Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Godefroy


Godefroy
senior tag

Köszönöm a cikket sokat gondolkodtam egy ilyen megvételén a cikk remélem segít ennek végleleges eldöntésében.
Csak egy megjegyzés: nem ártott volna a fényképeket még a használat elött elkészíteni mert sem a por sem az ujjlenyomatok nem mutatnak jól ;)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#2) Vladi


Vladi
nagyúr

Mindjárt elolvasom. A hosszú hétvégén én is felrántom a friss fw-t, utána nyilatkozom.

Mert most még... khm... vannak hiányosságok. :D

(#3) tamasgal:

Így van, az jól jönne. Amúgy van arra elméleti síkon lehetőség, hogy usb3-ra dugjon az ember valamit amitől ez megoldható? :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) tamasgal


tamasgal
senior tag

Kár, hogy a dvb c adásokkal nem tud mit kezdeni, ha azt tudná számomra álomgép lenne.

(#4) Gabor970


Gabor970
addikt

szerintem mediaplayernek gyenge, még csak nem is sigma chipsetes. DVB-T kártyafogadó nélkül???? Szerintem ez hagyjuk ktegória, max tőlünk nyugatabbra az asus funok veszik, aki nem járják körül előre a témát, csak örülnek egy öszvér, de mindenben gyenge asus eszköznek.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5) depmod


depmod
senior tag

55e ft??
Aki ennyi pénzt kiad érte, az megérdemli. :D

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#6) kapeti07 válasza tamasgal (#3) üzenetére


kapeti07
senior tag

Én is már régóta várok egy olyan Media Playerre amiben van DVB-C

Xbox: kapeti

(#7) tamasgal válasza Vladi (#2) üzenetére


tamasgal
senior tag

Akár el is tudom képzelni, hogy megoldható, de akkor ott a másik gond: DVB-C stick kb 20.000 pénz :(

(#8) Angel1981


Angel1981
veterán

Ha ilyen típusú terméket keresnék, azt hiszem ezt venném - szép volt ASUS, ismételten! :R

(#9) Vladi válasza tamasgal (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ismersz ilyen eszközt? Én nem vagyok képben. Ha elméletben bete3szem a gépbe és driver is ok, akkor rendesen nézhető vele kódolt adás?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"...nem nagyon bírja a strapát, így nem tűnik jó ötletnek lelökni az asztalról." Azért ez facepalm. nem tudom, ki hogy válogat médialejátszót, nekem ez eddig még nem volt szempont. :) Ami érzésem szerint kimaradt a cikkből, az a WiFi támogatás (rágugliztam, van), aztán lehet, hogy csak én nem vettem észre.

Nekem egy régebbi R1-es O'Playem van, teljesen elégedett vagyok vele, bár a menüje tényleg nem túl szerencsés - ez kicsit más, de jelentős előrelépést nem látok. Amit én nagyon várok, az egy kicsi qwerty-s távirányító, és régi álmom, hogy nagyobb könyvtárakban egy betű lenyomásával ahhoz a betűhöz ugorjon, ne kelljen a buta kis nyilakkal legurulni... A merevlemez nekem speciel nem téma, egy szerver van a hálózaton, úgyis azon van minden, mondjuk engem a tuner és rögzítés része sem hoz lázba, mivel egyáltalán nem tévézek.

Amit viszont még nagyon hiányolok, hogy zenelejátszásnál nem tudom a tévét lekapcsolni, illetve ha megteszem, akkor ugye nem látom, hogy mi történik, és nehézkes irányítani. Ezt egy egyszerű előlapi display-jel meg lehetne oldani, és akkor nem menne az áramzabáló tévé, miközben zenét hallgatok (hangrendszerre van kötve a lejátszó, mielőtt valaki beleköt, hogy akkor hang sincs).

A youtube-lejátszó részre régóta ácsingózok, az jól tudna jönni, sajnos az enyém még alapból nem tudja.

Mindezt csak azért írtam le, hogy hiába prémium cucc, azért néhány apróságban illene már végre fejleszteni.

p

Ps.: Ha valaki tud olyan lejátszót esetleg, ami a fenti kívánalmaknak megfelel, ne tartsa magában.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) Tuz


Tuz
tag

Na ez már valami szép kis tartozéklista.

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#12) Patice


Patice
nagyúr

Végre megint egy "mindent" tudó eszköz, ami igazán egyik funkcióját sem tudja maradéktalanul ellátni.

Vagy rövidebben: az univerzális dolgok gyakorlatilag semmire sem jók.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) kcsa válasza Gabor970 (#4) üzenetére


kcsa
veterán

asus fun? fan lesz az (nem bírtam magamban tartani, sorry :D)

Mellesleg ennek így ebben a formában nem sok értelme van... CI slottal elsők között vettem volna meg, valami hasonlót keresek egy ideje.

(#14) Gabor970 válasza kcsa (#13) üzenetére


Gabor970
addikt

:R Igazad van!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#15) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Jómagam is iylen lejátszót használok.
Még a cikket nem olvastam el, de véleményem szerint így a sokadik frissítés után már használható, és jó.
Mikor megvettem, az alap firmware-el, még szó szerint egy használhatatlan szemét volt, oylan szinten tele volt buggal a sw-e.
Aztán 1-2 frissítést követően, sok dolog megjavult, viszont elrontottak pár olyat, ami egészen addig jól működött.
Jelenleg ott tartunk hogy sikerült visszapakolni az új frissítésbe a hálón belüli másolás-törlés funkciót, amit valami idióta törvény miatt ki kellett szedniük. (a német verzióba továbbra sincs)
Már csak egyetlen problémám van a cuccal, ez pedig mindössze annyi, hogy a youtube lejátszó felülete alól kivették az egérkezelést, ami azért kellett hogy át tudd kapcsolni a videot HD felbontásba. (ugyanis sokszor hiába írja hogy abban van, sima sd minőséget játszik le)
De ez már tényleg csak apróság.

(#16) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Te szent ég! Ez a GUI 5 évvel ezelőtt is 5 évvel ezelőttinek hatott.
De könyörgöm! Csak koppintsák le a Boxee, az XBNC esetleg a WD Tv Live Hub felületét.

(#17) Peat;)


Peat;)
veterán

"Kipróbáltuk a top and bottom és a side by side (half és full) formátumokkal, és ezután az is kiderült, hogy a háromdimenziós tartalmak megjelenítését is lehetővé teszi." Akkor a 3d-s blu rayt nem? Engem nem érint, csak nem derült ki a cikkből és sokaknak szerintem az a mérvadó.

(#18) dani3l válasza Patice (#12) üzenetére


dani3l
őstag

Teljesen egyetertek.. :K

(#19) unrealnoise válasza gekkoXT (#16) üzenetére


unrealnoise
senior tag

jogos... ez az UI kuka. szégyen egy Asus-ra nézve...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#20) Integra


Integra
titán

emlékszem mikor az első szériás o!play-t megvettem, hogy örültem neki, akkoriban tényleg nagy szám volt a doboz és mai napig megvan. most megnézem ezt az új asus-t és egy vicc az egész...
plastiklandschaft, szörnyen bóvli. és ez a gui - omfg...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) szaszlaci válasza gekkoXT (#16) üzenetére


szaszlaci
addikt

Épp ezt akartam írni, hogy ordít róla a rettenetes ánusz – ríltek megjelenés. És 50 ezer fölött.. Jó ideje ott a WD TV Live HUB, 1 TB-os notivinyóval, kb. ilyen áron.
Az R1 után sikerült egy még nagyobb borzalmat kihoznia a HD2 személyében, drágán. Erre itt az újabb..
De ezen már van lájk gomb, mert az aztán fontos..

Egyébként koppintott, a lejátszás alatti menüt az ACRyan HD2-től.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22) GIJoe


GIJoe
addikt

Zsivány kis doboz, simán megér 18,000 Ft-ot... többet nem...

(#23) moqs


moqs
csendes tag

Két kérdés merült fel bennem.
Ki akarja lelökni az asztalról? 55000 Forintért kinek éri meg?

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mókás. Még ha Android futna rajta. Asuséknál elmentek otthonról.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) kcsa válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


kcsa
veterán

Miért lesz jobb egy médialejátszó ha androidos? (ezt részben persze irónikusan is kérdezem, mert nincs jó véleményem az androidról, részben meg abszolút érdeklődésképp, mert ezek szeritn valamiről lemaradtam :) )

(#26) Jim Tonic válasza kcsa (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pl. lenne rá Google Play? :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) gulyasa


gulyasa
őstag

Ez az oldal szerint (nem tudom, mennyire megbízható) Realtek 1186 chipset van benne:
http://www.materiel.net/disque-dur-multimedia/asus-o-play-tv-pro-76102.html

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#28) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én nagyon elfogult vagyok a médialejátszókkal szemben, htpc-k mellett.
így a véleményem kb. ennyit is ér.
de.

amíg ennyi apró bosszantó hiányosság, kvázi korlát van, addig sosem lesz rendes ellenfele egy htpc-nek.
(konkrétan ennél a típusnál meg is van említve: iso, hangformátum, stb..)
pláne, hogy egy htpc-t egyre olcsóbban, kisebb fogyasztással össze lehet hozni.

persze, előny. hazaviszed, kicsomagolod, bedugod, és megy. ok. :)

de fejlődés lenne, ha külső eszközöket is lekezlene. pl. egy usb-s fejhallgatót, ha már van valakinek.
vagy bill, egésr, stb.

az igazi az lesz, amikor az oprendszeres (pl android alapú), médialejátszók elterjednek.
szerintem az, vagy valami hasonló lesz a jövő.

max. 14w. és venti. hát... :(
igaz, a műanyag nem túl jó hővezető, hőleadó, és abból van bőven.... :U

55k. a gyártót, forgalmazót megértem. azt és annyiért gyárt, ad el, amit és amennyiért megvesznek.

(de mint írtam, elfogult vagyok: nekem nemcsak ez a lejátszó nem kéne, hanem egyelőre egyik sem...) :N

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) Integra válasza szab.tam (#28) üzenetére


Integra
titán

ebben a kategóriában a hdi a standard, azért az már elég jó kategória, a htpc messze van tőle. főleg egyszerűségre, sebességre, kényelmes és pontos működésre. aztán van ez még feljebb bőven, ahol meg a htpc sosem hallott történet, nem véletlenül. egy dedikált média lejátszó/média szerver azért brutális, mind hangra, mind képminőségre. én személy szerint már rég leszoktam a htpc-ről, médiára sokkal jobb a dedikált hardver. ez a bóvli-look asus is, de hdi alatt nem vennék semmit alapvetően. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) szab.tam válasza Integra (#29) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem.
írtam is, hogy eléggé elfogult vagyok, ezért nem feltétlenül objektív...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) kcsa válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


kcsa
veterán

és ez egy médialejátszónál miért előnyös? Megy rajta az engribörc? :)

(#32) GIJoe válasza kcsa (#31) üzenetére


GIJoe
addikt

gondolom lehet rátolni appokat, torrentkezelőt, +egyéb más funkciót, amit kitalál vmi programozó...

(#33) kcsa válasza GIJoe (#32) üzenetére


kcsa
veterán

jó, lehet hogy beszűkült felhasználó vagyok :) Ahogy öregszem kezdem a minden célra céleszközt elvet vallani. Ezért van médialejátszóm, nasom (torrentezésre - linux isokra persze), és nem kínzom magam a tévé oldalába dugott pendriveokkal :) :R

(#34) GIJoe válasza kcsa (#33) üzenetére


GIJoe
addikt

lehet hogy egyszerűbb belőni egy androidos torrent appot mint egy transmissiont, a htpcden...

(#35) Maxtreme válasza szab.tam (#28) üzenetére


Maxtreme
addikt

billentyűzetet és egeret simán kezel, vezetékest és vezeték nélkülit is. :)

(#36) kcsa válasza GIJoe (#34) üzenetére


kcsa
veterán

nemnem. nas torrentre (gyári kliens, nem transmission - bár az is lehetne), és egy sima médialejátszó (HiMedia 900, csak lejátszásra). Teljesen kényelmes, hálózaton betallózom amit nézni akarok és kész.

(#37) Joshi válasza szab.tam (#28) üzenetére


Joshi
titán

Csak azt nem értem hogy ezt miért írtad le? A hsz-ed nélkül is meglettünk volna mi, multimédia lejátszósok. :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) szab.tam válasza Joshi (#37) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pl, hogy ne rohadjon belém. :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39) szaszlaci válasza Joshi (#37) üzenetére


szaszlaci
addikt

Próbálnád egy HTPC-s topikban a médialejátszók előnyeit taglalni.. :D

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40) szab.tam válasza szaszlaci (#39) üzenetére


szab.tam
nagyúr

való igaz, hogy nem elegáns idejönnöm, és ugatnom, hogy milyen vackok.

csak érdeklődéssel figyelem a témát.
és mindig kihoznak egy újat, és mindig maradnak bosszantó fogyatékosságok.

pont ugyanaz a műsor, mint amit a telefongyártók műveltek sok éven keresztül. de ott végre talán már eljutottak oda, hogy egyre kevesebb a szándékosan kihagyottnak tűnő dolog. aminél láttuk, hogy berakhatták volna, de azt majd csak a következő fogja tudni, hogy megvegyék azt is...

a médialejátszók tesztjeinek elolvasása után még ezt érzem.

egyébként a gyárilag összerakott htpc-k szoktak igazán felbosszantani. ott is tudnak a gyártók csodákat művelni. pláne a htpc-nek szánt lapok kimeneteinél szoktam frászt kapni. legfőképpen akkor, amikor az analóg 7.1 jack kimarad, helyette csak hdmi és optikai van + 2 jack. nem gondolnak arra, hogy sokan akarják a hervadt aktív hangrendszerüket használni, amin pár kivételtől eltekintve nincs digit bemenet. és nem + erősítőt, hangfalakat venni.

úgyhogy nem 1xrű kérdések ezek. :N

vagy megcsinálod magadnak, vagy marad az egyszerűbb út, a bedobozolt kompromisszum. mindegy, hogy htpc vagy médialejátszó...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41) szaszlaci válasza szab.tam (#40) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem itt igények vannak, kinek mikre van szüksége. Van, aki mindenre a PC-t tudja csak elképzelni, és elfelejti a vele járó negatív dolgokat: végeláthatatlan szívás a finomhangolósdival. A célhardvereknek viszont csak a gyengéit látja.

Aztán leszűkíti a kört a szükséges dolgokra, és idővel rájön, hogy ezek az eszközök PC-vel elképzelhetetlen kényelmet és komfortosságot jelentenek, hiányosságaik ellenére is.

Ez az új Asus tényleg egy vicc, de ha megengeded, ajánlom figyelmedbe egy írásomat: WD TV Live Streaming.

Ui.: és ne felejtsd el az árukat sem!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42) szab.tam válasza szaszlaci (#41) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#43) Joshi válasza szaszlaci (#39) üzenetére


Joshi
titán

Volt HTPC-ém is de inkább visszatértem az asztali lejátszókhoz igaz hogy BD lejátszó formájában de valahol az is média lejátszó is. Mindegyiknek meg van az előnye és a hátránya azért nem értem hogy miért kell kardoskodni egyik v a másik mellett. Szerintem mindenki döntse el hogy neki melyik a jobb választás.

(#44) Jim Tonic válasza kcsa (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, pl. a gyerek tud játszani az engribörccel.
Ennél is fontosabb, hogy ha nem támogatna valamilyen kodeket, akkor töltök le megfelelő lejátszót. Könnyen tudom frissíteni a böngészőt hírolvasáshoz, stb. És ha bármi egéb funkcióra lenne szükségem, akkor benézek az áruházba.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) Ratman


Ratman
tag

Egyik legnagyobb hányossága tényleg az, hiogy nincs benne DVB-C tuner. Az hogy csak az ingyenes DVB-T adásokat tudja fogni, erősen megkérdőjelezei STB-ként való használhatóságát.

(#46) kispecek


kispecek
aktív tag

Én evvel a NAS funkcióval nem vagyok kibékülve :(((
Bekapcsolás után rendben elindul, és egyszer csak elveszti a fonalat.
Ki-bekapcs és simán működik tovább.Ugyan ez a helyzet ha betöltök egy új torrent file-t, elindul a letöltés és utána egyszer csak nem történik semmi.Újra indítás után megint ketyeg rendesen.
Ilyen jellegű hibákról nem olvastam, ezek szerint csak az enyém szaraxik?
Ja és a random fagyásokat nem is említem, a sokadik frissítéssel sem sikerült megoldani???
Szerintem visszaviszem és veszek egy másikat mert 55 ezerért ez vicc kategória...

[ Szerkesztve ]

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#47) Vladi válasza kispecek (#46) üzenetére


Vladi
nagyúr

A hdd-t hol formáztad? Az okozhat problémat!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) TRUSTNO1


TRUSTNO1
csendes tag

OK srácok! Nagy Asus fan vagyok de úgy látom eléggé megy a fikázás. Rendben akkor ajánljatok nekem az alábbi feltételeknek megfelelő terméket amit a TV Pro helyett megvehetnék:
- Beépített HDD hely
- HDMI 1.4 kimenet
- optikai kimenet
- NAS
- Akadás nélkül játszik bármit
- Nem Fu bácsi rakta össze balra a második dzsunkán.

(#49) szaszlaci válasza TRUSTNO1 (#48) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem fikázás megy, hanem tények állítása. Az Asus sose tudott lejátszót csinálni, és csak egyre rosszabb lesz.
Parancsodnak eleget téve: nézz rá a WD TV Live HUB-ra! Egyik Sigmával sem említhető egy lapon egy Realtek, akármilyen jók is papíron.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#50) Vladi válasza szaszlaci (#49) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem tud torrentet és digitális tunere sincs, ha jól látom.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.