Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) Ronam


Ronam
addikt

(#23102) Oldman2 válasza Ronam (#23101) üzenetére


Oldman2
veterán

Hurrá!

(#23103) bozarjoska válasza Ronam (#23101) üzenetére


bozarjoska
őstag

Próbálta már valaki? Ugyanaz mint cm csak más néven, nem?

(#23104) zeno79 válasza bozarjoska (#23103) üzenetére


zeno79
őstag

Én átmentem MoKee-ra. A zseblámpától eltekintve nem találtam különösebb hibát, remélem hosszabb távon is újra barátok leszünk.

(#23105) hunaqua válasza zeno79 (#23104) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem az utolsó 4-5 frissítés óta nem megy a noti led.Neked működik?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#23106) gusthy válasza bozarjoska (#23103) üzenetére


gusthy
veterán

Kár vele kapkodni. Most rakják össze az alap infrastruktúrát (git, Gerrit, maven, stb).

Egyébként a legutóbbi cm már nagyjából hibamentes, leszámítva a kamera + vaku időnkénti bakizását, de amíg nem lesz MIUI nougat, addig az úgyse lesz tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#23107) blod001


blod001
tag

11.24-es EU dev rom van fent. Más nem tapasztalja, hogy telefonálásnál, nem kapcsol ki a kijelző? Ahogy olvasgattam az utóbbi hetek frissítései igencsak gyengére sikerültek, ezért nem szívesen frissítenék.

(#23108) golyós


golyós
őstag

Nem értem srácok ezeket a CM meg más romok íránti "szerelmet".Folyamatosan írjátok, hogy ebbe ez nem megy abba az nem megy.Akkor minek? :F
Gyakorlatilag idáig az derült ki, hogy még nem volt egyetlenegy használható Cm rom aminek ne lett volna valami baja, akkor minek a küzdés?Miért nem jó a gyári?
Nem kötözködés képpen, de tényleg nem értem, de lehet, hogy én gondolom rosszul.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#23109) WhiteWalker válasza golyós (#23108) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

+1 , én sem értem...
Én is visszatértem MIUI-ra és minden működik.

(#23110) hgabor19 válasza bozarjoska (#23103) üzenetére


hgabor19
aktív tag

YT video alapján tök ugyan az mint a CM. De lehet van benne néhány % difi.
Én jól elvagyok a RRemix nightlikkal.
Stabil, működik. Mi kell még?
(zseblámpa mindig csak a második bekapcsra működik)

(#23111) gusthy


gusthy
veterán

Érdekes dolgot vettem észre.
Van ugye az a bizonyos beállítás a fejlesztői beállítások között, hogy memória optimalizálás. Az 5.11-es Android alapú MIUI romok esetén ha az fel volt kapcsolva, mondjuk közepesre, akkor totál rossz lett a multitasking.
Most viszont ha kikapcsolom, akkor lesz laghalmaz az egész. És ha közepesre van állítva, akkor egész elfogadható a multitasking.
Szóval valamit csak faragtak rajta.

(#23112) Ronam válasza golyós (#23108) üzenetére


Ronam
addikt

Azert ez igy eleg eros tulzas. A 7 feletti CM ROM-ok tenyleg bugosak kicsit, de az is csak 1-2 dologra vonatkozik. A 7 alatti CM alapu ROM-okkal semmi problema. En hasznaltam Resurectiont, CM, Nexus Experience-t, es mindegyik tokeletesen mukodott.

(#23113) Moki2 válasza blod001 (#23107) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nekem a legújabb EU DEV van fent ,ez most teljesen korrektül működik , volt akinél gond volt a proximity sensorral (mondjuk neki 8.1.1.0 global stable volt) , de aztán kalibrálással megoldottuk.Az e hetinek elég jó a tetszési indexe :).
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23114) zeno79 válasza hunaqua (#23105) üzenetére


zeno79
őstag

Mk60 12.26 release-ben a LED nem megy és a fényerő szabályozás sem.
A 7essel nincsenek ilyen gondok így azt használom, de jobban örülnék ha a 6os menne

(#23115) batai15


batai15
félisten

nekem a cm13 tökéletes , miui nálam nem is jöhet szóba.

(#23116) Hokitojas85 válasza gusthy (#23111) üzenetére


Hokitojas85
tag

Az a ZRAM partíció méretét állítja a memóriában, és igen a multitaskingon segít de sajnos a fogyasztáson nem, és ha olyan játékkal játszol aminek kell a hardver azon sem. Az ok nagyon egyszerű, a partíció a memóriában egy tömörített swap terület tulajdonképp. Viszont a tömörítés és kicsomagolás sajnos cpu-ba és ennél fogva akkuba kerül. Továbbá a telefon a tömörítgetések miatt többször ébred alvó állapotból tehát szerintem többet veszítek mint nyerek azzal ha ZRAM-ot használok. Azt azonban hozzátenném, hogy a kis Redmi 1S emen amibe csak 1 GB ram volt csodát tett használhatóság terén. Én ennél a telónál inkább az LMK-val játszanék és úgy állítanám multitaskingosabbra.

(#23117) Siriusb válasza golyós (#23108) üzenetére


Siriusb
veterán

A gyáriban is vannak kisebb-nagyobb hibák. Van, amikor bosszantó dolgokat lehet kikerülni CM-mel. Például az utolsó 2-3 EU Dev gyors aksi merülést hozott. A most péntekivel úgy tűnik, helyreállt a rend.
Ráadásul főzött ROM-okban sokkal nagyobb szabadságod van, testreszabhatod magadnak a rendszert. Szóval megvan a létjogosultsága.

(#23118) gusthy válasza Hokitojas85 (#23116) üzenetére


gusthy
veterán

Igen tudom, hogy hogy működik, de valamiért régen valami nem jól volt csinálva.
Viszont az tény hogy nem egy gamer beállítás. De a GBA emulátorhoz, a MAME-hez meg a ScummVM-hez megfelel :) és én meg retro korszakomat élem :)

(#23119) gusthy


gusthy
veterán

Azt írja a srác, aki a LineageOS-t csinálja, hogy "added Vulkan support".
Ez izgalmas (lenne, ha játszanék sokat).

(#23120) golyós válasza Siriusb (#23117) üzenetére


golyós
őstag

Értem én a létjogosultságát csak mindig olvasni, hogy most ezt rakjátok fel mert emez nem volt jó.Aztán az se jó és most kipróbáljátok amazt.

Ettől függetlenül hibamentes használatot és boldog új évet kivánok minden fórumtársnak ! :R

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#23121) gusthy válasza golyós (#23120) üzenetére


gusthy
veterán

Ez egy életforma :)

(#23122) nickcreeper


nickcreeper
tag

Sziasztok!
Valahogyan ki lehet csikarni jobb panorámaképet?
Mármint változott ez valamit z első szoftver óta?
Előre is köszönöm!

(#23123) DroiDMester válasza gusthy (#23007) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

És ezt hogy is kell? én szívesen tornáznék vele, de nem hiszem hogy valaha az működni fog! ZÁRT BL mellett tuti hogy nem fog menni a TWRP elindítása!

(#23124) Oldman2 válasza DroiDMester (#23123) üzenetére


Oldman2
veterán

És ezt pont Te kérded?
:-)

BUÉK!

(#23125) DroiDMester válasza Oldman2 (#23124) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen, mert a kolléga arra gondol hogy teljesen gyári érintetlen rendszer mellett be tudja tölteni a TWRP -t mindenféle újra flesselés nélkül! Ami pedig nem fog menni sehogy! :N

[ Szerkesztve ]

(#23126) RVR400 válasza DroiDMester (#23125) üzenetére


RVR400
veterán

Nem újra flashelés nélkül mondta, hanem nyitás nélkül. Le lett már írva párszor, hogy a fastboot ROM-ban kell kicserélni a gyári reco-t TWRP-re, és úgy feltolni.

[ Szerkesztve ]

(#23127) DroiDMester válasza RVR400 (#23126) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sz.tem nekem ezt ne igen mond mert én jöttem arra is rá hogy a 6.10.13 utáni OTA frissítések után mért lesz féltégla a telefondól!

Azt nagyon jól tudom hogy újra flesseléssel fel lehet tenni a TWRP -t, de a kolléga azt írta hogy, be tud róla bootolni ami nem azt jelenti hogy fel flesseled a TWRP -t a telefonra, hanem az alábbi paranccsal be tudsz bootolni TWRP -ba flesselés nélkül úgy hogy a telón marad a gyári recovery

fastboot boot twrp.img De ez pedig nem fog menni sehogy ha zárt a BL!

Szóval vagy a kolléga fogalmazott rosszul, vagy tud valami újat!

[ Szerkesztve ]

(#23128) dredbiro


dredbiro
senior tag

Buék 😃

Good hunting,STALKER !

(#23129) gusthy válasza DroiDMester (#23123) üzenetére


gusthy
veterán

Az a helyzet, hogy régen volt. Fastboot módban biztos, hogy nem, emlékeim szerint EDL módban igen. És az se mindegy, hogy milyen MIUI és milyen TWRP.
Ha őszinte akarok lenni abban se vagyok biztos, hogy kellett - e beflashelni előtte a twrp-t, vagy csak bebootolni.
Az, hogy edl módban lehet twrp-t flashelni, az biztos.
Egyszer játszásiból végigcsináltam. Ha gondolod, előkeresem majd.

[ Szerkesztve ]

(#23130) Nova96


Nova96
őstag

Sziasztok, egyrészt boldog újévet mindenkinek. :K
Másodrészt ha MIUI-ra visszatérnék tiszta telepítést kell, igaz?
Harmadrészt melyik MIUI-t ajánljátok?
Negyedrészt miket kell majd beállítani, hogy minden értesítés megjelenjen és ramba benne maradjanak a dolgok? :R

(#23131) gusthy válasza Nova96 (#23130) üzenetére


gusthy
veterán

Neked is BUÉK :)
Igen, tiszta kell. Szerintem a legegyszerűbb a 8.1.1.0, ha nem akarsz sokat vacakolni.
Multitasking szempontból a legjobb, ha nem állítasz rajta semmit, az az Android 5.x alapú MIUI-k esetén kellett.

[ Szerkesztve ]

(#23132) V.Stryker válasza gusthy (#23131) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A 8.1.1.0 tele van buggal...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23133) gusthy válasza V.Stryker (#23132) üzenetére


gusthy
veterán

Éspedig? Lehet, hogy így van, hiszek neked, nekem nem tűnt fel, kb két hétig használtam.
Akkor viszont az aktuális dev lehet jó, most az van fenn, és nem találtam benne bugot.

Ami az állítgatást illeti, a fejlesztői beállítások között van kettő, ebből az egyik a memória optimalizálás. Ezt a régebbi MIUI-k esetén érdemes volt kikapcsolni a jó multitaskinghoz, most egyértelműen az a jó, ha be van kapcsolva.
A másik a MIUI optimalizálás, régen azt is érdemes volt kikapcsolni, most szerintem nem oszt, nem szoroz, de ezt még tesztelem. Két napig ki volt kapcsolva, most bekapcsoltam, egyelőre nem érzem a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#23134) V.Stryker válasza gusthy (#23133) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Fos akkuidő, füles mikrofonja még mindig nem megy, lagolás....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23135) gusthy válasza V.Stryker (#23134) üzenetére


gusthy
veterán

Aha.
Az akkuidő nekem jó volt azzal is, a füles problémát nem próbáltam. A lagolás nekem tiszta telepítés után elmúlt, de persze ez is ezer dologtól függhetett.
Mindenesetre most 12.29 van fenn, és semmi baja.

(#23136) Nova96 válasza gusthy (#23131) üzenetére


Nova96
őstag

ha nem akarsz sokat vacakolni.
Ezt, hogy érted? CM-ről jövök tisztán telepítem aztán , nem az rakom fel, hanem a devet. Hátha az lesz a legjobb.
És köszi a beállításokat. :K

V.Stryker
Szerinted akkor melyiket? Dev?

(#23137) WhiteWalker válasza Nova96 (#23136) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A dev legújabb mehet nyugodtan!!

(#23138) schawo válasza V.Stryker (#23134) üzenetére


schawo
titán

A fülesmiki még mindig nem szoftveres probléma, az érintkezést szoftverrel nem lehet javítani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23139) Moki2 válasza schawo (#23138) üzenetére


Moki2
aktív tag

De , 8.1.1.0-ban headset mikrofon senkinek nem megy.

(#23140) V.Stryker válasza schawo (#23138) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Érdekes, visszaraktam a 7.5.3 -at, ami ezek szerint a hardveres hibát kijavította. Beszarás...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23141) gusthy válasza Nova96 (#23136) üzenetére


gusthy
veterán

Úgy értettem,hogy mivel nem dev, nem kell hetente foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#23142) schawo válasza V.Stryker (#23140) üzenetére


schawo
titán

Utálom, hogy ketté van vágva a topik. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23143) Moki2 válasza schawo (#23142) üzenetére


Moki2
aktív tag

http://en.miui.com/thread-439990-1-1.html

(#23144) schawo válasza Moki2 (#23143) üzenetére


schawo
titán

Ahogy sokszor a korábbi romokon sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23145) Moki2 válasza schawo (#23144) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ok ,de ezen a romon elég általános gond amit többen megerősítettek .

(#23146) schawo válasza Moki2 (#23145) üzenetére


schawo
titán

Az összes romon sokan megerősíthetik ugyanezt. Nálam ugyanez van EU dev 11.03-mal is. Nem a stabil 8.1 hozadéka.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23147) gusthy


gusthy
veterán

whom it may concern...
[link]
LineageOS for RN3Pro

(#23148) gusthy válasza schawo (#23142) üzenetére


gusthy
veterán

Persze lehet ez is, de ha valakinek reprodukálható módon az egyik ROM esetén jó, a másik esetén meg nem, akkor azzal elég felesleges vitatkozni.

(#23149) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Unokatesómnak rendeltem HK Goldwaytől egy ilyen telót. Romolással kapcsolatban nem vagyok otthon (még 1 éve mikor megvettem a Redmi 2 Pro-mat, akkor raktam rá egy xiaomi eu dev romot és annyi).
Szóval magyar nyelv kéne, Beleolvasgattam a mélyvízes írásba. Jól veszem ki, hogy a global devhez, nem kell bootloadert nyitni? :R

(#23150) Moki2 válasza Tomi0703 (#23149) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nem kell ,ha felmegy updéterből akkor szerencse , ha nem akkor fastboot rom MIflash programmal ,de akkor olvasd el a mélyvíz összefoglalót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.