Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) GEIL válasza NeoPampalini (#1150) üzenetére


GEIL
addikt

vagy egyszerűen engedd el és ne mérgelődj rajta ? :o ;]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1152) NeoPampalini válasza GEIL (#1151) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Mérgelődik a fene, csak nem értem, mire jó ez neked. De lehet, hogy tényleg ignorálni kell téged, betenni a troll fiókba, oszt' jónapot. :D

(#1153) totron


totron
addikt

Mindig ide térek be, ha értelmetlenül le akarok fáradni. :*

(#1154) Silent77


Silent77
veterán

Vicces képet topikból.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1155) cappa72 válasza Silent77 (#1154) üzenetére


cappa72
nagyúr

És a háttérben igenis gömölyű (..ded) a Föld! ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1156) MasterDeeJay válasza Silent77 (#1154) üzenetére

Igen és a légüres térben a zászló sem leng magától, be kellett lengetni. :DDD
(amúgy kedvelem a Rammsteint, rohadt jó klippeket csinálnak meg koncertjeiken is csúcs a technika)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1157) GEIL


GEIL
addikt

Egy újabb jó példa arra, hogy néha tök indokolatlan a halszem optikás vakítás....minek direkt görbíteni eltúlozva, amikor nem stimmelnek az arányok....ez ocsmányabb mint a direkt túltolt Hdr- es "művészfotók".

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1158) NeoPampalini válasza GEIL (#1157) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Juj, találtál egy képet, úr isten, mi lesz most? :U

Esetleg arra is rákereshetnél, hogy MIÉRT használnak halszemoptikát. :D

(#1159) Dilikutya válasza GEIL (#1157) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mit is szeretnél közölni ezzel? Illetve mi a gond a halszemoptikával?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1160) GEIL válasza NeoPampalini (#1158) üzenetére


GEIL
addikt

Természetesen nem lesz semmi.

Felesleges rákeresnem, mert tudja mindenki hogy mire való a halszem optika....de ebben az esetben felesleges, mert látni, hogy alig van mit itt görbíteni és nem szükséges a nagyobb látótér sem.
A Tahoe tó méretét nézve a két oldalára azt a méretet felmásolva elfért volna full egyenes normál lencsés optikával is.....a Nasa mániája hogy folyamatosan érzékeltessék (akár túltolva is) a görbületet. Nézzétek meg az itteni eltúlzott görbületet.....ez közel sem valósághű....elég pici gömb (geoid) lenne a Föld ha ez valós volna. :U :U :K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1161) doc válasza GEIL (#1160) üzenetére


doc
nagyúr

Tehat szerinted a NASA csak azert kuldte fel azt a kamerat a vilagurbe hogy lefotozza azt az egyetlen tavat?
Es ugy tunik meg mindig nem erted mire valo a szeles latoszogu optika. Nem azert hasznaljak hogy "gorbuljon" a kep (az csak egy kellemetlen mellekhatas), hanem hogy minel tobbminden ferjen bele egyetlen kepbe.

(#1162) Dilikutya válasza GEIL (#1160) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tessék, itt egy nem halszemes kép az ISS-ről fotózva:

Itt meg egy másfajta optikás, valószínűleg halszemes ez is:

Utóbbi látványosabb. Ezek nem tudományos igényességű képek, a látványt helyezik előtérbe. Mint pl. az asztrofotósok is, szabad szemmel, vagy távcsővel sose fogsz olyat látni, amit egy fotós összerak több órányi éjszakai expóból.

Továbbra sem értem, mit is akarsz mondani, esetleg elárulhatnád. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1163) norbertone válasza Habugi (#7) üzenetére


norbertone
újonc

Szerinted egy komolyabb munkahelyen nem nézik meg a profilodat ilyesmire szűrve?

(#1164) NeoPampalini válasza Dilikutya (#1162) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

"Továbbra sem értem, mit is akarsz mondani, esetleg elárulhatnád."

Azt várhatjuk! :D

(#1165) NeoPampalini válasza GEIL (#1160) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Tehát nem érted. :D

(#1166) GEIL válasza NeoPampalini (#1164) üzenetére


GEIL
addikt

Már leírtam, hogy az égvilágon semmit nem akarok konkrétan közölni.

Egyszerűen csak időszakosan előkerülök és beteszek ide 1-1 képet, ami összefügg térképpel, űrrel, fikcióval vagy valósággal vagy esetleg "nézőpont kérdése" témára példát ad. :C :R
kb annyi esélye van, hogy egyenes és számodra is kielégítő választ kapsz, mint amikor egy parlamenti közvetítésben kormánypárti képviselő/miniszter/miniszterelnök válaszol....úgyis arról beszél ami előtte van a papiron előre megírva, többnyire teljesen más téma vagy terelő és félrevezető kamu....vagy "boldog karácsonyt"....stb. Őket miért nem kéritek számon ? :U ;] :o

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1167) NeoPampalini válasza GEIL (#1166) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Tehát ész nélkül posztolsz, anélkül, hogy egyáltalán elgondolkoznál a hozzászólásod tartalmán. Ennek mi értelme van? :D

"Már leírtam, hogy az égvilágon semmit nem akarok konkrétan közölni."

Ehhez képest a hitetlenkedésedet és értetlenkedésedet közlöd. :D Ezt a halszemoptikás eszmefuttatásod gyönyörűen mutatja. :D

Vagy elfelejtetted, hogy mit írtál? :D

"Egy újabb jó példa arra, hogy néha tök indokolatlan a halszem optikás vakítás....minek direkt görbíteni eltúlozva, amikor nem stimmelnek az arányok....ez ocsmányabb mint a direkt túltolt Hdr- es "művészfotók". "

Itt hol van a "semmi konkrét közlés"? :D :U

"Egyszerűen csak időszakosan előkerülök és beteszek ide 1-1 képet, ami összefügg térképpel, űrrel, fikcióval vagy valósággal vagy esetleg "nézőpont kérdése" témára példát ad."

Lsd. az előzőt, ott hol volt a "nézőpont kérdése" téma? :D

+ a politikusok hazudozása hogy jön ide? Épeszű ember nem foglalkozik velük. :DDD

(#1168) Dilikutya válasza GEIL (#1166) üzenetére


Dilikutya
félisten

És mi van azzal, ami semmivel sem tud összefüggni? :)
Mint ez a halszemoptikás se.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1169) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Ez kb az a kategória mint az az Amerikai fószer aki TUDJA, hogy a piramisok idegenektől származnak.

Amúgy ahogy gyors átfutottam pár oldal hsz-t mindig meglepődten nézem, hogy mennyi hozzáértő és elmélkedő ember van kis országunkban.
Csak azt nem tudom ha ennyi okos ember van akkor miért hagytuk ezt:

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1170) mephi666 válasza AuraSync (#1169) üzenetére


mephi666
nagyúr

10millió fotelszakértő országa vagyunk :) covid alatt mindenki vírusszakértő lett, azóta pedig voltunk hegymászók, mélytengeri szakértők... természetesen politikus is mindenki... focihoz is értünk :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1171) NeoPampalini válasza AuraSync (#1169) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

"ha ennyi okos ember van akkor miért hagytuk ezt:"

Megmondta a Főnök, hogy MI (a kormány? a magyarok? kik???) nem tehetünk róla, természetesen az ellenzék és az elhibázott brüsszeli szankciók a hibásak. :D

(#1172) AuraSync válasza mephi666 (#1170) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Igen igen ha van egy nagyobb esemény mindig ez van. A nagyobb magyar YT csatornák is hirtelen szakértők lesznek, az egyik a másiktól lopja el a szöveget kicsit átformálva.
Pedig egyáltalán nem volt semmi nem szám a Titan és a Suhajda dologban.
Mind2 esetben a résztvevők tudták jól mit kockáztatnak az egyikben még papírt is írattak alá velük.
Lehet egy szemét vagyok, de egyáltalán nem tudom egyiküket sem sajnálni.

Ja még a most felkapott dolog az Árpád hídi gyorshajtó volt... mintha még soha nem ment volna senki ilyen sebességgel úgy csinálnak.
Megy a hüledezés.
De hát ezt is magunknak köszönhetjük, mi emberek gyártunk olyan eszközöket amik ilyen sebességgel tudnak menni közúton.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1173) doc válasza AuraSync (#1172) üzenetére


doc
nagyúr

"mi emberek gyártunk olyan eszközöket amik ilyen sebességgel tudnak menni közúton." - amiket mi emberek vezetunk. Szerinted a tobb mint 1000 kobcentis sportmotorommal nem tudnek 130-cal menni a varosban? A duplajat is tudja - megis kepes vagyok megfeleloen kezelni a gazt es a feket. Ugyanugy ahogy nem a kes a hibas ha valakinek atvagjak vele a torkat.

(#1174) mephi666 válasza AuraSync (#1172) üzenetére


mephi666
nagyúr

...hasonlóan látom: értelmetlen kockázatot vállaltak az áldozatok... kb f*szméregetés az egész, mert az emberi szervezet nem arra van tervezve, hogy 8ezer méter fölött kínozzuk -30 fokban, oxigénszegény környezetben... ott kiderül, hogy kinek dobott kicsit jobban a genetikai lottó... csak közben pl otthon várná vissza az ilyet is a családja, de neki fontosabb, hogy "megmutassa a világnak" :U mélytengeri buli meg? annak aztán végképp nincs sportértéke, hogy leeresszék az embert 4000 méter mélyre egy tákolmányban, hogy ott megcsodálhasson egy 100éves roncsot... főleg, hogy másik oldalról nézve elég nagy katasztrófa volt az... nem turistalátványosságnak való...

ui: a gyorshajtó másik oldal... ilyeneknek járna már ott az árokparton egy figyelmeztető tarkólövés... vagyis ott nem árok volt, mehetett volna a dunába...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1175) AuraSync válasza mephi666 (#1174) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Sztem az egész élet egyfajta f*szméregetésről szól.
Alig van olyan ember akit ez nem érint. Vagy észre sem veszi hogy azt csinálja. Bemagyarázza magának hogy az a cucc neki kell és nem menőzni veszi. Nyilván akinek nincs rá pénze nem fogja ezt csinálni de amint lesz beindul tudom mert én is átestem ezen.
Egyik munkatársam szerint ő akkor sem venne új autót ha milliárdos lenne.... mert hogy az új autók sz@rok. Szted mi lenne az első amit venne egy ház után? Még hogyha sz@rok is annyi pénz mellett lehet cserélgetni a kocsit. Amúgy nem ez a jellemző, második új autómat élem egyiket 4 év után beszámíttattam hoztam ki másik újat és ez már az 5. éve lesz. Jelentem nincs baja aztán csak 1.2 három hengeres turbós vacak.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1176) doc válasza AuraSync (#1175) üzenetére


doc
nagyúr

En is azt mondtam regebben hogy hulye aki uj autot vesz. Lassan 4 eve lesz hogy kihoztam a szalonbol az uj autot, azota tobb mint 108ezer km-t beletettem, nagyon jo dontes volt :)

(#1177) GEIL


GEIL
addikt

Emlékezzünk, mert évforfuló volt tegnap.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1178) consono válasza GEIL (#1177) üzenetére


consono
nagyúr

Ez nem az Apollo 11 Armstrongékkal, azon nem volt rover :) Azt az Apollo 15 használta először.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1179) GEIL válasza consono (#1178) üzenetére


GEIL
addikt

Nem én vágtam össze a képet.... :R de jól mondod tényleg,

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1180) totron válasza AuraSync (#1172) üzenetére


totron
addikt

De hát ezt is magunknak köszönhetjük, mi emberek gyártunk olyan eszközöket amik ilyen sebességgel tudnak menni közúton.
Nem teljesen értek egyet. Inkább a sok túlkompenzáló, életcél nélküli, destruktív majom szintje és célja a probléma. Sütőlapot, kést, patkánymérget baltát se gyártsunk akkor. Az eleve versenyzésre legyártott kaliberű meghajtások esetén már van igazságod. Önigazolás persze mindig akad, a nem is tudom már milyen egyesület elnöke nyilatkozata a Tények szuperhírműsörában az volt, hogy á, nem volt és nem is lehetett az gyorsulási verseny, hiszen a 2 jármű közti teljesítménykülönbség eleve akkora volt, hogy nem lett volna értelme versenyezni. Mert a tesztoszterongőzös hülyegyerekek feje akció közben pont így működik, ugye? Tele racionális érvvel és korláttal. 2 nappal később hivatalosan is kijött, hogy de, versenyzést volt (mily' meglepő). Elzárással jutalmaznám a ferdítést is, mert abból indul minden.

(#1181) GEIL


GEIL
addikt

Szerencsére nincs halszemoptika.....

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1182) consono válasza GEIL (#1181) üzenetére


consono
nagyúr

Sőt, ott a távolban a kép hátulján még a behavazott Alpok is látszik!!!4!!négy!! Mintha arra felé emelkedne a minden... Lehet, hogy akkor nem is lapos a Föld, hanem egy gyűrű belsejében élünk?

"In God we trust. All others must bring data"

(#1183) cappa72 válasza consono (#1182) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mázli, hogy nem esik ránk vissza az eső a gyűrű széléről. Mit szólna ehhez Mordor örökös ura. Vagy ilyesmi... ;]
Nekem még mindig az antennás eszmefuttatás jut eszembe.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1184) Dilikutya válasza GEIL (#1181) üzenetére


Dilikutya
félisten

És mit akarsz ezzel közölni?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1185) Norb79 válasza AuraSync (#1169) üzenetére


Norb79
őstag

Kezdeti időkben olvastam a topikot, aztán a COVID alatt nem mertem :DDD , de eszembe jutott, és a te kommentedben levő űrből jött piramis építő szakmunkás vonalra rácsatlakozva ajánlom mindenki figyelmébe az alábbi műértő videót és ezen YouTube csatorna többi videóját, ahol kb az összes vmire való konteót összeszedte a csávó! Zseniális!

https://youtu.be/XU49FSIx0_g

(#1186) GEIL válasza Dilikutya (#1184) üzenetére


GEIL
addikt

Még mindig semmi nem akarok közölni ezzel a képpel sem semmit....

Csak így hirtelen :U :F ránézve hány ezer méter magasból kellene már látni szabad szemmel is a "görbületet" ?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1187) sh4d0w válasza GEIL (#1186) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor minek raktad be?

https://www.coreinfinity.tech

(#1188) consono válasza GEIL (#1186) üzenetére


consono
nagyúr

Olyan 10-11km magasból már látszik a görbület, de kell hozzá legalább 60 fokos látószög. 30 km-nél már egyértelmű. A betett képpel is ez a baj, kicsi a látószög és még az ablak teteje is belelóg fönt (az az a fekete csík, nem az űr, látszik két oldalon a lekerekedés) :)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1189) Norb79 válasza consono (#1182) üzenetére


Norb79
őstag

Azt mondod a Halo játék megtörtént eseményeket dolgoz fel?!

(#1190) consono válasza Norb79 (#1189) üzenetére


consono
nagyúr

Én nem merek ilyent mondani, mert valaki még komolyan veszi ! De nem csak Halo van a világon, nekem Niven Gyűrűvilága nagyon kedves könyvem :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1191) Dilikutya válasza GEIL (#1186) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mit ér az, amivel semmit sem akarsz közölni? Semmit. Égeted magad csak, mert ez trollkodásnak is ugyanolyan gyenge, mintha komolyan gondolnád.

Amúgy meg:

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1192) GEIL válasza sh4d0w (#1187) üzenetére


GEIL
addikt

Hagyjuk már ezt a személyeskedős "minek raktad be", "mire célzol vele" kérdéseket.
Beraktam mert nyílt a fórum és van rá lehetőség. Kb ennyi. :R :C

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1193) GEIL válasza Dilikutya (#1191) üzenetére


GEIL
addikt

Amit írtál, az kb a Tusnádfürdői beszédre is passzolna.... ;] ;] ;] :DDD :DDD :DDD :DDD

Amúgy meg:
Ez is jó kép, de vajon van benne halszemoptika effekt egy 5% (10%) ? :U :B ;)

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1194) doc válasza GEIL (#1193) üzenetére


doc
nagyúr

Hol latsz te ebben "halszemoptika effektet"? Ez szerintem mar valami durva kenyszeresseg vagy paranoia nalad... Behuztam a teljesen egyenes vonalat a panel melle, semmi 'halszem' nincs benne, kevesbe gorbul mint amiket telefonnal csinalok.

(#1195) GEIL válasza doc (#1194) üzenetére


GEIL
addikt

Paranoiás szemmel nézem.....először elkészült a halszem optikás fotó enyhe görbületet mutatva, aztán a bal felső sarokra rácsaptak egy full szögegyenes "napelem panel részletet". :U :C :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1196) doc válasza GEIL (#1195) üzenetére


doc
nagyúr

ez mar tenyleg betegseg, szerintem keress egy jo pszichiatert...

(#1197) GEIL válasza doc (#1196) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD :R s miben tudna segíteni ? max. mindenben vitatkozna meg ellentmondana, ráadásul kormánypárti beállítottságú pénzlehúzós lenne. :U Semmi értelme.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#1198) consono válasza GEIL (#1197) üzenetére


consono
nagyúr

Biztos van ellenzéki pszichológus is :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1199) Dilikutya válasza consono (#1198) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kormánypárti amúgy sem jó. A kormány embert akar az űrbe küldeni, ez pedig azt feltételezi, hogy sem a laposföldben, sem a búrában nem hisznek. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1200) doc válasza GEIL (#1197) üzenetére


doc
nagyúr

Na pont errol beszelek...
Tenyleg komolyan mondom, keress szakembert. A sajat es a kornyezeted erdekeben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.