Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) ncc1701


ncc1701
veterán

Túlspiráztad:
Linux alá felesleges volt a sokat zabáló raid kártya, mdadm megoldja a raidet prociból ugyanúgy.
Tápegységből van 120w-os paneltáp is, az bőven elég lett volna a géphez, jobb a hatásfoka.

Kb 2 hete cseréltem le az itthoni szerveremet én is, csak nem spiráztam ennyire túl. A régi letöltő gép evett 80-90W-ot, ezt akartam minél inkább csökkenteni. Vettem egy CM elite 120 házikót, bele egy intel mitx-es lapot. Ebbe került 2x2G sodim ddr3 ram, egy 32-es msata ssd rendszernek, és egyelőre a régi gépből átugrott a 2 terás green lemez. Tükör nincs, mert filmekre felesleges, képekről pedig csinálok rendszeres mentés usb-s cuccra. A raid nem egyenlő a mentéssel ugyebár. Raid5 tömböt pedig csak egy másik raid tömbre lehet menteni, innentől már home használat esetén is elkezdenek röpködni a százezrek... PCI slotba nálam egy hálókai került, mert a gépem egyben router is. A tápegység egy 120w-os paneltáp, egy adapterről megy, adapter önmagában eszik 0.5w-ot. Van még egy tp-link 841nd router a wifinek+switchnek , és a digi optika -> ethernet + tv modemje. Szünetmentesnél érdemes figyelni, melóhelyen sokat nézegettem, van olyan, ami üresjáratban, feltöltött akkuval, önmagában eszik 18W-ot. Ezért egy apc back-ups 350-esre esett a választásom, ez kemény 4.5w-ot eszik. A lényeg, h a gép, az ups, a wifi ap, és a szolgáltató modemje szumma 32-33w-ot esznek. A 90w helyett. Nekem megérte. Még ha beteszek még egy green lemezt is, akkor az is csak 3-4W összesen. A pici szünetmentes 1 akkuval elviszi ezeket 61 percig, op rendszer természetesen debian wheezy, grafikus felület nélkül, mert ugye a szerveren monitor sincs. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.