Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Napfénysüti

Sajnálom hogy így alakult de a Microsoft sokat tett érte hogy ez legyen a vége. :(((
Nekem is volt Lumia 720 majd 920, jó kis telefonok voltak a rendszer is tetszett láttam benne fantáziát. Még a családba is ajánlottam másik Lumia típust.
Csak hát az MS...

Més que un club!

(#102) Fancy-boy válasza #16820480 (#100) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Lehet, hogy befutott volna a MeeGo, de meglehet, hogy nem. Ki tudja. Találgatunk.
Egyébként úgy mondod, mintha nem a MS-on múlt volna, hogy idáig jutottak.
Mintha a külső erők összjátékának esett volna áldozatául.
Önmagában a pénz nem minden. Tudni kell használni. Sokra mentek azzal is, hogy megvették a Nokia mobilos üzletágát.

[ Szerkesztve ]

(#103) Wesder válasza Fancy-boy (#102) üzenetére


Wesder
félisten

A Nokia csak àtpasszolta a haldokló beteget, ennyi történt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#104) #16820480 válasza Fancy-boy (#102) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Tizen légyegében a MeeGo örököse, semmire nem vitte, már kb csak Samsung órákon fut.
Nem csak külső hatások miatt nem futott be a WP, az olyan húzások mint a beígért funkció frissítések ki nem adása (illetve csak új készülékek kapták meg, visszamenőleg semmi), meg hasonló húzások is benne vannak. De azért elég erősen tettek ellene a konkurensek, hogy ne legyen sok esélyük. Kicsit úgy, ahogy a Qualcomm is mindent megtett, hogy az Intel nehogy be tudja tenni a lábát a mobilchipek piacára, mert úgy lett volna egy erős konkurensük (megy is miatta a fújás az Intel részéről).

(#105) Giovan! válasza t72killer (#83) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem igazán értem mit akarsz mondani, én nem mondtam, hogy bármit is feltaláltak volna, azt mondtam, hogy mindent kényelmesebbé tettek, nem véletlenül az iPhone irányába indult el a mobilpiac, és nem a pda-k meg blackberryk felé. Épp ez a legcsodásabb, hogy nem a funciók özöne miatt, hanem a hiányuk ellenére is, mert annyival kényelmesebb volt, hogy az embereknek még így, bután és herélten is jobban kellett az iOS, mint a konkurencia. Persze ebben benne volt a hype is, de pusztán a hype-ra alapozva nem tartott volna ki ilyen hosszan a lelkesedés, és nem követte volna az egész mobilszektor az érintésre alapozott interface tekintetében Jobs vízióját (illetve nem az egész, de meg lehet nézni, hova jutott az, aki ragaszkodott a jól bevált formulákhoz).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#106) Giovan! válasza janeszgol (#91) üzenetére


Giovan!
addikt

A MS most az appjain és az azokhoz kapcsolódó design-on keresztül próbálja meg megközelíteni a témát (ennek köszönhető ez a szerintem végtelenül király kis trailerszerűség is), ami nem tűnik rossz ötletnek. Meg jön valami hajtogatós Surface tábla is ha jól emlékszem, siker esetén azt akár más készülékek is követhetik. Szóval ja, messze még azért a MS mobilos jelenlétének vége.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#107) zolee001 válasza Giovan! (#106) üzenetére


zolee001
őstag

Még 1 év mulva jelenik meg (már eltolták az idöpontot) de már megy a szarkavarás [link]
Más:Microsoft will retire Cortana on mobile devices in some markets
Hogy örülhetnek ismét azok akik beszopták az MS marketingjét,vegyél Cortana JBL okoshangszorót stb stb stb
Most mehet a kukába az összes
Surface RT tablet,de jo business is volt az,vásárlóknak is az MS 1mrd usd buktát vallott be
Microsoft Band (okosóra vagy mi a kin) kuka,megszünt

https://www.windowslatest.com/2019/11/21/windows-10-x-to-support-win32-apps-sandbox-other-features/
A story,támogatja a win32 appokat,nem mégsem, de ige söt a 64 biteset is-nem azt nem-ja de en csak megkötésekkel
Valahol itt tart az ügy a szappanopera folytatódik
Microsoft hardware? Ugyan ki döl be nekik ezután?

(#108) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Nagyon tetszettek ezek a készülékek, főleg a korai samsung modellek.
Akkoriban csóró egyetemistaként nem engedhettem meg magamnak, most meg már minek, jó az esnyóc.
Evvan.

no fate but what we make

(#109) sfefe


sfefe
őstag

Tök jó volt a wp 8.1 és 10 is. Csak hát a microsoft szépen elb@szta...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#110) Vtwo válasza Francia91 (#81) üzenetére


Vtwo
senior tag

Detto.
Én is jól elvagyok az Idol 4 pro-val.

(#111) ClioRS válasza #16820480 (#100) üzenetére


ClioRS
őstag

Csak nem mindegy mibe ölöd a pénzt. Korlátlan pénzt is el lehet baszni hülyén. Google is rengeteget öl/ölt az Androidba, be is jött. Apple szintén. MS elrontotta, hogy nagyon megosztotta a felhasználókat a kinézet és többen nem szerették mint aki igen. És mivel volt értelmes alternatíva azoknak, akiknek nem tetszett, így nem volt értelme ennyire nyomni.

(#112) #16820480 válasza ClioRS (#111) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, de ha most GUI alapján kellene ítélkezni, akkor szerintem meg az iOS lenne egy semmirevaló szemét. Az bőven működhetett volna, ha mondjuk az emberek 10-20%-ának tetszik a WP, az már élhető piaci szereplő lett volna.

(#113) Wesder válasza #16820480 (#104) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt igen. Azt mindig elfelejtik, hogy a Youtube meg egyéb Goggle appokat himihumi appokkal kellett helyettesíteni, ami lehet hogy jobb volt, de amikor Àtlag Jóska nem talàlta a az appot, féredobta és vett egy Andtoidos telót.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114) gyurica úr válasza troviko (#7) üzenetére


gyurica úr
tag

Mondja ezt egy olyan valaki akiről nem derül ki, hogy meddig és mit használt.

Én a mai napig használom és tökéletesen meg vagyok elégedve a működésével, kivéve azt a néhány appot amit már nem frissítenek és még használok.

A legjobb rendszer lett volna ha foglalkoznak vele megfelelően.

(#115) Giovan! válasza #16820480 (#112) üzenetére


Giovan!
addikt

Dark mode-al már nem olyan elviselhetetlen azért az iOS sem, bár a főképernyő hupiszínű ikonjai nekem is bántják néha a szemem. De a csempe messze jobb volt bárminél, amit azelőtt vagy azóta használtam, ezt aláírom.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#116) ClioRS válasza #16820480 (#112) üzenetére


ClioRS
őstag

Tudom, pont ezért írtam, hogy volt más alternatíva. Szerintem nem volt meg a 10-20%. Nagyon sok fórumon ment a fikázás, és érezhető volt az MS kommunikáción is, hogy csakazértiscsempe lesz, pedig nagyobb közönséget nem azzal lehet elérni. Nem csak ezen múlt nyilván, rengeteget hibázott a cég azzal, hogy egy csomó funkciót későn hozott, plusz ezek a verzió ugrásos gebaszok se segítettek. A 10 már talán egész jó lett volna, csak addigra nem volt elég ember aki megvegye.

(#117) #16820480 válasza Giovan! (#115) üzenetére


#16820480
törölt tag

Engem nem is a dark-light dolog zavar, hanem hogy logikátlan számomra teljesen az, hogy mit honnan érsz el, ahogy a kő buta home screen sem éppen egy barátságos dolog (egy halom ikon, és annyi). Ennél egy fokkal jobb az Android, kettővel meg a WP (bár abból nekem a 8.1 jött be inkább a 10-nél kicsit furán dolgozták át).

ClioRS: Részesedésben messze nem volt meg, érdeklődésben szerintem még talán, csak sokan az appok miatt nem használták. Szerintem akik fórumokon meg itt-ott fikázták, azoknak jó része nem is látta élőben, csak ment a többiek után, hogy fúj MS meg fúj csempe. Képeken nekem sem tetszett, de élőben teljesen más élmény volt.
Funkcionalitásban kevesebb volt droidnál, de abban az iOS is, mégsem érdekelte soha ez a vásárlóközönségét, mert az Apple a menő cég a MS meg fúj gonosz :)

(#118) ClioRS válasza #16820480 (#117) üzenetére


ClioRS
őstag

Én se szerettem soha, gyors volt, ez volt az egyetlen előnye számomra. Az iOS a hype mellett azért valljuk be elég user barát (azt se szeretem pedig :DDD ), sokan ezért szeretik, mert egyszerű. Ha mondjuk azzal próbálkoznak mint a Droid, hogy alap a csempe, de amúgy bármit lehet használni launchernek, sokkal többre vitték volna. Az egészet rosszul menedzselték.
Tegnap volt a kezemben egy Samsung Fold, win 10-zel, csempe nélküli launcherrel összecsukott módban, és teljes asztallal szétnyitva azért elég frankó lenne :)

(#119) Ryoo válasza ClioRS (#118) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ezzel nem értek egyet, hogy az iOS egyszerű, akkor egyszerű, ha mást nem használtál. Amint előtte volt androidod, vagy más rendszered, rögtön nem egyszerű. Teljesen más logika alapján épül fel, amitől egyszerűbb nem lesz, csak szakavatatlan felhasználónak bonyolultabb.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#120) Schuler888 válasza Wesder (#95) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem. A nokia azert valasztotta a wp-t, mert cserebe egy rakas dellat kapott es igy nem kellett lehuzni/keresztfinanszirozni a mobilos uzletagat.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#121) Schuler888 válasza #16820480 (#104) üzenetére


Schuler888
senior tag

"már kb csak Samsung órákon fut."
A tomerdeknyi samsung tv-ken mar nem ez van?

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#124) Schuler888


Schuler888
senior tag

Egyebkent, a mai napig a WP rendelkezik a legmenobb TV reklammal, zsenialis, tobb tucatszor lattam az elmult ~10evben. :))
[link]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#125) Lalikiraly válasza hroberto (#2) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ugyanezen a véleményen vagyok és voltam is. Párom is imádta a rendszert. Akkoriban Nokia Lumia 520-al kezdtük, rögtön két egyforma telefont vettünk és imádtuk. Aztán nekem lett egy 650 esem, ami mái napig hiányzik. Irtó jó minőségű telefon volt szerintem. Hát a rendszert pedig, ha megcsinálják, hogy dokkoló és monitorra kötve, egy asztali rendszer, akkor szerintem most nekem az lenne bőven. Vagyis valamennyire megcsinálták, de nem folytatták. Sajnálom nagyon :(

Ahogy az egyik kolléga írta, Kár érte, kiváló ügynök volt!

Amúgy az MS duplán megaszalódhat, mert kinyírta a mobilis részleget, de az asztali Windows 10 be meg ész nélkül (nem tudom szép szóval illetni) bele a mobilis funkciókat, csak azt nem tudom mi a jó frászért? Nem használom a sok vackot, nem győzöm íratni a gépről őket.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#126) hroberto válasza #32839680 (#123) üzenetére


hroberto
addikt

Igen, a design... Véletlenül a kezembe akadt anno egy Lumia 800 a Media Markt-ban, és meg kellett vennem annyira megtetszett. A 925 is nagyon szép volt.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#127) gadecstam válasza veszpremi34 (#98) üzenetére


gadecstam
csendes tag

A mobilt használók nagy többségének hiányozna az általad nem használt funkciók közül legalább(!) egy. Akinél nincs hiányérzet az természetesen használja. :K

(#128) Vtwo válasza veszpremi34 (#98) üzenetére


Vtwo
senior tag

:C

(#129) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Nálunk még működik pár 550-es és egy 735-ös a családban. Gyerekek tudnak rajta Tom&Jerry-t nézni. Szeretik,mert szerintük könnyen használható,nagyobbik lányom már 3 évesen magabiztosan használta az említett formában. Nézte a jelenlegi androidos telefonomat,és mondja:apa,ez miért ilyen idegesítően van megcsinálva?

(#130) Schuler888 válasza Orosz Mérnök (#129) üzenetére


Schuler888
senior tag

Oroszorszag mas vilag..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#131) ClioRS válasza Ryoo (#119) üzenetére


ClioRS
őstag

Elég sok OS-t (WinMo, Symbian, MeeGo, WP, iOS, BB10, Android) próbáltam, és nem csak pár napig, szóval nem csak úgy mondom mint aki nem látott mást.
Az emberek nagy része szakavatatlan, tehát egyszerűbb neki. Nem vagyok iOS fan, sőt, nekem nem jön be, de attól még így van szerintem.

(#123) morgyi
Imádtam azt a telefont meg OS-t. Nagyon nagy kár érte....

[ Szerkesztve ]

(#132) Ryoo válasza ClioRS (#131) üzenetére


Ryoo
senior tag

Neked lehet, hogy egyszerűbb, de másnak meg lehet bonyolultabb. Pont ahogy írod, az emberek nagy része szakavatatlan, nekik az lesz egyszerű, amit először használnak, amit megtanulnak, ha váltani kell, máris bonyolultabb lesz.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#133) HarleyCustom válasza hroberto (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én sajnálom. Még mindig Lumiám lenne...az tuti.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#134) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Lumia 950-em egyike a legjobb mobiljaimnaj, igaz csak 8-assal. Legjobb kamerában is az volt.

(#135) janeszgol válasza Orosz Mérnök (#129) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig a droid is hülye biztos. Oké sok féle GUI van, de ezek már kezdenek egymásra formítani. Androidnál az ikonok kinézete lehet idegesítő. Például volt egy olyan Rom, ahol a kamera úgy nézett ki, mint valami üzenetküldő vagy levelező. De a Samsung, a Huawei például tök érthető ikonokat csinál.

(#136) hroberto válasza HoldfenyLuna (#134) üzenetére


hroberto
addikt

A 950 már 10-el jött ki, azon nem lehetett 8-as...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#137) HoldfenyLuna válasza hroberto (#136) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Jogos, 640DS-em volt, de hogy miért írtam 950-et... 😂

(#138) Bruck


Bruck
csendes tag

A legfájóbb,hogy kinyírta a Nokiát..
Iszonyú minőségi telefonokra ráhúzták a fos rendszerüket. Ki hallott egy Lumián besárgult kijelzőről,robbanós aksikról,vagy üvegfóliáról annó,stb.. Az N9 em annyit ütöttem, dobáltám,a hátlap elrepedt,de a kijelző még mindig ép(talán már az is Gorilla Glass volt) ,soha nem volt rajta fólia,de pár mikro karcot eltekintve hibátlan.

(#139) janeszgol válasza Bruck (#138) üzenetére


janeszgol
félisten

A Lumia 640 első merítésénél sárgult a kijelző jobboldalt, félkörívben. Meg amúgy is volt selejt szinte minden szériából. Lumia 930 és a beragadós jack? Szóval volt selejt.

(#140) cskamacska válasza gadecstam (#127) üzenetére


cskamacska
addikt

Igazából az nem értem hogy a WP könnyezők használtak előtte is telefont? :F

Mert 2016-ban direkt azért vettünk WP8.1-es Lumia 640-et(HTC Desire 626 ellenében), mert könnyű kezelni, gyors, pörgős, lesz rá Win10. Na hát. :U

SIM-ről a kontaktokat keresztnév alapján, ill ki tudja milyen sorrendben húzta be, ezt telefonról nem is lehetett állítani. Nem volt kontakt részletek(pl mikor kit hívtál mennyit beszéltél), listában rábökve egyből visszahívta. Maga legutóbbi hívások lista random törlődött. WP-n nem lett soha hívásrögzítő, ez WinMo után elég fájó volt.(meg most Gugli bohóckodik a teljes tiltással, Hüvelyt kell venni a gyári hívásrögzítőjükért :U ) Telefonálás felülete úgy általában nem ért fel egy 10 évvel azelőtti Symbianos Nokiához.
Multitask nem volt túl masszív, igaz ezt lehet az 1GB memóriára fogni. Böngészőt nem lehet cserélni, pedig már 2016-ban is hibásan jelenített meg oldalakat, mára meg alig használható. Win10 nem jelent meg hivatalosan rá, kiadás előtti változat van, meg talán hax-al teljes.
Nekünk nem volt gond a stabilitással, de poén volt a WP topikokban olvasni hogy mindenre is a hard reset a megoldás, mikor Droid meg pont Lollipop után vált univerzálisan betonstabillá. WP store borzalom, kialakításban is, kínálatban is. A külalak megváltoztatásának hiányát nem rovom fel, mert itt sokan úgy vannak vele hogy a formatervezés csúcsa. :) De azért egy SPB Mobile Shell után eléggé kultúrsokk gyanús volt.
Egyebeket(pl kamera és programja gagyi, forgatás bizonytalan, rendszer komótos, véletlenül sem pörgős) megint nem rovom fel, mert lehet egyéni és telefonos szoc problem, lehet kellett volna helyette 930/950 a full body experience-ért.

De ha magán célra lett volna régebben a Nokia 735 véve, mint tervezve volt a mocskosdroid helyett, akkor Widows Mobile-os mohikánként biztosan földhöz csapkodom. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#141) Schuler888 válasza cskamacska (#140) üzenetére


Schuler888
senior tag

"SPB Mobile Shell"
Az valoban jo cucc volt. De a hTC touchflo-ja akkoriban mindent kurt. :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#142) cskamacska válasza Schuler888 (#141) üzenetére


cskamacska
addikt

Így utólag inkább a HD2 Sense amit nagyon ütött, annak Windows Mobile terén nincs nagyon párja(mondjuk túl sok kapacitatív sokujjas érintőkijelző sincs WinMo alapon.. :DDD ), SPB Shell-ből viszont csak a későbbi, majdnem végleges változathoz volt szerencsém, de az már szvsz nem sokkal rosszabb mint a korábbi TouchFLO variánsok.
Nagy előny hogy az SPB cucca minden telefonra felment, az én 320x320-as Samsung i780 csodamasinámra is, amit egyébként nagyon utáltak a WinMo programok. :B TouchFLO 2D-3D / Sense meg nyilván a HTC-n volt elérhető, ott sem újabbra frissíthető módon, meg ahová épp rá lehetett haxolni.

És ha már itt tartunk, Windows Phone-t azért is utálták a gyártók, mert nem lehetett nekik sem belenyúlni.

Most hogy a vékonysági, teljes üveg burkolat, és kijelző arány láz küllemre szinte azonossá tette a telefonokat, a droid gyártók még rakás különféle képességgel különböztetik meg a készülékeiket egymástól.
Korai WP alatt lehetett variálni a kinézeten, méreten, és.. az akksi méreten? :F Snapdragon SoC minimum követelménynek hála a hardver adott volt, ezzel a wireless képességek is, tulajdonképp a szenzorok is, kamerában is csak lefelé lehetett menni az épp elérhető hardveres csúcstól, mert kamera app és algoritmus WP volt, plusz képességeket nem nagyon lehetett betenni, mert WP mindenhol ugyanazt támogatta, vagy épp nem támogatta.

Aztán mikor a Nokia mint összemelegedett a Microsofttal, az alter gyártók pillanatok alatt el is szeleltek, egyszerűen nem volt értelme Nokia mellett WP telefont kiadni. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#143) Prowler


Prowler
senior tag

BREAKING NEWS

Visszatér a Windows 10 Mobile! :DDD

Veremivadék Undorkutya

(#144) aprokaroka87 válasza Prowler (#143) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D

Jól látom hogy egy Xiaomi Redmi Note 8T fogja futtatni ?

(#145) Prowler válasza aprokaroka87 (#144) üzenetére


Prowler
senior tag

Igen, ma láttam a csillagos műszaki áruházban, gondoltam berakom ide a poén kedvéért. :)

Veremivadék Undorkutya

(#146) Joker88 válasza Prowler (#143) üzenetére


Joker88
őstag

tudtam én, hogy a 2 évvel ezelőtti Twitter posztok csak álcák voltak..
És hogy pont kis országunkban durrantják be az új Windows Mobile rendszert, hihetetlen ! :C :Y

In loving memory of Garrett Lockhart

(#147) Prowler válasza Joker88 (#146) üzenetére


Prowler
senior tag

Ha sietsz még berakhatod idén a fa alá! :DDD

Veremivadék Undorkutya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.