Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Puma K válasza Atom_Anti (#600) üzenetére


Puma K
veterán

A GTA V-nél egy héttel a megjelenés előtt elő lehetett tölteni. Valószínűleg itt is így lesz.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#602) chris0000


chris0000
őstag

[ez] is érdekes...nem gondolnám,h natív 4K-n X1X-en ilyen homály lett volna a game... :U
még PS4 Pron is profi volt...de egyelőre brutál ahogy kinéz PC-n.

(#603) Puma K válasza chris0000 (#602) üzenetére


Puma K
veterán

Gondolom még mindig az van, hogy a vas ami 4k-ban meg tudja hajtani a teljes pompájában a játékot az PC-nél van.

A konzolok grafikai beállításai meg korlátozottak az adott-fix hardver miatt.

Ott elsősorban a 30 esetleg adott címeknél a 60 FPS a fontosabb natív vagy felskálázott felbontás mellett. Ebbe a felhasználónak nincs beleszólása (meg aki konzolt vesz annak ez nem is lényeges) és az kapják amit az adott generációs konzol bír... és a készítők az emberek elé tolnak.

Egy számítógépnél aki meg jobb grafikát akar adott játékban az tudja variálni a komponenseket és állíthatja feljebb a grafikát ami látványosabb, szebb és élesebb világot eredményez. A magasabb FPS-ről nem is beszélve... de ezt már nem mindenki látja-tapasztalja a különbséget.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#604) Hopkins95 válasza chris0000 (#602) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mondjuk én sem akarom elhinni, hogy ekkora különbség lenne az Xbox One X és a PC között. De aztán eszembe jutott, hogy az új játékokban a fejlesztők előszeretettel alkalmazzák a TAA post processinget, ami aztán puhább, homályosabb képet eredményez. Egy Eurogameres cikk aztán megerősíti a feltevésemet... :U

Remélem PC-n teljesen ki tudjuk majd kapcsolni ill. kapunk jó kis SSAA-t vagy MSAA-t helyette, s akkor jóság lesz! :B

Azt mondom egyébként, várjuk meg a Digital Foundry összehasonlítását, én is nagyon várom, abból sok mindenre fényderül majd. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#605) ribizly válasza Hopkins95 (#604) üzenetére


ribizly
veterán

Miért ne lehetne? Alapvetően konzolon addig húzzák vissza a zabagép paramétereket (látótávolság, textúrák, effektek láthatósága, árnyékok részletes kirajzolása, ...), amíg el nem érik a target framerate-et az adott felbontáson. PC-n ezt Te konfigurálhatod limitációk nélkül. Innentől bármekkora különbség lehet. Csak győzd hardware-el. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#606) Dilikutya válasza Hopkins95 (#604) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs itt akkora különbség, ha leszednék azt a hülye homály effektet az Xbox verzióról, az is hasonló lenne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#607) sasa134


sasa134
addikt

Egy fantasztikus játék ami konzolon is elképesztően szép. Egy komoly PC-n valószínűleg le fog esni az álla az embernek.

Avanti Roma

(#608) CptAdamica válasza Dilikutya (#606) üzenetére


CptAdamica
veterán

Az a hülye homály effekt pont azért van, hogy elfedje a konzolok gyengeségeit.

Megyen!

(#609) Hopkins95 válasza Dilikutya (#606) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na igen, csak az a homály effekt pont sokat ront a képen véleményem szerint. Ez a bajom egyébként a konzollal, hogy általában nem tudod kikapcsolni az ilyen post processing effekteket, szóval be kell érned pontosan azzal, amit a fejlesztő főzött. :U

(#605) ribizly Megnyugtatlak, hogy ilyen hardverigény mellett még kimaxolva is bőven nagyobb FPS-em lesz, mint bármelyik konzolon. ;)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#610) Wesder válasza Hopkins95 (#609) üzenetére


Wesder
félisten

Csak konzolt épp azért veszel mert hosszútàvon sokkal olcsòbb és meghozod ezt a kompromisszumot a kényelemért cserébe. Egyébként meg amennyiért most megy, azért nem néz ki rosszul konzolon sem az RDR2, na és 2020-ban itt a Nextgen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#611) Hopkins95 válasza Wesder (#610) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem néz ki konzolon sem olyan rosszul, ja.
Hát ugye nem sokkal olcsóbb, mert ha beleszámolod az 5 éves PS Plus árát, akkor épp ezaz, hogy hosszútávon már nem igen jössz ki olcsóbbra konzollal(tudom ott játékokat kapsz hozzá és azért is van PS Plusja vagy Gold valakinek, de ha valaki nem játszik annyi játékkal, mint én pl., lényegiben a multiplayerért fizet).

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#612) Wesder válasza Hopkins95 (#611) üzenetére


Wesder
félisten

5év Gold 45k-60k
Persze ez kötelző ha akarsz multizni, de hàt ez egy ilyen hobbi.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#613) Hopkins95 válasza Wesder (#612) üzenetére


Hopkins95
addikt

1 évnyi Gold vagy PS Plusra nekem 60 Eurot ír az oldal. Na tehát 5x60=300 Euro, akkor ha megveszek hozzá egy Playstation 4 Slimet jelenleg 230 Euro körül, akkor itt vagyok, hogy 530 Euro. S akkor most 7 éves a konzolok ciklusa, ha jövőre érkeznek az újak, szóval akkor még többre jön ki. S azt még akkor nem is számoltam, ha valaki induló áron vásárolta meg az Xboxot vagy Playstationt. :U

PC-n viszont nem ilyen hobbi, nem kell ilyen sarcot fizetned a multiért.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#614) Wesder válasza Hopkins95 (#613) üzenetére


Wesder
félisten

Te a teljes àràt nézed, pedig minden évben van lehetőség félàron venni. Havi 1000ft-ròl beszélünk.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#615) Hopkins95 válasza Wesder (#614) üzenetére


Hopkins95
addikt

Értem, ezt nem is tudtam, pedig van Playstationom. :R Akkor gondolom ilyen leárazásokkor kell figyelni és akkor adják.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#616) syIex válasza chris0000 (#602) üzenetére


syIex
veterán

Soha nem lehetett és valószínűleg nem is lehet majd összehasonlítani a szépséget a játékoknak konzol vs PC esetén. Mindig szebb lesz egy csúcs gépen a játék, mint a konzolon.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#617) Hopkins95 válasza syIex (#616) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, de amikor a Microsoft az Xbox videókban azt mondja, hogy „Xbox One X is The Best Way to Play”, akkor azért az ember akarva-akaratlanul is össze akarja vetni a kettőt, hogy valójában melyik is a jobb. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#618) Dr. Akula válasza Hopkins95 (#617) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Össze lehet, de minek, előre tudható a válasz.

(#619) Wesder válasza Hopkins95 (#617) üzenetére


Wesder
félisten

"The best way to play" teljes mértékben megàllja a helyét, mivel konzolok között kell értelmezni. PC-n monopolhelyzetben van az MS így ott egyértelmű milyen rendszeren fogsz jàtszani. Nekik mindegy hogy PC vagy Box. A lényeg a Windows.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#620) Dilikutya válasza Dr. Akula (#618) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem az összes játékost nézve 10-ből 9 nem tudná megmondani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#621) Create. válasza Dilikutya (#620) üzenetére


Create.
addikt

Ezt te se gondolhatod komolyan. :U
Max 10-böl 9 konzolos nem vallaná be, de hogy ne látná a különbséget az szimpla hülyeség. Lehet van olyan játék, de ez nem az.

[ Szerkesztve ]

(#622) Dilikutya válasza Create. (#621) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az előre tudható válaszra gondoltam. Ha ránéz és nem teljesen vakegér, akkor láthatja, ha valóban van különbség, de előre nem fogja tudni, hogy a konzolja jóval szerényebb képességű mint egy csúcs PC.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#623) Create. válasza Dilikutya (#622) üzenetére


Create.
addikt

Jah, akkor félre értettem. Mondom ebben a játékban még a ps vs xbox is észrevehetö különbség volt.

(#624) syIex válasza Dilikutya (#622) üzenetére


syIex
veterán

De ezen mit nem lehet tudni? :F
Ez teljesen egyértelmű dolog volt mindig is.. :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#625) Dilikutya válasza syIex (#624) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én, aki nem játszok konzolon, nem nézek összehasonlító videókat, ha nem olvasnék Prohardvert, sose tudnám, hogy gyengébb pár év után már a hardver, és van különbség, mert amúgy nem érdekel. Na már most, aki csak játszik akármelyik platformon, és nem nézegeti azt, ami nincs neki (a többség, ne aggódj), az a büdös életbe nem fogja tudni, hogy neki szebb vagy csúnyább.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#626) syIex válasza Dilikutya (#625) üzenetére


syIex
veterán

Józan paraszti ésszel bele gondolva (nem akarlak megbántani meg senkit sem), ha valaki megvesz egy konzolt X összegért ami ugye sosem fog változni hardverilag nyilván nem lesz olyan szép, mint egy több száz ezres gép már akkor sem amikor kijön nemhogy évekkel később. Vagyis szerintem ez ilyen egyértelmű és nem kell járatasnak sem lenni benne. :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#627) Puma K válasza syIex (#626) üzenetére


Puma K
veterán

A hardverbe nem gondolnak bele az emberek és a jelentős többséget pont nem érdekli, hogy mi van az adott konzolban-számítógépben.

"Vagyis szerintem ez ilyen egyértelmű és nem kell járatasnak sem lenni benne. :U"

Neked egyértelmű, de a többségnek nem az mivel nem ritkán viszonyítási alapjuk sincs az embereknek.

Az meg megint nem elhanyagolandó, hogy van akinek a látvány sokadlagos tényező a rangsorban és fontosabb inkább a tartalom és hogy az adott játék mennyire köti le és érdekli, hogy mi lesz a következő percekben.

Amit (#625) Dilikutya ír az a valóság.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#628) syIex válasza Puma K (#627) üzenetére


syIex
veterán

Ezért írtam, hogy számomra ez a helyzet. :K
Elegge eltértünk a tárgytól szóval a lényeg, hogy ez mindenhol nagyon jól néz ki. :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#629) Create.


Create.
addikt

Na szedem lefele😀

(#630) Atom_Anti válasza Create. (#629) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Én is, elég jól jön lefelé, 60MB /sec :R .

(#631) ribizly válasza Atom_Anti (#630) üzenetére


ribizly
veterán

Jaja. Nem sz@roznak. :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#632) Create.


Create.
addikt

Na így már más a helyzet😀 várható is volt.

(#633) Lord Myn válasza Create. (#632) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A 'High' az a legnagyobb grafika, vagy van 'ultra/v.high/max/stb.' fokozat is?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#634) Create. válasza Lord Myn (#633) üzenetére


Create.
addikt

Lövésem sincs, de gondolom az már a max. Én majd csak este nézek rá egy nitro+ 5700xt-vel, ha nem lesz gyári hibás.

[ Szerkesztve ]

(#635) syIex válasza Lord Myn (#633) üzenetére


syIex
veterán

Elvileg ultra az lesz benne. 1 óra se és kiderül. :DD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#636) GegeWarrior válasza Create. (#632) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Lehet akkor a 1060 30 FPS-re lett megadva. Majd meglátjuk.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#637) gyimger válasza GegeWarrior (#636) üzenetére


gyimger
őstag

Azt se tudom elképzelni, hogy az NVidia azt mondja, "hé, ez 970-nel is jól fut, vedd inkább azt".

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#638) .LnB válasza Create. (#632) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon sok PC nyüszíteni fog az RDR2 alatt. Teljesen komolytalanak voltak azok az előzetes gépigények.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#639) Create. válasza .LnB (#638) üzenetére


Create.
addikt

Ez azért fura, mert ha vulkan tényleg lesz benne, azért ott jobb fps értékekkel lehetne számolni.

(#640) .LnB válasza Create. (#639) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hát nem tudom. Bevallom, nem vagyok naprakész hw fronton úgy egy éve. De előtte én is PC-ztem, és azokkal a tapasztalatokkal azt mondom, hogy ez enni fogja a gépeket. Vagy nem lesz igazam, de akkor a teljes PC gaming ipar megváltozott, én meg lemaradtam az egészről. :)

De mindegy is. Játszatok vele! Jó játékot! Iszonyat jó játék, én imádtam!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#641) ribizly válasza .LnB (#638) üzenetére


ribizly
veterán

Ez 100%. Én már a konzolos képminőségnek is örülni fogok, csak legyen meg a 1440p@60+fps. Onnantól át tudom adni magamat a story-nak.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#642) Lord Myn válasza syIex (#635) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Na ja, nektek... :O Nekem munka/család/stb. jó, ha este 9-kor rá tudok nézni (legalább már előtöltöttem), na mindegy, 1080p@60 azért csak meg lesz maxon/közel maxon a 2070-nel.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#643) Wesder válasza ribizly (#641) üzenetére


Wesder
félisten

Ez egy olyan jàték aminek jòl àll a 30 fps

[ Módosította: Sareth ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#644) syIex válasza Lord Myn (#642) üzenetére


syIex
veterán

Én mindent úgy alakítottam mára, hogy semmi dolgom ne legyen. Sajnos egy defekt így is közbe szólt szóval a gumit rendeznem kell újat, de egyébként át adom ma remelem a játéknak. :D

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#649) lo_jo


lo_jo
senior tag

Néztem én is a driver update-nél a kis táblázatot, de egyértelmű volt, hogy az nv nem fogja az előző szériás kártyát reklámozni, RTX vonalon meg nincs a 2060 alatt kártya. Kicsit túlzásnak (mármint kevésnek) érzem azt is, hogy a 1060 az ajánlott, de majd este kiderül mit tud vele, nekem is az van. 75fps@fullHD a cél, ultramegagiga grafika nélkül elvagyok, várom már:DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.