Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lehetne kiadni úgy telefonokat, hogy a user eldöntse az X2 mag használatát?

Persze vehetne az ember olcsóbb telefont is, de őszintén szólva a 7 Gen 1 sem lesz az a világmegváltó újítás.

Snap 8 Gen 1-es telefonom van, nem rossz, de azért jobban örülnék egy kedvezőbb energiafelhasználásnak, és a gyártók konkrétan ilyen szinten nem is gondolkoznak egy Battery Save profilon...

Vagy ezt csak az Oppo merte meglépni eddig a nagyobb gyártók közül?

--- Hozzáteszem érdekes lesz látni az első teszteket, amikor összevetik a Samsung vs TSMC gyártású Snap 8 Gen1/+ telefonokat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) joey04


joey04
titán

reméljük tényleg javul mert 865 óta nem megy nekik...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) samu74 válasza Graphics (#1) üzenetére


samu74
addikt

Van ilyen régóta, csak ahhoz olyan szoftvert is kellene írni hogy jó legyen. Na ez nem sikerül rendre. Energiatakarékosba rendre késnek az üzenetek, egy böngészés is kihívás random(lagg),pedig nem olyan gyengék ezek a procik hogy 70%-os teljesítmény nem lenne elég ezekre...

-----------

(#4) Linkin1994 válasza Graphics (#1) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Oppo/Oneplus nál van performance mode az kb ez lagg sincs és nem is merül.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#5) aprokaroka87 válasza samu74 (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na jó csak az nem mindegy hogy a 70% hogyan van megoldva.

(#6) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Jó oké, akkor most már jöhet a mi 12 Ultra bejelentése. :) Bár lehet nem is akarom annyira látni, a kb 550 ezres ára miatt. :(((

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Erre kíváncsi leszek. Mondjuk az energiatakarékos 2,75 GHz-et megmosolyogtam.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) badacsony


badacsony
őstag

Testing the brand new Snapdragon 8+ Gen 1 ;)

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#9) Timer


Timer
veterán

3.2 GHz. Jó ég, hova jutottunk kábé 15 év alatt a mobiltelefónia világában.

Jöhet egy új OP vele, hajrá!

(#10) samu74 válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


samu74
addikt

Az almásoknál meg tudták oldani a nagy teljesítményt de az előző generációhoz képest kevesebb fogyasztást. Droidnál mennek a nagy számok, de közben meg spórolnak a hűtésen. Csak a gyártó zsiványkodik, nem?

-----------

(#11) Kasya válasza samu74 (#3) üzenetére


Kasya
nagyúr

Samsung "70%-os battery save" profilja alatt erezhetoen lassubb, "also-kozepkategorias" a telefon.


Timer
Mar a 865+ is 3,1-en volt maximalizalva.

Johet az uj Asus Rog!

(#12) Noukoum válasza samu74 (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

A15 többet fogyaszt mint az a14.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) samu74 válasza Kasya (#11) üzenetére


samu74
addikt

Igen,arra gondolok. S7,S9,S20FE után nem erőltetem az energiatakarékos opciót.
Noukoum mondjuk ezt nem tudtam ,csak annyi maradt meg bennem hogy az új széria jobban bírja.

-----------

(#14) babkukta


babkukta
senior tag

Én csak azt látom, hogy évente jönnek a jobbnál jobb, és minél többet tudó, de kevesebb fogyasztást igérő SoC-ok. Dobálóznak a számokkal mindig, és évről évre csökken a fogyasztás 10-20%-al. Mégis az újabb generációk pillanatok alatt lemerítik a nagyobb akksikat, és egyre nehezebb kordában tartani a hőtermelésüket.
Ki hazudik, hol, mikor, mennyit? Mert valami nem kóser. Nem kóser, hogy a GPU-val lassan való világot lehet rajzolni, 0 fogyasztással - hiszen annyi %-ot spóroltak már meg az elmúlt években a beharangozásokon, hogy lassan már termelniük kellene az áramot -, ehelyett pedig alig lehet 1 napig életben tartani egy mobilt. És valljuk be, ez megy már kb. 10 éve. 1 napos üzemidő, tisztelet a kivételnek. Nem fogom megérteni, miként stagnál az üzemidő, ha a SoC már szinte erőműként áramot termel, a kijelző meg szintén évről-évre spórol az energiával, és nagyobb akksival mégsem bírni :F Persze a felvetésem ironikus :DDD

Én nem is engedném, hogy ilyen számmisztikás hülyeségekbe bele menjenek a gyártók. Adják ki tesztre, aztán nézze meg a paraszt, hogy mi a valóság! Mert papíron mindig, mindenkinél jól mutat minden, legyen az SoC, akksi, kijelző vagy megapixel meg gigapixel meg 8 kameralencse. A tettek beszéljenek aranyapám, ne csak a duma! :K

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#15) HawerKing válasza babkukta (#14) üzenetére


HawerKing
őstag

Jól beszéltél ! :C

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#16) pusszycat válasza babkukta (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az úgy van, h kevesebbet fogyaszt ugyanolyan teljesítmény mellett mint a tavalyi SoC, de a gyártok inkább növelik a sebességet, h eladhatóbb legyen, ezért nő mindig a fogyasztás is. Ennyi a csel.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) Kevin8997


Kevin8997
tag

De teljesítmény növelésre bőven nem volt szükség. Inkább fogyasszon 50% kevesebbet és egy s23-24 meg xiaomi x14 poco zs4 bírja a 8 órás sot időt.

(#18) Plug Life válasza Kevin8997 (#17) üzenetére


Plug Life
senior tag

Az akkut ki kell nyírni, különben a lyúzer nem vesz kétévente új telefont! 😂

(#19) Graphics válasza Plug Life (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Arra ott a gyorstöltés :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) DDA40X válasza Plug Life (#18) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Nekem a Note9-el "szerencsém" volt. Mert már új korában is keveset bírt ki. És annak még csak 15 wattos a "gyors"töltése. Persze így is szarabb lett, de még 3 és fél után bírja.
Mondjuk az fura, hogy ezek az akku felmérő appok rendre 100-osnak mutatják, ami lehetetlenség, mert szinte mindig gyorstöltéssel töltöttem, és érezhetően kevesebbet bír.
Van olyan app, ami normálisan felméri/kijelzi hogy milyen állapotú az akku?

[ Szerkesztve ]

(#21) pusszycat válasza DDA40X (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az S9 Plus beépített akku tesztje azt írja, h rossz az akku miközben remek állapotban van még 1% sem kapcsol ki és órákat megy el úgy is. Csak látja, h már 3 vagy 4 éves és belengeti, h rossz. :D
Azért van jó állapotban mert több telefont használtam egyidőben, nem volt naponta töltve.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) Noukoum válasza Kevin8997 (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Aztán visszaesnek az eladások mert a konkurensek sokkal erősebbek. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) Kevin8997 válasza Noukoum (#22) üzenetére


Kevin8997
tag

Sokkal nem tudnak erősebbek lenni de throttlingolnak.

(#24) XDAnonymus


XDAnonymus
csendes tag

Azt hiszem Snapdragon 8+ gen 1 a neve, és nem Snapdragon 8 gen 1+
Nem mintha számítana, de megint jól összekavart a Qualcomm az elnevezésekkel

[ Szerkesztve ]

(#25) Noukoum válasza Kevin8997 (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

A vásárlóközönség azt sem tudja mi az a throttling.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) pusszycat válasza XDAnonymus (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lesz majd gen 2 (gen 2+), gen 3 (gen 3+) ....

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) XDAnonymus válasza pusszycat (#26) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

Az logikus lenne, ezért csodálkoznék rajta :DD
Elsőre elírtam amit akartam írni bocsi
Tehát nekem úgy tűnik hogy 8+ gen2 lesz a következő ebből

(#28) pusszycat válasza XDAnonymus (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Megkavartál, most már én sem tudom mi lesz. :DDD :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) XDAnonymus válasza pusszycat (#28) üzenetére


XDAnonymus
csendes tag

Én úgy értettem, hogy Snapdragon 8+ gen 1 a neve annak amit most bemutattak, és így a címben szerintem rosszul van írva. Legalábbis angol nyelven így hivatkoznak rá és amit a bemutató képen írnak azt is így olvasnám ki.
Lényeg hogy úgy néz ki megint borzasztó a nevezéktan a Qualcommnál

[ Szerkesztve ]

(#30) badacsony válasza XDAnonymus (#29) üzenetére


badacsony
őstag

"Snapdragon 8+ gen 1"

Igen, így helyes. A szerző is megkavarodott. :D
Aztán jövőre jöhet a 8 Gen 2, majd a 8+ Gen 2, stb. :)

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#31) pusszycat válasza XDAnonymus (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Utánanézelődtem Snapdragon 8+ gen 1 a helyes. De itt a MA. minden hírben gen 1+ van. Nemcsoda ha megkavarodik az ember feje. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) Füleske válasza DDA40X (#20) üzenetére


Füleske
addikt

ADB - s kiolvasást próbáld meg (nem minden mobilnál működik):
[link]

(#33) aprokaroka87 válasza babkukta (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert teszt körülmények közt minden szép és jó, csak a valóság teljesen más.

A valóság valószínűleg tele van rosszul optimalizált alkalmazásokkal és a rendszer sem tud vele nagyon mit kezdeni.

(#34) pusszycat válasza pusszycat (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább a mellékelt képen, helyesen szerepel. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) Juhaszatti válasza Noukoum (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A vásárlóközönség nagyrésze nem csak azt nem tudja hogy mi az a throttling, de még azt sem, hogy milyen proci van a telefonjában, vagy hogy melyik erősebb 10-20%-al a másiknál.
Így aztán a célközönség javánál nemigazán lenne vásárlást befolyásoló tényező.

(#36) Noukoum válasza Juhaszatti (#35) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert gondolod nem a marketing alapján veszik a telefont, amiben ott virít hogy legerősebb processzor? :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) aprokaroka87 válasza Noukoum (#36) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A jelenlegi telefonok nagy része, mind 8 magot tartalmaz összesen, a 8 magnak van marketing értéke :)

Ha 12 mag lenne rá írva akkor annak :)

(#38) Juhaszatti válasza Noukoum (#36) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nagyon ritka az olyan marketinganyag szerintem, amiben ott virít kiemelve, hogy ebben a legerősebb processzor van. Legalábbis nem sűrűn találkoztam erre épülő reklámmal egyik gyártótól sem, pedig rengeteg Samsung, Xiaomi (sőt már Realme is) marketing ömlik akár online, akár a TV-ben. Sokkal előbb vannak ezek kihegyezve mondjuk a kamerára, mert az átlag vásárlót sokkal inkább megfogja, mint egy X%-al erősebb processzor. Az megmarad a geek rétegnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Timer válasza Juhaszatti (#38) üzenetére


Timer
veterán

+1. Látszik is, hogy mi a preferencia, és akkor csodálkozunk, hogy kurvulnak a gyártók, és 5K környékére áraznak egy nyüves csúcsmobilt. Persze ez is a kényelem ára, mert egy jobb kompakt mérfőldekkel tisztább képet lő (és lőtt 5 éve is) ezeknél a mikrokuki méretű szenzoros csodáknál, de nem baj, mert ez automatán szépít, meg mindig kéznél van... Játék megint csak olyan, hogy számomra érthetetlen, hogy miért kell erre kihegyezni egy mobilt. FPS mobilon, pld....jó ég. Biztos öreg vagyok már ehhez, de eszembe se jutna így játszani fruit ninjánál összetettebb dolgokat.

Ha jól belegondolunk, ez mégis csak egy telefon, kár volt keverni a dolgokat. Bőven durva az, hogy egy telefon ma már képes egy gyengébb laptopot kiváltani rutin irodai munkában, otthon meg pláne. Ez a multimédiás tartalomgyártó / hobbi fotós / gamer szerepkör már olyan hab a tortán, amit mindenki kifizet, pedig közel sem biztos, hogy végül használja is. Szégyen, hogy erre fordult a marketing, miközben alap dolgok nem fejlődnek érdemben semmit évek óta (üzemidő).

[ Szerkesztve ]

(#40) klaya86 válasza Timer (#39) üzenetére


klaya86
senior tag

Nem, ez nagyon nem csak telefon már. Mini számítógép, fényképezőgép, navigáció, fizetőeszköz, multimédiás eszköz és még sorolhatnám... Amivel lehet telefonálni is és mindez elfer a zsebedben.

[ Szerkesztve ]

(#41) Timer válasza klaya86 (#40) üzenetére


Timer
veterán

Nézőpont kérdése. Nekem, aki még 3210-zel kezdte, ez is csak egy telefon, extra kommunikációs funkciókkal. Ha fotózni akarok, arra van külön eszköz, ami arra jóval alkalmasabb. Ha játszani akarok, arra is van jobb megoldás. Az, hogy totál elcsúszott a hangsúly, és már a kamera meg a PUBG / Fortnite teljesítménye adja el a telefont, egy igen szomorú dolog (szerintem).

(#42) joey04 válasza klaya86 (#40) üzenetére


joey04
titán

+1

telefonálni nem is szoktam vele kb.
5110-zel kezdtem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) klaya86 válasza Timer (#41) üzenetére


klaya86
senior tag

Nekem első az 5110 volt, de igazából mindegy🙂 persze, egy normális fényképezőgép jobb képeket készít. Játszani sokkal jobb ps5+4k tv. Csak éppen ezeket senki nem húzgálja magával a zsebében, illetve nincs is erre igénye. Ezek már régóta nem telefonok. A telefonálás is csak egy funkció a többi 20-30 dolog mellett, amire a mai telefonok képesek. Nem mellesleg a felhasználók nagy százalékának is ez az elvárása. Tudjon mindent a lehető legjobb szinten.

[ Szerkesztve ]

(#44) Timer válasza klaya86 (#43) üzenetére


Timer
veterán

Persze, ebben nem lesz egyetértés soha, és az én véleményemet jóval kevesebben osztják ma a témában, nincs is ezzel gond, én elfogadom, hogy változott a világ. Megértem, hogy sokan mindenesként tekintenek egy mobilra, de én még abból a korból jövök, ahol puszta kényelemből vagy lustaságból nem próbálunk meg egy szöget is a telefonnal beverni, csak mert az van kéznél. Külön telefonom, külön navim, külön fényképezőm volt mindig is, a naviról néhány éve már lemondtam, mert azt tényleg jól kiváltja a mobil (bár egy iGO-t szerintem még most sem ért utól semmi, fizetős Sygic, Gmaps biztosan nem, ezeket használom felváltva, és útvonalat optimalizálni értelmesen egyik sem tud). Szerintem célfeladatra célhardver kell, persze ha van egy olyan eszköz, ami nem csak majdnem, hanem pontosan ugyan olyan jó vagy jobb a feladatban, és emellett még másra is képes, az nem baj (PC vs konzol). Jelen esetben viszont abszolút nem összehasonlítható kamerás képességekről beszélünk, ami nem lenne baj önmagában, ha nem az lenne manapság a telefonos fejlesztések / marketing elsődleges célja, hogy a kamerás képességet adja el a vevőnek. Majd talán most (erősen talán!), a natív optikai zoomok elterjedésével lesz egyáltalán értelme összehasonlítani a mobilt egy kompakt fényképezővel, a MILC /DSLR vonalhoz meg köze nem lesz, kábé soha. Azzal az érvvel meg, hogy instára/facsére jó ez a minőség is, nem tudok egyetérteni. Valakinek biztos jó, én szeretem, ha részlet is van a képben, nem csak rommá húzott dinamika 100 megapixelen.

Na, nem offolok tovább, csak kikívánkozott. A Snaprdragon fejlődését meg mindig örömmel látom, bár az ilyen 3.2 GHz környéki teljesítménynél az ember elgondolkodik, hogy meddig fokozható ez még passzív hűtés mellett, egyáltalán van-e értelme még fokozni a kraftot? Jobb lenne ennek gátat szabni most, és a fejlesztőket kényszeríteni az optimalizálásra. Röhej azért, hogy ilyen összteljesítménnyel 10 éve még PC-k futottak csak, sőt.

(#45) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én tárcsás telefonon kezdtem. Én nyertem. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#46) Plug Life válasza pusszycat (#45) üzenetére


Plug Life
senior tag

Én füstjelekkel inditottam.

(#47) pusszycat válasza Plug Life (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem jó. Az nem telefon. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#48) klaya86 válasza Timer (#44) üzenetére


klaya86
senior tag

Felesleges valóban egy fényképezőgéphez hasonlítani a telefont. Mivel engem pont hidegen hagy, én nem is teszem. Inkább a korábbi, jópár évvel ezelőtti telefonos kamerákhoz képest viszonyítok. És ott azért van fejlődés és nem a millió megapixelre gondolok . Egy felső középkategóriás, felső kategóriás telefon kamerás téren biztos, hogy a felhasználók legalább 90%-nak tökéletes megfelel. GPS-t soha nem használtam így nem tudok viszonyítani. Mindig telefonnal megyek. A fél országot bejártam már, egyszer sem tévedett, mindig odavitt, ahova kell. Google Térkép. A processzorok viszont szerintem már tényleg parasztvakításba mennek át. Egyszerűen ekkora házban, mint egy telefon, nem tudnak megfelelő hűtést biztosítani. Aztán jön a throttling, aksi merül mint a búvárszivattyú. Utolsó jó processzor a snapdragon 865/870 páros volt. Azóta lejtmenet van.

(#49) Timer válasza klaya86 (#48) üzenetére


Timer
veterán

"felhasználók legalább 90%-nak tökéletes megfelel"

All-in érv a minőség kapcsán. Pont, mint a majkamegakörtisz ;]

GPS kapcsán azért nem érzed ezek szerint a különbséget, mert nem használtad az iGo-t. Valahogy azóta se sikerült senkinek olyan jól megoldani a "jól követhető" útvonal tervezési metódust. A gmaps, és pláne a sygic minden kis alantas utcán átrángat, ha úgy 1 perccel kevesebb / 1 méterrel rövidebb az utazás. Undorító.

[ Szerkesztve ]

(#50) Curtain válasza Timer (#39) üzenetére


Curtain
senior tag

"FPS mobilon" Azért mert te nem játszol attól még milliók cod mobiloznak naponta pl. Szóval igenis van létjogosultsága. Én pl egyszerűen nem tudok kontrollerrel játszani. Akkor mondjam azt hogy pl a pc mellett mi értelme van a konzoloknak? Nem kötekedésből írtam de attól még hogy szerinted nincs értelme egy mobilos fps-nek attól még sok millió ember játszik velük.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.