Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyakdam


nyakdam
aktív tag

A Fatal1ty X370 Gaming 4 tetszik, de miért kezdődik minden értelmes lap kb 50000 körül?

(#2) norti


norti
addikt

Az európai árak ennél kicsit vastagabbak...

caseking.de

(#3) putti


putti
aktív tag

Mehetett volna rá HDMI 2.0. Vagy csak én gondolom rosszul?

(#4) sb válasza putti (#3) üzenetére


sb
veterán

Ezt néztem én is.
Hihetetlen, hogy hány éve nem bírnak rátenni egyik oldalon sem egy rohadt csatlakozót amin kijön a 4k60Hz.
Nem mintha érintene, de így nem is fog, ha évekig sz*patják a vásárlókat.

(#5) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez a vörös és fehér színvilág nagyon ismerős valahonnan.....de honnan is....? :DDD

(#6) Raymond válasza ScomComputer (#5) üzenetére


Raymond
félisten

A lengyelektol? :P

#3: Ez azert sokkal durvabb.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

"a Fatal1ty AB350 Gaming K4 kiadásért csak 10 dollárral kell többet adni"

Ha váltanék, ez az alaplap lenne a választásom. Szép lett.

(#8) hajbel


hajbel
addikt

Azért 340 euróért elvárnám, hogy max órajelen ketyegjen (3200) a 3000 Mhz-es ramom. :(((

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9) zsolt501 válasza putti (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony mehetett volna rá, számomra furcsa is és nem is értem hogy miért nem 2.0-t használnak mikor már ez lenne az elvárt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Így, első körben sem az ASUS, sem az Asrock nem erőltette meg magát :((
Persze csak az AMD-ről van szó...

A HDMI 2.0-val egyetértek. A Polaris is tudja, a Vega pedig pláne... És a majdan megjelenő APU-jukba is valami hibrid ígérkezik - infó nuku, találgatás annál több.

Szóval maradt a várakozás a "Gigára" és a MSI-re...
Vagy a "második körös" deszkákra, amibe lehet, hogy lesz némi fantázia...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#11) kromatika


kromatika
veterán

Fatal1ty X370 Gaming 4 :K Csak hát az ára :((

(#12) Yutani


Yutani
nagyúr

A AB350 Pro 4 nekem bőven elég lesz. Főleg, ha előbb-utóbb forintban meglesz a $90x295*1,27=33.700 Ft bruttó ár. Nekem nem kell csilli-villi fiszem-faszom, annyi elég, amit ez tud. :K

#tarcsad

(#13) bacsis válasza Yutani (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

RGB LED azon is, van szal a lényeg megvan, mi kell még? :D

(#14) velizare válasza putti (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

minek? ezekben nincs igp.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) solfilo válasza velizare (#14) üzenetére


solfilo
veterán

Bristolban van, Ravenben is lesz.

solfilo

(#16) BiP válasza norti (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha azt nézem, hogy az USD nettó szokott lenni, a caseking meg bruttó EUR árat ad meg, akkor is sok a különbség.

(#4) sb: Na igen. HDMI-ből nincs 2.0, DP meg csak elvétve van, az is baromi drága lapokon csak.

(#8) hajbel:
Egyik Asrock lapon sincs.
MSI, Gigabyte ad csak 3200-as ramot. Az ASUS is csak a legdrágább lapján. Fukarak vele :)

(#14) cain69: A mostani Ryzenekben nincs, de majd jönnek APU-k is ezekbe a lapokba.

[ Szerkesztve ]

(#17) velizare válasza solfilo (#15) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, fél év múlva. addig bőven kijöhet egy rev2, 2.0+ hdmivel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18) lemusz válasza solfilo (#15) üzenetére


lemusz
addikt

Nem lesznek 10-20K közötti lapok amúgy vagy azok később szoktak jönni?

Sry hogy te rád válaszoltam, nem tudom hogy történt...

[ Szerkesztve ]

(#19) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A nemrég bemutatott procikban nincs videó vezérlő.Akkor talán kellene egy "normál" lap mindenféle vga,hdmi,dvi,stb csati nélkül is,ami nem ilyen r@hadt drága.Minek fizetne bárki érte ha nem használja?Ezeknek az árán lehetne valami egyéb komponens minőségén javítani.... :F

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

ITX?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) anaqer válasza t72killer (#20) üzenetére


anaqer
veterán

Pontosan. Vagy legalább mATX... de ez így számomra érdektelen.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) XeeN


XeeN
senior tag

Minimum 9 fázis. Nem is rosszak.

(#23) solfilo válasza velizare (#17) üzenetére


solfilo
veterán

Bristolt már most is bele lehetne tenni, ha lenne végre diy piacon is. Bár más kérdés, hogy a lap lehet drágább lenne. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#24) Fred23 válasza anaqer (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

(#25) zzola


zzola
félisten

X370 Killer SLI/ac 56k-ért már előrendelhető!

(#26) AXisBOLD válasza norti (#2) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:Y kissé túlzó... nyilván az újdonság varázsa

Aurea mediocritas

(#27) norti válasza AXisBOLD (#26) üzenetére


norti
addikt

Persze, úgy, ahogy a Pascalnal volt, ezeknek is fog esni az ára pár hónap után.

(#28) cheatergs


cheatergs
senior tag

Az X370 Killer SLI/ac nem stimmöl. Asrock honlapján 1xre ALC892 és 1220 a codecje.
Másfelől nem támogatja az USB3.1-et?

Mindig minden mindegy

(#29) headhunter válasza kromatika (#11) üzenetére


headhunter
addikt

AQUANTIA® 5G LAN, Intel® LAN :Y [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#30) Füleske


Füleske
addikt

Az X370 Killer SLI/ac - nál (meg az ac nélkülinél is) az Asrock sem tudja milyen audiót tett a lapra . :F A termékinfóban még 1220 van , a részleteknél meg 892.

(#31) hajbel válasza BiP (#16) üzenetére


hajbel
addikt

A fent linkelt oldalon minden egyes msi és giga lapot átnéztem és mindben 2666 a maximum órajel. Asusnál valahol láttma 3200(OC)-t de annak meg nem ismertek a feltételei.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#32) Lacok válasza t72killer (#20) üzenetére


Lacok
őstag

Ezen csodálkozom én is mert az Asus sem rukkolt elő egyetlen itx-es lappal sem. :W

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#33) Vitka675


Vitka675
tag

Nem spóroltak a fázisokkal, még a B350 lapokon is 9+2 van, míg Asuséknál 6, Giganál 8. Befolyásolja ez a tuningpotenciált? Mintha pár helyen olvastam volna, hogy több fázis = stabilabb fesz. Ha ez igaz, XFR és tunying mellé as Asrock lenne a legjobb választás?

(#34) anaqer válasza Fred23 (#24) üzenetére


anaqer
veterán

Előbb-utóbb biztosan. De hogy ez a layout mekkora egy szar... :Y

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35) tailor74


tailor74
őstag

Fázisokkal szépen ellátták a lapokat. mATX méret érdekel, de látom, hogy azok később jönnek.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#36) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Ezek a B350 lapok 9 fazissal vajh mennyire lesznek alkalmasak OC-ra?
Vagy van barmifele megkotes hogy OC-zni csak X-es lappal lehet mint a Zintelnel a Z-s lap?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#37) #45185024


#45185024
törölt tag

Ez a Tájcsi szenzációs alaplap dizájn!!!
Ebben van valami ami valóban forog vagy az csak a dizájn része ?

(#38) tailor74 válasza #45185024 (#37) üzenetére


tailor74
őstag

Ezzel a design-nal már tutira'kihajcsa a proci a vga-t... :DDD :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#39) Pubszon


Pubszon
veterán

Remélem B350-ből lesz jó áron tuning lap, mert a többi sallang, mint RGB meg 4-nél több sata stb nem lényeg. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#40) Vitka675 válasza ReFleXx (#36) üzenetére


Vitka675
tag

OC-ra X370 és B350 is használható. X-es lapokon több a fázis minden gyártónál, kérdés, hogy ez mit befolyásol majd. A marketing hablaty szerint az X370 az enthusiast, a B350 pedig a mainstream. Ezt lefordítva, meg a fázisok számából kiindulva az xes lapok talán tovább vihetik eggyel a tuningpotenciált. Légyszi valaki okosítson ki, mert lehet, hogy baromságot írok.

(#41) norti válasza hajbel (#8) üzenetére


norti
addikt

Idézve innen:

I’ve decided to provide some recommendations on DDR4 limitations concerning AM4 currently.
As it stands the AMD code has restricted RAM tuning options which means many RAM kits at launch will not be compatible. This is the same for our competitors also. What we recommend is the following: If fully populating a system with 4 DIMMs (2DPC), use memory up to a max of 2400MHz. If using 1DPC (2 DIMMs) ensure they are installed in A2/B2 and use memory up to max of 3200MHz.
The indication I have received from HQ is that AMD has focused all their efforts on CPU performance so far and will release updated code in 1~2 months when we expect improved DDR4 compatibility and performance." In short if filling all 4 DIMM's set your speed to 2400MHz and work up from there. If using 2 DIMM's put them in the A2/B2 slots and a max of 3200MHz should be possible.
In our testing only the Crosshair board achieved 3000-3200MHz, the others were in the 2400-2666MHz range.
BIOS updates will come!

(#42) do3om


do3om
addikt

Úgy látom sokaknak hiányzik az olcsó lap. Milyen jók is voltak az FX-hez ezek ;]
Azóta is mindennapos az FX topikban a mért megy szarul a cpu-m, nehogy már ez most ne jöjjön össze. :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43) Fred23 válasza Vitka675 (#40) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem teljesen jól látod, amúgy meg itt van egy kép a chipsetekről:

(#44) Yutani válasza do3om (#42) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem fog összejönni. :P

#tarcsad

(#45) Füleske válasza #45185024 (#37) üzenetére


Füleske
addikt

A szemed forog majd az árától. :)

(#46) Milka 78 válasza do3om (#42) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem igen,most olvastam :DDD

We just tested a 1700, it hit 4.0GHz stable in everything, but ONLY in the Crosshair mainboard, the lower-end boards it was hovering around 3.80GHz as the VRM’s were cooking with extra voltage. It however was maxing around 4050MHz, so I’d say 1700 can do 3.9-4.1GHz, of course the 1800X will probably do 4.1-4.3 as no doubt better binned, but if your clocking the motherboard has a big impact on the overclock and so far Asus Crosshair and Asrock Taichi seem the best two."

Tehát e szerin prémium deszka kell egy masszív oc-hez és az nem 50 ropis kategória (bár még elején vagyunk a sztorinak).

[ Szerkesztve ]

(#47) Kreon21 válasza lemusz (#18) üzenetére


Kreon21
csendes tag

Te raknál újrafutózott, vagy nyugatról behozott 60%-os gumit egy LaFerrarira? Első körben a legerősebb processzorokat adták ki, ehhez pedig azért dukál valami... Legalábbis árban. Teljesítményben lehetne kicsit erősebb a felhozatal. De majd csak belehúznak a gyártók...

(#48) ViZion


ViZion
félisten

Hááát... AM3+ vonalon az AsSrock nem villantott. Megvárom én az első tapasztalatokat, bár ezek vmiért jobban tetszenek, mint az Asus lapok. Sajna ITX és mATX még most is ritkaság, hátha nyárra rendeződik az ár és a kínálat is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) ReFleXx válasza Vitka675 (#40) üzenetére


ReFleXx
addikt

Valami ilyesmire gondolok en is.

(#43) Fred23
na itt latszik kerek perec hogy engedve van az OC a B350-el is , akkor valszeg a VRM fazisok es a tobbi korites fogja eldonteni hogy meddig megy el majd a proci OC-ba.

X370 Taichi 16 fazis vs B350 9 fazis az Asrocknal eleg nagy kulonbsegnek tunik, gondolom akik minta procit kaptak, nem az alap lapokat kaptak meg hanem a fullosabbakat.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#50) lemusz válasza Kreon21 (#47) üzenetére


lemusz
addikt

Szóval azt mondod az R5 és R3 hivatalos bemutatója után kezdenek csak el szállingózni az olcsóbb lapok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.