Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hieronymus válasza Teasüti (#46) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog (1)

"Láttam hogy csinálja a steak-et. Csak simán vajjal, habostul mindenestül."

Gondolom nem wokban készítve láttad.
A vaj használatához moderált hőmérséklet szükséges. Vajban párolva nagyon finom húsokat lehet készíteni. 150 °C fok alatt kell tartani a sütési hőmérsékletet. Akkor maximális az íz és minimális az egészségkárosító hatás.

Vajban rántást csinálni sem OK. A liszt 160-180 °C fok kezd el barnulni. A vaj 150 °C fok fölött füstölni. Ha vajas rántást akarsz, akkor csináld meg a legkevesebb olajjal, amivel még lehetséges. Amikor kezd lehűlni add hozzá a vajat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#52) d@vee


d@vee
őstag

Köszi az írást, végre valami üdítően friss :R űViszont full feleslegesen törted ennyi oldalra, 2-5-ig lazán mehet egyre, aztán szintén van még pár azután is. Na meg képek is mehettek volna még oda is.

Ja

(#53) freelanced válasza d@vee (#52) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi a visszajelzést, meg a kedves szavakat, örülök ha tetszett. Alapvetően azt éreztem hogy sok az egybefüggő szöveg, de lehet, hogy pár kép feldobná, lehet, hogy bővitem a jövőben. Ezért is lett ennyi felé tördelve, de majd elgondolkodom egy kis módositáson, értékelem a véleményt :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54) Dyingsoul válasza Teasüti (#38) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én is most készülök a konyha fejlesztéshez, terveztem wok és öntöttvas serpenyők vásárlását de amiket itt olvasok hűűűű... Én sajnos kissé hanyag vagyok a tisztítással, persze nincs is semmi drága konyhafelszerelésem, de a drága dolgokra mindig vigyázok. Viszont ha ilyen macerásak az öntöttvas serpenyők, hogy egyől áztatni, később dörzsölni utána pedig még a szárítás mikéntje sem mindegy azért átgondolom, hogy egyáltalán lépjek-e ki a régi és filléres konyhaeszközök világából... :DDD

Bár ahogy proci is írta: vannak drágább, minőségibb eszközök amiket könnyebb kezelni, ez a vonal szimpatikusabb számomra. Egyébként tök jók amiket írtatok, linkeltetek köszi értük! :R

A cikhez:
Számomra az volt a furcsa, hogy minden oldalon rövid volt a tartalom, de a Mammafong Wok-ról egy baromi hosszú oldal van. :DDD Mintha csak egy hirdetés lenne vagy csak egyszerűen örülsz annak, amit vásároltál és arról akartál írni viszont ki akartad egészíteni egy kis plusz infóval.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#55) Teasüti válasza Dyingsoul (#54) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem az egyetlen érv mellette, hogy semmi mérgező anyag nincs benne. Max csak amit készítek az lehet mérgező. :D Teflon a házba se teheti be a lábát. Igaz már egy komplett generáció óta kimutatott a teljes táplálkozási láncban az embereket is beleértve, de én jobban alszok, ha nem teflonban sütök.
Se aluminium, se réz, se kerámia bevonat.
Vagy öntött vassal, vagy vmilyen bevonat nélküli acélötvözettel vagyok csak hajlandó főzni. :)
Meg ugye a rendes kerámia sütőtál, jénai tál, zománcozott tepsi ami még játszik.

Amúgy igen. Öntöttvas az kényes, kényelmetlen és időigényes a karbantartása. Nem kezdőknek való. Egy nemesacél serpenyőt fogok még kipróbálni majd idővel.

[ Szerkesztve ]

(#56) Hieronymus válasza Dyingsoul (#54) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog (1)

"Viszont ha ilyen macerásak az öntöttvas serpenyők, hogy egyből áztatni....."

Nem ennyire siralmas a helyzet.
A teflont én sem használom. A kerámia bevonat az jó. De arra is vigyázni kell egy kicsit. Azt nem szabad súrolni. Ha sikerül leégetni, csak mosogatószivacs és mosogató kefe jöhet szóba.

A rozsdamentes acélból készült serpenyő jók. Az öntöttvas is jó, csak védeni kell a rozsdásodástól. Tulajdonképpen a legjobb. Van saját hőtartaléka a serpenyőnek. (Ezért is könnyű ráégetni az ételt.)
Az öntöttvas eszközöket figyelmesen kell használni. Ennyi.

Azt azért érdemes tudni. A teflon serpenyőt csak addig szabad használni, amíg nincs bevonat sérülés rajta. A legkisebb hiba esetén is dobni kell a serpenyőt. Ha tovább használod már teflonnal lesz ízesítve az étel.
A kerámia bevonatok sokáig bírják. Ha sérül az is kuka.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#57) Teasüti válasza Hieronymus (#56) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A legkisebb hiba esetén is dobni kell a serpenyőt. Ha tovább használod már teflonnal lesz ízesítve az étel.
A kerámia bevonatok sokáig bírják. Ha sérül az is kuka.
Na épp ezért. :K
Ki akar fél évente új serpenyőket venni? Egyszer szeretnék egy jót ami örökélet +1 nap. Vagy amíg konkrétan ketté nem törik.
Ezért lett öntött vas. Cserébe viszont sok idő és energia egy teflonhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#58) Alusky


Alusky
aktív tag

Most kajak azon képes valaki rugózni, hogy mennyi hő megy el a wok mellett, azért bazdki nem Afrikában élünk hogy ez megterhelő legyen, főleg a lapcsaládon ahol pont nem a minimálbéresek gyülekeznek. Esküszöm mint amikor az öregasszonyok panaszkodnak egymásnak az udvaron, mert drágult a kifli, az ennyire cringe. :DDD

Teasüti
Több energia, de tovább is adja, ha kitapasztalja az ember mikor kell elvenni a gázt akkor nem sokkal több pazarlás a vastag öntöttvas se. Nekem is az van meg rozsdamentesek, nem szeretem a bevonatos dolgokat, mert arra vigyázni kell, ha meg sérül akkor kuka. Ezekbe meg simán turkálhatok a rozsdamentes eszközökkel is, nem kaparja fel, nem kell fa cucc hozzá stb.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#59) Teasüti válasza Alusky (#58) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elektromos tűzhely van. Itt csak beállítok egy fokozatot és azon végigmegy a folyamat. Persze előmelegítés az kokszon megy, majd visszaveszem.
Az energiát ott valóban elektromos energiára értettem a saját időm és energiám mellett:
én sütőben szárítom mosogatás után. Valamint a bevonatot rásütni is a sütőben szoktam, ami egy órás kezelés általában. Ez azért szignifikáns "pazarlás" egy teflonhoz képest mind az idődet tekintve, mind a karbantartási költséget tekintve.

Amúgy a harmadik világban tüzön főznek, nem? Ott senkit sem zavar a wok mellett elszálló hő. Ahogy a bográcsnál se zavar senkit, hogy a parázs hője hova száll el. :D
De lefogadom az ázsiai piacon is parázson főznek.

Nem tudom a wok gáztűzhely mennyire elterjedt arrafelé, de el tudom képzelni, hogy max csak a legjobban felszerelt konyhákban van és inkább kereskedelmi használatban, nem otthoni környezetben. Aztán ki tudja...
Én ilyen gáztűzhelyet még nem is láttam itt Európai viszonylatban. Most azt a feljebb linkelt kemping gázrózsát azt hagyjuk... Beépített gáztűzhelyről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#60) Dyingsoul válasza Teasüti (#55) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a tippet, kicsit utánaolvasok ennek mert erre nem voltam eddig igényes sajnos...

Lehet kinézek majd egy kisebb öntöttvas serpenyőt és valami elérhető áruval csak megpróbálom a főzőcskézést! :R

#58Alusky: Ez olyan, mint hogy a high end VGA-kat egyesek downclockolják, hogy keveset fogyasszon, nem elég nekik még a gpu boost technológia sem. Én ezen csak mosolyogni tudok, el kell engedni. ;)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#61) Hieronymus válasza Teasüti (#57) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog (1)

A kerámia bevonat tartós. Évek óta használok egyet. Nem használom fegyverként és nem ejtetettem le soha.

Sokkal tartósabb mint a teflon. A mosogatógép sem teszi tönkre. Csak dörzsölni nem szabad. Feldurvulhat a sima felület, ami nagyon segíti az ételek letapadását.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#62) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Egyébként nekem mostanában onnan (is) jött ez a wok-öntöttvas serpenyő téma, hogy szórakozásból néztem Uncle Roger videóit, tök viccesek és valahol valamelyik videójában azt mondta, hogy az egész konyhába csak két dologra van szüksége az embernek: Wok-ra és öntöttvas serpenyőre. :DDD Ez valahogy szöget ütött a fejembe aztán most ezért is kezdtem el a témában kutatni mert nekem egyik sincs. (kerámia és teflon serpenyők vannak nekem, de szüleim sem használnak wok-ot vagy öntöttvas serpenyőt, pedig ez alapján lehet nem lenne hülyeség)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#63) Teasüti válasza Hieronymus (#61) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem olyan még nem volt. Csak olvastam, hogy lepattogzik az is idővel. Felteszem itt is különbséget kell tenni a bevonatok minősége között? Meg mire sütik rá? Alumíniumra? Az se tetszik nekem. Max csak vastag talpú hőtartó lábasnál játszik nálam, ahol acél-alu-acél szendvics szerkezet van esetleg.

(#64) Teasüti válasza Hieronymus (#61) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt a kidörzsölést ezt nem értem. Kerámia tálat dörzsi szivaccsal mosogatom. Gyakran lesül benne minden, mivel szeretem ropogósra sütni a húsokat. Nem tűnt fel, hogy a szivacs keményebb lenne a Mohs-féle keménységi skálán, mint a kerámia. :D

(#65) Hieronymus válasza Teasüti (#64) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nyilván komolyabb karcolásra gondoltam.
A hozzászólások elején szóba kerültek durvább módszerek. Azt gondolom még a fém dörzsölő izével sem jó takarítani a ráégést.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#66) freelanced válasza Dyingsoul (#60) üzenetére


freelanced
addikt

Egyébként csak fél szemmel volt időm ránézni, de ha szeretnél egy edényt ami jól haszálható több szempontból is, és időtálló, egy alap darabnak szerintem beszereznék egy jó minőségű nemesacél serpenyőt, megfelelő méretben. Ha megfelelőt veszel akkor időtálló (gyenge pontjai szoktak lenni ha az alja nem egy darabból van (nekem mindnél előbb utóbb elkezdett elengedni és bement a viz, csak a gond volt vele), illetve ha a nyél rögzitése nem megfelelő, nem cserélhető, javitható. Azt leszámitva szerintem jól használhatók több dologra is a nemesacél serpenyők, nincs mit lekaparni róla, nincs bevonat, bármivel moshatod kb. nem kényes, ha villával nyúlsz bele sincs semmi, ráadásul ki tudod használni, hogy nem tapadásmentes (viszont megfelelő hőfokon egész jó eredményeket produkál ilyen téren is). Szóval alapvetően én azt mondom, hogy amig öntöttvas és wok terén nem dőlt el mit is szeretnél, addig nemesacél területen érdemes lehet nézelődni. Régen lett volna az Ikeában is olyan amit ajánlottam volna, de valamiért megszűntették, szóval marad a keresgélés. :K

A másik ami hasznos lehet és kevesebb karbantartás igényel, az egy öntöttvas, de bevonatos lábas, szerintem az is kicsit olyan alap darab amivel rengeteg étel elkészithető, működik sütőben, kenyeret is készithetsz benne, szóval meglehetősen hasznos, és ha vigyázol rá azért időtálló, a bevonat miatt olajozni nem kell, szóval alapvetően szintén egy jó vétel tud lenni, komolyabb idő és energiabefektetés nélkül.

A teflon témát illetően meg úgy általánosságban, noha nekem sem a kedvencem feltétlenül azt gondolom meg tud lenni a maga helye, ahogy valaki irta is, amig nem sérült a bevonat és nem lépjük túl a maximális hőfokot, nem feltétlenül jelent gondot. Nekem is a legnagyobb bajom az volt vele, hogy nem időtálló, pár évente lejön a bevonat igy is, úgy is és újat kell venni. De cserébe ha olajmentesen akar valaki késziteni valamit, netán nagyon tapadós ételről van szó, nem egy rossz választás, meg lehet a haszna, de napi szinten, főleg a gyors elhasználódás miatt, nem feltétlenül erre támaszkodnék én sem.

Illetve a cikk kapcsán a visszajelzésedre reagálva, alapvetően egy bemutatót akartam a termékről, ez volt az eredeti ötlet, csak azt éreztem, hogy mindenféle kontextus nélkül bedobni nem biztos, hogy a legjobb ötlet, sokan kevésbé foglalkoznak a témával, de ettől függetlenül még lehetnek érdeklődők, szóval gondoltam jobb kicsit megalapozni. Tény, a tördelésen lehet javitani, alapvetően vagy az elejét kéne összébb húzni, vagy a wokról készült részt jobban darabolni. Szóval van igazság a meglátásodban, inkább a wok köré épült végül az informativ, általános rész, hogy ne csak egy sima, kissé száraz bemutató legyen egy termékről, illetve, hogy az érdeklődők számára is nyújtson valamit, akár hozzáértés, előzetes ismeret nélkül.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67) proci985 válasza Dyingsoul (#54) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha lusta vagy, akkor en raneznek arra a Scanpanra ;) en is azert vettem, mert untam a teflont takaritani wokozas utan

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68) movax válasza Dyingsoul (#62) üzenetére


movax
őstag

"az egész konyhába csak két dologra van szüksége az embernek: Wok-ra és öntöttvas serpenyőre"

Ez teljesen igaz, de nálunk még kell valami: egy jó fazék, amiben levest lehet főzni. :) De ezzel a három alapedénnyel sztem tényleg meg lehet lenni.

[ Szerkesztve ]

(#69) Donki Hóte válasza movax (#68) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, aki beéri egy wokkal, meg egy öntöttvas serpenyővel, mint konyhai edényekkel, annak elég egy balta mindent vágni, sőt a baltával a vajas kenyeret is meg lehet kenni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#70) Dyingsoul válasza freelanced (#66) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a tippet, megnézem a nemesacél serpenyőket! :K

#67proci985 : Na ez jó tipp lehet mert a Scanpan-t bár már feljebb is láttam, hogy írtad de valahol máshol is hallottam már róla.

#68movax: Igen, eredetileg lehet 3-at mondott, nem tudom pontosan idézni mert bár próbáltam visszakeresni de valamelyik szintén hosszabb videója közepefelé mondhatta ezt és már nem találom melyik lehetett az.

#69Donki Hóte: Jó, most ezt én kezdtem azzal, hogy kiragadtam a sok videója közül az egyiknek a kontextusából ezt a megjegyzést, amit azért tett a készítője, mert valami olyat látott, hogy fancy cuccokat használtak talán a sütés/főzéshez, mégsem lett jó/szép/neki tetsző a végeredmény. Ez most az én saram, hogy csak így bedobtam, de ezt inkább úgy kell érteni, hogy ennyi eszközzel már lehet bármit csinálni a konyhában, de ez kellene legyen a minimum, ezeknél kellene kezdeni, aztán ha ezek megvannak és tovább akar bárki lépni a konyhai felszerelések terén, hajrá, de ezek alap felszereléseknek számítanak amikkel sokminden (szinte bármi) jól, ízletesen elkészíthető.
És csak azért dobtam be mert azért nálam is vannak edények, de pont ezek az alap dolgok (öntöttvas serpenyő, wok) nincsenek... Igaz, mostanában ritkábban főzök, de lassan helyreáll a rend a konyhában és ismét többet akarok főzni-sütni.
Nekem az nehezíti a dolgot, hogy 1 emberre főzök (saját magamra) viszont a kész ételek és azon minőségének együttese miatt inkább próbálok jobb alapanyagokat keresni és magamnak tisztán, frissen megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#71) proci985 válasza Dyingsoul (#70) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a fedos wokostaljuk egyebkent akcioban megall 100 euro korul. ami elsore nagyon soknak tunik, de en ilyenkor be szoktam szamolni a sajat idomet is

teszteltuk pl ramenre is indiai kollegaval, tenyleg kb trivialis vele dolgozni.

egyebkent jo edennyel konnyebb es kiszamithatobb dolgozni, de az nem jelenti azt, hogy nem lehet elszurni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72) adlersson válasza Teasüti (#59) üzenetére


adlersson
aktív tag

Gázzal főznek mindenhol a "harmadik világban", az "ázsiai piacon", meg úgy bárhol, ahol érdemi ételkészítés történik. Ez az indukciós főzőlap, különféle márkák és egyebek ilyen "fehér ember problémák", melyek egy végtelenül egyszerű folyamat túlgondolása nyomán születtek meg. (Meg, ahogy olvastam itt, sokaknál wok = thai.)

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#73) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Gorenje gáz főzőlapoknál van jópár, ami rendelkezik dupla gázégővel, amihez ráadásul van öntöttvas wok rátét is. Ez tényelg jobb, mert itt a láng teljesítménye is meg van emelve a dupla égősor miatt.

(#74) philoxenia válasza Donki Hóte (#69) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zöldséghámozáshoz és uborka reszeléséhez is kiváló lehet... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#75) philoxenia válasza Teasüti (#55) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Öntöttvas az kényes, kényelmetlen és időigényes a karbantartása. Nem kezdőknek való

Meg egy csomó ételt nem lehet benne megcsinálni... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#76) movax válasza philoxenia (#75) üzenetére


movax
őstag

Viszont a zománcozott öntöttvas könnyen tisztítható, nem rozsdázik és ugyanolyan jó. :)

(#77) movax válasza gekkoXT (#73) üzenetére


movax
őstag

Ilyen van otthon, kifejezetten a wokos égő miatt vettem. Tényleg hasznos a plusz tűzerő, bár néha érzem, hogy kellene az a sugárhajtóműves lángcsóva, amivel a jútubos videókon csinálják 20 mp alatt a kaját.

(#78) philoxenia válasza movax (#76) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából nem, a bevonatos edényeknek velük szemben is sok előnye van. Nálam elsősorban a súlyuk és a tapadásmentességük. A zománc kopásával a zománcozott edényekben is egyre jobban leragad minden. Mosogatni meg sokkal rosszabb az öntöttvasat.
Persze nem mindegy milyen az a bevonatos edény. Minőségi legyen a bevonat. Mostanában a gránit bevonat nekem a legjobb, a kerámia is kopik, pláne olcsóbb edények esetén, ahol vékonyabb az edény is és a bevonat is. Zománcos öntöttvas edényemet odaadtam a fiamnak inkább. Főzésnél sok okból a legjobban a rozsdamentes acéledények váltak be, sütésnél tűzhelyen a bevonatosak, sütőben a zománcosak+sütőpapír, időnként fólia.
De mikor rászánom magam főzök a natúr öntöttvasban is, szabad tűzön megvan a varázsa. Ha mondjuk nomád életet élnék, pásztorkodnék ilyesmi, akkor nyilván azt használnám csak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#79) philoxenia válasza movax (#77) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Videón mondjuk gyorsan lehet főzni, videón én is tudom 5 sec. alatt a 100m-t.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80) proci985 válasza movax (#77) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gondolom te is otthon egy kb 60+ centis woktalban fozod a permawokot mint az utcai arusok Bangkokban, hogy hianyzik a hajtomu.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81) movax válasza proci985 (#80) üzenetére


movax
őstag

Nem, csak egy 35-ös nyeles wokom van, de hiába adom neki fullon a lángot, néha kellene még pár sistergős celsius a hősokkhoz, zöldséghez és húshoz is.

(#82) proci985 válasza movax (#81) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

siman indukcioson az emlitett Scanpannal olyan 7. fokozat teto nelkul is eleg kb masfel-ket kilo wokra. tetovel foleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83) Szemjuel


Szemjuel
tag

(#84) macilaci78 válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van egy Tefal wok-om, már ha annak lehet nevezni. Gáztűzhelyen kezdtem vele, most indukciós van, azon is működik. De gyakorlatilag wok-ként használhatatlan, kicsi az a felület, ami nagy hőt ad át az ételnek, ugyanis az indukciós főzőlap, elektromos tűzhely csak a lapos alját melegíti, míg a gázláng az oldalát is jobban érte. Még a nálunk elterjedt kialakítással is. Egy arra való tűzhelyen a wok oldala is pirítja az ételt, ezért lehet benne nagyobb mennyiséget is hatékonyan és egységesen elkészíteni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#85) Dr. Akula válasza macilaci78 (#84) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Olyanra gondoltam ami körbe az egész falán kapja az ívet.

(#86) la_cc


la_cc
addikt

Ewokok?

;]

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#87) Donki Hóte válasza macilaci78 (#84) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Meg arról nem is beszélve, hogy egy jobb gázégő nemcsak szélesebb felületen adja át a hőt a wok oldalának, hanem simán 4-5 kW teljesítménnyel működik, míg egy otthoni elektromos tűzhelyből egy 3 kW-os már nagynak számít.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#88) Teasüti válasza philoxenia (#75) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tojáson kívül hirtelen nem jut eszembe más, amit ne tudtam volna megcsinálni benne. Igazából tojást is meg tudom, ha utána nem gond újra lekezelni. :D

(#89) Teasüti válasza movax (#76) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogy mi? Olyan létezik? :Y

(#90) philoxenia válasza Teasüti (#88) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tojást sütni a rozsdamentes se jó...

Egyébként pontosan hogyan kezeled le?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#91) philoxenia válasza Teasüti (#89) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze. Pl. a Lidl-ben is kapható rendszeresen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#92) Teasüti válasza philoxenia (#90) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ledörzsölöm a ráégett tojást. Ha lejött a bevonat, akkor olíva olaj és sütő egy órára max fokozaton.

(#93) freelanced válasza philoxenia (#90) üzenetére


freelanced
addikt

Egyébként lehet tojást sütni gond nélkül a rozsdamentesben megfelelő technikával, de az én álláspontom szerint túl macera egy jó elszivó nélkül. De próbáltam, megsült, nem tapadt le, nem volt gond.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#94) philoxenia válasza freelanced (#93) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sok zsírral nyilván, de a kedvencem a majdnem, vagy akár teljesen zsír nélküli rántotta, teljesen híg sárgájával. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#95) freelanced válasza philoxenia (#94) üzenetére


freelanced
addikt

Nos ezt meg tudom érteni, érdemes ennek utánaolvasni, kipróbálni: link

Az angol wiki egyébként több infót tartalmaz, a lényeg, hogy ha elég meleg a serpenyő és úgy kerül be a tojás meg az olaj, akkor lényegében nem is ére a serpenyőhöz amit főzöl benne. Persze ha hideg tojás kerül bele akkor könnyen visszahűlhet a serpenyő mennyiségtől függően, a titok abban rejlik, hogy az ember tartani tudja az adott hőmérsékletet vagy sem.

Alapvetően én rántottát csináltam igy, és azért valamennyi olajat használtam, szóval teljesen natúran nem próbáltam, de elvben olyan ételnél, mint a tojás akár működhet is.

Illetve egyébként van egy-két másik tényező is ami segit ha elég meleg a serpenyő, abban, hogy ne tapadjon le.

De tény, ha tojást kell sütni, nem a nemesacélra esne a választásom feltétlenül nekem sem, csak azért küldöm, be, hogy aki nem tudná és csak ebben akar sütni vagy ez áll rendelkezésre, akkor igy sokat lehet javitani a végeredményen.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#96) Dzsano


Dzsano
tag

"35,5 cm-es átmérőjű, 57cm mély és 19cm magas..." ezt most hogy?

Ha vótmár, akkor bocsi.

(#97) balazs1956


balazs1956
senior tag

Kaphatnék egy konkrét linket ahol meg lehet vásárolni a fedeles, rozsdamentes acélból készült Scanpan wokot, amit indukciós főzőlapon is lehet használni?
Előre is köszönöm szépen!

(#98) proci985 válasza balazs1956 (#97) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link] ezt keresed. sajnos csak sved linket tudok adni :(

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#99) balazs1956 válasza proci985 (#98) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nagy nehezen rátaláltam a német linkre. Az áfa miatt itt az ára 115,3 EUR + 31,2 EUR a szállítás.
Az összesen 146,5 EURx kb 400 = 58600 Ft
Elgondolkoztató, megér-e ennyit.
Éppen tegnap főztünk egy kínai kaját 0,5 kg csirke, és kb 1 kb zöldség, mindezt egy Tefal serpenyőben/wokban.
[link]

Ízre tökéletes volt, nem tudom , mennyivel lett volna finomabb egy 150 ezer forintos edényben.
Amúgy van egy régi hatalmas ikeás lemez wokom is, lehetett anno vagy 1600 Ft.
Persze nem kézzel kovácsolták, de működik.
Mindezek ellenére csábít a fedeles, wok, meg még a cikk alapját képező kézzel kovácsolt, beavatott cucc is.

(#100) movax válasza balazs1956 (#99) üzenetére


movax
őstag

Nézz körül a KitchenShopban, vannak jó cuccok.
A fedél nem annyira fontos a wokhoz, arra a pár másodpercre, amíg esetenként szükséges az a minimális párolás (vastagabbra vágott zöldségek, brokkoli, ilyesmi), bármilyen más fedő megteszi. Tapasztalatom szerint egyébként max 3 személyre lehet ilyen polgári konyhai wokban, otthoni tűzhelyen rendesen kínai kaját készíteni, mert a rotyogtatás nem opció. Én 15 éve egy eredetileg teflonos acélllemez nyeles wokot használok, de leszedtem róla a teflont és hagyományosan kezelem a felületét, olaj+égetés, remekül működik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.