Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) nrg_52 válasza kano (#4950) üzenetére


nrg_52
addikt

Jelenleg dd-wrt, freshtomato volt elotte de azzal meg gyengebb volt. Az 57u is csak padavannal tudta. Majd egymas mellett is megnezem a kettot, mert par napja gyengelkedik a digi is estenkent, lehet ez az oka, most lehet az se hozna ezeket az eredmenyeket. Igazabol nagyon meg egyikbe sem volt idom, hogy melyebben beleassam magam. Gondoltam ha van valakinek hozzavetolegesen eredmenye, hogy mit lejet belole kihozni optimalis esetben, az tampontnak jo lesz.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4952) kano válasza nrg_52 (#4951) üzenetére


kano
nagyúr

Én azt hallottam, hogy olyan 850-900 Mb-et átvitt kábelen (de én ezt nem láttam).
Nekem sebességre a Shibby Tomato volt a legjobb (4G modem).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4953) nrg_52 válasza kano (#4952) üzenetére


nrg_52
addikt

Azt meg pont nem neztem, de ki fogom probalni, koszonom a tippet! Persze igy sem katasztrofa, vsak szeretnem kimaxolni, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4954) Soma01 válasza energomatt (#4949) üzenetére


Soma01
veterán

Tehát akkor mi a megoldás, hogy ne csak 4db csatornát tudjon?

(#4955) Soma01 válasza Soma01 (#4954) üzenetére


Soma01
veterán

1. blokk 36-40-44-48
2. blokk 52-56-60-64
3. blokk 100-104-108-112

Nekem a 2. és 3. blokk csatornái nem jelennek meg, csak az 1.

(#4956) kano válasza Soma01 (#4955) üzenetére


kano
nagyúr

Az egyik tomatoban volt ilyen probléma.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4957) Soma01 válasza kano (#4956) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem gyári (Merlin ) van. Tegyem fel az eredeti gyárit? Vagy kell valamit (be)állítgatni?

(#4958) ArthurShelby válasza nrg_52 (#4947) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hagyd őt, mindig ilyen mogorva minden topikban...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4959) kano válasza Soma01 (#4957) üzenetére


kano
nagyúr

Mihez? Mire szeretnéd használni? Van valami problémád a Merlin-nel?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4960) nrg_52 válasza kano (#4952) üzenetére


nrg_52
addikt

Nagy nehezen felkinlodtam a gyarit, nem volt egyszeru... Meg eddig ez a legjobb sebessegre eddig. Csak mire rajottem mi a gond, meg talaltam egy 378-as merlint, amit fel tudott rendesen rakni megoszultem.:DDD Arra mar felment a gyari is. El is spajzoltam a merlint, biztos ami biztos alapom.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4961) kano válasza nrg_52 (#4960) üzenetére


kano
nagyúr

Itt a topicban mindenhez van leírás vagy net.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4962) hsrasus válasza nrg_52 (#4960) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Nekem az utolsó (asszem 384.6) Merlin van fent már jó ideje (mert ugye nincs is már rá frissítés). Furcsállom a sebesség problémádat, nekem ilyen sosem volt (igaz maga a Wifi jel erőssége nem a legacélosabb, de sebességgel sosem volt gond). Igaz már másik eszközt használok, de még a családban van és akkoriban nem is volt 1000-es netem, ezért a kábel sebességem irreleváns, de 5GHz-es Wifin meg volt a 400 körüli érték mindig.

(#4963) nrg_52 válasza kano (#4961) üzenetére


nrg_52
addikt

Tudom, csak elsore nem olvastam hanem nekiestem a gyari progival egybol. Nem ment, akkor megneztem az osszefoglalot, de az asus oldalan mar nem talaltam meg azt a firmware-t. Goggle volt a baratom, megtalaltam mashol, de azzal sem ment. Akkor megint google es vegul valami forumon megtalaltam a megoldast, kiveve,hogy az ott leirt merlin verzio sem elerheto a merlin oldalan. Ugyhogy megincsak google, vegul megtalaltam, az fel is ment szepen, majd onnan a gyari firmware.

hsrasus: igazabol valoszinuleg a digi is ludas a dologban, mert estenkent par napja tragedia, a topikja is ettol hangos. Nem tudni, hogy amikor latszolag jonak tunik, nincs-e ugyanugy valami gond naluk. Bar ha ezt tudja a router most sikerult elernem akkor mar elegedett vagyok (~650Mbit kabelen, ~350Mbit wifin telefonnal).

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4964) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
nem biztos ,hogy router topic de azért felteszem
itthon van egy rt-ac56u + rp-ac66u ap módban lannal összekötve.
Mikor mászkálunk a lakásban és leesik a wifi jel, nem áll át autómatán, inkább a kis jelet erőlteti.
El lehet valahogy érni, hogy mindíg az erősebb jelre álljon át magától a készülék?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#4965) ArthurShelby válasza Bacusuz (#4964) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Vezetéknélküli, professzionális, barangolás aszisztens engedélyezése, és beállítod milyen jelerősségnél dobja el a klienst.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4966) sztanozs válasza ArthurShelby (#4965) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem tudtam, hogy az 56u is támogatja a barangolást. Screenshot-ot dobnál a beállításról?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4967) ArthurShelby válasza sztanozs (#4966) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Bevallom őszintén másik asus routerből (ac68u) néztem ki a beállítást, mert az volt épp közel, de akkor ezek szerint ez az ac56u-nál meglepő módon nem elérhető.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4968) sztanozs válasza ArthurShelby (#4967) üzenetére


sztanozs
veterán

Már ezer éve tomato van az enyémen, azért vagyok fogalmatlan. BTW azt se tudom, tomato-ban van-e ilyen opció... Ideje lesz ránézni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4969) kano válasza sztanozs (#4968) üzenetére


kano
nagyúr

Az 56U átflashelhető 68U-ra (én is így használom). Stabil, nincs vele gond.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4970) sztanozs válasza kano (#4969) üzenetére


sztanozs
veterán

Szóval a AC68U HGG felmenne rá? Kell valami trükközés hozzá?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4971) kano válasza sztanozs (#4970) üzenetére


kano
nagyúr

Le van írva minden itt a topicban. Egy kis mókolás kell. Igen, felmegy rá a HGG.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4972) nrg_52 válasza kano (#4969) üzenetére


nrg_52
addikt

Ma ma is tanultam valamit, koszonom, utananezek.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4973) Bacusuz válasza ArthurShelby (#4965) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi, nálam van ilyen a gyári firmwareban. alapban ha bekapcsolom -70dBm re van állítva. Az jó?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#4974) nrg_52 válasza kano (#4969) üzenetére


nrg_52
addikt

Vissza is flashelheto gond nelkul azt nem tudod veletlenul?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4975) ArthurShelby válasza Bacusuz (#4973) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igazából ezt kísérletezd ki, hogy hogy a jó, mert hely függő (milyen a lakás, hogy vannak a falak, merre vannak az ap-k elhelyezve), de én így látatlanba 60-70-et mondanék (sacperkábé)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4976) kano válasza nrg_52 (#4974) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, de nincs miért...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4977) sztanozs válasza kano (#4976) üzenetére


sztanozs
veterán

Te routernek, AP-nek vagy Mesh AP-nek használod?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4978) kano válasza sztanozs (#4977) üzenetére


kano
nagyúr

Routernek, de egy LTE usb-s stickkel.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4979) ArthurShelby válasza kano (#4978) üzenetére


ArthurShelby
addikt

És megy a 4G is?
Mert anno olvastam, hogy az asusware és a 4g stick-ek nincsennek jóban.
(És lehet hogy kéne nekem egy ilyen szükségmegoldás majd)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4980) kano válasza ArthurShelby (#4979) üzenetére


kano
nagyúr

Én tomato fw-t használok ott megy. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4981) ArthurShelby válasza kano (#4980) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Áá, értem (bár ott is hallottam panaszt, de akkor ez megnyugtató válasz volt).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4982) kano válasza ArthurShelby (#4981) üzenetére


kano
nagyúr

MTU értékét 1492-re vagy 147x környékére kell állítani és így viszonylag jól működik. Persze kell hozzá támogatott stick is.
De gondolom Te a Tomato-ra gondoltál. :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4983) sztanozs válasza kano (#4980) üzenetére


sztanozs
veterán

Várj csak... Most Tomato-val használod, vagy gyárival (vagy HGG/Merilnnel)?
Vagy tomatoval, csak mint AC68U?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4984) nrg_52 válasza kano (#4976) üzenetére


nrg_52
addikt

Ezt akartam hallani! Koszonom!:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4985) ArthurShelby válasza kano (#4982) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Milyen stick-et használsz? Nekem egy dlink dwm 222 van, azzal szeretném majd összehozni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#4986) kano válasza ArthurShelby (#4985) üzenetére


kano
nagyúr

Azzal nem tudom, hogy működik-e. Nekem Huawei 3276 van.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4987) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Nemrég elment a net a routerből és elsőre a digire gyanakodtam, hisz amióta az eszemet tudom a hgg volt fent a routeren és soha nem volt vele gondom, viszont a héten visszaraktam a legfrissebb eredeti firware-t(3.0.0.4.382_51641).

A bejövő digi kábelre rádugtam a laptopot, volt net így már biztos voltam benne, hogy a routerrel van valami.
A routerrbe belépve azt írta: internet állapota: leválasztva

Azóta újraindítottam és nem javult meg. Ki-be kapcsolás után már jó.

A rendszernaplóban nézegetem a dolgokat de kínai amit látok. Amire felfigyeltem, hogy össze vissza mennek benne a dátumok: május 5 után márc 26 ...ez mi? mit keressek itt?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#4988) nrg_52 válasza kano (#4976) üzenetére


nrg_52
addikt

Neked mukodnek igy az usb portok?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4989) kano válasza nrg_52 (#4988) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, a 4G modem is arról megy.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4990) nrg_52 válasza kano (#4989) üzenetére


nrg_52
addikt

Akkor nem tudom mit tolhattam el, nekem se a nyomtatot, se a hddt nem erzekeli. Amikor elindul meg vilagit a hdd led, de bootolas kozben lekapcsol a kulso hdd.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4991) kano válasza nrg_52 (#4990) üzenetére


kano
nagyúr

Milyen fw van rajta?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4992) nrg_52 válasza kano (#4991) üzenetére


nrg_52
addikt

Gyarival, merlinnel is ugyanaz, most tolok ra hgg-t. Azzal is ugyanaz, nincs eszkoz. Na majd holnap elkinlodok vele.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4993) kano válasza nrg_52 (#4992) üzenetére


kano
nagyúr

Tomato? Mondjuk onnan macera visszaállni gyárira.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4994) nrg_52 válasza kano (#4993) üzenetére


nrg_52
addikt

Neked gyarival mukodott, vagy tomatoval? Ha minden kotel szakad tomato lesz, vagy ddwrt. De a merlin szimpatikusabb lett volna

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4995) akipapi válasza Bacusuz (#4987) üzenetére


akipapi
tag

Szia!

Az elmúlt 1 hónapban nekem is csinálta párszor. Az okára nekem sem sikerült rájönnöm. A rendszernapló nekem sem mondott semmit, a dátumok szintén rendszer nélkül voltak nálam is. Gyári rendszert használok.

(#4996) kano válasza nrg_52 (#4994) üzenetére


kano
nagyúr

Az USB biztosan működik, mert arról megy az LTE modem, de mondjuk HDD-t nem kötöttem rá (Shibby Tomato).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4997) nrg_52 válasza kano (#4996) üzenetére


nrg_52
addikt

Ddwrt-n az usb mukodik, hdd-t meg nem probaltam nem volt idom. Max visszaflashelem 56u-nak, ha jol sejtem visszafele is ugyanugy kell.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4998) nrg_52 válasza kano (#4996) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem tudod veletlenul melyik 68u gyarit fw-t tudom visszatenni afr-el ami fel is megy ra? Legujabb meg amivel at lett flashelve az nem megy ra vele. Ezzel mar az atflasheles elott is szivtam ddwrt-rol visszatereskor, hogy nem mindet eszi meg. Egyenlore visszatettem az 57u-t az gyorsabb nalam kabelen is, wifin is. Lehet lemondok arrol az egy plussz usb-rol es marad hasznalatban az, viszont az 56u-t meg vissza akarom tenni gyarira, jo lesz valakinek a csaladban.:DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4999) Bacusuz válasza akipapi (#4995) üzenetére


Bacusuz
őstag

meglátom mi lesz a jövőben, ha szórakozik, akkor megy vissza a hgg legújabbja.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5000) kano válasza nrg_52 (#4998) üzenetére


kano
nagyúr

DDWRT és Tomatoról nem megy vissza simán a gyári 56U-nál sem. Én ott Asus tools-t szoktam használni. De nekem visszament az írt ac68U fw. Ha jól emlékszem akkor 56U fw-t tettem fel az Asus tools-sal.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.