Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) envagyok válasza Laca0 (#3950) üzenetére


envagyok
veterán

Merlinre is fel lehet tenni az mc-t?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3952) magyarl válasza Savageboy (#3948) üzenetére


magyarl
tag

Köszi srácok a választ, megtaláltam, rossz linket vettem elő :)

Laca0, envagyok: minek a rövidítése az MC?

[ Szerkesztve ]

SONY KDL-43W755C

(#3953) envagyok válasza magyarl (#3952) üzenetére


envagyok
veterán

Midnight Commander file kezelő.
SSH-n dos felületen, mint régen a dosos időkben.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3954) magyarl válasza envagyok (#3953) üzenetére


magyarl
tag

Nem is tudtam hogy létezik ilyen, ötletes.

Torrent téma:
Jól megvagyok a gyári Download Masterrel, egy dolgot kivéve: ha engedélyezett, akkor az alkalmi torrentezésen kívül nem hagyja leállni a rákötött HDD-t, csak akkor, ha manuálisan letiltom, nem túl kényelmes. Erre létezik esetleg megoldás?

Alternatívának találtam, hogy külön telepített Transmission-nál nincs ilyen probléma. Legújabban melyik módszerrel érdemes HGG-n próbálni? Optware / Entware? NTFS fájlrendszerrel is működhet?

SONY KDL-43W755C

(#3955) kano válasza Savageboy (#3948) üzenetére


kano
nagyúr

Ti honnan szeditek a HGG linket? Tudom, hogy az összefoglalóban jelzett kolléga küldi PÜ-ben, de nekem olyan linket küldött, ami a 380.65.4-re mutat. Ha jelenik meg új, annak nyilván nem fogom tudni már a linkjét....

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3956) blakey válasza kano (#3955) üzenetére


blakey
titán

De, látni fogod az újat, nyugi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3957) kano válasza blakey (#3956) üzenetére


kano
nagyúr

Ok, köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3958) Laca0 válasza Laca0 (#3950) üzenetére


Laca0
addikt

A JFFS kérdésemre nem tud senki sem választ?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3959) Intruder2k5 válasza Laca0 (#3950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, már csináltam ilyet valakinek...

(#3960) Lackooo84 válasza kano (#3955) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezt a linket mentsd el, itt mindig megtalálod a legfrissebbet (is).

The Truth is out there...

(#3961) Laca0 válasza Intruder2k5 (#3959) üzenetére


Laca0
addikt

Tudsz esetleg segíteni?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3962) Intruder2k5 válasza Laca0 (#3961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Létrehozol egy opt mappát a /jffs alatt, és az Administration -> JFFS -> Execute When Mounted részbe írd be azt:

mount -o bind /jffs/opt /opt

Nagyjából ennyi.

(#3963) Laca0 válasza Intruder2k5 (#3962) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Nem is gondoltam, hogy ezt ilyen simán hagyja....
Ki is próbálom.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3964) kano válasza Lackooo84 (#3960) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3965) Laca0 válasza Intruder2k5 (#3962) üzenetére


Laca0
addikt

Köszönöm! Így már sikerült! :R

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3966) envagyok


envagyok
veterán

https://github.com/A3sal0n/FalconGate

Ilyesmit hogyan lehetne merlin alatt használni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3967) Savageboy válasza envagyok (#3966) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#3968) envagyok válasza Savageboy (#3967) üzenetére


envagyok
veterán

Ez a Debian jessie telepítése, de nem hiszem hogy csak simán rátelepítve a cuccot minden menni fog, hisz itt meg kell szakítani a routeren belül a wan-lan vonalat

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3969) Savageboy válasza envagyok (#3968) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hát így kipróbálás nélkül nem tudom mennyire megoldható, valóban neccesnek tűnik, nem tudom, hogy egy ilyen chroot-olt Debian tudja-e rendesen kezelni a network interface-eket a routeren, mert nyilván úgy lehetne megoldani, ha a WAN-t ez a rendszer kezelné és rajta keresztül érné el a többi eszköz az internetet. Kérdés, hogy mennyire erőforrás igényes a FalconGate, illetve még ha sikerülne is beüzemelni, kétlem, hogy a router többi funkciója ugyanúgy működne mint előtte.

(#3970) sztanozs válasza Savageboy (#3969) üzenetére


sztanozs
veterán

Igazából pl a tomato fw is szoftveresen kezeli a LAN/WAN kapcsolatokat, szóval 100-200Mbps-ig valószínűleg elmenne a router ezzel.

Lehet, hogy ránézek valamikor, mert pont kerestem valami ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3972) envagyok


envagyok
veterán

Szarakodik a 2.4-es wifim.
5ghz-en semmi gond, de 2.4-en néha alig megy pedig link sebesség 65-72mbps aaz eszközön.
Családi ház, nincs nagy wifi forgalom, 1-2 gyenge szomszéd van, de nem is azon a csatornán ad.
Szerintem vmi beállítás gond lehet, esetleg merlinen akinek rendesen működik belinkelne ide 2 fotót az alap wifi és a professzionális beállításokról?

Köszönöm.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3973) envagyok válasza envagyok (#3972) üzenetére


envagyok
veterán

Még annyi, hogy újraindítom a telót, akkor tök jól megy a wifi 1 darabig.
De az a gond, hogy ezt az összes 2.4g-s eszközzel csinálja.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3974) blakey válasza envagyok (#3973) üzenetére


blakey
titán

Szerintem próbálj ki egy másik CFW-t, HGG-t, Tomato-t, hátha jobb lesz. HGG-t használok, egyelőre semmi gondom, a WIFI meg nagyon erős és stabil, egyelőre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3975) Gsx-rr válasza envagyok (#3972) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem igy doglott meg az N65u

(#3976) Đusty


Đusty
addikt

Sziasztok!
Javították már azt a hibát, hogy a rákötött nyomtatót hol látja a gép hol nem, lehet már wifis nyomtatóként használni normálisan a routeren keresztül a rákötött nyomtatót?
Vagy a probléma még mindig fenn áll, hogy csak ideig óráig működik?

[ Szerkesztve ]

(#3977) blakey válasza Đusty (#3976) üzenetére


blakey
titán

Hol? Elég sokan CFW-t használunk ott meg nem nagyon van ilyen hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3978) Savageboy válasza envagyok (#3972) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ez HGG, de hátha segít:
[Általános]
[Professzionális]

(#3979) Đusty válasza blakey (#3977) üzenetére


Đusty
addikt

Csakis a gyári FW-nél érdekel, nem szándékozom mást használni az bőven megfelel egyébként.

(#3980) blakey válasza Đusty (#3979) üzenetére


blakey
titán

Pedig egy HGG-vel, Merlinnel jobban jársz, a gyári firmware-re épülnek csak jobbak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3981) Lackooo84 válasza envagyok (#3972) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem meg az 5GHz szarakodik. Állandóan eldobja a kapcsolatot, a wifi ikon nem jelez semmit, egyszer csak nem töltődnek be az oldalak. Aztán néha nagy nehezen előbukkan a sárga felkiáltójel, ki-be kapcsolom a wifit a laptopon, akkor egy ideig jó (pár percig). Van, hogy úgy kiakasztja a laptopot, hogy kikapcsolom a wifit, de vissza már nem tudom, és újra sem tudom indítani, csak ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot. Ezt sem értem hogy csinálja igazából... Ja, és a letöltési sebesség 130Mbps max már jó ideje. 2.4GHz-en semmi baja... Párszor már majdnem repült ki a harmadikról...

The Truth is out there...

(#3982) Gubek-Einste válasza Lackooo84 (#3981) üzenetére

Más eszközzel is van ilyenkor gond (pl kábeles)?
Eléred ilyenkor a router admin felületét/tudod pingelni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3983) Lackooo84 válasza Gubek-Einste (#3982) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Más eszközzel semmi baj, se kábelen, se 2.4GHz-en. 5GHz-en ilyenkor egy idő után ikonnál kiírja h nincs internet admin felület sem jön be pingelés meg request timed out.

The Truth is out there...

(#3984) sztanozs válasza Gubek-Einste (#3982) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem is van ilyen, ilyenkor kb 2-3 perc múlva eldobja a kábelest is. Csak az újraindítás segít. Fixen van amúgy napi restart, de néha még így is csinálja. Szvsz az USB kezeléssel lehet valami.
A routeren egy 3TB-os külső vinyó lóg USB3-on, fut ratja torrent is (tomato 1.32 van rajta). Vezetéken egy egy RPi lóg openelec-vel és amikor a képváltoztatós (ami véletlenszerűen browsolt képeket a megosztott vinyóról) képernyővédőt állítottam be, akkor szinte napi szinten csinálta.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3985) Tamarel


Tamarel
senior tag

Tegnap nagyot csalódtam ebben a routerben, amikor egy gigabites switch bekötése látványos reakció-idő csökkenést hozott. Pedig be volt kapcsolva a CTF.

Ez a vas gyakrolatilag mindenből egy kicsit tud, széttömve szoftverrel ami többnyire működik.
A tűzfal sovány, a trend micro-s kiegészítés pláne. Az ac-s wifi jó benne, ami amúgy egy 10e forint alatti tétel.

Kollégáknál vannak erőssebb változatok, jellegében ugyanolyanok.
A döntés már megszületett, épített tűzfal fogja átvenni a helyét hamarosan...

(#3986) blakey válasza Tamarel (#3985) üzenetére


blakey
titán

Sokmindentől függ de nálam méga gigabites switch sem okoz gondot. milyen formware-rel használod? Én egyelőre nagyon elégedett vagyok a routerrel, HGG-vel meg nagyon erős a wifi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3987) Tamarel válasza blakey (#3986) üzenetére


Tamarel
senior tag

Merlin, cat6-os kábelek.
Értelemszerűen a switch a belső forgalomban hozott lényegi változást.

(#3988) magyarl válasza sztanozs (#3984) üzenetére


magyarl
tag

Én HGG-t és 4TB ntfs vinyót használok, gyári torrenttel töltve bizony eléggé lehalasztja a vasat, alig tudom aztán elérni a kezelőfelületét (de legalább a netet továbbra is stabilan adja).
Neked milyen a fájlrendszered?

Megoldási kíséretként ki akarom majd próbálni az Ext4 formátumot és/vagy Transmission torrent klienst (ha lesz időm ezzel bíbelődni).

SONY KDL-43W755C

(#3989) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Szerintem is eléggé elqrt router, már hónapok óta nem tudok rájönni, hogy miért csökkent 130Mbps-re az ac wifim max letöltési sebessége (feltöltés ok), valamint miért dobálja el az 5GHz-et állandóan. Persze az összes létező fw-t próbáltam már (kivéve tomato), gyári visszaállítással rögtön csinálja...

The Truth is out there...

(#3990) blakey válasza Lackooo84 (#3989) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy elqrt de akkor nálam miért nem jeletkezik? Én minden eszközömnek fix IP-t adok, soha nincs semmilyen ütközés és a wifi is jól van belőve viszont ami nem a rrouter hibája de nagy ritkán elmegy az a vezetékes net, igaz, egy jó ideje nem volt (volt egy-két javítás a tv firmwarében), kiderült, hogy a TV (Android) tökéletesen hazavágja a vezetékes kapcsolatot, látszólag minden ok de valamiért blokkol mindent, erre nagy nehezen jöttem rá, hogy a TV rendszere a hibás, a TV újraindítása után minden a helyére áll(t), lehet, hogy nálad is valamelyik eszköz szépen keresztbe tesz a kapcsolatnak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3991) Lackooo84 válasza blakey (#3990) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam is be van minden lőve, sőt... És nem volt hozzányúlva, nem történt környezeti változás, semmi, csak egyszer csak elkezdte a hülyeségeit. Elvittem máshová más eszközökkel tesztelni, és ott is szar volt. Szerintem eladom a fenébe, szenvedjen vele, aki akar.

The Truth is out there...

(#3992) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

meg lehet csinálni a hogy a routerhez csatlakoztatott nyomtató mobilrol is nyomtasson?

üdv

(#3993) Gubek-Einste válasza nagyfejü (#3992) üzenetére

Természetesen ha a mobilon van a nyomtatáshoz szükséges app telepítve.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3994) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#3992) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Persze, amennyiben a mobilon van hozzá driver. A router nem kezeli a nyomtatót, csak egy ip portot hoz létre, amin elérik azt a kliensek, de a meghajtóprogramot továbbra is azokra kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#3995) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Köszönöm !!

(#3996) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali!

feltelepitettem a Samsung Mobile Print app ot , de nem talál eszközt.valamit kell állitani, pc ről a nyomtatás müködik.

üdv

(#3997) Gubek-Einste válasza nagyfejü (#3996) üzenetére

Olyan app kell ami kompatibilis a nyomtatóval.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3998) nagyfejü válasza Gubek-Einste (#3997) üzenetére


nagyfejü
őstag

Amit linkeltem app az az appstore leirása szerint kompatibilis. Esetleg a routerben kellene állitani valamit?

(#3999) Gubek-Einste válasza nagyfejü (#3998) üzenetére

Ott nem kell semmit sem állítani az alap dolgokon kívül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4000) magyarl válasza nagyfejü (#3998) üzenetére


magyarl
tag

Ezzel a dologgal én is próbálkoztam, Androiddal és Samsung USB-s nyomtatóval. Nem olyan egyszerű, mert a legtöbb mobilos app olyan nyomtatókra van felkészítve, amik alapból támogatják a hálózati nyomtatást.
Sok gugli és hekkelés után találtam egy olyan appot, ahol IP alapján sikerült egy épkézláb példa tesztoldalt nyomtatni.
A PDF viszont már nem ment, annak eredménye 28 oldalnyi hieroglifa lett... :D
Ezután fel is adtam.

[ Szerkesztve ]

SONY KDL-43W755C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.