Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Sosem értettem az ezen való pörgést.
Főleg, hogy reflexből kapom vissza "xxx ft lesz"...

(#2) szipipeti


szipipeti
csendes tag

Sajnos kevesen gondolnak arra, hogy "minden változik"...
Ahogy telnek az életéveink, "begyöpösödik" a gondolkodásunk, kialakulnak/berögzülnek szokások...
Miközben a világ körülöttünk folyamatosan változik...
Így az idősödő korosztály egyre kevésbé "találja" a helyét a változó világban...
És átveszik a begyöpösödött "akadémikus" gondolkodást - félre téve azt a tényt, hogy a nyelvünk folyamatosan változik... - és ennek gátat szabni próbálnak, de nem lehet (sikertelen lesz)...
Ha ez működne, akkor még mindig az "ómagyar Mária Siralom" szintjén lenne az írásbeliségünk és a szókincsünk...(vagy még régebbi)
Szerintem nem lenne jó...

(#3) domos


domos
senior tag

Ne felejtsük már el, hogy mi vagyunk a vevőért, és nem fordítva.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#4) updog válasza szipipeti (#2) üzenetére


updog
senior tag

Ilyen szépen se fogalmazta még meg senki hogy "OK Boomer" ;] :P

Amúgy én is parasztságnak tartom, főleg ha se előtte se utána nem hangzik el pl. köszönés, egy "kérek" vagy egy "köszönöm".

Általában nomen est omen stimmel is az első benyomáshoz amit így pár perc sorbanállás alatt ki tudok alakítani az emberekről (avagy legyünk előítéletesek :P ). Mikor az iratcsipesszel összeracsnizott huszas-köteget kib****a a mackónadrágból 15 deka fornettiért...

#1 szerintem nem egy kategória a kettő. Szerintem teljesen korrekt - ha előtte köszönt, normálisan megkérdezett hogy mit kérek, korrektül kiszolgált - ha a végén úgy szólit fel fizetésre hogy 280 forint lesz.

Nyálas és ömlengős lenne minden alkalommal elmondania, hogy "280 forintot kérek szépen, amennyiben mást nem adhatok a kedves vevőnek". Neki ez 2-300 alkalom naponta, a parasztnak egyszer kéne normálisan kérnie.

#3 talán egyenrangú partnernek kéne tekinteni egymást... :U Tudom, ez sokak fejében meg se fordul (igen, tudom, hogy mindkét oldal érintett, mindkét oldalnak is szól - én is jöttem már el úgy boltokból hogy még én szégyelltem magam hogy bementem vásárolni)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5) Kalandor válasza szipipeti (#2) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Ötvös Csöpi filmekben is volt már ez a leszezés, és azok 40 éves filmek.

(#6) MineFox54 válasza domos (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

Ez nem jogosítja fel a vevőt arra, hogy paraszt legyen...
Nem vagyok eladó, de szerintem teljesen alap:
"Jó napot kívánok/szia/sziasztok!"
"Szeretnék kérni ...-t."
"Mást nem kérek, köszönöm."
Fizetek
"Köszönöm szépen."
"További szép napot(,szia!)"

(#7) andor80 válasza lkksioskdl3 (#1) üzenetére


andor80
senior tag

Erőltette felesleges cikk volt iskolapéldája a sajnálni való nyelvtan náciskodásnak....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#8) Syl válasza MineFox54 (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Én egy begyöpösödött vén paraszt vagyok, ezért amikor bemegyek egy üzletbe, ahol hölgy az eladó, a korától függetlenül "kezét csókolom"-mal köszönök, soha nem sziázok. A többi az stimmel az írásod szerint.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) oszi666


oszi666
őstag

jah meg csak úgy odavetik hogy 250 forint... kisssebbbb nincs?
szóval igazad lenne de nincs
azért mert az eladó bunkó, neked nem kell annak lenned. és a kakaós csiga mellé jár egy nagy adag erkölcsi fölény is így :D

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#10) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Kissé megrökönyödtem egyesek közönyét illetően. Attól még, hogy van valamire pénzed nem jelenti azt, hogy valaki is vagy.

Nem dolgozom kereskedelemben és soha nem is dolgoztam, de a szocializált kommunikáció leginkább téged minősít és nem a másikat. Attól ,hogy esetleg egy eladó bunkó (mert nyilván van ilyen is) neked még nem kell annak lenned.

Te vagy a vevőért? A vevő kiért van? Ezt én úgy gondolom ,hogy nem kerül semmibe udvariasnak lenni. Lehet, hogy pont a pozitív viselkedéseddel jobbá teszed a napját. Nekem ezért már megéri. Attól, hogy egyesek pont telibesz*rják, hogy mi van a másikkal én még nem fogom. Aztán ezek az emberek panaszkodnak, hogy ők is telibe vannak sz*rva. :U :U

Nagy probléma, hogy egyre többen gondolnak az etikára és kulturált viselkedésre, mint felesleges dologra.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#11) lolller


lolller
tag

Persze, lehet ezt így is. Az eladó van a vevőért. :D aztán nem kell meglepődni, ha a válasz is olyan minőségű mint a kérdés.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#12) domos válasza updog (#4) üzenetére


domos
senior tag

Nincs egyenrangúság ilyen esetben. Aki fizet, annak van igaza, kész. Félreértés ne essék, én nagyon korrekt vagyok mindkét oldalon, szépen beszélek mindenkivel, de ha én szolgáltatok akkor semmi elvárásom nincs a másik felé.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#13) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Kereskedelemben dolgozom (ha minden igaz már nem sokáig).
El kellene felejteni ezt az "eladó van a vevőért" mentalitást.

Ideális esetben az eladó nem bunkózik, értelmesen, legjobb tudása szerint kiszolgál, segít, nem flegmázik; cserébe a vevő is napszaknak megfelelően köszön, értelmesen kér, nem bunkózik, nem néz le, és nem kérdőjelez meg hatvanszor 5 mondat alatt. Ennek szerintem így kéne működnie....

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14) mbalint987 válasza domos (#12) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Pontosan. Csak Magyarországon fordítva ül sok ember ezen a döglött lovon, és azt gondolja, hogy még ő tesz szívességet, hogy kiszolgálja a vásárlót/ügyfelet. És elvárja, hogy minden vevő korinthoszi mondatokban kommunikáljon vele, és ha esetleg nem így tenne, még vissza is kérdez.

Teszem hozzá, én elenyésző alkalommal használom ilyen környezetben a "lesz" szócskát, csak egy nagyon rossz jelenségre hívtam fel a figyelmet.

(#13) anevemearl: Lehet velem volt a baj, de míg pl. PC-boltban dolgoztam, és a vevő tejelt, pont nem érdekelt, helyesen köszönt/kért-e. Meg persze amúgy sem, tudtam hogy ez a munkám, nem mindenki tud/akar illedelmesen kommunikálni.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15) rosejbli válasza domos (#12) üzenetére


rosejbli
senior tag

"Aki fizet, annak van igaza, kész."

Na ez egy elég érdekes hozzáállás. Ne kelljen már random sodribunkókat elviselni csak azért, mert ő gálánsan kifizeti azt a párszáz forintot. Azért, hogy fizet ő az árut kapja, ezt ha nem úgy kéri simán belefér, hogy vissza is utasítják ezért, illetve egyéb ellenszolgáltatást sem kell elvárni.
Más kérdés, hogy ahol bunkó az eladó, oda valószínűleg nem szívesen fognak járni az emberek.

(#16) updog válasza domos (#12) üzenetére


updog
senior tag

"ha én szolgáltatok akkor semmi elvárásom nincs a másik felé." Csak ne csodálkozz ha ennek megfelelő célközönség talál meg. Persze ha jóvanazúgy csak fizessen™... ;)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17) nevemfel válasza Carlytoo (#10) üzenetére


nevemfel
senior tag

Kissé megrökönyödtem egyesek közönyét illetően.

Az is lehet, hogy te reagálod túl a dolgot.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Szerintem amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten.
Ha belépsz valahová, köszönsz. Majd udvariasan szólsz stb. Ha az eladó nem vevő rá, akkor mondjuk nyugodtan vedd lazábbra a figurát.
Velem is szokott 1-2 flegmázni és ha olyanom van: Storno és termék visszapakolás LESZ, én léptem, pá.

(#19) domos válasza rosejbli (#15) üzenetére


domos
senior tag

Az áru árába bele van kalkulálva az eladó fizetése is, vagy rosszul tudom? :))

doeeg: Egyszer sem volt még negatív élményem, igaz én nem eladó vagyok, hanem informatikus.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#20) kemotox


kemotox
addikt

Valahogy csak kihevered

(#21) lkksioskdl3 válasza rosejbli (#15) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Hat pedig addig el kell viselnie, amíg alkamazott. Ha nem alkalmas pozícióra, akkor váltson olyan munkára, ahol nem kell ügyfelekkel foglalkoznia.

Én is dolgoztam ügyfelekkel, és valtottam h ne kelljen. Attól az még a munkaköre.
Ha bunkó és megjegyzést tesz a munkáltatónak okoz kárt.

Ja, es a hogy fokozzam, délelőtt 9kor jó reggelttel köszönök, akkor konstans kijavítanak, nincs reggel, napot van...

[ Szerkesztve ]

(#22) Avicularia


Avicularia
veterán

Kicsit OFF
1 évben kb. 1x járok Magyarországon pár napra. Most voltam január végén és minden eladó szép napot köszönéssel köszönt el minden boltban Budapesten. Rohadt irritáló számomra. Ahogy fentebb is írta valaki, én a női eladóknál a kézcsókolom köszönést alkalmazom kortól függetlenül, kivéve ha az eladó letegez (50 múltam) akkor én is automatikusan tegezem, ami nem szokatlan számomra mivel svédben élek és itt mindenki mindenkit tegez kortól függetlenül.

(#23) nevemfel válasza Avicularia (#22) üzenetére


nevemfel
senior tag

Most voltam január végén és minden eladó szép napot köszönéssel köszönt el minden boltban Budapesten. Rohadt irritáló számomra.

:F

Forget your troubles, c'mon get happy

(#24) Avicularia válasza nevemfel (#23) üzenetére


Avicularia
veterán

Mi nem érthető ezen? Engem idegesít, hogy így köszönnek. Mikor változott meg viszlát-viszontlátásról?

(#25) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Engem valahogy nem irritál sem a 250 forint lesz, sem a szép napot, de még a flegma viselkedés sem, ők is emberek. Mindenki ember. Ha jó kedvem van, szépen nyájasan végigmondom, ha nem, akkor 3 sajtburger lesz.

Viszont az olyan emberek irritálnak, akik feljönnek logoutra blogot írni, hogy nem tetszik nekik valamilyen szerkezet, amit amúgy mindenki használ.
A konklúzió: ok boomer.

Ha már panaszkodni kell: utálok mindenkit, aki készpénzzel fizet, és ha lehetőségem van (márpedig van), akkor nem megyek olyan helyre, ahol nem lehet készpénzzel fizetni. Viszont a te panaszoddal ellentétben ennek gyakorlati haszna is lenne. Csak erről valahogy nem olyan jó blogolni.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#26) nevemfel válasza Avicularia (#24) üzenetére


nevemfel
senior tag

Én semmi irritálót nem találok abban, ha valaki szép napot kíván nekem. Engem az szokott zavarni, ha köszönök, és rám se bagóznak.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#27) nullpoint válasza nevemfel (#23) üzenetére


nullpoint
senior tag

Mit értetlenkedsz? Neki egy 'dögöjjmeg' jobban esne. :D

A szép napot az egy kifejezetten nagyon udvarias és kultúrált elköszönés.

Tudod svédbe" még elköszönni is udvariasabban tudnak..........

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#28) Avicularia válasza nullpoint (#27) üzenetére


Avicularia
veterán

Pont hogy nem köszönnek udvariasabban, meg nem csinálnak problémát ilyen kérek szépen dolgokból, szóval ez egyáltalán nem jött be.
Engem csak irritál a have a nice day szolgalelkű átvétele a magyar nyelvbe, de úgy látom akkor ezzel egyedül vagyok.

(#29) Carlytoo válasza nevemfel (#17) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Az érzéketlen bunkóságot túlreagálom?

"Aki fizet annak van igaza, kész." - Ez egy nagyon problémás hozzáállás. Fizetsz valamiért, hogy a tied legyen. Hozzá teszem, hogy ez nem jár neked, akkor sem ha van rá pénzed. Ha oltári mód bunkón viselkedsz jobb helyeken meg sem kapod az árut. Persze cserébe ki se kell fizetned. Persze bevett szokás, hogy mindenki vehet magának azt, amit akar, de van egy jó ellenpéldám is.

Ahol dolgozom van egy pékség(Félegyházi). Nagyon normálisan kulturáltak az eladók. Minap egy igazi büdös tahó jött be vásárolni. Kielőzve a sort odaköpte, hogy mit akar és azt azonnal akarja, mert ő nem ér rá. Mi történt? Nem szolgálták ki. Annak ellenére sem, hogy kint állt a Maserati-val.

Cucuska2: Persze lesznek olyan, emberek, akik kényük- kedvük szerint fognak viselkedni, mellőzve minden emberi értékrendet. Pont erről regéltem. Gyakorlati haszna is van és foglalkozol is vele, hiszen ideírtál. "mindenki használ"- Hál' Istennek még egészen távol vagyunk a mindenkitől. Hozzáteszem, hogy ha már valamihez hozzászólsz-no offense-, akkor nem célszerű a saját írásodban rommá verned magad.

"Engem valahogy nem irritál sem a 250 forint lesz, sem a szép napot, de még a flegma viselkedés sem, ők is emberek. Mindenki ember. Ha jó kedvem van, szépen nyájasan végigmondom, ha nem, akkor 3 sajtburger lesz
KONTRA
Viszont az olyan emberek irritálnak, akik feljönnek logoutra blogot írni, hogy nem tetszik nekik valamilyen szerkezet, amit amúgy mindenki használ.
A konklúzió: ok boomer."

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#30) updog válasza Cucuska2 (#25) üzenetére


updog
senior tag

Ebből az jött le, hogy mindenki azt csinál amit akar, kivéve aki máshogy gondolja mint te, és ennek hangot is ad. :U :D

"hogy nem tetszik nekik valamilyen szerkezet, amit amúgy mindenki használ"

Mindenki? That's where you're wrong kiddo.

Ha megerőszakolnám magam se tudnám kiejteni a számon hogy 3 sajtburger lesz, soha az életben, még amikor a világot a ****ba kívánom, akkor sem. Bocs, engem így neveltek (tudom, OK boomer, még ha alig múltam 30 is).

Nem vagyok szent, ha sz*r napom van, az hallatszani fog a hangomon, látszani a gesztusaimon (a testbeszéd miatt, nem azért mert oda*szom az aprót a pultra), de akkor is üdvözlök, kérek, megköszönök. És szerintem vagyunk még ezzel így egy páran.

Kp-t én is utálom, de hogy beszüntessük a sárga csekket, meg az aprószámolgatást a parkolóautomatánál, meg online kössünk a világon minden szolgáltatót, az kevésbé reális téma, mint hogy ne rontsuk el szándékosan más emberek napját egy minimális erőfeszítéssel elkerülhető bunkósággal.

De amúgy ja, mindenki más, és mindenki jó valamire, ha másra nem, kontrasztnak :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#31) nullpoint válasza Avicularia (#28) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nagy általánosságban a rossz dolgokat vesszük át. Sajnos.

Előnyünkre válhat ha néha a jó, az udvarias dolgokat emeljük át a hanyatló nyugatról.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#32) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Pszichológiából volt egy hosszabb írásom még az egyetemen. Teljes körűen látszódnak bizonyos társadalmi problémák, amikből bizonyos újabb problémák következnek. Ilyen egyik probléma az érzéketlen közöny. Nagyon sok ilyen emberrel beszélgettem és az a szent meggyőződésük, hogy ők vajon miért kellene, hogy foglalkozzanak bármivel is. Velük se foglalkoznak. Általában a forrást keverik össze. Ok okozati összefüggés mutatható ki, hogy aki "kénye-kedve" szerint viselkedik a körülötte élőkkel, azzal szintén úgy fognak az emberek viselkedni. Általában ilyenkor jön a panasz, hogy ez nekik már kevésbé tetszik, de azt nem hajlandóak beismerni, hogy nagyban felelősek a kialakult helyzetért. Többnyire az ilyen emberek komolyabb konfliktushelyzet esetén nagyon rossz problémamegoldók.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#33) hcl válasza szipipeti (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Minden változik, és értelmes ember nem gyöpösödik be, követi a változásokat. Ugyanakkor nem minden változás jó. A tahósodás pl. sosem. És ez az.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) razorbenke92 válasza Avicularia (#28) üzenetére

Nekem elég gyakori szavam járása, hogy úgy köszönök el a boltban:
"Visz'lát' szép napot!" vagy "Köszönöm, szép napot"
kevésbé üzleti formában, pl. szomszéd esetén a szép napot helyett "Minden jót" kívánok.

Majdhogynem kivétel nélkül megörülnek neki az emberek amikor így teszek, és viszont szép napot, vagy minden jót kívánnak. Kicsit kizökkenti az embert a "Viszlát! Viszlát!" monotonitásából.

Egyébként azt sem értem, hogy miért szolgalelkűség ez... Ha az angol szép napot kíván valakinek, akkor én nem tehetem? Ez ilyen stipi stopi rendszerben működik?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#35) janeszgol válasza Earl_Muttley (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

+1!

Ez a "vevőnek mindig igaza van" szöveg tette tönkre az egész eladó-vevő kapcsolatokat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) lolller


lolller
tag

Nem tudom miért képzelik néhányan, hogy 1-200Ft-ért, majd neki kikellene nyalni a sudri kis seggét miközben úgy megy már oda eleve, hogy bunkózik vagy a sor végéről neharagudjámá'-zik esetleg szó nélkül integet mint vmi idióta barom. Tudjátok mi a különbség a kettő embertípus között? Aki otthagy több százezret netán milliókat ami előre is viszi az üzletet az emberhez méltó módon kér és beszél azzal akitől segítséget kér. Ellenben az ilyen lesz, meg még nehogy már ő tegyen szívességet mikor itt hagy kemény 100Ft-ot br.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#37) Avicularia válasza razorbenke92 (#34) üzenetére


Avicularia
veterán

Persze, teheted, nem gond. Nekem valamiért nem jön be, ennyi, nem kell túlragozni.
Szolgalelkűség szvsz, mert nem kéne minden sz@rt átvenni az amerikaiaktól, már az elköszönés is angol fordítás lett.
De hangsúlyozom ez az én véleményem, nem kell vele egyetérteni természetesen.

(#38) updog válasza Avicularia (#37) üzenetére


updog
senior tag

"nem kéne minden sz@rt átvenni az amerikaiaktól, már az elköszönés is angol fordítás lett."

Mert magamtól nem is juthatna eszembe hogy (urambocsá' komolyan is gondolva) szép napot kívánjak elköszönéskor? :N

Amúgy valahol megértem hogy nem szimpatikus, tipikusan nekem akkor szoktak szép napot kívánni (elköszönés helyett) amikor látszik hogy nem tudták eldönteni hogy tegezve vagy magázva köszönjenek (40 felettinek kinéző kora 30-as vagyok :D ).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#39) domos válasza lolller (#36) üzenetére


domos
senior tag

Érdekes, amikor hotelben dolgoztam recepciósként, akkor a single szobás, egy éjszakás vendég seggét ugyanúgy ki kellett nyalni, mint a lakosztályt hónapokra bérlőét, és ez nekem valamiért természetes, ez volt a munkám, ezért fizettek. Eladóként viszont már nem mindegy hogy mit adsz el? Fura.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#40) rosejbli válasza Avicularia (#37) üzenetére


rosejbli
senior tag

Szerintem ez nem az amerikaiaktól lett átvéve. Én ugyan nem vagyok egy őskövület, de falun a 90-es években is köszöntek így, és nem csak a fiatalok, hanem az idősebbek is.

(#41) rosejbli válasza domos (#39) üzenetére


rosejbli
senior tag

Recepciósként közvetlen azért voltál "tartva", hogy a vendégekkel tartsd a kapcsolatot.
Eladóként egy boltban ez a 30 másik feladatod közül az egyik.

(#42) Lauda válasza lkksioskdl3 (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Attól, hogy valaki nem tud tisztelettel beszélni mással, én még nem fogok így beszélni vele. Egyetértek a blogíróval. Szia, egy kakaós csigát kérek, egy kakaós csigát szeretnék kérni. Ez a minimum szerintem is.

Másrészt attól, mert az eladó van a vevőért (amúgy ez sem teljesen igaz így, mert a vevő is megcseszhetné, ha nincs aki kiszolgálja, szóval én azt gondolom semmiféle alá-fölérendelt viszony nincs közöttük), még a vevőnek is normálisan kellene viselkednie, nem lekezelő, paraszt módon. Voltam már mindkét oldalon, katasztrófa néha.

[ Szerkesztve ]

(#43) Delerium


Delerium
senior tag

Annyi, de annyi ellenpéldát fel tudnék hozni, bunkó, suttyó lekezelő pénztárosokról, vendéglátósokról, de minek? Nem egy "lesz egy kiflitől" fog mindenki eret vágni. Ha nem tud egy pénztáros, eladó, pultos stb. túllépni ezen akkor ez a szakma nem neki való. Voltam eladó és tényleg sok hülye van, de ne forduljon már meg a világ. Én vagyok értük, az a dolgom, hogy kiszolgáljam az embereket. Ha nem vagy kedves, bármennyire is tele a bakancsod akkor tarts 5 perc szünetet, szívj el egy cigit, mittomén.

Bemegyek egy boltba ahol 2 pénztáros beszélget, én meg állok a sorban vagy épp azt sem tudják melyik bolygón vannak, az rendben, de egy lesz az szentségtörés. A kedvencem amit azóta sem hiszek el: fesztiválon történt, szia, 4 kis Smirnoff vodkát kérek. Semmi reakció, csaj elmegy, azt hitte nem hallom, mondja a másik pultosnak, jó lesz ezeknek a Royal is...Ezeknek megakur@#$nyád azt. Bezzeg egy lesz, az mindmeghalunk.

"I fight for the Users"

(#44) Silεncε


Silεncε
őstag

Irigylem azokat, akiknek ez a legnagyobb problémája

[ Szerkesztve ]

(#45) lolller válasza domos (#39) üzenetére


lolller
tag

Sajnos nem érted az összefüggést és megint sikerült fentakadni a lehető legjelentéktelenebb részleten ami azért került bele, hogy mégjobban érzékeltesse a dolgot. Egyébként igen, ha tudni szeretnéd kereskedelemben dolgozok bár Értékesítés és nem a "lesajnált" eladói poziban és igen megengedem magamnak ezt a luxust, ha ilyen stílusban próbálkozol nálam akkor könnyen meglehet, hogy lepattansz aztán mehetsz ahova szeretnél. Mondok még valami durvát, még sikeres is vagyok és keresek annyit mint némelyik "informatikus" :D. Szóval a lényeg, nem az értéken van a hangsúly. bár nem tudom kikell e fejtenem még legalább 3 alkalommal, hogy hozzád is eljusson az info vagy így már érthető. Szóval neked akár meg is fordíthatom a dolgot, hátha sikerül feldolgozni végre akár hagyhatsz itt 10MFt-ot is akkor is, csak egy bunkó senki vagy, ha így viselkedsz az emberekkel és akkor se fogok neked segíteni, ha fejjel lefelé lógsz a kábelcsatornáról és az sem fog érdekelni, ha ezért kirúgnak, mert ahogy mondtad ez a munkám és nem az, hogy a hozzád hasonló embereknek a rabszolgája és lábtörlője legyek. Amúgy mit is képzelsz? :D

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#46) Carlytoo válasza domos (#39) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Még mindig nem erről beszélünk. Illetve nem kell off-ba tenned, ami a témához kapcsolódik. Én akkor is kötelezőnek érzem magamra nézve, hogy te, mint hotelben dolgozó recepciós megkapd ua. a tiszteletet, mint én, akinek soha életlében nem kell még csak hasonló munkát sem végeznie a pénze okán. Persze ez csak egy példa volt.

Silεncε: Ez neked is egy nagy probléma ,csak éppen úgy teszel, mint akit nem érdekel, vagy még nem mérted fel az igazi súlyát. Nem a "lesz egy kakóscsiga" frázisra gondoltam még mielőtt itt ragadunk.

Ki mondta, hogy nincsenek bunkó eladók? Én is találkoztam már tirpákokkal. Attól függetlenül ugyanúgy udvariasan viselkedtem velük.

Erre is tudok jó példát mondani: tv-t akartunk venni párommal (vettünk is). Kértünk segítséget az eladótól. Közölte, hogy ő sajnos nem ért hozzá, de szól egy kollégájának. A kolléga megérkezett így: " Mit akarnak?". Mondtam, hogy tv-t akarunk venni. Hallottam ,hogy az orra alatt elnyomott egy "Istenem g*ci." Mondatot. Párom is hallotta és ő neki is esett, viszont megkértem, hogy ezt higgadtan kellene kezelni. Úgy is lett. A sajnálatos dolog, hogy a modorából nem tudott visszavenni, annak ellenére, hogy teljesen udvariasan és korrekt módon viselkedtem vele. Sajnos kénytelen voltam minden egyes dolgot megkérdezni a tv-ről, ami 2 óráig tartott. :) Hozzá teszem, hogy akkor sem voltam bunkó. Ő meg a végén rájött, hogy a viselkedése miatt csinálom, amit csinálok és elnézést kért.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#47) domos válasza rosejbli (#41) üzenetére


domos
senior tag

Ne menjünk abba bele, hogy egy recepciósnak vagy egy eladónak van több feladata. :)) Erősen attól függ, hogy hol dolgozol.

Carlytoo: én is megadom a tiszteletet mindenkinek, minden helyzetben, beosztástól/munkakörtől/egyébtől függetlenül. Sehol nem mondtam hogy én bunkó lennék bárkivel is, se véletlenül, se direkt. Csak ahogy mások is írták, egy "két kifli lesz"-től nem lesz vége a világnak...

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#48) lolller válasza domos (#47) üzenetére


lolller
tag

Ez egy személyes blog nem igazán értem miért kell firtatni, hogy ennek van e helye itt. A blog tudomásom szerint arról szól, hogy gondolatokat osszunk meg. Talán ezért is nem cikknek nevezik. A 2 kifli lesz pedig valóban nem a világvége. Ez egy példa volt, egyébként az egy külön témát megérne, hogy a sok két kifli lesz hova is vezet, ha már egyáltalán nem lesz kérem mert akkora a közöny, csak lesz. :)

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#49) domos válasza lolller (#48) üzenetére


domos
senior tag

Sosem firtattam, hogy van-e ennek itt helye. :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#50) lolller válasza domos (#49) üzenetére


lolller
tag

Bocsi, nem is Neked szántam. :DD

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.