Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Giovan! válasza t72killer (#45) üzenetére


Giovan!
addikt

Izé, az első iPhone a megjelenése pillanatában konkrétan összehasonlíthatatlanul jobb felhasználói élményt nyújtott mint bármelyik ellenfele a piacon, szóval az ilyen hívő, maki, fanatikus meg hasonló jelzőket nem igazán érdemli meg szerintem az, aki a kényelmetlen winmo helyett inkább azt választotta anno, a hiányosságai ellenére is.

A hiba ott volt, hogy Balmer nem ismerte fel, az iPhone jelentette irányba kéne elmozdulni, helyette nyomatta a süket dumát arról, hogy az ő telóik is mindenre képesek, amire az iPhone, miközben nem ez volt a lényeg a felhasználóknak, hanem hogy mennyire kényelmesen férnek hozzá ezekhez a funkciókhoz, mennyire fluid a rendszer, stb. Aztán mire felébredtek Redmondban, már késő volt, az Android (ahol ráéreztek, hogy mi kell a népnek) egész szépen kinőtte magát az iOS mellé, a MS erőtlen kísérleteit pedig senki sem vette komolyan.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#52) zolee001


zolee001
őstag

Kezdödött ot hogy a WInMo korszak (igen az ihone elött is volt smart phone) ugy zárult,hogy azért nem lehet WP7 re upgrade mert az már hu de nagyon uj alapokra van téve és majd most aztán
Helyette kapták a userek ugyanazt a WinCE alapokon nyugvó félkész hig fost amire az Ms még a saját programjait sem csinálta meg.
Apple majmolás,nekik itunes MS nek zune,multitask minek,copy paste minek stb
Aztán WP8,upgrade azért nincs WP7ről mert ez már aztán hu de nagyon uj alapokra van téve 0 ról ujra van irva,ellenben ezt az infót a megjelenés elött pár nappal hozták nyilvánosságra mert hát el kellett adni a WP7 készleteket,finoman fogalmazva átbaszás
Jött a WP8.1,upgrade? A WP8 telok 10% ka volt képes futtatni,magyarul dond ki vegyél WP8.1 készüléket
Majd WP10 vag Windows Mobile 10
Upgrade? haha,a WP8.1 telók a szerény memoria igény és mérete miatt képtelenek voltak futtatni,magyarul dobd ki vegyél WP10 telefont
App vonalon WP7,WP8,8.1 telefonokon mi az ami el sem készült vagy ami elsönek szünte meg?
Hát az MS saját appjai,Bravo
Na igy kell nem szembeköpni hanem telibeokádni a felhasználókat akik voltak olyan hülyék,hogy bedöltek a nem annyira olcsó (elsö körben) készülékeknek.
Most ugyanez van a jövöre megjelenö surface arm-os anyámkinjával,futtat win32 progikat,ja mégsem,de igen,majd 64 bitesek is,nem,ja de csak ugy azt a 3 db-ot
Az a hülye aki bármi MS hardwaret egyáltalán megnéz
Viszont itt van mellettem egy halom WP telefon 950XL,640XL,HP ,napi használatban,a live tileok müködnek,mail csempe ránézésre látom (felsorolja hogy kitöl mail) idöjárás stb stb
Akksi köröket ver szinte "bármelyik" android telefonra,gesture funkciók (elveszem a fülemtöl atrakja speakerre amivel házibulit lehet tartani)
Az appok nem léte illetve az edge böngészö elavultsága miatt egyre használhatatlanabb immáron régen halott rendszer
Több okból is kár érte,piaci versenynek jót tett volna,feltételezem a nyomorék alma szorongatott helyzetében nem adott volna ki 1000+usd áru telefont és nem lesz belöle trend,hoyg egy telefon ennyibe kerüljön.
Az MS meg feliratkozhat a világ legnagyobb szoftverfejlesztöje cime mellett a világ lehülyébb és elhibázott üzleti stratégiák dijra is

(#53) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A probléma, hogy nem csak a rendszer ment a süllyesztőbe, de a Nokiát is magukkal rántották.

[ Szerkesztve ]

(#54) Giovan! válasza zolee001 (#52) üzenetére


Giovan!
addikt

Majd WP10 vag Windows Mobile 10

Egyik sem, Windows 10 Mobile a hivatalos verzió, mert nem a Windows Mobile feltámasztása volt, hanem a Windows 10 "mobil" verziója. Amúgy volt upgrade-re lehetőség a WP 8.1-ről, igaz nem minden készülék esetén, de pl. a Lumia 640-emen simán pörgött a W10M. Ugyanígy a 8-asról is lehetett upgradelni 8.1-re elég sok készülék esetén.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#55) Wesder válasza troviko (#7) üzenetére


Wesder
félisten

Pezsgődet màr pukkantottad?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#56) Wesder válasza Fancy-boy (#53) üzenetére


Wesder
félisten

Nokia köszöni szépen nagyon jól megvan.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#57) zolee001 válasza Giovan! (#54) üzenetére


zolee001
őstag

Amiben 1 GB ram volta azokat igen,nézd meg a piacon akkoriban mennyi WP telefon teljesitette ezt a kritériumot
A legtöbb WP8.1 telefon 512MB rammal volt szerelve

(#58) galocza


galocza
aktív tag

még mindig a lumia532-őt használom, s fogom is, amíg meg nem deglik (de akkorra itt van édesanyám levetett hasonló korú készüléke tartalékban 8).
kiválasztásakor volt 3 kritérium: ne legyen alma, ne legyen droid, s a készülék nem lehet nagyobb, mint az előző (htc touch hd, szintén winmo).
win10-re nem frissítettem (lehetett volna), mert pár dolog nem volt szimpatikus, főképp a lecserélt naviprogi, ami állandó netet igényelt (nekem nincs netelőfizetésem, nem is lesz).
tetszett, amikor tesómmal prágába autókáztunk, mindkettőnknél ment a navi, az ő droidos sonyja meghalt félúton sem, az enyémben megérkezéskor is volt bőven kakaó.
a htc 2x fagyott le 6-7 év használat alatt (bár az vicces volt, asszem mellékelek képet 8), ez, 3-4 év alatt 1x sem. pár éve volt egy mobilarénás droidos cikk - nem tudom, mi vett rá, hogy elolvassam, nem nagyon izgat a mobilvilág, csak ha kell egy új - amiben a szerző dícsérőleg írta a készülékről, h 2 hét alatt csak 1x fagyott le. aaaz igen...
hibájaként csak a szerény(ebb) szoftverfelhozatalt tudnám emlegetni.
ja, a htc is megvan (2008-as típus) a klotyóban teljesít pasziánsz- és ritkán webezős szolgálatot.
kár, hogy az ms pont ezt engedte el a sok egyéb marhaság helyett.

hát nem szép?

[ Szerkesztve ]

(#59) Vtwo


Vtwo
senior tag

(#60) jacis


jacis
nagyúr

Nekem egy Lumia 1520-am volt. Maga a telefon nagyon jó minőségű volt. A kamera is bitang jó volt. A windows 10 viszont katasztrófálisan kezdetleges volt. Nagyon kínos volt néhány ostoba megoldás benne.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#61) Vtwo


Vtwo
senior tag

"a hivatalos álláspont az, hogy holnaptól a Windows 10 Mobile nem biztonságos, használata nem ajánlott, a felhasználóknak Androidra vagy iOS-re váltást javasol a Microsoft"

Mondjuk ezután a kijelentésük után illene visszavásárolni a telóikat,kíváncsi vagyok lesznek-e perek amerikában.

(#62) Giovan! válasza Vtwo (#61) üzenetére


Giovan!
addikt

Tudtommal nem vállaltak semmiféle garanciát a szoftveres támogatás hosszát illetően, szóval nem vágom milyen alapon kellene visszavásárolniuk bármit is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#63) zolee001 válasza Vtwo (#61) üzenetére


zolee001
őstag

Semmi pernem nincs jogalapja,megszünt a terméktámogatás,véget ért a termék életciklusa amit az MS jó 2 éve bejelentett és dokumentált
Apple visszaadja az iphone 1,2,3,4,5, árát ha visszaviszed?
( Nem ismerem a kódókat,de mit várunk egy olyan cégtől aki 1-10 ig sem képes elszámolni)

(#64) t72killer válasza Giovan! (#51) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, én okostelós korszakom nulladik pillanatától használtam GPS-t és 3g-t: az épp akkor kidobott szifon1 egyiket sem tudta. Sokra megyek a "kényelemmel", ha a nekem létfontosságú funkciókról azt mondja a szifonpápa, hogy "az neked nem kell".

Aztán a későbbi verzióban meg érdekes módon a leszólt, "nemfontos" funkciók bekerülnek. Kösz nem, én az ilyen üzletpolitikára egy garast nem adok, utólag se, amikor 2018-ban "feltalálták" a dual SIM-et...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65) Fancy-boy válasza Wesder (#56) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mire gondolsz? A HMD által gyártott gagyikra?
Ha nem tudnád, a Nokia már nem gyárt telefonokat.
Persze a cég létezik, mert más üzletágban érdekeltek.

(#66) Wesder válasza Fancy-boy (#65) üzenetére


Wesder
félisten

Attól még a Nokia jól megvan. Pénzt kap a névből, a többi meg nem szàmít.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#67) moleculez


moleculez
veterán

925, 1020, majd 930 is volt. 950-nél már láttam kialudni a fényt, abba már nem ugrottam bele. Ma is használnám, nagyon jó volt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#68) Fancy-boy válasza Wesder (#66) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hogyne.
Miért is gyárt a többi nagy név telefonokat? Hiszen szerinted elég lenne csak eladni a névhasználati jogot és dől a pénz.
Micsoda ötlet. Miért is nem jutott a Nokia eszébe már hamarabb...

Lehet, hogy üzletileg rendben van, de nem gyárt már mobilokat.
Akárhogy csűröd csavarod, a Microsoftnak is köszönhetően szállt ki a Nokia a mobil bizniszből.
Ezt írtam és igaz is.

[ Szerkesztve ]

(#69) Wesder válasza Fancy-boy (#68) üzenetére


Wesder
félisten

A HMD Globalnak kell ezt megoldani, a Nokia csak a nevet adja. Egyébként a kinyíràs nem az MS sara, a Nokia màr elötte kinyírta magàt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#70) zolee001 válasza Giovan! (#51) üzenetére


zolee001
őstag

Sajnos Ballmer pont felismerte,hogy az almát kell majmolni pl WP7 esetében,lett is bukta
Multitask 0
SD card:0
Zártabb és megkötötted rendszer mint az alcatraz fénykorában
1 db file másolásához telepitsd az az okádék itunes-t,ja nem, zune borzalmat
Tetreszabhatóság 0

NEm emlékszem mert ilyen borzalmam (WP7) sosem volt,hogy volt e benne 3G (az elsö iphoneban nem) mms-t amit nem tudok,hogy érdekelt e bárkit is,szóval arra sem emlékszem
Ugyanakkor tény,hogy az iphone megjelenése átrendezte a trendeket

(#71) Fancy-boy válasza Wesder (#69) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"a Nokia màr elötte kinyírta magàt."

Az hogy már nem volt piacvezető, nem jelenti azt, hogy nem tudott volna visszakapaszkodni.
Nem vagyunk egy véleményem, de ez nem probléma. :))

(#72) janeszgol válasza zolee001 (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

Mindegyik WP7 telefon 3G kepes volt. Az adreno200-as GPU-val szereltek 7.2 mbps, az adreno 205-tel szereltek 14.4 mbps.
En szerettem a hetes WP-t is, de a fajlkezeles miatt lenezem. Amugy a telefonok jok voltak.
Eppen mondtam egy masik forumon, hogy en a legelso generacios ipod touch-nal sem hasznaltam iTunest, mert volt mar 2009-ben is fajlkezelo app.
WP7-re nem tudok, igy a Zune-nt nem tudtam kikerulni, max felhos szolgaltatassal. Buta Balmer.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#73) veszpremi34


veszpremi34
újonc

A win10-es mobilok még 2-3 évig minimum tökéletesen használhatóak! Attól, hogy nincs támogatás, bőven használható a telefon (hányan használnak támogatás nélküli androidos telefont és mégsem halnak bele?). Én egy 950-et és egy 640Xl-t használok (azon is természetesen 1709-es legújabb frissítés, mert megoldható registry hack-kel), a 950 fényképezőgépe mind a mai napig veri a modern telefonos mezőny 90%-át (nem beszélve arról, hogy van exponáló gomb, ami még a mai csúcsmobilokon sincs szégyenszemre)! Nincs facebookom, meg nem használok instagramot, szóval marhára nem érint, hogy nincs rá. Viber simán működik. Böngésző jól működik és fog is, office brutálisan jó, continuum-al a zsebemben az irodám, bt billentyűzettel napi szinten használom úgy, hogy közben a telefonom az egér, miközben működik is telefonként! Nagyon előny, hogy adathordozóként felismeri őket a PC, ezt sajnos nagyon sok modern telefon nem tudja, így az adathordozás gyerekjáték. Mindkét telefon miracast-os, és ez is működni fog ezek után is, szóval tv-re megy ki a képük, ahogy kell, az akkuidejük brutális (ja és cserélhető az akku!!!) simán bírják a két napot közepes használat mellett. GPS teljesen rendben van, én pl turistatérképet is futtatok mindegyiken geoládázáshoz! Külső app telepítése is megoldott, meg ugye teljes rendszerlementés is lehetséges. Ugye ez egyénfüggő, de nekem másra nem kell egy telefon, így bőven a használható kategória marad számomra a készülék még több évre.

Nem játszok, nincs közösségi média accom, a készpénzben hiszek (tehát nem mobilbankolok)... és ne használjak windows 10 mobilt?

Ha valaki nem power user, hanem csak "használja" a telefont, mondjuk munkához, akkor most érdemes beruházni egy win10 mobilra, mert nagyon megéri, az áruk be fog zuhanni.

(#74) Giovan! válasza t72killer (#64) üzenetére


Giovan!
addikt

Ok, de ez te vagy, a vásárlók legnagyobb része meg hálistennek az iPhone jelentette irány mellett döntött, így most nem kell wm-os pda-kkal meg billentyűzetes BB-kkel szarakodnunk. Illetve akinek ez tetszik, az most is megteheti ezt, de legalább van alternatíva :DDD

Nem azt mondom, hogy nem voltak hiányosságai az első iPhone-nak, hanem azt, hogy ezekkel együtt is sikeresen megreformálta a mobilos felhasználói élményt, ami sokkal nagyobb súllyal esik a latba, minthogy nem tudta a 3g-t...

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#75) Giovan! válasza zolee001 (#70) üzenetére


Giovan!
addikt

Nézz utána miket nyilatkozott Balmer az első iPhone megjelenésekor. Konkrétan kiröhögte azt, egy drága játékszernek tartotta. Emiatt a WP7 fejlesztésébe is csak megkésve fogott az MS, a bejelentés is 2010 végéig (!) csúszott, és már a megjelenése pillanatában elavultnak számított. Ez a megkésett rendszer aztán valóban az iOS zártabb működési elveihez igyekezett hasonulni, de ez azért nem jelenti azt, hogy az almát majmolta volna, a zárt rendszert nem Jobsék találták fel :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#76) janeszgol válasza Giovan! (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Ráadásul kereken 8 évvel megelőzte a korát a szoftverszolgáltatás ötlettel. Csak éppen emiatt kellett az App Store, mivel nem volt hozzá technika.
Mondjuk a 3G kihagyása óriási baklövés volt, azt valljuk be őszintén. Nem is értem miért hagyták ki, de még a közvetlen utódjából is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#77) Giovan! válasza janeszgol (#76) üzenetére


Giovan!
addikt

Az utód már tudta a 3g-t. Hogy az elsőből miért maradt ki, az nekem sem világos. A szoftveres kezdetlegességet mindenesetre magyarázhatja az is, hogy az első iOS eléggé bétásnak tűnik, gondolom a fejlesztőknek nem volt idejük minden funkciót implementálni, aztán ezeket a későbbi főverziókkal jelentették meg.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#78) janeszgol válasza Giovan! (#77) üzenetére


janeszgol
félisten

Igaz, a kettes szám csak iPod Touchnál volt. Ezt mindig elfelejtem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#80) janeszgol válasza #32839680 (#79) üzenetére


janeszgol
félisten

Az viszont tetszett, hogy elég szigorú megkötések voltak a WP7 telefonokat illetően. Fél gigánál nem lehetett kevesebb a memória (ezt aztán egy készülék erejéig pont az MS szegte meg), minimum 1 gigahertzes proci (az említett egy kivétel), minimum 5 mpx kamera, 480x800-as felbontás. Cserébe marha drágák voltak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#81) Francia91 válasza Vtwo (#59) üzenetére


Francia91
veterán

Dobja a fene! :)
Van itthon egy 64 Gb-os Lumia 1020-asom és egy Lumia 950-esem is :)
Ha fotózni, videózni kell, máig ezeket veszem elő, imádom őket. Ráadásul nekem a rendszerrel és megbízhatósággal sem volt gondom sosem.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#82) Solten


Solten
addikt

Jonak tunt indulaskor, kar hogy a Microsoft elbalf@szkodta mint ahogy most is balf@szkodik az operacios rendszerevel.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#83) t72killer válasza Giovan! (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmi olyat nem hozott, ami nem volt meg korábban más készülékekben - ha valakinek nem tetszett a windóz-startmenüs kivitel vagy a billentyűzetes berry, ott volt pl a Symbian.

A 3g nélkül meg hajára kenheti a telefont az, aki tényleg használni is akarja - GPS-ügyben meg az első telóm kb 0. komolyabb bevetése az volt, hogy navigáljon el Frankfurtból Szegedre - anélkül, hogy venni kelljen még vastag tízezrekért (akkoriban a HUF még ért is valamit...) egy külön navi kütyüt. Ezenkívül folyamatosan geotaggeltem az utazós fotókat a telón rögzített gps log alapján, stb-stb. Erre nekem ne jöjjön egy agyonajnározott influenszer, hogy ez nekem nem kell, az én életem nem az övé. Lesz.rom a "felhasználóbarát" felületet, ha nap mint nap használt alapdolgokat hagytak ki belőle. És ezt folytatták a microSD-ellenességgel - f.sza, akkor hogy is mentsem át haver gopro-jából a búvárvideókat egy túrán, ahol fél nap rohangálás PC-t/laptopot találni?

#77: féltek a droidtól, mint utólag kiderült, jogosan.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#84) gadecstam válasza -Gerzson- (#38) üzenetére


gadecstam
csendes tag

"Csempék???? Az emberek 99%-a hányingert kapott tőle."
Úgy érted neked nem tetszett és most előadod mintha többségi vélemény lenne. :N

(#85) gadecstam válasza Giovan! (#74) üzenetére


gadecstam
csendes tag

De most érted:
"A win10-es mobilok még 2-3 évig minimum tökéletesen használhatóak!"
vs
"Nem játszok, nincs közösségi média accom, a készpénzben hiszek (tehát nem mobilbankolok)"

Azt hiszem nagyon mást értünk "használat" alatt. :)

(#86) janeszgol válasza gadecstam (#84) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha nem is 99%, de bőven volt birka, akik hánytak a csempére látatlanban is. Megnéztek egy videót, és fúj volt. Erről szólt a 2013-as év.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) Emericus Max válasza Postas99 (#13) üzenetére


Emericus Max
tag

Én is szerettem a WP8.1-et, ahhoz képest a WP10 egy bug halmaz volt. Emlékszem frissítettem a Lumia 930-amat WP10-re, de olyan bugos volt a WP10, hogy utána visszatoltam rá a WP8.1-et. Azóta is az van rajta. Szerintem egyszerű, fluid és jó rendszer volt. Csempe rendszer is jó volt. Szóval kár az egészért. Jó lett volna egy nem iOS, nem Android alternatíva.
Microsoft is nagy ziccert hagyott ki, ha időben belevágnak és megcsinálják jobbra a rendszert, akkor most olyan monopol helyzetben lennének a saját cuccaikkal, mint az Apple az iOS és a hozzá tartozó Apple termékek kapcsán.

(#88) Emericus Max válasza gadecstam (#26) üzenetére


Emericus Max
tag

Abszolút egyetértek :)

(#89) #16820480 válasza Giovan! (#74) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az első iphone az konkrétan butatelefonnak indult, csak amikor a kis kínai hackerek rájöttek, hogy rá tudnak hackelni appokat, és ebből jól megszedhetik magukat, akkor lépett az Apple és csinált saját app boltot, meg elkezdte tűzzel vassal irtani a 3rd party megoldásokat.

(#90) nap


nap
addikt

Az, hogy vége a windows 10 mobilnak, az azt is jelenti, hohgy a pc-n sem erőltetik tovább?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#91) janeszgol válasza nap (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem jelenti azt. Sőt a mobil szegmens bármikor megújulhat valamilyen formában. Vannak pletykák.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#92) Pjotr


Pjotr
senior tag

A Nokia meg túlélte :D

(#93) Wlac


Wlac
Ármester

Én 2013-ban ugrottam bele egy 620-assal a rendszerbe, de pár hónap után azzal a lendülettel mentem is tovább. Nem tudom, hogy a végére mennyire szedték gatyába a rendszert, de számomra nagyon kaotikus volt. A csempékkel nem emlékszem, hogy gondom lett volna, viszont az megmaradt bennem, hogy a menü kaotikus volt. Egyes menüpontok kis betűvel voltak írva, mások naggyal, a leszedett alkalmazások egy részét bedobta mappába, többet nem, így semminek nem ott volt a helye, ahol gondolta az ember.

Az appok hiánya nem zavart annyira, mivel buta telefonról váltottam, bár azt nem szerettem, hogy nem kapok értesítéseket. A fő bajom azonban a multitasking hiánya volt, már ha erről volt szó. Lehet, hogy csak bénán írták meg az appot, mindenesetre az akkori futóalkalmazásomat nem lehetett háttérbe tenni. Ha jött egy hívás, vagy lőni akartam egy képet, akkor rögtön bezárta, és persze az eredményeim sem mentette el.

Utána jött a hír, hogy jönnek az új funkciók, de az én telefonom már nem kap meg belőlük bizonyos dolgokat, mert csak 512MB RAM van benne. Na ekkor döntöttem úgy, hogy ezt így nem erőltetem. Nem is a telefonnal volt bajom igazán (ekkor még messze nem volt annyira az életem része, mint most, és az alapfunkciókat ellátta), hanem láthatólag nem tudta a Microsoft, hogy mit akar csinálni, milyen irányba kellene haladnia. Egy helyben töketlenkedtek, nulla kommunikációval.

Pedig amúgy tök jó lenne, ha lenne egy életképes alternatíva a mostani két rendszer mellett. Nem mintha bármelyikkel bajom lenne (a Lumia után 4 évig voltam iPhone-os, majd a dual SIM miatt váltottam Xiaomi-ra), de a vérfrissítés és a konkurensek szorongatása a jól szokott jönni a felhasználóknak.

“The wha-"

(#94) Emericus Max válasza Fancy-boy (#68) üzenetére


Emericus Max
tag

Nokia az MS nélkül is elhalt volna. Érthetetlen, hogy nyomták a Symbiant még akkor is, amikor már nyilvánvaló volt (iPhone, Android), hogy a Symbian alkalmatlan az érintőkijelzős telefonokra. Kb. olyan volt a Nokia, mint most az USA, kurva jók vagyunk, mi vagyunk a piacvezetők, a többi gyártó/ország csicska, aztán közben meg elhaladt felettük az idő és mire észbekaptak már késő. MS csak mentőövet akart dobni a Nokia-nak, vagyis kb. a Nokia vészmegoldása volt, mert nem volt még olyan rendszerük se mint a Windows Mobile. MS meg nem akarta 0-ról kezdeni a mobil hardver tervezést és gyártást. Aztán persze vak vezet világtalant módra, mindketten elhasaltak. De kb. eleve halott projekt volt mindkettő, mert túl késő volt. Droid és iOS addigra uralta a piacot.
Amit a HMD csinál a Nokia brand-del, az meg gyalázat...

(#95) Wesder válasza Emericus Max (#94) üzenetére


Wesder
félisten

Nokia azért vàlasztotta az MS Wint, mert alapból ellenezte az Open Handset alliance-t. Nekik zàrt rendszer kellett. Szerintem Droiddal visszajöhettek volna. Nem feltétlen az MS hibàja hogy a Nokia az lett ami.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#96) Flashback


Flashback
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#97) Flashback


Flashback
addikt

Azt nem értettem sose hogyha ott van a Windows amit nagycéges környezetben használnak millióan. Akkor miért nem csinaltak egy corporate OS-t. A BB meg közben haldoklott, oriási piaci rés lett volna.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#98) veszpremi34 válasza gadecstam (#85) üzenetére


veszpremi34
újonc

Miért? Csak nem azt akarod mondani, hogy valaki vesz egy csúcsmobilt 2-300ezer forintért és csak játszik rajta, meg facebookozik, esetleg zenét hallgat? Erre jó egy 5-10 éves telefon is!

Ki az, aki vesz egy csúcsmobilt és nem szerkeszt rajta dokumentumokat, nem használja ki a GPS-ben rejlő lehetőségeket, pl munkához, nem használja adathordozónak, nem használja bt billentyűzettel és egérrel, nem vetíti ki a képét tv-re, monitorra és használja munkára - lényegében hordozható irodaként (levelezés, office, adatmegosztás, multimédiás elérés és megosztás, videókonferencia stb...), vagy netezésre, multimédiás tartalomfogyasztásra? Én látod nem játszom, nem facebookozom, de minden másra pont jó pl egy Lumia 950... És akkor még nem beszéltünk a fotós képességeiről... Erre értem, hogy bőven használható a dolog, az az igazság, hogy a felhasználók 90%-a a telefonja tudásának alig használja ki a 10-15%-át! És ez azért elgondolkoztató, hogy akkor minek neki minden évben egy drágább telefon, ha pont ugyanazt a három-négy dolgot csinálja csak rajta...

[ Szerkesztve ]

(#99) Fancy-boy válasza Emericus Max (#94) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Volt ám a MeeGo is, ami talán befuthatott volna, csak a MS szépen kicsinálta a projektet.

[ Szerkesztve ]

(#100) #16820480 válasza Fancy-boy (#99) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont úgy nem futott volna be, mint a többi hasonló rendszer (Sailfish, Bada, Tizen, BBOS, FFOS, WebOS). A MS elképesztő összegeket hajigált a WP fejlesztésébe és terjesztésébe, és így sem ért el semmit vele végül. Náluk kisebb cégek, kisebb költségvetéssel még kevesebb eséllyel indulnak igazából, főleg úgy, ha a Google bojkottálja a terméket (nem ad ki rá Gapps-t és tiltja az api elérést is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.