Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) nrg_52 válasza Bacusuz (#5049) üzenetére


nrg_52
addikt

Ha atflasheled ac68u-ra akkor bekerul az opcio. Hogy valoban mukodik-e azt nem tudom, mert csak egy ilyen eszkozom van. Viszont ez esetben a lan1 lesz a wan port es nekem se gyarival, se merlinnel nem ismeri fel egyik usb portra dugott ezkozt se, illetve a ledek sem ugy mukodnek ahogy kellene. Nem tudom megeri-e vele szorakozni. Nekem pont nem kell az usb, a ledeket nem figyelem, viszont frissen tudom egyenlore tartani a merlint, igy megfelel ebben a formaban. Picit maceras a dolog, meg nem is veszelytelen, nekem a hackelesek kozepette, sikerult bootloopot osszehoznom szegenyen, ugyhogy kinabol kellett hozza serial adaptert rebdelnem, hogy rendbe tudjam hozni.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5052) kano válasza nrg_52 (#5051) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem az USB-re között LTE modemet felismeri, de szeptember elején ki tudom próbálni, hogy pl HDD-t hogy kezeli.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5053) imis


imis
senior tag

Routert szeretném használni (4 LAN-t), de a wifit szeretném letiltani, feleslegesen ne sugározzon.
hogyan tudom megoldani? eredeti fw. (tomatoban ki lehet kapcsolni)

(#5054) nrg_52 válasza imis (#5053) üzenetére


nrg_52
addikt

Elmeletileg itt kellene legyen.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5055) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Merlinről szeretnék gyári fw-re visszaállni.
Ha jól emlékszem volt egy bizonyos gyári fw, amire könnyen vissza lehetett flashelni és onnan a legfrissebbre.
Nem emlékeztek melyik fw-volt a tuti befutó?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5056) Bacusuz válasza Bacusuz (#5055) üzenetére


Bacusuz
őstag

Storno a kérdés, mert simán ráment a legfrissebb gyári FW

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5057) Zanik válasza imis (#5053) üzenetére


Zanik
addikt

Van rajta jobb oldalt egy dedikált wifi kikapcs gomb! ;)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5058) imis válasza nrg_52 (#5054) üzenetére


imis
senior tag

Köszi.

(#5059) imis válasza Zanik (#5057) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, ezt sosem néztem rajta.

(#5060) Bacusuz válasza nrg_52 (#5051) üzenetére


Bacusuz
őstag

szia

azt kérdezném, hogy hogy kell átfleshelni 68u-ra?
csak fel próbálom rá tenni az új merlint vagy mélyebben bele kell nyúlnom?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5061) Bacusuz válasza Bacusuz (#5060) üzenetére


Bacusuz
őstag

azt már látom hogy nem megy fel sem a gyári sem a merlin fw
bár gondolom ez senkit nem lep meg

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5062) nrg_52 válasza Bacusuz (#5061) üzenetére


nrg_52
addikt

Melyebben bizony. Csak sajat felelossegre!

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5063) Bacusuz válasza nrg_52 (#5062) üzenetére


Bacusuz
őstag

ezt én is nézegettem köszi, nem merem bevállalni
inkább eladom és veszek kis ráfordítással egy meshes routert

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5064) sztanozs válasza Bacusuz (#5063) üzenetére


sztanozs
veterán

Mennyiért megy most egy ilyen? Nekem is vsz lesz egy feleslegbe... :/

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5065) Bacusuz válasza sztanozs (#5064) üzenetére


Bacusuz
őstag

14k ért árulom, de 9-12 között is láttam már.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#5066) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Ki mit gondol az AC56U (átflashelt AC68U-ra) helyett szerintetek megérné beszerezni egy Asus Blue Cave routert?
Kb hasonló a tudás, mint a mi routerünknek, nem?
Volna lehetőségem megvenni 21k-ért, de hezitálok, hogy megéri-e...
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5067) sztanozs válasza kano (#5066) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem megéri, ha mesh-ed van otthon. Sajna engem elriasztanak azok a problémák, amiket a fórumokon olvasok a mesh-ről (illetve arról, hogy nálam vsz nem műközne megbízhatóan)... Vsz beruházok majd egy ubiquiti szettbe :/

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5068) kano válasza sztanozs (#5067) üzenetére


kano
nagyúr

Nincs Mesh itthon és igazából nem is terveztem (60nm egyelőre a lakás, de az AC56U 5GHz-e kicsit kevésnek tűnik néha).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5069) sztanozs válasza kano (#5068) üzenetére


sztanozs
veterán

Jobban néz ki, mint az AC56U, meg gigás net mellett vsz jobban is teljesít sok eszközzel...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5070) kano válasza sztanozs (#5069) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem mondjuk most egy LTE sticken keresztüli netem van. Szóval az lenne a fontos, hogy a gyári fw is kezelje megfelelő gyorsasággal az LTE kapcsolatot.
Az AC68U-nál és az 56U-nál sem kezeli ezt jól. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5071) sztanozs válasza kano (#5070) üzenetére


sztanozs
veterán

Hungary fel sincs tüntetve, szóval vagy működik, vagy nem...
https://www.asus.com/event/networks_3G4G_support/

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5072) kano válasza sztanozs (#5071) üzenetére


kano
nagyúr

Egy Huawei 3372 stickem van, annak mennie kell.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5073) ravensky13


ravensky13
tag

Sziasztok, szeretném megoszatni veletek a saját sikersztorimat, valamint valaki kérdezett az aimesh-ről ac68u-ra való flashelés után.
Egy ac66u b1- mellé szerettem volna beüzemelni az 56u-t, de az aimesh csábított arra, hogy bevállaljam hogy 68u-t csináljak belőle. Régebben linkelt leírás alapján jártam el, be is indult, sikerült kábelen keresztünl az aimesh-t bekapcsolni rajta. Itt kezdett nyafogni a 66ub1 hogy nem elég friss a FW az egyik node-on (leírásban található régi FW nem támogatja az ethernet backhault). Hogy ezt orvosoljam, webuin rákerestem a FW frissítésre, valamiért ez nem jött össze, viszont asus.com -> support részlegről lejött a legfrissebb 68U FW, betallóztam neki, befrissült, és így most egy up to date aimesh háló tulajdonosa vagyok :)
Viszont volna egy furcsa jelenség amire nem tudok magyarázatot, vagy csak én nem figyeltem oda eddig rendesen. Eddig a router csak a 36,40 körüli wifi csatornákat tudta 5GHz-en. Most viszont aimeshen keresztül átvette a 66uB1 wifi konfigurációt, és 100as csatornán sugározza az 5gigás wifit. Ezt a router eddig is tudta, csak nekem volt rossz valami régiós beállítás? Vagy a hardver tudta eddig is csak a FW limitálta, vagy csak most simán benézek valamit :D
Remélem segítettem valakinek a hosszú posztommal :)

(#5074) kano válasza ravensky13 (#5073) üzenetére


kano
nagyúr

Tudta eddig is a hw csak nem volt megjelenítve.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5075) Đusty


Đusty
addikt

Mi lehet az oka, hogy ezzel a routerrel, az 500-as net visszamegy 100-ra? Böngészés közben észre se veszem csak letöltésnél. Újraindítás után megint 500 majd egyszer csak ismét 100. Kábelek és semmi sem változott hol ennyi hol annyi, de most meg már nem jön elő az 500 semmikor sem újraindítás, sem reset után. Ez nem tudom miért ennyi, gondolom nem jó így:

most látom ez halott topik, megy máshova.

[ Szerkesztve ]

(#5076) Gubek-Einste válasza Đusty (#5075) üzenetére

Kábel csere?
Mennyi idős az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5077) Đusty válasza Gubek-Einste (#5076) üzenetére


Đusty
addikt

Lehet kábelcsere lesz, nem tudom talán 6-7 éves.

(#5078) kushwavez válasza Đusty (#5077) üzenetére


kushwavez
senior tag

én is csatlakozom az előzőhöz
kábel csere (min. cat5e), megnézném azt is hogy a modemmel is minden rendben van-e

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#5079) imis


imis
senior tag

észrevettem, hogy a torrentek között van olyan amit nem én indítottam el (nem töltöttem le), szóval ez olyan, mintha garázdálkonak a hálózatomon. Hogyan tudom ellenőrizni, hogy valaki próbálkozik, illetve mit kellene beállítanom a routeren, hogy illetéktelen ne szórakozzon? A router ac56u, a nas asustor.

(#5080) sztanozs válasza imis (#5079) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem lehet, hogy csak a fájlnév nem egyezik a letöltendő torrent nevével és azért nem ismered fel? Vagy esetleg a monitor folder be van kapcsolva és a hálózaton meg van osztva?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5081) imis válasza sztanozs (#5080) üzenetére


imis
senior tag

nem , mert amit indítok bekerül a download könyvtárba, ezek meg nem kerültek be és olyan időben indult a letöltés, amikor én nem voltam a hálózatomban. A zyxelemmel régen jártam így. Most a logoknál láttam vpn próbálkozást is, szóval ez külső támadás lehet, de kérdés, hogy a nast elérték vagy csak sikerült a torrentet indítani felhőszolgáltatással, magnetlinkkel.

(#5082) Đusty válasza Gubek-Einste (#5076) üzenetére


Đusty
addikt

Mrgvolt a kábelcsere de a cat6-ost csak 100-asnak ismeri fel. A régi cat5e-t meg 1000-esnek. Most már végképp nem tudom mi van.
Még az jutott eszembe, hogy patch meg lan meg ethernet kábel van különbség? Nekem melyik kell a router bemenőbe?
[Equip 625418 UTP patch kábel, CAT6, 15m beige | Extreme Digital] ez van

[ Szerkesztve ]

(#5083) nyepi


nyepi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Finoman fogalmazva nem vagyok IT szakember. :B
Van egy ilyen routerem, amit azért vettem, hogy külső HDD-ről tudjak zenét lejátszani egy hálózati lejátszón keresztül és laptopon pedig mindenféle média tartalmat lejátszani, megosztani és letölteni a HDD-ra. Minden szuperül működött is, annyi problémám volt, hogy kb.2 hetente eldobta a külső HDD-t a letöltéseknél és ilyenkor sem letölteni nem tudtam a HDD-re, sem torrentet seedelni. Mindig újra kellett indítani 1-2-szer, aztán működött. Ezt meguntam és lefrissítettem az fw-ét, viszont azóta a laptop abszolút nem látja a külső HDD-t. :(
Visszaraktam a régi fw-ét, de változatlan.
A hálózati lejátszó látja és le is játszik róla zenét. Net van, viszont a laptop (HP Probook 650, win 10) nem látja a HDD-t. A router elméletileg viszont látja.
Hol lehet a gond? Routeren kéne valamit állítsak vagy inkább a win.-ben?
Előre is köszi a segítséget! :R

(#5084) odipapa válasza nyepi (#5083) üzenetére


odipapa
senior tag

Samba megosztás engedélyezése, be van kapcsolva?

A Wint nem raktad újra?

(#5085) nyepi válasza odipapa (#5084) üzenetére


nyepi
tag

Nem, a win-t nem bántottam.
Ezt a Samba megosztást hol találom?
Én ennyit látok: [kép]
Itt látja a HDD-t.

(#5086) odipapa válasza nyepi (#5085) üzenetére


odipapa
senior tag

usb alkalmazás/szerverközpont

(#5087) nyepi válasza odipapa (#5086) üzenetére


nyepi
tag

Be van kapcsolva.
Ott ez látszik: [kép]

(#5088) odipapa válasza nyepi (#5087) üzenetére


odipapa
senior tag

A sambára menj.

(#5089) nyepi válasza odipapa (#5088) üzenetére


nyepi
tag

Ott pedig ez látszik: [kép]

(#5090) Buvana válasza nyepi (#5089) üzenetére


Buvana
aktív tag

Windowsban a szolgáltatásoknál be kell kapcsolni az smb1.0 támogatást.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#5091) odipapa válasza Buvana (#5090) üzenetére


odipapa
senior tag

Én is gondoltam rá, de olyan mintha az a firmware már támogatná az 1.0-t is. Plussz nem említette, hogy piszkálta a wint. Persze ha megnézi az nem árthat.

(#5092) nyepi válasza Buvana (#5090) üzenetére


nyepi
tag

Bocs a hülye kérdésért, de ott hol találom ezt?
Fogalmazzunk úgy, hogy nem vagyok egy IT szakember. :))

(#5093) Buvana válasza nyepi (#5092) üzenetére


Buvana
aktív tag

vezérlőpult/programok és szolgáltatások/windows szolgáltatások be és kikapcsolása/legördülőben smb1.0 bepipálni, majd restart.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#5094) nyepi válasza Buvana (#5093) üzenetére


nyepi
tag

Beállítottam, annyi javulás lett, hogy már látja a laptop is, de nem enged belépni.
Ezt írja: [kép]
Bár ez már lehet off topik. :(

(#5095) nyepi válasza nyepi (#5094) üzenetére


nyepi
tag

Sikerült, csak engedélyeznem kellett még a routeren a vendég bejelentkezést is.
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R

(#5096) nyepi válasza Buvana (#5093) üzenetére


nyepi
tag

Viszont az a probléma megmaradt, hogy nem tudok torrentet futtatni. Ha download masterben megnyitom a torrent fájlt, akkor megjelenik a listában, utána kb. 15 mp. után eltűnik belőle. Ez mitől lehet? :F

(#5097) odipapa válasza nyepi (#5096) üzenetére


odipapa
senior tag

Szerintem kezdj mindent előröl. Én kb. évente le szoktam formázni a merevlemezt mert akkor már sűrűn van vele probléma. Aztán rakd fel a legújabb FW-t. (szerintem én is azt használom, de most nem tudom megnézni)

(#5098) nyepi válasza odipapa (#5097) üzenetére


nyepi
tag

Megcsináltam, de sajnos nem segített. :O
Egyébként nem lehet rávarázsolni valahogy egy µTorrent-et?

(#5099) odipapa válasza nyepi (#5098) üzenetére


odipapa
senior tag

Van rá több alternatív fw. Próbálkozhatsz azokkal jobb híján.

(#5100) nyepi válasza odipapa (#5099) üzenetére


nyepi
tag

És merre keressem? :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.