Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Mi is állandóan grillezünk mostanában. A grilltől 5 méterre van a medence, mikor pusztulok a melegtől, csak beleugrok 1 percre, és szeva. :)

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

itt grilltilalom van az orszag egeszeben. :O

mondjuk 80 helyen volt tuz elozo heten, meg kb egesz skandinavia menjen haza, mert epp olaszorszagnak kepzeli magat. its pretty brutal (avagy lebombaztak az erdotuzet egy helyen kioltani a langokat)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) bitpork válasza proci985 (#2) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt nem értem hogy miért nem hamarabb? Már régen kellett volna csinálni akár robbantással is egy pár tíz méteres sávot ami meg tudja fogni a terjedését.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) proci985 válasza bitpork (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

van az a poen, hogy: "a nyar a kedvenc hetvegem", ami vicc norvegia / svedorszag / finnorszag harmasban mindenhol megvan ahogy tudom.

egyszeruen ilyen, hogy 25-32 fok van ket honapig, ez skandinaviaban nem letezik. ertsd, ez igy a normal idojaras.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) bitpork válasza proci985 (#4) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mennyire volt komoly a videó? Szegény gyerek nem szolgált rá.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) proci985 válasza bitpork (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lehet poen volt a hanglejtes alapjan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) Pete55555 válasza bitpork (#5) üzenetére


Pete55555
addikt

Melóhelyen vagyok, így nem tudom hanggal megnézni.

Mi van a videón? :D Mert nem jöttem rá.

...Szeretem leracsniztatni...

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Én nem értem a kérdést :) Szerintem télen nem igazán jó grillezni...

(#9) bitpork válasza Pete55555 (#7) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Anyuka a zuhogó esőben fekszik "napozik" és a gyerek meg megkérdi h wtf? Anyuka meg a végén elhajtja.
Bár svédül nem tudok és dánul is csak 1-1 szó megy, de mintha ez lenne az értelme.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#10) bitpork válasza UnA (#8) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)


Kérdés?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) proci985 válasza Pete55555 (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"anyu nem akarsz bejonni? hisz esik"
"hagyjal, ez a szabadsagom!"

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) UnA válasza bitpork (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Áll ott egy vacogós alak a kemence mellett ... :P

(#13) bitpork válasza UnA (#12) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem kemence sajnos , csak kültéri kőgrill. :B Viszont jól sikerült az is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jól néz ki a menü :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16) Pete55555 válasza proci985 (#11) üzenetére


Pete55555
addikt

:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#17) Avicularia válasza proci985 (#4) üzenetére


Avicularia
veterán

Én úgy ismerem, hogy emlékszem a tavalyi nyárra, egy keddi napra esett :D
Amúgy ellopták a kint hagyott grillünket, ilyen még Malmöben sem fordult elő :(

(#18) proci985 válasza Avicularia (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, tobb varians is van :DDD

ajj. merre vagytok most?

en egyebkent imadok nyitott ablakkal aludni es utobbi evekben emlekszem, hogy evi 2-3 ejszaka volt amikor hajnali 4kor is megvolt a 15 fok es nyugodtam mertem ennek a szokasomnak hodolni. iden az utobbi 10 hetbol nyolc es felet nyitott ablaknal kereszthuzatban toltottem. meg a vegen vettem egy dyson am06ot mert egyedul az nem volt lerabolva ventibol az egesz orszagban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért OFFban beszélgettek? :U
Ez itt szabad terület...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20) proci985 válasza bitpork (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mert nem grill? :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) Pete55555 válasza proci985 (#20) üzenetére


Pete55555
addikt

Még beszól a modinak... :DDD

Am a #20-as hsz-nek is offba kéne lennie szerintem...

;]

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#22) bitpork válasza proci985 (#20) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudod, ha minden bejegyzésem azzal kezdődne hogy akkor most itt csak recept sharing van meg dohány szopogatás, akkor megértem. De már sok alkalommal elmondtam hogy az én logoutom semleges terület. Lehet nyugodtan beszégetni.

(#21) Pete55555 : engem szeretnek a modik én ezt megtehetem. Értem a nyelvüket és hajlok a szavukra, cserébe megtisztelnek a figyelmükkel és nem támadásnak veszik a mit mondok :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23) proci985 válasza Pete55555 (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mert erzi, hogy ez a blogout, a mod meg max azert szomoru, mert mar egy hete betiltottak a grillezest mert eg Skandinavia? :O

egyebkent havazasban -2 fokban grilleztem en is egy szep marciusi napon 2-3 eve. amikor kedden 17 fok volt es napsutes, en bevasaroltam es rakeszultem mindenre, aztan hetvegen meg havazott.

(#22) bitpork: szerintem felreertetted az offot :) . nekem gyakorlatilag nem szamit a hozzaszolasaim szama (foleg nem a logouton), szoval egesz egyszeruen csak egy jelzes volt, hogy itt most eppen a skandinav hohullam a tema es nem szigoru ertelemben a grill.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) Phülöp válasza ncc1701 (#1) üzenetére


Phülöp
addikt

Én 3 éve vettem egy gázos grillt, azóta tart a grillszezon - hetente minimum 2x grillezünk a tetőteraszon.

Nekem medence nincs, de eleve csak akkor pakolok ki, amikor már megy le a nap.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#25) philoxenia válasza proci985 (#23) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26) proci985 válasza philoxenia (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

vagy inkabb bombazzuk le a tuzet mert megoldja aka a sved legiero megvedi a katonai repteret

de egyebkent tenyleg durva, ket hete 80 helyen volt erdotuz. az egesz orszagban nincs asztali ventilator raktaron es kb arrol a szintrol beszelunk, amikor egyetlen webshop par napja eladott egy egesz 2000ventilatoros szallitmanyt egyetlen nap alatt, meg a sajat dysonom is mar a nemet raktarukbol jott.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) bitpork válasza proci985 (#23) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még mindig nem érted. Te egy csiga vagy , én egy malac. Ha kötekecc megeszlek. Pont. És a bejegyzés alapja nem is a grill hanem a hőmérséklet volt :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28) philoxenia válasza bitpork (#27) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Malac jó szmókerben. Texasi módra pláne... ;] Ha előtte csigát eszik, még jobb... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) bitpork válasza philoxenia (#28) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A marha az igazi. Csak kár hogy a szürke is olyan drága h nagyon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30) proci985 válasza bitpork (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

33 fokban itt betiltottak a grillezest, szoval max arrol tudok irni, hogy a csaladban eppen ketfele lapatnelkuli ventit tesztelunk es Scythe Sflex / Sunon / Delta viszonylatban is tenyleg jo a zaj / teljesitmeny aranyuk? :D

viszont latom pont jok a cuccaid, remelem mi is kapunk egy esot aztan legrillezhetjuk a maradek cuccot. pedig majdnem vettem bolenyhust is, hogy majd jo lesz ket nappal kesobb (aznap tiltottak le a lakossagi grillt)

egyebkent milyen tanyerjaid vannak?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) bitpork válasza proci985 (#30) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A tányér milyen paraméterére vagy kíváncsiGa? Az étkezéshez használt porcelán nagyanyai örökség, és már beszerezhetetlen sajnos :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32) proci985 válasza bitpork (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezert kerdezem, ismeros az a manapsag mar ritka porcelan :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) Apollyon válasza proci985 (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azosztigen, betiltották a grillezést, ez komoly? Mégis, milyen következménye lehet, ha grillezel, mármint nem jogi, hanem kémiai, fizikai?

Én nagyon kedvelem a skandináv országokat, tényleg, de néha úgy érzem, hogy már nem tudnak magukkal mit kezdeni, mert agyukra ment az északi jólét. :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) dabadab válasza Apollyon (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Azosztigen, betiltották a grillezést, ez komoly? Mégis, milyen következménye lehet, ha grillezel, mármint nem jogi, hanem kémiai, fizikai?"

Erdőtűz, pl?... Ezt egyébként úgy kérdezed, mintha nem lenne nálunk is rendszeresen tűzrakási tilalom.

DRM is theft

(#35) Kalandor válasza Apollyon (#33) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nagyon kedvelem a skandináv országokat, tényleg, de néha úgy érzem, hogy már nem tudnak magukkal mit kezdeni, mert agyukra ment az északi jólét. :U
Jaja, USA dettó meghülyült és nem lehet grillezni...

[ Szerkesztve ]

(#36) Apollyon válasza dabadab (#34) üzenetére


Apollyon
Korrektor

És az én elkerített, üres placcomon, a saját kertemben mégis hogy lesz erdőtűz? Grillezés közben, lol...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37) Kalandor válasza Apollyon (#36) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyrészt a tűz terjed, másrészt amíg a kertedet oltják, addig az erdőt nem tudják oltani.

(#38) Apollyon válasza Kalandor (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja értem. Tehát mindenki egy kalap alá van véve, azaz zsírhülyének beállítva. Vagyis aki éppen nem a tűzoltóságon tartózkodik fizikálisan = hülye a tűzrakáshoz, de még a grillezéshez is.

Mert mondjuk ha én éppen tűzoltó vagyok és szabadságon, akkor sem grillezhetek otthon.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) Cathfaern válasza Apollyon (#38) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez ugyanaz a műfaj, mint a KRESZ szabályok. Lehet te biztonságosan tudnál vezetni adott helyen 70-el is, mert jó autód van, karban is van tartva, épp nem vagy fáradt, nem stresszelsz, nem jár az agyad máson, plusz elmész évente vezetés technikai trainingre, de ennek ellenére az 50-es táblát kell kirakni és betartatni mindenkivel mert az az általánosan biztonságos. Nem lehet mindent egyénre szabni.

"Mert mondjuk ha én éppen tűzoltó vagyok és szabadságon, akkor sem grillezhetek otthon."
Nem, mert lehet megittál már 5 üveg sört, és amit munkahelyen, tiszta fejjel gondolkozás nélkül jól csinálsz, azt ittasan, haverok között nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#40) Pete55555


Pete55555
addikt

Na és mi a helyzet az elektromos grillel? :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#41) Apollyon válasza Cathfaern (#39) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na ebben van ráció, ez igaz. :)

Csak éppen a kerti/erdei tűzrakás még mindig nem ugyanaz, mint a grillezés, mert ott biztonságosabbak a körülmények. Persze vannak nagyon elbaltázott dolgok is ilyenkor.

Ha meg az a feltételezés, hogy nyári melegben alkoholtól ittasan leégetem a kerületet, akkor ne a grillezést tiltsuk be ami egyébként tápláló ételhez juttat, hanem az ittas grillezést. Azaz: iszik vagy grillezik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) Phülöp válasza Apollyon (#38) üzenetére


Phülöp
addikt

egy tűzgyújtási tilalom alól azzal kihúzni magad, hogy a saját portádon csinálod, eléggé odab.sz
és igen, a grillezés is tűzgyújtásnak számít

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43) Avicularia válasza Pete55555 (#40) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem néztem nagyon utána ,de ez egész országban be volt tiltva a grillezés még magánterületen is, egyetlen kivétel az elektromos grill

(#44) bitpork válasza Pete55555 (#40) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Onnan már csak egy lépés a guminő...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#45) Avicularia válasza bitpork (#44) üzenetére


Avicularia
veterán

Meg az alkoholmentes sör :DDD

(#46) bitpork válasza Avicularia (#45) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem szeretem az alkoholt, így azt azért még megtartanám küszöb felettinek :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#47) Apollyon válasza Phülöp (#42) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem értem mi ez a feltételezés, holott én nem írtam olyat, hogy bármi alól is kihúznám magam, mindössze annyit, hogy nem értek egyet a dologgal.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#48) Kalandor válasza Apollyon (#38) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát mindenki egy kalap alá van véve
Igen.

Most jut eszembe, Kaliforniában még a pici gázos kempingfőzőhöz is engedély kell ha közterületen vagy más magánterületén használod (tehát csak ahhoz nem kell, ha a saját magánterületeden használod).

[ Szerkesztve ]

(#49) dabadab válasza Avicularia (#45) üzenetére


dabadab
titán

Én a sörmentes alkoholban hiszek :D

DRM is theft

(#50) Cathfaern válasza Apollyon (#41) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Ha meg az a feltételezés, hogy nyári melegben alkoholtól ittasan leégetem a kerületet, akkor ne a grillezést tiltsuk be ami egyébként tápláló ételhez juttat, hanem az ittas grillezést. Azaz: iszik vagy grillezik."

Oké, csak ez betartathatatlan :) Tűzrakás meg grillezés meg azért messzebbről látszik... Amúgy igazából a nyílt láng használata a probléma, és ilyen téren a grillezés semmivel se jobb, mint a tűzrakás. Igen, elvileg zártabb helyen van, és nem rögtön az éghető dolgok mellett van a tűz, viszont könnyen felborulhat, és onnantól már éghet minden.

Egyébként van valakinek tapasztalata normális minőségű nagy elektromos grillekkel? Van olyan jó, mint a "hagyományos" megoldások?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.