Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syIex


syIex
veterán

Megjelenés? ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Lehet hitelt fel venni ha valakinek kell. :DDD ;]

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#3) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ugynevezett fejlodes :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#4) Segal válasza Zoolee19 (#2) üzenetére


Segal
veterán

Fenti fórumtárstól raklapostul veheted majd hardverapróról "jóárasítva" ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) syIex válasza Segal (#4) üzenetére


syIex
veterán

Régi szép idők.. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

3090-nel osszevetve: ezt a 9%-ot nem tudom honnan vette Abu, nem azt mondom hogy nem lehet annyi csak mindenhol 10% vagy annal par %-kal nagyobb gyorsulast irnak. Erdekelne a source ami 9%-ot ir, csak mert maskepp felvetodik bennem a gyanu, hogy a vagy-vezerelt cikkiras tartotta fontosnak egy szamjegyu gyorsulast irni, ezzel is mutatva hogy mennyi nevetseges a termek (az egyebkent).

Amit viszont ket helyen is olvastam: 5%-kal gyorsabb egy 450 wattra eleresztett 3090-nel szemben. Akinek ez meger 2-2500 dollart par honappal az RTX 4xxx debutalasa elott, ami olcsobban romma fogja verni sebessegben (es talan feautre setben is), annak lelke rajta, par honapig valoban ove lehet a leggyorsabb konzumer kartya.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) Hellwhatever válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Van egy olyan érzésem hogy inkább benchmark release ez az nVidia részéről hogy meddig lehet majd elmenni az RTX 40 szériával árazás és fogyasztás tekintetében.

Meg valamit csak kellett dobni az RDNA 2 refresh-re.

Egyébként ezeket a számokat elnézve ahogy közeledik az ősz lehet hagyom én is a fenébe az enthusiast szintet fejlesztésnél és inkább összedobok valami alacsony fogyasztású ITX motyót. :N

[ Szerkesztve ]

(#8) Gave válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Gave
addikt

Kitguru +15%-ot mért CP-ben, 4K, de ez bőven benne van a tesztelési körülményekben. A "termék fejlesztést" inkább nem kommentelem, mert... mert nem :D .

(#9) Abu85 válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NVIDIA mérte.

Az Anandtech is ugyanúgy ezt írta: [link] - "Gaming performance is expected to be 9% ahead of the original RTX 3090"

Más tesztet nem láttam, így azt tudom írni, amit az NV adott meg adatokat. Az 5% az nem tudom, hogy honnan van. Gondolom némelyik tesztelő valahol ennyit mért. De most ez nem annyira lényeges.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) #52931072 válasza GeryFlash (#6) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ó azért attól nem félek, hogy akkorát ver majd rá 4XXX, meg attól sem, hogy olcsóbb lesz. Pontosan beállított "fejlődés" arányos fogyasztásnövekedés mellett. :DDD Mostanában ez megy.

(#11) fatpingvin


fatpingvin
őstag

kabaré ez a hardver. tényleg van pofa ekkora fogyasztású hardvert kiadni. a hatékonyság meg röhej, ennyi erővel vegyél 3 darab 1080-ast és ugyanott vagy.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) Cassi


Cassi
senior tag

CP ultra, raytracinggel, Full HD-ben:

3090 Ti = 83 fps
3090 = 82 fps

Jó vétel volt, Pistike.

(#13) Segal válasza fatpingvin (#11) üzenetére


Segal
veterán

Az a vicc hogy a 4***-es széria felsőbb tagjainál alap lesz szerintem ez a fogyasztás és idővel abból is érkezik majd tutira valami agyonszteoridozott Ti model :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#14) Selfundum


Selfundum
csendes tag

Pár éve még a GTX 480 fogyasztásáról születtek mémek, ehhez képest az gyufaszál. Számomra szimpatikusabb volt a Maxwell-éra hozzáállása, kedvező fogyasztás és értékelhető teljesítmény. Mondom ezt most. Lehet, hogy csak "új" és döbbenetes ez a TDP érték, mivel évekig 250W környékén volt a csúcskártyák étvágya. Hozzászokjunk? :C

Mesélj, milyen érzés?

(#15) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Akár 9%... :C :C :C

(#16) syIex válasza Cassi (#12) üzenetére


syIex
veterán

Full HD? Valami nagyon mellé ment ott... :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17) #72042496 válasza Segal (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezen én is csak röhögni tudok már, pedig nem vicces. Kis pöcsösként mennyire ábrándoztam a csúcshardverekről. Most meg már egy közepes is taszít, akkora benga kazánokat adnak ki, főleg, ha VGA-ról van szó.

(#18) Cassi válasza syIex (#16) üzenetére


Cassi
senior tag

(#19) syIex válasza Cassi (#18) üzenetére


syIex
veterán

Értem én, de ki vesz ilyen kártyát FHD-ra? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#20) fatpingvin válasza syIex (#19) üzenetére


fatpingvin
őstag

ki vesz ilyen kártyát egyáltalán? mert ez bőven túlvan azon amit racionálisan meg tudsz indokolni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) #52931072 válasza syIex (#19) üzenetére


#52931072
törölt tag

Gondolom 4k-n is ugyanez a helyzet csak negyedelve. :DD

(#22) syIex válasza #52931072 (#21) üzenetére


syIex
veterán

Négyszerezve inkább. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#23) #72042496 válasza syIex (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amekkora VGA-fétis van a fórumon, simán elképzelem, hogy valaki nehezen összeszedi a pénzt egy ilyen kártyára (vagy a törlesztőre ;]), de közben egy gyengusz FHD monitort használ. :)

Láttam már olyat, aki itt verte a patáliát, mert végre összejött neki az akkori csúcs, aztán két hónappal később meg kiadott valami még gyorsabb Ti-t az nVidia. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) ImpersonatoR

130 Mh/s ?

(#25) fatpingvin válasza #72042496 (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

szó se róla ha megengedhetném magamnak... nem, igazából akkor se venném meg. kisebb tesói mind ár/érték és fogyasztás/teljesítmény arányban is jobbak. számoltatni vele meg tökmindegy mekkora felbontást tud (deep learning)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) #52931072 válasza #72042496 (#23) üzenetére


#52931072
törölt tag

Egy fhd monitorral elkerülhető az a sokkhatás, amikor valami játék 4k-n letérdelteti a csúcskártyeszt, amit kocsi helyett vett. :DDD

(#27) Gave válasza #72042496 (#23) üzenetére


Gave
addikt

Jobban aggódnék, hogy milyen tápot rak rá...vagy milyen a ház hűtése. Mert az egy dolog, hogy "csak fűt vele", de gyújtogatni bűncselekmény.

(#28) fatpingvin válasza Gave (#27) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem aki ilyet vesz játszódni az úgyis össze fogja vizezni, van pénz lóvéra.

tápnak meg azért vannak korrekt darabok.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) GeryFlash válasza Abu85 (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Koszi. Az 5% az a tuningolt 3090 ellen volt merve (megbizhatobb twitter userek altal)

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) Jacek válasza syIex (#1) üzenetére


Jacek
veterán

Mire gondolsz? Megjelent ma :DDD

(#31) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A TechpowerUp meg, ha jól számolok 12% növekedést hoz a 3090-hez képest. [link]
Mindegy, kb. ott van. És nem ez a hiánypótló VGA...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) Jacek válasza GeryFlash (#29) üzenetére


Jacek
veterán

Megnézném a 3090-em ellen 500W BIOS van rajta. 2100MHZ alá nem igazán esik bench alatt sem :)

(#33) syIex válasza Jacek (#30) üzenetére


syIex
veterán

Sehol nem látom elérhetőként vásárlásra. :(
Egy haveromat pedig érdekelné... ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#34) Jacek válasza syIex (#33) üzenetére


Jacek
veterán

Itt nálunk lehet venni pl. [link] meg volt pár TUF azt ennyi persze
occó

[ Szerkesztve ]

(#35) syIex válasza Jacek (#34) üzenetére


syIex
veterán

Hát igen csak azzal sokra nem megyek. Svájc, német vagy osztrák kellene. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#36) Gave válasza syIex (#35) üzenetére


Gave
addikt

Ebayen van 2db, szólja a haverodnak, hogy adok hivatkozást olcsón :D

(#37) #72688384


#72688384
törölt tag

várva-várt

(#38) b. válasza syIex (#33) üzenetére


b.
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) Samott válasza #72688384 (#37) üzenetére


Samott
addikt

Igen, nekem is ez szurt szemet. Teszteket nezve kb. semmi ertelme.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#40) kilua válasza #72042496 (#17) üzenetére


kilua
senior tag

"Most meg már egy közepes is taszít, akkora benga kazánokat adnak ki"

Na igen, én az EU helyében nem csak a mosógép/porszívó fogyasztását szabályoznám, hanem a fogyasztói CPUknál/GPUknál is adnék egy limitet. A fejlődésnek arról kellene szólnia hogy azonos fogyasztás mellett növekszik a teljesítmény, nem erről.

(#41) #72688384 válasza kilua (#40) üzenetére


#72688384
törölt tag

az veszélyes!

(#42) b. válasza kilua (#40) üzenetére


b.
félisten

ha nem is sokat de azért csökkent. ha megnézed a 3060 kb 1080 Ti szintű kártya kb 20 % kal kisebb fogyasztással. a 2070 nél pedig kb 10 % kal jobb mutatóval megy.
nem nagy előrelépés de sajnos egyre kevesebbet fog hozni a gyártástechnológia egy darabig.
Azért remélem a 4 vagy 5 nm ADA jobban fog sikerülni ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) b. válasza b. (#38) üzenetére


b.
félisten

Bocs, már csak sima 3090 van fent.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Most komolyan, aki ilyet vesz, szerintetek nem sz@rja le a fogyasztást?!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#45) GeryFlash válasza b. (#42) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,nem nagy előrelépés de sajnos egyre kevesebbet fog hozni a gyártástechnológia egy darabig."

Azert ilyen ordas nagy kamukat ne toljunk mar, foleg toled nem varnam.
Nezd mar meg CPU-knal mit hoz a TSMC 7nm vagy utana az 5nm (pl M1max vs PS5 APU perf/watt). Rohadtul sokat dobnak meg mindig az egyes node valtasok (sot azon belul is a 2. koros optimalizaolos kiadasok), az egy teljesen masik kerdes hogy az sz*rrago Nvidia TSMC 12nm-rol Samsung 8nm-re valtott, ami egy hatar f*s de legalabb olcson kaptak (mondjuk azt nem tudom hogy a hulladek kihozatal maitt vegul mennyire volt megeros).
Nem veletlen lesz (kozel) 2-szeres perfomance az uj szerianal N5-n. Es a FinFET-et meg le se valtottuk. Abszolut sok kiaknazando teljesitmeny van a node valtasokban, csak ugye ki kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#46) #72688384 válasza GoodSpeed (#44) üzenetére


#72688384
törölt tag

az a gond hogy csak az elektromos áram árára asszociáltok egyből, arra nem hogy azt a teljesitményt hüteni is kell. (ha már az áram ingyen van úgyis a kánaánban)

(#47) Kansas válasza Abu85 (#9) üzenetére


Kansas
addikt

Akik meg teszteltek is(pl. LTT, HU. GN) általában 3-5%-ot mértek a 3090-hez képest, szórványosan 10% fölé kúszva... átlagnak magasnak tűnik a 9%, közelebb lesz az a
6-7%-hoz(az is leginkább 4K-ban), bár persze attól függ, hány és milyen játékkal tesztelnek - és nem úgy tűnik, hogy sokuk hajlandó lenne sokjátékos tesztet végigcsinálni vele...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#48) GeryFlash válasza #72688384 (#46) üzenetére


GeryFlash
veterán

Vizhutes. Akinek van ilyenre penze annak arra is. Azzal meg nem lesz problema.

Kansas: Szerintem egy 3090 vs 3090Ti meccsben fel sem merulhet mas merce mint hogy a 4K teljesitmenyt merjuk ossze. Ott a TU az altalad linkelt videoban kb 8%ot mert a Gamers Nexus meg rendre 10% felett. Azert ez nagyon nem 3-5%. De nyilvan nem megeros szerintem se, foleg nem par(?) honappal 4xxx rajtja elott.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) #72688384 válasza GeryFlash (#48) üzenetére


#72688384
törölt tag

:_ASD oké

(#50) Kansas válasza #72688384 (#46) üzenetére


Kansas
addikt

Azt megoldja a 4-4,5 slotos, több mint másfél kilós hűtés amit a gyártók rátesznek, ITX konfigba meg ne ilyet vegyél... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.