Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dzsordi


Dzsordi
csendes tag

Azt azért nem tudom elképzelni, hogy egy elektromos motor zizegése hogyan adja vissza egy benzintől bőgő 12 hengeres szörnyeteg moraját :U

(#2) Taknyoshal válasza Dzsordi (#1) üzenetére


Taknyoshal
tag

Nem is biztos, hogy mindenkinek annyira hiányozna. :U

(#3) JColee válasza Dzsordi (#1) üzenetére


JColee
őstag

hangszóró

(#4) Dzsordi válasza JColee (#3) üzenetére


Dzsordi
csendes tag

Értem már, hogy miért költenek egyesek többet a hangrendszerre, mint magára az autóra :DDD

(#5) tkazmer válasza Dzsordi (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

ez mondjuk azért nem a tömegek problémája, hosszú távon meg biztos nem lesz az.

az íráshoz:
Tömegközlekedési eszközökben és helyhez kötött állomásokon átmeneti energiatárolásra ideális megoldást nyújthat. Kiválóan alkalmas lenne pl. ingadozó teljesítményű generátorok (nap, szél) mellé.
a nap, szél generátor és a víz együttes használata nekem is nagyon tetszik, talán ausztriában használnak is ilyen összefüggő rendszert. az viszont nagyon érdekelne, hogy hogyan lehetne a vizet felhasználni a tömegközlekedési eszközökben

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) Rive


Rive
veterán

Két probléma van csak:...
Harmadik: a hidrogén nem energiaforrás, hanem energiatároló. Előállitása csak igen szerény hatásfokkal megoldható.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) Bada Bing válasza Rive (#6) üzenetére


Bada Bing
tag

A jelen cikk kontextusában ezt nem tekintem problémának. Ismereteim szerint a hidrogénes energiatárolás hatásfoka összemérhető a jelenleg alkalmazott akkumulátorokéval.

Nagyságrendi információ: hidrogén, NiMH akku. Azt, hogy ezek a technológiák csúcsra járatva mire képesek, nem tudom.

(#8) Bada Bing válasza tkazmer (#5) üzenetére


Bada Bing
tag

Kissé slendrián a fogalmazás. A víz elektrolízise révén nyert hidrogénre gondoltam, a víz csak végtermékként jön létre. Az egész cikk ötletadója egy a vízzel foglalkozó szórakoztató/gondolkodtató videó volt, ami valahogy csonkolódott az írásból, de igyekszem felkutatni és belinkelni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Bada Bing


Bada Bing
tag

(#10) Rive válasza Bada Bing (#7) üzenetére


Rive
veterán

Ismereteim szerint a hidrogénes energiatárolás hatásfoka összemérhető a jelenleg alkalmazott akkumulátorokéval.
Akkor ennek sürgősen utána kellene nézned.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) Bada Bing válasza Rive (#10) üzenetére


Bada Bing
tag

Legjobb tudásom szerint kiegészítettem a cikket. Ha elégedetlen vagy, konkrét ellenvetéseket nagyon szívesen veszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.