Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #81556480 válasza gyimger (#182) üzenetére


#81556480
törölt tag

Na, megsértődtél ? :O ;]

(#202) gyimger válasza #20411392 (#198) üzenetére


gyimger
őstag

Nagyszerű kiegészítése a korábbi hozzászólásnak. :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#203) _drk válasza Griff55 (#196) üzenetére


_drk
őstag

Ahhoz újra kéne írni az egész játékot. Azt meg szerintem mérlegelik, hogy mi éri meg és mi nem. Ezt a játékot mondjuk PC-re könnyű kiadni, mivel a PS4 és Xbox hardverileg egy PC. A multiplayer meg PC-n is szépen pörög.
Az egy éves késés meg lazán betudható egy lusta optimalizációnak. Így nem kellett horror konfigra kiadni a játékot és még az év végi eladások jók lesznek a karácsonyi bónuszra!

(#204) Wesder válasza _drk (#203) üzenetére


Wesder
félisten

Vagy csak megvàrtàk az egy éves konzolexkúzivítàst.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#205) rup1u5 válasza nanocry (#172) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mondasz valamit! Elöször arra gondoltam megvárom Steam-en de ha amúgy is kelleni fog hozzá a launcher akkor már miért ne vegyem meg ott, pláne ha jár hozzá ingyen cuccos. :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#206) _drk válasza Wesder (#204) üzenetére


_drk
őstag

Ez le volt papírozva Sony-val meg MS-el?

(#207) kwzatz válasza _drk (#206) üzenetére


kwzatz
őstag

Nem kell hozzá ez sem. Egyszerűen profitmaximalizálás. Eladják először konzolra annak, aki nem tud várni (direkt nem jelentik be PC-re persze), illetve nincs PC-je, aztán 1 évvel később eladják azoknak, akiknek csak PC-je van, illetve azoknak még egyszer, akik nem tudtak várni, pedig van PC-jük is. Persze lehet, hogy a Sony meg az MS kicsit rásegít némi plusz zsével, hogy "Ugyan kedves Rockstar, segíts már eladni nekünk néhány konzolt, így mindenki jól jár."

(#208) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A hét legjobb híre. Vagy talán az egészé évé.

(#209) ribizly válasza kwzatz (#207) üzenetére


ribizly
veterán

Én megvettem PS4-re, de nagyon nem bírtam az irányítását. Ment is át máshoz. Nagy reményeket fűzök hozzá, mert amúgy igen bejött. Azt gondolom, hogy meglesz pár napra majd a programom. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#210) chris0000


chris0000
őstag

az igen...ezt átportolni PC-re! :U nah meg a gépigényre kiváncsi leszek...bízunk benne!,egy Tualatin már nem biztos,hogy elég lesz...
nehogy kapjunk egy ilyen hírt,h "csak 4K és HDR és RTX-ON-al" lehet indítani... :DDD
PS4 pron nem volt környezeti textura kirajzolgatás...egybe kib@szta az egész tájat...stb.

[ Szerkesztve ]

(#211) DigitXT válasza myckey (#193) üzenetére


DigitXT
félisten

Anno a Far Cry 2-t toltam gamepad + egér kombóval. Előbbivel vezettem,
utóbbival lőttem. Elég jó kombináció volt, bár kétségkívül szokatlan.:R

(#212) Dilikutya válasza _drk (#203) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem lusta optimalizáció, köze sincs a konzolos verzióhoz, másik csapat csinálja. Hogy végülis a kód mekkora része közös az egyes változatokban, azt nem tudom, de amúgy van egy sejtésem, hogy elég sok, tekintve, hogy a hardver architektúra azonos, meg az Xbox-on is Windows fut.

A korábbi részeket sem kellene teljesen újraírni, ebben teljesen biztos vagyok. Régen is jöttek ki PS2 játékok PC-re, meg pl. jövőre jön az eredetileg PS2-re és az első Xbox-ra megjelent Destroy All Humans! is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#213) myckey válasza DigitXT (#211) üzenetére


myckey
veterán

Pad és Egér?
Az szép teljesítmény...ilyet még nem próbáltam. :N

Egyébként nekem is van konzolom, családban is akad.....Halo és Gears of War szériát is csapattam kontrollerrel.
Volt más is....Frankón megszoktam.
De azért a bill+rágcsáló kombót nem adja vissza. Számomra. !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#214) rup1u5 válasza DigitXT (#211) üzenetére


rup1u5
nagyúr

"gamepad + egér"
Te perverz állat! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#215) ribizly válasza rup1u5 (#214) üzenetére


ribizly
veterán

Nem feltétlen. Sok esetben a járművezetésekhez jobb, ha az ember analóg bevitelt használ. Én pl. anno BF3-hoz vettem joystick-ot éppen ezért, de igazából controller-el is kipróbáltam a helikopter vezetést, és úgy is jobban adta. Szóval nem ördögtől való. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#216) Griff55 válasza rup1u5 (#214) üzenetére


Griff55
senior tag

Battlefield 4 multiban előszeretettel használtam :DDD
Helikopter xbox kontrollerrel, a lövöldözés meg egérrel

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#217) #20411392 válasza DigitXT (#211) üzenetére


#20411392
törölt tag

GTA V-öt játszottam így végig :D A tökéletes kombináció.

(#218) Televan74 válasza rup1u5 (#214) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem WItcher3 alatt is bevált.Mikor sokat kell menni vagy lovagolni,akkor tökéletes számomra. Mikor meg megköveteli egy játék a precíz mozgást akkor váltok egér + bill -re.
Szerintem az RDR2 -ben sem lesz másképp. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#219) myckey


myckey
veterán

Való igaz.
Bizonyos esetekben jól adja a Pad...járműveket én is szerettem vele mozgatni.

(#218) Televan
Na majd bevetem én is ! ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#220) Puma K válasza ribizly (#215) üzenetére


Puma K
veterán

Anno mikor a GTA V megjelent PC-re, akkor nem sokra rá csak emiatt az egy cím miatt vettem egy vezeték nélküli kontrollert és hozzá akku pakkot:

Microsoft Xbox 360 wireless/vezeték nélkül kontroller/gamepad és Play & Charge kit

Igaz én csak az autó és motor irányításához használom.
Nincs más cím amihez használnék kontrollert csak a GTA V/Online-hoz.

Mivel nem asztalnál-számítógépasztalnál ülök, hanem egy tévészekrény előtt egy fotelban és a lábam egy puffon, így az ölembe vagy magam mellé teszem ha nincs szükségem a kontrollerre. Amúgy minden helyzetben egér+bill.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#221) narumon


narumon
őstag

Én azt szeretném kérdezni, hogy ha pl ezzel szeretnék játszani PC-n majd de kényelmesen a nagy tévén fotelből akkor milyen kontrollert ajánlotok amivel az ilyen játékok mennek rendesen? Nem kell hogy wireless legyen (de akár lehet az is), csak, hogy ne bill/egér kombóval kelljen játszani.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#222) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Én ultrakonzervatív vagyok controller témában. Soha életemben nem vetemednék akkora istenkáromlásra, hogy egy ilyen sz@rt dugjak a magasztos PC-mre! :N

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#223) erahurka válasza rup1u5 (#222) üzenetére


erahurka
félisten

Pedig nem rossz, hogy négy irány helyett egy analóg karral tudsz mozogni a térben, és még lassabban is tudsz gyalogolni, ha kevésbé tolod el a kart.

(#224) ribizly válasza rup1u5 (#222) üzenetére


ribizly
veterán

Szóval Te azok táborát bővíted, akik szerint a bal-közép-jobb, a gáz-elenged-fék az 100%-ban megfelelő egy gépjármű vezetésére. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#225) wjbhbdux válasza Dilikutya (#212) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Mivel a Google Stadia-ra is jön, ahhoz Vulkan alapú motorra van szükség. Amivel (megfelelő hardveren) igen jól futnak dolgok, jó esetben PC-n is opció lesz a DX mellett/helyett.

@ribizly, szerintem a GTA V a #1 játék, talán a Trackmania sorozat mellett, amiben szinte tökéletes a vezetés kezelhetősége billentyűzeten, köszönhetően a plusz air control gomboknak. Én Onlineban lenyomtam vagy 5000 versenyt, nem túl tryhard módon csak public lobbykban de azért összejött pár top100-as időm egyes pályákon a leaderboardokon (aminek az eleje szét van csalva 0,0001 másodperces időkkel :DDD ).
Egyszerűen olyan kényelmes és precíz a V irányítása billentyűzeten, hogy nem gondoltam arra hogy felkapjam a controllert, pedig itt van és másban én is azzal szeretek vezetni. Minimális időt biztos lehetne még nyerni vele, de ha valami jó billentyűzettel, akkor a GTA V az. Hogy lovakkal mi lesz a helyzet azt majd meglátjuk, de bízom benne hogy hasonló jó élményt adnak a PC játékosoknak megint.

[ Szerkesztve ]

/s

(#226) rup1u5 válasza ribizly (#224) üzenetére


rup1u5
nagyúr

És bármelyik kontrolleres sofőrt le is iskolázom GTA onlineban a $10-os DELL billentyűzet + egér combommal ha manőverezésről van szó! ;)
Nem, én azok közé tartozom akik megvetik és rühellik a konzolokat. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#227) logitech1


logitech1
tag

Na végre már.Ideje volt.

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#228) myckey válasza wjbhbdux (#225) üzenetére


myckey
veterán

Vulkannak tudnék örülni.
Eddig jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#229) Wesder válasza narumon (#221) üzenetére


Wesder
félisten

Xbox One controllert javaslom. Natívan tàmogatja a PC.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#230) kwzatz válasza rup1u5 (#222) üzenetére


kwzatz
őstag

Szerintem sok játékhoz magasan jobb, mint a billentyűzet+egér, úgyhogy én használok egy X360 kontrollert is.
Dark Souls széria, Yakuza 0, platformerek (Super Meat Boy, Ori, Cuphead, Guacamelee stb.), autós játékok (Dirt 3 sokkal jobb volt vele, mint billentyűzettel), 3rd person akciójátékok egy része (pl. a Darksiders ég és föld, Bayonetta, Metal Gear Rising). Ezekből a legtöbb önkínzás billentyűzettel+egérrel a kontrollerhez képest. A PC-ben pont az a fasza, hogy van választási lehetőséged. FPS-t/TPS-t a büdös életben nem játszanék mondjuk kontrollerrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#231) erahurka válasza kwzatz (#230) üzenetére


erahurka
félisten

Hagyd szerintem, nem jöhetsz ki jól belőle.

(#232) Dilikutya válasza rup1u5 (#222) üzenetére


Dilikutya
félisten

Te nem játszol Mortal Kombattal, úgy érzem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#233) Wesder válasza Dilikutya (#232) üzenetére


Wesder
félisten

Azt is bill+egérrel tolja mesteri szinten.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#234) kwzatz válasza Dilikutya (#232) üzenetére


kwzatz
őstag

Abban (meg úgy általában a verekedős játékokban) mondjuk az x360 kontrollerem sem szuperál a D-pad miatt. XO és PS4 kontrollerrel az igazi állítólag.

(#235) Daelion válasza kwzatz (#230) üzenetére


Daelion
őstag

Összes Darksiders-t bill+egér-el vittem végig mindenféle gond nélkül,Darksiders 3 NG+ on is úgy viszem. :)

Nekem kontroller max bunyós illetve séta szimulátor/lassú játékokhoz oké,autóversenyt 1x próbáltam de nagyon nem jött be 'na most bill se egy csoda oda de nekem még az is jobb volt'.

Vannak egyedi esetek amikor viszont kénytelen vagyok használni 1-1 Boss fight/map miatt mert 'elcseszettül' csinálták meg PC-re.
COD WW2 single player vége fele volt egy tankos pálya amit az istenért se bírtam megcsinálni mert borzalom volt az irányítása a tanknak.
Bedugtam kontrollert mert azt ajánlották neten,kb 2-ik próbára meglett.. :DDD

Per pill a Batman Arkham szériát játszom bill+egér-el és kényelmes de Boss fight-hoz be van dugva a kontroller mert azok botrányosak tudnak lenni.
Deathstroke konkrétan bugos volt ha nem kontroller-el akartam csinálni akkor nem mutatta bizonyos támadásaira a counter lehetőséget,na erre így 1+ óra idegelés után kerestem rá és kontroller volt rá a megoldás. :(((

[ Szerkesztve ]

(#236) myckey válasza Daelion (#235) üzenetére


myckey
veterán

Szintén zenész, ami a Darksiders szériát illeti.
Jól elvoltam Pad nélkül. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#237) Dilikutya válasza kwzatz (#234) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem jobban bevált az X360 kontroller. Havernál One-on szoktunk játszani, kényelmetlenebb is annak a kontrollere.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#238) kwzatz válasza Daelion (#235) üzenetére


kwzatz
őstag

"Összes Darksiders-t bill+egér-el vittem végig mindenféle gond nélkül,Darksiders 3 NG+ on is úgy viszem."
Végigtoltam az elsőt mindkettővel, sokkal jobb volt kontrollerrel. (ráadásul apocalypticen, szóval egyáltalán nem azt mondom, hogy lehetetlen billentyűzettel+egérrel) A másodikat még csak bill+egérrel toltam, gyanítom ott is ez lesz a helyzet, ha újrajátszom. Sokkal kényelmesebb a skilleket használni. Van aki a Dark Souls-t is bill+egérrel játssza, szóval az sem lehetetlen, sőt, Super Meat Boy-t is végignyomtam billentyűzettel, ettől még jobbak kontrollerrel.

Batman Arkham szériát én is bill+egérrel toltam végig. A Knightot elkezdtem kontrollerrel, de az előző részekben annyira megszoktam a bill+egeret, hogy inkább vissza is váltottam gyorsan.

Dilikutya: D-padet használod? Nagyon pontatlannak érzem. Jó, bohóckodni lehet vele, de 40%-os kombókkal már van gond. (ja igen, még MK:XL-ről beszélek, nem tudom, hogy a 11-ben jobb-e)

[ Szerkesztve ]

(#239) wjbhbdux válasza kwzatz (#234) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Semmilyen controllerrel nem az igazi, ahhoz a stílushoz egy fight stick kell ha komolyan akarsz játszani.

/s

(#240) kwzatz válasza wjbhbdux (#239) üzenetére


kwzatz
őstag

Az a Street Fighter (meg ezek az "anime fighterek" talán). MK-t pl. nem játsszák fight stickkel a prók sem a versenyeken.

[ Szerkesztve ]

(#241) DigitXT válasza rup1u5 (#214) üzenetére


DigitXT
félisten

Ugyan már! Ha már perverzió, a Prince of Persia FFB kormánnyal... Az fájt.:DDD
(Na nem sokáig játszottam így, de egy próbát mindenképpen megért a dolog.)

(#242) Dilikutya válasza kwzatz (#238) üzenetére


Dilikutya
félisten

MK9 meg MKXL. Nekem nem jobb az X1 kontrollere. De én csak játszok, nem profiskodok. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#243) rup1u5 válasza DigitXT (#241) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD Az mondjuk besszívva érdekes lehet :DDD

(#232) Dilikutya
Elmúltak már a 90-es évek. :DDD C64-emen meg az Amiga 500-asomon toltam még joystickel és az első P1-es PC-men egy vacak kis kontrollerrel a Star Wars Pod Racer-t meg a Rogue Squadron és kész. Azóta csak bill+egér és nem is tervezek így 40 fölött váltani. Multkor kipróbáltam haverom PS-én a Doom-ot meg valamelyik Batlefield-et controlerrel! Jesszusom de borzasztó élmény volt. :O

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#244) Daelion válasza kwzatz (#238) üzenetére


Daelion
őstag

A bill+egeres DS dolgot én is elkövettem de nem tartott sokáig mert alapvetően nincs meg a kellő türelmem/idegzetem ahhoz a játékhoz. :N

Lords of the Fallent viszont simán játszom bill+egérrel és nem éreztem,hogy kéne kontroller.
Ezt még befejezni is sikerült,NG+ közepe után tettem félre a játékot de lehet majd még újra játszom másik build-el.

Ami engem legjobban zavar kontrollerel a kamera kezelés/precizitás,bár lehet sok-sok gyakorlással menne az is jobban de minek 'kínozzam' magam ha nem muszáj.
Ezért is szeretem lassú játékokhoz vagy ahol nem kell mozgatni a kamerát mint pl oldal nézetes játékok,oda tényleg jó dolog.

(#243) rup1u5

DOOM+kontroller,azt a Doomguy meg ne hallja mert személyesen fog kicsinálni érte. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#245) kwzatz válasza rup1u5 (#243) üzenetére


kwzatz
őstag

"Multkor kipróbáltam haverom PS-én a Doom-ot meg valamelyik Batlefield-et controlerrel! Jesszusom de borzasztó élmény volt."
Ez mindkettő FPS. Senki nem mondta, hogy ezeket kellene PC-n kontrollerrel játszani. :D

Daelion: Próbáld ki a DS-t egyszer egy jó kontrollerrel, lehet, hogy ott kifejezetten az volt a probléma! A játékok alapján, amiket játszol, szerintem szeretnéd! Én soha nem próbáltam, de állítólag nagyon rossz bill+egérrel, annak ellenére, hogy van aki végigtolja vele. (ugyebár végigtolják dancepaddel meg banánokkal(!) is :D )

(#246) hombre[EU] válasza DigitXT (#211) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A Mafia elsō részébe annyira beleéltem magam,hogy vettem egy másik széket,ahhoz kormány-váltó-pedál és ha kocsiba szálltam átültem arra a felére az asztalnak :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#247) DigitXT válasza hombre[EU] (#246) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez jó!:R

(#248) Puma K válasza hombre[EU] (#246) üzenetére


Puma K
veterán

:Y :C :R

A Mafia első részénél én is kormány+pedál kombót használtam :D
Igaz előttem volt a kormány, mögötte meg a billentyűzet. Az egér meg a kormány mellett. Nem volt kényelmetlen vagy zavaró, de az autókázás baromira jó volt így :))

Az autókat természetesen manual módban vezettem :K

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#249) gyimger


gyimger
őstag

pendre54 kollégának lefordítottam a linkelt PCGamer cikket, hogy ő is kedvet kapjon hozzá. :D
[Ide katt]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#250) pendre54 válasza gyimger (#249) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, kötelező olvasmány :D , de az ördög majd úgyis a részletekben fog rejleni, azaz a játékban, szóval van egy olyan sanda gyanúm, hogy egy jó párszor fogok még segítséget kérni a játék alatt, hogy akkor itt most mit is kellene csinálni.
Egyébként továbbra is érdekelne, hogy a játék címének mi lenne az értelmes magyar fordítása, mert a Google fordító által kidobott, az a "Vörös halott megváltás" nekem elég idiótán hangzik. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.