Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Hát itt azért még fejlődni kell, hogy esélyük legyen az nvidia ellen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) lemusz


lemusz
addikt

Mint főleg esportos játékokkal játszó személy az a latency csökkentős dolog elég érdekesen hangzik, 20-30ms különbség már pont annyi amit minden értelmesebb játékos (ki-ki csak a jobb napjain) már érzékelni is tud. Kíváncsi vagyok mennyi igaz a számokból. Navi egyébként nem tűnik akkora dobásnak, mint a ryzen. Nagyon várós már az a 7/7 a független tesztjeivel.

(#3) rambustibi


rambustibi
őstag

:D :DDD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#4) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

A 32szálas cpu-n kívül...nem volt meglepetés,1 darab vga három verziója és pár feature a driverbōl
RT, freesync terjeszkedés a tv piacon, future of gaming? Valami érdekes

Life, Uh, Finds A Way

(#5) paprobert


paprobert
senior tag

Ezek alapján ár/érték arányban csak a kötelezőt hozza.

Összességében ez a valódi Polaris utód.
Kis szilícium, szénnéhúzva, relatíve nagy fogyasztással.

Csak árban már nem akar népkártya lenni. Mintha az AMD abban bízna, hogy a Zen2 miatt felértékelődött brand majd eladja ezeket a VGA-kat.

Meh.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#6) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Egy integrált navi zúzna egy jó procival.

(#7) awexco válasza BazsiBazsi (#6) üzenetére


awexco
őstag

Méretre akkora mint egy zen2 kocka kb .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#8) Z10N válasza paprobert (#5) üzenetére


Z10N
veterán

Nem. Polaris utod akkor lenne, ha olyan arsavba erkezett volna. Ez Vega utod, mikozben V56/64-t mar olcsobban kapni. Konkretan van custom hutos V56 $269-ert. Bearaztak a 2060/2070 melle, amik kapnak majd egy ar vagast es lehet a super verziok is jonnek. Ez igy a kotelezot sem fogja hozni. Ez az arazas mar most el van b@szva. Az 5600/XT ezekutan 1660/Ti szinten lesz. Az ar ertek arany szepen lassan romlik, kiveve ebay-n.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#9) Z10N


Z10N
veterán

Mas tema. Most akkor ez a 256 Texture Units mi lenne? Mert ugye logikusan a tablazatban mas TMU ertek van.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#10) awexco válasza Z10N (#8) üzenetére


awexco
őstag

Nagyon úgy fest , h mindenki nagyobb előrelépést várt . Lehet , h sokmindent átdolgoztak , de jelenleg ez egy poláris 2 nek tűnik . Az árazás el van baszva . Ilyen árakkal csak további piacokat veszthetnek . A jelenlegi hw fejlesztési tempó kevés ahhoz , hogy ledolgozzák az nvidiával szemben a hátrányukat . Csak bizakodni tudok , hogy a termék fizikailag is időben megjelenik a boltok polcain . A software-es részleg hozza a minőséget arra nincs panasz .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#13) awexco válasza runingman (#11) üzenetére


awexco
őstag

A Tsmc proci szinten vállalható . De vga szinten elég gyenge de ez lehet az AMD sára is a botle neck-es átnevezett gcn-el. Elvileg az Intel féle 10 nano a konkurensek 7nano-jával lenne partiban elvileg . Nagyon nem mind1 , hogy a technológia határai szerint gyártod a procit . Vagy elérhetetlen célokon görcsölsz . Sokan keveselték , h az Amd 4,3 ról 4,6 ra ugrott . Könnyebb kis lépésekben sokmindent picit javítani mert jobban gyártható és kevesebb munkát is igényel . AMD abszolúte arra ment rá , hogy minél kisebb chippekből minél jobb kihozatallal minél többet keressen . Lehet ha mondjuk 20% al nagyobb a proci chipletének mérete akkor pl hozható az 5ghz . De milyen magas ára lett volna . Szarabb kihozatal , magasabb gyártási költségek .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14) Cifu


Cifu
nagyúr

Azt kell mondjam, hogy ez így csalódás. Az X570 és az új Ryzen-ek már nem 'gamer', hanem HEDT árszinten mozognak. Persze, megteheti az AMD, amíg az Intel nem fog talpra állni, de ez így messze nem megsüvegelendő dolog, "csak" learatja a babérokat.

A videókártyák egyenesen csalódást keltőek. A felhozott árak nagyjából egybe csengenek az nVidia árcsökkenés pletykához belőtt teljesítményszintekkel. Mondjuk annyit elértek, hogy az nVidia kénytelen ezt az árcsökkentést meglépni, így "legalább" minimális verseny van. Csalódást keltőek a fogyasztási adatok, mert hát az nVidia 12nm-el adott teljesítményt kevesebb fogyasztással valósít meg. Hiába tűnik mentésnek, hogy majd lehet csökkenteni egy egyszerű driverbeállítással a fogyasztást, ez attól még csak kendőzni próbálja a jelek szerint azt, hogy a 7nm ellenére továbbra is katasztrófa rossz az AMD videókártyát fogyasztása.

Az nVidia meg röhög a markába...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) awexco válasza runingman (#11) üzenetére


awexco
őstag

Majd kiderül Tflops /fpsben hogyan bizonyít . Bár az tuti , hogy rtg re ráférne , hogy megduplázzák a hw fejlesztő csapat létszámát .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#16) awexco válasza Cifu (#14) üzenetére


awexco
őstag

Ja . Kihoztak 2 típust ez a nagy generáció válltás ?

Lehet árazás tekintetében hasonló árréssel akarnak dolgozni mint cpu-k esetén . Valakinek feltűnhetne , h folyamatosan piacot veszítenek dvga szegmensben és hamarosan jön Intel is ...

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#17) lezso6 válasza Cifu (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, azért a csodát nem kéne várni. Perf / price arányban úgy néz ki, hogy a Zen 2 kb annyit fog verni a Zen+-ra, mint utóbbi a Zen-re tavaly. Egyébkét azért az szerintem előrlépés, hogy a mostani Zen 2 újból lehozta a HEDT magszámait desktopra. Ugye 2 éve a Zen csinálta ugyanezt. Mire mondanád, hogy nem csalódás? Mert csoda tényleg nincs, procinál hozza amit kell, de azért nem is pofátlanok.

Az új Radeonok viszont tényleg gyengének néznek ki, a találgatós topikban olvasható a véleményem. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) #04430080 válasza lezso6 (#17) üzenetére


#04430080
törölt tag

Miért csalódás az új Radeon? Az 5700XT papíron közel van az RTX2080 -hoz, árban meg 450 vs 700 dolcsi.

[ Szerkesztve ]

(#19) TTomax válasza #04430080 (#18) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert az XT nem a 2080hoz hanem a 2070ez van közel...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20) janeszgol válasza runingman (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

nvidia fanboy detected. Minden topikban nyomod az AMD fikat. Kurvara unalmas mar.
A multkor volt pofad engem le amd fanboyozni, amikor olvasni sem tudsz, aztan azota semmi mast nem latok toled, csak a tomenytelen AMD fikat.

[ Szerkesztve ]

(#21) Gyuri27 válasza TTomax (#19) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az 470-480 dodóról indul.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Csapoati válasza runingman (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ott van a 8 magos 3700X 329 dollárért, 65W-os fogyasztással. Mi is a fail? Mit tud ez ellen felmutatni az Intel és mennyiért?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) TTomax válasza Csapoati (#22) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azért várjuk meg vele,hogy mi másban is lesz az még kevesebb mint egy 3800X.Mert nekem nagyon gyanús az a -40% fogyasztás azonos magszám mellett,papíron valóban nagyon jól néz ki de azért várjuk meg a teszteket,hogy hogyan is sikerült ezt abszolválni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#25) #04430080


#04430080
törölt tag

(#26) Z10N válasza runingman (#12) üzenetére


Z10N
veterán

Minden AMD-s topikba oda kell piszkitanod a trollkodasoddal? Mar tobb topikban is lattam es nagyon unalmas mar. Semmi epitojellegu kritika nincs benne. Az Intel helyzete meg egyertelmu es nem vita kerdese. Ugy viselkedsz, mint valami fizetett intel megmondo huszar. Menj es orulj a tularazott intel procidnak es ne flamelj.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) janeszgol válasza runingman (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Es mitol vagyok amd-s fanboy?
Osszel epitek pc-t, ha lesz anyagim es igenyem (keveset jatszok, meggondolom). Ryzen lesz benne es nV kari (1660/1060 6 GB/1660Ti), az 1650 nem eri meg).

[ Szerkesztve ]

(#28) lezso6 válasza #04430080 (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Olvasd el a linkemet. Röviden: a jelek szerint kb olyan teljesítményt meg fogyasztást hoz 251 mm2-ből 7 nm-en, amit 3 éve tudott már a GTX 1080 314 mm2-ből 16 nm-en. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) koko52 válasza janeszgol (#27) üzenetére


koko52
veterán

Ne bántsátok, Celeronról próbál felkapaszkodni! Lehet behúz egy C2D-t.

Egyébként igaza van, mindenki azt vesz amit akar. Biztosan kiszámolta, hogy több pénzért kevesebbet kap Intelnél ezért azt választja. Szíve joga.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#30) #04430080 válasza lezso6 (#28) üzenetére


#04430080
törölt tag

A lényeg majd kiderül a gyakorlatban. Szerintem a 2070 és 2080 között lesz valahol.

(#31) lezso6 válasza #04430080 (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát ez az én becslésem, az eredményekre kíváncsi leszek.

Mondjuk az AMD saját benchmarkjai szerint a 5700XT az a RTX 2070 szintjét hozza 1440p-ben, ami a számításaimmal nagyjából stimmel. 2070 és 2080 között biztos nem lesz, örüljünk a 2070-nek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) koko52 válasza lezso6 (#31) üzenetére


koko52
veterán

És ha az árát ~130k-ra belőnék na az jó lenne :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#33) adamssss


adamssss
veterán

Ezek a kartyak tamogatjak a ray tracing-et?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#34) TTomax válasza koko52 (#32) üzenetére


TTomax
nagyúr

Esélytelen...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#35) lezso6 válasza koko52 (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sőt, ha ingyen adnák az még jobb lenne. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) Csapoati válasza runingman (#23) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nézd meg a 7 2700-at és számolj rá pár százalékot. Na azzal melyik Intel cpu is van egy árszinten, teljesítményszinten és fogyasztásszinten?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) Alogonomus válasza TTomax (#19) üzenetére


Alogonomus
őstag

Mert az XT nem a 2080hoz hanem a 2070ez van közel...

Valótlant azért ne állíts!
Modell ____________________2070___RX5700__RX5700XT__2080___RX5700XT Anniversary__2080 Founders
Pixel kitöltési sebesség______ 103,7____110,4____121,9____109,4____126,7________________115
Texel kitöltési sebesség______ 233,3____441,6____487,7____314,6____506,9_______________331,2
Számítási teljesítmény (FP16)_ _15______15,9_____19,5_____20,2____20,28________________21,2

Fórum-motor miatt sajnos csak így tudtam táblázatosan mutatni.

Tehát a sima XT számítási teljesítményben is a 2080 nyakán liheg, többiben meg messze le is hagyja. Mindezt még sokkal olcsóbban is teszi.

[ Szerkesztve ]

(#38) green dude válasza adamssss (#33) üzenetére


green dude
tag

Úgy tudom, hogy fizikailag nincsenek rá külön magok. Viszont ha jönnek majd a nagyobb tesók azokban lehet, hogy lesz ray tracing. Az új konzolokban is lesz elvileg, és azok is navik, bár persze custom-ök.

(#39) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem nagyon tetszik a 5700,azt hozza amit vártam remek áron.Olvasom a hozzászólásokat és úgy látszik hogy nem sok embernek lesz Navi kártya a gépében.Nem csalódtam az emberekben.
Processzor vásárlással kivárok egy picit,ott az alaplap árak fognak dönteni, mert elég lenne egy B -s lap is a 3600 -as processzor mellé.Bár még semmi hír a kisebb lapokról.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#40) green dude válasza #04430080 (#30) üzenetére


green dude
tag

Elolvasva amit írtál elkezdtem nézelődni. Kiragadtam a diáról a Ghost Recon Wildlands-et, aztán megnéztem egy Radeon VII tesztet. Kb. azt az fps számot fogja hozni amit a VII (persze ha hihetünk a diáknak). A VII így még jobban értelmetlennek tűnik jatékos szempontból. Az a tippem, hogy ki fogják majd vezetni a piacról. Bár a content creator-ök nem tudom mennyire vásárolják.

[ Szerkesztve ]

(#41) TTomax válasza Alogonomus (#37) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ezzel szemben az AMD az 5700at a 2060 az 5700XT-t a 2070 ellenfelének szánja...hagyjuk a számítási teljesítményeket,mert ezen az alapon a Vega64nek vernie kellene a 1080Ti-t a Radeon VIInek meg a 2080Ti-t a többi meg történelem hogy nagyon nem...

Azon viszont érdemes elgondolkodni,hogy az 570/580/590 utódjai milyen szépen áremelést kaptak.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#42) green dude válasza Televan74 (#39) üzenetére


green dude
tag

Csak kérdezem, hogy biztos megéri leváltani a mostani procidat? Persze ha kártyát cserélsz más lehet a helyzet. Így elnézve a számokat a tippem az, hogy az 1600 és a 3600 között lehet majd vagy 30 %.

(#43) gianni85


gianni85
veterán

Ezek a Navi infók sajnos nem hoztak lázba. Nekem egy 570 utódra fájna a fogam, V56 teljesítménnyel, ~120W TDP mellett, ITX méretben. Nem úgy volt, hogy először a belépő/közép szintre jönnek az új kártyák? Na mindegy, év végéig még kijöhet valami kedvemre való, max ha nem, akkor bezöldülök.

(#44) adamssss válasza green dude (#38) üzenetére


adamssss
veterán

Koszi.
Igen ezert is kerdeztemmert a konzolokban is ez lesz es ott lesz RT. Itt viszont nem emlitik a feature-ok kozott ami gyanus...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45) Noukoum válasza rambustibi (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Feldobtad a napom! :DDD :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#46) TTomax


TTomax
nagyúr

Hm... lockolt biost kapnak a navik...kíváncsi vagyok lesz-e megoldás a tdp limit kitolására,de gyanítom szoftveres nem nagyon.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#47) Paxker315 válasza Alogonomus (#37) üzenetére


Paxker315
addikt

tipp, kókányparaszt megoldás: megcsinálod a táblázatot word-ben v excelben, aztán csak bevágsz egy screenshotot :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#48) schawo


schawo
titán

23 és 35%-kal redukálódhat a funkció bekapcsolásának hatására

És mi az istennek van ennek kikapcsolt változata? Hogy legyen egy lassú állapot? Az mi célt szolgál? Ráadásul gyárilag kikapcsolt lesz???

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) TTomax válasza Televan74 (#39) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát mi meg benned nem csalódtunk,hiszen ugyanazt a perf/priceot mint a 2060 vörösben már remeknek látod,remélem elsőként csapsz le egy jó kis bloweresre és nem csak a szájtépés megy,meg a custom várás hónapokig.

(#48) schawo

Marketing csillámpor,az viszont sokkal fontosabb hogy HDMI 2.1 se fért bele,adaptive shading se,meg szépen le lesz lockolva a bios meg a powerplay...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#50) Paxker315 válasza TTomax (#49) üzenetére


Paxker315
addikt

nekem amennyire a mostani árak alapján lejön: a 2060 és 1660 (nem-ti) teljesen jó ár:érték arányú kártyák. És nem vagyok biztos benne, hogy pár százalék lefelé korrekciót nem engedhet meg az invidia, szerintem van lefelé mozgásterük. A 1660(ti) meg hihetetlen jól gazdálkodik az árammal.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.