Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) blakey válasza Gubek-Einste (#4350) üzenetére


blakey
titán

Remélem most jó, 2017.3b9

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4352) Mate válasza Gubek-Einste (#4350) üzenetére


Mate
nagyúr

Javítottam.

(#4353) blakey válasza Mate (#4352) üzenetére


blakey
titán

Köszi, közben rájöttem, hogy mitől lett rossz, a chromeba volt egy Mega kiegészítő és valamiért a linket átalakította. :( Töröltem és most jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4354) Mate válasza blakey (#4353) üzenetére


Mate
nagyúr

Tudom, onnan másoltam ki én is. Csak pont itt hagytam félbe és mentem el a géptől 20 percre és nem láttam, hogy közben már beraktad újra :)

Ha már megírom ezt a hsz-t, kicsit búcsúzok is. Véglegesen syno tulaj leszek. Mostani árvágással komoly konkurenciája lehet Asusnak ebben a két árszegmensben. Ettől még követni fogom a topikot. Kíváncsi vagyok gyári firmware milyen irányba halad.

[ Szerkesztve ]

(#4355) kano válasza Mate (#4354) üzenetére


kano
nagyúr

Milyen árvágással? Olcsóbb lesz a 2600-as?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4356) Intruder2k5 válasza blakey (#4349) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltettem RT-N18U-ra, átfutottam a webes felületet, de látható újdonságot így hirtelen nem találtam. Köszi a linket, majd meglátjuk, hogy "muzsikál".

szerk.: Itt nem változott sem a BroadCom, sem a Wireless driver verziója. Hozzáteszem bajom sincs egyikkel se.

[ Szerkesztve ]

(#4358) kano válasza Intruder2k5 (#4356) üzenetére


kano
nagyúr

Én is feldobtam, de én sem tapasztalok benne nagy előrelépést/változást. Ahol eddig is épphogy volt WIFI jelem ott most is ugyan ez van.

Ráadásul az a r*hadt Play még mindig nem megy.
Viszont annyi előrelépés van, hogy OPERA VPN-el megy (viszont egy másik VPN-el nem).
Tuti, hogy valami beállítási probléma lesz, csak még nem találtam meg, hogy mi lehet.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4359) blakey válasza Intruder2k5 (#4356) üzenetére


blakey
titán

NVRAM törlés javasolt sőt kötelező, rákérdeztem, mert nem nagyon követtem a topikot.
Nálam jelentős a minőség javulása, driverek stámozásában és sem látok változást viszont itt képpel tudom illusztrálni a különbséget, szerintem egyértelmű a jobb minőség, ráadásul a 3b7-nál 71mW volt a Tx, 3b9-nél meg 0. Számszerűen is érzékelhető a közel 2X javulás, ott speedtestel mérve sokkal jobb a sebesség a távoli helyeken is, nekem bejött, eddig.

(#4354) Mate
Olvastam a Syno topikját, láttam, hogy "áttértél" viszont lehet, hogy egy tomato is elég lett volna, én most elégedett vagyok a routerrel és a frimware-rel, remélem így is marad.
Amúgy ez nem AC56U probléma hanem ASUS probléma, elrontották a PPPoE csatlakozást és emiatt korlátozott a sebesség valamit egy CPU terhelődik 100%-on, Digi tudtommal azt használ, én DHCP-n ezért nem tapasztaltam hibát Merlin alatt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4360) blakey válasza blakey (#4359) üzenetére


blakey
titán

Az NVRAM törlése mellett természetes új beállításokat kell alkalmazni, akkor van értelme az egésznek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4361) Intruder2k5 válasza blakey (#4359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A "0" TX Power a hardver default értékét jelenti, de ez lehet akár 100 vagy 150 is, nem tudhatjuk. RT-N18U-n azt hiszem 42 volt sokáig az alapállása ennek a beállításnak, 1-2 build-el ezelőtt jött a 0-s beállítás, akkor én is észrevettem az erősödést. Lehet RT-AC56U-ba ez csak most került be. Nálunk "sajnos" csak az én WiFi-m van vételkörzetben belül, így a Surwey menüvel nem sokra megyek. :)

[ Szerkesztve ]

(#4362) blakey válasza Intruder2k5 (#4361) üzenetére


blakey
titán

Igen, tudom, hogy a 0 a default, de nem is az javult/változott, hanem a minőség, ott ahol eddig 15Mbit/s volt a sebesség, most 40Mbit/s és ez jól látható az eszközökön. A Survey abból a szempontból változott, hogy most megfelelően írja ki az adatokat, tehát a titkosítás is jól jelenik meg:

A QoS-nál is megjelentek az értékek:

Tehát kezd jól összerakott rendszer lenni és egyre kevesebb a hiányosság.
Ha a ledek is működbébek akkor tökéletes lenne, mondjuk nem zavar, meg valószínűleg ki is kapcsolnám, de na, ha már van akkor működjön is ha arra lenne szükség.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4363) blakey válasza blakey (#4362) üzenetére


blakey
titán

Tehát nem lett nagyobb a hatótáv, hanem azokon a területeken ahol van lefedettség jelentősen javult a minőség, jobb lett a sebesség és ezt érzékelem egyelőre minden eszközön. A térerő kb. ugyanaz mint eddig.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4364) Mate válasza blakey (#4359) üzenetére


Mate
nagyúr

Tudom, hogy asus hiba. Írtam korábban, hogy ac88u-val szemezgettem. Viszont ott is ugyan így jelen vannak ezek a hibák, ami ebben az árkategóriában nálam már nem fér bele. Rengeteget szívtam idén ezzel a routerrel, így mindenképp cserélni akartam. Idő hiányában pedig olyan eszközt akartam, ami gyári firmwareel is tökéletesen működik. Sajnos Asus ezt jelenleg nem tudja, pedig szerettem ezt a routert.

(#4365) blakey válasza Mate (#4364) üzenetére


blakey
titán

Figyelem a Syno routereket, kiváncsi vagyok milyen írányba haladnak. Amúgy nem értem miért nem próbáltad ki a Tomatot, minden tud és azt stabilan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4366) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Felraktam a 8-as androidot a telefonomra (10.21-i gappsal) és megoldódott a Play Store gondom.
Akkor mégis csak a Google lehetett a hunyó?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4367) Intruder2k5 válasza kano (#4366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ezt sosem tudod már meg, lévén megoldotta a telefon, és a router oprendszerének cseréje is. Akkor most melyik volt a hibás?

(#4368) kano válasza Intruder2k5 (#4367) üzenetére


kano
nagyúr

A telefon androidja. Sőt szerintem, ha visszatennék egy 7.1.2-es androidot a nyakamat rá, hogy most sem menne. :)
Köszi mindenkinek az ötleteket! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4369) AMD_ok válasza blakey (#4365) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nekem is DIGI net van, volt is problemam az uj gyari fw-vel, visszarakva a regit, most jo. Viszont a topikot olvasva megneztem Speedtest alatt a procikihasznaltsagot, es nalam is gyak. csak az 1. proci megy. (500/200-as net). Melyik fw-t javasolnal erre a problemara, ezzel az adott nettel?

(#4370) blakey


blakey
titán

Na, ma szerettem volna kipróbálni Merlin alatt valamit, de valamiért nem sikerült, a lényeg, hogy Tomato-ról Recovery módban ment fel a 376.3754-es firmware, tökéletesen felment, utána frissíteni kell a legutolsó gyári 378.xx-re vagy Merlin 380.60-ra , mindegy, a gyárira frissítettem, ezzel sem volt különösebb gondom, mindkét frissítés után volt reset. Feltettem a legújabb Merlint, 380.68_4-et és akkor jött a meglepetés, hogy nem tudtam beállítani fix IP-ket, nem értettem a dolgot, nekifutottam még 1x, majd még 1x, stb. fél éjszakám és nappalom ráment, nem jöttem rá, hogy mi van. Csináltam úgyis, hogy minden frissítés után elkezdtem beállítani FIX IP-ket, 3754-nél tökéletesen működött, gyári 378-nál is működött, Merlin 380.55-nél is hibátlan volt viszont a legutolsónál nem, ezt valaki érti? :F Hajlok arra, hogy hibás a firmware, másra tényleg nem tudok gondolni, de ha valaki tudja mit hibáztam akkor írjon. :) Visszatettem a Tomatot (kille72, 3b9) és azzal ugye tökéletes volt, eltelt a nap és végre megint nekiállhattam egy frissítésnek (munka miatt visszament a Tomato), ugyanis a sok olvasgatás telepítgetés alatt találtam egy "újabb" Merlin forkot ami nagyon jónak tűnt, 374.43_2-es Merlint fejleszgetik immár 3 éve, a legújabb frissítések is belekerülnek, folyamatosan, de a rendszer alapja a régi, kb. olyan, mint a Shibby féle 1.28, a neve Merlin 374.43 LTS, szóval ezt feltettem és minden tökéletes, nincs az a sok csicsa amit az újabb Asus firmware-k tartalmaznak, cserébe gyorsan működik és nagyon stabil az egész, ez még erősen Tomato-Merlin keverék. Mindent szépen beállítottam és most tesztelni fogom.
Ajánlom mindenki figyelmébe, stabil Merlin 374.43 LTS, szerintem jó alternatíva a CFW-k között.
Ha nem tudja vagy nem találja valaki, hogy milyen verziőszámúra mehet fel akkor simán Recovery-ből mehet, nem kell keresgélni, frissítés után egy Reset és kész, mehet a konfigurálás.
Itt a direkt letöltési hely, 374.43 LTS, én az "E" verziót telepítettem, az "L" régebbi verziókra érvényes.
Támogatott routerek:
N16, N66U, AC66U (original MIPS based revs)
AC56U, AC68U (Rev A1,A2,B1), AC68P (and the retail and color versions, R and W, of each router)
AC68U (Rev C1,E1), AC1900 and AC1900P (and the retail and color versions, R and W, of each router) and the AC66U-B1
The following routers were released after the base code used for this fork was available, and are NOT supported.
AC87U, AC3100, AC3200, AC88U, AC5300 (and the retail R versions)

#4369) AMD_ok
Ajánlom figyelmedbe ezt az LTS-t

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4371) blakey válasza blakey (#4370) üzenetére


blakey
titán

Az első link ez lett volna: Merlin fork LTS, itt a firmware leírása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4372) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok!
Van egy AC56U routerem. Teljesen jól és stabilan működik a gyári FW-vel. Csak a wifi jelerősséggel vannak problémáim. Tennék fel CFW-t ,de nem tudom melyik segítene egy kicsit (ha egyáltalán van ilyen). Mondjuk a Download Master sem valami gyors.....
Tudtok ajánlani valamit?
Köszi
Gábor

Csend a lelke mindennek!

(#4373) blakey válasza gabikiraly2 (#4372) üzenetére


blakey
titán

Attól, hogy megnöveled a hatótávot még nem biztos, hogy jobb lesz a kapcsolat, tehát a Tx Power emelése csak addig a pontig működik jól ameddig az eszköz biztonságosan és minőségben tudja biztosítani a kapcsolatot, HGG-vel pl. erősre lehet venni a jelerősséget de ettől nem lesz jobb a kapcsolat, sőt de alaphelyzetben is jobb a gyárinál. Merlinben egy picit erősebb a gyárinál a kapcsolat, de ott a maximumra értendő és tovább nem lehet erősíteni, Tomato alatt van lehetőség erősíteni de szntén azt vettem észre, hogy a gyári alap értékkel tökéletesen jó a lefedettség és ott ahol van jel ott a minőség is rendben van. A nemrég linkelt LTE esetében is lehet állítani az erősségen de itt is a gyári a jó, nem javul egyikkel sem annyit amennyit szeretnéd illetve az új gyári, HGG és Merlin jelenleg nem a legjobbak, tele vannak hibával és többek között a Wifi részük sem a legstabilabb, Javaslom a Tomato és az LTS kipróbálását, mindkettő nagyon stabilnak bizonyult és régi alapokra van helyezve a fejlesztés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4374) gabikiraly2 válasza blakey (#4373) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszi a választ. Akkor inkább megpróbálom áthelyezni a routert. De az ajánlott két cwf-t ki fogom próbálni, a többi előny miatt.

Csend a lelke mindennek!

(#4375) blakey válasza gabikiraly2 (#4374) üzenetére


blakey
titán

A Tomatot sokan használják, megbízhatóan működik, jó a RAM kezelés, az egész netezék olyan vajsima, az LTS is hasonló, gyári felület (régi) és lehet érezni a Tomato örökséget, mert nagyon sokmindenben hasonlít viszont megkapod a gyári felületet, a lede is jól működnek, ki lehet kapcsolni teljesen vagy csak a "Power" ledet kapcsolod be, sok minden javítva van illetve tényleg stabil egyelőre, 1 napja találtam de nagyon jómnak tűnik.
Ha neked a legfrissebb gyári van fent akkor megnéznéd, hogy tudsz fix IP-ket kiosztani? Én próbáltam de nem jött össze a legújabb gyárival és Merlinnel sem, a többivel jól működik ez a rész is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4376) gabikiraly2 válasza blakey (#4375) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Ha tudnám hol és mit kellene keresnem, akkor megnézném neked szívesen. Amióta megvan a router nem igazan foglalkoztam vele, csak most jutott rá idő....
Átnéztem az LTS-t, tetszik, csak nem tudom melyiket kellene választanom....

Csend a lelke mindennek!

(#4377) Buvana


Buvana
aktív tag

Csak nálam csinálja a router (tomato by shibby) hogy újraindításnál és/ vagy áramszünet után 50% ban nem sikerül az ingyenes ddns servernek elküldenie az ip-t? Így jártam most is, 2 hétre elmentünk otthonról, és az rtorrent seedel, ez látszik a torrent oldalon, de ddns host nem működik. Hogyan deríthetném ki az ipmet, hogy nem vagyok a közelében?
Ugyanezen (afraid.org) az N66u val soha nem volt ilyen problémám!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#4378) Intruder2k5 válasza Buvana (#4377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ilyet még sosem tapasztaltam, de az is lehet, hogy a DDNS szolgáltatás akadozik. Esetleg írj a torrent oldalon az adminoknak, kérdezd meg tőlük, jobb ötletem nincs. Én emiatt használok két különböző DDNS szolgáltatást, illetve email-ben is mindig elküldi a router a WAN IP címét, ha változik.

(#4379) blakey válasza gabikiraly2 (#4376) üzenetére


blakey
titán

A LAN/DHCP szerver alatt lehet fix IP-t kiosztani, legaul van.
Az "E" tartalmaz új drivereket, az "L" a régieket tartalmazza és csak a kiegészítők frissülnek, én az "E"-t tettem fel, jó, tetszik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4380) Buvana válasza Intruder2k5 (#4378) üzenetére


Buvana
aktív tag

Végül úgy lett meg, hogy egy haver elkezdte letölteni az egyik torrentet amit seedelek. Kevés, 11 seeder-est. Végigpróbálgattam a neki kidobott 8 ip t és a 8. az enyém lett :) nekem nem dobott be saját magamat, gondolom ugyanazon passkey miatt. Nem frissült az afraid, de már ok! :)

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#4381) energomatt


energomatt
senior tag

Merlin esetében nyár óta bekapcsolható a TLS support FTP-n. Ez hogyan használható, ha egyéb beállítás lehetőséget nem látok hozzá? Szerver és kliens oldalon egyaránt kérdezem.

Másik FTP kérdés:
Kipróbáltam, hogy egy konkrét fáljnévre direkt elérést adok: (ftp://myname.asuscomm.com/meghajtónév/fáljnév). Ez a fálj egy felhsználói fiók megfelelő engedélyéhez kötött. Bekéri a felhasználónevet és jelszót, de nem fogadja el a fióknevet és jelszót, csak a router belépési nevemet és jelszavamat. FTP kliens program használatával (Total Commander) ez ugyanakkor rendesen működik.

(#4382) energomatt válasza energomatt (#4381) üzenetére


energomatt
senior tag

A második kérdés megoldódott, csak egy jelszó elírás történt.

(#4383) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Tomatoban hol tudom átállítani a router alap ip-jét (a 192.168.1.1-et vagy a 0.1-et)?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4384) blakey válasza kano (#4383) üzenetére


blakey
titán

Most nincs előttem, de ha nem tévedek akkor a BASIC alatt van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4385) kano válasza blakey (#4384) üzenetére


kano
nagyúr

Megvan, köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4386) treklam


treklam
tag

Szereztem egy Asus RT-AC56U routert (Firmware Version:3.0.0.4.380_7743) gigabit internethez ezzel mérve a win10es speedtest alkalmazással 300mbit jön, ha nem kötöm be a router és közvetlenül modemröl (huawei echolife hg8242) mérem akkor 500mbit jön. Cat5e kábel van mi lehet még a probléma miért nem viszi át kábelen a sebességet megfelelően? (olvastam hogy talán régebbi firmwaret kellene feltennem)

(#4387) blakey válasza treklam (#4386) üzenetére


blakey
titán

Tegyél fel egy másik firmwaret, esetleg CFW-t, Tomato, Merlint, LTS (Merlin fork), Tomato és LTS nagyon jó. Hibás a firmware ami fent van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4388) kano válasza blakey (#4387) üzenetére


kano
nagyúr

Van már b12 Kille72 fork is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4389) blakey válasza kano (#4388) üzenetére


blakey
titán

Ezt miért nekem írod? Annál újabb is van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4390) treklam válasza blakey (#4387) üzenetére


treklam
tag

köszi, feltettem az egyel előbbi firmwaret és megjavult. Ami érdekes hogy router nélkül most 500/200at mérek routerrel meg 900/200at, többször mértem több szolgáltatót is. hmmm,ezmeg hogy lehet?

(#4391) Savageboy válasza treklam (#4390) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Milyen géppel méred?

(#4392) blakey válasza treklam (#4390) üzenetére


blakey
titán

Az Asus elrontott valamit PPPoE részen, szóval pl. a Digi netesek szívnak, egy CFW, pl. Tomato kille72 3B13 vagy LTS (Merlin fork) megoldás lehet erre, ott mennit fog a 940Mbps is.
Gyári frissítés nem tudom mikor lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4393) treklam válasza Savageboy (#4391) üzenetére


treklam
tag

alaplap: P8H61-M LX R2.0 1155, i5 2400, 8giga ddr3, gigabit lan
routere: Asus RT-AC56U
digi modem - huawei echolife hg8242

(#4394) Savageboy válasza treklam (#4393) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Lehet az i5-2400 kevés a gigás PPPoE-hez, bár én direktben nem próbáltam, csak routerre kötve.

(#4395) olajbogyo válasza Savageboy (#4394) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Ha, hihetünk a digi oldalán feltüntetett adatoknak, akkor valóban kevés az i5, és még SSD-t is kíván.

Ott ez áll: DIGINet 1000:

DIGINet 1000:

Intel i7 processzor 6MB CACHE (pl.HQ) 2,2GHz, vagy ezzel egyenértékű
RAM: 8GB
SSD meghajtó
Gigabites hálózati kártya
Windows 7, Linux, MacOS
Gigabites router (opcionális)

DIGINet 500:

Intel i5 processzor 2,5GHz, vagy ezzel egyenértékű
RAM: 4GB
HDD: SATA 3 - 7200 RPM
Gigabites hálózati kártya
​Windows 7, Linux, MacOS
500 Mbit/s router (opcionális)

[link]

Nekem 500-as van, és nincs meg a megfelelő ajánlott konfig(csak 3GB RAM, AMD proci 4x2,2), de az 500-as netet bírja így is. Legalábbis seb. méréskor speedtesten 470/210 megvan. Érdekes a feltöltésem minden méréskor több, mint az alap.

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#4396) blakey


blakey
titán

Úgy tűnik, hogy lecserélem a routert, már az új van a helyén és hozza az elvártakat, egyelőre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4397) kano válasza blakey (#4396) üzenetére


kano
nagyúr

Milyen az 1900-as? Én nem merem azt megvenni, mert úgy gondolom, hogy csak a 2600 lenne érezhető előrelépés.
Nem jól gondolom?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4398) blakey válasza kano (#4397) üzenetére


blakey
titán

Attól függ, hogy milyen helyen van, azért érezhető a különbség, sokkal stabilabb és a Wifi csak egy picit erősebb jelben, minőségben viszont sebességben egyelőre jobb, hogy értsd, telefon szerint nagyjából -70dBm volt a jelerősség az AC56U-val a sebesség olyan 16-18Mbps volt de instabil, 1900AC-val most -67dBm a jelerősség és 30-33Mbps a sebesség és stabil, tehát ez azért előrelépés.
75e-t nem adnék egy routerért,egyelőre.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4399) kano válasza blakey (#4398) üzenetére


kano
nagyúr

Annyit én sem, de ha USA-ból elhozatnám egy ismerőssel, akkor csak 50k lenne. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4400) blakey válasza kano (#4399) üzenetére


blakey
titán

Úgy könnyű, annyiért én is megvettem volna, de nem biztos, hogy sokkal jobb lenne Wifi-ben, de ezt csak akkor tudod meg ha kipróbálod, én is nagyon sokat gondolkodtam, de nem volt más megoldás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.