Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bullseye


bullseye
addikt

Az a baj, hogy ez is olyan elnépszerűsödött szabadságharc jellegű hozzáállássá vált egyeseknél, így pár hónapja pl. el kellett magyaráznom egy pénztáros hölgynek, hogy azért használtam az Egy gyros tálam lesz kifejezést (a Jó napot után, egyébként), mert még éppen készítik a kollégái, láthatja is, hogy nincs nálam, csak gondoltam nem tartom fel a sort addíg, amíg megkapom, mert közepesen törzsvendégként bízom benne, hogy nem szöknek külföldre a pénzemmel...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#52) lkksioskdl3 válasza Lauda (#42) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Nem vagyok, lekezelő, sem bunkó. Attól meg munkaköre, akkor is ha rossz napja van, vagy valaki más bunkó vele. És attól, hogy bunkó vele valaki nem jogosítja fel arra, hogy ő is az legyen. Szolgáltatástól, terméktől függetlenül.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy le kell nézni az eladókat. Sőt!

Csak szimplán annyit, hogy ezt munkát vállalta, ami gyakran frusztrációval jár. Ha ezt nem tudja kezelni, akkor nem alakalmas erre, szerintem.

Ez olyan mintha, a buszsofőr azt mondja, hogy utalom a bal kanyarokat, szoval csak jobbra kanyarodik.

(#53) lolller válasza lkksioskdl3 (#52) üzenetére


lolller
tag

Micsoda hasonlat. Balkanyar = Eladói munkakör. Az igen.

Igazad van, nem az a gond, hogy az emberek 80%-a s.ggfej, hanem, hogy ezt van aki nem tudja elviselni. Nem az emberek mentalitásán kellene jó irányba változtatni, hanem megszüntetni az egész munkakört, mert ezt hosszútávon senki sem fogja tudni elviselni. Vagy hát próbáld ki.

Egyébként nem értem, hogyan tudsz egyenlőségjelet húzni e közé és a közé, hogy valaki alapvetően szereti az értékesítést és jó is benne és szívesen segít a normális ( nem kell itt kedvesnek lenni senkivel, nem erről van szó) embereknek aztán jön egy hülye felrántja az agyát az embernek és mivel ez idegesíti ezért nem való neki ez a munkakör. Ezt te se gondolhatod komolyan.

A másik meg ne képzeljétek már, hogy az eladó ( nevezzük értékesítőnek inkább ) azért van ott, hogy a vásárlónak jó legyen. Mikor érdekelt egy multit, hogy mi a jó az embereknek? Úgy is a profit a lényeg. Ezek után meg aztán lehet gondolkodni azon, hogy a vásárló a minden meg körülötte forog a világ. Igen, amíg a megfelelő árrésű terméket veszi a megfelelő összegben. Ezek után mennyire preferált egy multinál a bunkó, keveset költő vásárló? Meg, hogy kit is fog érdekelni a véleménye és sírása?! :)

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#54) lkksioskdl3 válasza lolller (#53) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Teljesen mindegy. Legyen akkor fordítva, jobbra nem akar kanyarodni. Fel se merült bennem.

Nyilván legyen mindenki kedves, nekem az a probléma, hogy ne az értékesítő kezdje el erőszakosan nevelni a népet. Es nem azért mert értékesítő, hanem mert nem munkaköre és feladata.

A multinak nem számít, hogy rossz napja van az értékesítőnek, x értékelés utan repül, ha nem megfelelően viselkedik az ügyféllel. Teljesem mindegy milyen terméket értékesít, supportal, etc...

Amíg alkalmazott, addig a munkaidejeben a céget képviseli. Es elfogadta a szerződésében, hogyan kell ezt tennie. Ha ez nem tetszik, akkor felmondhatja.

Az másik kérdés, hogy egy sarki kozertesnel nehezebben monitorizalja a tulajdonos az alkalmazottat.

(#55) lolller válasza lkksioskdl3 (#54) üzenetére


lolller
tag

Látszik, hogy rengeteg ideig dolgoztál az értékesítésben. Van egy rossz hírem számodra ez pont nem így van. Amíg termeled a $ addig vagy király. Az eszköz meg pont rohadtul nem érdekel senkit sajnos. Most nem a stílusra gondoltam.

Egyébként meg ne keverd ide a mekit, milyen értékelésről beszélsz? :) Itt nem 1-5-ig pontoznak. Meg milyen monitorozásról?

Nem tudod értelmezni amit írok vagy nem is érted nem tudom... ki beszél itt az értékesítő milyen napjáról?
Nem a bunkó értékesítőket védem te totál elvagy tévedve.

De utálom az ilyen értetlen embereket. Van egy téma és totál másról beszél és még megmagyarázza a bizonyítványt.

De, ha azt boncolgatom amit te elkezdtél akkor sincs igazad, mert kedvességből még nem láttam pénzt teremni. Telko cégekben se az a király aki körbenyalja az ügyfelet aztán elcseszett 3 órát egy értéktelen tranzakcióra. Mindig is a cápák voltak magasan még, ha olyan is stílus amilyen. Találd ki kivan ott 10+ éve. :)

[ Szerkesztve ]

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#56) UnA


UnA
Korrektor

Egy kakaós csiga VOLT!

Probléma megoldva. ;)

(#57) Carlytoo válasza lolller (#55) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

"De utálom az ilyen értetlen embereket."

A személyeskedést, ha lehet kerüljük. Köszönöm.

UnA: Hasonlót hallottam már eladótól. :D

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#58) nullpoint válasza UnA (#56) üzenetére


nullpoint
senior tag

Egy kakaós csiga VAN. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#59) UnA válasza nullpoint (#58) üzenetére


UnA
Korrektor

Éreztem, hogy lesznek még megoldások :)

(#60) Feketelaszlo válasza Avicularia (#22) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Tapasztalataim egybevágnak a korábbi válaszolókéval: a szép napot nem kifejezetten a városi urbánus réteg köszönésformája, nagyon furcsa volna, ha a have a nice day tükörfordításából származna. Egyszerűen csak a jó napot lett elcsépelt, mert ugyan milyen egy jó nap? Annyi mindenre mondjuk, hogy : jó az étel, jó az idő, jó a fizetés - túl általánosító és banális, mint minőségi jelző. A szép sokkal vidámabb és még megvan a maga bája annak, ha egy nap szép tud lenni. Szép egy festmény, szép a természet, szép egy gyermeki mosoly.

[ Szerkesztve ]

(#61) gygabor88


gygabor88
tag

Amikor vidékről felkerültem a fővárosba, akkor többször rámszóltak boltosok, mert "xy lesz" módon mondtam el mit szeretnék, persze köszönés után. Semmi bántó szándék nem volt benne részemről és bár azóta elhagytam, a mai napig nem értem mi a baja ezzel a kifejezéssel az embereknek.
Ahonnan én jöttem, ott mindenki így beszélt a boltban. A boltos is úgy kérdezett vissza, hogy "más nem lesz?" vagy "lesz még valami?". Ez teljesen standard arrafelé, az ottani normális nyelvhasználat része.

Hasonlóan bunkónak néztek az egyetemen az évfolyamtársak, mert nákoltam (mondanák, innák, dolgoznák, stb). Erről is leszoktam a beszólogatások miatt, de felénk mindenki így beszélt. Ez olyan, mintha egy szegedit lebunkózna valaki, mert a zsemlét zsömlének mondja.

[ Szerkesztve ]

(#62) mephi666 válasza gygabor88 (#61) üzenetére


mephi666
nagyúr

van egy jó vicc:
- miért jó szegedi nővel lenni?
- mert nem azt mondja, hogy "mégeccer", hanem azt, hogy "mégöccör" :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#63) dugo_ válasza gygabor88 (#61) üzenetére


dugo_
veterán

Sajnálom a negatív tapasztalataidat!

Addig is: https://www.youtube.com/watch?v=cktx5NnBVwU ;]

(#64) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Sosem értettem akik ezen vannak kiakadva, nem nyelvtanórán vannak, jó vannak helyzetek ahol fontos a nyelvtani helyesség, de részemről a hétköznapi életben az elsődleges, hogy megértsem mit akar kifejezni a másik, aztán, hogy ezt most miként teszi részemről teljesen mindegy míg egyértelmű a dolog.

Másrészt meg azt sem értem akik annyira kardoskodnak, hogy miért veszünk át új dolgokat, miért változik a nyelv, stílusok, szleng miegymás. Máshol mindenhol úgy örülnek a fejlődésnek, így nyelv tekintetében meg úgy érzem sok ember azt szeretné, hogy ragadjunk meg egy ponton aztán szevasz.

Egyedül azt nem szeretem, ha valaki indokolatlanul sokat káromkodik, de körülbelül ennyi, minden más okés részemről.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#65) hcl válasza laceszgamer (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A "valami lesz" nem nyelvi fejlődés, azaz ha igen, akkor max. vissza. Nem szleng, hanem szimpla lealjasodás. A nyelv fejlődése kicsit több lenne ennél :D És nem is elsősorban nyelvi problémáról van szó, hanem viselkedésbeliről.

A "nem nyelvtanóra" hozzáállással meg a baj, hogy
- nekem kevéssé vehető komolyan valaki, aki nem ír normálisan (vedd azt, hogy valami félanalfabéta kéne hogy utalja annak a vételárát, amit hirdetsz, vagy vennél tőle valamit... :D )
- általában már nem az a baj, hogy nem jól írja a j-ly-t, hanem valóban, tök semmit nem érteni abból, amit ír. És rengeteg ilyen van.
Ráadásul felnőtt embernél az anyanyelv helyes használata tök alap lenne, pláne ha érettségizett.

@janeszgol :
Nem, sokkal durvábban erre lenne szükség, mert a jelen magyar fogyasztói, kereskedői kultúra a béka alatt van. Persze a tiszteletnek kölcsönösnek kéne lennie, de alapvetően a kereskedő a vevőből él, akármilyen hülye is a vevő. (S ha a vevő hülye, akkor ugye az okos enged, azaz a kereskedő...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) laceszgamer válasza hcl (#65) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ha nem a fejlődés, hanem átalakulás szót használjuk akkor máris másként fest azért. Most ezen a vonalon, ha " egy kakaós csiga lesz... köszönöm szépen " hangzik el akkor tiszteletlen volt vagy sem?

Amit írsz másik véglet arra én is azt mondom, hogy nem nézek ki belőle sokat, de ahhoz tényleg az kell, hogy tele legyen hibákkal, meg a tipikus lenne-lene jössz-jösz és hasonlóan összevágott szavak szokták elárulni ezeket nálam.

Nekem az írással annyiból szerencsém van, hogy fogjuk rá, általában hiba nélkül ment gyerekkoromban is, de ettől független nem feltétlen kapcsolnám össze ezt sem, hogy érettségi, illetve oktatás esetén miként használja a nyelvet. Adott helyzetben ahol fontos persze beszéljen úgy, de ha most egy ilyen bolti helyzetben például, ahol úgymond megszokott ez, ott szerintem nem feltétlen jelenti a tiszteletlenséget, simán így terjedt el. Belegondoltam, hébe-hóba beugrom egy sörre közeli presszóba, a pultos akit ismerek rögtön úgy szokta mondani, " a szokásost " én meg csak annyit mondok rá, " igen köszi " , mehetne a formaiság, hogy " Jó napot kívánok, kérek szépen egy XY-t, de miért ha egyszerűen mindenkinek így kellemesebb.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#67) dabadab válasza andor80 (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Erőltette felesleges cikk volt iskolapéldája a sajnálni való nyelvtan náciskodásnak...."

Nyelvtanilag helyesen:

Erőltetett, felesleges cikk volt: iskolapéldája a sajnálni való nyelvtannáciskodásnak.

Értelmileg persze még így sincs rendben, hiszen egyáltalán nem a grammatikáról szólt a blogbejegyzés.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#68) dabadab válasza laceszgamer (#64) üzenetére


dabadab
titán

"Sosem értettem akik ezen vannak kiakadva, nem nyelvtanórán vannak, jó vannak helyzetek ahol fontos a nyelvtani helyesség, de részemről a hétköznapi életben az elsődleges, hogy megértsem mit akar kifejezni a másik, aztán, hogy ezt most miként teszi részemről teljesen mindegy míg egyértelmű a dolog."

Komolyan érdekelne, hogy miféle értelmezési zavar eredményezi azt, hogy ezt bárki nyelvtani hibának látja. Nem, nem az.

Talán még nem hallottál róla, de létezik az u.n. udvariasság. Ez arról szól, hogy az emberek ismeretlenül is megpróbálnak úgy érintkezni egymással, hogy ne keltsék azt a látszatot, mintha a másikat semmibevennék, lenéznék vagy csak megbántsák, sőt, inkább ennek az ellenkezőjét érjék el. Ez egyébként nagyon hasznos dolog, mert ha az emberek nem érzik magukat ellenséges környezetben, akkor sokkal gördülékenyebb lesz minden. Érdemes kipróbálnod!

DRM is theft

(#69) hcl válasza laceszgamer (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az átalakulás esetén is van jó és rossz irányú változás. Ennek megfelelően nem fogom azt mondani, hogy az ilyesmi pozitív lenne.
Ha a végén megköszöni, akkor mondjuk javít a helyzeten, de nem lesz az egész helyes.

"Amit írsz másik véglet arra én is azt mondom, hogy nem nézek ki belőle sokat, de ahhoz tényleg az kell, hogy tele legyen hibákkal, meg a"
Nem hirdetsz fészen, mi? :D

"Kedves Csaba után vétel lehetne küldeni tudja köszönöm addigis"
És ez egy enyhébb tegnapról :D

Nyilván egy informális esetben nem gáz, ha félszavakból is megértitek egymást, de azért egy boltban, inkább értelmes lenne normálisan viselkedni.

"Nekem az írással annyiból szerencsém van, hogy fogjuk rá, általában hiba nélkül ment gyerekkoromban is, de ettől független nem feltétlen kapcsolnám össze ezt sem, hogy érettségi, illetve oktatás esetén miként használja a nyelvet. "
Ezt mondjuk nem értem. Általában van összefüggés aközött, hogy valaki kulturált, és hogy értelmesen ki tudja fejezni magát. Mondom, általában.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) laceszgamer válasza dabadab (#68) üzenetére


laceszgamer
addikt

De itt szerintem azért már jobban jön az a része is, ami írásban ugye nem nagyon van jelen, de még talán úgy volt " hivatalosan ", hogy nem verbális kommunikáció. Lehet pontosan nem így hívják, régen volt már az iskola, de a lényege, hogy azért egy beszédnél még sok más tényező is befolyásolja, hogy mennyire lesz ez udvarias, illetve tiszteletteljes. Most valaki ez az eladóra nézve nyugodtan mondja, "XY lesz", vagy félvállról odaveti "XY lesszives". Egyszer kicsit viccesen hallottam, hogy ment beszélgetés alatt a tegezés és magázás különbsége, aztán erre mondta valaki, hogy tud tegezve és magázva is beszélni bárkivel, de ugyanígy mindkét módon el is tudja küldeni ...-ba. :D Ebben azért van valami, még ha kicsit sarkalatos is.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#71) laceszgamer válasza hcl (#69) üzenetére


laceszgamer
addikt

Arra gondoltam ezzel, hogy most lehet akár valaki például végzett doktor is, és nyilvánvaló, hogy a szakmájában a hivatalos, szakmai nyelvet használja, de hétköznap egy baráti beszélgetés vagy bármi más esetében simán használhat rengeteg szlenget miegymást is.

Jó mondjuk igaz, annyi van benne, hogy általában akik csak így vannak, azok amúgy tényleg tudnak ettől független is helyesen írni, míg az iskolázatlan része ha akar se tud.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#72) hcl válasza laceszgamer (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezek különböző élethelyzetek, s sokszor a magas pozícióban levő idióták is hót' parasztok. Csak az arányok mások. (Meg a paraj főnökök esetén sokszor sántít a végzettség megszerzése is :D )

A szlenggel baj nincs, az a nyelv természetes fejlődése, változatossága. Ez a "valami lesz" kérés egy boltban viszont szimpla tahóság.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) laceszgamer válasza hcl (#72) üzenetére


laceszgamer
addikt

Hát végül is, akkor ebben a " lesz " témakörben más a véleményünk, de nincs ezzel semmi gond. Ki tudja 10-20 év múlva mi lesz majd a megszokott vagy elterjedt " nyelvjárás ".

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74) t72killer válasza UnA (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is szeretem múltidőbe tenni őket :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#75) Syl válasza hcl (#69) üzenetére


Syl
nagyúr

A kolléga nem nagyon járatos a "hülyét kapok az apróktól" topikban :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76) koanla válasza gygabor88 (#61) üzenetére


koanla
aktív tag

"Ahonnan én jöttem, ott mindenki így beszélt a boltban. A boltos is úgy kérdezett vissza, hogy "más nem lesz?" vagy "lesz még valami?". Ez teljesen standard arrafelé, az ottani normális nyelvhasználat része."

Ez egészen más. A boltos, eladó használja. Itt most a vevőket kell oltani, ne tévedj el! :D

(#77) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Ne csináljuk már, hogy ki kell írnom lábjegyzetben, miről szól a blog.
Ha már nyelvtanilag elemezük eszt, akkor engeggyétek ,meg hogy kijelenccsem ez nem a nyvltanről szol. Mindenikről feltételezem hogy, tud hejesen irnoi. Énn iss tudokk. ;]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#78) UnA válasza Carlytoo (#77) üzenetére


UnA
Korrektor

A probléma ott van az egész körül (a kakaós csigát leszámítva ;] ), hogy az udvariasság nem egyértelműen definiált, és ugye azért az országban is lakik elég sok ember ahhoz, hogy ne kelljen ahhoz taplónak lenni, hogy esetleg egy jó szándékú közeledés is félreérthető legyen. Mert sokan vagyunk sokfélék.

Ilyenkor inkább rá szoktam nézni a másik emberre, és általában meg lehet állapítani az arcáról, hogy mi mit jelent. Mert mondhat ő akármilyen szépen kimunkált barokkos udvariasságokat, ha közben látszik, hogy a háta közepére se kívánja az egész helyzetet, akkor már jobban örülök, ha csak egyszerűen lesz valami. ;)

(#79) Carlytoo válasza UnA (#78) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Az udvariasság szerintem elég egyértelmű. Ahogy a közéletben is meg tudjuk különböztetni a tahó parasztot az udvariastól, úgy ez itt is megállja a helyét. Persze mindenhol mások a szokások ,de a itt most Mo.-ra korlátozódunk és itt, azért vannak általánosan elfogadott normák, amik fémjelzik az udvarias viselkedést.

Attól nem leszek udvarias, ha azt mondom valakinek: "Adj egy kekszet", de én ezt minden tiszteletlenség nélkül. Ne keverjük a kettőt. Valaki lehet tiszteletlen, de udvarias és tiszteletteljes, de udvariatlan.

UI.: Köszönöm mindenkinek ez úton is, aki foglalkozott a témával valamilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#80) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Cuki ez a naívság. ;]
Ez a petting része, mikor előzetesen megbeszélitek hogy mi fog történni - szóbeli szerződéskötés.

Egy kakajóscsiga lesz!
250 forint lesz!

Benyújtotta az igényt, azt jóváhagyták, megérkezett az ajánlat, elfogadhatónak találta.

Kérek szépen egy kakaós _@/°°-t.
250 forintit kérek szépen.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#81) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Abban egyet tudok érteni, hogy az udvariasság fogalma és egy adott terület szokásai/szocializációja szorosan összefügg. Pl. Izraelben teljesen normális, hogy a sorban kielőzzük a másikat. Nem engedjük be magunk elé. Furán is néznek, mikor integetsz, hogy mehet előre, ha szeretne. Ők ezt az "európai udvariaskodást" nyápicságnak tartják. Én viszont bunkóságnak tartom az ő viselkedésüket, mert nem abban a közegben szocializálódtam. Tunézia,Egyiptom,Törökországra pl. jellemző, hogy egy kis zárt helységben(bolt) üvöltenek. Nem azért, mert veszekednek, hanem ott így szokás. Na most nekünk ez szintén idegen. KÉREK EGY KAKÓSCSIGÁT!!! MENNYIT??? KETTŐT!!- és ott állnak egymással szemben.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#82) updog válasza Carlytoo (#81) üzenetére


updog
senior tag

"KÉREK EGY KAKÓSCSIGÁT!!!"

Nono. LESZ EGY KAKAÓSCSIGA!!! ;]

Ha már kulturális különbségek, sokaknak visszás az amerikai (mármint USA) fíling, a hájhávárjuzás, meg a mosolygunk egymásra, mindenkivel beszédbe elegyedünk és társai, de én két hét alatt amít ott voltam, nagyon könnyen hozzászoktam (pedig alapból introvertált vagyok), általánosan hozzájárult ez a pozitív szemlélet és másik felé tanúsított (lehet hogy megjátszott, bár többnyire őszintének tűnő) érdeklődés ahhoz, hogy ne érezzem olyan búvalb...éleltnek a mindennapokat, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#83) UnA válasza Carlytoo (#81) üzenetére


UnA
Korrektor

"Tunézia,Egyiptom,Törökországra pl. jellemző, hogy egy kis zárt helységben(bolt) üvöltenek. Nem azért, mert veszekednek, hanem ott így szokás. Na most nekünk ez szintén idegen."

A magyarok még nyugat-európai szinten is elég csendesen beszélnek egymással, de mondjuk egy történelmi hagyományból szemlélve ezt én is meg tudom érteni.

(#84) nullpoint válasza updog (#82) üzenetére


nullpoint
senior tag

Kezét csókolom, remélem jól telik a napja!

Tisztelettel kérnék szépen egy kakaós csigát, és ha lenne olyan kedves, akkor qrv@ gyorsan adja ide mert kiß@szottul sietek .

;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#85) Máté94


Máté94
addikt

Nem.

PS: Oké, bumi.

(#86) Narxis válasza updog (#82) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez engem azért zavar mert nem akarok vele beszélgetni, köszönök, kifizetem amit kell és már megyek is. Vannak itthon is ilyen emberek, nem akarom én megbánti de nem érdekel az élettörténete. Nekem egyébként az állandó mosolygás borzasztóan műnek hat, főleg egy alkalmazottól ahol könnyen lehet, hogy a főnöke kérte erre.

Thanos was right.

(#87) Carlytoo válasza Narxis (#86) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nem lehet, hogy az ön készülékében van a hiba? A túlzott közönyösség, időhiány hosszabb távon következményekkel jár. Leginkább lelki eredetűekre gondolok. Persze ezt hosszasan lehetne elemezni, ami lehet megér egy újabb blogot. Köszi az ötletet.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#88) Narxis válasza Carlytoo (#87) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez hülyeség, nézd meg youtube-on a beszámolókat, vannak mindenfélék, pl. amerikaiaktól akik Magyarországon éltek, ők is észrevették, hogy itt fura az embereknek az állandó mosolygás, németeknél dettó. Egyszerűen némelyik országban ez fura, az meg, hogy nem akarok váltani pár szót egy eladóval szerintem teljesen természetes, nem csak azért mert sietek, nem mindig sietek hanem egyszerűen nem érdekel. Mindig udvarias vagyok, azzal nincs probléma de nekem akkor is fura amikor egy eladó, pénztáros beszédbe akar elegyedni. Pl. szakikkal ha úgy van szoktam mert ott a helyzet adja, hogy amíg fest, szerel stb. lehet néhány szót váltani.

Thanos was right.

(#89) szipipeti válasza Narxis (#88) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Talán ettől olyan búvalb@... bélelt az "átlag" magyar, hogy nem érdekli a másik...
Nincs rá ideje...
Nincs hozzá "türelme"...
Aztán pislog, mint béka a gólyacsőrben, hogy baj van, és senki nincs aki segít....
Bocs, csak "visszakaptad"... az élettől...

(#90) Narxis válasza szipipeti (#89) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez a búvalbélelt egy urban legend, hagyjuk már ezeket a rossz beidegződéseket. :W

Thanos was right.

(#91) szipipeti válasza Narxis (#90) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Ja,... beidegződés...
Pont erről beszélek...
Sok nációt ismerek, konkrétan, vagy 20-25
első benyomása szinte mindnek ez volt a helyi magyarokról...
Persze hosszabb távon ez "finomodott"
Talán a németek és a lengyelek emésztették meg leghamarabb..
Egy olasz, spanyol argentin ,,, japán, na az "ki van" a depis arcoktól...
Itt, ha ölni lehetne, a tekintettel, ... ha hozzászólsz valakihez, már támadásnak tekinti....
Ba@... egy gyatra hangya köszön a társának, és kommunikál, ha szembe jön vele, az útjába kerül...
Persze, lehetsz magányos farkas... vagy hős...
De magányos leszel...

(#92) updog válasza Narxis (#86) üzenetére


updog
senior tag

USÁkék tudják ezt kezelni, nem annyira nyomulósak, ha látják hogy ez neked nem rutinszerű, vagy sietsz, vagy nem érted hogy most mi van, akkor általában békén hagynak.

Abban igazat adok, hogy itthon gyakrabban fordult nekem is kellemetlenbe az ilyen helyzet (mármint amikor találkozok egy ilyen levakarhatatlan jópofizóval, főleg ha haladtam volna a dolgomra). Nem annyira tudjuk (még) kezelni egyik oldalról se, nincs benne a napi rutinunkban (lásd aktuális topic :) ).

Csak azt mondom, hogy hamar pozitívba fordult az én szememben, ott belementem a dologba, és nagyon funky dolgok születtek így, amíg kint voltam (kedvencem, amikor az óceánparton egy kutyasétáltató fazon meghallott minket, odajött hájhávárjúzni, "kiderült" (nyiiilván így volt :D ) hogy a nem tudom kije erdélyi, és egyszer egy kis magyar rádióban dolgozott, és amúgy nagyon szereti a magyarokat stb. :D)

Persze, ahogy megállapítottuk, minden ember más, nem is várható el mindenkitől hogy részt vegyen ebben a játékban.

"Ez a búvalbélelt egy urban legend"
Én is próbálom úgy megválogatni a társaságomat hogy ne savanyú pofákat bámuljak és panaszkodókat hallgassak egész nap, de ettől még járok emberek közé, látom amit látok.

Arról nem is beszélve, hogy sajnos a családban (mármint azzal a részével akik É-K Mo-n élnek) is hiába hangoztatom a pozitivitást, amit én próbálok követni, ha egyik napról a másikra élnek, kilátástalanságban. Mondd nekik hogy ez csak urban legend. :U

(#91) szipipeti azért ez már kicsit a ló túloldala :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#93) Carlytoo válasza Narxis (#88) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ha mondjuk én különböző náció gyermekeivel kommunikálok minden egyes nap? Mi szükségem van nekem az "objektív jútub videókra". Ott egy ember elmondja a véleményét. Itt meg mond 10-ből 8 ugyanazt.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94) hcl válasza Syl (#75) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz :D Ennél aztán vannak cifrábbak is...

@Calytoo : "Mindenikről feltételezem hogy, tud hejesen irnoi." - Naivitás lvl99 :D

@Narxis + szipipeti : Én sem feltétlenül akarok az eladóval beszélgetni, pláne ha sor van mögöttem, meg is ölnének :D De amúgy is, rühellek vásárolni, dumálni meg egy sör mellett jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#95) szipipeti válasza hcl (#94) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Ebben van eltérés... már mint a habitusban, ki mit szeret ugye...
Nekem attól van "herótom", hogy bemegyek egy üzletbe, (itt nem 2 kifliről van szó), hanem mondjuk egy 100.000 -es öltöny, vagy dupla árú pc-cucc... és mintha az eladó citromot nyalt volna... Valószínű, hogy jobb lett volna, ha könyvelőnek megy.... Bocsánat, de pl.: egy fagyi árus a gombóc fagyi mellé adjon egy mosolyt a 3 éves kiskrapeknak... Ez nem kerül semmibe...
És ebből látszik, hogy sok féle ember van, mert én simán ismerkedek sok felé... Érdekelnek az emberek. Reakcióik, gondolkodásuk.. Némelyiknek a múltja is... És értékelik... Ha Prágában egy szállodában a recepciós kislányt ráveszem, hogy árulja el, hogy Ő hová jár sörözni és csülköt enni... 3 perc múlva mosolyog... Nekünk is jó, Neki is jó... Nem daráló az élet!
Természetesen sort nem tartunk fel...(én sem) De én például piacolni is szeretek, eladni is, venni is... Külön élmény....

(#96) Narxis válasza szipipeti (#95) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát én meg nem szeretek. :D Ennyi, különbözőek vagyunk.

(#93) Carlytoo
Nekem érdekes volt, hogy amerikai fiatalok, huszonévesek mit gondoltak Magyarországról. Mondjuk én a németek habitusára voltam kíváncsi mert oda akarok költözni munka miatt, így találtam egy amerikait aki Németországból vlogol és az ő szemszögéből is érdekes volt, hogy milyenek a némtek vagy miben hasonlítanak és miben különböznek az amerikaiak és a németek. Persze találtam magyarokat is, tőlük is érdekes volt ez.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#97) hcl válasza szipipeti (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk egy olyan boltban már a tulajnak is el kéne várnia a személyzettől, hogy a vevővel kedvesnek lenni...

@T_Chris : Postán elkezdi sorolni, hogy "sorsjegyetbefektetéstbitosítást" - Nem kösz, de PCI hálókártya nem érdekel?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98) #33253120 válasza lkksioskdl3 (#1) üzenetére


#33253120
törölt tag

Amikor meghallom, hogy akkor "háromtizes lesz", akkor reflexből kirakok 3db 10 forintost. Ő mondta.
Bár én azt is megcsináltam, hogy Inmedio Telekombefizetésnél pár éve mondja a jófej csaj, hogy akkor ide egy autogrammot kérne, na akkor kiraktam neki egy OPEL csavart, hogy ez pont egy grammnyi autó. Ok, azért az látszik, hogy kivel lehet megcsinálni, ha nem látom rajta, hogy érti a poént, akkor nem megyek rá. Másik ilyen az volt, amikor egyik esetben társasházat csináltunk, jön az potenciális vásárló, hogy kell neki ez, az, amaz, cseréljünk már számot. Én meg válaszoltam neki, hogy hát inkább maradnék a sajátomnál, mert az évek alatt úgy megszoktam, ha meg cserélnénk, akkor mindenkinek el kellene küldeni, hogy változott, meg ez így macerás, át kell íratni, és inkább valami mást kellene kitalálni..... :D

(#99) #33253120 válasza nevemfel (#26) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az amerikás "Bye... And have a nice day"-ből a köszönés lemarad, csak a jókívánságot kapod meg.

(#100) Lauda válasza Narxis (#86) üzenetére


Lauda
félisten

Az amerikai sem akar veled beszélgetni és nem is érdekli mi van veled. Ez egy megszokott üdvözlési mód, mint nálunk a szia például.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.