Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) kano válasza blakey (#4400) üzenetére


kano
nagyúr

Én nem a WIFI miatt venném.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4402) Mate válasza kano (#4399) üzenetére


Mate
nagyúr

50k-ért nincs miről beszélni :)

(#4403) kano válasza Mate (#4402) üzenetére


kano
nagyúr

Csak azt ugye be kellene hozatni az USA-beli ból és ahogy néztem azért ez nem kicsi méretű. Nem tudom, hogy a hölgy ismerősőmnek belefér-e a bőröndbe.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4404) Mate válasza kano (#4403) üzenetére


Mate
nagyúr

32,5x29x8,5 a doboz mérete.

(#4405) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Merlin alatt azt meg lehet oldani, hogy az ip kameráim csak egy bizonyos ip címre mehessenek ki a netre (time.windows.com), máshová nem?
Azt meg tudtam csinálni, hogy letiltsam őket a külső hálózatról, de arra nem találok megoldást, hogy azért a pontos idő leszedjék egy esetleges újraindulás/áramszünet után.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4406) kano válasza Mate (#4404) üzenetére


kano
nagyúr

Óvó... Nagyon köszi!
De ahogy számolom inkább 60k az az 50k jelenleg. :B
Neked bejött a router?
Kezd már a t*köm is telelenni ezzel az Asussal. Mindegyik fw-el van valami nyűg.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4407) Mate válasza kano (#4406) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem bejött, nem bántam meg. Nem kell állandóan azt lesnem, hogy vajon mi baja van már megint a routernek, normál időben kint vannak a biztonsági frissítések, menüje, tudása több mint elegendő. Digi 1000-es netet kisujjból kihajtja.

(#4408) kano válasza Mate (#4407) üzenetére


kano
nagyúr

Torrent kliens milyen rajta? Megy az is korrektül? Vennél 1900-ast is az Asus után?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4409) Mate válasza kano (#4408) üzenetére


Mate
nagyúr

Inkább itt beszéljük meg :)

Röviden ezt még megválaszolom itt. Gyári torrent kliens az egyik legjobb szerintem. Mondjuk én nem routeren, hanem nasson használom, de ugyan az a kettő.

1900-est csak akkor vennék, ha keretbe semmi kép nem fér bele a 2600 és mindenáron váltanál. Stabil az is, de 2600 az igazi előrelépés :)

(#4410) blakey válasza kano (#4408) üzenetére


blakey
titán

Ez a dilemma nálam 4 hétig tartott de csak úgy kapok választ ha megveszem, tegnap megléptem és megérte, röviden ennyi. Nyilván egyáltalán nem rossz hardveresen az Asus, régi alapokra helyezett LTS firmware-rel egész kiváló és nagyon elégedett vagyok vele, tökéletesen megfelel, de kellett a külső antenna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4411) kano válasza blakey (#4410) üzenetére


kano
nagyúr

Az a baj, hogy a gyári alapú fw-vel nem megy a mobilnet teljes sebességgel, a Tomato meg mindig hülyéskedik valamit. Most pl azt játsza, hogy bizonyos oldalakat Wi-Fi-n kapcsolódva nem nyit meg.
Kezd elegem lenni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4412) sztanozs válasza kano (#4411) üzenetére


sztanozs
veterán

Jaja, nálam egy jó darabig ment pl a dual Wifi (két külön SSID 2.6-on), de egy idő után a másodlagos már nem hozta be az oldalakat. Utána megszüntettem a másodlagost és cska egy SSID van 2.6-on de most már azon sem jön be néha a net (van úgy, hogy 2-3 refresh után simán bezozza az oldalt, de egyébként meg timeout...)

Nem tudom, hogy ez tomato, vagy HW hiba, de lassan kezd idegesíteni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4413) kano válasza sztanozs (#4412) üzenetére


kano
nagyúr

Azt hittem, hogy csak nálam van ez. Szerintem ez Tomato hiba lesz. Kipróbálom a DD-WRT-t, ha lesz egy kis időm a 2 gyerkőctől.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4414) envagyok válasza envagyok (#4405) üzenetére


envagyok
veterán

Erre: senki? [link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4415) Savageboy válasza envagyok (#4414) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Két opció jut eszembe hirtelen:

1. Fix IP a kameráknak, majd iptables szabályokkal megoldani a routeren a dolgot.

2. NTP szerver a routeren, és akkor alapból nem kell kiengedni őket a LAN-on kívülre.

(#4416) envagyok válasza Savageboy (#4415) üzenetére


envagyok
veterán

Az NTP szerver a routeren nem rossz ötlet, sőt van synology is a házba, viszont a webkamera menüjében nem enged mást, csak 4-5 gyári beállítást pl time.windows.com, time.nist.gov, stb
A fix ip megvan a kameráknak jelenleg is, totális blokkolással kifelé.
Azt az IPTABLES dolgot hogyan lehet megoldani?
Köszönöm!

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4417) Savageboy válasza envagyok (#4416) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Routeren írd ezt a /jffs/scripts/firewall-start fájlba (a fájl legyen futtatható! - chmod +x /jffs/scripts/firewall-start):

#!/bin/sh
iptables -I FORWARD 1 -s kamerád IP-címe -o eth0 -p udp --dport 123 -j ACCEPT
iptables -I FORWARD 2 -s kamerád IP-címe -o eth0 -j DROP

Nem tudom mennyire értesz alap linuxos dolgokhoz, de annyira nem nehéz megoldani. Routeren SSH legyen engedélyezve, aztán Windows alól pl. a PuTTY nevű program használatával tudsz csatlakozni a routerre, felhasználónév és jelszó ugyanaz, mint a webes felületen. Merlin alatt mondjuk nem tudom van-e alapból nano szövegszerkesztő, lehet csak vi van, amit picivel nehezebb használni, de nem lehetetlen.

(#4418) envagyok válasza Savageboy (#4417) üzenetére


envagyok
veterán

Ez mellett akkor a webhozzáférést engedélyezni kell, igaz?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4419) Savageboy válasza envagyok (#4418) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Mármint milyen webhozzáférést? Tudtommal a router webes konfigurációs felületét nem is lehet kikapcsolni. (Vagy csak nem tudok róla... :DDD)

(#4420) envagyok válasza Savageboy (#4419) üzenetére


envagyok
veterán

A kamerák vannak jelenleg letiltva webről.
Viszont az egyik kamera a 192.168.1.xx cím mellett lóg a routeren egy 192.168.1.123 címmel is mindig, nem tudom miért. Gondolom akkor mindkettőt be kel állítani.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4421) Savageboy válasza envagyok (#4420) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hát ahány kamerád van, annyit kell beállítani (annyiszor lesz 2 ilyen sor, a shebang az elején elég egyszer), a felső sor engedélyezi az NTP-t, az utána levő pedig tilt minden mást.

(#4422) envagyok válasza Savageboy (#4421) üzenetére


envagyok
veterán

:R
Ki fogom próbálni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4423) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Üdv!

Vettem egy DS218+ NAS-t. Annak kéne beállítanom UpNp-t, fix IP-t meg valami portokat. A gond az hogy nem tudom ezeket hol kell. Kisebb baj hogy nem tudom mik ezek.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#4424) Gubek-Einste válasza bandras0226 (#4423) üzenetére

Fix IP-t a LAN/DHCP szerver menüpont alatt Manuális hozzárendelés résznél.
Port forward-ot a WAN/Virtuális szerver / Port továbbítás menüpont alatt tudod beállítani a korábban beállított fix IP címre.
Természetesen szükséges lesz DDNS-re is amelyet a WAN/DDNS menüpont alatt kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4425) gaijin09


gaijin09
csendes tag

3.0.0.4.380.63_HGG-Final firmware van fent, egész eddig nem volt vele bajom, ma reggel óta viszont a Download masterben elindított letöltések bekerülnek ugyan az incomplete mappába de nem hajlandó elindulni a letöltés.

van, volt valakinek ilyen "élménye", esetleg megoldása?

(#4426) gaijin09 válasza gaijin09 (#4425) üzenetére


gaijin09
csendes tag

újraindítás megoldotta a problémát

(#4427) Egon


Egon
nagyúr

Pár nap híján fél éve nem adtak ki új gyári firmware-t ehhez a routerhez (az is hibás volt). Pedig volt közben egy komoly WPA2 sérülékenység.
Ennyi volt az Asus gyári támogatása ehhez a routerhez? :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4428) gaijin09


gaijin09
csendes tag

3.0.0.4.380.63_HGG-Final firmware van fent. két külső adattároló van csatlakoztatva. ki lehet ezeket az adathordozókat valahogy kapcsolni, ha nincsenek használatban?

(#4429) Laca0 válasza gaijin09 (#4428) üzenetére


Laca0
addikt

Bár én Tomato-t használok, azért leírom, hogy a külső eszköznek is támogatnia kell a standby-t.
Nekem 2db 2TB-os 2,5" wd lóg usb-n, szépen leállnak, ha nincsenek használatban.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4430) gaijin09 válasza Laca0 (#4429) üzenetére


gaijin09
csendes tag

kösz a választ.

egyszerű végfelhasználóként. lehetséges, hogy miközben a külső HDD állapotjelző led-je világít, az standby-ban van? jó lenne, ha szükség esetén a rajta lévő adatok rendelkezésre állnának, de nem örülnék neki, ha a folyamatos üzem miatt korán beadnák a kulcsot.

(#4431) Laca0 válasza gaijin09 (#4430) üzenetére


Laca0
addikt

Lehetséges. Hallgasd meg. Ill. ha finoman megfogod érzed, ha pörög-e a lemez.
Nekem a 2,5"-os WD winyók lassan, egyenletesen villognak standby-ban.
A Sharkoon 3,5-es kéken világít (használat közben pirosan villog).

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4432) Egon válasza Egon (#4427) üzenetére


Egon
nagyúr

Jött új firmware. Csak az rakja fel, akinek max. 200 MBit-es nete van: ugyanolyan lassú, mint az előző, nem javították a lassulást.
Az Asus meg tegye oda ezt a routert ahova gondolom. Ez volt az utolsó, hogy Asus router-t vettem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4433) energomatt válasza Egon (#4432) üzenetére


energomatt
senior tag

Attól függ, ki milyen célból veszi és mennyire előre és nem utólag tájékozódik. Amire én használom, tökéletes.

(#4434) Egon válasza energomatt (#4433) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván előre kellett volna tájékozódnom arról, hogy az utolsó kettő firmware, azaz a 2017 második felében megjelent frissítések kb. az ötödére lassítják le a router letöltési sebességét... :C
Tudsz még mondani ilyen vicceseket? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4435) energomatt válasza Egon (#4434) üzenetére


energomatt
senior tag

Tudok: másfél éve ugyanazt a firmware-t használom. Mikor egyre több új szolgáltatást próbálnak belepakolni a firmware-ekbe azzal aligha fog gyorsulni a rendszer. Amúgy meg senki sem mondta, hogy okvetlen gyárit használj.

(#4436) Laca0


Laca0
addikt

Én sem azért használok már tizenéve Asus router-t, mert olyan szuper a gyári rendszere :)
Kb. 1-2 hétig van gyári, utána megy fel a Tomato.
Jó rendszerrel szerintem nincs megbízhatóbb router.
Az elődje is megvan még, kb 10 éves, de még mindig megbízhatóan működik. Csak az új wifi szabványok miatt vettem egy új típust.
A régit bedöglött routerek helyére szoktam átmenetileg betenni. Gondolhatjátok, hogy hányféle konfigurációban futott már az elmúlt években! A tomato-val mindenre beallítható.
Ahova csak lehet, Asus routert visszek véglegesnek. Nincs is velük gond. Soha, egyet sem kellett kicserélni.
Persze nem azt mondom, hogy hibátlan, vannak korlátai is, de messze a legjobbak így is.

Boldog Karácsonyt nektek!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4437) Egon válasza energomatt (#4435) üzenetére


Egon
nagyúr

Tudok: másfél éve ugyanazt a firmware-t használom.

Gratulálok. A frissítésekhez adott doksikban szerepel, hogy milyen sérülékenységeket javítottak. Onnantól kezdve publikus sérülékenységek lesznek, amit pár héten/hónapon belül elkezdenek kihasználni. Az egyetlen dolog, ami miatt nem volt ebből problémád, az a szerencse... :U Így is lehet tolni, csak nem biztos hogy célravezető.
Pont ez a problémám: most különösen sok sérülékenységet javítottak, így mindenképp célszerűnek tűnik felrakni a frisset. De nem azért van gigabites (eredetileg 500 megás) netem, hogy 200 MBit-tel menjen.

Mikor egyre több új szolgáltatást próbálnak belepakolni a firmware-ekbe azzal aligha fog gyorsulni a rendszer.

A drasztikus lassulást semmi sem indokolja.

Amúgy meg senki sem mondta, hogy okvetlen gyárit használj.

Kényelmes vagyok, illetve jobban bízom a gyári dolgokban. Nincs sem időm sem kedvem, hogy egy olyan folyamatot lejátsszak, ami a gyári firmware frissítésnél sokkal bonyolultabb és hosszadalmasabb, hogy aztán esetleg kezdhessem elölről (többen is számoltak be különféle anomáliákról CFW alkalmazásakor, másnak meg jól megy: nekem ez eléggé esetlegesnek tűnik).
A témát részemről lezártam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4438) Egon válasza Laca0 (#4436) üzenetére


Egon
nagyúr

Az első Asus routerem egy wl-500gp volt. Gyorsan meghalt a tápegysége (típushiba volt), majd az USB portjai is megadták magukat.
A második versenyző egy N16 volt. Gyári hibásan vettem: 2 naponta újraindult (hónapokig azt hittem a netszolgáltató a hibás).
A harmadik ez az AC56U. A Moto G 3 típusú telefonommal időnként szakadozik a wifi (érdekes módon ez a telefon más környezetben, TP-Link és Cisco routerekkel tökéletesen működik). Illetve itt ez a firmware mizéria (ha jól láttam az N18U-val ugyanez van: úgy látszik az Asus tanult az Apple-től, tervezett elavulást... ;]
Nyilván tutkó választás az Asus, de talán belátható, hogy miért nem azt fogok venni legközelebb... :U Persze nem lesz egyszerű a választás: TP-Linkkel is van épp elég probléma, ahogy a Zyxellel is. Netgear-ről nincs elég tapasztalat, így vélhetőleg feljebb kell mennem: Ubiquiti vagy esetleg Mikrotik lesz belőle.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4439) Laca0 válasza Egon (#4438) üzenetére


Laca0
addikt

Nézd. Mint ahogy felsoroltad, a többi gyartóval is van sok probléma. A Ubiquiti és Mikrotik sem örökélet... az én netszolgáltatóm ilyeneket használ és bizony gyakran cserélik...
Nem akarlak feltétlenül meggyőzni, én csak a tapasztalataimat írtam le. Vagy 100 router, AP van már mögöttem, amit beüzemeltem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4440) kano válasza Egon (#4438) üzenetére


kano
nagyúr

Synology?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4441) Egon válasza kano (#4440) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem nagyon ismerem a Syno routereket, de most utánaolvastam kicsit, és tetszik amit az 1900ac-ről olvastam. 45K-ért fogható, külső antennás, ac-t tud, szerintem hasonló paraméterű Asus is hasonló árban van (aki nem akar CFW-t telepíteni, annak nem igazán érdemes utóbbit választania).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4442) kano válasza Egon (#4441) üzenetére


kano
nagyúr

Esetleg amazon.de-ről használt, de amazon warehouse deal-es.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4443) Klara_


Klara_
őstag

Ha valaki hasznalna: Merlin beta 382.2:
"Asuswrt-Merlin 382.2 Beta is now available. This releases adds two more models to the 382 code base, the RT-AC56U and RT-AC68U.

Highlights:
Merge with GPL 382_18991, which adds IPSec VPN Server, IFTTT/Alexa and Let's Encrypt support. Note that all features are not available for all models, Asus hasn't enabled them for all yet.
Added RT-AC56U and RT-AC68U support.
Updated RT-AC86U components to GPL 382_18848. This also improves support for larger lists support for some specific settings such as DHCP static lieases.
Updated components: OpenSSL (1.0.2n), tor (0.2.9.14), nano (2.9.1), curl (7.57.0) and miniupnpd (Git snapshot from 20171212).
Increased limit of OpenVPN custom settings field from 170 to 510 characters on the RT-AC86U
OpenVPN firewall rules are now processed after the security rules such as Network Service Firewall rules.
Fixed httpd crashing if there were no Ethernet clients connected.
DNSFilter rules will no longer have priority over OpenVPN clients DNS exclusive mode.
And a couple of additional fixes - see the complete changelog for details.

Please keep discussions in this thread specific to this beta release.

Downloads are here.
Changelog is here."

(#4444) gaijin09


gaijin09
csendes tag

problémám a következő:
3.0.0.4.380.63_HGG-Final firmware van fent. eddig egy darab maxtor 1.0TB külső HDD volt csatlakoztatva. nem is volt gond. download master fut rajta, filmek tárolására használom. LG TV miatt a router médiaszerverként üzemel, tökéletesen kezeli a HDD-t.
hozzá jutottam egy az előzővel tökéletesen megegyező HDD-hez. a rajta lévő képeket is szeretném a hálózatomon lévő eszközökön látni. amint csatlakoztatom a routerhez, az ugyan felismeri, de a TV-n a router mint médiaszerver nem jelenik meg.hol lehet a hiba? milyen beállításon kell változtatnom, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#4445) energomatt válasza gaijin09 (#4444) üzenetére


energomatt
senior tag

A leírásodból nem derül ki, hogy pontosan mit csináltál? A meglévő mellé tetted, vagy annak a helyére, elvégezted e a routeren,a HDD ellenőrzést, azután kikapcsoltad-e, majd visszakapcsoltad-e a Media szerver funkciót. Megvártad-e, amíg lejazlik az a szkennelési folyamat, ami ezután következik mai eltrathat adatmennyiségtől függően akár 3 órán át is?

(#4446) gaijin09 válasza energomatt (#4445) üzenetére


gaijin09
csendes tag

a meglévő mellé raktam a másodikat. először gond nélkül működik minden. majd mintha kikapcsolna a médiaszerver. a TV nem látja. visszakapcsolva beolvassa az adatokat pl. filmet az egyik HDD-ről majd pár perc után ismét eltűnik a mediaszerver. fura... :DD

(#4447) energomatt válasza gaijin09 (#4446) üzenetére


energomatt
senior tag

Én Merlint használok, ez vált be.

(#4448) energomatt


energomatt
senior tag

Ad-Hoc csatlakoztatásokra a Media Server nem ideális, mivel a beindítási folyamat körülményes. Miért nem küldöd ki a képeket a TV-re, az "átvitel másik eszközre" Win 10 beépített funkcióval PC-ről?

(#4449) Laca0 válasza gaijin09 (#4446) üzenetére


Laca0
addikt

Milyen LG tévé?
Azt próbáld ki legközelebb légyszi, hogy amikor eltűnik a tévén a dlna, akkor nem a routert indítod újra, hanem a tévét. 2 percen belül látja a routert.
Ha így lesz, akkor ugyanabban a cipőben járunk. Még nem jöttem rá, hogy mi okozza. De egész véletlenül nálam is 2 egyforma hdd lóg rajta...
Bár a rendszer nem egyezik, mert én Tomato-t használok. Ezen minidlna fut, ami nagyon jó egyébként (rendszeresen frissíti is a tartalmakat).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4450) energomatt válasza Laca0 (#4449) üzenetére


energomatt
senior tag

Mindegyik imagen mini DLNA fut, legalábbis én úgy tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.