Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

B+C+D/2

(#2) LeadZeppelin


LeadZeppelin
tag

Egy használt autó vásárlása talán kedvezőbb a környezetnek, mint egy új elektromos, de +1 az előzőre.

(#3) RandomName


RandomName
aktív tag

E: Ne legyél radikális.
Látom, hogy "ökoszekszuálisnak" lenni jó pár éve trendi, de sarkos életmódváltásokat nem fogsz tudni mindenkin átvinni.
A gyors változásoktól viszolyognak az emberek. Az kell, mint a három kismalac meséjében. Elóször az egyik mellső lába, azután a stb....
Amíg nem lesz még 2 generáciováltás úgy, hogy az elmaradott részeken megfelelő lesz az oktatás, és el tud indulni az ország leszakadt régióinak a felzárkóztatása, addig nincs esély arra, hogy pl az én kis falumban Gipsz Jakab átlagállampolgár aki az általános után mezőgazdasági Dani lesz (kihorDani-behorDani) az például szelektíven gyűjtsön hulladékot....
De az a baj, hogy mi tudjuk, de ők meg nem olvasnak itt.
Na meg itt vagyok én, aki egyszerű fizikai munkás, aki utánaolvasott a klímaváltozásnak, ismeri a hatásait, viszont tudom, hogy ha nem húst viszek be akkor csökken a munkateljesítményem.
Egy bolt van a faluban, ott csak abban a müanyagban kaphatod meg a zöldséget amire rá van ragasztva a vonalkód. Ennek a zacskónak nálam még 2-3 utóélete van.
De pl nem fogok a holland-német példa felé elindulni fizikai munkásként, hogy egy héten 1-3 alkalommal kell zuhanyozni, mert azt sértésnek érzem azokkal szemben akikkel együtt dolgozok.
Nyugi, mindenki megteszi a maga módján amit megtehet szerintem.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#4) Egon


Egon
nagyúr

A
#mindmeghalunk

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Eastman válasza RandomName (#3) üzenetére


Eastman
őstag

Ilyen mondatszerkesztéssel és összeszedettséggel Te nem egy „egyszerű” fizikai munkás vagy. Most azt csinálod.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) bkercso válasza RandomName (#3) üzenetére


bkercso
nagyúr

sarkos életmódváltásokat nem fogsz tudni mindenkin átvinni.
Ha nem erőszakos valaki, akkor csak magán tud változtatni, a többieket max. inspirálja, igaz-e?

Nyugi, mindenki megteszi a maga módján amit megtehet szerintem.
Ámen. De szerintem nem. ;] Minden bizonnyal én sem térképeztem fel teljesen a lehetőségteremet a témával kapcsolatban. Meg lusta is vagyok pl. üveget visszaváltani. Sőt, igazából hosszabban írhatnám, mit nem teszek meg, mint amit igen, ha őszinte vagyok.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#7) Noukoum válasza LeadZeppelin (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Sajnos ha mész vele akkor nem igazán. Nem a gyártás során keletkezett környezeti teher az elsődleges probléma a belsőégésű autóknál, hanem ami használat során keletkezik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) RandomName válasza Eastman (#5) üzenetére


RandomName
aktív tag

Pedig de.
Elöző nickemen is összefutottunk párszor a kb 10 évem alatt.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#9) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Volt pár kollegám akik a D pontot alkalmazták. Egy pólót akár egy hétnél tovább is hordtak melóban. Milyen jó is volt hogy hétfő reggel már "csöves" szaga volt adott munkatársamnak.
Amúgy meg szerintem már későbánat, minden amit teszünk már nem ér többet mint sebtapasz gerinctörésre.
A népesség folyamatosan nő, egyre kevesebb hely van a földön ami nincs megművelve, a tengereket túlhalásszuk és az ökószisztémában megüresedett helyeket csak a szemét veszi át és ez nem zavar kb. senkit se.

(#10) radio11


radio11
tag

Valamit csak tehetek?
Igen

Nem veszek meg minden vackot
Próbálkozok. Sőt kibővítem azzal, hogy sok mindent használtan szerzek be (re-use) illetve a felesleges dolgokat próbálom további használatra eladni (szintén re-use). Ezeknek mondjuk az a veszélye megvan, hogy a használt (régebbi) dolgok nem feltétlenül ugyanolyan energiahatékonyak, mint az új cuccok, de mértéktartó használat mellett ez nem feltétlenül ütközik ki -ez így van a benzines vs elektromos autónál is

Szatyrot viszek - alap
Kiegészítem: előre megírt vásárlási lista és havi 1 nagyon-nagy bevásárlás plusz heti 1 kisebb bevásárlás, sokkal kevesebb sz@rt vesz meg az ember ha tervez. Soxor (sajnos nem mindig) előtte tervezzük az egész havi menüt is. Élelmiszer pazarlás minimalizálva, újrahasznosítás aktívan megy (olaj szűrése és többszöri használata - életciklusa végén megy a MOL kúthoz az étolaj. illetve zsemlemorzsa, bundáskenyér, francia pirítós készítése a fáradtabb pékáruból)

Mosás: sokszor, de alacsonyabb hőfokon (60 fok) és abszolút környezetbarát mosószerrel (mosószóda- hülye az elnevezés, mert ez tulajdonképpen szódabikarbóna, ennél csak a tiszta víz jobb). Mosogatógép (meglepő módon környezetbarátabb, mint a csap)

Fürdés: zuhanyzás, akár naponta többször is, DE rövid ideig, pianó vízzel. Naponta max 1-szer használok tusfürdőt, a többi fürdés csak vízzel.

Gépjármű: nagy benzines lom, de visszafogottan használva, felesleges fordulókat kerüljük. Munkába bicikli, naponta 2x10km, a kondimnak jót tesz. Az elektromos autó kétélű fegyver, mert a villanyt elő kell termeteni hozzá, illetve anyagilag akkor éri meg megvenni ha sokat megyünk vele (akkor viszont többen is szennyezünk).

Hulladék: teljesen szelektíven gyűjtve

Energia: napelemek+elektromos fűtés+LED világítás az egész házban. Jó van egypár pazarló fogyasztónk is, de próbáljuk egyensúlyba helyezni.

(#11) radio11


radio11
tag

Másfelől viszont hiába van 100 emberből 10 aki próbál valamit tenni, a a többi 90 nem akar, nem tud, nem képes vagy nem tudja, hogy tennie kellene valamit.
- XY kissebségben élő polgártársunk valószínűleg 20 év múlva fog elektromos autóval járni. Az első generációs Leaf-el, ami akkor 25 éves lesz és valami gányolt akkuval fog közlekedni töltésenként 30 km-t
- XY2 mélyszegénységben élő honfitársunk is hőszivattyú helyett a hulladékot fogja égetni abban a kályhában, ami 50 évvel ezelőtt is elavult volt. Hogy ne fagyjon meg télen, a kémény meg okádja a fekete füstöt
- XY3 polgártárs (szintén nem milliomos) sem fogja felszerelni a régi házát led-es világításra (vagy ha tesz is be 1-2 ledet az is az olcsó , piacos vacak) meg a mosógépe sem 6. érzékes Whirpool, hanem a magyar ipar csodája az automata felültöltős Hajdú, meg valami régi CRT tévén nézi a török sorozatokat. Pénze nincs cserére, pedig ugyanazt a célt 1/3 áramfogyasztással elérné.
- XY4-nek van pénze, ezért úgy gondolja, hogy az a menő ha a V8-as motorral szerelt autójából nagyobb fogyasztást hoz ki mint a gyári érték.

és így tovább, azt hiszem a végtelenségig sorolhatnám a típusokat, hogy ki miért nem tesz semmit...

(#12) RandomName válasza KISDUCK (#9) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ok, lehetne ezt jól csinálni, de nem fog mindenki emiatt Patagonia(?) pólót venni. Ez kb ugyanaz, mint a kerékpáros irodista. Van a büdös, meg van a fürdős/átöltözős.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#13) KISDUCK válasza RandomName (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

A kedves kollégák csak szimplán igénytelenek voltak.

(#14) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a klímaváltozással szemben nagyon egyszerű, hogy mit kell tenned:
1. ne hidd el a sok marhaságot, amit írnak
2. de hidd el azt, ami józan paraszti ésszel igaz
3. józan paraszti ésszel takarékoskodj.
4. készülj fel rá, hogy nincsenek független döntéshozók, csak politikusként megjelenő iparági lobbisták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Noukoum válasza radio11 (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

Még akkor sem biztos hogy elektromos autóval fog járni hiszen 15 év múlva akarják tiltani az új belsőégésű forgalmazását. Ezért is vicces a sok villanyautóellenes kommenthuszár hisztije.
Az akkumulátor degradáció csak a leafnél jelentős a hőmenedzsment totális hiánya miatt. Többinél sokkal sokkal jobb a helyzet, így 20 évesen is bőven lesz bennük szufla.

Természetesen ha valakit nem kényszerít rá a törvény hogy kímélje a környezetet akkor nem fogja megtenni. Ezért kell azoknak terjeszteni az igét akik látják a problémát. A környezetvédelem pedig a háztartások szintjén nem pénz kérdése. Ezerféle módon csökkentheti bárki a környezeti lábnyomát, akarat kérdése.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) radio11


radio11
tag

Az a baj, hogy vissza kellene fogni a termelést (és a fogyasztást) de ez senkinek sem kényelmes. Ki örülne annak, ha emiatt megszűnne a munkahelye? Melyik vállalkozó vagy gyártulajdonos örülne annak ha egyik napról a másikra felére vissza kellene venni a termelést?
Melyik fogyasztó örülne annak, ha holnap meghúznánk a határt, hogy nem jön ki hetente újabb, sokszor feleslegesen túlszofisztikált telefon/laptop/tévé/autó stb, hanem azt mondanák, hogy öcsisajt amid most van oszd be még vagy 4 évre?

Ahogy fentebb írtam a szegényebb rétegekkel mi lenne? Ki ad nekik környezettudatosabb eszközöket, otthont, életet?

Sajnos ezeket a kérdéseket átgondolva elég borús jövőkép sejlik fel.

(#17) radio11 válasza Noukoum (#15) üzenetére


radio11
tag

"A környezetvédelem pedig a háztartások szintjén nem pénz kérdése"
1. Dehogynem, ha jól csinálja még spórolhat is.
2. Sajnos elsősorban akarat kérdése. Ehhez viszont ismeretek kellenének, szakszerű ismeretek, nem pedig divathisztériák.

(#18) 0xmilan


0xmilan
addikt

Az egyen szintjen valoban szamos dolog van, amit jobban csinalhatnank, de egy ilyen szuk domainben eleg korlatoltak a lehetosegeink.
Az emberek nagy reszenek nincs ideje, energiaja, igenye ilyen problemakkal foglalkozni. Ontudatlanul eljuk az eletunk nagy reszet, igy nem lehet azzal szamolni, hogy tudatos dontesek menten az egyen majd jobb iranyba tereli az eletet es a kornyezetet. Viszont, ha atfogo modositasokkal belenoszogatjuk a helyes mederbe - , ahol nagyobb kenyelmetlenseg nelkul tud tovabb elni, - akkor nem kell attol tartani, hogy kilep belole.

Szoval en inkabb olyan jelensegekre fokuszalnek, amit globalis / szervezeti szinten rossz hatekonysaggal mukodtetunk es ahol relative kis modositassal jelentos eredmenyeket lehetne elerni.
Peldaul:
Ha veszek egy termeket, ami 3 darabbol all es 6 csavar tartja ossze, akkor miert kell hozza egy A4-es, 40 oldalas magazin, ami 50 nyelven leirja ugyanazt a 10 sor figyelmezteto szoveget, amivel a ceg csak a hatsojat vedi. Looking at you, Decathlon.
Vagy az okosora melle - ami, csak okostelefonnal hasznalhato, ami velhetoen rendelkezik Internet hozzaferessel - miert kell 226 (!) oldalas fuzetecsket adni?
Eleg lenne egy link egy pdf-re, ha nem jovok ra magamtol, hogy hogyan kell bekapcsolni es parositani a telefonnal.
Ja, hogy torveny irja elo, hogy minden termek melle adni kell fel kilo papirhulladekot, amin ott van 50 nyelven a terms & conditions? Akkor a torvenyen kell modositani.
Es voila, egyetlen egyszeru lepessel modernizaltuk az informacio kozlest ezen a teruleten.
Nem kell emiatt fat kivagni, nyomtatni, meretre vagni, extra sulyt szallitani, stb.

Valoszinuleg rengeteg hasonlo folyamat van, amit egyetlen tollvonassal joval hatekonyabba lehetne tenni, de senki nem gondol bele es senkit nem zavar, mert "mindig is igy csinaltuk; jo'vanazugy".

(#19) Noukoum válasza radio11 (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Pont ezt mondom nem kell pénz ahhoz hogy csökkentsd a környezeti lábnyomodat.
Ismeretek kellenek, ezért kell terjeszteni az igét. Az oktatásban jelenleg fontosabb a sok baromság amit tanítanak. Ez van.
16-os hsz-re. A gyártók nyugodtan csökkenthetik a gyártást ha nő a termékek ára. Mivel drágábbak a termékek ezért elég ha kevesebbet veszünk belőle, ha kevesebbet veszünk belőle akkor lehetnek tartósabbak. Mindenki boldog, főleg a Föld.
Ehhez egyébként semmi sem kéne, csak hogy megszűnjön az emberi mohóság és mindenki annyit vásároljon amire valóban szüksége van.
Persze ezen most lehet vitatkozni hogy valójában mennyire van szükség. De az alapvető probléma abból ered hogy inkább többet veszünk (olcsóbbat) és gyakrabban cseréljük, minthogy kevesebbet vegyünk (drágábbat) és ritkábban cseréljük.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) radio11 válasza Noukoum (#19) üzenetére


radio11
tag

"16-os hsz-re. A gyártók nyugodtan csökkenthetik a gyártást ha nő a termékek ára. Mivel drágábbak a termékek ezért elég ha kevesebbet veszünk belőle, ha kevesebbet veszünk belőle akkor lehetnek tartósabbak. Mindenki boldog, főleg a Föld."

Ehhez viszont fel kellene "hozni" a szegényebb rétegeket, hogy hozzáférjenek ezekhet. Az eleve hulladéknak gyártott gagyinak ugyanis ők a legnagyobb fogyasztói.

(#21) radio11


radio11
tag

Az ismeretekre meg a csodaszerekre is van azért rossz példa:

[link] Ezt érdemes megnézni.
Aki műszakilag nem érti meg annak elmondom, iszonyú nagy műszaki hoax az egész, valószínűleg ha naponta 2 órát zuhanyzik a káder akkor 150 év alatt visszahozza az árát. Ha tényleg spórolni akar akkor inkább gyorsan zuhanyozzon.

Szintén érdemes megnézni egykét zerowaste webshopot is, ugyanazt az 5-6 terméket nyomják (bambusz fogkefe, zöldség-gyümölcs újrahasználható tasak, menstruációs kehely, fém szívószál) azért ennyivel nem lehet megváltani a világot.

Mosódió is szép példa, nagyon környezetbarát meg minden, csak indiából ide kell szállítani, magától nem jön ezért kell némi gázolaj......

(#22) 8th


8th
addikt

Van még huszonöt évem az életből, kis szerencsével talán harminc. Szerinted? Az utolsó napomig ki fogom élvezni az életet mert egyszeri és megismételhetetlen. Szarok a villanyautóra meg azokra a elmebetegekre akik szerint lárvákat és bogarakat kéne zabálni nekünk itt az EU-ban mert azzal majd jól megmentjük a bolygót. Zabálják ők az ízeltlábúakat én maradok a marhasültnél. Lehet, hogy holnap lefordulok a székről és eldobom a kanalat. Ki tudja? De addig is úgy élem az életem ahogy nekem tetszik és nem stresszelek olyan dolgokon amire az égvilágon semmilyen befolyásom nincs. Tudom, egy rohadt önző g*ci vagyok. És?

(#23) radio11 válasza 8th (#22) üzenetére


radio11
tag

„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön”
Jól gondolom, hogy nincsenek gyerekeid?

(#24) 8th válasza radio11 (#23) üzenetére


8th
addikt

Be kell valljam volt jó pár átbulizott éjszaka amire nem annyira emlékszem szóval nagyon remélem, hogy nincsenek. :))

(#25) Hieronymus válasza radio11 (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"ha naponta 2 órát zuhanyzik a káder akkor 150 év alatt visszahozza az árát."

Soha sem hozza vissza az árát. A karbantartási és működtetési költsége magasabb, mint a visszanyerhető energia értéke.
Vegyél helyette egy 200 literes fémhordót és fesd feketére. Napos helye szereld fel. A tusolásra elhasznált meleg vizet, a WC öblítésére használhatod el. Töredék bekerülési és karbantartási költség. Kétszintes ház esetében teljesen automatizálható a folyamat, még szivattyú sem szükséges az üzemeltetéshez.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) bkercso válasza 0xmilan (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valoszinuleg rengeteg hasonlo folyamat van, amit egyetlen tollvonassal joval hatekonyabba lehetne tenni
Gyárban lejárt szavatosságú alkatrészek raklapszámra kukába. :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) bambano válasza 0xmilan (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a fél kiló papírhulladékkal nem csak az a baj, hogy pazarlod a papírt, hanem az is, hogy akár olyan tudnivalók is lehetnek benne, ami fontosak. tehát ideális esetben elolvasod és ideális esetben megtartod az ott leírtakat.

ez egy 3 darabból hat csavarral összefogott faéknél nem probléma, de egy hűségidővel fűszerezett részletre vett mobilos szolgáltatási szerződés esetén nagyon el tud durvulni. 200+ oldalnyi száraz jogi szöveget biztosan nem fog elolvasni senki az ügyfélszolgálaton, miközben 500-an állnak mögötte, és biztosan nem fog sem értelmezni, sem megtartani a szerződéses időszakban.

szerintem az emberek agyának ilyen szintű pazarlása ugyanúgy probléma, mint amikor a jó kaját kidobják.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Eastman


Eastman
őstag

Szinte semmit.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) bkercso válasza Eastman (#28) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lelőtted a poént.. :((

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30) #90088192


#90088192
törölt tag

Én megtettem a legnagyobb dolgot amit lehet, nem gyártottam még egy fogyasztót. :K
Nem termel szemetet, nem használ energiát, nem eszik nem kell rá pénzt költeni.....a legzöldebb jövő.

(#31) Eastman válasza bkercso (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Nincs poén.

A anyagokkal az ember már kihúzta anno a gránátja biztosítószegét, eldobni viszont nincs hova. (Évek óta írom itt.) Nem olvastam amit linkeltél, de ez egyértelmű sajnos.

Viszont az egyre szaporódó populációt és egyre hosszabb életű egyedeket táplálni kell. trágyákra, mérgekre épül a mezőgazdaság. Amik írtják a méheket is.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32) Aprósólyom válasza Eastman (#28) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Van méhész a családban, úgyhogy igazolhatom, hogy ez igaz. 1-1 permetezés után állítólag tömeges a hulla a kaptárak körül. Pedig a szabály szerint méhkímélővel kell permetezni...

Jevons paradox

(#33) Eastman válasza Aprósólyom (#32) üzenetére


Eastman
őstag

...én csak az "alábecsülték" szót nem tudom értelmezni a hírben. Tekintve, hogy általában "patikamérlegen" kiszámolják a realizálható profitot. A méhekkel valszeg kalkulálnak, csak tosznak rájuk. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) bambano válasza Eastman (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kérdés, hogy a mezőgazdálkodó nem foglalkozik a méhekkel, mikor permetez, vagy a méhész nem foglalkozik a mezőgazdálkodó értesítésével, hogy permetezés lesz, zárja el a méheket.
ez utóbbi ugyanis kötelező.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Szevam válasza Aprósólyom (#32) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hallottam olyanról, hogy van aki csalánt, vagy feketenadálytövet áztat napokig (baromi büdös), és azzal locsolja a gyümölcsöst illetve azzal a lével permetez.
Továbbá van olyan aki tejjel permetez.

Ezekről hallott vagy tapasztalt bárki bámit, hogy ténylegesen hatásos-e? Mert környezetkímélő az tuti, de van is hatása?

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#36) ktr_lala


ktr_lala
csendes tag

Reklámozni kellene illetve óvodában/iskolában tanítani a környezetvédelmet. A társadalmunk túlnyomó többsége a TV-t bámulja, nyugodtan lehetne egy reklámot készíteni, hogy mennyivel takarékosabb, ha a hagyományos izzókat kicseréled ledre, ha szelektíven gyűjtöd a szemetet (ami napi plusz egy perc munkát jelent kb.), ha vinnél magaddal egy ki....tt táskát a vásárláskor. Vannak neves sportolók, művészek, előadók akikre a gyerekek felnéznek, igazán be lehetne velük olvastatni egy pár ilyen sort. A mostani gyerekeket kellene ezekre nevelni, hogy nekik ne átállni keljen, hanem ez legyen a természetes. Még millió apróságot lehetne írni, csak egy kis akarat erő kell, hogy változtass. Ezek nem olyan nehéz dolgok. Vagy csak nekem nem?

(#37) Szevam válasza ktr_lala (#36) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

(Csak a saját véleményemet írom)
Egy dolgot ne felejts el... manapság a médiát nem oktatásra használják...hanem arra, hogy irányítsák hol költsd a pénzed. A fellelhető minimális szemléletformálás, amit végeznek a médián keresztül az is inkább negatív töltetű, arra ösztökél, hogy puffogj mindenkivel és legyél irígy. Sosem a társadalmi problémák megoldásán van hangsúly, hanem azon, hogy a folymatos frusztráció jelenjen meg minden ember hétköznapjában. Manapság olyan nyomi reklámok vannak, hogy nem igaz, semmi előremutató nincs bennük, a műsorok pedig zombikat (bábokat) gyártanak.

Van egy jó tatabányai mondás: A vélemény olyan mint a fing. Addig tartsd, amíg csak tudod.
Nekem eddig tartott :DDD

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#38) bambano válasza Szevam (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy halom trükk van növényvédelemre is, természetes trágyázásra is. ezek egy részét tudományos alapon találták ki, más része évszázados népi megfigyelés. a csalánlé működik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza ktr_lala (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem meg nem környezetvédelemnek kellene hívni, akkor talán több ember fejébe eljutna.
környezet mindig lesz. a Föld is tök jól fogja érezni magát.
egyetlen, számunkra fajsúlyos kérdés van: ember lesz-e abban a környezetben.
tehát a helyes kifejezés: embervédelem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) ktr_lala válasza bambano (#39) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Embervédelem. Találóbb, súlyosabb, vészjóslóbb. Nekem tetszik. :DD ;]

De még mielőtt itt bárki azt hinné nem vagyok egy zöld élharcos, csak vannak olyan egyszerű, alapvető dolgok, amiket sokan nem tesznek meg és csak a gyenge kifogás van rá, hogy miért nem.

(#41) ktr_lala válasza Szevam (#37) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Ez teljesen igaz, egyetértek azzal amit írtál.

De mondjuk lehetne ez is ilyen kormányzatilag irányított. Tudod vannak azok fizettet politikai meg társadalmi hirdetések (azt hiszem így hívják). Meg ott van az nemzeti konzultáció, amilyen faék egyszerűen megvonják tőled a gondolkodás, az igazi döntés lehetőségét benn...

És akkor ennyi politika elég is volt!

(#42) Polllen


Polllen
nagyúr

A C-nél szerintem egy jó állapotú modernebb autó cseréje elektromosra a "megveszek minden vackot" kategória. A fogyasztást kell normalizálni, a pocsékolást minimalizálni és akkor tudjuk lassítani a folyamatot.
Ami szerintem már kényszerpályán van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) ncc1701 válasza Noukoum (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Használt autót el is kell bontani... És lehetőleg nem elásni a földbe, ezt is vedd hozzá az új autó vásárlásának a kétes előnyéhez. Többen állítják, h inkább egyen pár literrel többet, csak használd 20 éves koráig, mert az úgy környezetvédő.

(#44) updog válasza bambano (#14) üzenetére


updog
senior tag

Azt hittem a 4. pont annyi lesz a klímaváltozással kapcsolatban, hogy "készülj fel rá."

Mást úgyse nagyon tudunk: ha tényleg javarészt mi okoztuk, vagy csak sodródunk a természet normális folyamataival, vagy a kettő egymást erősítő kombinációja, teljesen mindegy.

Nem tudom hogy hasonló témában valaki kommentelte már máshol, vagy cikkben olvastam, de igaznak érzem, hogy még csak az emberiség kipusztulása, sőt, a túlzott megfogyatkozása sem annyira valószínű, de a jelenlegi berendezkedés borulni fog évtizedeken belül, és jócskán el fog tolódni afelé a kevésbé kényelmes élet felé, amit amúgy most is sokkal többen tapasztalanak a Földön, mint ahányan a fotelből okoskodnak a témában.
Attól még élni fognak az emberek, csak némileg izgalmasabban.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#45) bkercso válasza Eastman (#33) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt ismered?
Mérgezett föld - Dokumentumfilm

>10 éve alternatív gazdálkodást folytatnak, amelynek során nem viszik el a földről a növényi "hulladékot" és nem is forgatják át a földet, így az élet visszatért belé. (Érintetlen foldben ~12m-es mélységig van mikrobiális élet, míg mezőgazdasági művelés (átforgatás) esetén mára elértük a 2m-t.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) bkercso válasza bambano (#34) üzenetére


bkercso
nagyúr

Beszéltem méhésszel, sajna nem tudja visszahívni a méheket, ha permetezett föld mellett legeltet és azok átrepülnek. Ilyenkor odavész az állomány része vagy egésze, kb. kivédhetetlen szerinte. Szerintem a permetezőanyagok fejlesztői és szabályozói is bírnak némi felelősséggel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#47) 8th válasza ncc1701 (#43) üzenetére


8th
addikt

Csak szólok, szélmalomharcot vívsz a bolygó kapitánya ellen. Ő jobban tudja a mindent is. :DD

(#48) Polllen válasza updog (#44) üzenetére


Polllen
nagyúr

A megfogyatkozás szerintem biztos. A klíma változás miatt közvetlenül és a közvetve okozott háborúk miatt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#49) MasterDeeJay

Semmit, kihalunk mint a dinók.
A topik zárható. ;]

Komolyra fordítva a szót, szintén semmit. Nem kicsiben fog eldőlni a dolog és nem is ebben az országban.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#50) Eastman válasza bkercso (#45) üzenetére


Eastman
őstag

Nem, mert befordulok tőle. Épp' elegendő jön a hírekből.
Gyulai Ivánt ismered?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.