Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) NandorHUN válasza solfilo (#250) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én EZT (480) és EZT (1060) teszt alapján mondtam amit mondtam...
Techpowerup revieweket eléggé szeretem, mert jólösszeszedettek és elég jól átláthatók, igaz mind2 cikk még tavaly nyári, azóta nem nagyon foglalkoztam ezzel az 1060 vs 480 témával, mert itt 1060 jó pár gameben akár 30%-kal is elhúzott 480 előtt, meg MSI esetén ott volt a +16% OC , 480 esetén meg "csak" 8% OC erre az egészre.

Pl BF4 esetén 70 vs 95 fps azért már eléggé érezhető különbség.

Amit linkeltetek az jó, de referencia kártyákat hasonlít össze, meg a Nitro-t. Nincs esetleg valami olyan oldal, ami ugyanezt teszi csak MSI-vel? MSI gaming meg Asus strix amúgy a legjobban tetsző kiadás, de főleg csak ezek a tavaly nyári reviewek meg tesztek vannak.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#252) solfilo válasza NandorHUN (#251) üzenetére


solfilo
veterán

Aham, akkor ha jól értem a logikád:

1) Az MSI RX 480 6,4%-kal veri a ref RX 480-at linkelt teszt összesítése szerint, az MSI GTX 1060 6GB meg 10%-kal veri a ref RX 480-at linkelt teszt összesítése szerint. .
2) Ebből következően az MSI GTX 3,4%-kal gyorsabb az MSI RX 480-nál.
3) Az MSI Gaming X RX 480 8GB 84k huf, az MSI Gaming X GTX 1060 6GB meg 104k huf, azaz az árkülönbség: 24%.
4) Nyárhoz képest feljött DX11-ben az RX, s kicsit ellépett DX12-ben.

Nem tudom, te hogy vagy vele, de szerintem ez a nyári 4% erőtöbblet, ami azóta elolvadt, nem ér meg 24% árkülönbséget.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#253) NandorHUN válasza solfilo (#252) üzenetére


NandorHUN
addikt

Őszintén szólva nem nézegettem az összesített pontrendszert, mert RX 480 a benchmarkokban eléggé erős volt, ami nekem meg számít az a játék, ott meg szinte mindegyikben az 1060 vezetett, amiket néztem (BF3-4, AC, GTA5, FarCry, Witcher3 stb... - kivéve DX12 címek).
De ha driver ezen a különbségen tényleg sokat dobott annak csak örülök, míg ki nem jött az 1060 480 volt tervben, de aztán 480 elég gyatrán startolt és még többe is került mint az 1060 egy fél éve...

Más: Gaming X az elvileg jobb mind a Gaming ugye? - Viszont olvastam olyat is, hogy sima Gaming verziót tovább lehet húzni, mint az X-es verziót... (meg ugye sima Gaming iponban is drágább egy hajszállal)... ebből mi igaz?

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#254) solfilo válasza NandorHUN (#253) üzenetére


solfilo
veterán

Milyen benchmarkot használ a TPU? (nem találtam egyet sem a tesztben)
Én úgy látom, hogy a tesztelt 15 játék eredményét összesítették.
De ha a tesztelt 15 játékból te pont azokkal játszanál, amik a zöld kártyákon mennek jobban, akkor nem értem mi a kérdés, vedd meg 104k-ért a GTX-et és öröm boldogság.

Egyébként azt remélem vágod, hogy amelyik teszteket linkelted, az az RX 480 általad említett gyatra kezdése, amiben 4%-kal marad el a GTX 1060-tól az MSI Gaming X verziókat figyelembe véve.

A Gaming X csak annyiból jobb, hogy gyárilag egy lehelettel magasabb az órajel, mint a sima Gamingnél. Az, hogy melyik kártya mennyire húzható, inkább szerencse kérdése, elképzelhető, hogy van olyan Gaming X, amit kevésbé lehet tuningolni a sima társához képest. Hogy iponban miért drágább, a jó ég tudja. Tudtommal több nagykerrel is kapcsolatban állnak, lehet az olcsóbbikból kifogyott a sima Gaming, így a drágábbat listázza.

De ismétlem magam, ha zöld játékokkal játszanál, vagy zöld kártyát szeretnél, ne vegyél RX-et, mert aztán majd azon eszed magad, mi lett volna ha... :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#255) NandorHUN válasza solfilo (#254) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem úgy ismerem magam, nem szoktam epészisszel foglalkozni, a pénzemért a legjobbat akarom kapni aztán viszont látásra, legközelebb csak akkor foglalkozok vele, ha váltásra kerül a sor.
De i7-2600K-s gépemmel valoszeg ez lesz az utolsó VGA-m ebbe a gépbe, követ majd csak pár év múlva veszem ha befejeztem az egyetemet és építem a következő gépet az alapoktól.

Akkor alapból érdemesebb a Gaming X-et venni ugye?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#256) solfilo válasza NandorHUN (#255) üzenetére


solfilo
veterán

Csak akkor érdemes szerintem a Gaming X-et venni, ha nincs nagy árdifi. Ha olcsóbb, akkor nyilván inkább azt. Hosszabb táv inkább az RX felé billent, a DX12 miatt, már ha ez számít nálad. :)
Ha közel egy áron lennének, azt mondanám mindegy melyiket veszed, sőt, inkább a GTX-et, az említett játékok miatt, de ez az árkülönbség nagyon durva két, egy súlycsoportban lévő kártya között.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#257) troviko


troviko
senior tag

Ennek - emberi nyelvre lefordítva - mi lesz az előnye egy RX470-hez képest?
Értem én, hogy több pixelt dolgoz fel az új architektúra, de mi lesz ennek a tényleges eredménye?

https://www.oldtech.hu/

(#258) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.