Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Kíváncsi vagyok, h mit hoznak össze, én szurkolok nekik, h csökkenjen az Nvidia monopolhelyzete, mert nekünk az nem jó :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) emmm


emmm
senior tag

3. oldal: "A dupla pontosság konfigurálható, de erről szintén hallgat a vállalat."

Leleplezte a VEGA-t, de azért sokat mégsem tudtunk meg :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

Miért csak 2 stack egy ekkora lapkához? Azt gondoltam volna, hogy 500mm^2-nél már bevetik a 4 stacket, esetleg 800mhz-cel.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Én már terméket várnék, és igazi teszteket.

(#5) Fiery


Fiery
veterán

512 GB/s memoria savszelesseg? Nem ugyanennyi volt masfel eve mar a Fiji is? :F Biztos, hogy ez eleg lesz 2017-2018-ban is? Vagy a Fiji jart tulsagosan a kora elott? :)

[ Szerkesztve ]

(#6) velizare válasza Fiery (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

mert csak két stack van. az órajel viszont a duplája a fiji-ének.

a germánok (cbase) azt írják, hogy a most demózó vega 2x4GB-vel van szerelve.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) ukornel válasza Petykemano (#3) üzenetére


ukornel
aktív tag

Gondolom, mert így kisebb interposert kell gyártani. Ez javíthatja a költségeket és a kihozatalt.

(#8) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Color compressionről miért nem volt szó, abba élen van az envidija.

[ Szerkesztve ]

(#9) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

"Az AMD a Polaris családhoz hasonlóan a Vega esetében is két GPU-t tervez a termékskálába"
Na ezek lesznek a negyedmillás termékek!
Pedig jöhetne a középkategóriába is GCN5-ös tudású GPU.

(#10) Fiery válasza velizare (#6) üzenetére


Fiery
veterán

Oke, de a HBM2-nek nem kene legalabb egy kicsivel magasabb orajelen ketyegnie, mint a HBM1-nek? :) Megiscsak eltelt a HBM1 ota masfel ev.

(#11) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mikor jönnek az első GPU-k? Vagy átsiklottam felette?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) Raymond válasza Fiery (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Magasabbon ketyek - a duplajan.

#11: azt mondtak H1, tehat gondolom ha sikerul es minden jol megy akkor junius vege :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Fiery válasza Raymond (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Hat ezaz, ezert sem ertem, hogy jon ki a 512 GB/s :) Nem veletlenul feszegetem a kerdest. Vagy egyszeruen az tortent, hogy 2x nagyobb az orajel, de feleannyira szeles a busz?

(#14) Duck663 válasza Fiery (#13) üzenetére


Duck663
őstag

Igen pontosan ez a helyzet, dupla az órajel, fele busszélesség. A fiji estében sem a sávszél volt a probléma, hanem a 4GB RAM volt kevés.

"Ennek a központi eleme az úgynevezett HBCC, vagyis a High-Bandwith Cache Controller. Ezen a részegységen keresztül kapcsolódik minden a GPU-n belül és a GPU-n kívül." Ez a legkomikusabb. Anno erre volt még az R600-ban a RingBus. Amit az AMD volt szíves kukázni... most meg egy funkcionálisan roppant hasonlót bevezetnek.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#15) Fiery válasza Duck663 (#14) üzenetére


Fiery
veterán

Oke, koszi, tehat masfel ev alatt nulla elorelepes az effektiv videomemoria savszelessegben, viszont 2x (vagy 4x) tobb videomemoriat lehet integralni. Igy mar ertem.

[ Szerkesztve ]

(#16) tailor74


tailor74
őstag

Hát ezek jól hangzó dolgok, van bennük potencia, de azért jó lett volna konkrét megjelenési dátumot hallani, vagy legalább részleteket a két megjelenő vga tudásáról.

Így ez az egész simán elhúzódik még nyár közepéig...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17) velizare válasza Fiery (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

a busz ugyanolyan széles, 1024b mindkét esetben. csak a fijin 4 stack volt belőle, a vegán pedig csak 2.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18) UnSkilleD válasza Fiery (#10) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

na és mire nem elég az 512gb/s?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#19) Fiery válasza velizare (#17) üzenetére


Fiery
veterán

Az egyes memoriachipek buszanak szelessege lenyegtelen, mint ahogy a klasszikus GDDR-nel sem az volt a lenyeges egy videokartya memoria savszelessege eseteben. A lenyeg, hogy osszesen mennyit tud a GPU hasznositani.

(#20) Raymond válasza Fiery (#13) üzenetére


Raymond
félisten

A Fiji-ben 4 chip volt 500Mhz/1000Mhz-en (4096bit bus), itt meg 2 chip van 1000Mhz/2000Mhz-en (2048bit bus).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) Fiery válasza UnSkilleD (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Ez majd a gyakorlatban kiderul. En csak azon csodalkozom, hogy semmi elorelepes nem tortent a videomemoria savszelesseg tekinteteben. Vagy a Fiji eseteben volt tul sok az 512 GB/s masfel eve, vagy most (pontosabban jovore lesz) tul keves ugyanez az ertek. Hiszen ha a masfel eves termek ciklust nezzuk, akkor az AMD kenytelen lesz maradni a mostani megoldasnal legalabb 2018 vegeig.

(#22) Fred23


Fred23
nagyúr

Remélem, hamar jönnek! A lassabb változat érdekel jobban, még az is olyan drága lesz, hogy sokáig csak álmodhatok róla! :D

(#23) Raymond válasza Fiery (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom ez a kisebbik Vega es a nagytestver lesz a 4 chip-es 1TB/s 16GB valtozat. Ebbol a 2 chip-esbol meg mindig csinalhatnak butitott verziokat ahol par CU le van tiltva es a RAM is csak 2x2GB vagy ugyanugy 2x4GB de alacsonyabb orajelen (800/1600Mhz).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Duck663 válasza Fiery (#15) üzenetére


Duck663
őstag

Lehetne 4096 bites is, de valószínűleg nem kell. Lehet a vezérlője tudná is, csak nincs rá szükség. Akár azért mert valójában nem igényli a GPU akár azért, mert ezzel olcsóbban lesz gyártható.

(8): De beszéltek róla, a diasoron rajta van. Van Color compression. Ennyi.

Szerintem a felét nem árulták el az újdonságoknak. Csak piszkálgatni akarják a konkurenciát, mert valószínűleg olyan GPU van a kezükben, amivel bármit dob az nv tudnak reagálni. Az sem véletlen, hogy odaszúrta a Voltának.

Mutatnak egy DOOM játékmenetet, optimalizálatlan driverrel, fogalmunk sincs milyen órajellel, mutatnak egy kis SW Battlefrontot V-Sync mellett, BF1-et V-Sync mellett... és lehet kezdeni a fejet vakarni. Titan X(P) felett lesz az egészen biztos. Hogy mennyivel 10% vagy 50% na ez a kérdés, no és persze az ár.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#25) -szabi-


-szabi-
őstag

2017 az AMD éve.

(#26) velizare válasza Fiery (#21) üzenetére


velizare
nagyúr

a fijinek nem volt elég az a sávszél, legalábbis játékra. tuningnál kiderült, hogy gpulimitnél ha tudtad emelni a memóriafrekit, azzal kb. egyenesen arányosan nőtt az fps. abu is írta valahol, hogy a gcn3 nagyon ette a sávszélt. viszont hogy a gcn5 mennyire fogja, az majd kiderül a gyakorlatban.

@Raymond: ez a nagyobbik vega lesz. 500+ nm2 ez már így is. a p11 123, a p10 232, a gp100 meg 610. szerintem ebbe már nem fér bele még egy sor hbm stack.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27) uvlight


uvlight
csendes tag

Ez a két vega lapka kábéra hova lesz pozícionálva? Kering egy 4096 shader egységes (régi) pletyka, milyen lesz ehhez képest a másik?

[ Szerkesztve ]

(#28) Raymond válasza velizare (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, most nezem itt, akkor tenyleg nem letpek semmit savszelben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) Cathulhu válasza Fiery (#21) üzenetére


Cathulhu
addikt

Előfordulhat, hogy menet közben ugyanerre az architektúrára jön majd egy új revízió félidőben dupla ennyi stackkel, dupla sávszéllel. Ez így szerintem is csalódás, ezért nem kellett volna ennyit várni és csúszni HBM2-vel, ekkora sebességet mezei ddrek is tudnak manapság hozni közel, ha jól rémlik, szignifikánsan olcsóbban. A HBM előnye pont a behozhatatlan sávszél előny lett volna, most ezt sikerült eljelentékteleníteniük

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#30) szasanyi válasza tailor74 (#16) üzenetére


szasanyi
félisten

Azzal előrébb lennél, ha azt mondanák: az új, Polaris csúcskártya 2017. 04. 02-án jelenik, várhatóan 799 dodós áron, amihez jól működő driverről még nincs információ. :DDD

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#31) bil


bil
tag

Jo gyorsan kijott a cikk :)
A tech előremutató, meglatjuk mit tud a teszteken. Az eventet nem láttam, de mintha Abu nem irt volna megjelenési dátumot.?

This is extremely dangerous to our democracy!

(#32) Abu85 válasza Fiery (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából nem. A Fiji esetében kevés volt az 512 GB/s-os sávszél. De a Vega például már tartalmaz egy rakás olyan funkciót, amit a Fiji még nem tartalmazott. Például primitive discard accelerator, draw space binning rasterizer, második generációs Delta Color Compression. Ezek lényegesen csökkentik a memória elérések számát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Meteorhead válasza Fiery (#21) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Lehet a hatékonyabb cache használat a cél, hogy kevesebbet kelljen nyúzni a VRAM-ot. Kevesebbet fogyaszt, mint a GDDR5, de nem nullát.

Engem a dupla pontos teljesítmény érdekelne igazán, vagy mondhatnám a négyszeres pontosságot is, ha már a "quad" keyword foglalt az OpenCL 1.0 óta (6 éve?).

(#34) Malibutomi válasza velizare (#26) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem GCN5, NCU.
Bocs megsem, csak az uj CU-kat hivjak ugy.

[ Szerkesztve ]

(#35) Duck663 válasza uvlight (#27) üzenetére


Duck663
őstag

600$+ Nem hiszem, hogy olcsón fogják mérni.

De szerintem májusnál előbb ez felejtős. Driverrel kb sehol sem lehetnek. Az egészet ki is kell tesztelni. Szerintem még az órajeleket sem tudják. A HBM bírja az 1GHZ-t, ennek örülhetünk. Lehet alapból lesz egy magas órajel, és még egy kis turbo, vagy lesz egy relatív alacsony alapórajel, és mellé egy komoly 50%+ órajelű turbo. Szerintem még az sem biztos, hogy 2 termék lesz, simán benne van hogy lesz egy teljes 16GB rammal, egy kicsit butított 16GB rammal, és egy jobban kiherélt 8GB rammal. De az is lehet, hogy a játékosok nem kapják meg a teljes lapkás verzió, mert tré mondjuk a kihozatal, és csak két butított verzió lesz. Az eddigi játszadozásuk alapján azt talán kijelenthetjük, hogy egy gyengébb verzió jöhet előbb, sőt talán eddig is azt mutogatták, feltételezem a 8GB ram miatt.

Jaj igen a Vega lehet(ne) 32GB-os kiszerelésű is, a mostani HBM lapkák viszont 1024 biten max 8GB-os méretűek, ez bizony azt feltételezi, hogy 4096 bites a memóriavezérlője, de a játékosoknak szánt verziókban nem fogják kihasználni. Itt pl felmerülhet az is kérdésként, hogy vajon 4096 biten is mennek 1GHz órajelen? Rengeteg kérdés van még.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#36) velizare válasza Cathulhu (#29) üzenetére


velizare
nagyúr

dupla annyi (2x2) stackel nehezen, akkora chipet már nem biztos, hogy le tudnak gyártani. de a stackek kapacitására még rá lehet duplázni, lehet belőle 16GB. a gp100 sávszélessége 720 GB/s.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#37) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Első ilyen kártya kb. mikor várható? Nyár vége?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#38) tailor74 válasza szasanyi (#30) üzenetére


tailor74
őstag

Dehát az már vega lesz, nem polaris.. :D Legalább pontosan tudnám, hogy melyik nap nem rendelem meg , és mennyiért :DDD

Olcsó biztos nem lesz, de érdekelne, hogy mit is tud... Na meg hátha felkavarná egy kicsit az álló vizet. Ugyanezért várom a ryzen-t is.

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#39) Oliverda válasza Fiery (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Effektív sávszélességben lehet nagyobb az előrelépés, pl. a draw space binning rasterizer ezen segíthet.

Mondjuk Abu szerint mindent összvetvea GCN4 nagyobbat lépett előre, ami ha igaz, nem túl jó ómen a Vega versenyképességét illetően.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) Ritka


Ritka
csendes újonc

Nincs benne a cikkben, gondolom nem véletlenül ;] hogy 2017 első negyedév a megjelenés. Ami boltban lehet április - május. Kimondom amit nem akart a szerző, felesleges rá várni, vegye meg a másik oldalról akinek ilyen teljesítmény kell, akár már holnap. ;) :P

(#41) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nagy AMD bohóckodás, nesze semmu fogd meg jól.

Sem paraméterek, sem tesztek, semmi konkrétum. Marad a 1070/1080 mint csúcs kártyák.....értem már miért nem mutatta be az NVidia a 1080Ti kártyát.
Minek? Ott a 1080 mint abszolut csùcs....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#42) Abu85 válasza Oliverda (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De írtam neked erre, hogy a Vegának az uncore része a nagy előrelépés. A core része a GCN4-nek nagyobb volt a GCN3-hoz viszonyítva, mint amit hoz a GCN4-hez képest a Vega. Az utasítás-előbetöltés lényegesen nagyobb extra, mint a VRR. Ellenben az uncore rész már a Vegán nagyobb előrelépés.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Petykemano válasza Abu85 (#32) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezt akartam mondani.
1. Ha az amd Elindult abba a mozaikos renderelési metodikára, mint az nvidia
2. Ha jobb a dcc, mint a fijiben, v akár a polarisban volt,
3. És ha figyelembe vesszük, h a polarisnál 2304 shaderre jutott 256MB/s
Akkor lehet, hogy elég.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#44) Raymond válasza Ritka (#40) üzenetére


Raymond
félisten

"But now as we draw closer to the launch of Vega, the picture has become clearer. AMD will be hitting a yearly cadence with Vega. The first chip, which tapped out last year, will be launching in the first half of this year (H1’17)."

"...we’re still months off from the launch of Vega. I believe it’s fair to say that by announcing a first-half of the year launch date when we’re already in 2017 is a strong indicator that Vega will not launch until later in that window, likely some time in Q2."

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45) Oliverda válasza Abu85 (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez így a vásárlók 0,1 százalékát érdekli, a fontos az lenne, hogy a termék versenyképességét mennyire befolyásolja az összes fejlesztés együttvéve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) Ritka válasza Raymond (#44) üzenetére


Ritka
csendes újonc

még rosszabb, benéztem

(#47) Duck663 válasza Oliverda (#39) üzenetére


Duck663
őstag

Szerintem Abu nem tudja mit beszél. :) A Vega nagyobb előrelépésnek néz ki, mint amit előreléptek a TerraScale óta a GCN3-ig. Az való igaz, hogy az utasítás-előbetöltés nagy dobás volt, de a GCN4-ben kb sz@rt sem ért, kell hozzá a Vega felépítése. Valószínűleg a GCN4-be csak azért került be, mert tesztelni akarták a működését és hogy megismerjék a fő limitációkat... az sem véletlen, hogy lecserélték a CU-kat, ott futhattak bele az első komoly limitációba.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#48) Zeratul válasza Petykemano (#43) üzenetére


Zeratul
addikt

4. HBMC és az L2 jelenléte, kezd inkább CPU architektúra hasonlítani mint GPU-ra.

Emlékeztek erre kiszivárgott diára?

(#49) GeryFlash válasza Fiery (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szerintem egyértelműen a Fiji-nél volt ,,túl sok" a sávszél, azt nem értem hogy ez neked miért probléma?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#50) sagem


sagem
addikt

Ez a technikai "blabla" a földi halandókat nem igazán mozgatja meg, várjuk a teszteket, reméljük nem fog sokat csúszni a kártya, aztán meglátjuk :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.