Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) andy19770128 válasza schawo (#98) üzenetére


andy19770128
aktív tag

1060 nem tudom miben veli a 980 at de mind kettő van itthon és ilyan nem történt meg még. Teszem hozzá hogy csak win 10 és dx 12 alatt tesztelek. elaggot dx11 és win7 már rég nem játszik

(#102) hokuszpk válasza schawo (#96) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

amig az Intelnek nincs ra valasza, akarmennyit el lehet kerni.
az mas kerdes, hogy annyit senki nem akar fizetni, csak ha "Inside" felirat van a dobozon.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#104) Cifu válasza andy19770128 (#100) üzenetére


Cifu
nagyúr

Inkább te vagy vicces. Nem, hazudok, még csak vicces sem vagy.

A sima 1080 volt, ahol 40%-ot vert a sima 980-ra, a 980Ti-t is szinte mindenhol 15-25%-al verte. Mindezt Dx12-es játékoknál, mint a Tomb Raider. Dx11-ben még durvább alázások is voltak, pl. GTA V.-ben.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#105) arn válasza paprobert (#85) üzenetére


arn
félisten

jot vehetsz meg dragabban... korabban evekig 350 eur korul volt a mainstream teteje, most szepen eljutottunk 750 euroig.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#106) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Most kapcsolok hogy fentebb a kolléga nem maga tesztelgetett hanem elolvasta és értelmezte más tesztjeit 3-4 játék melett. én egy 25 játékból állő listát viszek végig és a végén átlagolok. TUDOM hogy vannak kiugró számok helyenként. pl a radeon VII alatt 4 kb an dx 12 vulcan melett 2080ti szorongat 2-3 játékban. de könyörgöm ettől még nem lesz azzal egyenértékű. Na ezért utálok olyanokkal vitázni aki elolvas egy tesztet és azt hiszi hogy az minden esetben korrekt pártatlan eredmények születnek. Barátom a független ujságirás egy mítosz. mindenki szimpatizál valamilyan irányba és a kapott eredményeket igy vagy ugy is lehet a közösség elé tárni. a lényeg a nyalvtan. Ha elég meggyőzően reklámozod hogy a száradt kutyaszar finom előbb utóbb lesz aki megkóstólja és még később olyanok aki reklámozzák hogy az erekciót is segíti. ne legyetek naivak

(#108) Alogonomus válasza Ragnar_ (#86) üzenetére


Alogonomus
őstag

AMD nem az Nvidia-féle RT-ben gondolkozik, mert az nagyon erőforrásgyilkos technológia, amihez ráadásul a kártyába kell belezsúfolni az összes hozzávalót. Szép techdemó a 20x0 kártyák sorozata, de közülük egyedül a 2080Ti tudja a sugárkövetést értelmes szintű megkötések mellett tisztességes minőségben hozni a 400 ezres árszintje mellett, bár a valóban jó (és tartós) eredményhez már inkább valami 500 ezres aktív vízhűtéses modell kell, hogy ne melegedjen túl a kártya.

Az AMD valószínűleg a Crytek megoldásában látja a jövőt [link] , ami a kártyák helyett (mellett) sokkal inkább a CPU erejére támaszkodik. Az AMD már csak azért is valószínűleg a sokszálas rendszereket szeretné helyzetbe hozni, mert egy átlagos játékhoz nem kell már egy 8/16 rendszer sem, nem hogy a most bejelentett 16/32, de idővel talán 64/128 is megjelenhet, mert "hely van a sapka alatt", a 7 nm-t pedig egyre jobban kiismerik. AMD az ilyen szoftveres megoldásokkal tudná megindokolni, hogy miért érdemes sokszálas rendszert építeni. Ráadásul a sokszálas rendszerek "univerzális" erejét valamennyire a játékon kívül is lehetne hasznosítani, míg a 20x0 kártyák "speciális" ereje játékon kívül lényegében semmit sem ér.

Nvidia megoldásánál veszel egy közel fél milliós kártyát a mondjuk 200 ezres gépedbe, Crytek megoldásánál pedig veszel egy 300 ezres gépbe egy 150 ezres kártyát, és megvagy. Nvidia kártya árából a teljes rendszert kiépítetted.

Azért is jó a PCI-Express 4.0, mert sokkal nagyobb mértékben együtt tud működni a GPU és a CPU azon keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#109) devast válasza Alogonomus (#108) üzenetére


devast
addikt

Miért hiszi itt azt mindenki,csak úgy hipphopp meg lehet oldani cpu-ból, szoftveresen, vagy ilyen-olyan trükkökkel a ray tracinget lásd crytek féle voxel rt ???
Várják itt a csodát, nevetséges.... a taytracing olyan egyszerű mint a szög. Csak nagy számítási teljesítmény kell hozzá, ha realtime akarod csinálni. Ez csak dedikált fix hw-el fog működni a következő 10-20 évben legalább, vagy amíg nem jönnek meg a quantum processzorok.

(#110) schawo válasza andy19770128 (#106) üzenetére


schawo
titán

Tehát azt állítod, hogy a Prohardver egy nvidia támogatott oldal, hogy az ő tesztjük szerint a 980 + 60% = 1080? (131/106*100/78=1,584)

De ám legyen. Mutass egy saját tesztet, ahol sok játék átlagában +15%. Játékokra bontott, részletes átlag és minimum (inkább alsó 1-0,1%) fps adatokkal, hogy korrekt legyen. El fogom fogadni.

és

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#111) Cifu válasza andy19770128 (#106) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lefordítom mit írsz: az újságírók részlehajlóak, te soha nem vagy az.
Ha rengeteg tulaj is leírja a tapasztalatait (hiszen van egy pár topic itt, ahol ez megtörtént), az sem számít, csakmertazért. Amúgy is kiosztottál mindenkit, mert te vagy a tudás hordozója. Emiatt mindenki fogadja el csak amit te mondasz, még ha kismillió másik ember és tesztoldal ellent is mond neked.

Ok, részemről szerencsére rejthetőek a hozzászólásaid, így az ilyen magas röptű csacskaságokat nem kell tovább elviselnem... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#112) Duck663


Duck663
őstag

Én egy kicsit csalódott vagyok. Az előadás béna volt, a feature-ök, érdekesek, de csak ennyire futotta? Ennyi idő alatt. Plusz Win10 kötöttség ezekhez, na neeee. A GPU-ról alig tudtunk meg valamit. Tempó ok, de nincs RT, ez még oké, nem hozott igazából lázba, de ehhez képest azt gondolom magas az ár. Hűtés, miért kell erőltetni ezt a mókuskerekes rettenetet? Inkább akkor tennének rá egy keresztáramú légkavarót, lehet valamivel kevesebb levegőt szállít, de legalább messze nem olyan zajos, és az áramlások is sokkal ideálisabbak lennének.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#117) Chaser válasza Ragnar_ (#86) üzenetére


Chaser
titán

nekem is jöhetne rt, csak min 2080ti szintű, és 2060 árában ( : rt-vel nagyon mellélőttek, amit már be is ismertek, szóval nálam egyáltalán nem lenne mérvadó
nyers erő/fogyasztás/ár, nálam ez számít - illetve számítana, ha elborulnék és vennék desktopot játékra, de ennek nullához konvergál az esélye:) -

SkyTrancer
matekból sokan kihagyják, ahogy te is, az amd intelnél 20x kisebb cég nagyságrendileg, nv-nél is legalább 10x, az is csoda, h fenn tudtak maradni, az meg nagy csoda, h tökön is rúgták az intelt, ha nv-vel is megtennék az már nagy-nagy-nagy csoda lenne, ha valós konkurenciát állítanak nekik az is már bőven szép teljesítmény
persze ez minket felhasználókat nem érdekel, de azért nem árt tudni az erőviszonyokat

szerk:
andy19770128
annak ellenére, hogy elvileg újságíró voltál, van még mit csiszolni az írásodon:) én szándékosan nem kezdek mondatokat, de a szavakat legalább ildomos lenne egy újságírónak "eltalálni", ha már mondatokban "beszél"

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118) schawo válasza Duck663 (#112) üzenetére


schawo
titán

Jó, hogy nem állnak neki drivert hegeszteni egy valóban 8 éves oprendszer alá (8 éve jött ki az utolsó servicepack). Ez egy kicseszés lenne a win10 felhasználókkal, hogy a win7 driver költségét is ki kéne fizetni a termék árában. Ráadásul azok után, hogy a Windows 10 már 7 db feature update-et kapott. Jó dolog a Windows 7, de nem mai hardverek alá való, ezen kár lamentálni. Már ne várj sehonnan új hardver supportot rá, fél év múlva úgyis megy még a biztonsági support a kukába.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120) Cifu válasza Duck663 (#112) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hűtés, miért kell erőltetni ezt a mókuskerekes rettenetet?

Megvannak a saját előnyei ennek, mivel a meleg levegőt kijuttatja a gépházból. Nem véletlen, hogy az nVidia "saját" kártyáin is ilyen megoldás van.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#121) Ragnar_ válasza Alogonomus (#108) üzenetére


Ragnar_
addikt

Akárhogy is, a konzolokban már lesz AMD féle RT. Akár szoftveres akár hardveres egy 8/16-os CPU-val. Nem vagyok igazán képben a RT számításigényével kapcsolatban gyakorlati szempontból, a Crytek szoftveres RT reflection demóját láttam az tetszetős volt, de ugye Rt-nél ott van még a GI, is például, vagy a dinamikus árnyékok/fényforrások stb..
Mondjuk az elég jól hangzana, ha az extra CPU magok/szálak bevonhatóak lennének a RT számításokba mondjuk egy AMD VGA-val.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#122) devast válasza Cifu (#120) üzenetére


devast
addikt

Nem véletlen, hogy az nVidia "saját" kártyáin is ilyen megoldás van.

Volt. :DDD

(#123) olymind1 válasza NandoXXL (#76) üzenetére


olymind1
senior tag

Árukeresőn:

"AMD Ryzen 7 2700 Octa-Core 3.2GHz AM4 Processzor
(9 vélemény)
68 750 Ft-tól"

Meg hozzá egy B450 Tomahawk, vagy akár egy olcsóbb 25 ezres B450 Asrock és szintén jó kis konfig hozható ki belőle.

Kiváncsi leszek a Ryzen 3600 hogy fog viszonyulni árban és sebességben a Ryzen 2700-hoz. :K

(#124) SkyTrancer válasza Chaser (#117) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Nekem nem kell bemutatni az erőviszonyokat, ki mekkora 1993 óta követem a "harcukat"
Emlékszem, mikor az AMD is 386-os nevet adott neki, ha már az intel is 386-al operált
Mindig is a nyomukban jártak, de azért 30 év altt már kinőhették volna magukat lásd Nvidia
végülis kinőtték, mert a két legnagyobb gyártó, de az AMD mindig is a 2. volt.
Jelenleg jobbak, mert már egy szinttel feljebb vannak, de ha odaadsz egy darab vasat a két cégnek akkor azi ntel abból a vasból szebbet farag ki ez tény
Ellenben én örülnék egy kiegyensúlyozott meccsnek
HA jobb lesz azonnal váltok nekem 8 kinek adom a pénzem
de ez már egy másik történet.

[ Szerkesztve ]

(#125) b. válasza Alogonomus (#108) üzenetére


b.
félisten

Nem Nvidia felé RayTracinget, hanem Microsoft, dx 12 raytracing.Meg kellene már érteni végre Nvidia ezt csak támogatja, nem ők találtak ki....

Navi nem rossz, aki nem akar NV-t vagy szereti AMD-t van választási lehetősége végre normális fogyasztasi keretek között. Árban sem rosszabb. Nem látok benne semmi problémát, azon kívül, hogy sokan csodát vártak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#126) Reggie0 válasza Duck663 (#112) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a mokuskerek az egyik legizgalmasabb ventillator tipus, csak bizonyos korulmenyek kozott zajos. Sokkal nagyobb baj, hogy az AMD erre nem figyel annyira mint az NVIDIA es valami osregi, zajosabb lapatprofilt, illetve ventillatorhazat hasznal. Pedig a GPU-kra meg nem is pakolnak komolyabb tipust.

[ Szerkesztve ]

(#127) Abu85 válasza Z10N (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a slide kamu. Nem létezik az AMD doksijaiban.

(#84) Vitamincsiga: Ez az RDNA. Nincs más verziója. Jövőre is ugyanez lesz a dizájn.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#128) schawo válasza Abu85 (#127) üzenetére


schawo
titán

Szerintem ezzel buktatták le a szivárogtatót. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#129) Abu85 válasza schawo (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Microsoft nem hitelesíti azokat a drivereket, amelyek lecserélik a Windows egyes futószalagjait. Az ilyen fícsőröket nem lehet alapértelmezetten kínálni, mert nem fogja feltölteni a Microsoft a Windows Update-be. A Chill is ezért van gyárilag kikapcsolva, mert a Microsoft által szabályozott működést módosítja. Az egy dolog, hogy ezeknek a megoldásoknak a jelentős előnye is innen származik, viszont a WHLK nem fogja validálni a meghajtót. Azt fogják írni rá, hogy nem a Windows beépített futószalagjait használja. Opcionálisan bekapcsolt formában viszont nem érdekli a Microsoftot, hogy melyik gyártó mit bűvészkedik. A WHLK a gyári működést validálja.

Egyébként az AMD már leadta a Chillt, hogy építsék be a Windowsba, így lenne rá gyári futószalag, de a probléma vele az, hogy licencköteles technológia, ráadásul nem is adják olcsón, így nem rajonganak azért a gyártók, hogy fizetni kelljen az AMD-nek egy Windows funkció után. Valószínűleg ugyanez lenne az Anti-Lag esetében is. Megoldást jelentene, ha a Microsoft felvállalni a teljes licencet, de valószínűleg annyira drága, hogy ők sem nagyon rajonganak érte. Inkább az lehet majd, hogy implementálnak egy saját megoldást a problémákra, így elég lenne az IP-ért fizetni az AMD-nek, ez meg belefoglalható lehet a keresztlicencbe. Csak az a baj a Chill és Anti-Lag megoldásokkal, hogy nem az elméleti működés jelenti a problémát, azt mindenki tudja, hogy miért mennek, a működés megvalósítása kerül évekbe.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#130) TTomax válasza b. (#125) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azért 7nmen illett is volna prezentálni valami csodát....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#131) TTomax válasza andy19770128 (#95) üzenetére


TTomax
nagyúr

Aha láttunk...

[link] 40-60% genenként a kepler/maxwell/pascal/turing között egyedül a turing lóg ki a sorból az RT miatt,ott "csak" 25-30% jahh és azt még tegyük hozzá,hogy a 780ti utódja a Titanok nem Tik...mert az utolsó teljes full fat Ti az 780ti volt,aztán már csak a Titanok kapták meg a teljes gput,söt még azokból se mindegyik...khmm...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#132) Plexicushio válasza runingman (#11) üzenetére


Plexicushio
senior tag

(#133) Chaser válasza SkyTrancer (#124) üzenetére


Chaser
titán

az intel mit faragott azt már tudjuk egy ideje, meg is lepett h két hete nem láttam cikket, h újabb biztonsági rést fedeztek fel náluk ( :
core i története ennek fényében az volt, tudtak gyosulni, csak kb lecartak' minden protokollt, amit amd nem, úgy nem nehéz, ha lassan odajutunk, h nyugodtan ki lehet kapcsolni intelnél a ht-t, és az újabb biztonsági javítások miatt sajnos szintén nem gyorsulnak a core i-k...kicsit más lett volna az akkori verseny is, de ugye tudjuk, intelnek mindent szabad
intel vezetőség helyében kollektív haraikirit követtem volna el, h ekkora kis sz@ros cég utolérte őket, úgy, h ők még csaltak is, ez az én véleményem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134) Oliverda válasza Raymond (#74) üzenetére


Oliverda
félisten

Hátha a gyártóknak majd megjön eszük és GDDR6 helyett HBM2-t tesznek rá, hisz az olcsóbb (is).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#135) TTomax


TTomax
nagyúr

Falat kenyér...

AMD announces FidelityFX, Image Sharpening filter and Anti-Lag features

FidelityFX is meant to be a post-processing effect that will improve the sharpness of various surfaces.
This may sound similar to an Image Sharpening filter, however games will need to natively support this feature otherwise it will not work.
Still, for games that do not support FidelityFX, AMD will add a general Image Sharpening filter that can be enabled for every game.

Kevés az fpsed,de azt legalább élesen látod... :DDD

(#134) Oliverda
Maga a HBM2 lehet az volt,csak akkor csúszott el a matek amikor az interposerra kellet applikálni hibátlanul,mert ott nincs olyan ááá mégse lett jó visszavesszük...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#136) Abu85 válasza TTomax (#135) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A natív CIS mindössze -3%. A driverbe épített IS verzió csupán -1-2%.

Ez tényleg nem nagy kunszt a hardvereknek. Itt igazából az a lényeg, hogy a FidelityFX rendkívül egyszerűvé teszi az ilyen effektek kreálását.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#137) Daelion válasza b. (#125) üzenetére


Daelion
őstag

Nekem sincs különösebb gondom a Navival,5700 pont megfelelne mert NV oldalon is max 2060-at vennék de a +2 GB Vram nekem fontosabb illetve a RT hidegen hagy.

Amint rendeződnek az árak illetve lesznek értelmes verziók 'Sapphire Nitro pl' majd döntök de 5700 esélyes a RX 570 utódjának. :)

(#138) Televan74 válasza TTomax (#135) üzenetére


Televan74
nagyúr

Te szándékosan jársz ide trollkodni? :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#139) Televan74 válasza Daelion (#137) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is a Sapphire custom megoldására várok. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#140) SkyTrancer válasza Chaser (#133) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

lassan 40 éve gyárt cpu-t az AMD
nem mondanám szaros cégnek
Nincs is ezzel gond. Szerintem teljesen jó ez így ahogy van
Mindkét cégnek megvannak a maga előnyei, hiszen ha nem lenne egyiknek másiknak nem lenne létjogosultságuk a piacon
Nekünk lenne a legjobb ha egyre kiélezettebb lenne a harc, de ha jobban megnézzük azt lehet mondani, hogy kiélezett
viszont az árak mégsem nekünk kedveznek
Szépen lassan beinjekciózzák nekóünk azt, hogy 300e+ ft egy vga. és 100/150e+ egy cpu-t
Ez pár éve még elképzelhetetlen volt, de ha ez a tendencia marad, akkor 2025-re számításaim szerint 7-900 ezer lesz egy csúcs vga

(#141) TTomax válasza Televan74 (#138) üzenetére


TTomax
nagyúr

Micsoda lehengerlő érvek...ohh wait...remélem gyorsan nyitsz egy topikot az uj szerzeménynek,kiváncsi vagyok a tapasztalataidra elsökézből... talán még a három éves 1080am is lenyomhatod... :DDD

Szerk:Látom máris megy a custom várás,akkor karácsonyra lehet meg is lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#142) sb válasza NandoXXL (#76) üzenetére


sb
veterán

Másról beszéltek.
Nem azt mondta, hogy nincs mit venni. Vagy, hogy szar a régi Zen1, Zen+ széria.
Hanem az AMD oldaláról, hogy így kit győz meg a váltásról? Talán kényelmesebben alakulnának az eladások, hogy Zen1-ről is értelme lenne váltani... de a magasabb árak miatt nincs hasonló magszámmal.
Nagyobb magszám meg jött valóban, de jóval drágábban - és azt kevesen tudják kihasználni.

Inteltől lehet még csalogatni vevőket, ott az új szériának van extrája a régihez képest. De ott is csökkent a gap árban is.

@arn:
A másik oldalról nézve - főleg gaming - érdemes szétnézni a topicokban: Ott sokan a +10% IPC, kicsit gyorsabb ramok és az általuk hozott 4-6%-ok, vagy akármi miatt rohannak vásárolni, brutális felárakért.
Ahogy a 8700K-9900K vevők is +10-20%-ért, +5-600MHz siettek a kasszákhoz... majd az új hűtőért, tápért, delidért. :D
Persze ez azért csak egy kis szelete a vásárlóknak.

A kiszivárgott infókra, hogy az AMD kb. 2x annyi magot fog adni azonos áron nyilván nem volt szabad adni. Ez volt a reális vagy valóban egy kicsit lentebb árazni. Mert így tényleg nem merül fel a váltogatás.
Bennem pl. előre megírtam, hogy nem fog. Lapra, PCIe 4.0-ra vakon tettem a tétet. Semmi értelme.
Procira meg kb. ez volt várható. 10-20% azonos magszámmal mindig drága az új ár vs használtan eladod a régit. Magszámban növekedni meg eleve csak kevés felhasználónak éri meg 6-ról is, nemhogy 8-ról.

[ Szerkesztve ]

(#143) Oliverda válasza TTomax (#135) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyan már! Nem érted, hogyan működik a memóriapiac!! :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#144) TTomax válasza Oliverda (#143) üzenetére


TTomax
nagyúr

Gonosz vagy... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#145) Abu85 válasza Oliverda (#143) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig hányszor leírtam, hogy a hiány, illetve túltermelés határozza meg az árakat. Ezért tud most durván esni a memória ára, és majd idővel ismét emelkedni fog. :U

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#146) Raymond válasza TTomax (#141) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy ahogy Cifu irta itt a #91-ben. Mar az ejjel roviddel a bejelentes utan azt olvastam a reddit-en hogy "Wait for big Navi" es hasonlokat :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#147) Televan74 válasza b. (#125) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezzel a hozzászólásoddal teljesen egyet tudok érteni.Van választási lehetőségem,nekem csak amiatt nem volt megfelelő a RTX2060 mert nem volt chill,most ezt megkapom az 5700 -as kártyával. Én AMD veszek,más meg hasonló árban és teljesítményben Nvidia -t,nem értem sok embernek hol ebbe a probléma. Persze én is szerettem volna RTX2060 -as szintű kártyát venni 90.000 - 100.000 Ft körül vásárolni,de ez az álom kategória lett volna. Azt előre borítékoltam hogy sok ember szemében szálka lesz a RT hiánya, az egyelőre megmarad az RTX kártyáknak. Majd mire az konzol játékok nagy mértékben építeni fognak rá,addigra remélem az AMD -nek is lesz megoldása rá. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#148) DraXoN válasza Alogonomus (#108) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ami mondasz 2 dologból lehetséges:
- mikor megjelent az nvidia RTX sorozata, amd azt mondta, hogy ők akkor tervezik támogatni ha nem kell rá tranzisztort "pazarolni" hanem dedikált egység nélkül tudják használni
- a most megjelent 3950X kapott egy "Gamer" tagot ... ez még nem jelentene semmit (akár lehet csak marketing is), de "fura" ... viszont ha szoftveresen oldják meg (radeon szoftverből meghívva az RT-t átadva a cpunak) akkor beleillik a képbe.. lényegében "szabványos" RT meghívást csinál a szoftverfejlesztő, hogy a driver hogy hívja meg az meg már másik kérdés (ami nem feltétlen kell, hogy érdekelje a készítőt).

persze ezzel gond lehet, hogy a radeon kártyák RT képessége platformfüggő lehet, illetve CPU teljesítmény függő is...
bár ha teljesítményben jól megtudnák csinálni, akkor egyszerre rúghatnak bele az nvidiába és intelbe (platform lock)...
ez főleg akkor lenne igaz, ha valaki olyan dolgot akarna csinálni az RT-vel ami a jelenlegi fix hardveres esetekben limitáció lenne (így nem futna).. de szoftveres implementációval a limitek könnyebben bővíthetők.

HA az amd tényleg ilyen implementáción dolgozik, akkor ahhoz idő kellhet.. nem egyszerű a megvalósítása ennek a felépítésnek.. és ugyan akár intel cpu-n is lehet használni az implementációt, kérdés azt meglépnék-e... (bár jelenleg ha meg is lépi se zavarna sokat, jóval kevesebb az elérhető erőforrás a nem HEDT intel cpukon, ami gondot jelenthetne).

az intel, nvidia, amd fanoknak meg üzenem, vegye le mindenki a szemüvegeket, az összes vállalat olyan grafikonokat hoz ami egy "ideális" esetbeli teljesítményszintet hoz ki.. nem tudjuk még hova esik a teljesítménye ezen új kártyáknak (csak sejtjük) ... de lehet némi dezinformáló akár (párszor tett ilyet amd az utóbbi időben)...
az árak majd úgy is beállnak a teljesítménynek megfelelő helyre ha a kezdőár nem lenne megfelelő.
ugyan ez igaz a 16magos most bejelentett amd cpura ... 33%+mag és 50%al drágább ... és? a "csúcs" mindig is aránytalanul lett drágább (tényleg mindig így volt). de a teljesítményben legközelebbi konkurens intel cpu közel $1700, és a platform is sokkal drágább (a cpu és alaplap tehát akár fele áron is kijöhet amd esetén)... persze, majd meglátjuk mennyire elég neki a 2 csatornányi memória, illetve ki-ki eldöntheti mennyire hiányoznak neki a HEDT platformok extra PCIE csatornái... pletykák szerint egyhamar TR nem lesz (epic a prioritás), így az max jövőre jöhet (ha jön egyáltalán TR3 zen2 cpuval, lehet kihagyják és csak zen3mal jönnek új TR-ek).. intelről egyenlőre azt se tudni mikor jön a 10(esetleg 12 magos) új cpu ... csak egy húzott 9900KS cpu lett bejelentve ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#149) TTomax válasza Raymond (#146) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na igen...Más: egyébként én ezt a kártyát elnézve nem nagyon látom a roomot a big navinak... ok a die size adja,meg a GDDR6 csere HBMre,akkor meglehetne a 2080Ti magassága valahol,csak a TDP igencsak elszállna,meg a gyártási költség is... nem látom a versenyt sehol a következő egy/másfél évben.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#150) Daelion válasza TTomax (#141) üzenetére


Daelion
őstag

Miért is gond az ha valaki customra vár? :F

Én pl egyik gyártótól se vennék blower karit vagy megjelenéskor amikor minden drágább,azt a pár hónapot mindig ki szoktam várni ilyen helyzetbe.
Nekem pont jó ez a év vége időzítés,nem is terveztem hamarabb karit cserélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.