Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) Freddycom válasza bozarjoska (#25400) üzenetére


Freddycom
őstag

Én is ilyesmi felállásban használtam, bár RR-ben tetszik ez az előtelepített Magisk, főleg hogy rendkívül egyszerűen app specifikusan lehet rejteni a rootot, nagyon praktikus.

(#25402) Aethelstone


Aethelstone
addikt

By the way, milyen üveg van végül is a Note 3-on? Annyi minden kering a neten...csak official infó nem nagyon.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#25403) J.Cs. válasza Aethelstone (#25402) üzenetére


J.Cs.
tag

Normális üveg mint minden telefonon, csak nem corning gorilla, hanem noname.

Ha érdekel mennyire karcolódik, akkor nézd meg itt: [link]

Tehát mint minden Corning Gorilla Glass 3-as telefon.

[ Szerkesztve ]

(#25404) Aethelstone válasza J.Cs. (#25403) üzenetére


Aethelstone
addikt

Köszi. Ráraktam egy fóliát. Nem tempered, csak amolyan mezei :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#25405) J.Cs. válasza Aethelstone (#25404) üzenetére


J.Cs.
tag

Pedig a fólia nem ér semmit. Karc ellen amit az véd, azt a képernyő is megvédi. Ami a képernyőt is megkarcolná, az telibe hasítja a sima fóliát.

Egy tempered glass rá 1 dollárba kerül (a leggagyibb), de megvédi az ütésektől. Nem a karcolás a lényeg, inkább az, hogyha kavicsra ejted vagy valami hegyesre, akkor a tempered glass törik és nem a képernyő.

Nem egy Redmi Note 3 Pro van a baráti körben (pontosan 6 az enyémmel együtt), és már 3 tempered glassot láttam szanaszét törve. Alatta a képernyő egyszer sem sérült. (az már más tészta, hogy egyik el lett áztatva, de most ki hibáztatja a nőket hogy a táskában tartják a telefont egy nyitott feles vízzel... nők...)

Ajánlom a matt üveget, kicsit drágább, de nem fogja az ujjlenyomatot. A kékkel ne foglalkozz (uv valamiként árulják) mert nagyon ronda és a minősége se jó.

(#25406) Griff55


Griff55
senior tag

csak nekem problémás az sd kártyára másolás? összedugom géppel a telefont néha be se tölti az sd kártyát a gép, nem másol át dolgokat harmadjára mentem rá az usb beállításoknál telefonon h fájl átvitele mire működni akart... mi lehet a gond? :O :O :O

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#25407) Griff55 válasza J.Cs. (#25405) üzenetére


Griff55
senior tag

A nillkin fóliák drágábbak, de szerintem megéri. 2 hónapja használok egy nillkin H+ pro üveget szép 2,5D-s kialakítása van, nagyon jó karcálló és tökéletesen illeszkedik (igaz 7,5$-9$ ár körül vannak, nem a legolcsóbb) Ha nem töröd össze szerintem hosszú hónapokig hibátlan maradhat.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#25408) J.Cs. válasza Griff55 (#25407) üzenetére


J.Cs.
tag

Szerintem meg a sima noname üveg is nagyon jól véd. Igaz valami 3 dollárosat vettem, mert matt kellett nekem. De rajta van több mint fél éve, és még mindig hibátlan (mondjuk vigyázok rá)

(#25409) Griff55 válasza Griff55 (#25406) üzenetére


Griff55
senior tag

frissítettem a rom-ot most ezzel megoldottnak tűnik a dolog

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#25410) RVR400 válasza J.Cs. (#25405) üzenetére


RVR400
veterán

Pedig szerintem tök jó, ahogy nappali fény mellett lilásan hat a kikapcsolt kijelző. :)

Nekem amúgy mindegyik fólia kb. 2-3 hét után a bal felső sarokban belevegősödik a melegedés miatt, ami miatt a kijelző is kezd már sárgulni.

(#25411) Griff55 válasza RVR400 (#25410) üzenetére


Griff55
senior tag

Nem lehet, hogy kicsit meg is van hajolva a telefon?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#25412) J.Cs.


J.Cs.
tag

Itt a probléma amit fentebb említettem.
Xiaomi.eu stable rom, de minden egyéb miuival is ez volt néha.

A telefon töltés után nem tud le menni deep sleepbe, és hamar le merül. Többen is sírtak miui fórumon, de mintha senkit nem érdekelne ez a jelenség.
Úgy vettem észre teljesen véletlenszerű, van mikor nem csinálja, van amikor igen. De mindig töltés után lehúzástól számítva van ez. Ha újra indítom töltés után, akkor tuti nem csinálja (gyakorlat lett..)

Wakelock detectorral is néztem, mindig a NextAlarmTracker ragad be valamiért.

Valaki tud erről valamit?

(#25413) golyós válasza RVR400 (#25410) üzenetére


golyós
őstag

Szintén zenész :-)
Bal felső sarokban elkezdi, elindul a hangszóró felé 5mm + lefelé 2mm vastagságbana kielző feléig.
Az átlátszó tokok szintén max 3 hónapot bírnak, az ujjlenyomat olvasó alatt sárgulnak.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25414) batai15 válasza golyós (#25413) üzenetére


batai15
félisten

Nekem xlevel bőr tokom van ,4 hónapja meg van

(#25415) ktommy91 válasza J.Cs. (#25412) üzenetére


ktommy91
addikt

100 éve nem volt ilyen problémám. Ha nem ragaszkodsz az olvasó módhoz akkor rakj fel custom kernelt. Pl. a legfrissebb(14-04) Scream kernelt

Nincs kerítés.

(#25416) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Használ valaki custom rommal mi band-et? Mi fit app-ban ha miuit használsz akkor be lehet állítani hogy a smart unlcok milyen távolságba érzékelje a band-et (távol, közel, nagyon közel). De ezt custom romnál nem találom, nincs benne a mi fit app-ban ez a lehetőség. Van e esetleg más app amiben lehet ilyet állítani vagy csak én csinálok valamit rosszul?
Köszi!

(#25417) golyós


golyós
őstag

Tele a t.köm a dev rommal, hétről hétre egare szarabb. Snap camera lefagy, nem menti a képet low light módban.Ha kikapcsolom akkor jó.
Miui optimizálás ha be van kapcsolva nem jelez a naptár ha másnapra állítom be.Kikapcsolva müködik de ilyenkor az aksi statisztika borzalom fapados.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25418) golyós válasza golyós (#25417) üzenetére


golyós
őstag

Snap camera videozáskor annyira besötétedik, hogy értelmét veszti a videózás.
Tudok egy jó camera 2-t használó progit?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25419) WhiteWalker válasza golyós (#25417) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én nem használom a camera2 apit , és a gyári naptárt sem.
Igy nekem semmi gondom a 7.2.24-gyel.
Akku hozza fix 6 órát.

[ Szerkesztve ]

(#25420) RVR400 válasza Griff55 (#25411) üzenetére


RVR400
veterán

Gyakorlatilag az első perctől kezdve ilyen, de nyilván azóta már hajlott is a teló, de ennyit kellene alakulnia a glassnak.

(#25421) golyós válasza WhiteWalker (#25419) üzenetére


golyós
őstag

Nem a gyári naptárt használom én sem, Acalendart használok, ez a google naptárral szinkronizál, az az érdekes, hogy ha az optimizáció be van kapcsolva akkor egyik sem jelez, ha kikapcsolom akkor mindkettő egyszerre.

Elöbb lemaradt a Snap hibaüzenet:


Ha itt is kikapcsolom a low light modot akkor elkészül a kép és menti is.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#25422) DroiDMester válasza ktommy91 (#25415) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezt honnét szerváltad? :F

mert én csak a Ápr. 5. teszt verziót látom nála a leg frissebbnek, ami ugyan olyan vacak mint a stabilnak mondott Mác 28 as verzió!

(#25423) ktommy91 válasza DroiDMester (#25422) üzenetére


ktommy91
addikt

Dolgozik rajta Kabirkalsi és frissítette a kódot github-on. Ráadásul olyan build programot írt, ami leszedi a szükséges csomagokat, a választott toolchaint... nem kell semmi hozzáértés a fordításhoz csak egy ubuntu. Azóta én már darkness kernelt használok, atm sokkal gyorsabb a scream-nél.

Nincs kerítés.

(#25424) DroiDMester válasza ktommy91 (#25423) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

én se használom a Scream -ot talán 3.12 volt az utolsó amit aktívan használtam amik az után jöttek alap állapotba nem voltak jók aksi időbe, ha meg bele nyúltam a beállításaiba 15-20% al lassabb lett, ezért is írtam hogy vacak!

egyébként én is pont a Darkness-t használom pár napja, tényleg baromi jó! csak én még a 13.ai verziót

Tényleg hasít és az aksival is jól bánik!

Egyedül az Audió mód piszkálás ami hiányzik belőle! :O amúgy RR romból is használtam a Darkness -t onnan teccett meg a KERNELe, de látom már neki is van mai verziója esetleg nem tudod ő is váltott már 7.1.2.re + 4.05 bizt. javításra? mert akkor megint vissza térnék a Darkness ROM ra is!

u.i. vak vagyok látom már ő is 7.1.2 nél jár akkor gondolom a bizt. hibajavítás is 4.05 lesz!

[ Szerkesztve ]

(#25425) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Hmm. Nekem a LAO is bőven meg fog felelni.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#25426) ktommy91 válasza DroiDMester (#25424) üzenetére


ktommy91
addikt

Működik a sound control EXKM-ben. Egyetértek, ott van a szeren ez a kernel.

Nincs kerítés.

(#25427) radir01


radir01
tag

Olyan gondom lenne hogy a telefonom belső tárhelyén az egyéb fájlok mérete már 7.41 GB amit őszinte legyek nem értem hogy lehetséges. Fájlkezelővel próbáltam rákeresni mit pakolhatott fel a teló hogy ilyen méretet produkál de semmit nem találtam még rejtett mappában sem. Mint ha nem is létezne de közben még is több mint 7 GB helyet elfoglal valami. Es file explorerel is átnéztem a rendszert de az se mutatja meg hogy mi ez a 7 GB sőt igazából nem is jelzi az elemzéseknél. Valakinek valami ötlete lenne erre hogy hol, merre milyen irányban keresgéljek hogy megtaláljam ezeket az egyéb fájlokat és letudjam végre takarítani? :R :R

(#25428) beg válasza radir01 (#25427) üzenetére


beg
veterán

SD Maid pro alkalmazás segít az ilyeneket kitakarítani. Többnyire a cache lesz az. Pár alkalmazás akár az 1GB-t is elérheti így, pl. böngésző.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25429) siletto


siletto
tag

Sziasztok!
Már az elsők között megvolt a RN3Pro telóm, amit ezidáig gyári china stable rommal használtam. Mindig frissítettem.
Nemrég új jelszót kértem a google accountomra, amitől teljesen meghülyült a névjegyzékem, konkrétan nem tud szinkronizálni, hiába adtam hozzá és töröltem le többször is a Google fiókot a telefonról. Így most csak a számokat írja minden hívásnál. A neten megvannak a kontaktjaim,de a telefonra nem jönnek le.
Ezért határoztam el, hogy leváltom az eddig használt china stable romot,miután egyik netes praktika sem működött.

Bootloader nyitást kértem már másfél éve, de sosem nyitottam, bár elvileg bármikor megtehettem volna már.
Szeretnék tanácsot kérni, melyik vagy milyen romot érdemes feltennem? Magyar nyelv előny, de nem feltétel, illetve nagyon szeretném, ha a gyári MiFlashel valahogy fel lehet rakni, nem kéne parancssoros buherával foglalkozni. Antutura nem vadászok, az üzemidő is jó nekem, szóval igazán csak a kontaktok miatt flashelném akkor már egy csirkeláb mentes verzióra. Ha utólag lehet tinkerkedni, az nem baj, de most nem feltétel. Gondolom nyitott BL-lel már szinte mindegy, hogy developer, vagy stable, vagy akármi, a TWRP mindenre rámegy.

Rengeteg útmutató van fenn a neten, de nem igazán tuok eligazodni közöttük. Nem vágyom szuper extra dolgokra, csak lehetőleg minnél hamarabb és komplikáció nélkül menjen fel.

Köszi előre is, hogyha szántok rám pár percet és segítettek! :D

(#25430) Savageboy válasza siletto (#25429) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Global Stable szerintem jó lehet, ha nincsenek extra igényeid. A nyitási engedélyed nem biztos, hogy megvan már, a Xiaomi előszeretettel vonja meg a szerintük nem kellően aktív felhasználóktól...

(#25431) balint355 válasza siletto (#25429) üzenetére


balint355
aktív tag

Megerősítem az előttem szólót, ha eddig a china stable jó volt, akkor a global stable lenne szerintem a legjobb választás. Kb ugyanaz mint a kínai, csak alapból vannak benne Google cuccok, szóval a szinkronizálás valószínűleg nem lenne problémás. Magyarul is tud, kínai appok nincsenek benne.

A régi nyitás engedélyed nem biztos hogy még él, viszont a gyári romot zárt bootloaderre is fel lehet tenni (persze nyitottra egyszerűbb...). Próbáld meg nyitni MiUnlock-kal, ha sikerül akkor a telefont fastboot módba téve MiFlash alól fel lehet tenni a global stable-t, vagy TWRP-t is feltehetsz (akár zárt bootloaderre is), ha nem tudod nyitni, akkor EDL mód kell fastboot helyett, az picit macerásabb, de az is megoldható :)

[ Szerkesztve ]

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#25432) siletto válasza balint355 (#25431) üzenetére


siletto
tag

Hú, köszi a nagyon gyors választ!
Valóban, nincs már meg az engedélyem sajnos.
Akkor a global stable verzió lesz az, amit szeretnék felrakni.
[link]
Ezt az útmutatót találtam meg, már csinálom is, remélem nem teszem tönkre az eszközt.

(#25433) siletto válasza siletto (#25432) üzenetére


siletto
tag

Szuper, már tégla is lett belőle..
Villog a piros, de semmi más. Bár csak soha ne kezdtem volna el az egészet

(#25434) trebrona válasza siletto (#25433) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha pirosan villog a LED az az EDL mód. Ezután mehet a flash.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25435) siletto válasza trebrona (#25434) üzenetére


siletto
tag

Pirosan villog, de a flash beakadt (not enough space), és most már nem találja a MiFlash se a telefont
Egy Diagnostic tool van csak az eszközkezelőben

(#25436) RVR400 válasza siletto (#25435) üzenetére


RVR400
veterán

Itt egy megoldás

Ami fontos, hogy flashelésnél a könyvtráak neváben ne legyen semmilyen speciális karakter, lehetőleg a gyökérből a legegyszerűbb módon elérhető legyen (tehát ne legyen 10 szinten mappába rendezve).

[ Szerkesztve ]

(#25437) siletto válasza RVR400 (#25436) üzenetére


siletto
tag

Köszi!
Huzogattam ki-be a kábelt miközben nyomkodtam a gombokat, és végül is valahogy újraindult a mi.com töltőképernyőig, ahonnan sikerült újra edl módba lépni, és most :) elvileg :) leflashelte, most megint a mi.com tölt, de hátha továbbhalad. Azt írták, akár 10 perc is lehet.
A probléma valószínűleg az volt, hogy régebbi 2015.8 MiFlash-al csináltam. Letöltöttem valami új Qualcomm 64 bites illesztőket, meg friss miFlash-t, és végig ment. Most majd kiderül akkor, hogy mi sikerült.
Még annak idején letöltöttem én hozzá minden kis programocskát, az volt felrakva, így azzal csináltam először, vesztemre. :Y

(#25438) laca17kecske


laca17kecske
csendes tag

Na, elegem lett hogy a global beta-s android 6.0 miatt nem tudom hazsnálni az egyetem wifijét, szóval downgradel-jük lefelé global beta android 5.1-re :D

[ Szerkesztve ]

(#25439) siletto válasza siletto (#25437) üzenetére


siletto
tag

Na, elindult, megúsztam sikerrel :))
Bár végül is csak az én saját hibám volt.
Ez a rom teljesen jónak tűnik, kivéve hogy teljesen tele van google-szeméttel.
Arra van tippje esetleg valakinek, hogyen lehet a temérdek google-programot kigyomlálni?
Például én a beépített levelezőt használom, a GMAIL progi teljesen felesleges.
Ugyan így a Playzene,hangouts,filmes biszbaszok.

Nem akarok telhetetlen lenni, csak ha már belefogtam, megcsinálnám rendesen :D
Egyébként a kontaktok működnek, szóval köszönöm!
Illetve ezt lehet már Rootolni, vagy ugyan úgy nem?

(#25440) WhiteWalker válasza laca17kecske (#25438) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

What???
Mi az hogy nem tudja az egyetem wifijet??

(#25441) RVR400 válasza siletto (#25439) üzenetére


RVR400
veterán

Ver1: (BL nyitás) root és kigyomlálod

Ver2: egyszerűen letiltod őket

[ Szerkesztve ]

(#25442) beg válasza siletto (#25439) üzenetére


beg
veterán

laca17kecske:
Hálózati protokoll és/vagy user error miatt fw downgrade.
Szép volt :C

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25443) laca17kecske válasza WhiteWalker (#25440) üzenetére


laca17kecske
csendes tag

Úgy értem, hogy nem csatlakozik fel, jelszó/azonosító párost kér, megadom helyesen az adatokat, de folyton visszadobál és panaszkodik, hogy "azonosítási probléma".

[ Szerkesztve ]

(#25444) siletto válasza RVR400 (#25441) üzenetére


siletto
tag

Ver1: Ez hogyan működik global rommal?
Vagy megint folyamodhatok hivatalos nyitási kérelemért, megvárom, és utána erről a romról is letörölgethetem?

Ver2: Sajnos nem engedi, valami miatt szürke marad a letiltás opció. Egyet sem enged letiltani.

Valóban van benne magyar nyelv, de a lokalizáció kiválasztásánál csak Kína volt választható, ez üzemszerű?

(#25445) trebrona válasza RVR400 (#25441) üzenetére


trebrona
nagyúr

Esetleg BL nyitás, multi rom, ami pico gapps-t tartalmaz.

(#25444) siletto:
[MIUI 8] Gyárilag telepített Google-alkalmazások letiltása root nélkül

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25446) RVR400 válasza laca17kecske (#25443) üzenetére


RVR400
veterán

(#25447) ktommy91 válasza beg (#25442) üzenetére


ktommy91
addikt

Jobban járt a downgraddel, mint azzal hogy vár arra hogy megcsinálják az eduroam-ot. [link] Persze lehet, hogy valaki már kitalált valamit, de valószínűbb hogy nem, az infósok terjesztették volna a bölcsességet.

Nincs kerítés.

(#25448) laca17kecske válasza beg (#25442) üzenetére


laca17kecske
csendes tag

Még nem downgrade-ltem, de egy csomó mindent megpróbáltam már :)

(#25449) beg válasza ktommy91 (#25447) üzenetére


beg
veterán

TLS Handshake Protocol-t tiltja le. Tehát egy rosszul tervezett régi hálózat miatt menjünk vissza a pattintott baltáig? :)
Én nem tenném.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#25450) Aethelstone válasza ktommy91 (#25447) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nálam tökéletesen megy az eduroam.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.