Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) richies válasza sysrq (#2647) üzenetére


richies
senior tag

p-ata-t hazsnálok, lehet át kellene térni s-atára?
ott csak jobb már a driver..
régen nforce2-esem volt. s azzal is áll gond volt az ide-kezelésnél.
azzt hittem a nforce4-nél már csak ki tudták javítani..de úgy látszik mégsem :(((

Rozsomak of Power

(#2652) sysrq válasza richies (#2651) üzenetére


sysrq
őstag

Nekem van a gépben minden (sata300,sata,pata) egymás között gyorsan másolnak, és a külsö usb-s vincsikkel is gyors a kapcsolat, de mint mondtam vannak rejtélyes esetek.
A hétvégén lehet ujrahuzom a win-t, ki melyik drivert javasolja és miért?(vagy miért nem).

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2653) nRu3 válasza sysrq (#2652) üzenetére


nRu3
addikt

mindenki mást fog mondani,ki a régebi valaki az újabat javasolja, én mániákusan mindenböl a legújabat szeretem használni driverekböl és progikbol.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2654) becksim


becksim
aktív tag

Csao!

A köv a problémám: összeraktam egy ilyen lappal egy gépet tegnap
3200+ venice e6 provi egy e3mas dobozos hűtővel. Gyönyörűen szabályozta a venti fordulatszámot a procihő szerint.
Rátettem az e6 hűtőjét, de az konstans rpm en hajlandó csak menni.
Hogy lehet ez?

Nindzsák?? Hol?

(#2655) sysrq válasza nRu3 (#2653) üzenetére


sysrq
őstag

Ezért irtam oda-> ....és miért?
Én is a legujabbat használom álltalában , a hivatalosakbol. De lehet egy 'béta' ami jobb vagy rosszab, ha már valaki kiprobálta csak megosza tapasztalatait. Az idö miatt nem probálnám végig a lehetöségeket (nVidia,asus,béták).

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2656) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

3 hónapja vettem egy Asus A8N Sli alaplapot. A gép összerakása után se kép-se hang, de még sípolás se, semmi. Kipróbáltam mindent, ami eszembe jutott, végül a VGA karit (Gigabíte GF6600GT) átrakva a másodlagos PCI-e foglalatba és a selectort egykártyás módban betéve elindult a rendszer. Gondoltam, hogy azért ez nem fasza, úgyhogy visszavittem az alaplapot, hogy a master PCI-e hibás. Másnapra szó nélkül kicserélték.

Azt hittem most már minden jó lesz, de nem.
Azóta hébe-hóba (kb. 10-20 indításból egyszer) nem bootol be (se kép, se hang). - Reset, bebootol.
Még ritkábban előfordul (hetente-kéthetente), hogy bebootol, de elkezd sípolni, hogy ''BIOS checksum error'', noha soha nem flasheltem a BIOSát... A reset ilyenkor is segít.
És végül kb. havonta megcsinálja azt a viccet, hogy épp dolgozok\játszok rajta, mire teleírt képernyős kékhalál, de még elolvasni sincs időm, mert 1mpre rá automatikusan resetel. Annyit már kivettem az idáig történt 3-4 alkalom során, hogy valami ''DRAM''-ot (is?) emleget. (esetleg memóriainkompatibilitás? - 2db 512Mb Hynix van rajta, dualban)
Kb. 2 hete raktam rá 64 bites XP-t, azóta csak az első két hiba fordult elő (de ezt akár le is kopoghatnám, a gyakoriság alapján...).

Valakinek van valami ötlete mit csináljak? Vigyem vissza? Nem fognak kiröhögni, ha azt mondom használják egy hétig-hónapig és akkor jön a hiba? Amúgy viszont idegesítő, mert kiadtam rá egy csomó pénzt, és másodjára is szart sóztak rám...

(#2657) richies


richies
senior tag

memtest86

Rozsomak of Power

(#2658) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Nah, megvannak az eredmények, ha vkit érdekel, ha meg nem érdekli akkor ne olvassa el :D . A config ez volt: ASUS A8N-SLI Deluxe, AMD A64 3000+, 2x256 Kingston HyperX PC3500 <dualban>, 1db Club3D 66GT és 1db ASUS 66GT. Kicsi húzás után igy nézett ki a dolog: cpu:9x260 - 1,625V / ram;)C2700 333Mhz <2.5-3-3-8> - 2,80V / FSB: 1043Mhz / vga: 552/1097Mhz, a pci-e bus: 110Mhz - 3,33V. Na erre ez jött ki 3dmark03-ban, és Everestben: 3dmark03:15545 pontocska, everest: olvasás: 6226MB/s írás: 1632MB/s késleltetés: 48.3ns :C . Hogy minek mekkora volt a hőmérséklete azt nem írom, mert szvsz ezek a progik megbízhatattlanok ezen a téren, vagyis jobban mondva nem ott van a hőmérő... (ha jól tudom)

[Szerkesztve]

Üdv, Dávid

(#2659) Ultram3jor válasza x64 (#2656) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

1; Elöször nem ártott volna megnézni hogy hogy áll az a bizonyos selector kártya... de mivel hibás a gép, semmi problém...
2; Nekem is volt ilyen problémám, volt úgy hogy elindítottam, bejött a winfos képernyője, 2szer végigment a csík, kék képernyő és újra az egész... betettem egy másik géppbe, mint slave!!!! és ugyanezt csinálta, amikor meg betettem a xp lemezét, kiirt vmi hibát és hogy indítsam ujra... nagyon megszenvedtem mire sikerült ujra feltenni azt a szar xp-t :((( ... Mint már említettem sikerült feltenni az xpt, és jöttek a driver-ek... sp2es vinfosra tettem rá, és ugyancsak ugyanez történt. Rájöttem hogy a chipset driverral van a gond. Ezt úgy oldottam meg hogy egy sp1es vindózt tettem fel, utána a drájverek, majd a sp2!!! És láss csodát, müködött/müködik...
3; Lehet hogy a vinyó a rossz, bad sector, stb. (de asszem ezt jelzi a S.M.A.R.T.)

Próbáld meg, semmit se veszíthetsz, max egy délutánt, de szvsz egy próbát megér... (ja, és tudod: próba, szerencse ;) )

Üdv, Dávid

(#2660) x64 válasza Ultram3jor (#2659) üzenetére


x64
aktív tag

Hali!

Köszi a tippeket!
Amúgy:
- selector kártya alapból is egykártyás módban állt
- az elmúlt 3 hónap során többféle windowst is próbáltam (XP Hun + SP2, XP SP2 Hun, XP SP2 ENG, XP x64) - eddig az utóbbival nem volt kékhalálos gond, de a másik két dolog (sekép-sehang, BIOS checksum error) IGEN.
- nem hinném, hogy a vinyóval lenne gond, de esetleg tud vki vmi jó tesztelő progit SATAs vinyóhoz? (HDD Life 32 biten nem jelzett gondot, most Diskeeper van, szerinte is minden a legnagyobb rendben)
- ez az sp1, majd driverek, majd sp2 nekem nem hangzik túl jól és nem látom, hogy miért befolyásolná a BIOS checksum errort. Másrészt meg most elégedett vagyok az x64el, ott meg (még) nincs sp2 (meg persze sp1 se). ;)

Azért még1x köcce!!! :) :) :)

[Szerkesztve]

(#2661) Ultram3jor válasza x64 (#2660) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Te tudod! Én se gondoltam volna, de ez a dolog bejött... (de ahogy elnézem csak sp2es vinfost használtál)....

Üdv, Dávid

(#2662) GuMipOkE válasza x64 (#2660) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

- A selector kártyával már másoknak is volt gondja. Volt olyan is, hogy csak egyszerű kontakt hiba volt. Selector ki, aztán vissza, és ment.

- Szerintem érdemes újabb bios-t használni. Amúgy a táp elég erős?

- Nem hiszem, hogy az SP2-vel lenne gond, hacsaknem egy agyonmixelt hackelt verzió. Csak a legújabb chipset drivert kell feltenni, és az nvidia hálózatkezelő szoftvert (nem a drivert) ne tedd fel. Azzal szokott néha gubanc lenni.
SP2-t csak úgy érdemes használni, hogy a telepítőbe van integrálva. Utólagos telepítésekkel lehet gond.

(#2663) YODA mester


YODA mester
senior tag

Szerintetek, ha belepakolok 4 db 512/566-os Vitestát ebbe a deszkába, akkor fog menni úgy 630-on, mint most kettővel..?

(#2664) YODA mester válasza YODA mester (#2663) üzenetére


YODA mester
senior tag

Vagy csak 333 oszt csókolom..?

(#2665) David89


David89
tag

hi
a problémám a következő:
most cseréltem konfigot, alaplap: asus a8n-e, win s driverek telepítése után, vettem észre, h a gép egyszerűen nem ad hangot, bárhova dugom be a fülest, s a hangfalat, semmi hatás
amúgy realtek alc850 a meghajtóprog az integrált hankártyának
az alaplap leírásában megnéztem, elvileg minden rendesen be van dugva
jah s sem ace mega codec packkal, sem k-lite sincs változás, a gép elvileg lejátsza a hangot, csak nem adja ki:S
ötlet?

(#2666) sysrq válasza YODA mester (#2663) üzenetére


sysrq
őstag

Nincsen saját tapasztalatom, de ugy olvastam másoktol négy modullal inkább az 1t-nek inthetsz bucsut, a tempot nem korlátozza csak az idözitéseket.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2667) YODA mester válasza sysrq (#2666) üzenetére


YODA mester
senior tag

630-on így is 2T van csak... Szóval négyet is ugyanúgy lehet cibálni..? Mint kettőt..?

(#2668) Gorneck válasza sysrq (#2666) üzenetére


Gorneck
titán

Sajna én olvastam mást is 4 modul használatáról!:(

Gorneck#1239

(#2669) sysrq válasza Gorneck (#2668) üzenetére


sysrq
őstag

Jol örzöd a titkot...

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2670) Gorneck válasza sysrq (#2669) üzenetére


Gorneck
titán

Nem minden esetbe volt hajlandó még venice procival sem kezelni a 4 modult, de ez nem csak lap függő dolog volt...ennek igaz 2-3 hónapja is már...

Gorneck#1239

(#2671) Eagl3_


Eagl3_
csendes tag

Szevasztok!
Tudnátok nekem segíteni? Szeretném egy kicsit húzni a procimat, de nemtom, hogy fogjak hozzá. Configom: Asus a8n SLI deluxe, A64 3200+ (venice), nem ugyanolyanok a ramjaim, gondolom ettől nemtudom 100%-osan halytani majd a gépet szal az egyik Kingstoon a másik pedig Kingmax ha jóltom 333-an ketyeg. Everest home ezt írja ki memre: Modul neve: Kingmax mpx-c22d-38kt3r-fna
Memória sebessége: PC3200 (200mhz) <--- ezt mondjuk nemértem, hogy számolja...

Memória időzítések: @200mhz
@133mhz

Alap biost van fent 1013-as azthiszem.
Azért ebben a topicban kérdezem mert fontos lenne, hogy olyan ember segítsen nekem pár lépésben aki ugya azt látja mint én :)

(#2672) Eagl3_


Eagl3_
csendes tag

Mellesleg a véleményem a lapról (inkább tartozékokról), hogy ha már adnak hozzán x mennyiségű sata kábelt, legalább adnák külömböző hosszúságban... :) mit kezdjek egy majdhogynem 20cm-es kábellel ha ''rendet'' akarok tartani a házban :U

(#2673) becksim válasza Eagl3_ (#2671) üzenetére


becksim
aktív tag

Az a 200, az effektív 400, mivel ddr ram.

Húzáshoz először vedd vissza a htt szorzót 4x re, ha 250htt fölé mész, akkor már 3x ra.
A ramokat is oszd vissza először rendesen, hogy nehogy azzal legyen gond.
A szorzót én 10x en hagynám, hogy ne kelljen a lapot túl magas htt vel kínozni. Kezdésnek megkínálhatod rögtön 220al, azon tuti fog menni, aztán úgy 50esével menj felfelé, amíg instabil nem lesz. Ha akarod, ilyenkor pici feszemeléssel még lehet menni fölfelé.
Ha megvan a proci vége, akkor nézd meg a ramok mit bírnak, mennyire kell visszaoszani, és mik a legjobb időzítések az adott frekin. El lehet szórakozni vele jó ideig :))

Kb ennyi, de biztos vannak nálamnál nagyobb guruk is itt, akik tudnak még segíteni. :R

Nindzsák?? Hol?

(#2674) Eagl3_


Eagl3_
csendes tag

mennyire osszam vissza a ramokat? vagy hogy csinálljam? :) és honnan tudom hogy elértem a végét, mikor instabil?


[Szerkesztve]

(#2675) retsam


retsam
csendes tag

Bocs, de nem volt hirtelen kedvem elolvasni ezt a pár ezer üzit eddig :)
Szal a Hornyák PC Trade-en kívül nem tudjátok véletlenül, hogy honnan lehetne beszerezni ilyen lapot? Jó régen kinéztem magamnak, de mire odaértem, hogy megvenném, már szépen elkapkodták :(
Választ előre is köszi :)

(#2676) Eagl3_


Eagl3_
csendes tag

expert.hu itt szerváltam, bár ismerős révén...

(#2677) retsam


retsam
csendes tag

Basszus, elnéztem.
nekem A8N32-SLI kéne :)
Olyat nem tud valaki?

(#2678) becksim válasza Eagl3_ (#2674) üzenetére


becksim
aktív tag

Ramokat tedd 166ra először, (vagy 333ra, attól függ, hogy mutatja ennek a lapnak a biosa)
240httnél lesz 200on az így visszaosztott ram, tehát addig muszáj bírnia egy 400as ramnak. 240htt felett még jobban oszd vissza előszörre.
Aztán ha megvan a proci stabil vége, lehet próbálkozni a rammal magasabb frekin, hátha ugy is megy. Az én sulinetes samsung ramjaim mennek 240es htt mellett szinkronban 480on, amit álmomban sem gondoltam volna, de mégis tudják! :DD

Azt, hogy instabil lesz észre fogod venni :))
Vagy be sem bootol, vagy a windozz nem jön be rendesen, kevésbé súlyos esetben kifagy vagy resetel, ha jól megkergeted a procit.

Nindzsák?? Hol?

(#2679) Drokthar válasza retsam (#2677) üzenetére


Drokthar
csendes tag

felejtsd el penzkidobas! vegyel dfi lanparty dr-t!!!
en legalabbis megbantam h ezt vettem...

(el se hiszem h ezt mondom)

(#2680) retsam válasza Drokthar (#2679) üzenetére


retsam
csendes tag

miért?
mi a bajod vele?

és ez miért jobb?

(#2681) Drokthar válasza retsam (#2680) üzenetére


Drokthar
csendes tag

absz semmi de par ezer hufal kevesebbert kapsz dfi-t teljesen azonos specifikacio viszont jobban huzhato es jobb mellekletek(kabelek stb)
dontsd el magad mivel tenylegesen kukorica-tengeri parharc

(#2682) Gorneck válasza Drokthar (#2681) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor kezdjük az elején...
1. Nem a laptól függ, hogy mi mennyire húzható! Tehát szerencse nélkül hiába van egy 300 ezer forintos géped, ha majd minden anti-tuning benne!
2. A DFI tényleg nagyon jó, de ha már tuning miatt veszed és komolyan is gondolod akkor leválogatott cuccokat kell bele venni, hogy ki is használd a tudását!
3. Melléklet?! Az minek?!:)
4. Ha már pl a te géped nézzük, akkor minek is SLI-s lap és minek is egy olyan deszka ami tudja a 2*16-ot egy 7800GTX mellé?! Vagy minek X2?! Egy vagyont adtál ki sztem egy nagyon ütős konfigért amit 100%-osan ki sem használsz!

Gorneck#1239

(#2683) Gorneck válasza retsam (#2677) üzenetére


Gorneck
titán

Miért pont az?! Milyen konfigod van illetve lesz?! (ram, proci, vag érdekelne)

Gorneck#1239

(#2684) DonnieBrasco


DonnieBrasco
tag

Szevasztok,

Na, eljött a rettegett pillanat amikor is behalt a gyári chipset hűtő az A8N-SLI-men.
Milyen 3rd party chipset coolert érdemes venni, és hol? Budapesti bolt érdekel... ha tudtok segíteni, nagyon köszi!!

DB

[Szerkesztve]

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#2685) Gorneck válasza DonnieBrasco (#2684) üzenetére


Gorneck
titán

ThermalTake és ZM47J sztem a legjobb választás!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#2686) richies


richies
senior tag

nekem is behalt a chipset hűtő..azért ez elég lol...
morog,zörög.. 2 hónapos kb

Rozsomak of Power

(#2687) Tigi


Tigi
őstag

Hali

Adott egy ilyen lap és hozzá egy 3800+os X2-es proci.
Namost, ahogy tudtam nagyjából beállítgattam mindent amit csak tudtam biosban, windowsban de van néhány játék ami nagyon szaggat (Serious Sam 1,2) és nemtudom, hogy mi lehet a gond.
Legfrissebb driver stb fent van.

Valaki lécci ha tud segíteni azt megköszönném.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#2688) Tigi


Tigi
őstag

Most futtattam volna rajta 1 3dmark03-at de az első teszt után elszállt a progi, hogy hibát okozott.

Lécci help. :O

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#2689) Tigi


Tigi
őstag

Ja nemírtam, hogy Inno 6800 GT a vidkari. :DDD

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#2690) Tigi


Tigi
őstag

Na talán megoldódott.
Win újra fel, semmi felesleges szoft. és már megy is minden.
Most elkezdem egymás után feltenni a progika és majd kiderül, hogy mi mivel akad. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#2691) HEMP válasza David89 (#2665) üzenetére


HEMP
aktív tag

Tipp: telepítsd fel a gyári alaplapi lemezről a SoundMan-t és futtasd vele a teszteket. (lehet más a neve, de szerintem jól emlékszem..)
Elvileg lesz az alaplapodon olyan funkció, hogy felismeri a bedugott audió-csatikat. Nézd meg ott minden rendben van-e. Néha nekem sem akarta az igazságot..

Tipp2: használd a messenger beállítás-varázslóját, lehet az kevert bele.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#2692) HEMP válasza Gorneck (#2685) üzenetére


HEMP
aktív tag

Nem tudjátok, az új A8N Sli Premium hőcsöves chipset-hűtését nem lehet külön megvenni és ráapplikálni a ''kis hangos'' helyett?

A ZM47J az nem passzív?? Elég az? :F

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#2693) emre33 válasza HEMP (#2692) üzenetére


emre33
addikt

szerintem nem lehet, probáld eladni valakinek és vegyél egy platinum lapot :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#2694) DonnieBrasco válasza richies (#2686) üzenetére


DonnieBrasco
tag

Az enyém 4 hónapos volt.... a szervízes mondta is telefonon: hát igen, mindenki tudja hogy azok beszarnak.... megbízható szériahiba! Klassz.

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#2695) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen lapoma 1015-ös BIOS-szal és egy X2 3800+ -al.
Ha simán 10%-kal megnyomon a overclock-ot stabilan fut minden.

Van ez a AI NOS dolog. Valami terheléstől függő tunning ez?
A problémám az ha bekapcsolom akkor a bios-on túl nem jut a boot, jöhet a reset. :F

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#2696) jamez válasza DonnieBrasco (#2694) üzenetére


jamez
senior tag

szép kilátások... ez garos javítás?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#2697) Pít válasza HEMP (#2692) üzenetére


Pít
tag

A ZM47J nekem elég, de nálam nem teljesen passzív, mivel a VGA-hűtő VF700AlCu,
nyomja rá a levegőt..., ráadásul onnan, ahol nincs borda, szóval viszonylag hideget.:)
2000-es fordulatnál, még hideg a ''süni'' teteje...

Teljesen passzívan nem próbálnám meg, biztos ráirányítanék vmit..
de ha jól szellőzik a házad... :C

A processzor füsttel működik, ha egyszer kijön belőle, tönkremegy.

(#2698) DonnieBrasco


DonnieBrasco
tag

Hogy a jó ég tegye farba egy bálnapénisszel azt a baromarc Alien Computeres köcsögöt aki tegnap nekem azt mondta, hogy leszedett hűtővel is garanciális ez fos deszka.... ma meg vigyorogva közölték velem, hogy... mégse :o :o
Úgyhogy most 2,5 év garancia a kukába. Vehetek rá passzív hűtést és reménykedhetek, hogy kibírja 1-2 évig azzal is.
De hogy én Asustól semmit soha az életben többi.... visszasírom a jó kis NF7-S II-t :((

Mekkora magas ez a Zalman passzív játékos? Mert még az is lehet, hogy a VGA-m nem fér el fölé??

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#2699) nRu3 válasza DonnieBrasco (#2698) üzenetére


nRu3
addikt

neked is sok eszed van hogy garanciális tanácsot kérsz a bolt szervizében és csodálkozol hogy át vernek.
Ha abit-od volt akkor miért nem vettél megint abit lapot ,nagyon jó a64 lapjai vannak és húzni is elég jól lehet őket.
Zalman passzív játékos az nálad a chipset hűtö borda? atol füg milyen vga-t raksz bele és a vga-n milyen hütés van pl artic coolingos akkor nem fér el a passziv borda már.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2700) DonnieBrasco válasza DonnieBrasco (#2698) üzenetére


DonnieBrasco
tag

A ZM47J az a magas cucc? Mert akkor b---hatom mint kecskepásztor a nyáját, ugyanis nekem az nem fér be, a VGA miatt.

Na jól ven, ezt csúnyán beszoptam. Alternetív ötlet? Vagy mennyen hűtés nélkül, amíg bírja aztán kuka? :(

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.