Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) arnyekxxx válasza nemlehet (#393) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezek szerint az autó nem az út ás látási viszonyoknak megfelelően haladt, ez ugyanis pont arról szól, hogy annyival menjél, hogy bármi történik előtted azt le tudd reagálni. Ha csak 20méterre látsz el akkor nem mész 90-el.

[ Szerkesztve ]

(#402) dabadab válasza arnyekxxx (#401) üzenetére


dabadab
titán

"ez ugyanis pont arról szól, hogy annyival menjél, hogy bármi történik előtted azt le tudd reagálni"

Nem: a "bármi" olyan megkötés, hogy azt komolyan véve el sem lenne szabad indulni. Ehelyett olyan fogalmakkal szoktam operálni, hogy ésszerűen várható eseményekre tudj reagálni.

DRM is theft

(#403) Somatom válasza arnyekxxx (#401) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem egészen így van.
A szabály úgy szól, hogy olyan sebességet kell választani, amelynél meg tudsz állni minden olyan akadály előtt, amire az adott körülmények között számítani lehet. Tehát nem bármikor, bármi előtt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#404) Degeczi válasza nemlehet (#393) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"már elcsaptad a gyalogost és akkor még sehol sincs a féktáv"

De, azon belül vagy:
- "fékút" = tényleges fékezés hossza,
- "féktáv" = előbbi + előtte a reakcióidő alatt megtett út

(#405) Degeczi válasza velizare (#394) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"szerintem ők sem ültetnek embert olyan autóba, amelyben nem bíznak"

:DD
Akkor mégegyszer: aki most az autóban ült, előtte 4 évet fegyveres rablásért és okirathamisításért ült!
Azaz kb. bárkit alkalmaz az Über, csak ne kérjen sokat...

(#406) Degeczi válasza Somatom (#403) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van!
Pontosan ezért hiába védett főúton száguldozik vki, ha nagyon durva a sebességtúllépés (mondjuk >2x, de persze nincs fix határ, körülményektől is függ), akkor ő viszi el a balhét, ha olyanba rongyol bele, aki alárendelt útról hajtott ki elé

(#407) velizare válasza Degeczi (#405) üzenetére


velizare
nagyúr

ez nagyon szép, csak semmi köze nincs ahhoz, amit én írtam.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#408) Degeczi válasza velizare (#407) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bocs, kávé előtt félreolvastam az "amelyben"-t "akiben"-ként :B

(#409) Somatom válasza Degeczi (#406) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen kétszeres sebességtúllépésről beszélsz? Az általam említett szabály a relatív gyorshajtásról szól, nem pedig a konkrét gyorshajtásról. Egyébként az a kifordulás sem ilyen egyértelmű. Sajnos, sokan abban a tévhitben vannak, hogy a védett útvonal totális védettséget biztosít. A befolyásolásnak három fokozata van:
-zavarás
-akadályozás
-veszélyeztetés
Az alárendelt útról érkező zavarhatja, sőt, akár akadályozhatja is a védett útvonalon haladót. Csak nem veszélyeztetheti.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#410) Degeczi válasza Somatom (#409) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha pl. egy 50-es tábla mellett 120-al jön vki, akkor hiába van védett úton, már ő a hibás ha alárendelt útról hajt ki elé olyan, aki ilyen durva mértékű sebességtúllépésre nem számíthat - és adott esetben (jellemzően pont ezért van ott a sebességkorlátozás) észre sem veheti időben

(#411) atike válasza Degeczi (#410) üzenetére


atike
nagyúr

Na ez a legnagyobb tévedés.

Fateromnak így zúzták le az autóját - védett útra tolatott be egy kanyarban ahonnan nagy sebességgel érkezett egy manus (fater nem látta és nem is láthatta)t. Rendőrség ki lett hívva, de már egyből azt mondták neki, hogy felesleges azt lobogtatni, hogy a másik mennyivel jött... Ki is jött a határozat, hogy a védett útra behajtó a hibás - még ekkor független szakértőt kért az öregem - a vége ugyanúgy az lett, hogy csak és kizárólag ő a hibás, a gyorshajtás mintha nem is lett volna.... :((( Ja és még külön eljárási költséget meg szakértői díjat is kellett fizetnie.

(#412) velizare válasza atike (#411) üzenetére


velizare
nagyúr

ez inkább a rendőrségi automatizmus. ki ment a védett útvonalon? ja akkor ő biztosan nem lehet hibás, ügy lezárva. bíróságon tudnak veled komolyabban foglalkozni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#413) Tapsi válasza atike (#411) üzenetére


Tapsi
addikt

Minden ilyen ügy egyedi elbírálás alá esik. Eleve a tolatás egy különleges helyzet. Másrészt ilyen esetekben azt vizsgálják, hogy sebességtúllépés nélkül elkerülhető lett volna-e a baleset.

(#414) Degeczi válasza atike (#411) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem tévedés: apám műszaki szakértőként dolgozott, és jópár hasonló ügye volt, ahol a durván gyorshajtó vitte el a balhét. De valóban egyedi minden eset.

(#415) atike válasza velizare (#412) üzenetére


atike
nagyúr

...független szakértőt is kért faterom mint írtam. A védett útra nem kellő körültekintéssel tolatott be ez lett a vége. Az EU-hoz már mégsem fordulhatott.... :) Így is jó sokba lett az a kanyar...

(#416) Cathfaern válasza atike (#411) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem itt alapvetően a tolatás volt a gond, az teljesen más eset, mint a sime előre befordulás. Pl. főútvonalra nem tolathatsz be KRESZ szerint.

(#417) atike válasza Cathfaern (#416) üzenetére


atike
nagyúr

A saját háza előtti bejáróról tolatott fel az utcára lakott területen belül - semmi extra.

(#418) laszlohu


laszlohu
addikt

Bár a másik PH témában, ami ugyanezzel a dologgal foglalkozik, már megírtam, de az a baj, hogy
túl sok a feltételezés az ügyben, tények meg csak akkor lennének, ha az Uber kiadná a szenzorok által generált képet videó formában a balesetről,
de ez esélytelen, mivel az Uber az ellen is tiltakozott, hogy a sima gázolós camvideót közzé tegye a rendőrség.

[ Szerkesztve ]

(#419) Cathfaern válasza laszlohu (#418) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Rendőrségnek kénytelen átadni az információt, ők meg majd írnak egy szép tanulmányt belőle, mint ahogy a Teslás esetnél is történt. Szóval idővel szépen kiderül majd mi történt pontosan.

(#420) laszlohu válasza Cathfaern (#419) üzenetére


laszlohu
addikt

Pont ez a probléma, az idő, ez akár egy évet is igénybe szokott venni.

(#421) arnyekxxx válasza Somatom (#403) üzenetére


arnyekxxx
veterán

maradjuk a tényeknél:

25. § Haladás az úton

(1) Járművel a forgalmi, az időjárási és látási viszonyoknak, továbbá az útviszonyoknak (az út vonalvezetésének, az útburkolat minőségének és állapotának) megfelelően kell közlekedni; figyelemmel kell lenni a jármű sajátosságaira, az utasokra és a rakományra.

Azt nem tudom, hogy az USA-kresz mit ír.

Ebből nyilvánvalóan mindenki meg tudja magyarázni magának, hogy miért megy kétszer olyan gyorsan mint amivel biztonságosan el tudnak kerülni egy elé ugró szarvasbikát, én mindenesetre ha csak 20méterre látok el akkor a saját jólfelfogott érdekemben annyival megyek, hogy ne haljak meg a családommal ha egy kidőlt fa fekszik keresztben az úton

[ Szerkesztve ]

(#422) dabadab válasza arnyekxxx (#421) üzenetére


dabadab
titán

Az út bármikor beszakadhat előtted egy fél méterre. Ezt a problémát hogyan kezeled?

DRM is theft

(#423) Degeczi válasza Cathfaern (#419) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem pusztán a rendőrség, hanem az NTSB vizsgálja az ügyet, szóval nagyon alapos jegyzőkönyv lesz nyilvánosságra hozva - csak sajnos valóban sokára, akár egy évbe is telhet.

(#424) nemlehet válasza arnyekxxx (#421) üzenetére


nemlehet
őstag

Nálad ez nagyon be van akadva úgy látom. Még a rendőrség sem használja olyan nagyvonalúan ezt a szabályt mint te.

Szerintem hagyd abba az abszurd értelmezést, mert tényleg már ott tartunk, hogy rá se add a gyújtást, mert az már közlekedésnek minősül és ha neked szalad egy kocogó akkor nem megfelelően vezettél.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#425) Somatom válasza nemlehet (#424) üzenetére


Somatom
veterán

Az egy dolog, de a túl lassan haladás is balesetveszélyes. Pl. amelyik nem képes egy személyautóval 90 -nel menni egy autópályán, azt olyan szívesen megsegíteném hátulról, hogy az egész tükrét kitöltse egy MAN embléma. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#426) Hieronymus válasza atike (#417) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezen nem érdemes pereskedni, mert megnyerhetetlen.

Volt fórumtársunk, aki tolatásban, kerékpárossal akadt össze. A KRESZ kimondja, ha a jármű vezetője tolatás közben nem látja be az útszakasz, segédet kell alkalmaznia. Pont.

Az úton haladó jármű sebességéről csak vitatkozni lehet, bizonyítani sehogyan sem. Ha mégis, mert az autótok hátuljába, hitelesített sebességmérő berendezés van beszerelve és az dokumentálta is az esetet, akkor sem mentesíti az egyik szabályszegést a másikat.
Ez esetben kettő ügy lesz.
1. A szabálytalan tolatás
2. Gyorshajtás.

Az esetek elbírálása egyszerűen történik. Például ráfutásos balesetnél minden esetben a ráfutó jármű a vétkes. Nem tartotta be a követési távolságot. Pont. Ha nem így lenne. a legkisebb koccanáson is lehetne pereskedni évekig. A ti esetekben is hasonló a helyzet. Figyelmetlen tolatás vagy a tolatósegéd hiánya.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#427) laszlohu


laszlohu
addikt

Így viszont, hogy a tisztázó vizsgálat csak legrosszabb esetben 1 év múlva várható, sajnos ez negatív hatással
lesz az önvezető autók élesben való használatára,
ugyanis angol nyelvű fórumokon olyan is elhangzott, hogy nem csak az Uber ,
hanem az összes cég önvezetésre alkalmas járműveit ki kell vonni a forgalomból és csak alapos átvizsgálás után lehet ismét forgalomba helyezni.

[ Szerkesztve ]

(#428) Polllen válasza laszlohu (#427) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mivel eltérő rendszereket használnak, így nem látom értelmét az összes felfüggesztésének. Az uber összes autóját kellene csak kizárni a forgalomból.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#429) arnyekxxx válasza dabadab (#422) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Úgy, hogy maradok a realitás talaján.

(#430) dabadab válasza arnyekxxx (#429) üzenetére


dabadab
titán

Érdekes, amikor mások írták neked ugyanezt, arra az volt a reakciód, hogy "Ebből nyilvánvalóan mindenki meg tudja magyarázni magának, hogy miért megy kétszer olyan gyorsan mint amivel biztonságosan el tudnak kerülni egy elé ugró szarvasbikát"

DRM is theft

(#431) UnA válasza dabadab (#430) üzenetére


UnA
Korrektor

Oké, de remélem te is érzed, hogy a kocsi elé befutó állat és az út hirtelen beomlása mégsem azonos valószínűségű esemény. :N

(#432) Somatom válasza UnA (#431) üzenetére


Somatom
veterán

Jártál mostanában az M1 -en? A berohanó állatra kisebb az esély. :((

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#433) UnA válasza Somatom (#432) üzenetére


UnA
Korrektor

Nemár :N Mikor volt beomlás az M1-esen? Értem én, hogy mindenki szereti a túlzásokat, de nem ezzel kéne egy vitát eldönteni.

(#434) Somatom válasza UnA (#433) üzenetére


Somatom
veterán

Attól függ, hogy mit nevezel beomlásnak. Van egy pár olyan kátyú, ami már határeset. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#435) -=RelakS=- válasza UnA (#433) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Majdnem pontosan 8 éve

Amúgy a kátyú hátán kátyúra gondolt szerintem :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#436) velizare válasza Hieronymus (#426) üzenetére


velizare
nagyúr

kivéve, ha rendőr vagy, mert akkor a bíró ki fog hozni vétlennek.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#437) Hieronymus válasza velizare (#436) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor nem kerül bíróságra az ügy.

Helyszíneléskor kiszabnak helyszíni bírságot a vétlen félre, ezzel le van zárva a dolog.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#438) laszlohu válasza Polllen (#428) üzenetére


laszlohu
addikt

ez ugye még nincs tisztázva, de az uber és a google hasonló elven működő technikát használ, amit lidar -nak hívnak

(#439) Polllen válasza laszlohu (#438) üzenetére


Polllen
nagyúr

A szenzorok nyilván adottak, de a szoftver másnak tűnik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#440) velizare válasza laszlohu (#438) üzenetére


velizare
nagyúr

egy olyan lidar, ami a google autójában van, drágább, mint az autó maga. és persze nekik van egy nagy pontosságú közúti térképük is hozzá.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#441) Tapsi válasza laszlohu (#438) üzenetére


Tapsi
addikt

Egészen biztos vagyok benne, hogy a fejlesztések egyik legfontosabb célja a lidar száműzése.

(#442) dabadab válasza Tapsi (#441) üzenetére


dabadab
titán

A Tesla ezen igyekszik, de a Waymo meg a Lidar árát támadja, meglehetősen sikeresen: [link]
Meg a Velodyne (Lidar-gyártó) is: [link]

DRM is theft

(#443) 0xmilan


0xmilan
addikt

A comma.ai-rol mik a velemenyek? Eddig egy ilyen self-driving threadben se volt rola szo szerintem.

(#444) dabadab válasza 0xmilan (#443) üzenetére


dabadab
titán

Megnéztem a website-jukat és még mindig fogalmam sincs, hogy kik ők és mit akarnak.

DRM is theft

(#445) 0xmilan válasza dabadab (#444) üzenetére


0xmilan
addikt

[link]
[link]

Gyakorlatilag a Tesla Autopilot open source verzioja.
A modern autokban meglevo rendszereket (Adaptive Cruise Control (ACC) es Lane Keeping Assist System (LKAS)) reverse-elik es hasznaljak egy sajat szoftverrel.

(#446) laszlohu válasza Polllen (#439) üzenetére


laszlohu
addikt

Sajnos, mivel sok a kétkedő, ezért ennyi már bőven elég, hogy ideiglenesen kivonják a forgalomból a lidar-ral rendelkező önjáró autókat. Remélem az előbbi állításom nem válik valóra.

(#447) Somatom válasza laszlohu (#446) üzenetére


Somatom
veterán

Egy kis haladék az emberiségnek, mielőtt a Skynet öntudatára ébred.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#448) laszlohu válasza Somatom (#447) üzenetére


laszlohu
addikt

:)

(#449) laszlohu válasza dabadab (#444) üzenetére


laszlohu
addikt

A linkből azért okosabbak lettünk :

Az alábbi alkalmazás is a linkelt cég terméke.

[alkalmazás]

Mondjuk vélemény még nem sok van, de az is két csillagot kapott.
Csak egy kis okoskodás :

a mobilteló kameráját tutibiztos , és szenzorait használhatja önvezetésre?

[ Szerkesztve ]

(#450) Somatom válasza laszlohu (#448) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, nem viccnek szántam. Tervezünk olyan autót, ami jobban vezet, mint az ember. Tervezünk olyan mesterséges intelligenciát, ami jobban gondolkodik, mint az ember. De, vajon mennyi időbe telik egy ilyen, gondolkodó intelligenciának rájönnie arra, hogy az ember csupán a saját, alacsonyabb szintű gondolkodása szerint felsőbbrendű, valójában azonban egy kártékony parazita ezen a bolygón. Amikor erre rájön, akkor vajon mi lesz a következő lépése? Ha az ember nem tud a bolygó nélkül élni, de a bolygó tud ember nélkül, akkor sztem egyértelmű a válasz, akár tetszik nekünk, akár nem. Nem az a baj, hogy a Skynet öntudatára ébred, hanem az, hogy igaza van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.