Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

A válasz egyszerű.... Nagy számok törvénye! Sok a trendi, városi létben tengő- lengő, facset minduntalan bújó, nem utolsó sorban unatkozó, sznob p...a :DDD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) t72killer válasza Bird (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Pontosan. Illetve hozzájuk jön még egy rakás testképzavaros ember. Ideális befolyásolható vásárlótípus, amit jól le lehet húzni.

Én nem foglalkozok vele, ahogy a többi celebbel sem/99%-ukat nem is ismerem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) alcsa


alcsa
senior tag

Te miért foglalkozol vele?

(#4) Bird válasza t72killer (#2) üzenetére


Bird
addikt

Norbesz Pier nagyon ráérzett, hogy kell komplett iparágat a hiszékenységre, a kreált testképzavarra és nem utolsó sorban értelmetlen trendekre építeni. Egy valamivel azonban nem számolt: magával, mert norbikánk túl sok esze nem lévén a múltkori "akciójával" majdnem bedöntötte a lowcarb f@szcsigás cégét.... Sajnos csak majdnem, de ez csak idő kérdése... A mi szerencsénkre! :C

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

A kérdéseddel (ha az nem is pozitív irányú a személye és/vagy munkássága felé) még Te magad is foglalkozol.
És rajtad kívül nagyon sokan vannak így.
Szerintem sokkal egyszerűbb nem venni tudomást róla, mint akár a negatív dolgokkal foglalkozni.
Én meg ezt nem értem, hogy miért kell valamin rágódni, ha nem is szereted, ahelyett, hogy tudomás nélkül elmennél mellette.
Meg azt, hogy ezt max. családon/ vagy közeli társaságon belüli beszéli ki az ember, nem egy ilyen posztban.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#6) UnA


UnA
Korrektor

"hanem diabetikus és dietetikus szakemberek véleményére alapozom az állításom"

Ezzel óvatos lennék a helyedben, mert az utolsó 70 évben már rengeteg "tudományosan megalapozott és hitelt érdemlő" kijelentés volt a szakma felől, amit aztán mégis cáfoltak vagy módosítottak...

@Bird: nem kell szeretni Norbit, de szerintem van benne egyfajta elkötelezettség az egészséges életmód felé – ezt én becsülöm, mert a magyar társadalom borzasztó egészségi állapotban van. Az hogy ebből pénzt is csinált, engem nem zavar.

(#7) Narxis válasza UnA (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen a tudomány már csak ilyen, nincs kőbe vésve mint a Biblia, jönnek folyamatosan a kutatások amik árnyalják a képet de alapvetően azért a főbb irányvonalak nem változnak.

Thanos was right.

(#8) UnA válasza Narxis (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

"a főbb irányvonalak nem változnak" – ebben itt tévedsz, mert egymásnak nagyon ellentmondó és versengő elméletek vannak az egészséges étrendről."a főbb irányvonalak nem változnak"

(#9) t72killer válasza UnA (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Az mondjuk még megáll, hogy kiegyensúlyozottan kell táplálkozni és kerülni kell a mérgeket. (=mesterséges, ténylegesen mérgek, mint pl húsba nyomott antibiotikumok, kőolajalapú v nehézfém szennyezők).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Én nem vele szeretnék foglalkozni, hanem arra a felhajtásra keresek észerű választ, ami ezt az egészet övezi.

A "gasztro tudomány" tulajdonképpen napról napra változtatja az álláspontját. Ahogyan ti is írjátok, semmi nincs kőbe vésve.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#11) updog


updog
senior tag

Ha nem saját szívügye lenne ez az egész, akkor hagyná hogy egy tök külön bagázs csináljon mindent helyette Update néven, és hátradőlve élvezhetné az életet. (Agassis dolgára emlékszik még valaki? Tőzsdére vonulása megvan?)

De ez az egész lowcarb az ő saját kis gyereke, mindenbe bele kell folynia, csak a saját kis világában valószínűleg máshogy működnek a dolgok, nem érti hogy az interneten két perc alatt minden kamu kideríthető, ellenben ami egyszer felkerül az ott is marad (ne legyünk álszentek, az ország fele - incl. átlagember, celeb, politikus - szintén ilyen).

Egyébként egyszer 2 éven át rendeltem minden nap ebédre a teletálas menüjét, ez alatt szép lassan 10 kiló lement. Amikor abbahagytam (egyre jobban undorodtam már tőle hogy kéthetente ugyanaz van), pár hónapon belül vissza is jött, kicsit még több is. Semmilyen más életmódbeli váltás nem volt közben.

Nem jelentek ki semmit, és nem is szeretem a csávót, de ezt tapasztalatként le tudom írni.

Keto kérdés maga érdekes, ugye itt is van topicja, neten legalább annyi dícséret mint cáfolat van rá, szerintem nem véletlenül hívják a szénhidrátot is alapvető tápanyagnak, de mindegy, ez valahol hitkérdés, arról meg minek vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12) Narxis válasza UnA (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az a baj, hogy neked a főbb irányvonalakba több minden tartozik bele mint ami szükséges. Pl. a mai napig vita tárgya, hogy a tehén tej fogyasztása egészséges-e holott az a táplálkozás csak egy kis részét jelenti. Sokkal fontosabb a kalória, fehérje, szénhidrát aránya a táplálkozásban mint azon vitatkozni, hogy most xy táplálék mennyire egészséges. Érdemes ezt a nem mai videót megnézni a témában [link]

Thanos was right.

(#13) Mr.Csizmás válasza UnA (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dehogy van, csak meg kell nézni a vackai összetételét, meg a cégei bevételét. (na meg az underground kapcsolatait)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nem szalad a szekér, Norbi meg kétségbeesetten kapálózik. Ennyi.
A cuccai nem szarok, de nem is világmegváltók.
Mint hétköznapi ember jó fej, a felesége is.
A marketinghez semmit nem ért.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#15) Lauda


Lauda
félisten

Miért foglalkozik bárki ezzel az emberrel és a brand-el, amit maga köré épített?

Te írsz erről blogot és ezt kérdezed? :D El sem jutott volna hozzám ez a szemét a norbiról, ha nem olvasom itt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#16) Eastman


Eastman
őstag

Lehet, hogy egyszerűen csak az a magyarázat, hogy öregszik. És kezd rigolyás lenni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17) Bird válasza Eastman (#16) üzenetére


Bird
addikt

Hát nem egy Gautama Sziddhártha az már biztos. :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#18) Carlytoo válasza Lauda (#15) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Akkor te vagy olyan mázlista, hogy elkerülted. Én az összes hírportálon Schobert Norbit látom.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#19) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Valószínűleg kisebbségben leszek a véleményemmel, de mint üzletember, tisztelem és becsülöm Schobert Norbertet. Mert tetszik vagy sem, de ő az üzleti tankönyvekben emlegetett self-made-man hazai mintapéldája: talált egy piaci rést (fitness), majd kitartó munka (s némi szerencse) árán felépített egy cégbirodalmat. Sőt, ennél többet is, mert a személyét és az Update brandet idehaza mindenki ismeri. Nem, nem vagyok fanja vagy akár rendszeres fogyasztója a termékeinek, illetve egy fitenssvideóját se láttam, de amit véghezvitt, az előtt le a kalappal. (Ráadásul politikai hátszél nélkül; legalább is esetében nem olvasok olyat, hogy egyik vagy másik párthoz kötődne nagyon.)

A balhés kijelentése viszont tényleg necces volt, pláne az erre érzékeny hölgyvásárlói körében. Mondjuk énnálam az "X kg plusz" egy önmagában értelmezhetetlen kategória, a BMI-t sokkal jobban kedvelem az ideális testsúly megállapítására: ha az index 18 és 25 közötti értéket ad, akkor nincs ok az aggodalomra. Sajnos a médiában előszeretettel mutatnak karcsú sovány, 18-20-as mutatójú (vagy ez alatti) lányokat, amitől egy szép, formás, 22-25 közötti értékkel bíró nő is dagadtnak hiszi magát - holott pont, hogy nem. (Efelett azonban viszont már érdemes elgondolkodni egy súlycsökkentő életmódon.)

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#20) Carlytoo válasza Necroman_Mk2 (#19) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ekkora cégbirodalmat nem lehet háttér nélkül felépíteni itt Mo.-n. Az egy dolog, hogy jó a PR, de van egy kör, akik ha nem engedik be maguk közé, akkor ő egy senki marad. Ezt nem feltételezem, hanem tudom.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#21) Necroman_Mk2 válasza Carlytoo (#20) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ez gyakorlatilag a világ más részén is hasonlóan működik, még ha ez a kör nem is politikai gyökerű.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#22) t72killer válasza Necroman_Mk2 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

A volumen más. Egy Luxemburgban, New York-ban, Londonban nem kell fehér lovat áldoznod a helyi maffiafőnök öreganyjának, hogy egy csóri 2-3M$-os bizniszt beüzemelj. Mo.-gon ekkora összeg biztonságos megtartásához is pártkapcsolatok kellenek már.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Carlytoo válasza t72killer (#22) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Igen. Más a kör ingerküszöbe. Ott dollár milliárdokban mérik a jogos érdeket. Itt, ahogy az orosz tankgyilkos kolléga írja elég pár száz millióban gondolkodnunk. Itt most nem arról van szó, hogy ne lehetne vállalkozásod, ami hoz a konyhára éves szinten jó pár milliót. Az még senki érdekkörét nem fogja sérteni, viszont ha elérsz egy szintet utána már "engedély" szükséges.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#24) UnA válasza t72killer (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem meg nem – ezeket azért szeretik emlegetni az emberek, mert mindig egyszerűbb kimagyarázni, hogy én miért nem teszek semmit, mert ugye én nem vagyok a párttitkár / pártelnök / polgármester ismerőse, ezáltal nem is sikerülhet. Vagyis milyen jól csinálom! :N

(#25) t72killer válasza UnA (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Persze, ha mázlista is vagy és nincsenek konfliktusaid pl forrásszerzésnél. Nem túl gyakori az az üzletforma, amit nagyobb volumenű pályázgatás nélkül garázsból EUR-milliárdos multivá lehet fejleszteni egy emberöltő alatt.

És még ha van is, gyorsan megtalálnak az irigyek és jönnek a különadók/sajtós vagy egyéb cikizés, lásd a Gattyán-birodalom Luxemburgba lelépése mögötti dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Carlytoo válasza UnA (#24) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nem politikai kapcsolatokról beszélek. Inkább hívjuk bizalmas üzleti körnek. Nyilván akarva, akaratlanul van politikai összefonódás.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#27) sztanozs


sztanozs
veterán

Ketosoknak neszójábe, itt laknak a fórumon :DDD
https://logout.hu/tema/re_ketogen_etrend/friss.html

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#28) t72killer válasza Carlytoo (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Nem mellesleg az üzleti kör nem csak kivégezhet, hanem az elején, amikor létfongosságú a mankó, fel is emelhet. Haveri körben simán kaphat az ember nem pénzbeni segítséget (pl használhatod a raktárát, összeköt egy potenciális vevővel, bérgyártóval, ötletet ad, stb-stb).

Nulla kapcsolattal, pláne ciki profillal (pl habzószájú ellenzéki fészbúk posztok után próbál emberünk vállalkozói körben kapcsolati hálót kiépíteni) ez nem fog menni, mert a nagyobbak is féltik a pozícióikat. Nézd csak meg az egykor országbáró Simicskát: kiesett a pixisből és mára már szőlőt kapál.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Paxker315


Paxker315
addikt

Azért megvan a létjogosultsága a ketonak. Nemtomkijazanórbi (igen, de irreleváns minden, amit mond, hidegen hagy, súlytalan...). De kíváncsiságból rákerestem már, mik a jelenlegi trendek.
Mi hozta "divatba" eredetileg ~100 éve a ketogént? Refrakter epilepsziák (főleg gyermekkori) féken tartása. Ideggyógyászat. Másra is jó a szakik szerint.

Endokrinológus szemével. [link] scihubon ingyé' elérhető.

Összefoglaló jellegű, mire lehet használható.

Off: Meglepő, főleg, hogy nem is emlékeztem
Glükóz-6-foszfát izomeráz hiány okozta hemolízisre, vannak lyukak, bőven. Fel is húztam magam, durczi, inkább olvasgatok majd a témában, mert lemaradtam.

Minden esetre megvan a létjogosultsága bizonyos helyeken. [link]

Én csak pozitív tapasztalatokat láttam másoktól, szerintem működőképes koncepció, és okosan-ésszel nem árt az senkinek. De más dolog hinni valamiben,mint valóban gyakorlatba ültetni..

Persze ez most mazsolázás-cherry picking volt, de azzal előszeretettel élek, hogy a hitem alátámasszam :D Meg is halnék scihub nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#30) Carlytoo válasza Paxker315 (#29) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Létjogosultsága van egy ősi kultúrából vett, az akkori viszonyoknak megfelelő táplálkozási alapnak úgy, hogy tudjuk, az őseink évtizedekkel éltek kevesebb éveket átlagban?

Szerk. : Bocsi a pontatlanságokért. Fél liter hp(házi pálinka) után kicsit nehezebb a interpretáció :DDD

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#31) UnA válasza Carlytoo (#30) üzenetére


UnA
Korrektor

"hogy tudjuk, az őseink évtizedekkel éltek kevesebb éveket átlagban?"

Nem igaz. A születéskor várható élettartam mást jelent.

"Az élettartamot tekintve szintén nem haladt sokat előre az emberiség. Persze, ha csak a születéskor várható élettartamot nézzük, akár így is tűnhet: ez az érték Magyarországon 74,79 év, az Egyesült Államokban 78,37, míg az Európai Unióban 78,82, ehhez képest a busmanoknál 36, a Tanzániában élő hadza népnél 32,5–34 év. Ez azonban csak azt jelenti, hogy az adott évben megszületettek megélhetnének, ha a halálozási mutatók életük során nem változnának. Tehát átlagértékről van szó, amit a gyerekhalálozások jól le tudnak húzni – a természeti népeknél pedig 30-100-szor nagyobb az újszülött- és gyerekhalandóság, mint az USA-ban.

A 45 éves korban várható halálozási kor vizsgálatával már átalakul a kép: míg Magyarországon ez 31,8 év, addig a hadzáknál 24,2 – vagyis azok a hadzák, akik megérik a 45 éves kort, átlagosan 69,2 éves korukban halnak meg. Szintén jó mutató a 60 év felettiek aránya a népességben, ez alapján a busmanok 10 százalékja nem sokkal marad el a globális 11 százaléktól – a különbség csak az, hogy míg a világ 60 év feletti időseinek körülbelül harmada valamilyen módon rokkant, addig a természeti népeknél ez csak a legritkább esetben fordul elő, látásuk és hallásuk időskorban is nagyon éles." (forrás: qubit.hu)

(#32) t72killer válasza UnA (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

"a különbség csak az, hogy míg a világ 60 év feletti időseinek körülbelül harmada valamilyen módon rokkant, addig a természeti népeknél ez csak a legritkább esetben fordul elő, látásuk és hallásuk időskorban is nagyon éles." = életmód, természetes kiválasztódás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Paxker315


Paxker315
addikt

amúgy. Érdemes elolvasni Yuval Noah Harari Sapienséből a mezőgazdasági forradalomról írtakat. Az átlag földmívelő jóval egészségtelenebb volt, mint a halászvadászgyűjtögető. Kisebb csontsűrűség, kisebb izomtömeg, csökkent testmagasság, satnyulás, mozgásszervi és anyagcsere-betegségek.

Tanulságos írás, és lehet találni a témában "normális" írásokat is, ha valakit érdekel : ) A fószer amúgy tudtommal vegán, de legalább nem köntörfalaz.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#34) UnA válasza Paxker315 (#33) üzenetére


UnA
Korrektor

A földműves egészségtelensége leginkább az egysíkú táplálkozásból fakadt. Ez különben mindig rossz véget ér, nem véletlenül vannak olyan orvosilag is jól dokumentált betegségek, mint a beri-beri (hántolt rizs) vagy a pellagra (kukorica).

(#35) UnA válasza UnA (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

...és majdnem elfelejtettem a köszvényt (szalonna + kolbász + pálinka).

(#36) Paxker315 válasza UnA (#35) üzenetére


Paxker315
addikt

Vagy ha csak magas hugysavszint: gyümölcs. Nem feltétlenül pálinka formában.

[link]
Szokásos "további vizsgálatok szükségesek ", de a gyümölcscukor metabolizmus ismerete mellett teljesen kézenfekvő, hogy koszvenyt, zsírmájat okoz a felelőtlen gyumolcs [link] fogyasztas ;] a gyümölcs desszert, nyalanksag, jutalomfalat, nem olyan dolog, amit ketpofara kell tömni

Meg amúgy is jobb belőle pálinkát főzni

Szerk: pongyola voltam, mert a magas hugysavszint nem feltétlenül jelent koszvenyt, de attól még nem jó.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#37) t72killer válasza Paxker315 (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

:DDD :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) F34R válasza Mr.Csizmás (#13) üzenetére


F34R
nagyúr

Errol van szo, neki halvany lila fingja sincs, hogyan kell egeszsegesen elni. Az update brand sok embert elvarazsolt akik hosszutavon belebuktak az eltmodvaltozasba. Per hete jonnek a cikkek, meg videok mennyire is fasza csavo (nope). Szamomra hiteltelen.

#36) Paxker315

Jaja, es nem feltetlenul kell ehizottnak lenned, egy lean embernek is lehet zsirmaja ha tul sok gyumolcscukrot fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#39) Paxker315 válasza F34R (#38) üzenetére


Paxker315
addikt

Hogy őszinte legyek, engem teljesen letaglozott két hete, hogy nincs zsirmajam. Éveken át mindig volt enyhe hipertranszaminazemiam (okk, nem majspecifikus, de gyanut mindig felkelti mindenkiben). Kb készpénznek vettem, hogy girhesen is zsirmajam van, pedig nincs. Csak már annyi vékony arcnal láttam zsíros májat, hogy szinte magától értetődőnek érződött, hogy nekem is az van. Aztán mégsem. Csalódtam.

A gyümölcsczukr évek óta becca a csőröm, mert, képesek "diabetikus " meg "diétás " matricával adni a fruttozzal edesitett termékeket, mikor már többször le volt írva, hogy a gyümölcscukor egészségkárosító hatása független a kaloriatartalmatol, és, kevesebbet ártana a mezei glükóz v szacharóz, mint a fruktóz. Engem borzasztóan zavar, hogy sokan még ott vannak leragadva, hogy káros a külső koleszterolbevitel, illetve a gabonát meg védik, mintha valami sacrosanct cucc lenne. "Mindennapi kenyerunket ", kenyeret és cirkuszt... Oké, vodkát lehet belőle készíteni.

Kellene némi revízió az iranyelvekrol. Bár én nem pofazok, mert a koleszterolbevitelem és husfogyasztasom alapján már évek óta halott vagyok. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#40) UnA válasza Paxker315 (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

"engem teljesen letaglozott két hete, hogy nincs zsirmajam ....magától értetődőnek érződött, hogy nekem is az van. Aztán mégsem. Csalódtam. "

Szerettél volna olyat magadnak? :D

(#41) F34R válasza Paxker315 (#39) üzenetére


F34R
nagyúr

Anyamnak az ultrahangos papirja szerint az van.. kuldtem mar diabetikushoz nem nagyon erdekli.

(#42) Paxker315 válasza F34R (#41) üzenetére


Paxker315
addikt

sajnos mindent is csak kontextusban, tobbi eredmennyel (lab) lehetne ertelmezni. De, mint utaltam ra, sajnos a zsiros maj a "norma". :(

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.