Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Jó kis mini teszt, grat :C

(#2) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Végre egy újabb Wolfdale teszt, köszi :R

(#3) Eagle16


Eagle16
addikt

AC Freezer 7 Pro-t is presidentnek! :D
Jó teszt, jó proci. (jó hűtés :) )

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4) laragirl83


laragirl83
őstag

THX all! :R

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Szép eredmény! :) tetszik ez a megszokott stílus!

(#6) feel good


feel good
aktív tag

Jajaja, le kellett már cserélni a régi fos E6400-at. :D

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

fanatic man :D Nekem mediumon nem tud 118 fpst a gépem ccsben, neked meg annyival gyorsult, biztos jobban tudsz késelni XD

grat a teszthez, állat vagy :R

(#8) laragirl83 válasza JoeYi (#7) üzenetére


laragirl83
őstag

:C :R

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#9) g@bo válasza feel good (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

jaja, 3500-on sok cucc szaggat már. :U

ugye a tesztekben azonos órajel mellett elért értékeket látunk? 6400@3500 8200@3500

[ Szerkesztve ]

(#10) John_Doe


John_Doe
senior tag

Az egészben az tetszik hogy mindezt egy 420w-os Chieftec táppal csinálja. Mivael nekem 450w-os van igy mostmár nyugott vagyok hogy tápot egy darabig nem kell cserélnem. :)

Shal'kek nem'ron!

(#11) Vamp


Vamp
senior tag

Áh inkább befogom a pofám.

[ Szerkesztve ]

(#12) Geller72


Geller72
veterán

A Rar-nak baromira számítanak a ramok is...estem már pofára emiatt.. :DDD :DDD . Grat a cikkhez..
Üdv:
Geller

(#13) Brumi˘


Brumi˘
addikt

CS: S-be szépet lökött az fps-en. Anno nekem is az e6400@3,6ghz-vel 300körül volt stabilan, megnézném milyen a stabil 400, főleg a mostani éppen 100 után. Jó kis írás! Grat! :R

(#14) HavocS


HavocS
senior tag

Jó kis cikk, de vajon tényleg megérte váltani? Jó, CS-ben egyértelmű, de a legtöbb új játékban így is a VGA a szűk keresztmetszet, nem? (nem kötözködöm, tényleg érdekel!)

(#15) Mcray


Mcray
senior tag

Nagyon tetszik az írás. Még olyan kérdezősködő barmok mint én sem tudnak belekötni olyan részletes és érthető :) :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#16) Attix82


Attix82
őstag

Hat, ennyi plusz penzt meger? szerintem nem :) ..effektiven ezekszerint semmi kulonbseg nem veheto eszre a programoknal .

Amugy jo test! Kivancsi lettem volna azonos orajelen mit produkalnak...mondjuk 3500-on.

[ Szerkesztve ]

(#17) laragirl83 válasza Attix82 (#16) üzenetére


laragirl83
őstag

Nana, CSS nem kicsit lett gyorsabb....
E6400-al is jól ment, de ott bizony egy 30 fős szerveren, nagy attakban, bizonyos helyeken még akkor is leesett 100fps (~80) alá a game... és ez mondjuk zavaró, mert megy 150-180 fps-t amúgy, és hirtelen bezuhan, számít... érezhető, és lelőnek! :))

E8200-al ilyen nincs, 120-130 alá akkor sem megy ha belegebedek :C

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#18) Vamp válasza laragirl83 (#17) üzenetére


Vamp
senior tag

Hát ez király. Vettél volna cukorkát, vagy mákdarálót. Ez kb olyan, mintha azért vennék új videokártyát, hogy 8 helyett 16-os aniso szűrővel is 40 fps legyen a warcraft 3...

[ Szerkesztve ]

(#19) HummeRC válasza Vamp (#18) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szerintem nem vagyunk egy véleményen. Nem tisztem megítélni, hogy más mire költi a pénzét. Kinek ez, kinek az a fontos.

De ha az volt a célja, hogy a saját "programkörnyezete" (jelen esetben kedvenc játéka) még jobban fusson, akkor a teszt alapján elérte a célját a proci váltással. :R

És igen. A köztudattal ellentétben az fps (csapatos lövöldözős) tipusú játékokban igenis számít, hogy valami hány száz képkockával képes futni. Egész más képességekre tesz szert az ember karaktere különböző sebességeken. Persze ez lehet a játék programozásbeli "hibája", de akkor is létezik a jelenség. Egy "komolyabb-gyakorlottabb" játékosnál már ez is számíthat. (Én nem vagyok ide sorolható...) ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) laragirl83 válasza Vamp (#18) üzenetére


laragirl83
őstag

Bravó :C

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#21) Dany007 válasza Vamp (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Én betudom annak a dolgot, hogy Hobby :)
Egyik hobby sem olcsó mulatság. Nekem is a gép a hobbym valamilyen szinten. Meg persze a géjm is. És nem sajnáltam anno 22 ezret egy G7-es egérre =)
Neki meg a géjm mellett a tuning is a hobby-jjja. Egy nőnél ez nemsemmi : ))
Maximális tisztelet érte! :R

[ Szerkesztve ]

(#22) Attix82 válasza laragirl83 (#17) üzenetére


Attix82
őstag

Hat ha a VSyncront betolod, akkor TFTnel 60 FPSen tartja akar mi is van kozben...szerintem ezzel mar ki is lett kompenzalva a 300-150-re eses hatranyai :)....legalabbis szereny velemenyem szerint :C .

[ Szerkesztve ]

(#23) laragirl83 válasza Attix82 (#22) üzenetére


laragirl83
őstag

vsync off, fps_max 0 :B ami a csövön kifér!

60fps-el meg nem élvezet CSS-zni... akinek több az jobban lő, most nem írom le miért de min. 100fps kell!

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#24) Attix82 válasza laragirl83 (#23) üzenetére


Attix82
őstag

Nem ertem pontosan mit is akartal ezzel irni :) CSSt ismerem, funbol szoktam jatszani....CRT 100Hzen a megodlas ! :DD

[ Szerkesztve ]

(#25) Attix82


Attix82
őstag

Egyebkent nagyon jo kis test...de miert is lehet tobb fps CSSbe? mi okozhatja? talan a belso memoria merete? nem volt esetleg mas VGA beallitas?

[ Szerkesztve ]

(#26) Attix82 válasza laragirl83 (#23) üzenetére


Attix82
őstag

Egy Everest testet nemtom be tudnal ide linkelni? kivancsi lennek ra, memoria es CPU test... hol foglal helyet a ranglistan.

(#27) Vamp válasza HummeRC (#19) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem ítéltem én meg semmit, tök mindegy ki mire költi a pénzét. Ahogy pl. a női dobosokat, úgy a pc-hez valamit konyító (lara esetében többet is) lányokat is maximálisan tisztelem.

Egyszerűen nem értem a lépést, nem lett volna elég visszavenni valamelyik szűrőt? Ilyennel meg ne oltogasatok hogy konstans 100 fps nem elég CSS-hez, épp elég, sokat játszó ismerősömtől hallottam az ellentettjét. Ami nekik számított, az az egér volt elsősorban.

(#28) Dany007 válasza Attix82 (#26) üzenetére


Dany007
veterán

10000Mb/sec es olvasásis sebességgel sz.ted hol szerepel a listán ? :D Az én 8670-en is az első helyen van....

(#29) Vamp válasza Dany007 (#21) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem épp ehhez a topichoz tartozik, de szerintem az nem hobby, hogy bemegyek a boltba, kérem a legjobb konfigurációt, otthon meg átállítgatom úgy, hogy egy tesztben 15% gyorsulást érjek el, majd teszteljem hogy ez stabil-e. Mert igen, rengetegen ezt csinálják. Ugyanez a modding esetén. Fogod magad, megveszel ilyen meg olyan fénycsövet, meg a gépet világító UFOjelmezbe öltöztető burkolatot, aztán áthívod a haverokat, hogy micsoda király géped van.
Ez nem hobby, ez csak pénzköltés. Én így gondolom.

(#30) Dany007


Dany007
veterán

hja, azt aláírom én is, hogy min 100fps kell egy FPS játékhoz... ( elvégre FPS játék..az győz akinek legtöbb az fps-e LOOOL )
Na de komolyan. 4,5 évig Quake3-aztam minden nap átlag 6-8 órát. 130-160körül volt az fps. Egyszer reinstallnál elfelejtettem kivenni a cg_maxfps 90-et ,mert ez a default. nem tudtam elképzelni mi bajom...Mért nem megy a játék. Annyira megszoktam a 120 fölötti fpst, hogy a 90 majdnem akadásnak tűnt. Teljesen mások a mozgások, a célzás, ég és föld.
A profi játékhoz, ahol már tényleg csak az egyén teljesítménye szab határt, ott kell a 100-120 fölötti fps. Arról nem is beszélve, hogy az atom stabil a legjobb.

(#31) Attix82 válasza Dany007 (#30) üzenetére


Attix82
őstag

Ezert gondoltam, vagyis irtam le, hogy lefixalni az fpst ahol tenyleg mindig annyin marad, gondolok itt a 80-100-ra...es azon megszokni mindent. Onnantol kezdve teljesen mind1 , hogy 140re leesne 1800fpsrol, ha ugyis FIX 80-100on megy.

De ezen en nem vitatkozom.

[ Szerkesztve ]

(#32) Dany007 válasza Attix82 (#31) üzenetére


Dany007
veterán

én se a vita kedvéért írtam : P Sz.tem a 150 fix az lenne a jó. Persze ezt el lehet érni graf csökkentéssel is...

(#33) Geller72


Geller72
veterán

Én inkább azt peddzegetném, hogy nem lett volna e értelme, pontosabban több értelme egy 8400-nak?...minimálisan kerül többe, és sztem amennyivel többe van, annál jóval többet tud. Nem jó, nem pontosan fogalmaztam. Ár/Teljesítményben sztem jobb a 8400.
Üdv:
Geller

(#34) Brumi˘ válasza Attix82 (#24) üzenetére


Brumi˘
addikt

Bocs hogy közbe ugatok, de látszik hogy csak funból játszol... Tft-hez kell a 125 fps. Alatta nem az igazi, úgy ahogy crt-n 100-alatt se. Persze ez annak aki heti 1 órát játszik és csak lövöldözget pubon nem észrevehető...

(#35) Levin01


Levin01
őstag

és mi az amihez az E6400 3500MHz-n kevés volt de az E8200 3800Mhz-n meg elég? :U
mennyit sprórolsz ezáltal havonta a villanyszámlán?
Milyen átlaghőnérséklettel ment az E6400 3,5GHz-n és milyennel megy most az E8200 3,8GHz-n?
Mennyi volt a különbözet a két proci között árban?

[ Szerkesztve ]

(#36) laragirl83 válasza Levin01 (#35) üzenetére


laragirl83
őstag

Nekem megérte, maradjunk ennyiben! :))

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#37) Geller72 válasza Levin01 (#35) üzenetére


Geller72
veterán

Architektúrálisan mindenképpen előrelépés a számára, mind fogyasztás, mind egyéb tekintetben. Az ára meg sztem nem volt több, mint a 6400-nak a megjelenésekor. De említettem, hogy engem az érdekel, hogy mniért nem 8400 lett belőle?
Üdv:
Geller

(#38) laragirl83


laragirl83
őstag

UPDATE:

Megvan 4GHz... :C
BIOS beállításon múlott csak! :K ;)
[link]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#39) feel good válasza Dany007 (#30) üzenetére


feel good
aktív tag

Quake-nél tényleg élet-halál kérdése, hogy megvan-e a 125 fps..

A tisztelt szerzőnek CRT monitora van egyébként?

(#40) laragirl83 válasza feel good (#39) üzenetére


laragirl83
őstag

TFT.

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#41) .: JuSzT :. válasza laragirl83 (#4) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Megnézném ugyanezt felolsztott ramokkal. de CL5-ben. Nem tudom, hogy a következő felosztást birja-e a ramod.

(#42) garfield-r válasza laragirl83 (#38) üzenetére


garfield-r
tag

Grat :C :R Nem hittem volna, hogy egy 8200-el el lehet érni a 4 GHz-et.
Amúgy nagyon tetszik tetszik a háttered :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) Antibazsi válasza garfield-r (#42) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Grat a cikkhez,nagyon jó! :R Sztem érdemes volt lecserélni.Procit,vgat fél évente max évente cserélni kell ha anyagilag nem akar túl sokat bukni az ember és haladni is szeretne a fejlődéssel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#44) feel good válasza Antibazsi (#43) üzenetére


feel good
aktív tag

mondod ezt te a laptoppal :)

(#45) hülyegyerek válasza laragirl83 (#40) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Üdv.A régebbi cpu-val nem vettél észre olyan jelenséget,hogy 8-as szorzón sokkal jobb eredményeket kapsz,mint 7-esen?Nekem e6420-am van u.o. deszkával,de 8x400-on sokkal jobb eredmények jöttek ki mem. műveleteknél,meg mindenben jobb volt egy picit,mint pl. 7x470-en...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46) laragirl83 válasza hülyegyerek (#45) üzenetére


laragirl83
őstag

Milyen lapban?
mert p5b-nél strap miatt pont ez a 465-470MHz ahonann föfelé elkezd nni sebesség, vagyis 8*400 még előző strap, 401-nél vált, és kb. 470-nél éri 1333as strappal a 400ast, illetve 470 flett már gyorsabb és mivel én 500-on küldtem érthetően jobbak is lettek az eedmények.

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#47) YANA válasza laragirl83 (#46) üzenetére


YANA
csendes tag

Nagyon szép teljesítmény!
Gratulálok! :R

(#48) Vamp válasza Antibazsi (#43) üzenetére


Vamp
senior tag

Grat. Az agymosás sikeres volt.

(#49) hülyegyerek válasza laragirl83 (#46) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Értem,amúgy én is p5b deluxe-ban küldöm,csak nekem valahogy 471 fölött már nem volt stabil,hiába játszadoztam a feszekkel...Ez a különbség (mármint e6400 és e6420 között) lehet,hogy a 4 megás L2 Cache miatt van?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#50) Antibazsi válasza feel good (#44) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

asztali is van,de notira is dettó.A másfél éves gépemet már nem tudom eladni legfőbb sz..ért-h...ért.

#48 Vamp: erre sajnos magamtól jöttem rá.5,6 éve egyik haverommal egyszerre vettünk GF4400Ti-t bruttó 120e-t,én úgy voltam vele,h na ez jó lesz egy ideig,ő kb 3/4 évente max 10 rongy ráfordítással mindig újított...neki most új 8800gts-e van nekem meg a 4400ti. :DDD A 6 év alatt úgyan kiadott kb 70.000-t amiből most én is tudnék egy gts-t venni,de neki soha nem volt gondja a játékkokkal én meg már 2,5éve nem játszok az asztalin...és most 70 ropit se tudnék lerakni egy vga-ért. :) ennyi, Az meg,h kinek mi a hobbyja,szenvedélye és mire költi a pénzét teljesen magánügy.Én így gondolom.

Üdv, Balázs

(#51) Leslie_K.

Jó cikk, szép eredmények! A Vitestáid azóta is nagyon szépen teljesítenek nálam, igaz, az alaplapcsere miatt nyúzhatom újra a cuccokat...

(#52) Speed® válasza Vamp (#48) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyre sárgább az avatarod :P

Antibazsi
Pont az általad levezetett mókás történetet pedzegettem azoknak, akik a HD3870X2 miatt messiást kiáltoznak és 3-4 évre tervezik a karit megvenni..

laragirl83
Rohadtul idegesítő, hogy az AB9QGThez nincs Wolf BIOS :( Én is akaroooom :O

[ Szerkesztve ]

(#53) feel good válasza Antibazsi (#50) üzenetére


feel good
aktív tag

és akkor mi van, ha 8800GTSTXC kártyája van?
egy jó karóra többe kerül..

(#54) Vamp válasza Antibazsi (#50) üzenetére


Vamp
senior tag

6 év alatt kivágott 70E-t úgy, hogy kvázi közép-felső konfigja lett mai szemmel. Valahol ez nekem sántít.
Ha pedig a magánügye, akkor lehetőleg tartsa magában. Továbbra sem tartom azt hobbinak, hogy bemész a boltba, és megveszed a csúcs cuccokat.

(#55) Vamp válasza Speed® (#52) üzenetére


Vamp
senior tag

Inkább egyre józanabb arcot vág...

(#56) Speed® válasza Vamp (#54) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mi sántít benne? Okosabb megoldás, mint 3 évente kukázni a régit ami már 1 éves korától csak korlátozottan használható. Mellesleg továbbra sem értem, hogy mi ezzel a problémád? Az, hogy te másként gondolkodsz? Lelked rajta, de attól még ő nem hülye. Csak más a véleménye és a lehetőségei, esetleg.

(#57) Vamp válasza Speed® (#56) üzenetére


Vamp
senior tag

Mire használható korlátozottan? Áruld már el nekem? Szerinted egy 1 éves gép csak irodai munkára meg netezésre jó? Mi az hogy kukázni a régit? Azért mert nem tudsz feltenni mindent maxra, te kivágod a gépet 3 év után?

Mondd már el hogy vált egy 6 éves konfigról 70 ezerért egy GTS-es konfigra 3/4 évenkénti frissítésnél...

[ Szerkesztve ]

(#58) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Én nem vagyok híve az állandó fejlesztgetéseknek... ha az ember rövid időközönként cserélgeti az alkatrészeit akkor ad1 nem lát akkora teljesítménynövekedést (ebből kifolyólag nem is örülhet neki annyira), ad2 sokkal több pénz elmegy a dologra. Nekem egészen 2007 decemberig egy 2,8-as P4-em volt 1 giga rammal és egy középkat AGP vga-val (legutolsó egy 7600gt volt, előtte 6600gt, azelőtt 9600pro...).
Most hogy megvettem a nagynehezen összeszedett pénzemből a gépemet úgyérzem tényleg nem kell ráköltenem 2-3 évig. Az 1 év múlva megjelenlő játékok nem fognak full grafikával és 150 fps-el futni? Nem érdekel. Majd lejjebb veszem a grafikát. Arra amire én használom az előtte eltöltött idő 80%-ban (munka, internetezés, filmnézés) arra tökéletesen elég lesz 2-3 év múlva is.
Ha 9 havonta cserélnék procit és vga-t, másfél évenként pedig minden mást akkor egy 3 éves ciklusban 2x annyit adok ki a bádogdobozra mintha nem cserélnék ilyen gyakran (beleszámolva a használt cuccok eladását ofc...). Akinek ez megéri annak szíve rajta, tegye :)

szerk: akinek ez a hobbija, az egy egészen más tészta. hobbira az emberek irreálisan sok pénzt szoktak kiadni, és értelmetlenül sok időt és energiát belefektetni a sikerért, amit végül elérnek, és jobban örülnek neki sok-sok dolognál. valakinél ez a hobbi a profi makettezés, valakinél a fotózás, valakinél a pc tuning.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#59) Speed® válasza Vamp (#57) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"Szerinted egy 1 éves gép csak irodai munkára meg netezésre jó?"
Nem, lehet még rajta 1 évesnél régebbi játékokat is megfelelően futtatni.

"Azért mert nem tudsz feltenni mindent maxra, te kivágod a gépet 3 év után?"
Nem, ezért már 1 év után kukázhatnám, köszönhetően a játékkészítőknek.
A mai napig használok kis P3mas gépet ha éppen újítok valamit a "nagyon".

"hogy vált egy 6 éves konfigról 70 ezerért egy GTS-es konfigra 3/4 évenkénti"
Nyílvánvalóan túlzás volt az éves 10k, de évente 25-30kból simán megoldható.
Ésszel kell váltani, nem megvárni az elértéktelenedés idejét az eladással, ennyi.
Mint előttem is leírták, ez egy hobby, abból sem a legolcsóbb. De nem drámai.

(#60) feel good


feel good
aktív tag

az új cucc vásárlásának kényszerét az okozza, hogy sosincs megelégedve a user azzal, amilye éppen van

ezt meg kell tanulni visszafogni, különben az egész életünk egy hosszú rohanássá válik a mindig újabb cucc felé, és sose leszünk elégedettek semmivel

(#61) Speed® válasza feel good (#60) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én mindig elégedett vagyok. Egy bizonyos ideig :) De komolyan, vicces ezen ennyit drámázni. Más emberek havonta elb@sznak ennyi pénzt, hogy munkába járjanak. Én meg évente, hogy adott évben ráérő időmben legyen mivel szórakoznom, kikapcsolódnom. Azt a réteget én is hülyének tartom (sorry), aki állandóan a csúcsvasakra utazik és lapátolja a lét a gépbe, évi kétszáz bukóval, de azért a többség nem ebben a körben mozog..

(#62) drizzt1666


drizzt1666
tag

Én is e8400 párti vagyok. Úgy várom, mint a messiást, h végre lehessen kapni :C

G3ry: "valakinél ez a hobbi a profi makettezés, valakinél a fotózás, valakinél a pc tuning."
Uncsimnak ez a 3 egyszerre :DD De hálisten kitaszította ezt a hármat a nemrég született kislánya :)

[ Szerkesztve ]

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#63) feel good válasza Speed® (#61) üzenetére


feel good
aktív tag

igen, csak erre egyszerűbb egy játékkonzolt venni..
azt belököd, és megy. nem te rakod össze, te találod ki hogy mi mivel akad, miért akad, meddig akad, driverszarakodás, lefagy-kilép-kékhalál..:/
ebbe tényleg ökörség évi százezreket belapátolni.

(#64) Speed® válasza feel good (#63) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vegyél első lépésnek egy min. 200ks TVt értelmes mérettel/képpel.
+100ért a konzolt, amit két év múlva (max) ugyanúgy cserélhetsz.
Közben elversz sokXtízezret játékra, ha nem akarod letiltatni a géped.
Én nem nevezném ezt sem hűdejó dolognak..főleg a konzol korlátai miatt.
Konzolon nem fogok videókat vágni/konvertálni, fényképekkel dolgozni, CADdel tervezni, DVDt írogatni stb. Szóval számomra only PC. Nem mondom, ha tele lennék, tuti lenne 2mes plazmám Wiivel és PS3mal, de akkoris kéne egy erős PC.

[ Szerkesztve ]

(#65) adalbert1 válasza feel good (#63) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, én is erre kezdek rájönni, mondjuk az utóbbi években elég szolidan újítgattam a konfigomat, de előtte voltak húzós időszakok. 95-99-ig jópár 386,486,586 megfordult, utána 99 nyarán full konfig csere p2-re (egyedüli upgrade talán egy cd író volt), utána 2002 végén full konfig csere p4-re (itt kicsivel több upgrade volt, de kellett hogy kitolja az életciklusát: +256 ram, dvd író + hdd-k), utána 2006 szeptemberben full konfig csere core 2-re(itt is csak +ram, + hdd, persze közben módosult az alaplap is, mert otthonra az ősöknek is kellett gép). És most gondolkozom valamilyen konzol beszerzésén, az elmúlt időszakban szinte már csak snes/mega drive/n64/dreamcast/psx emulátorokkal játszottam.

Hogy on is legyek: jó lett a teszt, és szimpatikusnak tünnek az E8xxx procik is. Néha eszembe jut, hogy jó lenne beszerezni egyet, de utána rájövök, hogy az e6300-at se használom ki fullra csak nagyon ritkán. Viszont hőtermelés áramfelvétel és hőtermelés szempontjából jól jönne, jó lenne már végre valami teljesen csendes és kisebb fogyasztású gépet építeni, aminek azért megegyezik a teljesítménye a jelenlegivel.

szerk.: Speed(R) : tv helyett megteszi a monitor is, az újabb konzolokat már lehet d-subra kötni, régiekhez meg elég egy tv kártya bemenete is tudtommal. Persze pc-t kiváltani nem lehet vele, és szerintem senkinek se ez a célja, de erős pc helyett egy sokkal olcsóbb alternatívát kínál játékokra.

szerk 2.: laragirl83 : bocs hogy ilyen hosszan offolunk a topicodban.

[ Szerkesztve ]

(#66) laragirl83 válasza Leslie_K. (#51) üzenetére


laragirl83
őstag

:K :C :R

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#67) hülyegyerek válasza Speed® (#64) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Már bocs,de miért egyértelmű,hogy konzolhoz kell lcd tv? Nekem a pc képét egy 82-es samu lcd jeleníti meg,és a gamék 90%-át azon tolom végig drótnélküli kontrollerrel.Hidd el,nem kell ehhez konzol,hogy élvezni lehessen...(ha egyszer lesz rá lehetőségetek,próbáljátok ki TDU-t nagyképernyőn.Hihetetlen élmény :C )

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#68) feel good válasza Speed® (#64) üzenetére


feel good
aktív tag

Én vettem három éve 40.000-ért egy PS2-t, rádugtam a 72-es tévére, és le se szartam a számítógépipart :)
Emellé kell egy alap stabil PC, és go.
(most is gyakorlatilag 50e értékben vettem cuccot, de az egész bele és a monitor ki van cserélve! ja és minden fut)

hogy néz ki kétméteres képátlón a ps3? akkorában már nem pixeles? :)

[ Szerkesztve ]

(#69) feel good válasza adalbert1 (#65) üzenetére


feel good
aktív tag

én úgy a tizenegyedik fajta összeállításnál tartok.. :O
gyakorlatilag mindenem volt, ami otthoni usernek lehet. :) igazi geek voltam :|

(#70) jani714


jani714
csendes tag

Hello
Én kérdezni szeretnék a tesztel kapcsolatban. Hogy sikerült a CSS stress test-jében ekkora értékeket elérned? Én úgy tudom hogy az a teszt átlagol, és a max fps 299, vagyis ha végig maxon pörgeti a gép a tesztet akkor se lehet több 299-nél.
Van erre valami beállítás, vagy esetled a wide felbontás lehet az oka (mert azt nincs lehetőségem kipróbálni :)) )

"Don't wanna end up inside my refrigerator freezer, be used as extra topping the next time I make a pizza..."

(#71) jani714


jani714
csendes tag

Ehh...közbe eszembe jutott, hogy a konzolban az fps_max parancsal ki lehet lőni a korlátot... :W :W :W

"Don't wanna end up inside my refrigerator freezer, be used as extra topping the next time I make a pizza..."

(#72) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

Üdv!

E6550-et cseréltem E8200-ra. Normális az, hogy ugyanazzal a rézmagos hűtővel 47-48 fok a mag hő, míg a 6550-nél ez 28-30 fok volt?

vagy az everest mutat hülyeséget?a BIOS-ban 27 fok van és a venti is csak 900-on pörög

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#73) Dubmaster válasza Dubmaster (#72) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Nu, senki nem ír ebbe a fórumba?

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#74) skyboi


skyboi
tag

Grat. az eredményhez. Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy Lara a 4 ghz-t szerette volna látni, ezért (is) váltott. Sikerült, sok örömet hozzá :)

True story.

(#75) loosht válasza Dubmaster (#72) üzenetére


loosht
senior tag

Nálam is kesze-kuszák a hőfokok. Bios, Everest 45-öt mutat, coretemp, speedfan 40-et, realtemp meg 33-at.
Lara: Nekem is P5K lapom van E8200-zal és Freezer 7 Pro-val, de nem tudom 450 fölé vinni valamiért. Meg tudnád mondani, hogy te mit állítottál a biosban, hogy stabil? 6x500-on tök stabil, de 8x500-on azonnal fagy az orthos (is).

(#76) Rossi


Rossi
addikt

Úgy néz ki én is ilyen procit veszek jövő héten, ha minden összejön (egy teljesen új konfig részeként), viszonyítani majd a P4 3GHz és PentiumM 1,73GHz-s procimhoz tudok... ;]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#77) gerlaip válasza Pietrosz (#1) üzenetére


gerlaip
addikt

Sziasztok.

Felraktam én is a 1226-os biost, de a 1219-est valamiért nem tudom visszarakni. CD-ről próbáltam a biosban az EZ Flash-sel és azt írja, hogy régebbi, mint az alaplap. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#78) gerlaip válasza gerlaip (#77) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszönöm Lara a segítséget!
1219-es biost sikerült felraknom úgy, hogy a 6.10.valahányas Asus Update programban be kell az "options"-ban pipálni, hogy "Bios downgradeable"
1226-os bios-szal 3,2Ghz-et éppen, hogy el tudtam érni, 1219-essel teljesen stabilan, könnyedén bootolt 4GHz-en az E8200. :C

Mindenkinek csak ajánlani tudom. Überf@sza érzés 500-as fsb-vel gépezni. :DD

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#79) gerlaip válasza gerlaip (#78) üzenetére


gerlaip
addikt

Az a vicc, hogy könnyebb volt 4GHz-re rakni, mint 3,4-re.

lámavakond

(#80) kjany


kjany
tag

Sziasztok !
Én is hőmérsékletről érdeklődnék, P5B Deluxe (bios 1226), E8200 (3200MHz), FSB 400, Zalman 9500 -al hütve teljes fordulaton is folyamatosan 50 C' fok fölött, min. fordulaton zajtalanul + 10-12 C' fok.
Ez normális ennél a procinál ?

(#81) gergobaby


gergobaby
aktív tag

:Y A CS: S gyorsulása megfogott... Azt hiszem nekem se kéne szenvedni a rohadt fps konfigokkal még 8600GT mellett is ... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.