Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:55:25

LOGOUT.hu

ASUS Padfone 2 - demokratikus átmenet

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) dominating


dominating
tag

Van 1 kérdésem / problémám: telenor előfizetésem van mobilnettel (céges flexi "korlátlan") és a 7-8mega letöltés és 5 mega feltöltés helyett most van 0,9/0,02mbps. Wifin normális a sebesség. Felhívtam a telenort, elvileg nincs lekorlátozva a netem. Lehet, hogy a telefon romlott el és azért ilyen lassú a le/feltöltés vagy a sim kártya?

5800x3d + 6900xt

(#6452) korimv6 válasza dominating (#6451) üzenetére


korimv6
aktív tag

És milyen sebességű a hálózat? Gprs, edge, 3g, hsdpa? De sztem a telenor mobilnet egy nagy kaki. Ezt úgysem fogják bevallani neked.

Körbe zárt villám.

(#6453) dominating válasza korimv6 (#6452) üzenetére


dominating
tag

H+ van kiírva a telefonon.

5800x3d + 6900xt

(#6454) Csarlee


Csarlee
tag

Na, visszajött a szervízből a jó Padfone2. A WiFi kapcsolat szakadozott, ki is írta, hogy az AP-al rossz a kapcsolat stb. Csatoltam a munkalap egy részét szkennnelve, szerintetek ezek az alkatrészek okozták a hibát?
Az a két alkatrész amit nem tudok beazonosítani a neve alapján a A68 SUB CABLE. Mi közük lehet a WiFi-hez?
itt a munkalap:

(#6455) ScourgeA válasza dominating (#6453) üzenetére


ScourgeA
tag

Nézd meg különböző helyszíneken is. Egy zsúfolt helyen (pl.: balatoni strand), ahol sok eszköz csatlakozik egy toronyra, hiába adott az elméleti sávszélesség, sorba állnak a lekérdezések. Az is lehet, az adott állomás hibás.
Ha más helyszíneken is ugyanezt a hibát tapasztalod, nagy valószínűséggel nálad lesz a gond, ha csak egy helyen csinálja, akkor inkább a szolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

(#6456) twinkiecz


twinkiecz
tag

Kedden én is visszakaptam a szervizből a telefon korrektül megcsináltak minden sőt még kijelzőt is cseréltek a tab-ban pedig nem volt baja "szerintem" + az összes típushibás alkatrészt is aksi, hangszórók, kamera lencse, sőt a telefonba az egész főpanelt. (így kell visszarakni a 4.1-et :DD )

Így már nyugtot szívvel hirdettem meg úgyhogy itt hagylak benneteket. Úgysem voltam túl aktív.

linktr.ee/twinkiecz

(#6457) ScourgeA


ScourgeA
tag

Ezt lőttem ma búcsúban. Már rég akartam bluetoothos billentyűzetet, de ez az első, amit láttam magyar kiosztással. Univerzális 10.1-es, támogatja a WIN, OS, Droidot is. Megy persze tab nélkül is. Rögtön kezet ráztak a telóval, azóta nem kell mindig újra párosítani, felismerik egymást maguktól. Igazából egy összecsukható (mű)bőr mappa formájú, a felső részébe megy a tab, az alsóban van a billentyűzet, de ki is támasztható.

[ Szerkesztve ]

(#6458) Marcello83 válasza ScourgeA (#6457) üzenetére


Marcello83
tag

Na de hun van az a bucsú? :D
Érdekelne éngöm es. ;)

Samsung Galaxy S23 Ultra, Lenovo Legion 5

(#6459) ScourgeA válasza Marcello83 (#6458) üzenetére


ScourgeA
tag

Itt e:

Gépház Computer, 1132 Budapest, Váci út 66., Gephaz Comp

Térkép

Bruttó 8.900,- Ft

(#6460) ScourgeA válasza Marcello83 (#6458) üzenetére


ScourgeA
tag

Itt van pár jobb kép:

Gephaz

Alcor BT-100 9-10 tablet tok

(#6461) Marcello83 válasza ScourgeA (#6460) üzenetére


Marcello83
tag

Állat. :) Köszi! :)

Samsung Galaxy S23 Ultra, Lenovo Legion 5

(#6462) [-HERO-] válasza balint82 (#6445) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

MM ben vettem az újat, egész tűrhető áron, már asszonyka nyomkodja ezerrel :)
De köszi szépen!

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#6463) korimv6 válasza korimv6 (#6432) üzenetére


korimv6
aktív tag

3 nap alatt másodszor telepítettem újra a padfone-t. A telefon része teljesen használhatatlan volt. Bejövő híváskor kiírta, hogy az InCall UI leállt. Az állapotjelző soron ott volt a zöld kagyló, mintha felvettem volna, de csak csörgött és a home képernyő volt látható. Most megint csináltam gyári beállítások visszaállítását, de a facebookot, és a messengert nem raktam vissza. Kíváncsi vagyok, most lesznek-e hibák a telefon részben.

[ Szerkesztve ]

Körbe zárt villám.

(#6464) anrab


anrab
addikt

csináltam pár videót és átmásoltam a laptopra de a vlc-n csak megy a lejátszás de fekete a képernyő! média player meg ki írja hogy "A Windows Media Player problémát észlelt a fájl lejátszása során." /el sem indul/
szerintetek?
telón simán megy bármelyik lejátszóval.

(#6465) ScourgeA válasza anrab (#6464) üzenetére


ScourgeA
tag

A VLC éppen azért (lenne) jó, mert nem a telepített kodekeket használja, hanem a sajátját. Valami kodek hiba lesz, de nem javasolnék új kodekcsomagot, mert ezek mindig összeakadnak.
Először nézd meg, a legfisebb VLC-t (2.1.5) használod-e.
Használsz ffdshowt? Esetleg próbáld meg feltenni, ez néha helyrerántja beállításokat (ffdshow

Ha így sem megy, én átkonvertálnám a videót vmilyen közismertebb formátumba ezzel:
XMedia_Recode

Egy mpeg2-t meg már csak lejátszik minden lejátszó :U

(#6466) ScourgeA válasza anrab (#6464) üzenetére


ScourgeA
tag

Még vmi eszembe jutott. Ilyen fekete képernyő, de megy a lejátszó hibát okozhat videokártya driver hiba is.
Próbáld meg ki és bekapcsolni a hardveres gyorsítást a lejátszóban és/vagy a videokártya driverében.
Nézd meg, van-e a kártyádhoz új driver.

(#6467) Hordonandron


Hordonandron
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék a tapasztaltaktól. Most készülök venni egy pf2-t használtan. Holnap fogom megnézni a kiszemeltet. Tudnátok tanácsot adni mire figyeljek, miket teszteljek alaposan? Típushibákra gondolok elsősorban. Köszi!

(#6468) anrab válasza ScourgeA (#6466) üzenetére


anrab
addikt

köszi holnap megnézem ezeket.

(#6469) ScourgeA válasza anrab (#6468) üzenetére


ScourgeA
tag

Esetleg azzal is kezdhetnéd, hogy megnézed, nem sérült-e meg a fájl az átmásolásnál. Töröld le a PC-ről, másold fel újra, hátha, csak olyan korrupt, mint néhány politikus ;] .

(#6470) Hordonandron


Hordonandron
újonc

Hali, valaki talált már unrootolható root megoldást 4.4-re?

(#6471) anrab válasza ScourgeA (#6469) üzenetére


anrab
addikt

kíváncsiságból rádugtam a telót a gépre, majd megnyitottam a vlc-vel a fájlt amit először betöltött egy könyvtárba. majd ezután átmásoltam a gépre egy saját mappába és utána már ott is megnyitotta. ezen felbátorodva :D először megnyitottam mindegyiket majd egyszerre átmásoltam az egészet. jó lett.
számomra rejtély hogy miért így lett jó.
köszi a helpet.

(#6472) Afromam


Afromam
csendes tag

Sziasztok !

Én is hasonló problémával küszködök mint a többiek (magas fényerőnél vibrál a képernyő, napfényes időben az automatikus fényállítás nem működik, stb. ..)

Korábban a legújabb frissítést OTA-n keresztül lett feltéve ( V11.8.4.12 )

Leszedtem az Asus honlapjáról a legújabb Frimeware-t (egyébként már ez volt a telefonon) ( V11.8.4.12 ), ezt ahogy a leírásban is van manuálisan a telefon gyökér könyvtárába másoltam.
Mivel már ez a rendszer volt a telefonon, ezért nem jelzett semmilyen frissítést, viszont mivel gondoltam hogy hátha segítene valamit, csináltam egy gyári beállítások visszaállítást, viszont ezt követően is minden probléma változatlanul fennáll.

Bárkinek valami ötlet, hogy hogyan lehetne a hibákat orvosolni, esetleg egy másik Androidot feltenni ( korábbit visszaállítani) ?

Előre is köszönöm a segítséget !

(#6473) Judy084 válasza Afromam (#6472) üzenetére


Judy084
csendes tag

Nekem is vibrált a kijelző. Felhívtam az ügyfélszogálatot, és azt a választ kaptam, hogy ők még ilyen problémáról nem is hallottak. Jelenleg is szervízben van telefonom, ma 2 hete vitték el. Tegnap kérdeztem, hogy mikorra lesz kész, erre azt mondták, hogy bevizsgálás alatt van.
Van valakinek tapasztalata, hogy mennyi ideig szoktak rajta ülni?

(#6474) twinkiecz válasza Judy084 (#6473) üzenetére


twinkiecz
tag

Nekem 3 hétig tartott de ez szolgáltatón keresztül ment!

linktr.ee/twinkiecz

(#6475) Marcello83 válasza twinkiecz (#6474) üzenetére


Marcello83
tag

Nekem viszont futárral együtt egy hét...

Samsung Galaxy S23 Ultra, Lenovo Legion 5

(#6476) Afromam válasza twinkiecz (#6474) üzenetére


Afromam
csendes tag

Ugyanezeket a hibákat produkálta és csakis a szoftverfrissítés után ?

Ez szerinted mindenképp garanciális hiba ?

Mert az a gond előtte nekem ez nem volt és sajnos már nincs is garancia a telefonon...

(#6477) korimv6


korimv6
aktív tag

Vasárnap óta nem volt semmilyen hiba a telefon résszel. Sajnos csak igaz, hogy a facebook alkalmazások cseszik szét az androidot :(

Körbe zárt villám.

(#6478) twinkiecz válasza Afromam (#6476) üzenetére


twinkiecz
tag

Nekem hardveres hibák voltak.

linktr.ee/twinkiecz

(#6479) Judy084 válasza Afromam (#6476) üzenetére


Judy084
csendes tag

Nálam a vibrálást frissítés után csinálta. A wifim jelét is alig észlete utána.

(#6480) Csarlee válasza Judy084 (#6473) üzenetére


Csarlee
tag

Nekem is a WiFi miatt volt szervízben ahol kicseréltek két kábelt ( a többi alkatrész az akksival kapcsolatos, korábban posztoltam is ide a munkalapot). Most felraktam a legfrissebb firmwaret és a hiba ugyanúgy előjött! Bizonyos idő után ( változó, 5-30 perc között) a WiFi kapcsolat megszakad, ki isírja, hogy rossz a kapcsolat az access point-tal, ha ki- bekapcsolom a WiFi-t akkor megint jó egy ideig... Ezek szerint ez szoftveres gond?! Nálad is hasonló tüneteket produkál? Ha nincs más visszaküldöm, az enyém még vastagon garis...

Ja, a vibrálást ém is észrevettem... :((

[ Szerkesztve ]

(#6481) Judy084 válasza Csarlee (#6480) üzenetére


Judy084
csendes tag

Én erre csak akkor tudok válaszolni, ha visszakapom...
De már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi van vele.

(#6482) ScourgeA válasza zolmesz (#6437) üzenetére


ScourgeA
tag

A névjegyek szaggatása úgy látszik, eljutott az ASUS-hoz is, mert tegnap megjelent egy frissítés, ami ezt hivatott javítani. "Improve the display speed of contacts display menu"
Mondjuk én nem látok változást a frissítés után sem...

Contacts

[ Szerkesztve ]

(#6483) Attila2424


Attila2424
újonc

Sziasztok,
van egy pf2-m. Viszont az üvege a telefonnak eltört... :(
Segítsetek, hol tudom cseréltetni?

Köszönöm!

(#6484) zolmesz válasza ScourgeA (#6482) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Igen, én is frissítettem, hátha, de nálam ugyanúgy szaggat a görgetés, szóval szedtem is le gyorsan :(

(#6485) Judy084 válasza Csarlee (#6480) üzenetére


Judy084
csendes tag

Ma felhívtam őket, hogy mi van már a telefonnal. Erre mondja az emberke, hogy a fényerő érzékelő miatt egyeztetnek külföldi kollégákkal. Több mint 3 hete van náluk, kezdem unni. :-(

(#6486) Prego


Prego
senior tag

Hűha gyerekek, úgy tűnik hogy megkotlott az eszköz, nem akar elindulni a töltés.
Azért egy hónap alatt kétszer kell szervizeltetni, nem jó ómen ...
UI.: megvan a ludas, úgy tűnik eltört a vezeték az USB kábelében, ha mozgatom akkor elindul ...
Bedugtam egy HTC-s fejbe, aminek alul van a nyílása így most pont úgy törik hogy érintkezzen.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6487) kovák


kovák
csendes tag

Én is elvittem 3 hete szervizbe adatkábel problémával, két hét után felhívtam őket, hogy mi a helyzet, erre mondja, hogy fényérzékelő probléma, technical support-ra vár......

(#6488) Judy084 válasza kovák (#6487) üzenetére


Judy084
csendes tag

Szuper... Kíváncsi leszek, hogy neked mennyi ideig fognak rajta ücsörögni. Neked nem vibrált a kijelző?

(#6489) kovák


kovák
csendes tag

De vibrált frissítés után, azt mondták még, hogy ha 30 napig nem tudják megjavítani kapok újat, erről mit tudtok?

(#6490) Judy084 válasza kovák (#6489) üzenetére


Judy084
csendes tag

Ezt telefonon mondták az ügyélszolgálaton?
Nekem ilyet nem mondtak.
A wifid jelét gyengébben fogta frissítés után?

(#6491) kovák válasza Judy084 (#6490) üzenetére


kovák
csendes tag

Igen az ügyfélszolgálatos mondta, a WIFI-m jó volt, igazából minden jó volt, csak vibrált bizonyos képernyőkön, de nem is ezzel vittem be, hanem mondtam, hogy rossz az adatkábel kérek újat :D de mondta a csaj, hogy ott kell hagyni mindent, és utána mikor hívtam az ügyfélszolgálatot mondták, hogy a telefont is bevizsgálták és megbukott a fényérzékelő teszten.

(#6492) Judy084 válasza kovák (#6491) üzenetére


Judy084
csendes tag

És a vibrálás is remélhetőleg.... :-)
Nekem sem volt a fényérzékelő hibának leadva, de én kértem őket, hogy nekema régi sw-t tegyék vissza.

(#6493) dominating


dominating
tag

én 1 hete vittem be a telenorhoz gariztatni, elfelejtettem a hibák között felsorolni a poros kameralencsét... remélem megcsinálják így is :/

5800x3d + 6900xt

(#6494) Kowa válasza dominating (#6493) üzenetére


Kowa
tag

Valaki meglesne youtube nativ progit? Nekem par sec, utan total szetesik ia kep becsikozodnak a videok alig akar visszaalni a normalis kep. Nekem par hete jott vissza szervizbol 1 het alatt elkeszult hangszoro recsegett meg toltes dologgal de megcsinaltak. Nalam nevjegyzek nem laggol abszolut wifi is jol muxik.

(#6495) Sippy22


Sippy22
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek! Mielőtt lehurrognátok, hogy nézzek utána mert már le lett írva valahol, csak szólok, hogy 3 napja bújom a netet, fórumokat, stb., de nem találok megoldást!
Szóval hozzám került egy Padfone 2 teló, viszont a gazdija valamit úgy el**eszett rajta, hogy ha bekapcsolom bejön az ASUS logo, majd rezzen egyet, felvillan még egyszer az ASUS logó, aztán kis idő elteltével bedobja a RECOVERY módot (ott már csináltam factory resetet, de semmi) onnan tovább SEHOVA!!! Jó lenne egy új ROM ot rádobni, de mi lenne a megoldása, ebben nincs SD kártya, hogy rárakjam az Update.zip-et és telepítsem :Y ! A gépre ha rádugom akkor a tároló részt nem látja, csak annyi jelenik meg az eszköztárban, hogy ASUS Android ADB Interface! Mit tudok tenni??? ha valaki van olyan jófej :U , hogy segítene azt megköszönném, csak arra kérem, hogy részletesen, mert ez a teló nekem olyan fura, hogy :F :W valami hihetetlen :(( :F ! KÖSZÖNÖM!!!!

A katona nem azért van, hogy szúrjon, hanem hogy senki ne szúrhasson!

(#6496) ScourgeA válasza Sippy22 (#6495) üzenetére


ScourgeA
tag

Ha bejön a Recovery, ne csak wipe data/factory resetet nyomj, hanem wipe cache partitont is. Ezután tedd fel a számítógépre az USB drivert innen: USB driver Ekkor már látnod kell a telefont háttértárként.
Majd töltsd le a legújabb firmwaret innen: V11.8.4.12 Only for WWE

Csomagold ki a .zipet, majd a mappában lévő második .zipet kicsomagolás nélkül másold fel a telefon gyökérkönyvtárába. Indítsd újra. Amikor bejön a Recovery, válaszd az apply update from sdcard opciót.

A Padfone 2 zárt bootloadert használ, ami elméletileg bolondbiztos, nem engedi 3. féltől származó buherált firmaware feltöltését. Ilyen hiba előjöhet, ha kinyitották a bootloadert, és buhera firmwaret akartak rátenni, de elhasalt, vagy SKU-t akartak cserélni a telefonon. Ha valaki "szerzett" egy orosz, kinai, japán telefont, majd megpróbálta európaisítani, az is járhat ilyen eredménnyel.

(#6497) Nyick válasza ScourgeA (#6496) üzenetére


Nyick
tag

valami hasonló módszerrel nem lehet visszarakni a 4.1-et?

(#6498) ScourgeA válasza Sippy22 (#6495) üzenetére


ScourgeA
tag

Miután mindent kitakarítottál, ugye megnyomtad a recoveryben reboot system nowt?

(#6499) ScourgeA válasza Nyick (#6497) üzenetére


ScourgeA
tag

Még nem olvastam olyanról, hogy ez bárkinek sikerült volna. Elméletileg bootloader nyitás után bármit fel lehet tenni. Azonban az ASUS a KitKat-hoz (még) nem adott ki bootloader nyitót, csak IC-re és JB-re volt.

Unlock Device App: Unlock boot loader.
Notice: Only suitable for Andriod 4.0 Ice Cream Sandwich & 4.1 Jelly Bean OS version.

(#6500) zolmesz válasza Kowa (#6494) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Nálam rendben van a youtube program, mennek a videók normálisan.
Nekem a Chrome-on belül kockásodik a videó a weboldalakon, a sima böngészőben viszont ugyanazt a videót normálisan lejátsza. A fene sem érti már, mit mikor miért csinál :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.