Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Pkc83


Pkc83
őstag

Az Intelnél ugyanaz van csak picit sokkal drágábban!

(#502) Albigator


Albigator
őstag

Ahogy látom VGA fronton nem robbantott valami nagyot az AMD és le is vannak maradva a konkurenciától. Mondom ezt úgy h inkább "vörös szimpatizáns" vagyok, legalábbis proci téren egyértelműen. AMD-s kártyám még nem is volt de nem azért mert eddig direkt távol tartottam magam tőlük hanem mert régebben nem étrtettem hozzá egyáltalán így más gondolta ki és rakta össze a teljes konfigot, legútóbb pedig mikor 2 kiszemeltem volt a 2 gyártótól egy árkategóriában (RX 580 és GTX 1060 6GB) pont a zöld termékek voltak nagy akcióban az egyik boltnál így hát nem AMD-t vettem.

Ha már a fogyasztás téma is előjött. Sokakat tényleg nem érdekel mennyit eszik a VGA (vagy akár Proci, ott inkább a hűtés tervezése miatt fontos) ahogy engem se de nem feltétlen ez a kérdés. Milyen táp elég hozzá tuti.
Ami pl nekem van nem egy csúcs táp (FSP Hydro 600W 80+ Bronz) elég hangos is játék közben pedig a kártya max 120wattot lapátol be 6 pinről (a proci még kevesebbet ugyebár - max 105w avg 50-62W). Ha mondjuk később váltanék, akkor ott egy alternatíva a 2070 személyében mondjuk 175W - 185W-al ami 8 pines csatit igényel. A gyártói 550W-os tápot javasol.
Ezzel szemben pl az RX 5700 XT (kommentek között azt olvastam a 2070-hez lesz közel tudásban) 225w és már 6+8 pinről van szó, az már a 2080 éhségéhez hasonlítható ami 215-225W és szintén 6+8 pines táp csatival rendelkezik. Itt már az ajánlás 650W-os táp.
Na szóval én a 600W-os tápommal h bevállalnék-e egy 2080/5700XT-t nem kérdés, max még hangosabb lenne venti, de aki mittomén 500-550-es gagyibb táppal rendelkezik nem fog valószínűleg.
Ezt a dolgot vajon jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#503) DraXoN válasza awexco (#500) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

amdnél ami volt pénz korábban csak a zen-re jutott vga (GCN) csak "foltozásra" komolyabb fejlesztésre, átdolgozásra nem volt pénz.

most, hogy jobban megy ott van pénz VGA fejlesztésre is.. de a profitból látszik, hogy el is költik a bevételt.. mondjuk a bányászláz jól jött, lehet ha az nincs, akkor a NAVI most se jelenne még meg.

Intelnél pénz van, mérnököt drágán tudnak venni, de időt sehogy se tudnak pénzért venni. Márpedig rengeteg idő kell a fejlesztésekhez.
írtam (talán máshol), hogy több stepping is létezik a 9xxx és 8xxx cpukból is, és mindegyik esetében az újabb steppingek több hibát javítanak hardveresen mint a korábbiak (így talán kevesebbet "lassul" tőle) ... mondjuk ez egy érdekes dolgot okozna.. lehet generáción belüli sebességeltérés pár százalék egyes esetekben? 8xxx ek esetében 3 generációt is meglehetne így vizsgálni ... az elsőt ami még a "botrány előtti".. majd jött egy 2. változat kb. a 9xxx megjelenésekor és nemrég egy 3. változatuk (pontosabban valamikor idén tél végén, tavasszal)... azt lehet kb. hibahatáron belül lenne az eredmény.. csak amíg az egyiken kikapcsolható a másikon nem...

intel az anyagi lehetőségei miatt meg tudja tenni (amdvel ellentétben), hogy akár egyszerre több architektúrát fejleszt párhuzamosan és a végén az első tesztek után tartja meg a jobbikat (bár kb. felesleges pénzkidobás lenne, lehet tervezni többet, de úgy is látszik az előnye egyik-másiknak mielőtt már lekerül a tervezőasztalról).. de a jelenlegi intel cpu park fejlesztése sokkal drágább intelnek mint az amdnek. bár részben modulos a felépítés szilíciumon belül a mesh architektúránál (nem véletlenül), de akkor is több chipméretet tervez az intel velük (a sokmagosok hatalmasok).. kérdéses a ringbusz jövője is, sok mag esetén nem valószínű, hogy jól skálázódna.. talán még 10 vagy 12 magot ki tud hozni belőle, de onnantól nem tűnik túl hatékonynak. A mesh meg egyértelműen nem elég hatékony a IF-el szemben (bár egyes tesztek alapján energia-hatékonyabb).. a mesh-se támogat chippen kívüli összekötést (a jelenlegi változata), illetve korlátozottabb, hogy miket lehet vele összekapcsolni, míg IF-be GPU is bekapcsolható, vagy gyorsítótár, vagy egyéb egység aminek vezérlőt adnak, mind ezt akár egy lapkán kívül (és ez a nagy fegyverténye az IF-nek)..
egyértelműen hátrány jelenleg az intelnek, hogy nem elég rugalmas a palettája, a monolitikus chippek fejlesztési ideje többszörös, és több mérnök és "minta példány" legyártása kellhet a végleges termék előtt, mert minden variációval "újra kell kezdeni" a gyártási finomhangolást ... míg Ryzen, Epic, TR, NAVI (van benne IF vezérlő, egyenlőre "kis körben" elérhető ilyen modell, bár pletyka szinten az már a VEGA-ban is volt) esetében esetenként csak "pakolni kell"..
és a NAVI-t miért mondják emiatt zen1-hez hasonlónak? mert az összeköttetés az annál hasonlatos módszerre hasonlít jelenleg... azaz még nem külön chippek, hanem minden chippben benne van minden, és csak arra használják az IF-et, hogy 2 (vagy akár több?) GPU-t összekössenek.

na ez hosszú és talán túl sok minden érint az írás, de remélem érthető és sikerül kihámozni... (nem akartam és nem kellett volna belemennem ennyi mindenbe, de a téma soktényezős, ez még a felszín se).

röviden csak az inteles részre felelve:
intelnél pénz van, azért vehet mérnököket, fejleszthet akár párhuzamosan, de időt nem tud venni, nem tudja a fejlesztési procedúrákat "levágni" pénzel, így nem sokkal tud gyorsabban megjelenni egy-egy termék akkor se ha 3x-4x annyi pénz pumpálna a projektbe (az is korlátozott, hogy hány mérnök tud eredményesen együtt dolgozni egy-egy részfolyamaton).
de mivel vélhetőleg új architektúrán dolgozik az intel (és asztali Ice Lake törölve lett), így az a fejlesztés kezdetétől legalább 4-5 év (kevesebb nem lehet ha nem tud átemelni "részeket").
Zen-re mondja amd, hogy teljesen új, de látszik rajta, hogy azért pár részt FX-ből(vagy utódaiból) emeltek át ami jól volt (pl. cache kezelés azon módja a mi a működésért felelt, így nem is szenvedett attól amitől az intel szenved, és ezért volt azonos spectre érintettség a zen és bulldozer(és leszármazottai) között).. de intelnél ezen részeket is újra kell tervezni (alapjaiban)...
és ha csak akkor kezdték el a fejlesztés amikor megjelent a zen1, akkor meg is lenne a 4-5 év...
sapphire rapids azt hiszem ezen a néven fut az érkező "fejlesztés". arról is írhatnék egy-két dolgot, de tényleg nem teszem már...

Albigator:
függ a táp "minőségétől", ha minőségi a táp még egy 450W-os is elbírhatja 2600X mellett (lehet a 400W is elég akkor) ...
de sok (sőt rengeteg) a rossz minőségű táp a piacon, amire ráírnak több száz W teljesítményt ... az adattáblát megnézve meg kiderül, hogy "kombinált" és/vagy nem 12V-ra hanem 5V-ra vonatkozik (amin a terhelés marginális).. és sokban nincs életképes védelem, vagy névlegesen se bírják a ráírt teljesítményt...
így a gyártók inkább "túlajánlják" a minimumot.. abban talán hozzák a felét a névleges ráírt adatnak (bár a kínai tápokat nem szabad alábecsülni)..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#504) Ragnar_ válasza DraXoN (#499) üzenetére


Ragnar_
addikt

Azt mondják a Zen2 elég brutál memória OC-t bír, annak lehet, hogy lesz még jelentősége mire kijön a 7nm-es Intel, esetleg a DDR5 is adhat még egy kis boostot a Zen3/4-nek akár, ha jól skálázódik a teljesítmény a ramfrekvenciával. Jelenlegi Coffee Lake Inteleknek, ha jól tudom játékokban pl. gyakorlatilag mindegy, hogy 2666, vagy 3600Mhzes Rammal hajtják. Persze tesztek a Zen2-ről még kb. 3 hét.

A legutóbbi videok szerint a nextgen XboX és a PS5 is hardveres RT gyorsítást kap majd AMD GPU val, így nem hinném, hogy az asztali szegmens ennek ellenére RT támogatás nélkül marad majd, és igazából kezd bővülni az RTX támogatott játékok sora is, szóval szerintem hamarosan megjelenik a RT az AMD-nél is, valamikor a nextgen konzolok startja után szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#505) awexco válasza DraXoN (#503) üzenetére


awexco
őstag

Mit lehet tudni a saphire rapids-ról ?

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#506) Chaser válasza turbokappa (#494) üzenetére


Chaser
titán

( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#507) Krend válasza Albigator (#502) üzenetére


Krend
csendes tag

Az én 650 gold tápommal valószínűleg nem lenne zaj probléma, bár nálam a mostani kártya úgyis hangosabb mindennél.

Viszont ilyen árban nem vennék kártyát, főleg miután a jó magyar kereskedők rátesznek 40%ot az adók után.

[ Szerkesztve ]

R5 2600x, R9 290

(#508) turbokappa válasza Yutani (#495) üzenetére


turbokappa
senior tag

A céges pck-ben elvétve volt amd. Nálunk kizárólag intel van, az hogy alakul a jövő azt majd a vezetés eldönti.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#509) Csapoati válasza Albigator (#502) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A 160 wattot fogyasztó (1 db 8 pines) GTX 1070-emhez elég egy Corsair CX 430-as táp is, szóval még az 550-esnek is simán kell bírnia a Navit.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#510) Ragnar_ válasza awexco (#505) üzenetére


Ragnar_
addikt

Egyelőre annyit lehet tudni, hogy Intel 7nm >>>>> bármi 5nm ;]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#511) Petykemano válasza Ragnar_ (#510) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezt honnan lehet tudni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#512) awexco válasza Krend (#507) üzenetére


awexco
őstag

El kéne már felejteni ezt a rabló árrés elmélet . Stagnáló piac esetén 1 számjegyű árrésekrôl beszélhetünk . Volt mikor egy cég 1,5 , 2,5% árréssel adott el procit . Webáruházról beszélünk .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#513) Kansas válasza Petykemano (#511) üzenetére


Kansas
addikt

Kék szemüvegekre gravírozzák, illetve kék színű jósgömbökre is, közvetlenül a gyári szám mellé.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#514) Kansas válasza awexco (#512) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem anno egy fizikai bolttal bíró laptopkereskedő cégnél mondták már jó 10 éve, hogy náluk azért nem lehet kártyával fizetni, mert elvinné a profitjuk jó részét a kártyás fizetés jutaléka(OK, nyilván szódával az ilyen magyarázatokat :) ).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#515) awexco válasza Kansas (#514) üzenetére


awexco
őstag

Kiskerbe nekem is rémlik , h 1,5 - 2 % ot akart az OTP lehúzni a kártyás fizu után ... rablás volt .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#516) awexco válasza Kansas (#514) üzenetére


awexco
őstag

Nem kamuztak neked ... A laptop piac 2-3 nagyobb nagyker kezében van .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#517) Krend válasza awexco (#512) üzenetére


Krend
csendes tag

Ha ez igaz, akkor hogy jönnek ki a fertelmes árak?
Feltételezve, hogy nem a nyakukon maradt valami régebbről, amit olcsóbban kellett kiszórniuk.

Valami extra adó a nagyker/kiskeren, ami csak nálunk van?

R5 2600x, R9 290

(#518) Kansas válasza Krend (#517) üzenetére


Kansas
addikt

Szállítás, vám, raktározás, kis tétel miatt volume discount hiánya, 27% ÁFA... ilyesmi.
Plusz persze nagyker és kisker árrés.

Alza árakon látszik, mennyit jelent csak a volumen, és akkor ők még sehol nincsenek egy 60-80 milliós országban működő nagykerhez képest, nem hogy az USA-hoz...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#519) awexco válasza Krend (#517) üzenetére


awexco
őstag

Notebook téren a 2-3 nagyker valszeg magas árréssel dolgozik . Mondanék mást de bizonyíték hiányában a fantáziádra bízom . A tőlük vásárlók 2-3% al dolgoznak . Komponens terén túl kicsi ország vagyunk . De a szürke inport kombinálva a készlet mentesen dolgozó webáruházakal együttesen együtt 1 számjegyű árrést tesz ki . A túl magas árréssel dolgozó kicsi cégek folyamatosan hullanak ki . Ha van verseny több forrás akkor javulnak az árak . Árvíz , winyó árak ... volt mikor egy héten át kb 10-15% al lettek a készletek emelve maponta . De a beszerzési árak is durván emelkedtek .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.