Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kisbalázs válasza Raymond (#143) üzenetére


kisbalázs
tag

Azért én nem azt írtam hogy olcsón adja ha visszaolvasol hanem hogy nem ilyen kerékkötő módon áll hozzá a dolgokhoz azt hogy miért azt hagyjuk. Kezdve azzal hogyha nem indult volna el a mantle még most is dx 11.4 lenne nvidia gameworks-el. Arról nem beszélve hogy olyan pofátlan húzással operált az nv hogy a witcher 3 ba direct fullra húzták a haj teszelációját hogy az amd-n megjelenéskor akadjon amíg ki nem adtak egy lehetőséget hogy manuálisan lentebb vedd.

Egyéb iránt az a két kártya amit említesz az rx 480 8gb és a 1060 6 gb itt 50€ különbséggel szerepel. ami 300€ nál már komoly összeg, főleg ha megegyezik a teljesítményük
[link]
[link]

b: a dx12 azért nem terjed mert az nvnek nem érdeke hogy terjedjen milyen jó is pl a tomb raider x12 es portja...

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#152) Raymond válasza kisbalázs (#151) üzenetére


Raymond
félisten

Mondom, semmi ertelme amit csinalsz. Egyik ceg se jopofasagbol teszi amit tesz, csak van aki jobb van aki kevesbe abban amit csinal. Komolyan RX480/GTX1060 arosszehasonlitassal jossz ugy ahogy teszed? Ennek megint mi ertelme igy? Barki kereshet olyan linkeket ahol egy 1060 es egy RX480 kozott van 50eur a 1060 javara. Az arazas a modell es gyaartotol fugg, mindket kartyara talalsz peldakat a megadott 250-300 terben, tehat egy arban vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#153) b. válasza kisbalázs (#151) üzenetére


b.
félisten

Értelmetlen veled vitatkozni, megszállott Nv hater/ AMD fan vagy és ezen sajnos nem is látsz túl.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#154) kisbalázs válasza Raymond (#152) üzenetére


kisbalázs
tag

no comment.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#155) sb válasza KisDre (#141) üzenetére


sb
veterán

Persze, feszegethetjük, de pl. épp a ram amit baromi jól lehet kód oldalról menedzselni. A 90%-a adatmennyiség és ehhez igazított feldolgozás. Ha ez nem megy akkor mi?

Nyilvánvaló, hogy nem kell mindent low-level fejlesztői kézbe adni, de ezt kár szépíteni: eddig az volt a duma, hogy azért nincs teljesítmény mert nincs optimális kód, mert nem lehet a high level miatt. És ezen nehéz vitatkozni, rá kell nézni egy mai PC-ben mekkora ram mennyiség, sávszélesség és főleg tfops pihen és mennyit használsz. Dgpu-n 2-8tflops aminek töredékét használják, igp 0.5-1tflops, inaktív. Sokamgos procikban 0.1-0.2tflops, ott is azon megy a rinyálás, hogy csak 1-2 magot használunk meg 64 MP pályán miért droppol az fps, miért kell 4+ GHz-re tuningolni, stb...
És akkor az aszinkron compute, tösszálúsítás egy kicsivel bonyolultabb, mint a ram menedzsment, nem?
Kár szépíteni: 8-16GB HBM és cache szervezésről nekem a brute-force szavak jutnak eszembe. PErsze ha működik akkor hajrá. Eddig is így működött. Azzal van gond, ha az 5Ft-os (a HBM2 mondjuk már nem ez a kategória lesz), könnyű kerülőutak megszűnnek és nem elég a 20-40%-os hatásfokú kódokat összedobálni. Amíg könnyű compilerhez, hw architektúra módosításhoz vagy ami a legegyszerűbb volt eddig: a sima csíkszélesség csökkentéshez és hw duplázáshoz fohászkodni addig OK.

(#156) togvau válasza b. (#153) üzenetére


togvau
senior tag

Tényekkel nem is kell vitatkozni. Lehet tudni, hogy az nvidia mit művelt, nem is újdonság ez.

hitler, sztálin, micro usb

(#157) kisbalázs válasza b. (#153) üzenetére


kisbalázs
tag

Miért lennék elvakult? Van olyan amit állítottam itt és nem igaz?

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#158) b. válasza kisbalázs (#157) üzenetére


b.
félisten

Igen van.Nincs kedvem pattalan, érzelmi alapokon nyugvó vitákba belemenni.

Abu(#148) : Egyetértek és nagyon jó megoldásnak tartom azt, amit most az AMD lépett. Ha jönnek még hasonló hardveres segítségek, ez mindenképpen a kisebb cégeknek jelent egy felzárkózási lehetőséget az új API-khoz.
Számomra a Vulkan a legszimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#159) Zeratul válasza b. (#158) üzenetére


Zeratul
addikt

Szvsz ez memória architektura már erősen a monster APU-knak igényeit is figyelembe véve készült. PS5/Xbox fogunk érdekeset látni.

(#160) derive válasza sb (#155) üzenetére


derive
senior tag

Az meg kulonosen vicces, hogy meg a TDPket is eleve alacsony kihasznalasra adjak meg. Anno amikor raengedtem egy combosabb GPGPU szamitast a kartyamra, egeszen addig throttingolt alaporajelen, amig nem kapott +20% TDP limitet.

[ Szerkesztve ]

(#161) Fred23


Fred23
nagyúr

Vega csak felülre jön 2017-ben? Nincs valami lyuk a termékpalettájukon, ahová beférne egy sokkal gyengébb VEGA -akár Q4-ben? Mondjuk RX 460 és 470 közé?

(#162) jedis válasza Fred23 (#161) üzenetére


jedis
senior tag

Vega, az RX 460 és 470 közé? :Y :Y :Y Nem Inkább egy tovább butított RX470LE ?? :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#163) Fred23 válasza jedis (#162) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tudom, kissé meredek, de nagyon nem kóser, hogy a csóróbbak szinte minden új, klassz, innovatív cuccra gyakran éveket várhatnak! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#164) Panzika válasza Fred23 (#163) üzenetére


Panzika
tag

Nem fog. Polarisból dobnak piacra még egyet (P12) de az low-end. Az inkább a beágyazott szegmesre megy mert ott már régóta nincs új arch

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#165) AxBattler


AxBattler
félisten

EVGA Partnering with AMD for VEGA Rumor Gets Debunked Real Fast

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#166) 0P1


0P1
aktív tag

Hát, ebből nyár előtt nem nagyon lesz termék, addigra pedig már kint lesz a Pascal refresh is, de a Volta is már az ajtón fog már kopogtatni ...

(#167) namaste válasza Abu85 (#148) üzenetére


namaste
tag

Kb. azt írod hogy az AMD egy NV-féle megoldást lecserélt egy NV-féle megoldásra.
Pedig feketén-fehéren ott van a "Legacy Architecture" nagyon sematikus ábrán: a Pixel Engine/L1 a memóriavezérlőhöz kapcsolódik, nem írja tovább az L2-be.

Régebbi leírások is ezt írják (az ábrák is):

GCN_Architecture_whitepaper.pdf:
The color samples are blended using weights determined by the coverage samples to generate a final anti-aliased pixel color. The results are written out to the frame buffer, through the memory controllers.

GS-4106 The AMD GCN Architecture:
Writes un-cached via memory controllers

Technikailag a crossbarból kijövő adatvezetékek a particionált L2/MC egységekhez kapcsolódnak, az L2-ben nem gyorsítótárazott adatokat egyből küldi az MC-hez, a gyorsítótárazott adatokat az L2 felé.
Szerintem ugyanúgy marad a particionált L2, annyi változik, hogy a ROP is ide ír.

"míg most az L2 gyorsítótár alkot egy nagy egészet, és ennek a részei lesznek a ROP blokkok"
Ez nem biztos, "Render back-ends are now clients of the L2 cache.", ez nem azt jelenti.

(#168) Reggie0 válasza Abu85 (#148) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert GPGPU eseten ebben mar nem lennek ilyen biztos. Altalaban a hotspot kevesebb, mint 1000 asm utasitas, amit sokkal jobban meg lehet irni kezzel, mint amit a fordito ki tud hozni belole.

(#169) hobizoli válasza Chaser (#127) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azert anno a K7 reggelire megkajalta a CuMi P3-t...

több drón kell ;P

(#170) Chaser válasza hobizoli (#169) üzenetére


Chaser
titán

szerintem azóta is minden szilveszterkor ezt mesélik egymásnak könnyezve az amd vezetői ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#171) Abu85 válasza namaste (#167) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon nem azt írom. Az AMD-nél és az NV-nél is a ROP blokkhoz voltak rendelve bizonyos L2 partíciók. Annyi volt a különbség, hogy az NV-nél ezek össze voltak kapcsolva, míg az AMD-nél egy logikai hozzárendelés volt, tehát nem mindegyik L2 partíciónak volt ROP blokkja, de minden ROP blokknak volt L2 partíciója. A működés tekintetében az AMD és az NV sem mindent mentett az L2 partícióba. Az AMD főleg Z adatokat mentett ide, míg a blending egység közvetlenül írt a fedélzeti tárba. Olvasni meg bármit olvashatott innen.

A Vega rendszere teljesen más. Lesz egy nagy és megosztott L2 és nem is lesz particionálva a ROP blokkok között, illetve koherensé válnak a memóriaelérések. Ilyennek korábban semelyik architektúra nem rendelkezett.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#172) hobizoli válasza Malibutomi (#110) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerintem jobb lenne szurkolni az AMD-nek, hogy ez mukodjon jol, kulonben 2020-ban is a 1080 lesz a leg-leg nVIDIA GPU meg nem csokkenni fog az ara, hanem noni

Amugy meg au AMD-t 15+ eve kb vallaskent temetik egyesek, aztan megis meg mindig mukodik. 15 eve is az ment, hogy 3-6 honap es becsodolnek... Athlon64 sosem jon ki, a K7 csak papiron jo max, amugy egy fos lesz...

több drón kell ;P

(#173) Chaser válasza hobizoli (#172) üzenetére


Chaser
titán

azokat kivéve nagyjából be is jöttek a "jóslatok" sajnos, pedig de sok amd-m volt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#174) #25068288 válasza Chaser (#173) üzenetére


#25068288
törölt tag

Ezt szöveget... -.-
Ez már nekem sok !
"Volt neked amd..." a nagy büdös l.f.szt volt! :U
Simán csak divathater vagy, meg ahogy átolvastam-olvasgatom a PH-t, a brigád java AMD hater/NV ventillátor.
Ráadásul a sok maki úgy tesz, mintha mindnek GTX 1080 OC -ja volna....kettő! :D
Közben meg lefogadom egy ócska alsókategóriás vacakkal szenvedtek! ;]

Nagyon remélem, hogy az AMD odateszi magát, mint régebben és legalább a sok hater is koppanni fog! ;)

[ Szerkesztve ]

(#175) Chaser válasza #25068288 (#174) üzenetére


Chaser
titán

örülök neki, hogy te ennyire tudod nekem milyen számtech cuccaim voltak : )
legelső amd-m egy athlon xp volt, tudod, azokon még nem volt kupak, bár nem feltétlen tudod:)
c2d óta az intel tarol, core i-vel meg eljött az, hogy már csak magával versenyez az amd
nincs 1080-am, sőt desktopom sem, lehetne, ha érdekelne a játék, de nem érdekel, ami érdekel az megy a 6 éves notebookomon is : )
személyeskedni meg nem kellene...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#176) MeszesKPT válasza #25068288 (#174) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ezért érdemes volt regisztrálni, lenyűgöző egy stílus.

(#177) Panzika válasza Chaser (#175) üzenetére


Panzika
tag

A c2d-vel csak úgy tudott tarolni hogy előtte lefizette a médiát hogy az övéket dobjáki győztesnek ;)

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#178) #25068288 válasza Panzika (#177) üzenetére


#25068288
törölt tag

Hagyd a fenébe...
meg sem lehet őket győzni, remélem koppannak.

(#179) #25068288 válasza MeszesKPT (#176) üzenetére


#25068288
törölt tag

Rég itt vagyok, csak nem írogatok...csupán nagy ritkán.
A rangok meg fórumhsz alapján nőnek.

(#180) Chaser válasza Panzika (#177) üzenetére


Chaser
titán

biztosan így volt...
nagy vonalakban, amennyire én emlékszem
c2d előtt intel a prescottot tolta, ami a csodálatos netburst architektúrára épült, a tualatint leváltva, az egyik legnagyobb melléfogása az intelnek, lehet nem is volt nagyobb történelmük során
ezt megelőzően viszont a tualatin nagyon sikeres volt, egy 1400mhz-es p3 erőseb volt egy később megjelenő magasabb órajelű prescottnál kisebb fogyasztással, visszatértek ehhez, és ebből született meg a core család
a prescottos időkben az amd fölényben volt, valószínűleg arra is kevesen emlékeznek, akkor nem volt olyan szelíd az árazásuk..mivel megtehették ( :
a tualatin ellenfele a thunderbird volt p3 időkben, még akkor is pariban voltak
az x2-k megjelenése nem váltotta meg a világot, 2 magos prescottok ellen rendben voltak, de c2d ellen már más volt a felállás
nem véletlen tudta elég sokáig húzni az intel a c2d életciklusát
a core i-vel pedig kvázi megadta az amd-nek a kegyelemdöfést, első gen még nem volt az igazi, optimalizáció fogyasztás és igp terén hiányzott, a sandy széria ezen javított és azóta minden gen egy kicsit gyorsabb, de kevesebbet fogyaszt és gyorsul az igp
az amd-től pedig évek óta azt halljuk namajdmost!!negyvennégy!!!..de sajnos nem lesz semmi, prezentálnak szép jövőbe mutató megoldásokat amik a gyakorlatban szépek meg jók, de nem hatékonyak
egy szálas teljesítményük kevés, és sok sw-nek az a lényeg, ezért tud elvérezni egy x4 i3 ellenében is
mindenkinek jobb lenne ha az amd cpu-k és vga-k gyorsabban/jobban fejlődnének, de én már túl sokszor hallottam tőlük a majd most kifejezést, erősen szkeptikus vagyok velük kapcsolatban, ahogy sokan mások

Jack-666 "koppanni" leginkább te fogsz, ha ezt a stílust folytatod

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#181) KisDre válasza Chaser (#180) üzenetére


KisDre
senior tag

Bár AMD-ről van szó, azért vissza lehetne térni a VGA ontopic-ra :) A Vegát annyira nem követem figyelemmel, de a Ryzen abszolút fejlődés, ha nem is lesznek a csúcson, bár Vegát tekintve pont hogy de, egy jó ár/értéket kínálhatnak, s ez a lényeg.

A másik a szerver piac, amibe szintén nem tudom mennyire játszik bele a Vega.

KisDre.artstation.com

(#182) Petykemano válasza Chaser (#180) üzenetére


Petykemano
veterán

Az utolsó "namajdmost" cpu terén a kaveri volt.
1.) Namajdmost az igp erőssége miatt az amd tonnaszámra fogja értékesíteni a mainstream (mobil) apukat.
Ez szerintem három okból nem következett be:
- a CPU nem volt elég erős, hogy ne üsse ki mindshare alapon bármilyen Intel cpu
- az igp nem volt elég erős ahhoz, hogy nagy volumenben váltsa ki az olcsóbb belépőszintű gpukat.
- amennyire és amiben erős lett volna, azt az OEM gyártók a egycsatornás memóriával, mert úgy egy-két dollárral olcsóbb volt.
Maradt a gpgpu.
2.) Namajdmost a HSAval az ~1gflopsos kaveri majd lenyomja az i7-et.
Sajnos ebből se lett semmi. Nem csak a kaverinek. A dx12 megjelenésekor az is dícsérve volt, hogy alkalmas lesz az összes akár inteles igp is postprocesszing végrehajtására és hogy az igp majd így hasznosul. Ez az Intel hibája és Kára is. Ezzel igazolhatták volna az elmúlt évek szakadatlan igp fejlesztését.

Pedig szerintem ez a jövő, vagy legalábbis egy lehetséges irány. Még az arm esetében is. A zen érkeztével kezdetét veheti egy valódi magszám verseny. Ez egyideig mehet. 12-16, extrém enthusiast esetben 24-32 magig.

De valamikor nagy nehezen egyszer ki fogjuk köhögni valahogy azt, hogy a jól párhuzamosítható feladatokat egy igp vagy hasonló részegység hajtson végre sokkal hatékonyabban

GPUK terén viszont tényleg folyamatos a namajdmost.
Viszont hogy valami pozitívat is mondjak. Ha a ryzen és Vega házasításával a radeon piaci részesédést tud szerezni az apuk piacán, az szerintem komoly löketet adhat a radeonra való optimalizálásnak, ideértve akár a hsa-t is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#183) AxBattler válasza #25068288 (#179) üzenetére


AxBattler
félisten

Rég itt vagyok, csak nem írogatok... vö. Regisztrált 2016-08-23 17:40

Trú matuzsálem. ;]

(#182) Petykemano
Namajdmost az igp erőssége miatt az amd tonnaszámra fogja értékesíteni a mainstream (mobil) apukat.
Ez szerintem három okból nem következett be:
- Intel jobban tolta a kenőpénzeket/fenyegetéseket marketinget;
- átlag s€kkhülye júzer "kórájhármat" akar, de akkor is;
- fogyasztásban és hőtermelésben a Kaveri+Godavari (illetve a mobil megfelelőik) nem tudott versenyre kelni az Intellel, ez pedig a mobil szegmensben a halálos ítélettel egyenlő.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#184) Panzika válasza Chaser (#180) üzenetére


Panzika
tag

Hogyne fejlődik az intel minden egyes core szériával. Hatalmas 10%-al évente. Ez akkora fejlődés amit soha senki nem látott... Gratulálok :D máshol biztos elhiszik az álomvilágod valóságát de ez nem az a topic vedd már észre...

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#185) b. válasza Panzika (#184) üzenetére


b.
félisten

- Inkább hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#186) Chaser válasza KisDre (#181) üzenetére


Chaser
titán

erről a vga-ról majd akkor lesz érdemes beszélni ha lesz miről:)

Petykemano a zenre kíváncsi vagyok, de nagy reményeket nem fűzök már hozzá, a túl sok namajdmost' miatt

Panzika elég egyértelműen mondtam sztem, az első core i volt az igazi nagy dobás, utána minden gen kicsit gyorsult, de emellett kevesebb lett a fogyasztása és modernebb lett az igp, ha számodra nem volt teljesen érthető olvasd el mégegyszer :R
gyakorlatban ez annyit tesz, legyen pl 3ghz a clock, minden generációval az újabb 3ghz gyorsabb volt az előzőnél kevesebb fogyasztással...gondolom notebookról hallottál már, ott kiemelkedően fontos a fogyasztás/melegedés, mivel adott egy térfogat ami a hűtés rendelkezésére áll és adott egy akku térfogat
a mai ultrabookok az intel új genes core i szériáinak szülöttei, és mivel a mobil szegmens nagyon beindult, nem is kell az intelnek mást tennie csak csiszolgatni a core i szériát, versenytárs nélkül azt csinál amit akar
legtöbb tesztben el is mondják egy új széria megjelenésekor, az előzőről, vagy az azt megelőző 2-3 genről nem érdemes váltani akinek csak és kifejezetten a c2c növekedés számít

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#187) togvau válasza Chaser (#180) üzenetére


togvau
senior tag

"prescottos időkben az amd fölényben volt, valószínűleg arra is kevesen emlékeznek, akkor nem volt olyan szelíd az árazásuk..mivel megtehették"

pedig elég szelid volt a 2500+-os athlon xp ~18-ks az 1,8 ghz órajellel amivel verte a 2,8 ghz-es p4-et ami 50-60k-ba került...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#188) Raymond válasza togvau (#187) üzenetére


Raymond
félisten

"prescottos idők" = "Athlon 64 (FX) idők" = 2003-2005

Nem Athlon XP idok (2001+)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#189) Chaser válasza togvau (#187) üzenetére


Chaser
titán

szezon-fazon:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#190) Panzika


Panzika
tag

Csak tudnám minek jönnek ide egyesek terjeszteni hogy az intel-nv király, az amd szar. Én se megyek trollkodni a másik topicjába hogy leszarozzam azt amit ő szeret..

Én inkább visszatérnék a GPU témához, CPU-ra van más topic

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#191) b. válasza Panzika (#190) üzenetére


b.
félisten

Mert ez a ti topikotok? nem is tudtam. Azt hittem egy hír a PH oldalon.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#192) tailor74 válasza Panzika (#190) üzenetére


tailor74
őstag

Mer' a faszbúkon ez a téma nem menő, csak a főzcsi-hajcsi-szelfi... :DDD

Nem, komolyra fordítva a szót mindig is ez ment, tanuld meg lesz*rni az ilyen kommenteket, mert más megoldás nincs rá.Megy ez azért oda-vissza rendesen. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#193) hobizoli válasza Chaser (#180) üzenetére


hobizoli
nagyúr

van egy Core2Duo T7250-s CPU-s Dell D630-m, ez 2GHz per core es 4Gb RAM van benne, egyatalan nem vagyok tole seggre esve
megy, meg amire azt hasznalom arra eleg, de szo-mi-szo tobbet vartam
az elozo A64 X2 Turion TL60-s, ami szinten 2GHz per core Asus noti 2Gb RAM-l ennel siman gyorsabb (nvidia chipset)
ez a D630-s SSD-vel is alig tolt be gyorsabban, mint a Asus A64 siman HDD-rol is
tenyleg baromi gyors volt a Win boot az A64-n, eppencsak kijott az logos kep, egyszer vegig ment a csik, mar valtott a desktopra es kint voltak az ikonok
amikor vettem ezt a D630.-t neztem is mi van ezzel, olyan tetu lassu volt HDD-rol, pedig semmi nem volt rajta, csak a zsir uj Win7
most megneztem, es fogyiban mindket CPU 35W TDP-s volt

-------

amugy meg vagy csuszva idoben ezekkel, amit irtal :K :DDD

több drón kell ;P

(#194) Chaser válasza hobizoli (#193) üzenetére


Chaser
titán

ott valami gond lesz
tdp meg semmit nem jelent, régen intelnél annyi értelme volt pl 35w-nál, hogy azt biztos nem lépi túl, gyakorlatban ettől lehet felét sem érte el a valós
mit keverek?:) nem bánom, ha kijavítanak
volt c2d-s notebookom is hosszabb távon, t60 ha ismered, nem volt lassú egyáltalán, t2400-on még érződött hogy kicsit lomha ( : t500-nál sem volt gond
egyébként se intel se amd se nv fan nem vagyok, régen sok amd-m volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#195) namaste válasza Abu85 (#171) üzenetére


namaste
tag

Csak kb. írod azt, és most is.
AMD-nél nincsenek a ROP-ok a L2 partíció/MC-khez rendelve, hanem a Shader Engine-hez; az NV-nél fordítva, a ROP-ok az L2/MC mellett vannak és nem a GPC-kben.
AMD esetén a Shader Engine-ben lévő CU-k csak a mellettük lévő 2-4 db ROP-hoz küldhetik a kiszámolt pixeleket és a ROP-ok bármely MC-hez küldhetik tovább a színeket.

Az L2 particionálása azt jelenti, hogy a memóriavezérlőkhöz vannak rendelve az egyes L2 szeletek és nem azt, hogy a ROP-okhoz.

(#196) #25068288 válasza AxBattler (#183) üzenetére


#25068288
törölt tag

De talán mégsem erre a topikra regisztráltam, te agytröszt! :U

(#197) #25068288 válasza Chaser (#180) üzenetére


#25068288
törölt tag

"Jack-666 "koppanni" leginkább te fogsz, ha ezt a stílust folytatod"

Aha... tehát csupán azért fog most is beégni SZERINTED az AMD, mert nekem ilyen a stílusom.
:C
Gratulálok neked is ;)

[ Szerkesztve ]

(#198) Panzika válasza Chaser (#194) üzenetére


Panzika
tag

Volt olyan amikor túllépte és akkor jöhet a throttling :DD

(#191) b. : nem a miénk csak én nem megyek az nV-intel hír alá trollkodni hogy így szar úgy szar mind a 2 cég... Amit ti műveltek az gyerekes. Csak az a jó ami nektek van. Ha valaki valami mást szeret akkor az már minden csak nem jó számotokra itt ezzel van baj.

Néha el kellene fogadni hogy mindenki mást szeret meg mást akar!!...

[ Szerkesztve ]

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#199) Panzika válasza tailor74 (#192) üzenetére


Panzika
tag

én nem megyek a másik két cég alá szarozni. Nem fogok lesüllyedni a gyerekek szintjére :DD

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#200) AxBattler válasza #25068288 (#196) üzenetére


AxBattler
félisten

Tehát minden topikra külön reget csinálsz?
Nem semmi meló lehet, de sajnos fórumszabályzatba ütközik, csak szólok. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.