Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tthom


tthom
senior tag

Ha fontos csomag, akkor érdemes választani drágább csomagküldést, ami rendes nyomkövetős.. Általában fel van tüntetve mindenhol, csak alapból nem mindig mutatja. Lehet, hogy az említetteknél nem volt erre lehetőség, de amit eddig kerestem, ott mindnél. "More options"

[ Szerkesztve ]

(#2) sonar válasza tthom (#1) üzenetére


sonar
addikt

Csak ahogy Balee is írta sokszor a termék árának sokszorosa lenne a szállítás.
Futottam már bele ilyenbe én is. Bár utóbbi időben próbálok a brand/official shop-okból vásárolni, mégha néha drágább is, de nem kell szívni a shippinggel.
Legutóbbi furcsa rendelésem: rendeltem 2db screen protectort amazfitre meg 1 db-ot garminra, ugyanattól az eladótól. Két külön csomagban jött (már ez is hülyeség), egyik trackinggel 2 hét alatt, másik economyval és 2 hónap alatt ért ide.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3) Elf


Elf
aktív tag

Aliexpress Standard Shipping-et kell választani.
Express One fogja hozni, 3x küldenek e-mailt arról épp hol tart a csomag, plusz hív a futár ha megérkezett.
Szintem mine eladónál van ilyen opció 1-2 dollárért.

(#4) Elf válasza sonar (#2) üzenetére


Elf
aktív tag

Erre megint a Standard Shiping a válasz.
Az Aliexpress Kínában egybe csomagolja a rendeléseket és úgy hagyja el az országot amit meg mégsem azt az Express One pakolja egybe.

(#5) tthom válasza sonar (#2) üzenetére


tthom
senior tag

Ő németországi 8e-es szállítási díjakat emleget, itt az alin azért 5-6 dollárból megszokott lenni a trackes shipping. De mondom, nem ismerem a konkrét terméket. Viszont van amikor az ember inkább kifizeti a drágábbat, hogy biztos ideérjen. Nekem is volt olyen rendelésem aliról, hogy kb. sehol máshol nem tudtam volna megvenni, de azt is szerettem volna, hogy tutira megérkezzen.

(#6) BaLee válasza Elf (#4) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tisztában vagyok vele, csak sajnos az adott eladónál nem volt ilyen opció, csak a more option-t lenyitva ilyen EMS meg Fedex ill DHL 43-80€-ig ami nem opció egy 3€-s terméknél ami egy kis fémlemez meg 2 csavar...

Azt is elismerem, hogy én voltam a hülye, mert bár túl sok eladónál nem volt ez a termék, azt választottam akinek több 100 ilyen eladott terméke volt, ahelyett, hogy bepróbáltam volna egy másikat ahol volt Standard Shipping 2-3€-ért. :(

Most ezt az amúgy postával együtt 4€-s vackot rendelhettem meg Németországból szállítással együtt 17€-ért csak azért, mert onnan ide fog érni 1, max 1.5 hét alatt és az még jó.

(#7) mustang08 válasza BaLee (#6) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Nekem eddig mindig a németországból érkező csomagjaim tűntek el a Feucht-i csomagelosztóban. Szóval nekem inkább jöjjön kínából, mint németből.

(#8) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

en is mostanaban toroltem az alis regisztraciom. Ha nekik megert 800 Ft-ot, hogy az elveszett csomag miatt elveszitsenek egy ugyfelet, O bajuk. Van ezer masik hely, ahonnan meg lehet rendelni ugyanazt.

...csak én vagyok helikopter?

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az economy alap volt ebay-en is sok éve.
És azért sem működik, mert valamelyik köztes posta átragasztja a sajátjával, esélyed nincs azonosítani a cuccot.
Amúgy nemtom. Én ebay-en veszek, eltűnni soha nem szokott semmi, sérülten se sok minden jött, inkább az a jellemző, hogy már a hirdetésnek sincs köze ahhoz, amit árul. Digitális szervó? USB3.1->C kábel (nem C kábel 2.0 bekötéssel)? Ilyesmik. Esélyed nincs kitalálni, mit érdemes megvenni. De a pénzt visszaadják, ha nem azt küldték, amit kéne. (Pl. gigás switch helyett 100Mbit-est.)
Ami alkatrész, egyvalamihez való, az jó szokott lenni, meg előregyártott modulok. TP4056, step-down, Arduino... telefontokok...

Dealextreme létezik, csak nem sok olyasmit árulnak, ami nekem kéne :)

@Sethdobaloah : Mindenhol megesik, hogy eltűnik valami :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) sonar válasza tthom (#5) üzenetére


sonar
addikt

SAját tapasztalat: [link]

#4 Elf - már ha van ilyen opció. Nem minden eladónál van.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#11) Sethdobaloah válasza hcl (#9) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Az igen, az viszont ritkabban hogy erre az a reakcio hogy igy jartal. Nincs termeked, de a penzed sem kapod vissza.
Komolyan gondolkoztam rajta, hogy csak az elvi tisztasag kedveert csinalok ra egy charge backet, de annyit nem ert meg. Egyszerubb elengedni a komplett platformot.

...csak én vagyok helikopter?

(#12) hcl válasza Sethdobaloah (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az olcsóság kockázata :) Lehet tudni, hogy mennyire van vevőkezelés. Nem ezért nincs Alim, de ha ebayről is rendelek valamit, akkor is benne van, hogy bukhatok rajta. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Sethdobaloah válasza hcl (#12) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

amikor indultak, nem volt ebbol gond. Ha az ali nyomkovetessel nem tudta igazolni hogy megerkezett, akkor egybol visszaadtak a penzt.
Volt hogy honapokkal kesobb megkaptam a csomagot, akkor meg szoltam nekik es megoldottuk hogy vissza tudjam adni nekik a penzt.
Ez most ujdonsag, hogy arra hivatkozva hogy a csomag atlepte az orszaghatart, ok mossak kezeik.
Ez volt az elso eset nekem, hogy az ali rosszul kezelte a szitut. Nyilvan az utolso is egyben :D

...csak én vagyok helikopter?

(#14) hcl válasza Sethdobaloah (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ez most ujdonsag, hogy arra hivatkozva hogy a csomag atlepte az orszaghatart, ok mossak kezeik."
Valószínűleg ezért tevékenyen tett az itteni posta is + a kamuzó vevők. :((
Ebay-en is rengetegen nem postáztak ide kb. 2017-2020 között (érdekes, ezek nagyrészt eltűntek).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Soderes


Soderes
aktív tag

Én nem ajánlom a Temu-t. Az Wish 2.0.
Köszönő viszonyba sem lesznek oldalon lévő termékek és amit megkapsz.

(#16) Samus


Samus
addikt

Saver, Standard shippinget érdemes megfizetni. Vagy keresni Choice szállítási lehetőséget (utóbbi a legjobb, de csak mainstream termékeknél látom, rétegcuccoknál, vagy speciálisabb terméknél marad a fenti kettő).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megint találtam valamit Ali-n amit sehol máshol, shipping lehetőségek:

[ Szerkesztve ]

(#18) joghurt válasza BaLee (#17) üzenetére


joghurt
addikt

Akkor te nagyobb szerencsével jártál. Nekünk az Alibaba ezzel próbálkozott:

Kíváncsi lennék, hányan választják.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nos, a másik véletlenül economy-val rendelt csomagommal sem jelentkeztek március 13 óta.

Meggyőződésem, hogy ezekkel a csomagokkal már nem is foglalkoznak a futárok...
Ez már nem véletlen.

Inkább rendelek a Temu-tól, egyre bővül a választék (olyan dolgokat találok meg amit pár hete még nem) és ott ha nem érkezik meg a csomag időre, adnak 1700Ft-ot az accountodra ami nincs semmi feltételhez kötve, levásárolhatod bármire (csak a chat-en kapcsoltasd ki a minimum vásárlási limitet ami valahol 3500 körül volt).

Ott korrekt csomagkövetés van és tényleg gyorsak.

Korábban írtam, hogy megrendeltem a terméket egy német ebay eladótól. Na az valahogy a postNL központjában van kb. 1 hete (nem tudom, hogyan ha németként hirdették) és most talán majd elindul már végre. Remélem 28-ára ideér, mert arra kéne...

(#20) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Aliexpressen találtam egy email címet ahová elvileg lehet írni a csomaggal kapcsolatban.
info@ecsc-logistics.com
Írtam, meglátjuk jön-e bármi válasz.

Honlap az pazar: https://www.ecsc-logistics.com/

(#21) joghurt válasza BaLee (#20) üzenetére


joghurt
addikt

"A vállalat a Magyar Posta Zrt. és az European Post Service Kft. vegyes vállalata."

Ahhoz képest, milyen lóvé van bennük (és A kategóriás irodaházban laknak), ez a stock fotós, kb. nulla információtartalmú weblap elég szánalom.

(A MP közreműködése ad némi magyarázatot a küldemények sorsára is.)

A tej élet, erő, egészség.

(#22) BaLee válasza joghurt (#21) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Rá akartam keresni a cégre, de google maps nem hozza, az adott címen sem. Egy nagy irodaház, gondolom van ott egy irodájuk jó esetben...

E-mailre meglátom mennyi idő alatt válaszolnak. Az inquiry címre 2 napja írtam, semmi, most írtam az info-ra is. Meglepődnék ha bármi választ kapnék.

(#23) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jelentem 04.10-én megérkezett a 02.15-én rendelt Aliexpresses economy shippinges rendelésem. Együtt jött a február 28-ai szintén economy shippinges rendeléssel.

Pozitívum, hogy legalább nem veszett el, mert úgysem kaptam volna vissza az árát. De azért 2 hónapos kézbesítési idő...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.