Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Micsurin válasza rup1u5 (#349) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha szereted, hogy csak folynak az események egy teljesen vidéki halandó martalóc (ahogy értelmezed és ahogy cselekszel majd ingame változtathatsz... ) bőrében jársz kelsz menet közben nem epic cinematic-okat nézel hanem a társak elbeszélése viszi a legtöbbször előbbre a cselekményt vagy éppen színezi ki a történést, nem akarsz rohanni játékközben (ha a hotel szobákba kell benyitogatni nem rögtön a megadottba teszed azt, így felfedezel ritka és egész életszagú easter eggeket, ha egy főküldetés után dob az NPC egy mellékküldetést nem utasítód rögtön el) és értékeled ha a karakterek élnek lélegeznek körülötted a főhős meg tőled függően jellemfejlődésen is áteshet akkor igen, nagyon fogod élvezni. Igen elég elfogult vagyok én voltam az aki a kocsmában meg meg hallgatta az NPC-k sztorijait, odament az öreg aranymosóhoz a folyóparton, hogy mit keres ott az éjjel közepén és én voltam az aki a bandatagoknak a sidequesteket is megcsinálta... utána ment a kilógatott hulláknak az apró nyomok alapján etc. De ha értékeli az ember ennek a játéknak az atmoszféráját akkor nagyon mélyen ellehet benne veszni részemről örülők, hogy jön végre PC-re is mert ez a játék szerintem még ha rétegjátékként (igen vannak benne lassú és vontatott részek nem tagadom de engem a R*-os srácok által kreált világ ott is átlendített...) is de az elmúlt évek üde színfoltja volt a tartalmasságával.

Ha egy vadnyugati shooterre vágysz roppant kifinomult gunplay-jel és szög egyszerű sztorivezetéssel és baromi nagyot robbanó gránátvetőkkel és lehetőleg minél gyorsabb fast travel mechanikával akkor felejtős lesz a játék. :D

És ha fanboynak titulálna valaki legyen, szerintem nem véletlen írtam le kétféleképpen is, hogy rétegjáték vagy leköt vagy pár óra után teljesen megunja az ember.

Én utoljára a Skyrimre és a Mass Effect második részére tudtam ennyire ráfüggeni.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#352) hajbel válasza Micsurin (#351) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem nem jött be a játék (egyszerűen nem nekem találták ki), de maximálisan egyetértek a véleméneddel :R

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#353) VTom válasza Micsurin (#351) üzenetére


VTom
veterán

Én pont az általad leírtakat keresem minden open world játékban, úgyhogy a következő akcióban be is húzom.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#354) nubreed


nubreed
veterán

150 GB tárhely? Minek, hova? Hogy tud ez ennyire szétterpeszkedni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#355) Create.


Create.
addikt

Na ez a gépigény elég alacsony lett, még nem tudom, hogy behúzzam-e elővételben vagy csak decemberben, de az biztos, hogy 2 ünnep közt lesz mivel játszani. Mondjuk a tárhelyet fejlesztenem kellene,

(#356) 19ati93


19ati93
senior tag

Teljesen korrekt igény ez így 2019-ben. Nem vészes, sok konfigon szépen fog majd menni. ;)

(#357) 19ati93 válasza Create. (#355) üzenetére


19ati93
senior tag

Elővételben 20 & 25k huf-ba kerül a special és az ultimate edition.

(#358) AxBattler válasza SirRasor (#333) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón a kettő együtt kijön 70-80k HUF-ból, szóval jahm.
Más kérdés, hogy 4K-hoz érdemesebb konzolt venni...
...bár tul. képpen a slim konzolok is teljesen jók, szóval minden relatív. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#359) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Most néztem meg a gépigényt, nem is olyan vészes.

Sic Parvis Magna

(#360) .LnB válasza 30z.Samu (#359) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De nem is igaz. Szerintem egy olyan gépen még a GTA V se tökéletes (Sőt!). Persze biztos a R* most majd csodát tesz az optimalizáció terén. Újra feltalálja, vagy nemtudom. Az az ajánlott config FHD@60fps-re tuti nem lesz elég.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#361) 30z.Samu válasza .LnB (#360) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kb ilyesmi gépem van, ha szert teszek rá, írok élmény beszámolót. :DDD

Sic Parvis Magna

(#362) smc válasza .LnB (#360) üzenetére


smc
addikt

Akkor majd leveszik ultráról high-ra. ;)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#363) Televan74 válasza smc (#362) üzenetére


Televan74
nagyúr

Sok különbség úgy sincs köztük! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#364) .LnB válasza nubreed (#354) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az új COD meg 175Gb lesz Pc-n. Elég komoly.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#365) 19ati93 válasza .LnB (#360) üzenetére


19ati93
senior tag

GTA V singleplayer az ajánlott gépen elmegy 60FPS-el simán very highon, advanced beállítások persze offolva.

Online más kérdés, egy 30 fős lobby komolyan tankolja az FPS-t és cput. -10-15 FPS is lehet néha.

[ Szerkesztve ]

(#366) 19ati93


19ati93
senior tag

Ezek a változások konzolhoz képest:

Increased draw distance
"Higher quality" global illumination and ambient occlusion
"Improved" snow trails
"Improved" reflections and higher resolution shadows
Tessellated tree textures
"Improved" grass and fur textures
HDR support
Unlocked resolution (4K and higher)
Ultrawide aspect ratio and multi-monitor support
Unlocked framerate

(#367) Puma K válasza nubreed (#354) üzenetére


Puma K
veterán

Úgy hogy haladnak a korral és végre minimalizálják a mosottas és okádék kinézetű textúrákat.
A játékban lévő modellek (emberek, ruházat, állatok, épületek, tárgyak stb-stb) részletgazdagabbak lesznek és az egész világot megtöltik tartalommal. Ami amúgy nem kicsi.

Remélem a fentiek közül egyik sem gond...

Csak úgy viszonyítás alapként, hogy ha kidolgoznak egy játékot akkor az aktuális kornak megfelelően milyen kiugró mértékű a különbség:

Anno a Mafia: The City of Lost Heaven 1,8GB volt 2002-ben.
Ehhez képest a Grand Theft Auto III szintén 2002-ben 500MB szabad helyt igényelt...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#368) smc válasza Puma K (#367) üzenetére


smc
addikt

RDR2 - 150GB 2019
GTA5 pedig 65 GB volt a megjelenéskor 2013-ban
Az sem ma volt. :D
Ui.:
GTA4 16 GB - 2008
San Andreas 5.5 GB - 2004
GTA3 500 MB + Audio CD 2001

Ha így nézzük, akkor a GTA6 vagy felhős játék lesz, vagy egy 256GB-os SSD-n fogjuk megvenni. :DDD

Szerencsére átvehető a terrás SSD-m. :))

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#369) Z10N


Z10N
veterán

Nem veszes, ez is jol lesz optimalizalva. Viszont az 150GB mar termetes.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#370) nubreed válasza .LnB (#364) üzenetére


nubreed
veterán

Nem követem a COD -okat nagyon régóta, de gondolom a Single Player kampány kb 6 óra alatt kitolható továbbra is, a multis része miatt kell vajon ekkora tárhely neki?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#371) chris0000 válasza 19ati93 (#366) üzenetére


chris0000
őstag

Unlocked resolution (4K and higher) :Y a 4K már elavult... :D

(#372) rup1u5 válasza Micsurin (#351) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:K
Pont ez hiányzik az életemből. Manapság már trend lett, hogy minél több dolgot igyekeznek bele rakni egy játékba. (lásd GTA 5 online vagy G.R. Beakepoint) Nekem nem kell fast travel meg csilliárd féle event. A legjobban azok a játékok tudtak magukba szippantani ahol csak szimplán magamra hagytak a készítők. (HL2, Stalker, Mass Effect első része, FC2)
Jó esélyt látok arra, hogy RDR2 is felkerülhet nálam erre a listára. Ezért is rendeltem elő.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#373) smc


smc
addikt

Szerintetek hány nap alatt sikerül belemodolni egy monster truckot? ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#374) m0h0senator válasza myckey (#311) üzenetére


m0h0senator
őstag

[link] én rá gondoltam. :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#375) nubreed válasza smc (#373) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem az a mod már létezik. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#376) 30z.Samu válasza smc (#373) üzenetére


30z.Samu
félisten

És még nyeríteni is fog. :D

Sic Parvis Magna

(#377) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Akkor, ha jól értelmezem, most már elő lehet rendelni, mennyi az annyi? (illetve ha többféle van, milyen verziók vannak? jelenleg melóhelyen vagyok, nem tudom megnézni... :( )

(#367) Puma K: Jó, azért hasonlítsd össze a kettőt (2002-es mércével, persze!) - A Mafia-nak szinte fotórealisztikus grafikája volt (ismétlem, akkori mércével és gépigénnyel), míg a GTA III erősen stilizált megjelenítést alkalmazott.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#378) smc válasza 30z.Samu (#376) üzenetére


smc
addikt

Uu, de a tomas a gőzmozdony ide nagyon illene. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#379) myckey válasza m0h0senator (#374) üzenetére


myckey
veterán

Én azt nagyon jól tudom. ;]
Ezért is írtam, hogy 16...A játék topicjaba is, és a hírbe is beraktam a módosítást.
oriic még nem írta át, de ami késik ;)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#380) 30z.Samu válasza smc (#378) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze, jó hogy nem a Varázslatos iskolabusz, azzal menne a Fast travel. :D

Sic Parvis Magna

(#381) GodGamer5 válasza SirRasor (#350) üzenetére


GodGamer5
addikt

De most egyrészt a 60fps-ről beszélek, másrészt meg tegyél egy próbát az új Metroval... A végére tizen fps-re is leesik a számláló.Van még más is ami 30 alá viszi a framerate-et csak most nem jut eszembe.
Ráadásul aki 21:9-ben játszik, az sem 2k, max fullhd+ és úgy is nő a gépigény.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#382) m0h0senator válasza myckey (#379) üzenetére


m0h0senator
őstag

akkor sorry és köszönöm a korrekciót. :R :))

An odyssey through the realm of consciousness.

(#383) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

150 GB hely??!! :Y :F

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#384) 30z.Samu válasza Zoolee19 (#383) üzenetére


30z.Samu
félisten

Konzolon is két lemezes.

Sic Parvis Magna

(#385) myckey válasza m0h0senator (#382) üzenetére


myckey
veterán

Annyi baj legyen .
Hátha kapunk egy élvezhető/játszható játékot.
Ott is. :)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#386) Create.


Create.
addikt

Na csak megrendelem elővételben, viszont ezt csak a launcheren keresztül lehet? Simán böngészőből nem?

(#387) 19ati93 válasza Create. (#386) üzenetére


19ati93
senior tag

csak a launcherben

https://www.rockstargames.com/reddeadredemption2/order
itt ps4/xbox-t enged venni csak

(#388) Create. válasza 19ati93 (#387) üzenetére


Create.
addikt

Igen én is ezt láttam. Érdekes, mind1 majd akkor este otthon megrendelem.

(#389) Puma K válasza Zoolee19 (#383) üzenetére


Puma K
veterán

Lassan 2019 végén ezen mi a meglepő?

Jedi: Fallen Order : 150GB
Call of Duty: Modern Warfare : 175GB
Red Dead Redemption 2 : 150GB

2015: Halo 5 : 99GB
2016: Quantum Break : 102GB
2016: Gears of War 4 : 112 GB

Remélem nem IDE csatlakozós 160GB-os HDD-vel a gépben csodálkozol ezen a helyzeten.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#390) 19ati93 válasza Puma K (#389) üzenetére


19ati93
senior tag

GTA V is 85 GB az updatekkel.

(#391) syIex válasza Create. (#355) üzenetére


syIex
veterán

Konzolra is 100 gb volt...

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#392) Puma K válasza 19ati93 (#390) üzenetére


Puma K
veterán

A Rockstar vonalat ez esetben direkt nem említettem meg a RDR2 kivételével, nehogy azt higgyék az emberek, hogy ez egyedüli sajátosság.

Nálam is fent van és az Online részének köszönhetően 1138 óra ment bele. Úgy hogy mióta megjelent az idő alatt volt 8 hónap szünet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#393) lo_jo válasza Lord Myn (#377) üzenetére


lo_jo
senior tag

Igen, de csak a R* launcherből még, ha jól rémlik, 23-tól lehet epic store-ban és egyéb helyeken, steam meg majd decemberben. Viszont mindegyikhez kell a R* launcher, amiben nálam forintra állitva 20k a special edition, 25k az ultimate. Ez a -$20 kedvezményes ár, tehát a sima verzió áráért kapsz specialt és a special áráért ultimate-et. Nincs sima verzió olcsóbban, tehát csak free upgrade. Kapsz előrendelői ingame cuccokat meg az adott verzióhoz járó ingame cuccokat és választhatsz 2 régebbi játékot ezek közül: GTA3, GTA VC, GTA SA, Bully, LA Noire, Max Payne 3.

(#394) Create. válasza syIex (#391) üzenetére


Create.
addikt

Nincs konzolom, ha rajtam múlik nem is lesz. Eddig úgy voltam vele, hogy van 2db 120-as ssd-m (egyiken csak a rendszer) meg egy 256-os ssd-m és ezek mellé akartam még 1 256-os ssd-t venni, de úgy látom jobb, ha 500-ast veszek. Amúgy én nem szoktam tárolni semmit, de már lassan 2játék nem fér el egy 256-os ssd-n.

[ Szerkesztve ]

(#395) Wesder válasza Puma K (#389) üzenetére


Wesder
félisten

A QB úgy volt 100+GB hogy letöltöttél mellé 70GB videòt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#396) lo_jo válasza Wesder (#395) üzenetére


lo_jo
senior tag

Persze, az egy film, megszakítva videójáték részletekkel. Ez szimplán a részletes textúrák, iszonyatos mennyiségű modell és hanganyag miatt lehet ilyen. Meg hát egy openworld játék egy elég komoly engine-nel.

Viszont elég jók most az ssd árak, 35-40k környékéről indulnak a terás kettőfelesek, játékoknak bőven elég az 500MB/s körüli írás és olvasás.

[ Szerkesztve ]

(#397) AxBattler válasza Create. (#394) üzenetére


AxBattler
félisten

A rendszerlemezen kívül passzold el a többit, és vegyél apróról 1TB-osat. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#398) myckey válasza Puma K (#389) üzenetére


myckey
veterán

A SW Jedi: Fallen Order -55GB tárhelyet kér. ;)
Nem 150et.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#399) nexplo


nexplo
őstag

Kíváncsi lennék hogy ha tényleg fullban akarom tolni FHD vagy (álmaimban) 4K-ban akkor milyen gépigény lesz. Tudom ez még korai de azért megnézném. Tudom van ajánlott de ugye a tényleges mérések lesznek majd pontosak :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#400) Ryder62 válasza smc (#368) üzenetére


Ryder62
őstag

"Szerencsére átvehető a terrás SSD-m."

Pár év és az elég lesz kereken 2 játékra :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.