Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Benoe77


Benoe77
őstag

Várom a hozzászólásokat, kérdéseket

(#2) Lipigab válasza Benoe77 (#1) üzenetére


Lipigab
tag

szia,

Meg tudnad esetleg nezni azt, hogy egy 1080p mkv file lejatszasa mennyire terheli le a processzort? Igazabol az erdekelne, hogy akadasmentesen tudja-e lejatszani vagy nem.

Jo lenne egy olyan resznel megnezni ahol van "akcio", azaz gyors kepvaltasok.

1000 koszonet!

(#3) Benoe77 válasza Lipigab (#2) üzenetére


Benoe77
őstag

Ha az a mkv film dxva kódolású, akkor kb 20-30% a CPU terhelés.
Pont ez a lényege, hogy a VGA segít a lejátszást, tehát nem akad.

Ha nem dxva, akkor persze 99%, és akad is.

(#4) Gergő_ válasza Benoe77 (#1) üzenetére


Gergő_
őstag

Meg tudnád nézni a fogyasztási értékeket?
kikapcsolt,
bekapcsolt,
és bekapcsolt terhelt állapotban?
köszi

(#5) Benoe77 válasza Gergő_ (#4) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, ez engem is érdekelt, szereztem is egy mérőt, ezeket mutatta:

kikapcsolt és standby: 2W
Windows idle: ~13-15W
SD avi lejátszás: ~18W
dxva fullHD: ~21W, de néha felmegy egészen 22W-ig is :)

(#6) Gergő_ válasza Benoe77 (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

köszi,hát ez szinte felfoghatatlan,én még a konnektort se kapcsolnám ki(pedig mindig áramtalanítom)

(#7) hocico


hocico
tag

up a jó írásnak, ilyen nekem is kell

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#8) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Hahó!
Tetszik az ötlet, csak nekem kéne bele egy optikai drive :-)
Azt lehet tudni, hogy stby-ban mennyi a készülék fogyasztása? Van esetleg fogalmad arról, hogy az alaplapján hány SATA csati van? Ha mondjuk ki szeretném egészíteni egy SATA-s DVD-vel, akkor szerinted lehetne?
Üdv,

(#9) Oldmobil válasza Oldmobil (#8) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Jó, jó előbb írtam, mint olvastam. :U Teljesen jók a fogyasztási adatok amiket írtál!

(#10) Benoe77 válasza Oldmobil (#8) üzenetére


Benoe77
őstag

Hát, nem szedtem szét, de ha lenne benne optikai, akkor több lenne a fogyasztás is :)

Ez egy ilyen minimálconfig. Lehet USB-s optikait kötni hozzá, de én ezt megoldom a nagy gépről, pendrive-ról, stb.

Igazából amit nézek 8+ GB HD filmeket, nem is nagyon akarom lemezre írni.
Letöltöm a BOX-szal, megnézem, letörlöm.

Ha nagyon meg akarom tartani átmásolom a nagygépre, és ott kiírom.

(#11) Benoe77


Benoe77
őstag

egy kicsit kibővítettem a post-ot, a skin alatti linket érdemes megnézni, nagyon hatásos! :)
Ide is beszúrhattam volna, de elég sok kép, jobb ott, egy helyen.

(#12) infectedmann


infectedmann
őstag

Kár, hogy csak dxva -as fullHD -kat játszik le akadásmentesen, mondjuk egy ilyen kis géptől ne is várjon többet az ember :)

(#13) Benoe77 válasza infectedmann (#12) üzenetére


Benoe77
őstag

pláne 22W-tal :)

Szerintem ezek a kis médialejátszók se tudnak másképp, sőt, szerintem az ION sem.

Másrészt meg elég sok tartalom érhető el így is, dxva szóra kell keresni kereséskor. ;)

(#14) Kiflinger


Kiflinger
tag

Szia Benoe77!

Pár kérdésem lenne:
- 10/100 v. GB a vezetékes hálózati csattolója?
- Alapból, ha jól tudom 1GB a memória... Egyszerűen bővíthető 2GB-ra? (Ha szetted már szét...)

A leírásod alapján tetszik... Megnéztem a Media Portal weblapját és marha jól néz ki a program.

BTW, Hol érdemes venni. net-en látom sok helyen, de ha telefonálok, mindenhol csak rendelésre mondják... kicsit rákattantam... :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Benoe77 válasza Kiflinger (#14) üzenetére


Benoe77
őstag

Szia!

Gigabites a LAN, és a ramot azt hiszem lehet bővíteni, én még nem próbáltam.
De mintha csak az oldallapot kéne levenni egy youtube video alapján

Vásárlással kapcsolatban meg körül kell nézni, de szerintem érdemes lehet megrendelni is, jó cucc, nem lesz vele gond. (nekem legalábbis nem volt)

[ Szerkesztve ]

(#16) horowitz


horowitz
csendes tag

helo
a hátuljába lehet kötni hangfalat? mert ha nem sajnos elállok tőle mert nekem úgy nem igazán kéne h elöl az ajtócska végig nyitva van...
köszi a választ :R

(#17) Benoe77 válasza horowitz (#16) üzenetére


Benoe77
őstag

persze, van egy sztereó analóg jack rajta, ami spdif-ként is funkcionál a hozzá adott átalakítóval.

A filmekhez meg ugye hdmi-n keresztül is megy hang.

(#18) pzs0707


pzs0707
csendes tag

Nemrég tettem szert egy B206-ra.

megpróbáltam leírásod alapján a mediaportalt beüzemelni, de nem sikerült.

mkv-at MPC-HC - val,
m2ts BD állományokat Total Media theare gond nélkül lejátsza.
elegánsabb lenne a mediaportal-:)
ha részletesebb leírással tudsz segíteni azt nagyon megköszönöm!!!:)
üdv
pzs :U

(#19) Benoe77 válasza pzs0707 (#18) üzenetére


Benoe77
őstag

Jelenleg, ha a driverek után felteszed a legujabb SVN változatot: [link], majd a SAF kodekcsomagot: [link] akkor mennie kell mindennek DXVA támogatással, felirattal.

Az .m2ts -lejátszáshoz be kell írni az .m2ts kiterjesztést a Video beállítások extension pontjába.

(#20) pzs0707 válasza Benoe77 (#19) üzenetére


pzs0707
csendes tag

köszönöm!
kipróbálom és jelentkezem!
pzs

(#21) pzs0707


pzs0707
csendes tag

Még egy dolgot akartam kérdezni:

a hdmi kábellel összekötöm a gépet monitorral tv-vel az eredmény egy középre igazított kép.
oldal és alul felül fekete vékony sáv?
mi okazhatja?

üdv
pzs

(#22) Benoe77 válasza pzs0707 (#21) üzenetére


Benoe77
őstag

ATI Control centerben kell a méretezési beállításoknál a csúszkát teljesen jobbra állítani.
(Overscan)

(#23) pzs0707 válasza Benoe77 (#22) üzenetére


pzs0707
csendes tag

KÖSZÖNÖM!!! - a képernyő probléma megoldva!
a MP-t telepítettem, az m2ts jól megy de sajnos a mkv szaggat. biztos codec gond.
a cedec beállításoknál kérnék még segítséget:)
üdv

(#24) shift+ő


shift+ő
senior tag

Az XBMC-t próbáltátok már?

Én is hasonlón gondolkodtam, de inkább ION fele indultam, aztán a múlt héten rám mosolygott a szerencse. Találtam itt a pH!-n egy ACER 5536G-t törött kijelzővel, 48E ft-ért. 5 perc alatt lebontottam róla a kijelzőt, és indulhatott a használat.
Minden nagyon frankón megy rajta, fogyasztása 15-30W között mozog, csendes. Kapott egy Win7-et és egy XBMC-t ezekkel már remek kis HTPC-vé vált. Szerencsére a csatlakozók elosztása is jó, mert a bal odalon, ami most hátra került, van a táp, HDMI, LAN, 2X USB. A jobb oldalon 2X USB, DVD -RW és egy modem csati, amit majd be foltozok. Másik átalakítandó, dolog a bekapcsoló gomb, mert sajnos az a bal oldalra esik, a terv szerit egy mikrókapcsolót ráforrasztok a bekapcsoló gomb megfelelő lábaihoz, és kivezetem előre.

Igaz, hogy a fogyasztása több mint az atomos cuccoknak, de teljesítménye nem kényszerít kompromisszumokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.