Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kromatika


kromatika
veterán

Többre számítottam.

(#52) TTomax válasza Alogonomus (#37) üzenetére


TTomax
nagyúr

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53) Locutus


Locutus
veterán

És a HDMI 2.1-ről megint egy szó sem esik, holott a TV-k már kijöttek hozzá...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#54) Duddi válasza runingman (#23) üzenetére


Duddi
aktív tag

És ugyan abba a 40W keretbe belefért még 8 másik mag is..

Szóval se a TSMC se Az új magok nem szarok.
A R7 3800X nem a leg energiahatékonyabb csip a kupacban de az jár a legmagasabb órajelen alapból. Lehet ám sok féleképpen választani egy listából egyet és ráfogni miért szar az összes.

De nem akarlak meggyőzni téged sőtt találtam egy neked való procit.

ez is 16 32 szál 60W al többet eszik mint az AMD de ugye az ebben az esetben nem számít mert jobb az órajele!!! Hisz intel jobb!!!
- 2,8 alap és 4,4GHz turbó az AMD 3,5/4,7 GHz De az ár érték aránya JOBB!!!
- ki a fene venne egy 750$ os procit ugye? Az intel ár értékben jobb! " Recommended Customer Price$1684.00 - $1699.00 " öhmm izé Megbízhatóság !! ez az !! Ai intel processzorok minősége sokkal jobb megbízható platform, nem egy sufniban összeragasztgatott vacak!!! A biztonság mindent megér!!
- Specter, Meltdown, Zombieload, és társaik :Y :Y az smt kikapcsolása javasolt....

Nem fair összehasonlítás ez Duddi az egy HEDT csip ne hasonlítsd egy szőröstalpú AM4 procihoz!
Különben is! miért a 7000 es szériához hasonlítgatod ?? Mert egy modern 9 gen elkenné a száját
- [link]

A kék akkor is jobb!!! Blokkollak hogy ne is halljam az alptalan marhaságokat miket beszélsz !!! :W :W :W :W

(#55) Molyzsa válasza Duddi (#54) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

+1 :D

..o.O..

(#56) -FreaK- válasza runingman (#23) üzenetére


-FreaK-
veterán

Manbal, te vagy az, ugye? Megint ki fognak tiltani, ha így folytatod..

(#57) Vektast


Vektast
aktív tag

Az RTX 2060 még mindig egy kiváló GPU-nak néz ki, én azt ajánlanám a Navik helyett.

Amúgy vicces hogy AMD topikba mindig ment a messiás várás már a Vegánál is meg most a Navinál is, hogy mennyire oda fog kenni majd az Nv-nek hát... majd a következő! :DDD

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#58) hahakocka válasza Vektast (#57) üzenetére


hahakocka
senior tag

Itthon az ÁfA-val 130e ft lehet az 5700 kezdő ára, az 5700 XT 156e ft. 5700 kezdő ára nagyon nem jó szerintem. 100e kellett volna legyen kb. 1-2 ezerrel drágább mint a 2060, az ellenfele. Igaz jobb is elvileg annál 10% al kb.

Az 5700 XT már jobb választás, mert 168-170e ft egy 2070 és annál kb 10% al jobb átlagban majdnem és mégis olcsóbb 10-15 ezer ft-al.

Azért eddig összességében a procik ellenében ez csalódáskeltő. Eleve hol van még legalább 2-3 másik gyengébb de jobb árú Navi kártya????

[ Szerkesztve ]

(#59) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hol a raytracing támogatás miért nincs említve az RTX? Jensen Huang megint meg fogja mondani a frankót hogy ez gagyi, mert nincs benne RTX! :DDD

(#60) hahakocka válasza bobalazs (#59) üzenetére


hahakocka
senior tag

Jövőre már lesz az új Navi 20 ban és a konzolos NAVI-kban.

(#61) Raymond


Raymond
félisten

LOL :))

[ reddit-rol "kolcsonoztem" :) ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#62) Locutus válasza Raymond (#61) üzenetére


Locutus
veterán

Kiváncsi leszek, hogy végre összehoznak e ők is egy halk és hatékony mókuskerekes hűtést, és az a gyűrődés nem csak dizájnelem megint. Érdekes módon az nvidia ref hűtését a 600-as sorozat óta meg sem közelítik...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#63) satz18


satz18
őstag

Az intel kicsit beszívta. Az Nvidiának továbbra sincs félni valója. 12 nm-en is jobb a fogyasztása az ő GPU-juknak, mi lesz majd 7 nm-en...

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#64) Vektast válasza hahakocka (#58) üzenetére


Vektast
aktív tag

Jaja hát azért a tesztekre kíváncsi leszek de nem fűzök ehhez az új Navi gen-hez sok reményt. Amúgy 2060-at nemrég láttam iPon-on 109-ért is az azért nem rossz ár érte sztem.

#61 LOL
:C :C Én se értem minek az a benyomodás oda :)

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#65) Duddi válasza Raymond (#61) üzenetére


Duddi
aktív tag

Nem árt neki ha meg gyűrik :)

Az AMD gyárilag bele rakja az ívet :)

[ Szerkesztve ]

(#66) paprobert válasza paprobert (#5) üzenetére


paprobert
senior tag

Csak technológiailag, méret alapján lett ez az utóda a Polarisnak.

Árban persze hogy nem.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#67) Krend válasza Paxker315 (#50) üzenetére


Krend
csendes tag

Személy szerint én jelenleg nem vennék videokártyát, alapból el vannak szállva az árak, erre meg még rájön a fasza 27% áfa + a kereskedői felár.

Németeknél 19% áfa van, mégis minden legalább 30-40%al többe kerül nálunk, vicc az egész

R5 2600x, R9 290

(#68) nubreed


nubreed
veterán

Várjuk a független teszteket. Ha a 2070 -et megveri a Navi akkor megvan a következő kártyám.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#69) arn


arn
félisten

A kartyak erdekesek lesznek, viszont a cuccok arazasat szerintem nagyon benezi az amd...

egy eve vettem kb 450 euroert 2700x procit meg x470 lapot. Jelenleg ennyiert nem kapnam meg a 3700x + hasonszoru x570 kombot. Termeszetesen erre cserelne a fene, de 2-3x arat meg nem fogok egy mainstream konfigra kolteni, hogy lassak is vmi fejlodest. Szoval az aktualis felpumpalt arakhoz meg jobban felpumpalt arakat igazitjak, ez keves embert fog cserere csabitani. Vhol nem az lenne a cel, hogy hasonlo arban tobbet kapj? Gyorsabb gepet eddig vehettem tobbert. Az amd elszalasztja azt, hogy a piacot lekaszalja rovidtavu tobbletbevetelert. Ha a teteje kerulne 500 euroba, az sem lenne keves.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70) DudeHUN válasza arn (#69) üzenetére


DudeHUN
senior tag

A baj sajnos a lapok árazása. A proci maradt ugyan ott árban, csak gyorsabb lett. De az X570-ek nem lesznek olcsók. Kéne az a B550 a piacnak.

Gamer for Life

(#71) arn válasza DudeHUN (#70) üzenetére


arn
félisten

De 10-20%ert ki a fene cserel? Arrol nem is beszelve, hogy a regi cuccok arai beesnek, igy gyk megint nincs semmifele ar/ertek ugras. Tobb penzert vehetsz gyorsabbat, az olcso am4 platform multe, hedt arat kernek erte.

Nem ertem miert panaszkodnak, hogy csokkennek az eladasok, igy szvsz nalam sem lesz csere.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#72) Hopkins95 válasza TTomax (#52) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ha ez igaz, akkor szerintem egy 50 dollárral túllőtték az árát. 339-ért kéne adni az 5700 XT-t mint a Vega 56-ot adták, az annyiért már jó deal lenne az Nvidiával szemben.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#73) ABorealis27 válasza TTomax (#52) üzenetére


ABorealis27
csendes tag

A két RTX-es partnerjátékban (Metro, Battlefield) hozzák a legnagyobb különbséget, mármint egyedül ott van nagy difi, míg a Ubisoftos AMD-s partnerjátékokban csak 2-5% a javulás. Szerintem közelebb lesz a valóság a 2-5%-hoz.
Csalódás az árazás. El vannak szállva az NVidia árak, azokkal versenyeznek majd szintén elszállt árakkal. Bravó.
Na mindegy, legalább az új Ryzenek jól néznek ki, egyelőre.

(#74) Raymond


Raymond
félisten

"Sowohl die Radeon RX 5700 XT als auch die Radeon RX 5700 wird es zunächst nur als Referenzdesign geben. Dieses soll auch in Deutschland unter AMD.com zu erwerben sein beziehungsweise wie gewohnt von den Bordpartnern im Retail-Handel. AMD hat explizit erwähnt, dass man mit dem eigenen Verkauf nicht in Konkurrenz zu den AIBs treten möchte. Partnerkarten mit einem eigenen Kühldesign und höheren Taktraten sollen nach derzeitigem Stand im Laufe des August erscheinen."

[link]

Custom kartyak majd augusztusban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#75) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Hát VGA fronton még van hová fejlődnie az AMD-nek. Én akkor gondolkodnék el azon, hgy esetleg AMD-t vegyek következő alkalommal, ha az RX5700 = RTX2070 teljesítményben a RT is benne lenne, de ugye jelen VGA genben nincs RT (A konzolokban viszont lesz, úgyhogy kíváncsian várom a következő Navi VGA-t )

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#76) NandoXXL válasza arn (#69) üzenetére


NandoXXL
senior tag

- 1800x 65000 Ft Alza

- ASUS PRIME X370-A (90MB0UN0-M0EAY0) Alaplap 29 420 Ft Compker

Sír a szátok mint a ba....lan picsáknak, ha teljesítmény kell nagyon jó áron van, minőségi lappal. Ha meg ennél nagyobbak az igényeitek és új Ryzen kell, ne sírjatok, fizessétek meg a nexgent. Nem értem a problémátokat, az AMD nem vonta ki a régi Ryzeneket egyre jobb ár teljesítmény mutatókat kaptok. Amennyiben a legjobb legújabb kell, annak mindig megvolt az ára ami most versenyképes is, és eddig nem látott teljesítményt hozott el otthoni felhasználásra.

(#77) Chaser válasza rambustibi (#3) üzenetére


Chaser
titán

:DD

"A fentiek mellett a cég leleplezte, hogy a Microsoft hivatalos hardverpartnereivé váltak a PC-s piacon is, és a Gears 5 című játékot ennek megfelelően fejlesztik. "

volt értelme korábbi geneknél apróért adni az xbox-ba az amd gpu+cpu-t:)

szerk:
Ragnar_

és gondolom max 2060 árán érdekelne a 2070 tudás ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) Yutani


Yutani
nagyúr

Én azt mondom, várjuk meg a Navi teszteket, aztán mindenki menjen és vegyen valamilyen Nvidiát. :)

#tarcsad

(#79) Ragnar_ válasza arn (#69) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem itt inkább arról van szó, hogyha valaki még kivárt a proci/platform váltással (mondjuk 4c/4t i5-ön maradt, vagy régi 4c/8t i7-en, netán valamelyik régi AMD-n) akkor annak a Zen2 egy totálisan jó alternatíva. Vagy akinek esetleg kell az extra teljesítmény a felső teljesítménykategóriás asztali szegmensben az már meggondolhatja a 700dodós 16/32-es Zen2-t is. X570-el ugye a PCIe4 egy teljesen új technológia. Aki sokallja az árát annak ott az X470, B450 (Cserébe nem lesz nagyonagyon gyors az SSD-je, csak simán gyors :) )

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#80) nubreed válasza Yutani (#78) üzenetére


nubreed
veterán

Ha kell RT, vegyen nVidiát. De akiknek nem kell, annak még jó lehet a Navi. Lehet, hoy JayzTwoCentsnek lesz igaza és az AMD még tartogat a tarsolyában egy az eddig bejelentetteknél egy még jobb kártyát, amiben van RT is és kb. a 2080/Ti ellen küldik harcba annak megfelelő árral.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#81) arn válasza NandoXXL (#76) üzenetére


arn
félisten

Az ujrol beszelek, a fene vesz ket eves vasat...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#82) schawo válasza nubreed (#80) üzenetére


schawo
titán

AMD még tartogat a tarsolyában egy az eddig bejelentetteknél egy még jobb kártyát, amiben van RT is és kb. a 2080/Ti ellen küldik harcba annak megfelelő árral.

Egész biztos, minden csak idő kérdése

;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#83) Cifu válasza lezso6 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Perf / price arányban úgy néz ki, hogy a Zen 2 kb annyit fog verni a Zen+-ra, mint utóbbi a Zen-re tavaly.

Ez rendben van, de én a csúcs procira gondoltam, azt jelentették be most. Ott gyakorlatilag egy HEDT procinál járunk már. Oké, örömködhetünk, hogy immár ehhez nem kell a TR platform. Innen nézve jogos a dolog.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#84) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Aki nagy durranást akar, az jövőre megjelenő, az első RDNA architektúrájú kártyára várjon.
Aki meg most egy jó középkategóriás kártyát, az a megjelenés utáni tesztek után döntsön.

Tény, amit hiányolunk, hogy az AMD is fedje le a 75-300W TDP tartományt egy családdal! "envidiásul": 1050 -> TITAN
Nos ez a Navinál sem történik meg.

Ami érdekes egy jószág.
GCN és RDNA.
Kicsit olyan, mint a Zen.
"Valamit" ki kellett adni - a 8 mag ütős volt, főleg az ára miatt!! - de az még nem az, amit mindenki várt. Az most jelent meg: Zen2, 16 mag.

De itt a kényszer erősebb, mert az a "valamit", már tavaly, a RTX-re válaszképpen ki kellett volna adni! Nos az valamilyen szinten megérkezett, csak annyi kellemetlen mellék zöngemény után, hogy az öröm helyet marad a fanyalgás...
Ami teszt nélkül elég nagy botorság.

Amire mindannyian várunk, az a jövő esztendő, ahol az Amper fog harcba szállni a RDNA-val. 4k, minden beállítás a maxon, a villanyóra kegyelemért könyörög... És FPS érték áll FPS értékkel szemben! RT ejt ámulatba, meg a villanyszámla!
És a vége?
Mindegy ki nyer - azaz nem, mert mi!! - az már olyan lesz az AMD-től, mint a mostani Zen2!

Azaz Kell!
Malacpersely rettegj :D

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#85) paprobert válasza arn (#81) üzenetére


paprobert
senior tag

Nézd, CPU fronton Zen előtt az volt, hogy vehettél jót, drágán. (Intel)
A Zennel jött, hogy vehettél relatíve jót, mérsékelt áron.
Most pedig vehetsz kifejezetten jót, majdnem drágán.

Előreléptünk.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#86) Ragnar_ válasza Chaser (#77) üzenetére


Ragnar_
addikt

"és gondolom max 2060 árán érdekelne a 2070 tudás ( :"

Nem feltétlenül. Nekem a Physx adta el az Nvidiát (és a 3Dvision). Ha olcsóbban kapnék helyette AMD-t akkor még mindig nem AMD-t vennék, mert nincs meg a feature. Most ugyanez a helyzet, csak RT-el. Nekem akkor kerül képbe az AMD VGA, ha a RT teljesítményben is ott lesz az Nvidia mellett. Az árszegmens nekem nagyjából megfelelő, közép-felső kategóriában vásárolok VGA-t általában.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#87) Johnny_vT válasza Ragnar_ (#79) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Pontosan így van. Ősszel lépek 6600k-ról többmagos productivity/gaming platformra és egyelőre egyversenyzős a kérdés. A 8-12 magos AMD-kkel szemben nehezen tudnám rávenni magam egy biztonsági résekkel teli (emiatt lassú és esetleg HT nélküli), túlárazott, sokat fogyasztó* és melegedő* Intel procira. Már csak laza egy hónap a független tesztekig, kíváncsian várom, hogy a *-ozott témákban mit tudnak a Ryzenek.

GPU oldalon viszont továbbra sem érzem a késztetést a cserére. Az R9 390 fullHD-ben még mindig kiszolgál és 3 év alatt sem jött el a várva várt generációs ugrás, ami indokolná a cserét. Ha az RTX kártyáknak lenne "normál áras" RTX nélküli változata (pl.: 1660/Ti?, de magasabb szegmensben), akkor lecsapnék rá. A Navi-nál én is ugyanazt a messiás várást érzem mint a Polarisnál (jó, az mondjuk ütött az árazásával) és a Vegánál (aminek a neve a legjobb része, de mára már tök korrekt alternatívává olcsósodott). De tartok tőle, hogy ez is kazán lesz és az árával sem vagyok megelégedve.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#88) SkyTrancer válasza Johnny_vT (#87) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Nagyon rossz, hogy az AMD nem képes hoppon hagyni az Nvidia-t úgy, hogy már a kezében van rég mindaz ami a zöldeknek még nincs ( gyártástechnológia )
Ugyan ez igaz a procikra is, annyi különbséggel, hogy már ott egy korszerűbb procit tudnak letenni az aztalra és valószínű kapósabb is lesz mint az intel. Persze mindaddig megint, amíg a intel is lemegy 7nm-re
Én azt várnám, hogy az AMD odab*sszon a nvidia-nak és itt a Titan RTX vagy 2080Ti ről beszélek
Ha ez megtörténne és olcsóbb is lenne váltanék
Jelenleg egy 2080-at használok október óta, de egy perc alatt megválnék tőle, ha jobbat tesz le az asztalra az AMD

[ Szerkesztve ]

(#89) Pakmara


Pakmara
őstag

Független tesztekre azért kíváncsi leszek mind CPU mint GPU tekintetében...ill. hogy vág-e az NV vagy sem.

(#90) Ragnar_ válasza Johnny_vT (#87) üzenetére


Ragnar_
addikt

A következő Navinál szerintem valamelyest reális a nagyobb durranás, hiszen ugye tudjuk, hogy a konzolok RT képesek lesznek AMD GPU-val, viszont a jelenlegi Naviból még hiányzik az a feature. És szerintem az AMD vagy akkor fog tudni piacot szerezni, ha legalább RT featureben felzárkózik az RTX-ek mellé, vagy ha RT nélkül olcsóbban adja ugyanazt a teljesítményt. Mondjuk akinke a RT helyett a latency fontosabb annak már most is lehet alternatíva a Vega, de akárhogy is nézzük a következő grafikai standard feature előbbutóbb a RT lesz.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#91) Cifu válasza Vitamincsiga (#84) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amire mindannyian várunk, az a jövő esztendő,

Ezt hallgatjuk évek óta.
Hogy csak várjuk meg a Fury-t. Megvártuk, nem történt csoda, az nVidia az élen maradt.
Hogy csak várjuk meg a Polaris-t. Megvártuk, akkorát döbbentünk, hogy csak na. A bányászok örültek mondjuk.
Hogy csak várjuk meg a Vega-t. Megvártuk, az nVidia trónját nem veszélyeztette semmi.
Hogy csak várjuk meg a Navi-t.... Hát, várjuk, de azt látjuk, hogy az egy generációval régebbi gyártástechnológián kéjelgő nVidia egy évvel korábbi kártyáival most tud az AMD szembeállítani valamit. Sőt, ha őszinték akarunk lenni, akkor az 1080Ti két év után még mindig biztonságosan ücsörög a maga kis trónján.

Én örülnék a legjobban, ha valódi verseny lenne, de erre az nVidiának elég annyit tennie, hogy csökkenti egy picit az árait. Na so, nem fognak (hasamra csapok) 250 dollárt keresni rajta, csak 150 dollárt.

Nem, ez nem az sajnos, amire mindannyian várunk...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#92) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

COMP játékosként amit látok.
2070 + x% teljesítmény és -30% imput lag. POG

144 hz-t kihajtja? Ki...
-30% imput lag? OMG!

Take my money, and stfu!!!

Kb ennyi

off: RTX :DDDDDD "áprilisi tréfa" 50fps- el ki játszik? :DDD nevicceljünk kérem.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#93) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

no csak lett 16 magos motyo. picit olcsonak tartom, ezert el lehetett volna kerni 100-150 dodoval tobbet, aki 9900K arban akar procit venni, annak ott a 12 magos, az se vallallhatatlan valasztas.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#94) andy19770128


andy19770128
aktív tag

húúú na nanaaa mindent ki kell próbálni. Lepődtem már meg Pl A r9 Fury- vgaknál. Mondjuk ott pozitivan. a vega 56 inkább csalódás volt az árához képest. a Radeon VII FHD ban éppcsak kielégitő. 4k ban viszont brutálisan jó. Ki kell ezeket is próbálni hogy kiderüljön hogy ezért a pénzért mire elég. Én a fogyasztásra szarok. játékra kell és ARCHICAD-re. Mind a 3 mat megveszem és letesztelem. 8700k és 2700x melett. azt majd mondom mi lett a vége. flame on

(#95) andy19770128


andy19770128
aktív tag

látott valaki az elmúlt 10 évben a generációk közt 10-15 % nál többet? szerintem nem volt. talán 15% volt a 1080 és a 980 közt de ez volt a legtöbb. vagy kihagytam valamit?

[ Szerkesztve ]

(#96) schawo válasza hokuszpk (#93) üzenetére


schawo
titán

33% teljesítménytöbblet így is 50% felárat von magával. Kétcsatornás rammal nem lehet valóban sok pénzt elkérni egy kiéheztetett 16 magos prociért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#97) andy19770128 válasza hokuszpk (#93) üzenetére


andy19770128
aktív tag

de úgy ám. ki is néztem magamnak

(#98) schawo válasza andy19770128 (#95) üzenetére


schawo
titán

15%???

Nem tudom miről beszélsz. A 1080 a 980Ti-re is 30%-ot vert, a sima 980-ra 60%-ot. A sima 980-at még a 1060 is elverte.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#99) devast válasza turistakolbi (#92) üzenetére


devast
addikt

Én kíváncsi leszek a független tesztekre azzal az input lagos dologgal, de van egy tippem, hogy csodák ott sincsenek.
Kb az lett a navi amit vártam, enyhe fail. Igazából technológiailag még mindig nincsenek ott, de ezt kompenzálhatták volna jó árazással, amit nem léptek meg, pont ahogy gondoltam. Az új amd GPU business stratágiába nem fér bele, hogy jelentősen jobb ár/érték arányú termékeket kínáljanak mint a konkurencia.
CPU-nál is csak azért működik ez, mert a hedt-et eszméletlenül pofátlan módon árazza az intel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.