Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) krx21


krx21
nagyúr

Végre, a nagy áttörés amire vártam! :P

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Még december környékén tettem egy bő órás kísérletet arra, hogy meggyőzzön az okosrendszerével a Samsung (KS7500), de nem sikerült neki - a böngésző és a YouTube alkalmazás is gagyi volt, pedig ezek érdekeltek volna, ha jól működnek.

Alighanem a mostani újítások is hidegen fognak hagyni, mert sportot nem nézek, a zenét meg ezután is megoldom a gépről, illetve a Spotify Connecten keresztül. Az ötlet azért tetszik, és ha korrektül megcsinálják, lehet, hogy sokan hasznosnak találják majd ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#3) djculture


djculture
félisten

Tv-nek egy dolga van megnézhető legyen rajta amit a vásárló épp akar, nem kell túlbonyolitani a szoftverét meg szarokkal teletömni mert abból csak a baj van.

(#4) krx21 válasza #72042496 (#2) üzenetére


krx21
nagyúr

Amúgy ha a TV-be lenne egy jobb tablet illetve mobil telefon hardver és rendszer, lehetne valamire használni egy jó bill és egér kombóval...
De hát amik eddig vannak, hát őszintén szólva...

(#5) rottenbull


rottenbull
senior tag

Zenehallgatoknak a TV mint forras ? Hmmmm

(#6) djculture válasza krx21 (#4) üzenetére


djculture
félisten

Meg is duplázná az árát rögtön.
rottenbull: Mondjuk lehet normális erősítőt rákötve vezetékesen vagy kékfog... Újabban mondjuk már lehagyják a sima fejhallgató jack-et is vegyél hozzá drága szarokat azzal kösd össze felfogással.

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496 válasza krx21 (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, mi van ezekben, de a szoftver egy beépített tapipades Logitech billentyűzettel sem volt intuitív vagy gördülékeny, eszembe nem jutott volna még egyszer használni. Pedig pozitívan álltam hozzá, és nem adtam fel 15 perc után.

(#6) djculture: Ilyet szerintem jellemzően rádióerősítők tudnak, azok viszont tudnak már Spotify Connectet is, illetve hálózati zenelejátszást. Ez a tévés cucc olyan embereknek lehet kényelmes, akiknek nincs külön erősítője.

[ Szerkesztve ]

(#8) xmaas


xmaas
őstag

Az a baj ezekkel az "okos" rendszerekkel nem ernek fabatkat se gyenge hardver elmeny nulla kb csak idegeskedes sokszor .

Ezerszer inkabb vesz az ember buta TV t aminek rohadt jo kepernyoje van es vesz egy "TV okosito" mini pc-t amin van ezerfele csatlakozo lehet hasznalni rendesen barmilyen formatummal megbirkozik es meg bongeszni is lehet rajta normalisan nem mint a korlatolt gyari "szarsaggal" amibe meg reklamokkal is zaklatnak ...

(#9) #72042496 válasza xmaas (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ezerszer inkabb vesz az ember buta TV t aminek rohadt jo kepernyoje van [...]"

Ilyen készülék nem létezik, sajnos. :)

Az előzőhöz még oda kellett volna írnom, hogy régebbi erősítőkre tényleg lehet értelme tévéről áttolni a zenét. Az újabbakra a Spotify és hálózati támogatás mellett már kevésbé, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10) Alchemist válasza #72042496 (#9) üzenetére


Alchemist
addikt

Elméletileg tehát többé nem kell csatornák tömkelegét böngészni

Erre lenne jó egy okos torrentkliens, ami megkeresi és letölti, amit nézni szeretnék.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#11) atike


atike
nagyúr

Ezek alapján már nem is lesz szükség a tévézésre... :) Minden ott lesz egy navigációs lapon - azt meg meg lehet nézni akár egy telefonon vagy tableten is, akkor meg minek a tévé...? :DDD ;]

Samsing TV hír / topic - erre nagyban hátul ott figyel az LG OLED tévé reklám... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) Raymond


Raymond
félisten

Inkabb azon dolgoznanak hogy a mostani "quad-core CPU for smooth and high performance" TV-ken ne szarja ossze magat a YT, Amazon es Netflix app 3-4 naponta de ugy, hogy reboot-olni kell a TV-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) CMST2015


CMST2015
tag

+ megfigyelés minden TV-be .......cam+mic ...........

(#14) krx21 válasza djculture (#6) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyáltalán nem. Ha már 40-50e környékén van használható tablet, akkor egy kijelző nélkül beépített rendszer, aminek még extra vékonynak sem kell lenni, szinte apró pénzből integrálható lehetne...
Egyszerűen nem értem. A Sony android alapú tv-i meg sem közelítik egy alsó kategóriás tablet kezelhetőségét, lehetőségeit...

[ Szerkesztve ]

(#15) #72042496 válasza krx21 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt a hírt (pletykát) olvastad? Nekem bejön a koncepció, meglátjuk majd, igaz-e, és ha igen, hogy működik a gyakorlatban.

(Nekem a Continuum ötlete is tetszett, aztán elolvastam róla a teszteket, és végül vettem egy droidos telefont.)

[ Szerkesztve ]

(#16) krx21 válasza #72042496 (#15) üzenetére


krx21
nagyúr

Kérdés mennyire lesz haszálható... Kipróbálnám.

(#17) joey04


joey04
titán

Hát ez aztán k*rva fontos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) amadeus11


amadeus11
senior tag

Shazam-ot minden Samsung tévébe! Ilyen sokadlagos funkciók helyett ígérhetne jobb kontrasztot, betekintési szöget, mozgásmegjelenítést. De ilyenről szó nincs.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#19) krx21 válasza amadeus11 (#18) üzenetére


krx21
nagyúr

Az első kettő, jelentem megoldva=oled

(#20) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

És majd ezeket is kikapcsolja 1-2 év múlva, mint a Skype-ot vagy a műsorajánló funkciót? (Vagy régebbi tévéin a Youtube-ot?)

(#21) silver87 válasza djculture (#3) üzenetére


silver87
tag

Ha ezzel a felfogással fejlesztették volna anno a mobilokat, hogy csak telefonáljon mert másra nem jó akkor most telefonálásra alkalmas téglád lenne.

(#22) 7s26c


7s26c
senior tag

mindig kell újdonság, különben nem cserél a fogyasztó...ja de, hisz elromlik idővel :)

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#23) krx21 válasza silver87 (#21) üzenetére


krx21
nagyúr

Mondjuk egyáltalán nem lenne baj, hogy ha lenne minőségi, kis méretű telefon ami nem akkora mint egy pipere tükör...

(#24) shotika válasza xmaas (#8) üzenetére


shotika
őstag

Igazad van, csak legközelebb vesszőkkel és pontokkal írd le. Borzalmas még ránézni is.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#25) #54625216


#54625216
törölt tag

Az a fő baj a Samsung, LG és hasonló tvkkel - szemben a hagyományos tv gyártókkal (Sony, Pana, Philips) -, hogy az alsó-közép szegmensben nem a minél jobb képminőségre helyezik a hangsúlyt, hanem a parasztvakító fícsörökre.
Az egész marketingjük arra épül, hogy az átlag gipszjakab nem érzékeli a képminőséget, viszont a 3d, 4k, smart, stb. marketing hívószavakkal rá lehet venni, hogy egyel drágább készüléket vegyen, sőt újabb hívószavakkal újabb tv vásárlásra lehet késztetni.
Ez kétségkívül működő piaci stratégia. Sok embernél láttam 50"-nál nagyobb tv-t, és arra sem vették a fáradtságot, hogy beállítsák a képarányt, ha nem 16:9-es műsort néztek - ha a tojásfejű emberek nem zavarják, akkor eleve szóba sem jön a színhelyesség, kontraszt, stb.
Pont ezért, ha aki 300k alatt akar tv-t venni, és számít neki a képminőség, az ne próbálkozzon Samsung, LG stb. tvkkel, mert ebben a szegmensben nem ő a célcsoport. Azaz olyasmiért fizet, ami vagy totál felesleges, vagy nem működik, vagy fél éven belül megszűnik a támogatása, vagy az első dolga eleve az lesz, hogy kikapcsolja (értsd: "képjavító" funkciók).

(#26) shotika válasza #54625216 (#25) üzenetére


shotika
őstag

"szemben a hagyományos tv gyártókkal (Sony, Pana, Philips)"

A hármasból egyedül a Sony az, aminek az alsó-közép kategóriában is jó képe van - bár meg is kérik az árát. Talán a képrissítés, ahol javíthatnának már végre. Pana és Philips alsó kategóriái átcímkézett Orionok (vagy már ki tudja), a készülék hátulja egy az egyben ugyanaz, még a távirányító is jó hozzá. Középkategória képminősége messze elmarad a Samsungtól, de még az LG-től is. Utóbbi viszont 2016-ban még a szokottnál is undorítóbb megoldásokat használt a tévékben. Lilás árnyalat a színekben, 3k-s tvk 4k címkével eladva, vastag kivitel, egyenletlen megvilágítás.
Illetve évről évre jól látszik, hogy a jó képminőség egyre feljebb csúszik a kategóriákban, én pl a K sorozatú Samsungnál, 6400 típus alatt nem vennék meg tv-t, fakó az összes, akárhogy is állítod. (talán a KU6000, ami még jó, de alacsony a képfrissítése) Pl egy D sorozatú 5000-es lealázza képminőségben az utána következő 5-ös szériákat. De említhetném a D6500-ast, ami akkoriban a legjobb ár-érték arányú tv volt, az azt követő ES6500 már jóval gyengébb volt. A H sorozatra a 7000es modell 40-es változata is "szar" volt (viszont megcsinálták az egyik legjobb tv-t, amivel valaha dolgom volt, a 46h7000est).
LG fronton idén a 7-es széria alatt az összeset a tömörítőbe dobnám.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#27) tng válasza shotika (#26) üzenetére


tng
tag

Szeretem ezt a 3k dumát. Benyaltad a samsung bullshitet mi? :D Rakj egymás mellé egy belépő 6-os samu és lg uhd-t. Mondjuk legyen 43ku6000 vs 43uh6207. 43 ku6000 va panel mégis sokkal kisebb fényerő, mint 43uh6207 esetében. 43 ku6000 nél a kalibrálás után is szürkes élettelen színek, pocsék betekintési szög. Az lg se tökéletes, de sokkal jobbak a színek.Samu 50hz-es panel, lg 100hz-es. Na mesélj még. Ezt a 3k dolgot meg csak az elvakult buta samsung fanok nyalják be, onnantól, hogy az lg is megkapta a 4k hitelesítést nincs vita. Ja hogy épp nem ugyan az a cég hitelesítette? Jajj mi lesz?! Komolyan elhiszi akárki hogy 4k felirattal el lehetne adni világszerte valamit ami nem az? Gondolkozz már. A samsung kb 3 éve ipari hulladékot gyárt, kb az lg az egyetlen gyártó akinél még kapsz normális tvt középkategóriában. Utoljára talán az F szériás samuk voltak jók, de ott is már erősen fel volt hugyozva.

(#28) shotika válasza tng (#27) üzenetére


shotika
őstag

Akkor ez új info nekem (a 3k-4k). Az alacsony képfrissítést én is említettem a 6000-nél, ettől még egyáltalán nem egy rossz tv. A 6207-es még akár jó is lenne, ha mondjuk a sötét színek jók lennének, de nagyobb baj az, hogy miért van az összes alsó-közép kategóriás tévéinek kékes-lilás árnyalata? Neked biztos megfelel. Ennél még a Samu VA paneles megoldása is jobb, a betekintési szög pedig nem annyira lényeges szempont, szemből nézzük a tv-t. És miért lettek vastagabbak, mint a tavalyiak?

"Komolyan elhiszi akárki hogy 4k felirattal el lehetne adni világszerte valamit ami nem az? Gondolkozz már."

:D Ébredj fel. Nem ez lenne az első, hogy hiába írnak rá valamit, az valójában nem is tudja azt, vagy nem úgy, ahogy az egyszerű ember azt gondolná. Technika fényképező gép 15 megapixellel rémlik? Mégis ocsmány képet csináltak. 1700Hz-es képfrissítésű tévék? (és Hz-nek volt írva, nem PMI meg PQI)

"A samsung kb 3 éve ipari hulladékot gyárt, kb az lg az egyetlen gyártó akinél még kapsz normális tvt középkategóriában."

:D AZt én is említettem, hogy egy ideje egyre feljebb megy a kategóriákban a jó képminőség, de, hogy pont az LG lenne idén a középkategória királya, a vastag kivitellel, pocsék designnal, szénné szaturált színekkel (ami vád egyébként évek óta pont, hogy a Samsungra volt jellemző), gyenge sötét színekkel, az cseppet túlzás:) Ha ennyire nem csíped a Samut, nézzél meg egy Sony-t ebben a kategóriában, rakd a 6207-es mellé.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#29) tng válasza shotika (#28) üzenetére


tng
tag

Én pont a sonykat látom brutál szaturáltnak. A wd650-et szeretik sokan, de az pont az agyonszaturáltság császára. Az egyetlen tvjük ami idén tetszik az az xd7005, de én elvből nem vennék 50hz-es tv-t, azért meg nem venném meg a 65"-t, mert abban már 100hz-es panel van. Mondjuk ez ugye lg ips paneles eleve. Az android rendszert nem is érinteném bővebben, mert nem tartozik a képminőséghez, de azért megemlítem hogy a legfőbb kizárók oka a sonynak nálam. Az lg design elég kaka belépő szinten ez tény. Engem nem zavar ha egy tv vastag, odarakom a falhoz oszt' jóvan :D Viszont legalább direct led. Én a samunak ezeket az idei 1 oldalas (!!) edge led világítással szerelt vékony tv-it nagyon szépnek találtam, mindaddíg amíg meg nem láttam mennyire brutál bevilágítanak és felhősödnek. Ha pedig megfogod azt az oldalt ahol a led van, konkrétan süt. Perszenem kell fogdosni a tv-t, de ez konkrétan forró, ami nem hiszem hogy hosszabb távon használna a tv-nek. Inkább legyen vastagabb és ne felhősödjön annyira. Sajnos senkitől nem kapunk már normális tv-t középkategóriában, de szerintem ár/érték arányban az lg-k a legjobbak még mindig. Mondjuk ott is ha megnézel egy lb szériát, ami 2014-es, még az 5-ös szériában is volt teljesen fém ház, és a 6-os is mind szép volt. Nyilván muszáj lealjasítani az fhd-t és a belépő kategóriát, hogy uhd-t vagy magasabb kategóriát vegyél. Ezt a gyártó szempontjából meg lehet érteni. Csak mi nem a gyártó vagyunk :D A hz-s játékra rosszul emlékszel, vagy nem figyelted eléggé. Ott voltak akkor is a betűk, minden gyártónak más. Volt blb, bls- ez ráadásul mind a panasonic-on belül, volt cmr, mci, stb... Szóval úgy volt kiírva, hogy mondjuk 400hz cmr. A fényképezőgép képe pedig nem a megapixeltől függ. Plusz az lg kicsit meghatározóbb szereplő a tv piacon, mint a technika a fényképezőgépeknél. Ez a 3k a samsung lejáratókampánya. Anno az oledet is 3k-zták a fehér subpixel miatt, aztán átálltak az ips eco panel fikázására, pedig a kettőnek nem sok köze van egymáshoz. Ez már az n+1. ilyen húzásuk, minden gyártóval eljátszották már nem egyszer. Arra ügyelnek hogy ne mondják ki a márkanevet, hanem körülírják. Így nem perelhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#30) shotika válasza tng (#29) üzenetére


shotika
őstag

"A hz-s játékra rosszul emlékszel, vagy nem figyelted eléggé. Ott voltak akkor is a betűk, minden gyártónak más. Volt blb, bls- ez ráadásul mind a panasonic-on belül, volt cmr, mci, stb... Szóval úgy volt kiírva, hogy mondjuk 400hz cmr. A fényképezőgép képe pedig nem a megapixeltől függ. Plusz az lg kicsit meghatározóbb szereplő a tv piacon, mint a technika a fényképezőgépeknél."

A boltok többségében szépen lehagyták az aljelöléseket. Elég rossz volt a kommunikáció ilyen téren, volt elég vitám ebből az évek alatt a különböző helyeken.
Nem a megapixeltől függ, de ezt ne nekem mond egy szakmai lapon, hanem az átlagfelhasználóknak. Az volt kinn, hogy 15 Mp, semmi más.

Android rendszert nem sokat használtam SOny tv-n, viszont a menürendszerük még mindig körülményes:D

Lg-ben, ami nekem utoljára tetszett, az az LM széria volt, főleg a 660-as. Persze ízlésről nem vitatkozunk:)

Abba, hogy a Samsung mit csinált az évek alatt, amikor nekiment más gyártóknak, én most nem mennék bele, ilyen téren nem különböznek egymástól, maximum a módszereik mások. (Sony eladók pendrive-okkal járták az üzleteket, olyan anyagokkal, amik a saját tv-jükre specializált tartalom volt, és a konkurens tv-ken gyengébb eredményt mutatott; vagy az LG gerilla marketingje stb)

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#31) tng válasza shotika (#30) üzenetére


tng
tag

Minden gyártónak van saját demoja ami a saját tvjén néz ki legjobban, ebben semmi nincs :D Mondjuk a sony konkrétan kp bónuszt ad az eladóknak az MM ekben ha elérnek bizonyos eladást. Na az a durva :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.