Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#171) Sancza válasza st3v3np3t3r (#168) üzenetére


Sancza
tag

Lényegében írtam, ott van a cikk címében, hogy magánszemélyként ! Ebből logikusan az következik, hogy a cikk teljes terjedelme magánszemélyekre vonatkozik, nem egyéni vállalkozókra és cégekre.

Lehet én nem fogalmaztam pontosan, vagy nem értem a magyar nyelvet. :)
Szóval, az hogy Te leírod, hogy mire lehet magánszemélyként használni az eSzemélyit, abból semmilyen formában nem következik, hogy azt más célra (üzleti, munka) nem lehet használni ha ez nincs külön leírva. Ráadásul egy cég által aláírt dokumentum van a cikkben (tudom, hogy csak mintának, hogy hogyan néz ki egy aláírás PDF-en), de ezt sokan értelmezhetik úgy is, hogy lehet használni üzleti célra is az eSzemélyi aláírást, hiszen a leírásban is egy ilyen példa van.

Egyébként ez a kitétel csak az aláírásra vonatkozik, azaz csak magáncélú aláírásra használható, céges, munkaügyi célú aláírásra nem.
Ezt azért kell kiemelni, hangsúlyozni, mert sokszor láttam, hogy céges dokumentumokat, számlákat eSzemélyivel írták alá :(

Szolgáltatási szerződés első oldaláról:
Igénybevevő tudomásul veszi, hogy az eSzemélyihez kapcsolódó elektronikus aláírásszolgáltatást csak magáncélra használhatja fel; a szolgáltatáshasználata bármilyen üzleti, munkahelyi vagy egyéb szakmai tevékenység céljából nem megengedett.

Sajnos az ilyen jellegű dolgokat muszáj szájbarágósan egyértelműen leírni, mert vannak akik hajlamosak félre érteni, rosszul értelmezni ezeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.