Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nálam olyan 35 kábel van a gép környékén. nézzükcsak... 8 tápkábel, egér, bill, két monitor, egy hdmi vagy egy svideo, 3x2 analóg köttetés erősítőhöz (giga dts lapi integrált/x-fi lpcm bitmatched passtrough + onkyo DAC kevésbé szépen szól, mint x-fi DAC + analóg interconnect valamiért zenére), digitális köttetés a settop box és az erősítő között, egy optikai vevőegység, egy router, darabonként két konnekttel, tv és settop között hdmi, joy usbn + mégegy táp, mikrofon, füles, webcam, PDAhoz miniusb, erősítőből ki hat kábel hangszórók felé...

kész móka, amikor odébb kell rakni valamit.

creativeok meg szépen szólnak, csak olyanok, mintha lenne egy remek erősítőd, aminek csak analóg bemenete van. ugyan lehetne neki digitális is, de akkor vegyél hozzá olyan dolgokat, amik Neked az életben nem kellenek (pl mégegy DA egység mellé, előlapra kötött optikai kábel, mint minden viccek abszolút csúcsa). valszeg már csak azért vannak életben, mert nincs erős konkurencia... jól szól az X-FI, játszani jó, de minden másra szoftveres támogatás hiányában kevés.

viszont a gépben a hangeszközök is mókásan néznek ki:
alaplapi analóg ki
alapaplapi digitális ki
alaplapi analóg be
alaplapi mikrofon be
alaplapi fejhallgató ki
3870 digitális ki
x-fi digitális ki
x-fi digitális be
x-fi füles ki
x-fi analóg ki
x-fi analóg be
x-fi mikrofon be
x-fi analóg be
természetesen egyszerre mind nem használható (pl dugdosás miatt sem), de az éppen hozzárendelt hangkari közül móka kiválasztani az aktívat...

lossless megural, dts 5.1 kevésbé szól szépen, bár mindkettő nagyban függ a keverés minőségétől... pl a Metallica Blackja (de főleg a Ride the Lightning) az aranyozott japán audiofil remasterelt nonplusultraextra mármajdnemaudiofilbakelitéscsakamennybenemmésztőle kiadványon is úgy szól, mintha a dob erősítés nélkül előtted lenne egy koncertteremben 5 méterre, a gitáros(ok) a terem végében a folyosón, az énekes pedig a folyosóról nyíló fürdőszobában, szintén erősítés nélkül egy kád vízben állva énekelve. illetve hallottam olyat is, hogy Beethoven csodálatos kilencedikje gyönyörűen szólt, amíg csak egy-két hangszer játszott, de abban a pillanatban, hogy a teljes nagyzenekar rázendített, minden élvezhetetlenül egymásracsúszott (elég sokáig -10+év- volt koncertbérletem, tehát kb sejtem, hogy hogyan kéne megszólalnia:), audiofilségtől viszont nagyon messze állok ). filmeknél nagyon sok múlik szintén a masteren (itthon pl tudok mondani három kiadást, ahol jól sikerült az 5.1es keverés... többet már nem nagyon), kevésbé csak a kódolás a szűk keresztmetszet (bár nálam a hang megállt olyan 120ból, tehát eléggé belépő szint). gondolok itt arra, hogy pl a Mechanikus Narancs dvdn szinte élvezhetetlen a film a nagyon gyenge hangkeverés miatt, míg a hd kiadvány hangzása olyan, amilyet az ember elvár.

hm, Transformersnek a dvdn is eléggé jó keverése volt (tavalyi egyik legjobb, bár a Paprika picit teltebb volt), ennyit ráver a hds?

7.1 szerintem is probléma elhelyezés szempontjából -főleg a középsők-, de én 3.5x3.5x3.5ös szobában használok egy 600+Ws összteljesítményű 5.1et. önuralom kell hozzá, az tény:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.