Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) stickermajom válasza 8th (#47) üzenetére


stickermajom
addikt

Bolygó kapitánya. :DDD Tetszik, találó.

(#52) Dave™


Dave™
nagyúr

Kezdésnek ha nem lenne divat 2 tonna feletti SUV-val járni bevásárolni meg munkába, meg nem csak palackozott vizet/akármit innának sokan, már jóval előbbre lennénk. Mi (családilag) a magunk részéről igyekszünk megtenni sok mindent az ügy érdekében, ami ésszerűségi határokon belül van (szöcskét pl. még nem szeretnénk enni, de csapvizet iszunk és nemrég váltottam biciklire autóról, azóta autóval csak bevásárolni meg családi utazásokra megyünk).

(#53) bkercso válasza Eastman (#50) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi!
Nem ismerem, de, ha lesz kertem, majd megismerem. Addig minek? :DDD
A dokufilmet azért tartom érdekesnek, mert kiderül belőle, hogy kb. minden szempontból magunk alatt vágjuk a fát jelenlegi földművelési technikákkal.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#54) Polllen válasza MasterDeeJay (#49) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez a legnagyobb hiba, amit el lehet követni. Nem mások csinálják és mások oldják meg. Mi csináljuk és nekünk kell megoldani. Mindenkinek egy kicsit. Közös felelősség. Tudom, hogy a közöst lehet a legjobban szétkenni, de pont ezt nem kellene.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#55) bkercso válasza Polllen (#54) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi, pont ezt az attitűdöt célozta a témafelvetés.
Szerintem első és legfontosabb gondolni vele és beszélni róla. Mert itt és most nincs meg feltétlen a best practice, de ettől még valahogy előrébb kell lépni.

Szerintem az se mindegy, hogy az esetlegesen elkerülhetetlen krízist ki tudjuk-e tolni akár "csak" 10-20 évvel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#56) UnA válasza 8th (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

"De addig is úgy élem az életem ahogy nekem tetszik"

És akkor ez azt jelenti, hogy erkölcsi tartás sincs benned? Mert a pazarlás akkor is bűn, ha nincs világvége hangulat, és ezzel a kijelentéssel akár sorozatgyilkos vagy erőszakoló is lehetnél. De azért remélem, hogy talán mégsem...

(#57) Polllen válasza bkercso (#55) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így-így.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58) Szevam válasza Dave™ (#52) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Ember védelem! Hát suvban kevésbé halsz meg.... :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#59) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jó a környezetvédelem, csak ehhez kellene némi alap. Mert az emberek tök hülyék és sz@rnak rá, de Istenem, mikor 50km-t kell autózni, hogy az üveget szeletíven leadhassam, mert 5 városon belül sincs erre opció, el nem hiszitek mennyire nekem is kedvem lenne a sima kukába belevágni. És még azt a qrva telephelyet sem sikerül rendesen nyitvatartani. Ha pedig 6 évente leadnék 4 gumit úgy néznek rám, mintha megöltem volna egy iskolás csoportot.

Pesten ugyanez: nem veszel orrba-szájba minden kacatot, hanem javítasz, ezért mondjuk évi 10 alaplap összejön meg 5 kiló egyéb hulladék? A hulladékudvarban emberem majdnem anyázva küldött el.

Mi a fenét vár akkor itt bárki?

*volt a városkánkban is amúgy jó 1 évig szelektíves sziget. Volt is használva rendesen. De drága volt. A kérdésre, hogy dehát ha már egyszer az Isten adta nép "jól" szavazott akkor ez hogyan lehetséges és akkor jobb-e a Tiszára kiszórva a szemét természetesen mély hallgatás jött. De ezt megérteni 500-ból 1-2 se fogja, mindenki más majd elégeti, ahogy tette 50 éve is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60) stickermajom válasza Tikakukac (#59) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálunk most az a legújabb pár hónapja, hogy az amúgy ingyenesen biztosított üveges kuka tartalmát a kommunális hulladékkal együtt viszik el. Sok értelme van akkor mosogatni, meg külön gyűjteni..

(#61) Noukoum válasza ncc1701 (#43) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért mert nem értenek hozzá és nyilván húz a szívük a belsőégésű motorokhoz.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) bkercso válasza Tikakukac (#59) üzenetére


bkercso
nagyúr

A szelektíven gyűjtött hulladéknak messze nem a 100%-át hasznosítják újra, mert nincs elég kapacitás. Műanyagnál ez talán itthon 40% körüli. Ha üvegnél sem 100%, talán megspórolhatod az autózást. Az üveg legalább nem kerül be a táplálékláncba.

A többi emberen/szabályozáson meg lehet bosszankodni (tapasztalatból tudom! :DDD ), csak sajna nem produktív. A gyereked, barátod, szomszédod látja, mit csinálsz, és talán ő is elkezdi. Ennyit lehet tenni.
Katasztrófa valszeg lesz, és sz@r lesz, szenvedős, de, ha őszinte vagyok, van helye és kell is. Utána talán tudatosabbak leszünk...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#63) Tikakukac válasza stickermajom (#60) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyenből nem kevés volt, ugye mikor állambácsi innen is elkezdte kiszívni a pénzt akkor volt a legszebb. Hetekig nem vitték a szemetet, ha igen, azt is random összeborongatva.

Szomszéd erősen túl van fűtve az érzelmektől, ordítottam neki, mikor vitték a szelektívet a simával összeborítva, hogy ezt magyarázd meg koma, hogy akkor most ez miért is jobb. Kussolt. Jól tette.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64) Tikakukac válasza bkercso (#62) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen ez mind addig buli, amíg mondjuk nem a szomszéd ruhaégetési szokásaira fordulnak a dolgok.

Ott is hasonló a közöny, mármint a hatóság oldaláról. Mikor otthon meghallom "mocskos Pestről mennyire jó ide hazajönni ilyenkor neked" :U
És akkor csak lazán dobtam be, hogy ugye testvérem vágod, hogy mivel itt mindenki ruhával és szeméttel tüzel meg vizes fával, így én a körúton fele annyi sz@rt szívok be, mint te itt a jó vidéki víz mellett hiába pöfögnek a kocsik agyba-főbe...

Feljött nyaralás alatt komoly beszélgetésben, hogy amúgy minden harmadik ember teljesen biztos, hogy totálisan alkalmatlan közösségben történő működésre és sajnos a maradékból is durván lehetne szelektálni. Full igaz. Pedig ott még csak a közelekedés jött fel.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65) bkercso válasza Tikakukac (#64) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jól eltaláltátok az arányt. A pszichológusszakma állítólag nagyjából egyetért abban, hogy Mo-on 30-35% azok aránya, akik akár a saját kárukon is betesznek másoknak. (A nemzetközi átlag ennek a fele...)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#66) 0xmilan válasza bkercso (#26) üzenetére


0xmilan
addikt

> Gyárban lejárt szavatosságú alkatrészek raklapszámra kukába. :U

Peldaul. Nem tudom, milyen alkatreszekrol van szo, de egy ujrahasznosito uzem gondolom tudna valamit kezdeni veluk.
A munch.hu jut errol az eszembe. Ott is egyetlen app / weboldal volt a hianyzo lancszem a kereslet es a kinalat kozott es igy mindket fel jol jar.

#27 bambano
> a fél kiló papírhulladékkal nem csak az a baj, hogy pazarlod a papírt, hanem az is, hogy akár olyan tudnivalók is lehetnek benne, ami fontosak. tehát ideális esetben elolvasod és ideális esetben megtartod az ott leírtakat.

Nem azt mondtam, hogy toroljuk el teljesen, hanem hogy vigyuk at digitalis formaba.

> 200+ oldalnyi száraz jogi szöveget biztosan nem fog elolvasni senki az ügyfélszolgálaton, miközben 500-an állnak mögötte

Miert kellene ott helyben elolvasnia?
Ha barmi termeket vagy szolgaltatast vesz az ember, akkor az elado adhat neki egy linket egy pdf-re, amiben benne van a felhasznaloi utmutato, a szerzodes reszletei, a jotallas feltetelei, stb. Az URL resze lehet a PDF sha256sum-ja, igy adott az integritas is. Ha valtozik a linken levo pdf hash-e, akkor mondhatod, hogy a ceg egyoldaluan modositotta a szerzodest.

(#67) 8th válasza UnA (#56) üzenetére


8th
addikt

Szó sincs pazarlásról. Nem repkedem keresztül kasul Európát csak mert olcsó a fapados jegy. Bár két autóm is van kora tavasztól késő őszig többnyire csak bringázom ha száraz idő van előfordul, hogy télen is mert jól esik mozogni a téli bezártság közepedte. Nem vásárolok össze minden szart amit a szemem megkíván ez az élet minden területére igaz. Egy négy éves Motorola telefonom van nem is fogom lecserélni amíg el nem romlik mert leszarom mi lapul a zsebemben. Az asztali gépem egy felújított HP 8300 CMT így nem került a kukába hanem kvázi újra lett hasznosítva miután leselejtezték. Nem rendelgetek havi szinten csájníból filléres kis szirszarokat amit egy brutálisan környezetszennyező fos konténerhajón úsztatnak át Európáig. Nem bányászom a pénzt hanem megdolgozom érte stb... Mint ahogy mindenki más úgy én is megteszek mindent ami józan ésszel elvárható egy európai polgártól de én aztán biztosan nem fogom rettegve élni az életemet, hogy úr isten már megint milyen forró nyarunk van meg jujj globális felmelegedés és mindmeghalunk. Ha rákívánok egy Bábelék féle xxl hentes batyura azt lelkiismeret furdalás nélkül felfalom és közben nem izgat, hogy a nagyüzemi állattartás mekkora környezeti teherrel jár. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#68) bkercso válasza 8th (#67) üzenetére


bkercso
nagyúr

Érzelmeket (rettegést stb.) nem vár senki, és nem is segítene. Mindenki úgy él, ahogy akar: aki tesz a környezetvédelemért, azért teszi, mert akar tenni érte. Nem rettegésből.
Persze, ha valakit kényszerre terníroztak és úgy maradt, akkor a meggyőződését is kényszernek élheti meg, de ez egy másik téma talán.

De, ahogy leírod, teszel te is átlagon felül szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#69) bkercso válasza 0xmilan (#66) üzenetére


bkercso
nagyúr

Elektronika alkatrészekről. Bővebben nem írom, mert biztos kidobnak minden mást is. (A brit átlagember pl. a megvásárolt élelmiszer 40%-át dobja ki bontatlanul, meg a többiből is annyit, amennyit.)

Más: műanyagról gyakran mondják, hogy ha drágán adnák/vennék az eldobható termékeket és hulladékukat, akkor az emberek szelektíven gyűjtenék. Hát, kétségeim vannak, bármilyen logikus is, mert a fénypor pl. kifejezetten drága (a Hg meg szennyező), a fénycsöveket mégis alig lehet leadni valahol. Az elektronikai hulladék pedig még jobb példa. Csak kocsival vihető a nagyobb Auchanba vagy Tesco-ba ( a Dunakeszi Auchanba pl. kész életveszély volna bringával menni), de ott se mindenhol van gyűjtő.

Szárazelem szintén. Ki gyűjti éveken át, míg lesz egy szatyornyi, amit elvisz? Kb. minden postára vagy nem tudom, hova kéne gyűjtő, mert erősen szennyezőek.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#70) bambano válasza bkercso (#46) üzenetére


bambano
titán

akkor beszélj vele mégegyszer, és meséld el neki, hogy a normális kaptár zárható. tehát amikor a méhek bent vannak, be kell zárni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#71) bkercso válasza bambano (#70) üzenetére


bkercso
nagyúr

"19:00-tól permetezünk."
Na most odamész reggel, hogy minden bizonnyal 19:00-ig csak visszajönnek a méhek, aztán, ha az állomány 30%-a mégsem jön be addig, akkor elpusztulnak...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72) Polllen válasza 8th (#67) üzenetére


Polllen
nagyúr

Rettegni nem is kell.

De ha esztergomi vagy, akkor lehet egyre többet fogja mosni a kocsid alvázát az árvíz.
Ha bánrévi, akkor lehet évente kell új tető a házra, mert elviszi a vihar.
Ha ne adj Isten a csehek közelében laksz, akkor készülhetsz a tornádóra.

Ezektől nem kell rettegni, el kell fogadni, hogy ez a jövő és csak rosszabb lesz, ha bizonyos dolgokról nem mondunk le. Semmi sincs ingyen. A klíma változás árát itt Magyarországon kvázi utolsókként fizetjük meg, de meg fogjuk.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#73) bambano válasza bkercso (#45) üzenetére


bambano
titán

megnéztem ennek a filmnek a leírását a tecsőn.
amikor ekkora veretes baromságokat írnak bele, mint itt, hogy nem merül fel, hogy nemhogy hivatkozási alap nem lehet, megnézni sincs értelme a filmet?

ez kellene, hogy a környezetvédelem alapja legyen, hogy mindenki utasítsa el az ilyen baromságokat. optimális esetben saját iq-ból jöjjön rá, hogy mi a hamis információ.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#74) bambano válasza bkercso (#71) üzenetére


bambano
titán

nem. szólok a méhésznek, hogy két nap múlva permetezek. előző este hazamegy az összes méh, bezárja őket, és nem engedi ki másnap.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) bkercso válasza bambano (#73) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem érthetek mindenhez. Azt gondoltam, ha 10+ éve megvalósítják a koncepciót és kutatóárkokkal demonstrálják az eredményt, az talán valid. Ha ez lenne a szakterületem, és tényleg kamu, azért bízom benne, hogy rájöttem volna! :DDD
De nekem azért nem ilyen egyértelmű elsőre a dolog, ahogyan leírod.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#76) bkercso válasza bambano (#74) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát akkor hülye a méhész is, ez van. Mindenesetre nagyon finom dolgokat árul. :) Valamiért az ár is OK, ezért megveszem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#77) bambano válasza bkercso (#75) üzenetére


bambano
titán

a nehézeke a földfelszíntől kb. 60 centiig forgat. Tehát az eke aljától számítva még 140 centiig minden oké, majd utána 10 méter mélyen tönkretett mindent a mezőgazdaság, ahol sosem járt eke másfél méternél közelebb.

meg ott van nagyobb mikrobiális élet, ahol nem forgatják meg a földet, tehát összetömörödik az évtizedek alatt. ahol megforgatják, levegőztetik, stb. ott nincs...

meg a műtrágya nem jó, ha beszántod a növényi szármaradványokat, az meg jó... ahham. a műtrágyában ugyanolyan nitrátok, nitritek vannak, mint amivé a baktériumok lebontják a növényi szármaradványokat. feltéve, hogy az induláshoz elég műtrágyát szórtál ki, mert anélkül a baktériumok nem tudnak elszaporodni.

másrészt meg 11 ezer év alatt elpusztítottuk a termőföld felét. ja. 11 ezer évvel ezelőtt közhiteles földhivatali nyilvántartásban megvolt, hogy mennyi termőföld volt, és azzal mi történt. majd 2010-re elpusztítottunk még 30%-ot. ahham. a Föld lakossága 1950 óta nagyjából megötszöröződött, ha elég jól saccolok fejben. A termőföld mennyisége meg ötödére csökkent. Tehát huszonötszörös hatékonysággal termelünk kaját...

hozzá kell végre szokni, hogy a statisztikák zömét lobbierők hamisítják.
MINDEN statisztikánál. a másik probléma, hogy a klímaváltozást nem tudjuk modellezni. hasraütésszerűen gyártanak képleteket, amiket addig farigcsálnak, amíg ki nem adja a megrendelő által elvárt eredményeket. utána ugyanezen képletekkel riogatnak mindenkit a lobbisták. már 50 éve kihaltunk volna, ha ezeknek mindig igazuk van. te kihaltál már?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#78) bambano


bambano
titán

aki nem tudná, milyen az okszerű/precíziós mezőgazdaság:
két módon óvják a földet.
az egyik mód az, hogy támogatási időszak elején és végén nagy mennyiségű mintát kell venni a földből (nem 12 méterről...), és azt laboratóriumban kielemzik. erről készül jegyzőkönyv. ugyanez megtörténik a következő támogatási időszak elején is, ami egyben az előző időszak záróértéke. a kettőből ki lehet számolni, hogy általában hogyan kezelték a földet.
a másik mód, hogy a modernebb gépekkel relatíve pontosan lehet mérni, hogy honnan mennyit takarítottak be. egy tisztességes kombájnnal, amire raktak rtk-t, négyzetméter pontosan mérik. a learatott termény mennyiségéből és minőségéből elég pontosan meg lehet mondani, hogy mennyi tápanyagot vett ki a földből, és pontosan annyit pótolnak vissza. ja, mondtam már, hogy a műtrágyaszórást is lehet rtk-val vezérelni négyzetméter szinten?

tehát nincs olyan, mint a hatvanas-hetvenes években, hogy túltrágyázzák a földet, amitől fejreáll a vízbázis.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#79) bkercso válasza bambano (#77) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát ez nem ilyen egyszerű. Ha a fenti 60cm-be beavatkozol, megzavarod a mikrobiális táplálékláncot.
Nézd meg, mi van egy erdőben! Sűrű avar, minden rohad. Ehhez képest a szántóföldeket lecsupaszítják, miután arattak, vagyis nincs növényi takaróréteg, ami visszatáplálna. Számomra ez elég intuitív.

a műtrágyában ugyanolyan nitrátok, nitritek vannak, mint amivé a baktériumok lebontják a növényi szármaradványokat
Szóval akkor ezekre a baktériumokra nincsen szükség (és kajájuk sincs a szármaradványhiány miatt) --> más lesz az ökoszisztéma megint csak.

Szakértők - bocs, lobbierők :U - szerint kb. max. 50 évre elegendő termőföld maradt a jelenlegi populációra számolva (a nagyját az állatok eszik meg a terménynek). Ez relevánsabb, mint a múltra vonatkozó 11 ezer év!

Tehát huszonötszörös hatékonysággal termelünk kaját...
Vagy az erdőkből termőföldet csinálunk.

A klímavááltozást annyira tudjuk modellezni, mint az időjárást vagy a plazmát. Nem tökéletes, de vannak működő modellek. Pl. 1965-ös olajtársasági kutatás 2010-ig 20%-on belül pontosan jelezte előre a CO2 kibocsátás mértékét és az ebből adódó felmelegedést. Aztán titkosították.
Azóta eltelt >50év, így felteszem, ma pontosabban tudunk jósolni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#80) 8th válasza Polllen (#72) üzenetére


8th
addikt

"Ezektől nem kell rettegni, el kell fogadni, hogy ez a jövő és csak rosszabb lesz, ha bizonyos dolgokról nem mondunk le."

Miről kéne lemondania az átlag embernek? Mire gondolsz? Ha holnaptól nem tolom az arcomba a marhasültet változtat valamin? Ha soha többé nem ülök kocsiba az változtat bármin is?

(#81) Polllen válasza 8th (#80) üzenetére


Polllen
nagyúr

"A fogyasztást kell normalizálni, a pocsékolást minimalizálni és akkor tudjuk lassítani a folyamatot."

+ attól, hogy ezt megteszi nem szabad feljogosítva éreznie magát arra, hogy akkor máshol meg ezzel szembe megy, mert már annyit tett, hogy belefér.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82) Tikakukac válasza 8th (#80) üzenetére


Tikakukac
titán

Én a 30m-re kocsival járásról szívesen lemondatnám az embereket. 2 ilyen is van a családban. Van bringa, rásegítős bringa, robogó. Mondanom sem kell, ez mind porosodik és szerintem csak az én seggem simogatja őket ha hazamegye, egyébként csakis autó. Mindenhova. Ha a konkrétan kavicsdobásnyira lévő virágoshoz kell menni, már reszel is az indítómotor és nyílik a nagykapu :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#83) Eastman válasza Tikakukac (#82) üzenetére


Eastman
őstag

Haver a héten mesélte; a nagynénjééknél három autó, mindhárman 2,5 kilométerre járnak dolgozni. Ugyan oda. Külön.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#84) Hieronymus válasza bambano (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"kérdés, hogy a mezőgazdálkodó nem foglalkozik a méhekkel, mikor permetez, vagy a méhész nem foglalkozik a mezőgazdálkodó értesítésével, hogy permetezés lesz, zárja el a méheket."

Amikor komolyan szóba jött a szer korlátozása Németországban a termelők tüntettek.

Amúgy a a talajban kerülő szert a növények szívják fel a nedvességgel. Nekik sem jó, a méheknek végképp nem jó. Nekünk meg azért nem jó, mert mindegy, hogy növényt, mézet, propoliszt vagy méhet eszünk. Mindenképpen bennünk halmozódik.
Viszont olcsó és egyszerű kezelni a növénytermesztőknek.
Remélem gyorsan a DDT sorsára jut. Ja nem, még évekig vele fogunk élni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#85) bkercso válasza 8th (#80) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, változtat. Pont annyit, amekkora része vagy az emberiségnek. 1/8milliárd résznyire vagy felelős és ennyire is tudsz változtatni.
De már az is sokat jelent, ha marha helyett csirekburgert tolsz. Ugyanis a marhák fingják a globális felmelegedést. Meg jóval többet is zabálnak adott hústömeg előállításához.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86) 0xmilan válasza Eastman (#83) üzenetére


0xmilan
addikt

Nice. Az mar nem is kerekparos, hanem akar rolleres / gyalogos tav.

(#87) Tikakukac válasza Eastman (#83) üzenetére


Tikakukac
titán

:DDD Akkor megnyugodtam nem csak nálunk van agybaj.

Van amikor kérdőre vagyok vonva miért nem kocsival megyek nagymuterhoz. Csak mondom, nagymuter a párhuzamos utcában lakik, gyalog 3 perc. :))Há' de el kell hozni a levest. És akkor így a leves a kosárral együtt 4 kiló. Rinya bezzeg van, hogy hát a ruha nem jön rám, meg menni kéne sportolni. Szoktam javasolni, hogy amúgy a 900m-re lévő munkahely udvarát sem kötelező telirakni kocsival :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#88) Eastman válasza Tikakukac (#87) üzenetére


Eastman
őstag

...kettő hitelből, abból egy babaváró. Gyerek még kanyarban sem. De ez már nagyon off.

Szőlőhegyen dolgoznak, ne vessünk rájuk követ!

( :U )

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#89) bambano válasza bkercso (#85) üzenetére


bambano
titán

"Ugyanis a marhák fingják a globális felmelegedést.": ez is egy olyan tipikus fud, amit jó lenne már elfelejteni végre.

amíg minden ilyen blődségnek bedőltök, addig inkább ne védjétek a természetet, mert abból csak akkora marhaság lesz, mint a németeknél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#90) bambano válasza bkercso (#79) üzenetére


bambano
titán

"Ehhez képest a szántóföldeket lecsupaszítják, miután arattak, vagyis nincs növényi takaróréteg, ami visszatáplálna. ": az ugye megvan, hogy a növényi takaróréteg nem táplál vissza?

idióták "szerint kb. max. 50 évre elegendő termőföld maradt a jelenlegi populációra számolva": például mifelénk a termőföld nem romlik le a rendes műveléstől. akkor mitől tűnne el?

"Vagy az erdőkből termőföldet csinálunk.": mindegy, mit csinálsz, az állításod az volt, hogy 50+30%-ot elpusztítottunk. tehát akkor vagy ellátjuk az ötször akkora népességet ötödakkora földterületen, vagy téves volt az állításod. én a másodikra szavazok.

"A klímavááltozást annyira tudjuk modellezni, mint az időjárást": ezt még így nem gondoltam át, de el tudom fogadni az állításodat. mivel az időjárást még 72 órára sem tudjuk előre jelezni, ezzel azt is állítod, hogy az összes klímamodell, ami három napnál távolabbra jósol, nullát ér. Ezzel a következményként levezetett állítással teljesen egyetértek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) bambano válasza Hieronymus (#84) üzenetére


bambano
titán

leginkább a monsanto roundupjától hangos a média, azt én is betiltanám, meg a hozzá módosított növényeket is.
a többi, normálisabb szerrel szerintem nincs baj, főleg, hogyha biológiai védekezéssel együtt használják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#92) nevemfel válasza bkercso (#79) üzenetére


nevemfel
senior tag

Vagy az erdőkből termőföldet csinálunk.

Európában lényegesen nagyobb az erdők területe, mint 100 évvel ezelőtt volt, mert már nem fával fűtünk. Félismeretekből nehéz összehozni a világ megváltását.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#93) Eastman válasza nevemfel (#92) üzenetére


Eastman
őstag

Európában kontinentális méretű egybefüggő tölgyerdők voltak kb. Kolombusz / Magellán előtt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#94) nevemfel válasza Eastman (#93) üzenetére


nevemfel
senior tag

Akkor mind meghalunk.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#95) bkercso válasza nevemfel (#92) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ám a légkör összetételébe az őserdők még lényegesebben "beleszólnak". Azok helyén készül a pálmaolaj. De Biztosan a David Attenborough is hülyeségeket propagandál, nem igaz? :)

F) Ne együnk Nutellát! ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#96) bkercso válasza bambano (#90) üzenetére


bkercso
nagyúr

Már megint ez a ki mit állított és miért nincs igaza... Élőben is így zajllik veled egy beszélgetés?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#97) bkercso


bkercso
nagyúr

Elveszítette stabilitását az atlanti-óceáni áramlatrendszer, az összeomlás korai jelei mutatkoznak

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98) bambano válasza bkercso (#96) üzenetére


bambano
titán

miért, hogy kellene zajlania? állítottál valamit, megírtam, hogy nem igaz. ennyi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#99) ncc1701


ncc1701
veterán

Ja, ok, én ostoba vagyok, biztosan igazad van. Azért megtartom a dízel insigniám, mert tetszik. :)

(#100) Aprósólyom válasza Noukoum (#61) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akik értenek hozzá (EV ipar, autó gyártók, olajipar) úgy tűnik nem érdekeltek abban, hogy kiadjanak pontos számokat az emberek felvilágosítására.
Az EV-nek nagy előnye akkor van, ha olyan árammal töltöd. (pl. napelem, szélturbina, vízerőmű)
Én még nem találkoztam olyan átfogó tanulmánnyal, ami mindenre is kiterjedne (olaj ipar+autó életciklus+kibocsátás+reciklikálás és ugyan ezt EV-re.).De ha van ilyen tanulmány és infód róla, szívesen átnyálaznám.
Ha pl. az áram hőerőműből, érkezik, ott a legmodernebb/legdrágább gőzturbina is "csak" 50%-os hatásfokkal állít elő áramot a hőből, az átlagos pedig csak ~40% körüli.
Ha 40%-os termikus hatékonyságú erőműből származó árammal töltjük az EV-t, akkor legalább 2,5X szorzóval számolhatjuk a fedélzeti computer csekély kWh fogyasztását, ami hirtelen már nem is néz ki annyira jól. Ezért nagyon nem mindegy, hogy mivel töltjük az EV-t.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.