Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) - = Zk = - válasza TTomax (#52) üzenetére


- = Zk = -
félisten

2070-et 1440p ultra gamingre?! well.. hm.. pont ezért vettem inkább a 2080-at...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#253) Interceptor válasza - = Zk = - (#251) üzenetére


Interceptor
addikt

Menyi a két kártya között a különbség átlag? 15%? Nem tudom megéri e felárat, sőt továbbmegyek mindkettő túlárazott. Bár az tény, hogy szükség lenne a 2070/2080 teljesítményére itt ott, főleg nagyobb felbontásokon. A 4k-t már ki se merem mondani, bár a dota 2-őt 4k tolom 6gb-os 1060-al, azzal is már kiakasztja a 60fps-t kimaxolt grafikán :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#257) #04430080


#04430080
törölt tag

Ahhoz képest, hogy sokak szerint szóra sem érdemes a VGA, elég sok itt a komment :))

(#258) qad válasza arn (#69) üzenetére


qad
senior tag

Igen, igen és igen! Valaki végre azt írta le amire én is gondolok itt savanyú képpel nézegetve és olvasgatva az amd híreket. Mi a faszért pénzéheskednek az idióták ahelyett hogy a piacot tarolnák le. A kutya sem hallott az amd-ről, legalábbis a steam játékosok csak 18%-a rendelkezik amd processzoros pc-vel. Ebben benne van a zen és a zen + csodálatos intel alázó teljesítménye is. Most amikor tényleg alá pörkölhetnek/nének az intelnek a csúcs procijuk 240 000 Ft körül alakul. Hát nem tudom, de már rájuk férne egy pénzügyi igazgató csere is. A helyükben én beáldoznám a legjobb procit hiába 16 magos vagy 64 magos annyiért adnám mint a csúcs intelt, és a többi proci árát is ehhez igazítanám. Ezek után boldog-boldogtalan amd procis konfigot venne, 18% helyett lehetne mondjuk 50% részesedésük is és akkor már ugrálhatnának az árakkal a kövi procijuknál, főleg ha addigra sem szedi magát össze az intel a 10nm-es gyártásnál. Addig viszont mi a faszt akarnak?

(#259) Chaser válasza schawo (#250) üzenetére


Chaser
titán

komolyan 500w-ot bezabál?
végre hozhatnának már erre a szegmensre is, meg kb mindenhová és globálisa olyan rendelkezéseket, h x teljesítményhez maximum y energia felvétel járhat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#260) #04430080 válasza qad (#258) üzenetére


#04430080
törölt tag

Most akarok procit cserélni. i7 3770k -m van, amit anno 330 euróért vettem. Most egy Ryzen 2700 -at néztem ki, 230 euró, kapok hozzá egy használható hűtőt meg 2 játékot. Dupla magszámot kapok fele annyiért. Nekem ez elég.

(#261) Chaser válasza qad (#258) üzenetére


Chaser
titán

valószínűleg az említett pénzügyi igazgató tud arról, h a desktop cpu vonal csak egy szelet a tortából:)
igazi pénz a servereknél van, most "ért meg" annyira zenes történet, h komolyabb gyártók is rendeléseket adnak le az amd-nek server cpu-ra
én nagyon elégedett lennék amd részvényesként, ha a steames felhasználók 18%-a amd cpu-t használ, miközben az amd az intelnél nagyságrendileg 20x kisebb cég, itt minden egyes kis százalék sokat számít amd szempontjából, és meglepne, ha idővel ez a szám is nem emelkedne
egy külön szelet a konzol is, eddig "apróért" csinálták az xbox hw-eket - cpu+vga -, most már nem, talán ma volt cikk, h az ms "felvállalta" az amd-t hivatalos partnerként, a sonynak is ők csinálják a ps hw-t
és ott a notebbok szegmens, valószínűleg nem tévedek nagyot, ha már régen több a notebok eladás száma, mint a desktopoké, ott még érződik az intel marketing, de egyre több amd megoldású notebook is van és lesz, üzleti gépeknél is kezdenek szállingózni
szóval a matek annál kicsit bonyolultabb, mint ahogy te azt gondolod
aki meg váltani akar 2000-es szériáról és sokallja...tud venni intelt ( : az új vásárlók pedig tudnak dönteni zen/2 közt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#262) Dragon3000 válasza qad (#258) üzenetére


Dragon3000
veterán

A steam meg társait soha nem tartottam valósnak, ha csak azt nézem, hogy nálam az ilyen kliensek csak akkor mennek, ha ép használom is és lassan fél éve van ryzenem, de egy statisztikában se vettem még részt, mert amikor ezek készülnek, pont nem futot a kliens, de előtte az inteles gépeimmel is így voltam több év alatt, ha 3x vettem benne részt, mert ügye rá is kérdez erre. Vajon hányan lehetnek így és most mindegy a gép összeállítás.
Amúgy nem értem, hogy miért is lenne jelenleg drága az új széria:
Ryzen 1000, Ryzen 3000 nem igazán látom ezen két kép alapján az amd-s pénzéheskedést.

[ Szerkesztve ]

(#263) Abu85 válasza Raymond (#203) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azon kívül, hogy ismét megmondtad a magadét (no comment :)) ), konkrét bizonyítékot tudsz-e rá hozni, hogy ők ezt így csinálták? Gondolok itt valami kiszivárgott beszélgetésre, stb. Ez lenne igazából a lényeg, nem egy kósza elmélet arról, amiből soha semmit nem láttál, de pökhendien, egyelőre bizonyíték nélkül jól odamondod a magadét. ;)

De persze én égetem magam, ez volt a csúcs... :C

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#264) #04430080 válasza Abu85 (#263) üzenetére


#04430080
törölt tag

Olcsóbb Radeonokról nincsen hír? 200-250 dolcsi körül.

(#265) Raymond válasza Abu85 (#263) üzenetére


Raymond
félisten

"...konkrét bizonyítékot tudsz-e rá hozni, hogy ők ezt így csinálták? Gondolok itt valami kiszivárgott beszélgetésre, stb."

Egyebkent minden rendben? :F

"Ez lenne igazából a lényeg, nem egy kósza elmélet arról, amiből soha semmit nem láttál.."

Bizonyitek nelkul? Kosza elmelet? Ember... :(

"De persze én égetem magam"

Igen, egeted. Meg mindig es ugy nez ki nem is veszed eszre.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#268) gbors


gbors
nagyúr

Egyre szomorkásabbak ezek az AMD-s VGA-launchok. Úgy fest, hogy 3 évvel később, 40%-kal több tranzisztorból, másféllel lépcsővel kisebb csíkszélességen, de mégis 30%-kal több fogyasztással sikerül megverni a GTX 1080-at. Brutális ez a technológiai lemaradás :(
És ráadásul most még az ár / teljesítménynek sem lehet örülni, mint anno a Polaris esetében. De majd a következő... :U

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#269) vhunor válasza gianni85 (#43) üzenetére


vhunor
őstag

Ha van itx-es rtx 2060, vegyél egyet, vedd le a GPU feszt 0,93v körülre, aztán ott a vega 56 teljesítmény 120-130 wattbol.

(#270) Kansas válasza gbors (#268) üzenetére


Kansas
addikt

Nézőpont kérdése... nekem a RX480-am helyére pont jó lesz FHD/FQHD-ra, ha akár csak hozza a 2070 teljesítményét. Tud pár ügyes trükköt, és nem bukom a FreeSync-et.

Azért a független teszteket még megvárom...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#271) arn válasza #04430080 (#264) üzenetére


arn
félisten

manapsag ez az olcsobb :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#272) TTomax válasza Kansas (#270) üzenetére


TTomax
nagyúr

Aha csak hát még véletlen sem annyiba fog kerülni mint a 480ad anno...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#273) #04430080 válasza arn (#271) üzenetére


#04430080
törölt tag

Be is sz@rok akkor :DDD

(#274) do3om válasza #04430080 (#264) üzenetére


do3om
addikt

Persze aztán meg mindjárt 1080 teljesítményt is akarsz hozzá 120W fogyasztással.
;] ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#275) Kansas válasza TTomax (#272) üzenetére


Kansas
addikt

A 2070 se annyiba kerülne... azért a 90e-ért most 1660-at kapni kb.(ipon-ra pislantottam rá) - ami alig tud többet az RX480OC-nál - esetleg kicsit többért 1660Ti-t vagy V56-ot.
Már az átlag 2060 is 120e körül van, ami kb. a sima RX5700 kezdőára lehet, ha EUR-ban számolom a listaárat.

2070-ből ugyanott a legolcsóbb ~160e, annál a RX5700XT se lesz többért...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#276) sb válasza gbors (#268) üzenetére


sb
veterán

De legalább a compute menni fog... csak nincs mire.
Meg ott a 1TB/s sávszélesség... vagy az is elmaradt?

Viszont alulfeszelni ezt is biztos jól lehet majd. Órajelekben úgy látom nagy gap nincs, biztos lejjebb lesz a sweet spot. Fogyasztásban legalábbis, mert így meg azért árban is lejjebb kéne legyen.

Nem igazán látom én sem az átütő koncepcionális váltást, úgy sem, hogy már egy generáció óta a konzolokban is ez virít.

(#277) Televan74 válasza Kansas (#275) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem érted! Az AMD drága,sokat fogyaszt és nincs benne RT. Jó lenne ha 2x ennyi fps lenne benne és fele annyiba kerülne. :)) ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#278) leviske


leviske
veterán

Nem tudom nem észrevenni, hogy ez a GPU végül nem 2TB/s memória sávszélességet kapott.

Mindenesetre frankó megoldásoknak tűnnek. Az kicsit fájó, hogy nem a 2060 alá lőtték a kisebbik modell árát. Így már elmondható, hogy 3 éve nem kínálnak hivatalosan a GTX1070 teljesítménye körül értelmes áron terméket. A RX590 elismerésre méltó próbálkozás volt, de mostanra elég hülyén mutat a piacon.

(#279) Chaser válasza Kansas (#275) üzenetére


Chaser
titán

amikor én néztem pár hete, 75-ért lehetett lőni beugró 1660-at, ti-t meg 80-ért, de volt 87-.ért is, nyilván nem msi gaming, csak sima alap használható vga-k, pl gw beugró modellek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#280) TTomax válasza Kansas (#275) üzenetére


TTomax
nagyúr

Várjunk csak egy picit,pontosítsunk melyiket is akarod te venni? Az XT-t?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#281) Kansas válasza leviske (#278) üzenetére


Kansas
addikt

"Az kicsit fájó, hogy nem a 2060 alá lőtték a kisebbik modell árát." Nem alá, kb pont ugyanoda.

Egyébként ha az XT tényleg 5-10%-kal tud többet a 2070-nél, akkor a sima se lesz a 2060 alatt tudásban sem...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#282) Kansas válasza TTomax (#280) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, az XT-t. Amire nekem kell, arra még évekig jó lesz. Se az RT, se a 4K nem hat meg különösebben.
Miért, olyan meglepő?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#283) gbors válasza Kansas (#270) üzenetére


gbors
nagyúr

Persze. Nem azt írtam, hogy senkinek nem lesz jó a kártya - csak éppen mass appealje nincs.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#284) Kansas válasza gbors (#283) üzenetére


Kansas
addikt

A fogyasztáson kívül mégis miben rosszabb pl. az XT pl. egy 2070-nél(vagy a sima egy 2060-nál, esetleg 1660Ti-nél)? Kb annyi mass appeal-je lesz, mint annak, kivéve az elvakult NV szimpatizánsok körében.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#285) TTomax válasza Kansas (#282) üzenetére


TTomax
nagyúr

Aha,értem csak hát az igen messze van árban az anno vásárolt 480adtól,és attól nem lesz jó ára mert a 2070 is drága.Ha customot akarsz csak jelezném hogy úgy augusztus végén szeptember elején nyugodtan vehetsz olyan 170-200K között,karácsonyra talán beáll az ára.Nem lesz olyan hosszú életű mint ahogy most te azt gondolod,pont annyira fogja bírni mint az a 480amit anno vettél.Persze te ezt most nem igy gondolod,de kb olyan másfél két év múlva visszatérünk erre ha pc vonalon maradsz mert addigra ismét vga után fogsz nézni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#286) TTomax válasza Kansas (#284) üzenetére


TTomax
nagyúr

PL abban,hogy azt már bö 8hónapja élvezhetnéd....nem akarod elhinni ezt látom,de ez nem azért írjuk mert mindenkin zöld szemüveg van,hanem azért mert 2020ra elavult lesz több okból is,és az bizony nincs túl messze.A turingnak jól fog kijönni,2év felett lesz,de a Navinak nem.

Nekem mindegy mindenki azt csinál a pénzével amit akar,csak hát a Vega 64 sincs igen messze egy 2070töl,jóval olcsóbban két éve a piacon....persze lehet itt hivatkozni hogy a 2080,csak hát az a legértelmetlenebb vga a turingokból....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#287) schawo válasza Kansas (#270) üzenetére


schawo
titán

Már a freesync sincs, mint AMD előny. Nvidián is éppúgy működik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#288) Televan74 válasza schawo (#287) üzenetére


Televan74
nagyúr

De nincs Chill! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#289) b. válasza Televan74 (#288) üzenetére


b.
félisten

Az mire kellene egy Nv kártyához?
Ideális fogyasztással ideális teljesítménnyel megy automatikusan.
Nekem még OC-n kívül soha nem kellett bűvészkednem se a fogyasztással se, profilokkal semmivel.

Kansas:

Szinte az össze freesync monitoron megy.
Amiről te beszélsz az a Gsync ami kicsit szigorúbb követelményeket állít.
60 Hz-s FHD a monitorod ami necces. ahhoz eleve overkill egy 2070 teljesítményű kártya.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#290) Kansas válasza schawo (#287) üzenetére


Kansas
addikt

Aha, vagy 20 monitoron... az enyém nincs(sincs) köztük.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#291) Csapoati válasza Kansas (#290) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nagyon sok monitoron megy hiba nélkül, amik nem szerepelnek amúgy a hivatalos listában.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#292) #04430080 válasza do3om (#274) üzenetére


#04430080
törölt tag

Elég egy Vega56 teljesítmény is.

(#293) leviske válasza Kansas (#281) üzenetére


leviske
veterán

Láttunk már az AMD-től merészet lépni. Anno a HD4850 akkora pofont adott az nVidianak, amiből csak több évvel később jött ki teljesen. Az AMD pedig egy olyan hírnevet szerzett magának, amivel az RTG túlélte az utóbbi ~5 évet.

Ráadásul itt még csak azt se kérte senki, hogy $199-ra árazza a kisebbiket, csak mondjuk $330-ra, amivel nyugdíjazható lenne a Polaris10. Közel $400-ért sokszor csak alig megverni a RTX2060-at szerintem nem túl nagy teljesítmény.

szerk: elnézést, nem lett kattintható a kép

[ Szerkesztve ]

(#294) Televan74 válasza b. (#289) üzenetére


Televan74
nagyúr

AMD -hez kell, én szeretem használni,bár először nem nagyon értettem hogy is működik. Hiányzott is mikor az RTX2060 -as kártyát használtam.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#295) Kansas válasza TTomax (#285) üzenetére


Kansas
addikt

Lassan 3 éve(34 hónapja) használom a RX480-am, és most sem kényszer miatt váltok...
Szerintem ennyit simán kibír majd a RX5700XT is, de inkább többet. Ismétlem, RT nem mozgat meg, 4K-ra se mostanság váltok(1440p upgrade is csak jövőre van beütemezve, addig FHD), VR se izgat különösebben, mitől avulna el a Radeon jobban mint egy 2070?

Az ár jóslatoddal se értek egyet, mitől kerülne 40-50e-vel többe a custom?

Egyébként tulajdonképpen mi fáj? Hogy a csúcs alatt eggyel már az AMD is ugyanazt az ár/teljesítményt tudja, mint az NV?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#296) lezso6 válasza b. (#289) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Chill csökkenti a késleltetést is. És az adott NV kártya még kevesebbet fogyasztana.

Az ideális fogyasztás meg teljesítmény amúgy az a 0 wattból végtelen FPS. Ilyet nem tud az NV. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#297) Kansas válasza b. (#289) üzenetére


Kansas
addikt

A 20 monitoron se Gsync megy, nincs benne a hardver, hanem FreeSync alapon VESA AdaptiveSync.

Az én monitorom 72Hz-s, bármiféle mod nélkül, bár most kaptam tippet rá, hogy tudnám 48-72Hz-ről 37-75Hz-re "tuningolni" a FreeSync-et, a hét végén tán ki is próbálom.

A 2070-szintű kártya nem is ehhez a monitorhoz kell feltétlenül, hanem ehhez, itt már erősen kevés lenne az RX480.

Az RX5700XT-ből pedig a Sapphire Nitro verzióra várok, remélem az is jön augusztusban.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#298) janeszgol válasza -FreaK- (#56) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem igazad van. Tényleg Manbal stílusa ez. A töméntelen fikázásra sem reagál, semmire se. A sértegetés elmegy mellette. Ez csak ő lehet.

(#299) schawo válasza lezso6 (#296) üzenetére


schawo
titán

Nvidiánál RT framerate limiter van, ami ugyanúgy csökkenti az input lagot és a fogyasztást. Ugyanazt csinálja, mint a chill.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#300) TTomax válasza Kansas (#295) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem nem fáj semmi,de maradjunk a tényeknél 449 dolcsi az 449font (aka 500euro,mert ugye az MSRP az USA ár netto) ami a bloweres,erre jön az 50-100font custom sarc meg egy kis magyar különadó.Olyan simán lesz 180K a jobb custom XT mint a sicc,nem tudom te mire számolsz de jól el vagy tévedve már ne haragudj,vagy te azt gondoltad custom XT kapsz majd szeptemberben 130ért?Senki nem mondta hogy a navi jobban fogna avulni mint a 2070 csak TE de már harmadjára,és azért mert nem érted amit irtam.500euroért a 2070 már 8hónapja a gépedben tudhatnád,és mire következő konzol gen jön két év felett lenne a lifetime,ami hónapokra lebontva sokkal kisebb bukás mint most egy navi.

És akkor most hagyjuk rá ezt a beszélgetést,mert az ilyen hozzászólások hogy "mi fáj" meg hasonlóak rendkívül méltánytalan és színvonalon aluli,majd két hónap múlva amikor lesz kinn custom XT,és nem 130-ért örömmel olvasnák egy "mea culpa-t".Söt már akkor is jöhet ha 130ért alap se lesz bloweresböl nem hogy XT.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.