Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Tökéletes példa arra, hogy mi történik akkor, ha egy cég ragaszkodik a saját hülyeségéhez, annál már az is jobb, ha beáll a sorba és követi a trendeket.
Valamennyire kár érte, hiszen egy alternatív mobil oprendszernek jó lett volna, ha normálisan megcsinálják.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) hroberto


hroberto
veterán

Azt hiszem vagyunk páran akik sajnáljuk. Volt idő, amikor azt hittem lesz jövője a rendszernek. De hála a Microsoft bénázásának, elbukott, pedig szerintem volt benne potenciál. :R

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#3) L4D1K


L4D1K
őstag

Megjelenéskor imádtam. Lumia 520 majd 930. Kár, hogy már az elején rossz irányba mentek. Mai napig hiányzik a lumias szövegbevitel, a megosztott sms/social chat felület.

# ANTAL Tuning #

(#4) duo válasza L4D1K (#3) üzenetére


duo
őstag

lumia 520-al kezdtem. egy telefonomat se szerettem annyira, mint azt. kiveve talan a nokia 6234-emet.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#5) Katorga12


Katorga12
csendes tag

BB10 is jobb volt a Windowsnál,de talán még a MeeGo is.
Jót tenne egy versenyképes harmadik op. rendszer a piacnak.

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Én megtartottam párat, én imádom őket, de már maximum feature telefonok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) troviko


troviko
senior tag

A valaha megért legrosszabb OS volt, telefonra mindenképpen.

Hibás alapvetések alapján (Apple másolás), hibás koncepciót, rosszul valósítottak meg, menet közben is hibát hibára halmoztak, mind technológiai, mind üzletpolitikai szemszögből.

Nagyon jó lett volna egy életképes harmadik rendszer, de ennek soha még csak esélyes se volt, ráadásul minden másodperc, amit az MS ezzel a hulladékkal töltött, csak ártott a fogyasztóknak, a cégnek és a piacnak is.

Jó, hogy vége, botrány és szánalom, hogy megszülethetett és hogy élhetett.

https://www.oldtech.hu/

(#8) #30610944


#30610944
törölt tag

Nem baj ertuk. Nem egy Windows-os mobilom volt. Egytol egyig mind megbizhatatan volt szoftver es hardver ugyileg. A rendszer maga tetszett meg a jovokep de a Microsoft semmit sem csinalt csak hitegettek az embereket.

(#9) juuzer válasza L4D1K (#3) üzenetére


juuzer
addikt

Ugyanez. Nekem is ez a két Lumiám volt és imádtam őket. :)

A 930-ból egyedül a Glance hiányzott, de az nagyon. Ezt leszámítva mind a plazformot, mind a Nokia-érás Lumiákat imádtam. Kár érte sajnos. :(

Vamos a la playa.

(#10) Plazmacucci válasza troviko (#7) üzenetére


Plazmacucci
félisten

What? FF OS? Mond valamit? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) Ryoo


Ryoo
senior tag

Nagy kár érte, imádtam a rendszert, letisztult volt, egyszerű, na és persze fluid, nem úgy mint az akkori androidok, az akkori középkategóriás Android használhatatlan volt. Sajnos nagyon rossz irányba mentek, meg persze a Google tiltások és a Facebook szarul megcsinált appjai is csak esélytelenné tették a terjedését. 😔

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#12) arn


arn
félisten

Akkor kiszednetek a sok mobilos szarsagot a desktop win10embol?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) Postas99


Postas99
senior tag

Hogy én mennyire imádtam még a WP8.1-et!!
Csak hogy a jókat soroljam:

1, A legfluidabb OS volt akkoriban..
2, A névjegyek összekapcsolása a közösségi alkalmazásokkal.. isteni volt..
3, Billentyűzet a mai napig nem ér fel vele semmi..
4, Az összes elérhető dolog ALUL volt ami kézre esett, nem kellett az ujjaddal nyújtózkodni..
5, Kamera és képek minősége
6, HERE DRIVE, OFFLINE és ONLINE navigáció hozzá a HERE CITIES
7, JAHH királyul olvasható B.SZOTT NAGY NÉVJEGYEK KÉPEKKEL!!

Kontra:
F.s, áruház, béna alkalmazásokkal..
Szar fejlesztések, a W10M erőltetésével egy halom készülék supportjának eldobása..
és innetől már minden csak kuka volt.

[ Szerkesztve ]

(#14) vlevi


vlevi
nagyúr

Pedig lett volna benne lehetőség, annak ellenére, hogy a Microsoft nagyon későn reagált a lehetőségre, és mire belépett, addigra az Apple és a Google szinte teljesen lefedte a mobil piacot.
Ennek ellenére lehetett volna jó, de sajnos nem sikerült normálisan megcsinálniuk, ráadásul a desktopon is isszuk a levél az UWP-nek.
Nekem nem volt WP-om, de ismerek több embert, aki használta, és használná ma is, ha működő rendszer lenne, de kénytelenek voltak váltani, droidra, vagy iphone-ra.

(#15) Freiherr válasza Postas99 (#13) üzenetére


Freiherr
őstag

+ a beszélgetés hangminősége, soha senki nem panaszkodott rám

XXX

(#16) Postas99 válasza Freiherr (#15) üzenetére


Postas99
senior tag

Igaz igaz!!! Ez kimaradt.
Mindig röhögtem a kollegámon aki az új Iphone 6s-el sosem tudott hívást kezdeményezni mert neki már nem volt az épületben térereje.. én meg lazán tudtam beszélni a telefonon.

(#17) tyan


tyan
senior tag

Lumia 530-am volt. Imádtam. A rendszer fluidságát, a kezelőfelületet és a beszélgetés hangminőségét (olyan volt, mintha mellettem állt volna a beszélgetőpartnerem).

(#18) Dani0504


Dani0504
tag

"Kár érte! Kiváló ügynök volt!" :DD

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#19) ClioRS


ClioRS
őstag

Ez a cég azért nem semmi. Kinyírta kétszer a saját mobil OS-ét, plusz még mellé a Symbiant és a MeeGo-t. :) Jó, utóbbi kettő nem tudjuk hogyan végezte volna, mert a Nokia is balf.sz volt, de csak benne volt az ő kezük is.

[ Szerkesztve ]

(#20) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az office támogatás magában foglalja a OneNote-ot? Az alap Sync-ek meddig élnek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) #16820480


#16820480
törölt tag

Nagyon sajnálom, hogy megbukott :( Eleinte én is elleneztem nagyon, aztán egyszer élőben megnyomogattam egy 930-at, és azzal a lendülettel rendeltem is meg, annyira bejött. Azóta is a legjobb kezelőfelület szerintem a WP8.1, és jól jött volna egy olyan rendszer, ahova nincs bedrótozva minden Google spyware kigyomlálhatatlanul.

(#22) gzoll


gzoll
tag

Én pár hónapja vettem egy új Lumia 650-et a külföldi sim kártyámnak. Tulajdonképpen jelenleg pont jó átmenet az okostelefonok és a feature telefonok között. Jól optimalizált rendszer, mától nincs támogatva, de ha hirtelen kell egy fotót lőni, meg kell nézni valamit a neten, akkor azért ezzel még sokáig lehet ezt megtenni.
Korábban is voltak Lumia telefonjaim, én mindet szerettem, és a mostanit is szeretem, addig fogom használni amíg tönkre nem megy :-)

(#23) #30610944 válasza #16820480 (#21) üzenetére


#30610944
törölt tag

Mert aztán a Microsoft nem spy on you... :C

(#24) NGA


NGA
addikt

Imádtam, 735-öm volt az utolsó win mobil, meg tartom emléknek.

(#25) Braddock válasza #30610944 (#23) üzenetére


Braddock
őstag

Olvass utána.

(#26) gadecstam


gadecstam
csendes tag

Ahogy olvasom, az elsöprő többség velem együtt jónak tartotta.

Elképesztő, hogy MS agyban nem jutott el odáig, hogy nem csak az oprendszernek kéne jónak lennie, hanem kb. ezresével kellene kinyomni rá az appokat, amiket aztán havonta javítani meg upgradelni lehetett/kellett volna.

Az összes bankkal/nagyobb válallatokkal szerződni kellett volna kemény pénzekkel megtámogatva, hogy készüljön el a banki/vállalati appok winmobilos változata.
A top100 android és a top100 IOS appot minden körülmények között megjelentetni winmobilra és folyamatosan szinten tartani a fejlesztését.

Egy ovist ha megkérdeztek volna anno, az elmondta volna ugyanezeket. És ez tényleg csak DÖNTÉS kérdése volt, mert pénzük lett volna rá. És akkor a mai telefonpiac nagyon nem így nézne ki. Szomorú.

(#27) omlosz


omlosz
csendes tag

Jónak indult, de sokkal jobban kellett volna fejleszteni. Folyamatosan új funkció frissítéseket kiadni. És a főbb appokat fejlesztő cégeket pénzelni. A lumia 520, 620 nagyon megérte. Akkoriban a droid nem volt még egy szépség és 100 ezer alatt sebesség bajnok sem.
Volt egy tábor amelyik hisztizett a háttérképek miatt, amit akkor sem értettem, hogy iphoneon senkit se zavart, hogy nincs főképernyő, wp-n pedig folyton felhozták.
Az élő csempék tetszettek, lehetett érezni, hogy él a rendszer. Aztán egyre kevésbé éltek a csempék, volt hogy már az időjárás se frissült nekem :D .
Zenelejátszóját is szerettem, amíg kirakta a záróképernyőre az album borítókat, aztán egyszer csak már nem akarta.
Messenger jól működött egy ideig. Kontaktoknál nagyon tetszett, hogy össze lehetett kötni fb-al és társaival.
Térkép, office teljesen jó volt, böngésző is jól működött, aztán már az is csinált később hülyeségeket nálam.
Ott kezdtem érezni, hogy ebből a rendszerből nem lesz semmi, amikor az Instagram későn jött és örökre beta maradt. De amíg nem voltak elterjedve a videók a ios-os és droidos instán addig nem volt érezhető a hátránya.
Aztán egyre több app hiányzott, beigért funkciófejlesztések se jöttek.
Kár érte.

(#28) omlosz válasza gadecstam (#26) üzenetére


omlosz
csendes tag

Ezt nem értettem meg soha, nem hiszem el, hogy pár millió dollárt nem tudtak volna ebbe beletolni. Többséget nem zavarta volna, ha a 20ezredik fingós droidos app nincs az alkalmazásboltban.

(#29) vlevi válasza gadecstam (#26) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hanem kb. ezresével kellene kinyomni rá az appokat"
Nem csak a Microsoftnak kellett volna appokat írni rá, hanem azoknak is, akiknek Android, IOS platformon már megvoltak az alkalmazásaik.
Csak, hát ez egy ördögi kör. Kevés a felhasználó, így a fejlesztőnek nem éri meg fejleszteni, ezért kevés az app, és, mivel nincs meg az a néhány fontos alkalmazás WP10-re, amire az átlagfelhasználónak, vagy épp a másra vágyóknak szüksége lenne, ezért nem vesz WP10-es telót, ami megintcsak nem ösztönzi a fejlesztő cégeket az appok gyártására.
Így aztán mára a Windows store egy stagnáló valami lett, nekem úgy tűnik, hogy játékokon kívül más nem nagyon kerül fel rá. Játék is csak azért, mert az xbox is ezt a felületet használja.
Insta, Facebook, Messenger, Youtube, satöbbi dolgokhoz több éves alkalmazások vannak fenn, a fejlesztője gondolom arra se nagyon vette a fáradtságot, hogy törölje magát a store-ból, ha már az appokat nem fejleszti.

(#30) #16820480 válasza #30610944 (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Google elsősorban az adataidból él. a MS nem elsősorban abból. Szomorú ezt kimondani a 90-es és 00-es évek utána, de a kettő közül már évek óta a MS a szimpatikusabb vállalat a kevésbé geci húzásokkal. Úgy is mondhatnám, hogy Nadella-t jóval többre tartom Pichai-nál.

(#31) Schuler888


Schuler888
senior tag

Hanyszor temetik meg el? Akkor a microsoft tamogatasa megszunese utan is kapunk egy ilyen cikket...
Egyebkent 2010 kornyeken vettem a samsung omniat... az akkori android 2.3 utan maga volt az űrtechnika a design, az animaciok es a gyorsasag, kombinalva a samsung amoledjevel es negyzetes designjaval meg fem hatlapjaval... 3het utan elloptak, nem gondolkodtam egy percet se hogy ugyanazt vegyem meg megegyszer... az elejen meg fel is lehetett torni, es pakolni ra a jatekokat stb.. HTC Hubot is raraktam, nagyon latvanyos kis idojarasprogi volt :))

[link]

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) Giovan! válasza Postas99 (#13) üzenetére


Giovan!
addikt

+1, még a csempés design-t tenném hozzá, nekem nagyon a szivemhez nőtt a WP-os pályafutásom alatt.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#33) nicu71


nicu71
addikt

Imádtam ,kezdettől fogva egy Omnia7-el, majd egy Lumia 920,majd egy 1520 .Legjobb, legkedvesebb telefonjaim voltak.Kár a platformért .

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#34) #30610944 válasza Braddock (#25) üzenetére


#30610944
törölt tag

Igen utána olvastam és minden nagyobb vállalat köztük a Microsoft is gőzerővel gyűjti az adatokat és használja is őket rendesen. A Google és a Facebook a kettő éllovas de ahogy említettem a Microsoft sem lóg ki a sorból. Olvass utána.

(#35) hkari válasza Postas99 (#13) üzenetére


hkari
őstag

Plusz én még kiemelem, hogy a Böngésző sávja is alul volt. Nem tudom melyik barom fejlesztő az akinek ez NEM jut ma eszébe 6 colos telefonoknál...

Imádtam a 930-at. Koncerten első sorban tudtam vele telefonálni olyan zajszűrése volt... Ezt azóta sem tudja semmi.

(#36) Mik76 válasza omlosz (#27) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat igen, hova jutna a vilag Instagram nelkul... :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#37) Giovan! válasza hkari (#35) üzenetére


Giovan!
addikt

Régebbi iPhone-okon a home gomb kétszeri megérintése után leugrik a képernyő felső része középre, így elég könnyű elérni azt a sávot. Androidon és az X design-ját használó iPhone-okon is egészen biztosan van valami hasonló feature, szóval ha a WP-s megoldás kényelmi szintjét nem is sikerült elérni, azért a konkurenciánál sem állt meg az élet :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#38) -Gerzson- válasza Giovan! (#32) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Csempék????
Az emberek 99%-a hányingert kapott tőle. SZVSZ főképp ez és az OS kezdeti bénázási voltak a bukás alapvető okai.

(#39) Joker88


Joker88
őstag

Kezdődött egy 520-al. Máig megvan. Folytatódott egy 730-al. Imádtam azt az Amoled kijelzőt, ki*ottul jól állt neki a Windows feketesége ! Aztán jött a másik nagy szerelem, egy óriásinak számító (akkoriban) egy Lumia 640XL . Az eddigi legjobb telefonom volt,szerettem. És a színes hátlapok. Messziről lehetett látni hogy Lumia.
100ból talán 5 embernek volt Microsoft telefonja.. Egyedi volt a sok Android, iOS között, a maga élő csempéivel,amik pörögtek-forogtak..
Aztán jött a W10.. Elkezdett csúszni a dolog. Ami volt alkalmazás sokkalta szegényebb volt a másik platformok tudásához képest..
Szerettem a névjegyes integrációt, a billentyűzetét (aminek szerintem párja nincs jelenleg).
Megvannak itt a szekrényben a Lumiák,mindig bekapcsolva, frissítve..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#40) #16820480 válasza -Gerzson- (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bizony, sokkal jobbak voltak, mint mondjuk a főképernyőre kihányt ikonhalom.

(#41) Mik76 válasza -Gerzson- (#38) üzenetére


Mik76
senior tag

Ne mar... Hogy kapott az emberek 99%-a hanyingert a csempektol, es imadta a kaotikus ios kotvany kezdo kepernyot?? :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#42) Giovan! válasza -Gerzson- (#38) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem értem mi közöm az emberek 99%-ának véleményéhez, én a saját nevemben beszéltem :U

Nekem tetszett és hiányzik a csempe, még most, 2 év iOS használat után is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#43) Hínár929


Hínár929
tag

Szerintem az átlagfelhasználóknak a legideálisabb rendszer lett volna.
Egyszerű, könnyen kezelhető, megbízható és minimális a hardverigénye elég jó üzemidővel.

Pl. miért van az, hogy egy vadiúj droid 3500 mAh akksival, kevesebbet tud üzemidőben, mint egy kétéves 2200 mAh akksis wp ugyanolyan használat mellett?

Féléve van androidos telefonom, mindig úgy érzem, amikor valami beállítást módosítanék, hogy egy programozó szakembernek kellene lennem a sikeres végrehajtáshoz. Amikor az első wp-t megvettem, nem volt ilyen érzésem.

(#44) hkari válasza Giovan! (#37) üzenetére


hkari
őstag

Igen az is egy megoldás, de szerintem sokkal egyszerübb lenne alulra tenni. Nagyjábol 10 perc programozás lenne. és nincs ember akinek úgy ne lenne jobb :)

Aztán lehet hogy valami szabadalom védi, vagy a fene sem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#45) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Byebye...

Ha nem azzal kezdik, hogy olyan alapdolgokat, mint a copy+paste tiltanak a rendszerből, akkor lehet totál másképp nézne ma ki a mobil oprendszerek világa. Ott cseszték el nagyon, hogy nem realizálták: a wimo eszközöket nem veséjét egy szifonért áruló fanatikus rajongótábor, hanem általában eszét is alkalmazó felhasználói réteg használja. Nomármost értelmes embernél az helyből kiveri a biztosítékot, hogy "neked az a fícsör nem kell, ami a korábbi 3évben természetes volt"... Jobs gond nélkül lenyelethette a makikkal, hogy áá, nem kell egy telefonba GPS, kopipészt meg egyéb úri huncutságok - a hívő mindent megeszik, amit eléraknak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Hínár929 válasza -Gerzson- (#38) üzenetére


Hínár929
tag

A bukás okát máshol kell keresni.
Volt pár népszerű alkalmazás ami nem működött tökéletesen és ez nem a microsoft hibája volt, pl. a google is keresztbetett a wp-nek.

A csempe meg szerintem tök jó.

(#47) hroberto válasza Hínár929 (#46) üzenetére


hroberto
veterán

Igen... A Google ahol lehetett mindenütt keresztbe tett a WP - nek.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#48) janeszgol


janeszgol
félisten

Ott rontotta el az MS, hogy az agyon hájpolt Win 10 Mobile (aztán más lett a neve) több mint egy évbe került, míg használható lett, megbízható eszköz a mindennapokban. 2018 júliusától tudom azt mondani, hogy igen megérett a rendszer, ma meg tök jó. Csak ma már mindegy mennyire jó. És az is mindegy volt már, hogy tavaly nyár óta jó.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) hroberto válasza janeszgol (#48) üzenetére


hroberto
veterán

Plusz kiadott ket bakelit flagshipet (950/950 XL)... :(

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#50) Hínár929 válasza janeszgol (#48) üzenetére


Hínár929
tag

Nyár közepéig használtam wp-t, sajnos váltottam robotra, nem mertem frissíteni 10-re annyi rosszat olvastam róla.
A feleségem használja a régi telefonom (Nokia 830) a hétvégén tettem fel rá a tízest, és valóban jónak tűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.