Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

hozzászólás figyelő hozzászólás

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) philoxenia válasza Blindmouse (#1) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy hangfalkábelnél fontos, hogy minél kevesebb elektromos zajt szedjen össze a környezetből, ennek a változása mérhető lenne valamilyen módon?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) bambano válasza Blindmouse (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt az autómatikus kalibrációt vedd ki, mert sikítok. az sem baj, ha nem lesz semmi hibálya a cuccnak. (sic!)
persze minél többféle áramot halytassz át rajta, annál jobb (sic!).

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Rive


Rive
veterán

Fixáld fel valamire a kábelt különben a Hameg hülyét fog kapni a geometriai változásoktól.

Ui.: illetve az se baj, ha az egész szobát műgyantába öntöd, hogy semmi se mozduljon - akkor legalább azt lehet majd látni, ahogy a műgyanta köt ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) Blindmouse válasza bambano (#3) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A multiméteren van kalibráció. Ha a külső hőmérséklet változik 1-2fokot, vagy eltellik pár nap, akkor végre kell hajtani.
Rive: Valóban, ez egy kifejezetten fontos momentuma a mérésnek.
philoxenia: Ha a multiméter bemenetét rövidre zárom a kábellel, és ACV (AC feszültség) mérést hajtok végre, akkor 107,60 uV RMS zajt mérek 10 Megaohm bemeneti impedanciánál, ha jól emlékszem 2Mhz sávszélességgel méri. Ez véleményem szerint reprezentálja a zaj összeszedést, talán 20 másodperc alatt a random zajok is kiátlagolódnak (telefonhívás, hálózati zajok). A zaj összeszedés amúgy az interkonektekre veszélyes, mert az 10Kohm-al van lezárva, nem 8 Ohm-al.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) bambano válasza Blindmouse (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

teljesen mindegy, mit mond a kotta, autómaták csak scifi novellában léteztek, a magától elvégzett kalibrációt automatikus kalibrációnak írják helyesen magyarul.
ugyanígy a túlburjánzó ly-okkal is kezdhetnél valamit.

az más kérdés, hogyha leveszem a grammatikanáci sapkát, akkor se érdemes ezt a tesztet elkezdeni se, mivel az eredmény, amit megszerezhetsz, már van rendesen dokumentált mérés, linkeltem is a másik topicban. másrészt meg ha nem azt méred, amin a vita folyt, akkor meg nem mindegy, mi az eredmény?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Vakegérke válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Az szép, hát kíváncsi leszek az eredményre! :) :R

(#9) Blindmouse válasza bambano (#6) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ok, azt elfogadom, hogy nem tudok magyarul. Viszont 3x átnézve a hozzászólásaidat, sincs meg a link...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) Mr X válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Mr X
veterán

Feltételezem erre gondolt, legalábbis ez volt az egyetlen linkje, amit találtam.

(#11) lapa


lapa
veterán

miért nem eredeti snake oil kábellel tesztelsz? azok a legjobbak.

a viccet félretéve nagyon örülök az ezotériamentesítésnek és várom az eredményeket, akármilyenek is.

az okokat eddig nem érintetted. a linkelt olvasmányban a szigetelés változásáról van szó. akkor ez most kristályszerkezet, vagy műanyag levegőn állás kérdése?

[ Szerkesztve ]

(#12) Blindmouse válasza Mr X (#10) üzenetére


Blindmouse
senior tag

ó, valóban, ezt átugrottam, lehet azért mert off topicban volt [link] helyett név léküli "ez"-zel jelezve. Amúgy azt a kábel tesztet "audio szempontból nem releváns" kategóriába pakolom, a következők miatt:
40 kV feszültséggel mérik azt, hogy keletkezik-e a szigetelőben a magas feszültségnél jellemző kisülések miatti károsodás. Nem igazán jellemző sem a magas feszültség, sem a kisülések egy audiórendszerben.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) Sofian válasza Blindmouse (#12) üzenetére


Sofian
őstag

Itt írnak valahol bejáratásról? Mert én nem látok ilyet... csak azt látom, hogy rögtön mérnek is bejáratás nélkül... :U

(#14) bambano válasza Blindmouse (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"audio szempontból nem releváns" kategóriába pakolom" nagyjából jogosan, rögtön a te egyenáramú mérőzsinór teszted mellé. a vicc az, hogy az a teszt ebben a topicban releváns, a másikban nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) bambano válasza Sofian (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szemészeti probléma lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Kérdezhetnénk, miért nem egy “rendes” hangfalkábellel mérek. A válasz nem egyszerű:
A mérőszinórt egyszerűen, problémamentesen tudom csatlakoztatni a mérőrendszerhez."

a hangfalkábelek egy része is ugyanolyan banándugós, mint a mérőzsinór, mitől bonyolultabb azt csatlakoztatni?

"Minden esetben kiszűrik a csatlakozások miatti fals mérési eredményeket.": ami pedig helytelen, mert a csatlakozási pontatlanságok is ronthatják a hangképet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Sofian válasza bambano (#15) üzenetére


Sofian
őstag

Hol írja?

(#18) bambano válasza Sofian (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

3. oldal alja, grafikon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Sofian válasza bambano (#18) üzenetére


Sofian
őstag

"From this graph, we can see that the aged cable has extensive water tree damage."

[ Szerkesztve ]

(#20) hoffman_ válasza lapa (#11) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A másik topicba nem mertem/akartam beírni - ezt a méréssorozatot örömmel fogadom én is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) proci985 válasza Mr X (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy céges leírás validity/relibalityjére én nem mernék mérget venni. ilyen alapon bárki csinálhat egy céges logót és azt rak ki az oldalára, amit akar.

ezért kellenek a szakmai folyóiratokban megjelent cikkek, ott ugyanis szakmai szempontból is van ellenőrzés.

Blindmouse: nem kutatási cikk, semmi biztosíték rá, hogy amit leírtak, az úgy is van. bias is simán lehet. erre ezt diplomamunkába is hellyel-közzel lehetne csak felhasználni, mint forrást.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) Blindmouse válasza bambano (#16) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az egyenáram ugyanúgy disszipál a kábelbe teljesítményt. Ha a leadott teljseítménytől változik meg a kábel, akkor legalább azt is tudni fogjuk, ha viszont AC-vel mérnék előbb akkor lehet AC miatt változik meg, lehet a teljseítmény miatt. Mivel nincs UNDO gomb, ezért azt hittem egyértelmű miért ez a sorrend.
Mint mondtam, nincs új hangfalkábelem, és most nem szándékszok venni. Ha akarod küldj ki légipostával egy zsírúj kábel párt. De ha a 600 Ft-os kábel nem változik meg, miért változna meg a 200.000Ft-os?
Csatlakozó pontatlansága: Nem csatlakozót tesztelek, hanem kábelt. Ha pl krimpelt villa van a kábel végén, azt még telsejen jól be lehet fogni az agilent-be, de a meghúzástól függne az ellenállás, akkor annak örülnél?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nem vesztem el, csak még mindig használva van az LRC méter.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#24) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Korrekt teszt végre valami ami a bme-n tapasztalt sziklaszilárd értelmes valóságról szól :) Kiváncsifáncsi leszek az eredményre ! Főleg mivel a szakdolgozatomat rézcsatlakozók és rézvezetékek lézersugaras mikrohegesztéséből írtam és talán nem veszek el a témában :DD

Különben ha már megemlítettem, mi csináltunk hasonló longtermdurability tesztet (5 hónap sós 120 fokos nedves közeg több felállásban) és a vezetékeknél a legnagyobb szórást a csatlakozó és a vezeték közti kötés tulajdonságai okozták illetve a vezeték szigetelésének anyaga!

Nem is tudod elhinni, hogy, ha a vezeték szigetelése leválik a rézhuzalról akkor az ott létrejövő levegő (vagy más ...) buborék mire képes egy lechner vezeték párnál nagyobb frekin :C

De legalább itt majd nem olvasok olyat, hogy 125méteres átlagos szemcsemérettel rendelkező ezüst inteconnect kábel :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#25) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Ja és még valami nézd meg légyszi, hogy a vezeték és csatlakozó közti kapcsolat mechinkaizáró (krimpelt) vagy forrasztott :) Mert ha krimpelt akkor tudok josolni elég korrekt eredményt a DC mérésre :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

so?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.