Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) nexplo


nexplo
őstag

Azért remélem egy 9900K 32giga memóriával és egy 1080TI OC karival megtámogatva csak elég lesz egy majdnem "fullos" játéknézethez. Ennél per pill nem fogok még nagyobb gépet összerakni bármennyire is kevés lenne hozzá. Eleve pénztemető a gépfejlesztés.. :)
A 2080TI pedig nem alternatíva , mert mindegyik megkotlik. Kockáztatni nem szeretnék.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#552) Puma K válasza nexplo (#551) üzenetére


Puma K
veterán

A "mindegyik megkotlik" pontatlan.
Maximum a megjelenést követően avagy "az első szériás" 2080 Ti-k nél volt jellemző, de ott sem mindegyikre.

Viszont egy jó ideje nem lehet hallani arról, hogy továbbra is gond lenne ezzel a típussal. Szóval jó pár hónapja elejét vették a szemetelős problémának.

Az RTX 2080 Ti-nél inkább az árazása az ami problémás és visszatartó erő a legtöbb ember számára.

Az 1080 Ti nálam már egy 4790K@4,7GHz-nél is limitált 2560x1440@165Hz-es megjelenítő esetén.

A "fullos játékmenet" elég tág fogalom a megjelenítőd natív felbontása és annak a képfrissítésének a közzététele nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#553) ribizly válasza Puma K (#552) üzenetére


ribizly
veterán

Majd meglátjuk. Én már akkor 100%-ban elégedett leszek, ha meglesz a 1440p@60fps nálam.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#554) GAI válasza ribizly (#553) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én már 1080p@30-al is :DDD

(#555) ribizly válasza GAI (#554) üzenetére


ribizly
veterán

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#556) k-adi válasza ribizly (#555) üzenetére


k-adi
nagyúr

jópofa ez a gif

add kölcsön neki a géped ;)

(#557) ribizly válasza k-adi (#556) üzenetére


ribizly
veterán

Emlékeim szerint Neki minden (is) volt. ;) Nem hinném, hogy ne tudna megfelelő vasat alápakolni, ha akarna. :U
Mellesleg 1080p@30fps-re minek PC? :F

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#558) GAI válasza ribizly (#557) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Most épp van még hozzá vasam, de L kolléga lecsapni készül rá :DDD Aztán csak i5 + 780Ti lesz, ami épp csak a minimum konfigot jelenti, szóval örülni fogok én annak a 1080p@30-nak akkor :D Mellesleg a GTA5 az 1080Ti-vel is be tud esni néha 30 fps alá 1080p-ben, egyjátékos módban is, de az gondolom inkább valami bug lehet, mert csak időszakosan jelentkezik, remélhetőleg az RDR2 nem örökli majd.

(#559) syIex válasza ribizly (#557) üzenetére


syIex
veterán

Irányítás szempontjából pl... :DD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#560) ribizly válasza GAI (#558) üzenetére


ribizly
veterán

Neki meg aztán minek. Kb 5 éve nem játszik. Majd pont most fogja elkezdeni, mi? ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#561) ribizly válasza syIex (#559) üzenetére


ribizly
veterán

Az egy olyan érv, amiért én eladtam a PS4-es verziót és kivártam a PC-s megjelenést. Szóval nálam jobban senki sem érti meg, de akinek mondjuk nincs alá gépe, az mindenképpen jobban jár egy konzollal, mert VGA-t alá kb. a konzol 2-3x-os árából kapni rendeset. Ami azért nagyon nem mindegy. És akkor még csak egy VGA-t vett ütőset.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#562) Puma K válasza GAI (#558) üzenetére


Puma K
veterán

"Mellesleg a GTA5 az 1080Ti-vel is be tud esni néha 30 fps alá 1080p-ben, egyjátékos módban is, de az gondolom inkább valami bug lehet, mert csak időszakosan jelentkezik, remélhetőleg az RDR2 nem örökli majd."

Online vagy offline tapasztalod ezt?

Csak azért kérdem, mert 1138 órám van a játékban, és 760, 1070, 1050 Ti, 1080 Ti-vel de még Intel HD 4600-zal sem tapasztaltam durva FPS beesést.

Az más téma, hogy a pálya Paleto Forest részén -vélhetően- az ottani környezet miatt lecsökken az FPS, de az is fokozatosan ahogy közeledek.

Érdemes a driver-ből az energiasémáknál a maximális teljesítményt választani, mert mint írtam nem terheli be a kártyát minden körülmény között és szerintem hajlamos visszavenni a VGA magát 3D LOW profilra adott esetben...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#563) GAI válasza Puma K (#562) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Offline tapasztaltam, elsősorban én is erdőben, illetve főleg este/éjjel (mármint a játékban :DDD ). Nem túl gyakran jelentkezett, de azért többször visszatérő probléma volt. Valahol olyat is olvastam, hogy egy Windows frissítés okozza.

(#564) GAI válasza ribizly (#561) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

XBOX-on már én is végigtoltam, de azért szerintem PC-n lesz az igazi. Ahogy már többen is írták előttem, konzolon az automata célzással túl egyszerű a játék, anélkül pedig gyakorlatilag lehetetlenség, szóval mindenképp jobb lesz PC-n számomra.

(#565) Dilikutya válasza ribizly (#557) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mellesleg azért, hogy ne kelljen konzolt vennem. Azzal ugyanis nem tudok mit kezdeni, a PC-t legalább tudom mindenre használni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#566) Lord Myn válasza GAI (#563) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az a hirhedt v-sync bug lesz (gondolom be van kapcsolva a játékban), kapcsold ki és az nv cp-ben szabályozd inkább (adaptive vagy fast sync-re, illetve ha g-sync kompatibilis a monitor akkor, azt hiszem, külön kell állítani) és máris megszűnt a szaggatás az erdős részeknél.

Sajnos simán lehet, hogy örökli az RDR2 is, mivel ugyanaz a motor hajtja.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#567) GAI válasza Lord Myn (#566) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi, ezt kipróbálom majd.

(#568) Puma K válasza GAI (#563) üzenetére


Puma K
veterán

Milyen CPU, mennyi RAM van a gépben és milyen VGA driver-t használsz?

Melyik Windows van fent?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#569) GAI válasza Puma K (#568) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

9700K, 16GB RAM. A driver verziót most nem tudom fejből, de kb fél éves. A Windows mindig a legfrissebb.

(#570) Puma K válasza GAI (#569) üzenetére


Puma K
veterán

Most megfogtál.

Esetleg még azt próbáld meg, hogy a Windows-os energiaprofiloknál a teljesítménycentrikust választod ki, hogy a CPU ne vegye vissza az órajelét. Az Nvidia drvier-ből is az energiasémáknál a maximális teljesítményt válaszd csak a gtav.exe-nél majd alkalmazd és úgy tesztelj egy karikát.

Bár ilyen extra külön kört alapesetben nem kellene járni és az a része sem törvényszerű, hogy akadjon.

A Windows10 mikori telepítés?
A GTA V ugye legális? :)

A Windows 10-nél korábban én is olvastam más játékok esetén, hogy tapasztalható alkalomadtán akadás. Viszont tavaly december óta Win10-et használok én is, de ilyet nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#571) GAI válasza Puma K (#570) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Eleve viszonylag ritkán jelentkezett, szóval nem foglalkoztam vele különösebben. A GTA5 legális, steam-es.

(#572) Robi BALBOA válasza GAI (#571) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez nálam is előferdül, bármilyen Sync-ről van szó nemlesz tökéletes sajnos.

Jó lenne ha a RDR2 már kinőné ezt a betegséget, mondjuk mivel a Gta5-ben ezt eddig nem javították, simán benne van a pakliban, hogy itt sem lesz minden 100%-osan rendben.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#573) Dilikutya válasza Robi BALBOA (#572) üzenetére


Dilikutya
félisten

A GTA IV-ben is a mai napig van ilyen, legalábbis én tapasztalok. Erős a gyanúm, hogy nem a nulláról lett az 5. részre újraírva a motor.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#574) Robi BALBOA válasza Dilikutya (#573) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hagyományőrző programsor, pipa! :DDD

Elő kell, hogy vegyem ezt a GTA IV-et, ellenőrzés céljából! ;]

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#575) Dilikutya válasza Robi BALBOA (#574) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ja, ez nem bug, hanem feature. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#576) Lord Myn válasza Robi BALBOA (#572) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Fast Sync-nél közel tökéletes, csak úgy meg feleslegesen pörgeti a VGA kártyát (néhol 150+ fps-ek vannak, holott a 60 feletti részt nálam elhajítja). Így maradtam az adaptive sync-nél, de már érik a G-Sync-es monitorcsere (jövőre).

A GTA IV-nél más a szitu (a GTA V optimalizációja fényévekkel jobb), az CPU-ban (ráadásul kizárólag 3 magon) kérne végtelen megaherz-eket (4,5+ az igazi), VGA-nál meg sok ROP/texturázó és gyors VRAM kell hozzá (tehát a GTX 2xx sorozat architektúrájára van építve, csak azoknál gyorsabb kártyákra, sajnos nagyon látszik rajta, hogy X360 átirat).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#577) Robi BALBOA válasza Lord Myn (#576) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Igen a Fás Sync tényleg elég jó, csak ahogyan mondod, pörgeti a gépet mint állat, és nálam nem mindegy, hogy a két 1080Ti fullon vagy csak 60-70%-on megy.
Próbáltam úgy is, hogy lejjebb vettem a TDP-t, de úgy is akadozott, a temp limit még a legélhetőbb alternatíva, csak jó kell belőni, hogy ne vegyen sokat vissza a kari az órajelből.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#578) stefi76


stefi76
tag

Rockstar Games
4,85 M feliratkozó:

Red Dead Redemption 2 PC Trailer

[ Szerkesztve ]

(#579) VágniValó válasza stefi76 (#578) üzenetére


VágniValó
addikt

Hangulatba gyüttem :B

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#580) JSandor válasza stefi76 (#578) üzenetére


JSandor
tag

Nagyon remélem ez in-game is látszani fog :) és nem csak egy konzol átirat. Azért a PC erejét remélem kiszanálják és sokkal szebb lesz.

(#581) ribizly válasza JSandor (#580) üzenetére


ribizly
veterán

Te játszottál a GTA V-el? Láttad még az XBOX360/PS3-as verzió után a következő generációra megjelent "átiratot"?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#582) negyven2 válasza ribizly (#581) üzenetére


negyven2
veterán

Ez nem tudom, hogy jön ide, mert akkor különbség most biztos nem lesz. Azok a kiadások egy olyan gépre jöttek amikben max. 512 mega memória volt mindenre.

[ Szerkesztve ]

“The Wasteland’s got its own Golden Rule: Thou shalt get sidetracked by bullshit every goddamn time.”

(#583) JSandor válasza ribizly (#581) üzenetére


JSandor
tag

Igen játszottam a GTA V-el PC-n és láttam xbox 360-on a játékot és ég és föld volt a grafika. Most viszont már PS4 pro és Xbox one X van, ami már nem akkori szintű hardver. Amit "átirat" alatt én tekintek, az annyiban ki is merül, hogy nem lesz 30 FPS limit meg maximum kevés textúra javítás, de ha itt is meg lesz az a szint különbség mint GTA V -nél akkor jó.

(#584) Puma K válasza JSandor (#583) üzenetére


Puma K
veterán

A PC-s verzió a GTA V-nél nem csak azt kapta amit írsz:

"GTAV for PC pushes Los Santos and Blaine County to even greater levels of detail, running at 1080p and 60fps with up to 4K resolution and support for up to triple monitor configurations, as well as NVidia 3D Vision for up to triple monitor setups." - forrás

Akinek pl "csak" 1920x1080-at tudott a megjelenítője, de volt hozzá vasa, az tudta a játékban lévő beépített felskálázással növelni a felbontást akár 3840x2160-ig. Én most ezzel a beépített felskálázással 4480x2520-ban tolom a fűrészlap mentes élek és az éles látványvilág miatt.

Sőt benne van még az AMD és az Nvidia féle árnyékok továbbá az Nv kártyákkal a saját 3D-jüket is tudta a játék.

A GTA V-nél érték el azt, hogy az a grafikusmotor amit használnak a GTA IV-től kezdve mostanra (avagy 2013-2015-re) jól skálázható és az aktuális kor konzoljain és PC-in adott látvány mellett a legjobbat nyújtják.

A GTA V után eltelt 4 év ha a PC verziót veszem alapul, és megint léptek egy szintet a jelenkor igényeinek és elérhető hardvereinek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#585) syIex válasza Puma K (#584) üzenetére


syIex
veterán

Szóval szó mi szó, várhatóan szebb lesz, mint konzolon volt tavaly. :D

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#586) VincentVG válasza Puma K (#584) üzenetére


VincentVG
aktív tag

En is 1080Ti-vel varom, fullHD 60fps a cel. Remelem GTA5 koruli teljesitmenyt kapok kb.

u.i.
uhh nem emlekszem mikor vartam ennyire jatekot. 1 eve kerulgetem a spoilereket es minden honapban 2x google check RDR2 PC release temakorben :)) lassuk be azert eleg jol titkoltak..

(#587) VincentVG


VincentVG
aktív tag

Rockstar Launcher download nelkul..: en vagyok vak vagy sehol nem latom mennyibe kerul a game?

( Mac-en vagyok per pillanat, ertem h PC-re lehet csak letolteni, de gondoltam itt megveszem)

(#588) negyven2 válasza VincentVG (#587) üzenetére


negyven2
veterán

Elrendelésben most akciósan a Special Edition 19 999 Ft, az Ultimate meg 24 999 Ft

“The Wasteland’s got its own Golden Rule: Thou shalt get sidetracked by bullshit every goddamn time.”

(#589) VincentVG válasza negyven2 (#588) üzenetére


VincentVG
aktív tag

koszi. de akkor ha jol ertem az alap verziot nem is lehet elorendelni? esetleg annak az ararol van info?

(#590) negyven2 válasza VincentVG (#589) üzenetére


negyven2
veterán

Október 22-ig a Standard kiadás azért nem érhető el, mert annak az árán van a Special kiadás. Ahogyan a Special kiadás árán van az Ultimate kiadás. Vagyis 23-tól 19 999 Ft lesz a Standard, 24 999 Ft lesz a Special és 28 999 lesz az Ultimate

“The Wasteland’s got its own Golden Rule: Thou shalt get sidetracked by bullshit every goddamn time.”

(#591) VincentVG válasza negyven2 (#590) üzenetére


VincentVG
aktív tag

oh felfogtam vegre, koszi.

reg vettem mar nyitonapi cimet, szval 20as lesz. hm. nem olcso.

(mondjuk a rockstar maradt az egyetlen akik kb barmennyit kerhetnek. tolem..)

(#592) Puma K válasza VincentVG (#587) üzenetére


Puma K
veterán

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#593) ribizly válasza negyven2 (#590) üzenetére


ribizly
veterán

És lesz valami Premium kiadás is, ha jól emlékszem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#594) Wesder válasza ribizly (#593) üzenetére


Wesder
félisten

Nem lesz Prémium kiadàs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#595) negyven2 válasza ribizly (#593) üzenetére


negyven2
veterán

A Prémium kiadás önmagában nem létezik. Részemről volt egy félreértés a Rockstar Newswire cikkben írtaknál, ugyanis most először írtak róla ilyen megnevezésben (ill. a Twitter bejegyzésben is csak annyi állt, hogy a a játék kiadásai majd ingyen felfrissítőek lesznek Prémium kiadásra).

Nos a Prémium kiadás ebben az esetben a játék Special/Ultimate kiadását jelenti. Vagyis a Standard kiadást lehet Special-ra frissíteni ingyen (pontosabban Standard áron lehet megvenni a Special-t). illetve a Special-t lehet ingyen frissíteni Ultimate-re (vagyis a Special kiadás áráért lehet megvenni az Ultimate kiadást).

Ami érthetően le van írva a hivatalos bejelentésnél. Amit vagy csak felületesen olvastam el (mint hogy mindegyik választható játék jár, nem csak 2), vagy megint módosítva, javítva lett a cikk ahhoz képest amit először olvastam (amire már volt pár példa náluk). Bár valószínűbb az előbbi.

[ Szerkesztve ]

“The Wasteland’s got its own Golden Rule: Thou shalt get sidetracked by bullshit every goddamn time.”

(#598) chris0000


chris0000
őstag

lehet volt már...
Brutálisan jó grafikával fog érkezni a Red Dead Redemption 2 PC-s kiadása
most már tényleg nagyon kiváncsi vok...lehet megint gépet fejleszteni... :U
nem tudom elég lesz-e a 1060 maxon,FHD-ban...nem hiszem...és akkor még hol a 4K...

(#599) ribizly válasza chris0000 (#598) üzenetére


ribizly
veterán

Nézd meg digital foundry-ék elemzését erről inkább. Azt elég bíztató, pedig még az is csak spekuláció.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#600) Atom_Anti válasza chris0000 (#598) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Én is csiszolom már az 1660ti -t, alulfeszelés, minimális tuning, hogy csendben de szépen vigye. Jó lenne ha letölthető lenne már, hogy 5. én egyből indítható legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.