Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:55:25

LOGOUT.hu

ASUS Padfone 2 - demokratikus átmenet

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) nepali


nepali
csendes tag

Sziasztok még olyan kérdésem lenne hogy mire figyeljek oda a vásárlásnál, mik a hibái illetve
megéri e megvenni vagy sok lesz vele a bajom?.

(#5552) szirtesp válasza twinkiecz (#5544) üzenetére


szirtesp
tag

Hát ezt már próbáltam de sajnos nem ment :/

Valószínűleg a tmobilba fogom vinni, mennyi idő a alatt szokott meglenni?

(#5553) nepali


nepali
csendes tag

Az előzőhöz még.... Vagy inkább Iphone 4?

[ Szerkesztve ]

(#5554) Hegasus válasza nepali (#5551) üzenetére


Hegasus
senior tag

téma összefoglalóban minden benne van...
azt nem lehet tudni lesz-e vele bajod, az csak akkor derül ki ha használod majd nap mint nap, mint ahogy az összes készüléknél... nekem immár közel egy éve teljesít szolgálatot, és egyedül az alsó keret kezdett el kopni, de ennyi idő után ez legyen a legnagyobb bajom.

ez vagy a lassan 4 éves iphone4?! remélem ez csak egy olyan kérdés volt, amit azért tettél fel, hogy nevessünk egyet, mert sikerült.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#5555) pepetech válasza Hegasus (#5554) üzenetére


pepetech
őstag

:DD

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5556) morpho


morpho
csendes tag

Sziasztok!

Sikeresen betörtem Asus Padfone 2-es telómnak a kijelzőjét.. :(( Az ASUS szervíz 70-en ropis ajánlatot tett a készülék javítására (hát annyiért nem köszi). Így más módszerhez folyamodtam. Amerikából rendeltem kijelzőt hozzá, amit 2 héten belül szállítottak is.
Kijelző pontos leírás/neve: OEM Asus Padfone 2 II A68 LCD Screen Display Digitizer Touch Panel Assembly US

Bevittem T-mobilehoz mivel az ott dolgozó szervizes srác készségesen vállalta, hogy megfogja javítani, kicseréli a kijelzőt. A csere megtörtént annyi fűszerezéssel meghintve, hogy a telefon, ha arra kerül a sor, hogy hangot adjon ki akkor interferencia zavaros hangot ad ki ilyen sípolás szerű ( nem értek hozzá, pontosan a készüléket javító srác szavaiból idéztem..) Erre keresek megoldást, hogy tudnám ezt megoldani, minden segítséget szívesen fogadok még ha melegebb éghajlatra küldtök azt is örömmel olvasom...:/

HELP!!! :W

(#5557) Dudva7


Dudva7
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a google maps (térkép) alkalmazás halt be pár napja.
Próbáltam újrarakni az alkalmazást, illetve factory reset-et is csináltam, de nem oldotta meg a problémám.
Elindítás után hálózati hibát ír, és se 3g-n se wifin nem tölti be a térképet.
Valakinek valami ötlet?

Üdv

(#5558) agicu


agicu
újonc

sziasztok!

Van valakinek MAGYAR nyelvű felhasználói kézikönyve? Én csak angolt, dánt és kínait találtam.
:Y
És még azt kérdezem hogy mi az a "csak Pad" menü és oda hogyan lehet alkalmazásokat bepiszkálni?
Eddig bármit letöltöttem minden a sima alkalmazások közé kérült.

Köszi

[ Szerkesztve ]

"Aki vonakodik tanítvánnyá lenni, abból sosem válik mester"

(#5559) pepetech válasza agicu (#5558) üzenetére


pepetech
őstag

Van egy két alkalmazás ami csak tabletre elérhető na azokat oda rakja. Pl tmobil műsorújságnak is van külön tablet verziója

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#5560) korimv6


korimv6
aktív tag

Próbálta már vki hdmi kábllel tv-re kötni a padfone-t? Ha igen, hogy sikerült?

Körbe zárt villám.

(#5561) hossszú


hossszú
őstag

Utolért engem is a hangszóró recsegés, tegnap még semmi baja ma meg már annyira recseg, hogy nem értem mit mond a hívó fél. Mi okozhatja ezt a hirtelen hibát? Valahogy nem tudok javítani rajta házilag egy minimálisat, nem nagyon van időm szervízbe vinni.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5562) TomWexX válasza hossszú (#5561) üzenetére


TomWexX
addikt

Csak egy tipp: Próbáld ki 2G-n! Vodafone-os vagy?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#5563) hossszú válasza TomWexX (#5562) üzenetére


hossszú
őstag

Kipróbáltam de ugyanúgy recseg, T-s vagyok.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5564) avlisz80


avlisz80
tag

Lassan én is ráveszem magam hogy bevigyem T-be!Hangszóró recseg,kamera lencse mozog,be lehet nyomni!Nincs meg egy hónapja de már porosodik!A keret a jobb alsó sarokban mivel hogy az nem fém csak valami lefújt műanyag már most elkezdett kopni!A kijelző üvege a lenti részen kintebb áll,mintha nem lenne jól a helyére ragasztva!!!Ezektől még működik persze de nagy csalódás hogy már most ennyi hiba és baj van egy ilyen telefonnal!!!Remélem nem szarakodnak majd a szervízbe :F !

Honor magic 6 pro,PS5,LG 77g2,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#5565) ScourgeA válasza korimv6 (#5560) üzenetére


ScourgeA
tag

Nálam a Samsung S3 microUSB - HDMI átalakítójával működik. Kétféle ilyen szabvány létezik, újabban már a kábel adja az áramforrást is, ezért az több tűt tartalmaz, nekünk nem ez kell. A PadFone2-höz még a régi szabványú szükséges, ahol az ájert egy külsőleg az átalakítóba dugott USB kábel adja. A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy megveszed az S3 átalakítóját, majd kell egy USB kábel és egy 220V-ról működő AC/DC átalakító. Ezt a konnektorba dugod, ebbe az USB kábelt az 5 V-tal, amit bedugsz a HDMI átalakító oldalába. Ezután mehet a telefonba az átalakító microUSB része. TV bekapcs, az átalakító másik végét rákötöd a HDMI bemenetre. A telefon érzékeli az eszközt, és kiadja a jelet, Ha nem megy elsőre, ne add fel, néha több másodpercbe is beletelik, mig érzékelik egymást. Sok örömöd viszont azért nem lesz benne, mert a microUSB nem illeszkedik tökéletesen a foglalatba, és a telefont meglökve, lapozva, megszakad a kapcsolat. Igazából a saját ilyen átalakító lenne a jó, ha lehetne kapni.

(#5566) ScourgeA válasza Dudva7 (#5557) üzenetére


ScourgeA
tag

Próbáld meg nem csak újatelepíteni, hanem az összes tárolt adatát törölni. Lépj be az Alkalmazások\Google Maps\ mappába. Válaszd az Adatok törlése, Gyorsítótár törlése opciókat. Ezután telepítsd újra.

(#5567) twinkiecz válasza ScourgeA (#5565) üzenetére


twinkiecz
tag

Ez teljes mértékben így van csak pontosítanék, 5pin-es kábelt kell vásárolnod, a rákötés nekem soha nem ment normálisan valamiért nem nagyon akarják észlelni egymást a TV-vel, nagyjából ennyi ha van hozzá Micro USB átalakítód akkor jársz a legjobban mert nem fog kicsúszni.

Ja és tabletbe dokkolva nem működik csak telefonba kötve.

[ Szerkesztve ]

linktr.ee/twinkiecz

(#5568) korimv6


korimv6
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Régi fajta van, de nem tudom hány pines. Próbáltam a telefonba dugva is, de mindig a gyári átalakító kábelt közbeiktatva, de semmi. Nézegettem a beállításokat, de ott csak kilyén mhl beállítást találtam, de azt kapcsolgatva sem csinált semmit. Majd még próbálkozom.

Körbe zárt villám.

(#5569) HoyHoy2 válasza avlisz80 (#5564) üzenetére


HoyHoy2
tag

ezek típus hibák, állítólag azonnal cserélik/javítják, szerintem vidd be minél hamarabb, de ne a kopásra hivatkozz majd első sorban :)) . Nekem 1 éves, semmi ilyen jellegű gondom nincs vele. *kop*kop*

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#5570) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Ma én is beadtam az igényt az ingyenes futárszolgálatra, hogy elvigye a telefont a szervizbe, mert már elég poros a kamera, elvileg holnap viszik is. Más baja nincs a telónak, remélem, ők sem csinálnak neki!

(#5571) Angulo válasza zolmesz (#5570) üzenetére


Angulo
tag

Én is beadnám, mert nagyon poros a kamera, de gondolom nem adnak cserekészüléket a javítás idejére, csak mert a PF2esem a munkaeszközöm is egyben, nem tudom hetekig nélkülözni.

(#5572) HoyHoy2 válasza Angulo (#5571) üzenetére


HoyHoy2
tag

én úgy tudom nem adnak semmit :(

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#5573) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!

Itthon kapható a telefonra gyári tok?

(#5574) Marcello83 válasza Hitch (#5573) üzenetére


Marcello83
tag

Nem sajnos. E-bay. Régebben láttam vmi magyar webáruházban, de az sem a gyári volt.

Más:

Mostanában lefagyogat a címtár (tárcsázó), miután kilépek a hívásból, vagy éppen keresek egy nevet. Néha csak belassul, de azért már zavaró módon. Csinálta ezt másnak is?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Lenovo Legion 5

(#5575) IWC16


IWC16
csendes tag

Sziasztok,
A szervizzel kapcsolatos információim elég vegyesek, mert lassúak kommunikációban sem erősek, viszont nálam 1 héttel hamarabb látták hogy ki fognak csúszni a 30 napból és s kiadtak az igazolást hogy cserelje ki a Telenor a telefonomat.
Na itt kezdődtek a bajok mert ugyebár a Telenor már nem árulja.
1 vasaroljam le, de ha olcsóbb készüléket veszek pénzt akkor sem adnak vissza, több készüléket meg nem vehetek!
Fogyasztovedelem:
Jogszabály szerint úgy néz ki hogy 1szerviz 2 csere, ha ezeket nem tudja megtenni elallhatsz a szerződésről és kötelesek vissza adni a pénzt, és nem kotelezhetnek a levasarlasra! Mindenkinek kitartást a Cordon nal.
Zs

(#5576) zolmesz válasza Angulo (#5571) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Én megtartottam a Samsung S2-esemet, így most azt tudom használni, amíg szervizben van a Padfone. Kicsit fura visszatérni hozzá, de egyelőre csak a kijelző felbontás eltérése az, ami szembetűnő. Remélem, nem tart sokáig egy kamera üveg csere, meg a takarítás.

(#5577) Angulo válasza zolmesz (#5576) üzenetére


Angulo
tag

Ha hetekig eltart a javítás, akkor nem adom be. Inkább túladok rajta, mert amúgy is elegem van a gyermeteg hibáiból(gyenge üzemidő, poros kamera..stb.) ennyit még nem kínlódtam telefonnal, pedig használtam már jónéhányat.

(#5578) kasaf1 válasza zolmesz (#5576) üzenetére


kasaf1
tag

Az én Padfone2-őm órára pontosan 3 hónapig volt a szervizben (Cordon)... :W Az volt a baja, hogy a telefon micro usb portját tönkretettem az autós töltőmmel, ergo fizetős javítás (12.000 Ft). Folyamatosan érdeklődtem, az Asusnál is reklamáltam, hogy miért tart ennyi ideig, de az volt a válasz, hogy a fizetős javítások nem élveznek prioritást az Asusnál, és akadozik ilyen esetekben az alkatrész ellátás. Mindenesetre három hónap elteltével készen lett, és gariban megcsinálták a kamera lencséjét, azaz cserélték a hátlapot.

Ami érdekes, hogy az én példányom mobil bolti garis, elvileg oda kellett volna visszavinnem, de gondoltam inkább viszem a Cordonba, ne gányolják össze. Viszont, ennek ellenére semmilyen garanciapapírt, számlát nem kértek a Cordonban, bepittyentették a gépbe, és gariban megoldották a kameralencsét.

[ Szerkesztve ]

(#5579) zolmesz válasza kasaf1 (#5578) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Én is sokat gondolkodtam, mert sok jót nem hallottam a szervizről, de most már számomra elég zavaró volt a porosodás, és mivel garanciális hiba, ezért magam nem akartam nekiállni. Még csak augusztusban vettem, jól jöhet még az a jótállás.
És remélem, nem tart 3 hónapig ez a javítás :(
Garanciális probléma esetén van valami határidő, hogy elkészüljenek vele, tudja valaki?

(#5580) kasaf1 válasza zolmesz (#5579) üzenetére


kasaf1
tag

A kameralencse porosodás készen van egy héten belül, de az is lehet, hogy néhány napon belül elkészülnek vele, hiszen az egy tisztítás, plusz hátlap csere. Szerintem menj be, és kérdezd meg a csajszitól, hogy mennyi idő.
Tudtommal 30 nap a max vállalási idő garanciális javítás esetén.

(#5581) twinkiecz válasza kasaf1 (#5580) üzenetére


twinkiecz
tag

Régebben vagy két éve volt még 30 napos szabály amit az okosok eltöröltek most már csak annyi van hogy törekedni kell a minél gyorsabb javításra magyarra fordítva majd egyszer kész lesz.

Jótállási igény érvényesítése esetén, ha a fogyasztó kijavítást kért, a korábbi szabályozás meghatározta a kijavítás maximális időtartamát. Ennek megfelelően a kijavítási határidő 15 nap, illetve 30 nap abban az esetben, ha a jótállásra kötelezett a javítás idejére kölcsönkészüléket bocsát a fogyasztó rendelkezésére. Az új szabályozás nem tartalmaz konkrét, kötelező határidőt a javításra. Meg kell azonban jegyezni, hogy a Ptk. kellékszavatosságra vonatkozó szabályainak megfelelően a kijavítást - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül ? kell elvégezni. Ha a kötelezett a dolog kijavítását megfelelő határidőre nem vállalja, vagy nem végzi el, a fogyasztó a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja.

linktr.ee/twinkiecz

(#5582) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok!

Lassan rászánom magam, hogy a szokásos hibák miatt beadjam szervízbe a telóm.
Ha off a kérdés, sorry, de hogyan tudok teljes mentést készíteni a telefonról? Igazából csak a névjegyzékre lennék kíváncsi, a többi dolgot intézőből sikerült már lementeni :).
Van olyan opció valahol, ami:
a: lementi PC-re az összes névjegyet?
b: lementi SIM-re az összes névjegyet?

Köszönöm!

Google Pixel 4a

(#5583) mazsi70 válasza balint82 (#5582) üzenetére


mazsi70
senior tag

Google névjegyek , My Phone Exploler

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#5584) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Van még valakinek eladó dugó, amit a füles helyére lehet bedugni, hogy onnan ne porosodjon a kamera?
Szívesen vennék egy-két darabot, ha van eladó.
Köszönöm!

(#5585) kasaf1 válasza zolmesz (#5584) üzenetére


kasaf1
tag

Add be a szervizbe, megcsinálják gyorsan, és nem kell többé dugaszolni. Nekem lecserélték a hátlapot garanciában, azóta egy porszem sincs benne.

Szerk: ennek kb. fél éve.

[ Szerkesztve ]

(#5586) zolmesz válasza kasaf1 (#5585) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Már szervizben van, csak gondoltam, hogy ha visszakapom, akkor már bedugaszolnám a füles helyét, hogy onnan se porosodjon a jövőben.
De ha a hátlap csere után már nem fog, akkor nincs szükség dugóra.
Köszi az infót!

(#5587) Hegasus


Hegasus
senior tag

na végre, a következő generációs padfone-ok megint billentyűzettel jönnek. :D

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#5588) Dobozoss


Dobozoss
csendes tag

Sziasztok a tegnapi naptól amikor rádugom a töltőre a telefont nem töltődig és meg a Station se tölti kicsit nehezebben is megy bele, volt már valakinek ilyen problémája és ha igen garanciával megcsinálják ???

̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=... ͡ °_̯͡° ...=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

(#5589) Angulo válasza Hegasus (#5587) üzenetére


Angulo
tag

Tőlem akár autót is adhatnak mellé, én többet nem veszek az Asustól semmit.

(#5590) twinkiecz válasza Angulo (#5589) üzenetére


twinkiecz
tag

Ha egy Nissan GTR lenne az ajándék autó akkor azért meggondolnám de amúgy az Asus-al én is végeztem.

linktr.ee/twinkiecz

(#5591) Sword válasza Hegasus (#5587) üzenetére


Sword
őstag

Ha igaz, Asus-osan történik :"the newest laptop dock doesn’t have an extended battery." és BT kapcsolat... Ez továbbra is akkora öngól, mint a PF2, max picit kompaktabb.
Talán újra vennék Asus-t: rendes bill. dokkolóval (10-12k mAh akksival) + wacom érintő toll kombóval.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#5592) HoyHoy2 válasza Dobozoss (#5588) üzenetére


HoyHoy2
tag

nekem egyszer volt már ilyen, és az volt a baj egy kis zsebkendő darab pont belement a töltő részébe és próbálgatással sikeresen bele is nyomkodtam. Mikor észrevettem nagy volt a csodálkozás mert ilyen egy telefonommal sem volt még, tűvel kiszedegettem és utána minden ok volt. Próbát megér mielőtt beviszed.. Amúgy meg kell csinálniuk persze,

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#5593) Dobozoss


Dobozoss
csendes tag

Én is nézegettem, hogy nincs-e ott valami de sajna nincs szerintem valami elhajolhatott benne na mind1, pénteken jön a futár érte

̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=... ͡ °_̯͡° ...=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

(#5594) HoyHoy2 válasza Dobozoss (#5593) üzenetére


HoyHoy2
tag

még addig egy factory resetet/wipeot megpróbálnék hátha csak valami szoftveres kínja van, hátha nem kell nélkülözni.

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#5595) Dobozoss


Dobozoss
csendes tag

Sajnos lemerült :( 10% kapcsoltam ki de nem kapcsolt be :(

̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=... ͡ °_̯͡° ...=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

(#5596) HoyHoy2 válasza Dobozoss (#5595) üzenetére


HoyHoy2
tag

hát az kellemetlen tényleg :( másik töltővel próbáltad?

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#5597) Dobozoss válasza HoyHoy2 (#5596) üzenetére


Dobozoss
csendes tag

próbáltam az usb-sel meg az átalakítóval illetveúgy is hogy Stationba beledugom de csak merült és inkább kihúztam belőle

̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=... ͡ °_̯͡° ...=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

(#5598) HoyHoy2 válasza Dobozoss (#5597) üzenetére


HoyHoy2
tag

értem, hát akkor marad a futár :\ sok sikert :R

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#5599) Dobozoss válasza HoyHoy2 (#5598) üzenetére


Dobozoss
csendes tag

Hát igen pech majd írom a fejleményeket

̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з=... ͡ °_̯͡° ...=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ ̿

(#5600) Hegasus válasza Angulo (#5589) üzenetére


Hegasus
senior tag

hát azért ha autot adnak mellé ajándékba, lehet h összeszorított foggal, de megvennéd :DDD
nekem ez a koncepció brutálisan bejött gyakorlatban, szóval amíg csak az asus csinálja ezt, addig maradok asusnál, de kíváncsi leszek a samsung féle verzióra is, kivéve ha a trágya amoleddel jön majd, akkor amiatt lesz felejtős.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.