002 beta-val most teljesen stabilnak tűnik. megcsináltam vele uazokat a dolgokat, amiknél a 1011 elküldött engem melegebb éghajlatra, a 1013-002 simán bírja.

amúgy is az elmúlt két napban olyan volt a gépem, mint egy házsártos nőszemély, akinek még meg a jött a havi... ma már visszaállt minden a normál kerékvágásba, és megy... nem értem én a PC-ket, pedig már 15+ éve foglalkozom velük...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2070) Gorneck válasza anulu (#2069) üzenetére


Gorneck
titán

Volt nálam is ilyen...egy bétás bios szopatott no tuning, fagyások, restart!
Sajna a mostani is csinálja ezt...illetve csak restart maradt meg!:(l

Gorneck#1239

(#2071) anulu válasza Gorneck (#2070) üzenetére


anulu
félisten

ehh, nálam fordítva. beta teljesen jó, finalok szopatnak...

de nem ez az első eset. asszem a 1006 final-ról downgrade-elte anno 1005-002-re, mert final BIOS-okkal egyszerűen nem boldogulok. :U franc se érti Lódarazsat. mindegy, most jó, és ez a lényeg :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2072) harry válasza Gorneck (#2068) üzenetére


harry
veterán

Sikerült felapplikálnom nekem is, eddig semmi gáz, pedig a rendszer tuningolva is van, igaz van is szellőzés a hűtő körül. Holnap beszerelem a hőmérőt és letesztelem max/minimum légáramlattal (mármint ami a gépházban van körülötte).
Végülis nem kellett faragnom semmin, csak elforgattam a VGA hűtőt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2073) harry válasza anulu (#2071) üzenetére


harry
veterán

Ha jól tudom enyémen 1013-as (05 júl 26án kiadott) BIOS van.
Ami viszont fura, hogy az egyik vinyómat mintha úgy kezelné, mint egy USB eszközt. Mármint a tálcán a 'hw biztonságos eltávolítása' pontnál írja a vinyót is, egyébként nincs vele semmi gáz. Eszközkezelő sem ír hibát, vinyó is megy rendesen, csak nem tudom miért érzékeli USB-s cuccként?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2074) Balu77 válasza harry (#2073) üzenetére


Balu77
őstag

Nem usb-s cuccként kezeli, hanem az nforce4 sata2 vezérlője tudja ezt. A sata2 szabvány már tudja a hot-plug-ot is. Persze ha a vinyód is támogatja ezt, pl. sata2-es, habár nem feltétlen kikötés, nálam a sata1-es vinyók is eltávolíthatóak...

[Szerkesztve]

izé

(#2075) Gorneck válasza harry (#2072) üzenetére


Gorneck
titán

Ok. Kívácsi vok! Kézzel is fogtad?

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#2076) harry válasza Balu77 (#2074) üzenetére


harry
veterán

Jah, kösz (bug-ból feature :D )
Gorneck23 - előbb megfogtam, elég forró, de nem égetett meg, szóval tudtam volna fogni egy darabig, holnap megnézem rendesen, kicsit aggódom miatta. Ha max terhelés és minimális szellőzésnél 80°C alatt lesz akkor nincs nagy baj.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2077) Gorneck válasza harry (#2076) üzenetére


Gorneck
titán

Speedfan 34 fokot írt ki...Isten tudja hol a rákba vannak a szenzorok ezen a lapon! Most egy 4es venti tolja rá a levegőt...31 fok stabilan! Borba alakul...lehet mégisfelrakom rá a tr bordát!

Gorneck#1239

(#2078) westlake válasza tuleon (#2067) üzenetére


westlake
félisten

hidd el nekem, az kozel sem pontos meres!
en mar probaltam megmerni tobb ilyen cuccot is, de a valos homerseklet kozelbe sem sikerult jutnom... ezek ugy vannak megtervezve, hogy csak akkor mutatnak pontos homersekletet, ha a merendo kozeg teljesen korulfogja a meromuszer meropalcajat...
termeszetesen a tested homersekletet akkor is meg tudja merni, ha csak egy kis reszet erinted a testedhez, de azert az megiscsak jobban ''korbefogja'' a palcat, mint egy merev hutoborda..

Play nice!

(#2079) anulu válasza harry (#2073) üzenetére


anulu
félisten

a kettőnk 1013-asa között jelentős különbségek vannak :D konkrétan, neked Deluxe lapod van, nekem Basic :DDD

amúgy it's not a bug, it's a feature! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2080) harry válasza anulu (#2079) üzenetére


harry
veterán

Hmm igaz :)
Megnéztem az új Zalman NB bordával hőmérsékleteket, íme az eredmény (mindkét alaplapnál a borda belsejében helyeztem el a mérőt, tudom, hogy a chip melegebb, de ezt csak összehasonlításnképp csináltam. A listán fentről lefelé haladva egyre kevesebb a légáramlat :D).

Asus P4P800-E Deluxe - Gyári passzív hűtőborda
- idle, felette CPU venti maxon: 45°C
- terhelve, felette CPU venti maxon 55°C

- idle, minimális légáramlattal: 55°C
- terhelve, minimális légáramlattal: 75°C

Asus A8N-Sli Deluxe – Zalman passzív hűtés
- idle, minden venti maxon: 46,5°C
- terhelve, -||- : 48°C
-
- idle, első venti maxon: 48,5°C
- terhelve, -||- : 50°C
-
- idle, minimális szellőzés: 58°C
- terhelve, -||- : 63°C

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2081) Gorneck válasza harry (#2080) üzenetére


Gorneck
titán

Egész jó...bár lehetne hűvösebb!

Gorneck#1239

(#2082) nRu3


nRu3
addikt

Valaki használja ezt a lapot a-data566 ramal és 1T-ben stabilan? és milyen értékekel, menyi feszt a ramnak milyen idözötésekel.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2083) tuleon válasza westlake (#2078) üzenetére


tuleon
tag

Igazad van, de ez a hőmérő olyan, hogy csak a hegyén mér, oldalán, a pálca teljes felületén nem, hidd el, kipróbáltam. Belülről úgy néz ki, hogy ez az alumínium pálca gyakorlatilag egy cső, két vezeték megy bele, rajta egy üveg szerű fekete valami, ami tövig be van nyomva a hegyhez, így nem is mérhet oldalt, csak kizárólag a hegyén.
Ilyen hőmérővel tudom hogy közeli értéket nem lehet mérni, de az igazi az a lézeres hőmérő lenne.

[Szerkesztve]

(#2084) harry válasza Gorneck (#2081) üzenetére


harry
veterán

Kicsit fura, hogy terhelt/idle állapot között nincs nagy különbség (idle alatt csak neteztem, terhelésnél meg Prime, zene, UT, és egy kis Super Pi). Nekem jó ez, első venti általában maxon megy, ha játszom akkor a többi is, szóval nagy baj nem lehet. És mindez tuning mellett (azt is próbálom mindjárt följebb tolni).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2085) westlake válasza tuleon (#2083) üzenetére


westlake
félisten

akkor nem is ugyanolyan homeronk van.. az en homeromon van egy 8 centis fempalca, de az az egesz feluleten tud homersekleletet merni..
de ugyebar hiaba csoppentesz egy hideg vizcseppet valahova, ha a tobbi reszen azt meri, hogy szobahomerseklet van..

Play nice!

(#2086) Gorneck válasza harry (#2084) üzenetére


Gorneck
titán

Én a hangtalan plusz ventivel nyugodtabban alszom!:)

Gorneck#1239

(#2087) Ombi5


Ombi5
őstag

udv!!

Melyik progi tudja nezni chipset es proci huto fordulatszamat?
Esetleg proci hutojet hogyan tudom 3500 rpm-rol lejjebb venni?

Koszonom:R

(#2088) nRu3 válasza Ombi5 (#2087) üzenetére


nRu3
addikt

:Y ezt pedig már tényleg kismilioszor leirtuk.

asus PCprobe, everest. Bővebben: link
a biosban a hardver monitorba a legelső valamii, mert az elvileg diasable-ra van beálitva átrakod enable, igy a lap valamenyire leszabájoza majd a ventit.Bővebben: link

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2089) tuleon válasza Ombi5 (#2087) üzenetére


tuleon
tag

Ez engem is érdekelne.
Eddig amit találtam, pl a speed fan, nem volt képes állítani a fordulatszámot:(

(#2090) nRu3 válasza tuleon (#2089) üzenetére


nRu3
addikt

Ja hogy ő állitgatni akkar, na olyan szerintem nincs.Hogy ezel a lapal müködne is.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2091) tuleon válasza nRu3 (#2088) üzenetére


tuleon
tag

Igen, ez a legelső valami a q-fan controll:DDD

(#2092) tuleon válasza nRu3 (#2090) üzenetére


tuleon
tag

Sajnos.:(
Nekem most a Q-fan be van kapcsolva, mindent minimumra vesz le, ha meg melegszik a proci ad a ventiknek kakaót.

(#2093) nRu3 válasza tuleon (#2092) üzenetére


nRu3
addikt

ha hangos a cpu venti akkor cserélni kell valami másra ami alapba halkabb.
nekem ezek az értékek vannak.:

Hőmérsékletek
Alaplap 34 °C (93 °F)
CPU 37 °C (99 °F)
GPU 36 °C (97 °F)
GPU környezete 37 °C (99 °F)
HDT722516DLA380 34 °C (93 °F)
HDT722516DLA380 34 °C (93 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 1442 RPM
Lapkakészlet 5273 RPM
Burkolat 620 RPM
még van +2 venti a házon de hát az asus lap azt képtelen mutani a lap hibája miatt

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2094) harry


harry
veterán

NB-ben van beépített hőmérő? Vagy lehetne valahogy szoftveresen is hőmérsékletet mérni? Ventiszabályzást én potikkal végzem, szerintem így a legjobb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2095) nRu3 válasza harry (#2094) üzenetére


nRu3
addikt

szerintem a lapban van a mérő amitt a bios progija kezel és azt hogy win alol valamivel kiolvasd a biosbol az értékeket azt valamelyik progival teszed.

egy kicsit bonyolultan fogalamztam de én értem:D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2096) Ombi5 válasza nRu3 (#2088) üzenetére


Ombi5
őstag

ASUS Cool&Quiet
Pc Probe

Ezekbol melyik a legujabb verzio ,mert annyi van neten azt se tom mar mi melyik?!

(#2097) harry válasza nRu3 (#2095) üzenetére


harry
veterán

Mivel Everest nem jelezte ezért arra gondoltam, hogy nincs is benne hőmérő. Illetve én úgy tudom, hogy nincs. Speedfant felraktam, igaz nemnagyon sikerült eligazodnom rajta, de volt valami cucc (illetve 2) ami 127°C volt, de szerintem ez csak elírás/mérési hiba.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2098) nRu3 válasza Ombi5 (#2096) üzenetére


nRu3
addikt

ASUS Cool&Quiet, ASUS Cool&Quiet V1.018
Pc Probe ,ASUS PC Probe V2.23.06
Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2099) nRu3 válasza harry (#2097) üzenetére


nRu3
addikt

Azt igy hirtelen nem tudom hogy valamelyik mérést le lehet-e tiltani a biosban vagy kikapcsolni .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2100) anulu válasza nRu3 (#2099) üzenetére


anulu
félisten

BIOS-ban lehet fan és voltage mérést ignorálni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.