Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem nincs ezzel baj. A jelenlegi technikai háttérrel ezt lehetett kihozni. Ráadásul majdnem ment az egész a kukába ugye, ettől is hangos volt a média. 1 hetet csúsztak az eredeti időponthoz képest csak azért mert 3-5 km/h-val erősebb volt a szép. LoL.

Ráadásul azt sem szabad elfelejteni hogy egy 52 éves rekordot döntöttek meg (4ből 3at) ami azért eléggé dúúúúúúúúúrva.

Szóval maxi respekt az arcnak.

All→M8

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek, csúsztatás van a dologban erősen.
Amúgy azt hittem az ISS csak 200km-en kering és a Hubble van olyan 5-600km-en... Mindegy.
Amúgy (2) ez kell a médiának. Illetve sajnos az embereknek. Mert a média is azért tesz hangzatosabb kijelentéseket, mert az emberek inkább erre ugranak. Bár az értelmesebbje képes felfogni, hogy a 39km is mocskosul sok. Mégis ha azt mondják az űrből ugrik le az ember, akkor az jobban hangzik.
Mondjuk ha ez kell, hogy fejlődjön a technika, döntsenek új rekordokat akkor legyen. Legalább történik valami.

(#3) Eastman


Eastman
őstag

Sajnos a mai világ ilyen, nem lenne elég vajon csak a tényekre koncentrálni?

[vitz]Hibás a csatolt grafikonod, Anettka nem az ATV-nél, hanem a BP TV-nél hirdette az igét. :P [/vitz]

Bocs...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Tök mindegy. Aki egy kicsit is tájékozottabb a témában az tuja hogy mit jelentenek a számok, akik nem azok meg másnapra úgyis elfelejtik az egészet.
A média mindig ilyen volt és ilyen is lesz, erre nem kell rácsodálkozni.

Ettől függetlenül a 39km qrva sok és a 1000+ km/h is szabadesésben, szívesen kipróbálnám én is.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

@noxwill: Itt az én bajom az, hogy folyamatosan az jön vissza, hogy a világűr határáról ugrott. A világűr határa meg kegyetlenül nem ott van, ahonnét ő ugrott. Félrevezetés...

A teljesítmény szép, nekem ezzel semmi bajon,. csak ahogy ezt kommunikálják...

@Dany007: A Heavens-Above oldalon van egy jó grafikon az aktuális magasságról és annak változásáról. Jól látható, próbálják lehetőleg 400km felett tartani, de az
űrsikló repülések nélkül ez annyira nem egyszerű (hajdan mindegyik űrsikló repüléskor jelentősen tudták emelni a pályamagasságot, mert volt bőven rendelkezésre álló üzemanyag).

Ami a második felét illeti, a gond az, hogy itt durva technikai áttörésekről nem beszélhetünk. Viszonyításképpen csak az USA-ban három civil (SpaceX Dragon, Boeing CST-100 és Sierra-Nevada DreamChaser) és egy teljesen hivatalos állami (Orion) űrhajót építenek jelenleg, és mindegyiknek sokkal komolyabb körülményeknek kell megfelelnie. Tehették volna azt is, hogy egyszerűen a SpaceX-től vesznek egy Dragon kapszulát, csak az túl nagy és nehéz lett volna a ballonnak. Csináltak egy egy személyes, túlnyomásos kabint, ám már több, mint 50 éve járnak ilyan magasságokban repülőgépek, szóval annyira csodát nem műveltek. A David Clark cég szkafandere, amit viselt, egy átalakított űrruha-desing, szintén főleg létező elemekre épülve. Az ejtőernyője az, ami mondjuk valóban külön fejlesztés, tehát arra lehet mondani, hogy van valami köze a fejlesztéshez.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) kekegsm válasza Cifu (#5) üzenetére


kekegsm
őstag

Egyszerű, csináld utána, csak 1km-el magasabbról, és elismeri mindenki az igazad

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.