Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ha nem csinalnanak 4 ora SoT-ot instagram gorgetessel, akkor nem merulne le delutanra. Iszonyatos kamucikk ez, anyamnak uzenetet irni csak akkor fontos, ha 1%-on vagy, amikor 83% akkor eszedbe nem jut. Insta, tiktok, facse, szelfi, szelfi ,szelfi ,szelfi candy crush. Egy vicc ez a felmeres.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az okos eszközök, hülye emberek és a szitut maximálisan kihasználó-prezerváló multik korát éljük.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) petymeg


petymeg
addikt

"Feszültséget okoz a merülő telefon"

Na és? Van akinél meg az üresedő laposüveg okoz feszt.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#4) No.01 válasza -Skylake- (#1) üzenetére


No.01
őstag

Sajnos vagy sem, de szerintem ez egy oriasi +1

(#5) joghurt válasza No.01 (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Két lehetőség van.

1. Értelmes ember módjára, szükség szerint használni a készüléket. Ekkor kitart legalább egy napig. Sőt, akár egy hétvégés hegyi túrán is, időnkénti GPS-es tájékozódással.

2. Életmódszerű kényszeres tapi, felnyomott kijelző-fényerővel (hogy a tűző napon is látszódjon). Az ilyeneknek viszont a készülékgyártókra kellene rágyújtani az irodát, amiért kb. egyetlen telefonban sincs ekkora akku. Mert akkor az nem lenne elég marketingszexin vékony.

A tej élet, erő, egészség.

(#6) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jaj, istenem...

Ezt a gondolati csavart. Már megint egy sosem létező probléma megmagyarázása zajlik.
Jól megindokolják ezzel a kutatással a pénzüket a kutatók.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Ez szép és jó, csak az alap probléma az, hogy nem tudom, ki döntötte el, hogy egy mai mobiltelefonnak 7.5mm vékonynak kell lennie és punktum. Cserébe még a ki*****tt kamera is kiáll a hátlapból. Bezzeg ha olyan vastag lenne az egész készülék, mint a kameránál, akkor talán beleférne egy két napot is kibíró aksi... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8) Predatorr


Predatorr
őstag

Egy dolog a nagyon divatos kamumarketing, egy másik az árulkodó technikai tévedés, mint például: "Feszültséget okoz a merülő telefon." Hát nem! :( A feszültség miatt csökken a telefon akkumulátorának töltése (feszültség nélkül az sem csökken), de még csak véletlenül sem merül le sehova, ahhoz külső behatás kell. :) Én pl. egyszer lemerültem a telefonommal együtt, de semmiféle feszültséget nem tapasztaltam, pedig a víz tuti, hogy vezeti az áramot. :U

elfelejtette: Az hagyján, de még le is kerekítik, használhatatlanné téve a billentyűzet két szélét (vegyél tokot jó drágán) és könnyen törővé a telefont, a kanyarban elhelyezve a súlypontot (hiába vettél tokot, úgyis a hajlításnál ér térkövet). Vagy a lehagyott jack, miközben épelméjű áron nincs normális bt füles, no meg az is csökkenti a töltést. A könnyű telefont még könnyebb elhagyni, mert egy fél tégla csak húzza a zsebedet, de ezek már nem.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kedves csamcsung, alapelvárásaim egy telefonnal szemben:
1. ne törjön ripityára, ha fél méterről fapadlóra ejtem (ma tipikus), sőt, akkor se, ha másfél m-ről járdára! (15évvel ezelőtti telóm)
2. Hébe-hóba használat (90% idle) mellett bírjon ki egy hetet töltés nélkül (15évvel ezelőtti telóm...)
3. Ugyan hagyjuk már ki a tervezett avulást: elbutuló/pontatlanná váló GPS, behegesztett akksi, stb-stb...

Amire nagy ívben sz.rok:
- csudadizájn, vékony-edgemajomkodás
- beépített reklámhadjárat

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az vicces, hogy bizalmi kérdésnek lett feltornázva az, hogy "ad-e valaki akksit -ily módon-, ha nekem kell vagy nem"... Mert ugye az, hogy én elkérem az övét, hogy pl SOS hívjak, az nem játszik. (Hogy az energia veszteséget ne is említsem)

De persze az X-Y gyártó X-Y készüléke tudja azt a funkciót lényegében egyedül, ami most húú de nagyon morális kérdéseket feszeget....

Ez pont ugyanolyan kaliberű cikk, mint amit a Philip Morris Magyarország dobogat bizonyos magazinokba, miszerint a dohányzás(füst) tényleg káros, és mennyivel jobb ha valaki átszokik e-cigire... és Ők csak a kutatást támogatták illetve a tájékozódást segítik...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11) <Lacy85> válasza -Skylake- (#1) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na igen. Az elég durva telefonfüggőséget lehetne kicsit mérsékelni, és mindjárt simán kibírna legalább 1 napot.
Az S8+-t anno a legkeményebb napon sikerült 50%-ra merítenem. Pedig ebben volt netezés, pár óra Spotify, egy csomó telefonálás, folyamatos GPS (Pesten annyira nem vagyok jártas), stb.
Reggel 6-tól este 10-ig 50%-ot merült. Pedig elvileg ennek a telónak még sz@r is volt az üzemideje. :D
A Note 9-et szerintem ha akarnám se tudnám lemeríteni estig.
Ha valaki nonstop insta, facebook, szelfi, játékra használja, az ne csodálkozzon, ha lemerül egy délelőtt alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12) nfsu17 válasza t72killer (#9) üzenetére


nfsu17
veterán

(#13) t72killer válasza nfsu17 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jajjcsakeztne... Jártál már a topikjában?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) apatyas válasza ledgeri (#10) üzenetére


apatyas
Korrektor

Eléggé. Amit meg a végén írnak, hogy milyen mértékű ellenszolgáltatást nyújtanának az emberek 5Ft-nyi áramért, röhej.. Töltőt magánál hordani luxus? Meg mi volt az középtájt, hogy a köztéri konnektorokon tölteni ciki/illegális?
Amúgy meg: "hogy hajlandóak legyenek megosztani töltöttségüket. ... ha ő nem osztaná meg a telefonja töltöttségét szükség esetén."
Számomra ha megosztja a töltöttségét, az azt jelenti, hogy megmondja: 73%. Ha megosztja a töltését, akkor adott át naftát a telefonomra.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15) joghurt válasza apatyas (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Publikus dugóra rádugni olyan, mintha óvszer nélkül dugnád be a farkad valahová. Lehet benne reménykedni, hogy csak a táp vezetékek vannak bekötve...

A tej élet, erő, egészség.

(#16) apatyas válasza joghurt (#15) üzenetére


apatyas
Korrektor

230V konnektorra gondoltam. Másról beszélt a cikk?
Egyébként nekem a telefon megkérdezi, hogy akarok-e csatlakozni, vagy nem.
Egyébként2, előbb a töltőt dugom be, aztán rá a telefont, ha pukkanás van akkor utóbbi túlélje.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17) joghurt válasza apatyas (#16) üzenetére


joghurt
addikt

Szerintem olvasd el a cikket! ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#18) sb válasza -Skylake- (#1) üzenetére


sb
veterán

Ez amit leírtál mind egyformán ROHADTFONTOS!
És még ezen felül is kéne több üzi, szelfi, stb... 1% után is.
Szóval nem fontosabb az utolsó 1% hanem mind borzasztóan az és rohadt nagy a feszültség épp ezért ha lemerül.

Ez a függőség lényege. :)
Feladat elintézve a gyártók/sw szolgáltatók részéről.

(#19) apatyas válasza joghurt (#17) üzenetére


apatyas
Korrektor

Köszi elolvastam, a vezetéknélküli kereszttöltést próbálja propagálni, csak totál fölöslegesen.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Powerbank, azt egy gond szál se, de tényleg.

(#21) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Kell rendelni egy ilyen egycellásat, és lehet is nála hagyni... mert ő nem számolt az igényeivel..
Van aki csak azért vesz cigit, hogy ha kérnek akkor adjon...
Én azért nem hordok magamnál pénzt, hogy ha kérnek akkor ne hazudjak...
Ki hogy s mire van felkészülve..

Ja meg hogy azt ne is említsem, hogy a Cikben samsung így, egyik telőről töltés úgy... és az egész Iphone képpel van reprezentálva...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) Predatorr válasza <Lacy85> (#11) üzenetére


Predatorr
őstag

A mezeinjúzerlúzer nem állíCCSa ám be a telefont, nem tesz fel tűzfalat, stb. Ismerek olyat, aki kb. tucatnyi újság saját appját felpakolta, meg minden szart, egyfolytában minden netre mászkál neki wifin és 4g-n, semmit nem állított en. takarékosra, simán lemerül az akku estére. Nálam átlagos használattal 2 éves s8 2nap.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#23) dajkopali válasza ledgeri (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

szándékosan

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) Taci válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Taci
addikt

Ez az 1%-nál anyának üzenetírás szerintem azt jelenti, hogy tudjuk, hogy le fog merülni, és nem tehetünk ellene már semmit, akkor mindenképp szólunk, hogy ne aggódjanak, ez az oka, amiért nem tudnak majd esetleg elérni.

(#25) Male válasza -Skylake- (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, mert itt nem a felmérés volt a lényeg (csak kellett vlaamit kreálni körítésnek), hanem a PowerShare reklámozása.... szóval ez egy jókis felmérésnek álcázott reklám.

(#26) ledgeri válasza dajkopali (#23) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi a logika mögötte?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27) F34R


F34R
nagyúr

A frissitesek is eltoljak az akkuidot... sot maga a gyarto is tesz ellene, hogy jol tudd hasznalni a telefonod..

[link]

(#28) Predatorr válasza F34R (#27) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát, amióta megmondják, hogyan használjuk az újabb akkukat, én azt nézem, ki mondja, és mi az érdeke. Én ma is 3* lemerítés/túltöltés ciklust használok új eszközök esetében, pöpecül tartja a töltést minden aksi bt fülestől okos karkötőn és mobilon át a laptopig.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#29) Fall-N


Fall-N
veterán

Persze hogy fontos az akku. Főleg akkor amikor a telefon élettartamát már kihasználta az ember és jelentősen veszít a kapacitásából.

De hiába kutat a Samu attól még egyik gyártó sem töri magát a kínaiakon kívül, hogy legalább 4000 mAh-s telep legyen benne. Fontosabb az eyecandy meg hogy vékony legyen a telefon. Amúgy is arra felé halad az ipar. Minél kisebb káva, nyújtott kijelző, kerekített sarkok, notch, popup kamera stb. Nem azt mondom hogy nem néznek ki jók a mai telefonok, mert igen, de azért lehetnének fontosabb szempontok is. Például vastagabb telefonok nagyobb akksival és legalább nem állnának ki a kamerák.

(#30) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

hmm. szóval randizna is?
a kocsiban van töltő...
bemegyek egy kocsmába, kib.szok egy nagy powerbankot a pultra és kész az estém?

:P

szerk: és állat módra reménykedek, hogy a félrészeg motoros banda akksijai rendben legyenek...

szerk2: újraszinkronizálják a terminátort: kell a francnak a motorod meg a napszemcsid, a powerbankodat add...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) KROK640 válasza Fall-N (#29) üzenetére


KROK640
veterán

Egyetértek. Én sem értem miért jó, hogy vertikális irányban egyre hosszabbak. A kis káva még ok, de amikor olyan vékony h nem merem zsebre rakni nehogy eltörjem, vagy kiáll a kamera, az gyász...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#32) Fall-N válasza KROK640 (#31) üzenetére


Fall-N
veterán

A nyújtott kijelző még tetszik is, mert több tartalom fér ki, persze videó nézése közben ez semmit sem ér, mert az marad a standard 16:9. A Sony felé 21:9 viszont túlzás már. A méret növelése nekem nem gáz, ez a 6,3" nekem most jó.

A kisebb káva is tetszik főleg a Mi A1 óriási kávái után. A jelenlegi Redmi Note 7 úgy nagyobb csak 1 centivel, hogy kitölti teljesen a kijelző az előlapot. Ez vékony keret téma azóta tetszik mióta divatba hozta először az LG a G2 majd a G3-mal. Később ezt tökéletesített a Xiaomi a Mi Mix-szel, előtte a Sharp Aquos volt, de annak nagy alsó kávája volt.

A bevágás, kameralyuk és a popup kamera ezt igyekszik maximalizálni több - kevesebb sikerrel. Az Apple felé széles notch undorító olyat nem is vettem, ami ezt majmolta. A vízcsepp (drop, Infinity U vagy V) bevágás már jó kompromisszum, ilyen van nekem is. A legjobb meg szerintem a popup kamera. A lyukas kijelző szintén nem jön be, mert annál még a drop is jobb. Főleg az S10+ dupla kamera kivágása, ami irtó gagyin néz ki.

Természetesen meglennénk nélkülük is, mert gyakorlati haszna a sarkok kerekítésének sincs például. Ami lehetne új lehetőség az a vastagság növelése az akku javára. Amúgy is nagy tepsik telefonok, így 2 mm növelés nem nagy dolog lenne, viszont beférne rögtön + 1000 mAh vagy több.

(#33) bwoay


bwoay
nagyúr

a powerbank ezek szerint 6%-ban pussymagnet. hmmm...
amúgy a megosztható wireless töltés a saját tartozékoknál jöhetne jól, mint pl BT headset.
bár ez inkább csak egy újabb érv amellett, hogy a készülékeken legyen jack aljzat, ahová be lehet dugni a töltést nem igénylő vezetékes headsetet.

Predatorr
:
ez a túltöltést hogyan kell elképzelni a li-ion akksik beépített töltésvezérlésére mellett?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#34) atike


atike
nagyúr

Okospad... Vezeték nélkül tölt, wifi... Csudajó.

Ritka beteg egy felmérés amúgy. :U

(#35) Ricardo válasza bambano (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

:DDD

"Szükségem van a ruhádra, a motorodra, és a power bankodra" :DD

(#37) Ricardo válasza maltegra (#36) üzenetére


Ricardo
félisten

Elhívtad utána randira? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) angyalpc2 válasza t72killer (#2) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

vicces, de csak pár funkciót használok, de az okos telefon és az erős proci akku kamera nélkül nem menne.
A szelfizést betiltanám ;] facebokot is a mobilon

(#40) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Amíg használható marad még az LG G5, én elvagyok. A cserélhető akkusok utolsóiból való. Egy akkucsere pár mp, és ismét 100%, a pár g-os akkuból lehet több nálam, soha nem okoz bennem feszültséget, hogy hol csökken alacsonyra a %, milyen napszakban, hol van a közelben konnektor, honnan húzzam a powerbank kábelét, és legyek akár egy hegytetőn, akkor cserélem, amikor 15%-ra csökken és kiabál, és kész. A külső akkutöltő tölt egy akkut, ha nagy lemaradás van este, egy utazáson, akkor akár a telefont is tölthetem egy másik kábellel, párhuzamosan.
Dehát, ennek a korszaknak leáldozott a nagyvilágban, magamra maradtam.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#41) bwoay válasza scarabaeus (#40) üzenetére


bwoay
nagyúr

azt mondjuk én sosem értettem, miért látják sokan minden téren előnynek a cserélhető akkumulátort. amikor elhasználódik, és nem kell szervizben cseréltetni, akkor nem kérdéses, mennyivel jobb, mint a beépített. de egy powerbanket rádugni a telefonra szerintem sokkal egyszerűbb, mint kikapcsolni a készüléket, szétszedni, berakni a másik akksit, majd bekapcsolni a telefont. arról nem is beszélve, hogy a powerbank lényegében bármilyen más egyéb eszközt is fel tud tölteni. és ha lemerül, akkor tölthető önmagában, szemben a telefon saját akkumulátorával, amit jellemzően az adott készülékben kell tölteni. vagyis egy csere után még otthon még egy újabb csere fog következni, hogy lemerült akkumulátor újból tele legyen. én nem gondolom, hogy ez olyan nagyon praktikus megoldás lenne.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#42) Fall-N válasza bwoay (#41) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sem értem minek. Sokkal egyszerűbb egy powerbank. A cserélhető akku sem egy nagy előny mert 2-3 évente belefér hogy a szerviz kicserélje bár előbb vesz az ember új telefont.

(#43) Noukoum válasza bwoay (#41) üzenetére


Noukoum
veterán

Van benne igazság. Nagyon kevés az a szituáció amikor nem fér el nálam egy powerbank. És ami még nagyon fontos hogy nem csak az én telefonomat tudom tölteni hanem a másét is. Ezért van nálam micro usb, lightning, és usb C kábel is:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#44) scarabaeus válasza bwoay (#41) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nekem az akkuk töltésére van az LG-hez (és pl. a Samsunghoz is volt) külső töltő, a telefon pedig mindig zsebben, és ahogy járom az utam, pl. túrákon, elő-előkapva a térkép miatt, zavaró lenne nekem a kábellel törődni. Vagy munkahelyen töltésre otthagyni valahol egy konnektorba dugva szintén, miközben én nem vagyok mindig egy helyen. (Attól powerbank még van.)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45) ledgeri válasza scarabaeus (#40) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Emellett szól még a "jaj bemérhetnek vedd ki az akkut" szituáció is :), az "extra hard restart" opcióját el is felejtve... Ha meg már ott vagyunk akkor nem gondolnám, hogy a vízállóság annyira nagy ügy lenne cserélhető aksi mellett, ha van vízálló ipari laptop...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46) DraXoN válasza ledgeri (#45) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

volt már vízálló telefon cserélhető aksi mellett is, nem is egy...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) tordaitibi válasza DraXoN (#46) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerencsere ez a "26%-nal elkezd toltot keresni" nem erint, ilyenkor meg 1 napot elmegy a telom. Egy nap alatt csak talalok konnektort. :)
Amugy ez a cikk is ravilagit a fuggesre. Mert ez is a fuggosegi viszony egyik jellemzoje.

(#48) DraXoN válasza tordaitibi (#47) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Hát az enyémnek jelenleg olyan akkuja van, hogy 26%nál jó ha még 10 percet bír a telefon ... :P
Egyébként nem hordok magammal töltőt, powerbankot de még kábelt se ilyen esetre.. ha lemerült, lemerült ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#49) tordaitibi válasza DraXoN (#48) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jól teszed.
Engem is letolnak néha az ismerősök amikor kinnt felejtem a kocsiba reggel és este nézem hogy kerestek,
ilyenkor kapom a " minek neked mobiltelefon? letolásokat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.